ABP PRINCÍP #12 „Vstúpenie Do Vyššej Zeme“

PRINCÍP #12

Predtým som v krátkosti hovorila o „hriechu v tábore Ai“. Viem, že mnohé z vás boli presvedčené urobiť nejaké zásadné zmeny, ale pre tie, ktorým sa to nepodarilo vykonať, chcem na vás apelovať. Očividne nemáte potuchy, o čo ide. Ak je v spoločenstve hriech, môže a bude to blokovať Jeho pomazanie.

Asi pred rokom sme zažili Jeho blokované pomazanie. A keď sme zistili, kde to bolo, trvalo niekoľko e-mailových rozhovorov, presvedčiť jednu z našich najvyšších služobníčok, aby sa očistila. Aj keď som cítila, že bolo toho viac, ako sa priznala, keď konečne odhalila, že sa stala DŽ pre vydatého muža, moje srdce sa zlomilo. Zlomilo sa pre ňu, pre manželku (ktorá pravdepodobne nemá tušenie) a moje srdce sa tiež zlomilo kvôli tomu, že trvalo tak dlho, presvedčiť ju, aby vyznala všetko, namiesto toho, aby naďalej klamala, čo robila takmer mesiac. Viac ako osem mesiacov sme bojovali proti nám so zápasmi zo všetkých strán, ale netušili sme, čo bolo toho príčinou.

Ak si súčasťou tohto spoločenstva alebo slúžiš tejto službe ako dobrovoľníčka, je to len pre jeden dôvod - starať sa o ostatných. Sme tu, aby sme obnovili svoje vlastné životy, a potom sa otočili, aby sme pomohli povzbudiť každú ženu, aby našla Pánovu lásku a stala sa Jeho nevestou „na ktorej niet škvrny ani vrásky“ - iba tým, že sa umyje vodou Jeho slova. VŠETKY Z NÁS túžia byť požehnané, ale požehnané Bohom znamená, že MUSÍME objasniť a vyčistiť tie veci, ktoré budú brzdiť obnovenie - hriech v tábore.

Nikto z nás nechce pracovať tam, kde je skrytý žiaden hriech. Chceš robiť všetko, čo robíš, a potom o niekoľko mesiacov neskôr si uvedomiť, že sme neuspeli v „prosperovaní“ vo VŠETKOM, čo sme robili, ale v skutočnosti sme trpeli kvôli tomu, že niekto skrýval hriech? Boh sľubuje, že ak BUDEME V ŇOM PREBÝVAŤ, môžeme žiadať, čo chceme (každý prísľub, ktorý držíme blízko nášho srdca) a On hovorí, že nám to DÁ. Hriech však v tejto rovnici nie je. Nemôže byť.

Poďme všetky umožniť, aby pomazanie prúdilo v našich životoch a najmä v našom spoločenstve. Urob si čas, aby si sa porozprávala s Bohom o tom, ako sa zbaviť hriechu vo svojom živote dnes a hovor s Ním po zvyšok tohto týždňa, potom sa vyznaj.

Prechádzanie Na Znásobené Požehnania

Minulý týždeň sme sa dozvedeli, že „spievaním uprostred plameňov“ a „objatím“ stĺpa, ktorý nás drží nehybnou, sa ešte znásobia požehnania v našich životoch. Druhý princíp, ako prevziať zápas a otočiť ho na PRÍLEŽITOSŤ pre požehnanie (a VIACNÁSOBNÉ požehnanie), nájdeme v týchto veršoch:

Matúš 5,39-41—

„No ja vám hovorím: Neodporujte zlému. Ak ťa niekto udrie po pravom líci, nadstav mu aj druhé.

„Tomu, kto sa chce s tebou súdiť a vziať ti šaty, nechaj aj plášť.“

„A keď ťa bude niekto nútiť, aby si s ním išiel jednu míľuchoď s ním dve.“

1Peter 3,8-9
„Napokon buďte všetci jednomyseľní, súcitní, bratsky sa milujte! Buďte milosrdní a pokorní! Neodplácajte sa zlým za zlé alebo zlorečením za zlorečenie, ale naopak, žehnajte, lebo ste povolaní, aby STE DOSTALI dedičstvo POŽEHNANIA.

Všimni si, že to nehovorí, AK ťa požiadajú ísť „druhú míľu“, alebo AK požiadajú o plášť potom, čo si už vzali šaty. Jasne nám to hovorí, že keď žiadajú IBA šaty, vtedy im musíme ponúknuť plášť. Ak nás požiadajú ísť jednu míľu, vtedy sa máme PONÚKNUŤ ísť dve.

Požehnanie nie je v NEVRÁCANÍ zla za zlo alebo urážky za urážku, ale je to vtedy, keď vstúpime do „vyššej“ zeme a DÁME im požehnanie!

Je to SILA nežiadaného plášťa, SILA druhej prejdenej míle a INTENZITA požehnania z otočenia urážky, ktoré nás vedú proti prúdu rieky a dopredu!

S mojou dcérou Tarou sme zažili tento šok, keď som zistila, že predchádzajúca sekretárka RMI nás ROKY okrádala. Kvôli prevzatiu niekoľkých ďalších osobných sekretárok, sme si nikdy neuvedomili, že mobilná telefónna spoločnosť, ktorá bola platená automaticky, nebola moja, ale bola našej sekretárky, ktorú sme museli nechať odísť. Potom prišla prvá „príležitosť“, keď som objavila krádež, ktorá v priebehu rokov narastala. Spočiatku to bol len jej mobilný telefón, kým sa časom zistilo, že každý rok pridávala jedného člena rodiny!

Keď som išla do banky, ako nám to spoločnosť mobilných telefónov kázala, manažér v banke jasne uviedol, že banka nemohla urobiť nič pre to, aby nahradila naše prostriedky, ale našou jedinou možnosťou bolo zadržanie tejto osoby alebo prinajmenšom zažalovanie ju za peniaze. Keď som vysvetlila, že som služobníčka a ako kresťanka nemôžem nikoho žalovať, muž povedal: „No sám som vysväteným služobník a musel som žalovať svojich rodičov, nemal som na výber.“ Potom povedal, že stále čaká, aby ho Boh použil.

Veríš, že si skutočným kresťanom, znamenajúc Kristovým nasledovníkom „Veď na to ste povolaní; lebo aj Kristus trpel za vás a zanechal vám príklad, aby ste kráčali v jeho šľapajach. . . Keď mu zlorečili, on nezlorečil, keď trpel, nevyhrážal sa, to postúpil tomu, ktorý súdi spravodlivo.“(1 Peter 2, 21–23)? Ak áno, musíš vyzerať, konať a reagovať inak a ako odmenu, On tvoj život nádherne požehná.

Efezanom 3,20—
„A tomu, ktorý mocou, čo v nás pôsobí, je schopný okrem tohto všetkého urobiť oveľa viac, ako prosíme alebo chápeme,“

Odkazy—
„Boh môže urobiť čokoľvek, vieš - omnoho viac, ako si len dokážeš predstaviť, uhádnuť alebo požiadať vo svojich najdivokejších snoch!“

Izaiáš 30,18—
„A preto PÁN čaká, aby sa zľutoval nad vami, a preto sa DVÍHA, aby vás omilostil, veď Bohom pravdy je PÁN, blažení všetci, čo dúfajú v Neho.“

Teraz je čas…