Prečítaj si Skvelé Svedectvá OBNOVENÝCH Manželstiev,
"Moja Obnova Bola Pevná"

Toto svedectvo bolo prevzaté z jednej z našich mnohých kníh
Slovo Ich Svedectva,
aby ti POMOHLO
prekonať akékoľvek pochybnosti a strachy v
Božiu Schopnosť a Túžbu
Obnoviť TVOJE Manželstvo!

wott9_packet

Úloha epartnerky a ako nájsť tú TVOJU.

ePartnerky

Si hrozne sama?

Nikto, koho poznáš, sa nezaujíma a nerozumie?

Ver mi, keď som začala so Spoločenstvom obnovy pred viac ako dvoma dekádami, všetci si mysleli, že som sa zbláznila a že to, čo som sa pokúšala dosiahnuť, bolo nemožné!!

V roku 1990 po roku ako som sa cítila, že som taká šialená, ako ľudia hovoria, žiadala som o niekoho, kto by rozumel, cez čo prechádzam—Pán mi okamžite poslal pomoc.

Najskôr mi poslal Jeho Slovo (Bibliu, ktorú môj manžel odhodil), ktorá ma viedla a utešovala. To, čo mi ukázal, to všetko je napísané a zdokumentované v našich knihách a videách. A teraz On tiež odpovedá na tvoj plač, nájdením RMI a všetkého, čo ponúkame.

Potom asi o rok neskoršie, keď som nadobudla silný základ pravdy a blízky a intímny vzťah s Pánom, On priviedol do môjho života veľmi jedinečnú priateľku, od ktorej som sa dozvedela, že prechádza cez tú istú situáciu, ako ja! Sue a ja sme sa stali prvými epartnerkami v našom spoločenstve—povzbudzujúca partnerka, ktorá so mnou cestovala na mojej Ceste k obnove!! Aj keď som hľadala niekoho, kto by povzbudil mňa, čo Sue nakoniec aj urobila, spolu s intímnym vzťahom, ktorý som mala s mojím NM, On chcel, aby som ja povzbudila Sue a neskôr oveľa viac žien! 

Pred ďalším vysvetľovaním mi dovoľ objasniť, prečo je dôležité, aby sme investovali náš čas do hľadania Boha, aby sme našli a povzbudili ďalšie ženy.

Potom som zažila jednu katastrofu za druhou, počúvaním tak veľa rôznych ľudí a dokonca tých, ktorí tvrdili, že sú experti. Ľudia, ktorí mi chceli povedať, čo mám robiť, vrátane návštevy certifikovaného kresťanského manželského poradcu, čo ma presvedčilo, aby som už nikdy nešla k ďalšiemu poradcovi a aby som bola otvorená hovoriť iným ženám, aby sa od toho držali tiež. Ako veľa, veľa, veľa žien, ktoré vyplnia dotazník manželského ohodnotenia, môj manžel a ja sme skúsili poradňu na začiatku v našom manželstve—a zakaždým sme zažívali ešte väčšie zničenie, ktoré oslabilo náš vzťah!! Prečo?  Tak na začiatok, ani jeden z poradcov nezažil obnovené manželstvo, preto niet divu, že hovorili veci, ktoré situáciu iba zhoršili!! Musela som zistiť tvrdým spôsobom, že "licencovaní" poradcovia, ktorých sme platili a ktorí mi dávali rady, nikdy, nikdy nezavádzali tieto rady do svojich životov alebo manželstiev a ako som povedala, nemali obnovené manželstvá! Koľko krát som urobila túto otrasnú chybu, že som nasledovala rady iných ľudí, ktoré nakoniec môj život a moje manželstvo iba zhoršili?!?! A väčšina žien robí tú otrasnú chybu tiež. Toto je dôvod, prečo je tak dôležité, naučiť sa pravdu a mať srdce pomáhajúce iným ženám.

A tiež som nepotrebovala, aby mi niekto hovoril veci, ktoré mali základ v psychológii a často deštruktívne metódy, ktoré mixovali s Kresťanstvom a vytrhávali Písmo z kontextu, aby dokázali ich teórie, ktoré sa ukázali ako falošné. Hoci táto osoba bola kresťanský poradca alebo kňaz, dostala som rovnakú odpoveď, ktorá moje manželstvo zhoršila! Vtedy som vedela, že potrebujem pravdu z Božieho Slova a počuť, ktorým smerom sa vydať priamo od Neho, aby som nepokračovala v chodení dookola a dookola padajúc do jednej priepasti za druhou.

Je dôležité poznamenať. Napriek tomu, že si sa naučila Jeho Slovo, ty (a nikto iný) nie je schopný usmerniť kohokoľvek iného po jeho Ceste Obnovy. Ako ePartnerka musíš povzbudiť ďalšie ženy, členov rodiny, kohokoľvek, s kým sa stretneš, aby jednoducho povedali Bohu, že chcú mať vzťah s Jeho Synom, aby ich On mohol viesť na ich ceste – aby On odpovedal na tak veľa otázok, na obavy a upokojil ich strach.

Bola som v šoku, keď som potrebovala pomoc a nielen poradcovia mi hovorila veci, ktoré ma ničili, no tiež som išla aj k najlepším kazateľom v našej oblasti, ktorí ma úplne domotivovali a povedali mi veci, ktoré boli v rozpore s tým, čo hovorila Biblia. Začala som mojim vlastným kňazom, ktorý nemal ani tušenie, ako mi pomôcť. Napriek tomu, krátko po našom stretnutí, som počula, že on bol vodcom VŠETKÝCH kostolov v celom našom štáte! Tento rešpektovaný a obdivovaný kňaz jednoducho sedel v šoku z toho, že vôbec „chcem“, aby bolo moje manželstvo obnovené, keď som sa s ním podelila o moju situáciu!! A jeho rada, ktorú som prijala, no rýchlo som to oľutovala, bola, aby som sa zapojila do skupiny slobodných ľudí v našom kostole— a on vedel, že som stále legálne vydatá!!

Prečo tento Boží muž ich nepovzbudí, aby hovorili priamo s Ním? Prečo mi nevysvetlil, že som bola Jeho nevesta?

Po fiasku zo skupiny slobodných (kde sa o mňa pokúšala najmenej polovica mužov), trvalo celý rok cestovania po mojej Ceste Obnovy osamote. Až som prišla do bodu, kde som cítila potrebu nájsť niekoho, kto si nemyslel, že som šialená, no nikomu som nedôverovala. A dôvod, prečo On čakal tak dlho, bol, aby som prišla do bodu, v ktorom som chcela pomáhať druhým ženám!

A tak som bola veľmi opatrná, pretože som konečne prišla do bodu, keď som sa spamätala zo zlých rád a jednoducho som nechcela nikoho, kto by urobil moju situáciu horšou, ako bola. A vtedy som plakala k Bohu, aby mi dal niekoho, iba jednu ženu, ktorá si nebude myslieť, že som šialená!! A On to urobil!

Otázka: Chcela by som, aby mi ePartnerka pomohla na mojej Ceste k obnove.

Môžete mi dať ePartnerku?

Never nikomu inému ako Bohu, aby ti ukázal tvoju ePartnerku. Určite si prečítaj stránku o ePartnerke a vypočuj si svedectvá, ako úžasne ti On chce ukázať tvoju ePartnerku!

Matúš 7, 13-14 – „Vchádzajte tesnou bránou, lebo široká brána a priestranná cesta vedie do zatratenia a mnoho je tých, čo cez ňu vchádzajú. Aká tesná je brána a úzka cesta, čo vedie do života, a málo je tých, čo ju nachádzajú!“

Toľko žien sa obracia na svojich priateľov a skupiny, ktoré otvorene hovoria o svojich vzťahoch, čo je široká a rozsiahla brána, ktorá vedie k zničeniu. Výber úzkej brány znamená Cestu Obnovy, po ktorej cestuješ sama a spoznávaš tvojho Nebeského Manžela. To je to, čo ťa uzdraví, keď sa nakoniec budeš pripravovať na svoju obnovu, pretože po obnovení manželstva budeš tvojho NM potrebovať ešte viac.

Teraz, keď si jednou z mála, ktorá našla úzku bránu, spôsob, ako nájsť tvoju ePartnerku, je, požiadať Boha, aby ti ukázal, kto je tá, s ktorou sa máte navzájom povzbudzovať. Takmer v rovnakom čase sme obe Sue a ja prosili Boha o niekoho, koho by sme povzbudili. Po obnovení manželstva Sue, pokračovala v povzbudzovaní žien, ktoré stretla alebo poznala, k čomu ju volal On. Mňa, ako vieš, zavolal, aby som začala pomáhať čoraz väčšiemu množstvu žien ako si ty! Ktovie, možno ťa volá, aby si mala svoju vlastnú službu. Či už veľkú alebo malú, v tvojom okolí alebo on-line - existujú milióny žien, ktoré sú každý deň opúšťané a podvádzané. Ženy, ktorým potom hovoria deštruktívne metódy, jedovatejšie klamstvá a riešenia, ktoré ich manželstvo zhoršujú.


.Prosíme, prečítaj si Erinin príbeh:

Priateľka Sue
Článok napísaný pre Guidepost magazín
od Erin Thiele

Zažili sme nádhernú večeru nášho výročia. S párom, s ktorým sme boli, sme mali veľa spoločného. Na tento večer si spomínam, že som sa nechcela zobudiť. Nepamätám si, že by som kedy bola taká šťastná.

Pohla som nohou cez posteľ, aby som sa dotkla manželovej nohy a potom som natiahla ruku cez posteľ. Jednoducho som si myslela "Musel sa už zobudiť a tak skoro."

Keď som počula, že sa otvorili dvere na spálni, videla som manžela, ako stojí vo dverách a v rukách zvieral jeho kufor.

"Kam ideš?" spýtala som sa prekvapene. "Idem do Orlanda" Dave* odpovedal chladne. "A keď sa vrátim, presťahujem sa do vlastného bytu." S týmto sa otočil a odišiel.

Tento šok ma zasiahol. Išla mi prasknúť hlava. Moja viera v naše manželstvo bola taká veľká, čo sa stalo? Prečo tá náhla zmena?

Sedemnásť mesiacov som jazdila na dráhe, ktorá sa začala, keď som zistila o druhej žene. Všetko, čo som vedela bolo, že chcem z toho von.

Počas prvých mesiacov nášho odlúčenia, čím viac som skúšala niečo robiť, tým viac sa zdalo, že sa veci iba zhoršujú. Stále som bola v Biblii, lebo som sa pokúšala nájsť pokoj a útočisko. A vtedy som objavila verše o svárlivej žene. Keď som si o nej prečítala, bez pochyby som vedela, že ja som svárlivá žena, o ktorej sa hovorí v Prísloví. A tak prečo by ma Dave nechcel opustiť a žiť na pustatine, alebo žiť v kútiku na streche? Keby som mala trochu viac času, aby som sa zmenila, čas na znovu utriedenie vecí, no čas nebol. Už bol preč. Vážne som sa modlila k Bohu, aby mi pomohol.

O rok neskôr, keď bol Dave stále preč, začala som panikáriť. Rozhodla som sa pomôcť Bohu. Vynašla som plán a povedala som o ňom Bohu. Povedala som Mu, že všetko, čo budem musieť urobiť bolo zostať tehotná počas Daveovej Vianočnej návštevy. Dave miloval deti a rozhodne sa potom ku mne vráti. Všetko išlo tak, ako som si naplánovala. Keď sa dozvedel o mojom tehotenstve, vrátil sa naspäť domov. No to, čo som nenaplánovala, bol potrat. V ten deň, keď sa vrátil, začala som dieťa strácať. Môj plán zlyhal. Bol doma, no bol vzdialený, okrem večera nášho výročia. V tú noc som bola nádherne šťastná, plná nádeje.

Keď som konečne vstala z postele, naše štyri deti stále spali. Išla som dolu schodmi a pozerala von oknom na zahmlené polia za našim domom. Cez moje slzy som hovorila, "Bože, Ty si povedal, že Tebe nič nieje nemožné, povedal si, že ak mám vieru, môžem pohnúť vrchom, povedal si, že mi nikdy nedáš viac, ako som schopná uniesť’!”

V to ráno, keď som čítala moju Bibliu, uvedomila som si rozdielne udalosti, keď niektoré charaktery z Biblie prešli cez tvrdú situáciu s pomocou druhých. Apoštol Pavol potreboval pomoc vo väzení, kráľ Dávid a Jonatán, dokonca aj Ježiš hľadal svojich sedem apoštolov, aby Ho sprevádzali na ceste do Jeruzalemu. Sklonila som hlavu a modlila sa, "Pane, keď dnes ráno Dave odišiel, ako málo viery mi zostalo. Prosím, pošli mi niekoho, hocikoho, kto mi pomôže prejsť cez túto situáciu. Niekoho, kto si nemyslí, že to, čo robím, je šialené."

Moja myseľ poskočila, keď som po prvý krát začala veriť, že Boh chcel obnoviť moje manželstvo. Každý, s kým som sa rozprávala, mi povedal tú istú vec, "Erin, je to beznádejné. Je to vôľa Deva, že ťa chce opustiť. Dave je šťastný. Pohni sa so svojim životom." Niektorí mi dokonca dali návrhy, aby som zaujala jeho pozornosť. Všetko sa skončilo katastrofou. No niekde hlboko v mojom vnútri bola malá iskierka nádeje—možno mi Boh niekoho pošle, kto mi pomôže.

O pár dní neskôr, keď som žehlila, mi prišla na myseľ tvár jednej ženy. Bola to žena, ktorú som nikdy nestretla. Navštevovala štúdium Biblie, ktorého som sa aj ja zúčastňovala. Namiesto toho, aby som čakala do nasledujúceho rána, zavolala som mojej učiteľke a vypýtala som si jej telefónne číslo. Povedala, že sa volá "Sue" a povedala, že tiež volala kvôli môjmu telefónnemu číslu.

Srdce mi išlo vyskočiť z hrude, keď som vytočila jej číslo. Čo poviem? Ako mám priviesť túto tému? Keď odpovedala, jednoducho som sa jej spýtala, či pôjde so mnou na večeru nasledujúci večer.

Sedeli sme cez stôl a ja som začala, "Sue, verím, že prechádzame cez rovnakú situáciu v našich životoch." Začala som jej rozprávať, ako ma opustil manžel a o mojej modlitbe za niekoho, kto by mi pomohol. Usmiala sa, no ticho sedela. Čudovala som sa, či som urobila obrovskú a trápnu chybu. No nakoniec prehovorila. "Erin, môj manžel ma opustil pred piatimi rokmi. Žije v inom štáte a verím, že žije s inou ženou. Verím, že je stále nádej, no začínam sa cítiť slabá. Minulý týždeň sa vydala moja dcéra a manžel prišiel na svadbu. Počas blahoželania sa ku mne nahol a potichu ma požiadal o rozvod. Povedala som mu, že je pre mňa ťažké na to myslieť, a či si o tom môžeme pohovoriť neskoršie." V ten večer som sa tiež modlila za niekoho, kto by mi pomohol.

V ten večer sme v reštaurácii strávili hodiny rozhovorom o tom, cez čo nás Pán previedol a porovnávali sme si zážitky. Tá podoba v našich situáciach bola neuveriteľná. V ten večer sme sa obe cítili povzbudené a naplánovali sme si stretnutie na nasledujúci týždeň v rýchlom občerstvení.

Od toho večera sme sa spoločne stretávali každý piatok večer a to bol maják môjho týždňa. Priniesli sme si Biblie, ktoré sme mali a prechádzali sme cez Písmo, aby sme našli odpovede na všetky naše problémy a toľké otázky.

Prešiel mesiac našich piatkových stretnutí, keď mi Dave zavolal a povedal, že príde v piatok namiesto soboty. Zasiahlo ma to nepripravenú a moje srdce sa potápalo. Čas strávený so Sue a našimi Bibliami mi prinášalo pokoj. Keď som okamžite neodpovedala, potom som vykoktala, "Oh, dobre," spôsobilo to, že Dave bol podozrievavý.

Obyčajne, keď už deti boli v posteli, Dave rýchlo odchádzal naspäť k žene, s ktorou žil. No v túto noc namiesto toho, aby odišiel, konfrontoval ma a povedal, že vie, že sa s niekym stretávam! Preto som váhala, keď chcel prísť v piatok večer. Povedal mi, že ani rovnako nevyzerám—že moja tvár žiari. Dave povedal, že vidí, že som zamilovaná.

Chvíľu trvalo, kým som niečo povedala a to spôsobilo, že nikdy úprimne neveril môjmu vysvetleniu. "Lásku," ktorú videl, nebola pre žiadneho iného človeka, iba pre Pána, ku komu sme sa obe so Sue obrátili o pomoc počas našich týždňov. Nielenže sme sa vylievali nad Bibliou a viac sme sa netrápili nad našimi manželmi tak, ako kedysi. Namiesto toho sme si rozprávali, aký je Pán reálny v našich životoch, porovnávali poznatky a uvedomili si, že tá potreba po našich manželoch už neexistovala. Už sme viac neboli zúfalé kvôli našim manželom, našli sme lásku ktorá naozaj "vyháňala všetok strach."

Keď som napokon odpovedala, bolo to s miernym smiechom, "Nestretávam sa s mužom počas piatkových večerov" povedala som s úškrnom, "Stretla som priateľku, jej meno je Sue." Okamžite som videla žiarlivosť, čo bolo veľmi zvláštne, lebo odkedy priznal pravdu o druhej žene, s ktorou bol zapletený a s ktorou teraz žil, nespočetne veľa krát mi povedal, aby som sa pohla v živote a dokonca, aby som si "niekoho našla." Ak úprimne chcel, aby som sa pohla ďalej a niekoho si našla, prečo ma potom spovedal? Prečo jednoducho nevydýchol znak úľavy?

To, že som sa nahlas zasmiala, nepomohlo presvedčiť Dave, že sa nestretávam s mužom. To, čo povedal a čo ma pošteklilo, bolo, "Oh iste! Muž menom Sue, máš na mysli!!"—poukazoval na kántriovú pieseň.

Päť mesiacov po našom prvom stretnutí so Sue, zavolala mi v piatok poobede. "Erin, dnes večer sa s tebou nemôžem stretnúť." Moje srdce kleslo. Potom povedala, "Erin, môj manžel sa vrátil naspäť!" Moje nadšenie z týchto slov bolo neopísateľné! Stali sme sa blízkymi priateľkami a preto to pre mňa znamenalo to isté, akoby sa to stalo mne.

Nasledujúci týždeň som sa stretla s manželom Sue na konferencii, ktorú sme si naplánovali, že sa na nej zúčastníme. Väčšinu času počas tohoto stretnutia som pozorovala týchto dvoch, ako spolu sedia, držia sa za ruky–sú šťastní. Po stretnutí prišli ku mne a ja som sa stretla so Sue manželom po prvý krát. Intenzívne na mňa hľadel a povedal, "Erin, chcem ti povedať, že napriek tomu, že tvoj manžel povedal, že ťa viac nemiluje, miluje ťa. A ak sa k nemu správaš aspoň z polovice tak láskavo ako sa Sue správa ku mne, s láskou, napriek tomu, že som sa k nej hrozne zachoval; potom sa vráti. Nevzdaj sa."

Pozerať sa na zázrak Sue spolu s povzbudením od jej manžela, to ma prenieslo počas mojich najtmavších hodín. Iba mesiace po tom, ako sme sa so Sue stretli posledný krát, sa môj manžel so mnou rozviedol týždeň po tejto konferencii.

Napriek tomu, že sa to zdalo dlho, bolo to iba päť mesiacov od Sue zázraku, keď som dostala ďalší neočakávaný telefonát, tento krát veľmi neskoro v noci. Bol to Dave a vedela som, že volá z telefónnej búdky, lebo som počula hluk áut. Bol to Dave. "Erin, ak si stojíš za tým, čo si mi povedala o odpustení, ak ma stále miluješ, a ak chceš, aby som sa vrátil domov, vrátim sa zajtra ráno."

Keď som zložila telefón, pozrela som sa smerom do neba, "Pane, ďakujem Ti, že si ma neopustil ani nezanechal. Ďakujem Ti, že si priviedol manžela domov— a Pane—ďakujem, že si mi poslal moju priateľku Sue."Úloha ePartnerky

Bolo to o rok neskôr na mojej ceste k obnovenému manželstvu, keď som našla moju ePartnerku Sue. Vtedy som prišla na koniec—nikdy som nepočula ani o JEDNOM obnovenom manželstve. A ako som tiež povedala, dôvod, prečo Pán chcel, aby som čakala rok, bol, aby som našla všetky tieto princípy v Jeho Slove- princípy, ktoré teraz ty dostávaš hneď spolu s knihami obnovených manželstiev. A ešte dôležitejšie - aby môj vzťah s Ním, bol na prvom mieste, aby som viac nerobila chybu a bola naviazaná na niekom inom (ako ePartnerka) alebo bláznivo očakávala, že ma ona povedie (alebo aby som si myslela, že ja povediem ju).

Dovoľ mi podeľ sa o to, ako sa to stalo mne, aby som ťa tým povzbudila, ako nadprirodzene sa to môže stať tebe!

Jeden deň, ako som bola v mojej modlitebni, potom čo som doslova volala k Bohu, som si predstavila ženu, ktorú som videla, na vyučovaní Biblie, ktorého som sa zúčastňovala, no nikdy som ju nestretla.

Nevedela som, ako sa volá ani ako sa k nej dostať, no nejako som cítila, že ona bola tá, ktorá rozumie a ktorú mi Pán dával ako odpoveď na moju modlitbu, ktorá mi potvrdí, že nie som blázon, pretože verím Bohu, že dokáže nemožné. Keď som požiadala Boha, aby mi potvrdil, že som Ho počula správne, doviedol ma k môjmu starému zápisníku, kde som mala telefónne číslo na učiteľku z Biblického seminára. Keď som jej zavolala, koktala som a pokúšala som sa prísť nato, ako sa spýtať na túto ženu, ktorej meno som nevedela, alebo ako ju mám opísať a tiež dôvod, prečo ju chcem kontaktovať. (pretože ma Pán naučil diskrétnosti, nechcela som mojej učiteľke hovoriť o mojej manželskej situácii). Moja učiteľka ma prerušila a povedala, "Volá sa Sue a ona už zavolala a vypýtala si tvoje telefónne číslo"!! Dala mi Sueino číslo, rýchlo som sa rozlúčila a položila som a volala Sue.

Prvý krát sme sa so Sue stretli v tichej reštaurácii a napriek tomu, že to bolo divné, skoro sme sa jedna druhej otvorili a podelili sme sa o to, prečo nás Boh priviedol k sebe. Sue povedala, že jej manžel "pracoval" v inom štáte 5 rokov, prichádzal domov raz za pár mesiacov na víkendovú návštevu, no ona mala podozrenie, že je v tom iná žena. Nie tak ako ja, nikdy ho nekonfrontovala a ani sa nespýtala čo sa deje. Toto mi ukázalo, že jej môžem veriť a pomôže mi ustáť úzku cestu, na ktorú som bola povolaná.  

Keď skončila, zdôverila som sa jej ja s mojou situáciou a porozprávala som jej všetky moje omyly (prečítaj si 2 List Korinťanom 12,9 a uvidíš tento mocný princíp). Bolo to také dobré vyznať sa niekomu, o kom som vedela, že ma nebude súdiť, nebude mi dávať bláznivé a zničujúce „rady“, ale namiesto toho, to bol niekto, kto chápal, že On dokáže robiť nemožné. V tú noc, to bol začiatok vytvorenia mojej vlastnej služby RMI. V tú noc, sme sa spolu pomodlili a požiadali Boha, aby nám poslal ďalšie ženy, ktoré potrebovali tiež povzbudenie, ktoré sme našli my.

Potom sme sa pomodlili jedna za druhú (Jakub 5,16) a súhlasili sme, že sa budeme stretávať každý piatok večer. A ako som už povedala, cítila som sa vedená modliť sa, že ak je tu viac žien, ktoré potrebujú povzbudenie, prosím, aby mi ich poslal. *Niekoľko ich priviedol a ja som vedela, že mi privedie do života tisíce žien. Čo je teraz dostupné aj tebe!!

Takže, nasledujúci piatkový večer, Sue a ja sme začali naše prvé stretnutie spoločenstva v rýchlo občerstvení. Hodiny sme študovali mnohé verzie našich Biblií (KJV, Novú Americkú Štandardnú, NIV, myslím, že sme mali spolu 8 verzií)  a tam sme sa uprene pozerali na Jeho Slovo počas každej krízy alebo skúšky, ktorej sme čelili. Je úplne skvelé, že máš teraz všetky tieto zdroje vo svojom počítači alebo telefóne, kam môžeš ísť, hľadať a nájsť akúkoľvek krízu alebo skúšku, ktorej ty alebo tvoja aPartnerka čelíte. Taktiež máš naše Kurzy, na ktoré sa môžeš odkazovať a o ktoré sa môžeš deliť s inými ženami v prípade núdze. 

Vybrali sme si piatkové večery,  pretože sme vedeli, že vtedy majú mnohé páry „rande“ a deklarovali sme si, že čo sme teraz začali, sa bude diať aj naďalej potom, ako sa obe obnovíme. A to sa presne stalo- stalo sa to tradíciou, začali sme my dve spolu a potom neskôr sme pokračovali s našimi manželmi, keď sme boli obe obnovené- mávali sme stretnutia v piatok alebo v sobotu. Dokonca aj moje vydaté a ženaté deti si nesú túto tradíciu so sebou.

Urob rovnakú dohodu so svojou ePartnerkou. Začnite povzbudzovať ešte jednu ďalšiu ženu. Začnite zdieľaním stránky zachranamanzelstva.com a povedzte jej, aby vyplnila dotazník manželského ohodnotenia. Povedz jej, aby potom urobila jednu lekciu denne, a potom sa dohodnite, že sa stretnete raz týždenne, aby ste sa podelili o chvály, prísľuby a hľadali odpovede na konkrétne krízy alebo procesy, ktorým niektorá z vás čelí. Môžete sa „stretnúť“ tak, že pôjdete navzájom k sebe domov (ak ste obe oddelené alebo rozvedené), alebo môžete zájsť do reštaurácie rýchleho občerstvenia (ak máte deti), ako sme mali ja a Sue. Ak nebývate blízko seba, môžeš sa teraz so svojou ePartnerkou ľahko „stretnúť“ prostredníctvom video hovoru alebo cez Skype! Existujú dokonca aj skupinové video hovory, ktoré môžete začať používať pomocou Zoom.

Čo je dôležité, ak to myslíte s obnovou obe vážne, je:

NIKDY sa nezameriavajte na negatívne veci a nediskutujte o nich. Namiesto toho, keď sa chystáš na stretnutie, požiadaj svojho NM, aby ti pripomenul chvály, o ktoré sa môžeš podeliť, aby ste sa navzájom povzniesli. Ak ťa nenapadá žiadna, podeľ sa o to, čo si si tento týždeň prečítala v našom blogu Denných Povzbudení.

NIKDY neklebeťte ani nezdieľajte intímne podrobnosti, ktoré by si nechcela, aby zdieľal tvoj PM s jeho priateľom. Namiesto toho sa podeľ o to, čo si sa naučila, nové verše, ktoré ťa povzbudili alebo možno novú ♥ Ľúbostnú pieseň, ktorú ti Pán dal tento týždeň.

NEzačnite sa stretávať na seba ľutujúcej party, ktorá zničí vás obe. Namiesto toho sa dohodnite, že o všetkých krízach a zlomeniach vašich sŕdc budete diskutovať vo vašich vlastných modlitebniach s vaším Nebeským Manželom, ktorý ťa bude hlboko utešovať tam, kde to bolí. Potom zistíš, že nemáš potrebu zdieľať to s nikým iným a budeš sa môcť slobodne posunúť vpred.

Každý týždeň sme bez problémov sedeli so Sue v mrazivom, príliš klimatizovanom stánku, vyznávali si chyby a trávili sme čas nad mnohými verziami Biblie, ktoré sme si rozložili na stole a začali sme žiť podľa princípu diskrétnosti.

NIKDY sa navzájom nepýtajte na nič, ani sa nepýtajte na podrobnosti. Ak sa začnete navzájom pýtať (keď ani jedna z vás nevie, kam vaše individuálne cesty obnovy smerujú), čoskoro sa začnete strácať A je viac než pravdepodobné, že On zariadi a odoženie od vás ostatných, ako sa hovorí v Žalme 88,19, „Priateľov aj rodinu si odohnal odo mňa, len tma je mi dôverníkom.“ Žalm 88,9: „Odohnal si mi známych a zošklivil si ma pred nimi. Uväznený som a vyjsť nemôžem.“

Sue a ja sme sa tiež ubezpečili, že sme sa NIKDY nepýtali na nič iné alebo sa navzájom nepýtali na podrobnosti, o ktorých sme si mysleli, že by sme si ich nemali prezrádzať (a tak sme zakrývali nahotu nášho manžela, pozri Genezis 9, 22–25).

Namiesto toho sme išli k Pánovi, položili sme Mu našu otázku a potom nám On ukázal odpoveď tým, že nás doviedol k úryvkom z Písma, potom k ďalšiemu a ďalšiemu a prečítali sme si ho nahlas zo všetkých verzií Biblie - pokiaľ sme si neboli isté, že tomu princípu rozumieme.

Keď sme boli doma, každá sme vypĺňali jednu kartičku 3x5 za druhou, aby sme si ten princíp čítali znova a znova a znova. Táto rutina a to, čo sme sa naučili, sa nakoniec stalo tým, Ako Boh Môže a Obnoví Tvoje Manželstvo a Múdrou Ženou. Teraz si ich môžeš ľahko pridať do telefónu a nosiť ich pri sebe rovnakým spôsobom - čítať ich znova a znova a znova!

Dôvod, prečo sme sa spolu stretli, bolo hľadať pravdu o všetkom, na čo sme mali otázky - týkajúce sa našich manželstiev, našich manželov (ktorí boli obaja preč) a našich detí. Sue mala tri dospievajúce dcéry, zatiaľ čo ja som mala štyri malé deti: 3 chlapcov vo veku deväť, sedem, štyri a dvojročnú dcéru.

Každá z vás bude mať viac otázok, väčšina z nich bude zodpovedaná niekde na tvojej ceste. Len si nenechaj ujsť tú úžasnú príležitosť, musíš sa opýtať Boha, a potom ti tvoj NM odpovie! Je to také povzbudivé a pomôže ti to, aby si sa k Nemu približovala čoraz viac!

Vyznávaj svoje chyby, chváľ sa nimi, ale nikdy neodhaľuj hriechy iných, ani o nich nehovor.

„Vyznávajte si teda navzájom hriechy a modlite sa jeden za druhého, aby ste ozdraveli. Lebo veľa zmôže naliehavá modlitba spravodlivého“ Jakubov list 5,16

2 List Korinťanom 12,9-10 „ale On mi povedal: „Stačí ti Moja milosť, lebo sila sa dokonale prejavuje v slabosti.“ A tak sa budem radšej chváliť SVOJIMI slabosťami, aby vo mne prebývala Kristova sila. Preto mám záľubu v slabostiach, v potupe, v núdzi, v prenasledovaní a v úzkostiach pre Krista; lebo keď som slabý, vtedy som silný.“

Príslovia 28,13 „Tomu, kto tají svoje previnenia, povodí sa zle, kto sa však vyzná (z nich) a nechá (hriech), dosiahne milosrdenstvo.“

Po prečítaní si nového princípu každý týždeň, kedykoľvek sme si so Sue uvedomili, že sme to pokazili, zastavili sme sa a vyznali sa a potom sme si sľúbili, že sa budeme modliť jedna za druhú. Z tohto dôvodu sme mali každý týždeň CHVÁLU, o ktorú sme sa mohli podeliť, pretože sme obe sledovali, ako nás On uzdravoval a čo nám prisľúbil, a toto sa odohrávalo v oboch našich životoch!

Raz večer sme napríklad požiadali Boha, aby nám ukázal, ako sa máme vyrovnať s blížiacimi sa prázdninami a On to urobil. Inokedy sme Ho požiadali, aby nám ukázal, ako máme postupovať, keď naši manželia prídu na návštevu a On to urobil. A tiež, ako zvládnuť to, keď naši manželia hovorili, že prídu, ale neprišli. Každý piatkový večer, keď sme sa pýtali, On nás viedol a našli sme verše, ktoré potvrdili, čo nám ukazuje, čo viedlo k čoraz väčšej múdrosti.

 „Pripusťte si k srdcu moje napomínanie! Ja vylejem na vás Svojho ducha, oznámim vám svoje zásady!“ Príslovia 1,23  Keď sme objavili túto pravdu, vtedy sme začali čítať Príslovia každé ráno, aby sme zozbierali múdrosť. Neskôr, keď sme sa obe zúčastnili konferencie, dozvedeli sme sa, aké je potrebné každý mesiac čítať všetky žalmy a príslovia, a tiež sme to začali obe robiť.

Z jednej pravdy sme potom našli tento verš, ktorý nám otvoril oči ...

“Nezáviď ľuďom zlým, a nežiadaj si s nimi obcovať!…Múdrosťou buduje sa dom a rozumnosťou býva upevňovaný.  Vedomosťou sa naplňujú komory všakovým hodnotným a krásnym imaním.“—Prísloví 24:1, 3–4

Vedeli sme, že On nám hovoril, že teraz nie je čas, aby sme túžili byť s našimi manželmi. Namiesto toho chcel, aby sme sa tešili s nášho nového vzťahu a čo je dôležitejšie—tešili sa z nášho vzťahu s Pánom. A aby sme podporili náš najdôležitejší vzťah, s Ním, súhlasili sme, že si nebudeme počas týždňa volávať, aby sme si dali pozor a utekali iba k Pánovi a nie jedna k druhej a mali naše najhlbšie rozhovory s Ním.

Hľadali sme Jeho múdrosť, čo sa týkalo toho, ako jednať s "druhou ženou" v životoch našich manželov: o jednej sme vedeli, že existuje a o druhej sme si neboli isté, len sme to predpokladali. Každú jednu otázku sme predložili pred Neho. Verše, ktoré sme našli počas našich spoločných týždňov, teraz tvoria kapitolu 14 "Prvý, kto hodí kameň" v knihe Obnov tvoje manželstvo, ktorú si už prečítala.

Počas leta nám Pán nadprirodzene, láskavo a trpezlivo ukázal novú pasáž v Biblii, o ktorej sme vedeli, že je pravdivá a preto sme ju vo viere nasledovali. A vždy, keď sme tak urobili, videli sme, že naša obnova napreduje!!

Začali sme sa stretávať každý piatok, začali sme v máji a do septembra bolo manželstvo Sue OBNOVENÉ! Nikdy by som tomu neverila, že je to možné, keby som toho nebola súčasťou a nevidela to mojimi vlastnými očami!! Po tom, ako žil v inom štáte päť rokov, tak ako sme sa obávali ( a keď bol doma, prišli sme nato) žil s inou ženou!! No tento muž sa vrátil domov napriek tomu, že všetci hovorili, že je to nemožné. Nielenže sa vrátil domov, no žili spolu šťastne!

Pán mi dal príležitosť vidieť Sue a jej manžela spolu pár týždňov po ich obnove a on využil túto príležitosť a povzbudil ma. Povedal: „Erin, chcem ti povedať, že aj keď tvoj manžel hovorí, že ťa už nemiluje, miluje ťa. A ak sa k nemu chováš čo i len z polovice tak láskavo, ako sa ku mne správala Sue, aj keď som sa k nej choval príšerne; potom sa vráti. Nevzdávaj to.“

Krátko po tom, ako bolo manželstvo Sue obnovené, Boh začal privádzať iné ženy do môjho života - zúfalé a hľadajúce  pomoc. A vďaka úspechu môjho vzťahu so Sue a ako sme robili veci, som sa začala deliť o tie isté veci s nimi. 

Aj keď chcela byť každá  mojou ePartnerkou alebo chceli mať jednu svoju vlastnú, povzbudila som ich, aby prosili Boha.

Pamätaj, že Sue a ja sme sa nenašli okamžite, ale až počas našej vlastnej Cesty Obnovy - takže ak ti Boh neukáže, kto je tvoja ePartnerka – On ťa chce teraz iba pre seba.

*Vedela som, že neexistuje spôsob, ako by som tu mohla byť pre každú ženu osobne, a ty to tiež nedokážeš. Okrem toho, kto okrem BOHA vie, kam povedie každá CO alebo kto je pre nich dokonalá ePartnerka?

Staň sa Staviteľkou Mostov

Povzbudzujeme ťa, aby si si našla svoju ePartnerku staním sa Staviteľkou Mostov.

Mnohé z vás poznáte ženy, o ktorých viete, že potrebujú nájsť úzku bránu, ktorú si našla ty a vstúpila si do nej, ženy, ktoré poznáš alebo pravdepodobne stretneš, pre ktoré by bolo prospešné robiť naše kurzy, rovnako ako pre teba. Možno vieš, že prežívajú ťažkosti ALEBO si to nemusíš vôbec uvedomovať, pretože mnohé z nás si manželské ťažkosti (ako cudzoložstvo alebo manžela, ktorí nás opustí) nechávajú pre seba. Ale BOH to vie!

Preto je tiež dôležité, aby si bola diskrétna, pretože veľmi často, keď DŽ „druhá žena“ vie, že máš záujem o obnovu, bude sa ešte viac snažiť držať muža, ktorého zajala (prečítaj si Príslovia 5, 3-4) a títo manželia budú pokračovať v budovaní ešte silnejšej steny nenávisti.

To je dôvod, prečo ti Pán dal tento čas, aby bol tvoj vzťah s tvojím NM pevný, potom požiadaj Boha, aby ti poslal tvoju prvú ePartnerku, čo je v podstate začiatkom tvojej služby. Ak to chceš urobiť, je dôležité začať používať tvoju „značku nového mena“ ZNM, aby si bola úplne transparentná a zároveň si zachovala diskrétnosť.

Klikni sem, aby si objavila Značku Tvojho Nového Mena

Moja ePartnerka a Kto je v Centre!!

Tento týždeň bol skvelý! Dostávala som od môjho Nebeského Manžela potvrdenie Jeho lásky ku mne jedno za druhým! Cítila som Jeho lásku a hlavne dnes. Dnes som sa stretla s mojou najlepšou priateľkou, ktorá nadväzuje svoj vzťah s Pánom. Čítala Bibliu a pravidelne sme sa stretávali, aby sme hovorili o Písme a o tom, čo Boh hovoril a urobil v našich životoch.

V minulosti, keďže sme priateľky už viac ako 9 rokov, sme sa zvykli stretávať na káve a „rozprávať“ sa o našich vzťahoch. Mysleli sme si, že vo vzťahu sme my tie dobré a naši PM boli zlí chlapci. Neviete si predstaviť, koľko vecí sme zdieľali a koľko „dobrých“ rád sme si navzájom poskytli. Je zrejmé, že tieto rozhovory sa viac sústredili na naše utrpenie a naše riešenia sa nezakladali na tom, čo plánoval NM pre manželky. Ale dnes to bolo iné!

Stretli sme sa asi na 2 hodiny. Dali sme si kávu ako obvykle a vôbec bez akýchkoľvek plánov rozhovorov, pretože On je teraz v centre našich životov, prirodzene sme začali hovoriť o všetkých úžasných veciach, ktoré pre nás Pán tento týždeň urobil. Nehovorili sme negatívne o našich manželstvách ani o žiadnych osobných situáciách, ktoré nás ovplyvnili. Naopak, Pán nás viedol k tomu, aby sme hovorili pozitívne. Náš spoločný čas bol tento krát tak odlišný! Keď sme sa lúčili, povedala som mojej priateľke, aká som šťastná, pretože sme hovorili o našom NM. Uvedomili sme si, že to bolo prvýkrát, čo bol stredobodom nášho rozhovoru Pán a nič iné. Čas letel a my sme odchádzali s veľkým požehnaním, že máme Jeho ako nášho Manžela. Muža, na ktorého sa nikdy nemôžeš sťažovať!!!

 „Priateľ miluje v každý čas a v súžení je z neho brat“ (Príslovia 17,17).

 „Lebo ja sa za evanjelium nehanbím; veď ono je Božou mocou na spásu každému, kto verí, najprv Židovi, potom Grékovi“ (Rimanom 1,16).

~ Sara z Colón

Pamätaj, že vďaka tomu, že sme dokumentovali naše cesty v knihách Obnov Tvoje Manželstva Kurz 1 a Múdra žena, Kurz 3- môžeš svoju Cestu Obnovy prekonať oveľa rýchlejšie a zároveň požiadať Boha o svoju ePartnerku, pretože ju tiež môžeš nasmerovať na zachranamanzelstva.com, a tak môžeme držať je ruky hore vo chvále. Exodus 17,12, „Ale Mojžišovi ruky oťaželi. Tu vzali kameň a podložili mu ho, a on si naň sadol. Áron a Hur mu ruky podopierali jeden z jednej a druhý z druhej strany, a tak zostali jeho ruky v rovnakej polohe až do západu slnka.“

Jedným z dôležitejších princípov, ktoré sme sa so Sue naučili a verne dodržiavali, bol:

Jakubov list 1,5 hovorí „Ak niekomu z vás chýba múdrosť, nech si prosí od Boha, ktorý dáva všetkým štedro a bez výčitky, a dostane ju.“

To znamená, že namiesto rozprávania sa s niekým iným, kto môže ľahko šíriť klebety a vytvárať horšiu situáciu v tvojom manželstve – buď si istá, že nájdeš „rovnako zmýšľajúcu“ ePartnerku, ktorá ťa povzbudí, že skutočné upokojenie nájdeš IBA vo svojej modlitebni s „Bohom všetkého Pokoja“ tvojím NM.

2 List Korinťanom 1,3-4 hovorí „Nech je zvelebený Boh a Otec nášho Pána Ježiša Krista, Otec milosrdenstva a Boh všetkej útechy! On nás potešuje v každom našom súžení, aby sme mohli aj my potešovať tých, čo sú v akomkoľvek súžení, tou útechou, ktorou Boh potešuje nás.“

Iba táto pravda ťa bude držať vpred na tvojej Ceste Obnovy. Jediným spôsobom, ako takto myslieť, je povzbudiť svoju priateľku alebo člena rodiny alebo ženu, s ktorou sa stretávaš, tým, že im pomôžeš nájsť stránku zachranamanzelstva.com. Povzbuď ju, aby vyplnila Dotazník Manželského Ohodnotenia. Potom ju povzbuď aby absolvovala Kurzy, jednu lekciu denne, a potom sa dohodnite, že sa stretnete raz týždenne, aby ste sa podelili o chvály a hľadali odpovede na konkrétne krízy alebo procesy, ktorým jedna z vás čelí. Môžete sa tiež zamerať na JEDNO svedectvo obnoveného manželstva - diskutovať o rôznych princípoch a pravdách, ktoré si všimnete a ktoré vám pomôžu byť v pozícii, aby BOH obnovil vaše manželstvá!

Namiesto toho, aby ste si ponúkali akékoľvek rady, dohodnite sa, že ako ePartnerky nebudete iba hľadať Pána individuálne a spoločne, ale že tu budete, aby ste sa navzájom pozdvihli, keď jedna spadne. Pretože „Dvaja sú na tom lepšie ako sám človek: za svoju námahu môžu dostať väčšiu odmenu, a keď padnú, jeden zdvihne druhého. Beda však samému, keď padne! Nemá pri sebe druha, čo by ho zodvihol.“ - Kazateľ 4, 9–10.

Sue a ja sme neboli požiadané, aby sme tento princíp uplatňovali navzájom, pretože môj „pád“ nastal neskôr, keď sa moja obnova „stala“ zrazu – ale potom iba o niekoľko týždňov neskôr môj manžel opäť odišiel a vtedy som stratila všetku nádej.

Vtedy 4 ženy, ktoré sa so mnou stretávali, ženy, na ktoré som vyliala všetko, čo som sa naučila, ktoré sa stali 4 ženami viery, ma preniesli k Tomu, ktorý mi dokázal pomôcť. Rovnako ako ochrnutého v Marekovi 2, 1–12, ktorý bol nesený a položený k Ježišovým nohám, aj tieto štyri ženy, ktoré som učila a povzbudzovala, boli duchovne dostatočne silné, aby ma priniesli k Ježišovým nohám. O mesiac neskôr sa moje manželstvo úplne obnovilo a začala sa rozširovať aj moja služba.

Preto ťa vyzývame, aby si sa stala Staviteľkou Mostov a pokračovala v zakladaní svojej malej služby.

Tiež by sme ťa chceli povzbudiť, aby si zvážila pripojenie sa do Spoločenstva Obnovy, ktoré je plné jedinečnej skupiny žien, s ktorými sa môžeš stotožniť najviac.

Spoločenstvo Obnovy

„Ale Mojžišovi ruky oťaželi. Tu vzali kameň a podložili mu ho, a on si naň sadol. Áron a Hur mu ruky podopierali jeden z jednej a druhý z druhej strany, a tak zostali jeho ruky v rovnakej polohe až do západu slnka.“ -Exodus 17,12

 „Lebo kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som ja medzi nimi.“ -Matúš 18,20

Bolo nemožné, aby som našla niekoho v mojom kostole, kto veril tak, ako ja. Skoro po tom, ako sme sa stretli, Sue potvrdila, že nešla do kostola, kde sme sa stretli a prestala sa zúčastňovať v kostole kvôli ohováraniu a "radám" od pastora. Jej pastor povedal Sue, že sa jej manžel nikdy nevráti A že by bolo "neslušné," aby svojho neverného manžela chcela naspäť.

Niečo podobne sa stalo mne, keď ma môj kňaz poslal do spoločenstva slobodných (viac si prečítaš neskôr v prichádzajúcej lekcie). Takže na čas som tiež prestala navštevovať kostol, ale to bolo vtedy keď som začala moje spoločenstvo pomáhajúce iným ženám – až kým ma kňaz, ktorý počul, čo robím, nepožiadal, aby som prišla a budovala moju službu pre ženy v jeho kostole.

Počas rokov slúženia sme zistili, že veľmi často ženy, ktoré sa dopustili chyby, že sa zdieľajú príliš veľa, cítia potrebu opustiť svoj kostolTakže pre ženy, ktoré vidia výhodu toho, že zanechajú svoj kostol, prosím zváž pripojenie sa k Spoločenstvu Obnovy, kde zistíš, že TY si Jeho kostol, Jeho nevesta a uvidíš, ako duchovne a emocionálne rastieš ako nikdy predtým.

Záver

Keď tvoj NM odhalí tvoju ePartnerku, uisti sa, že tvoja ePartnerka začne vstupom do Úzkej Brány stránky cez zachranamanzelstva.com, ibaže by nemala prístup na internet. Ak ti nikoho neodhalil, naďalej buď Staviteľkou  Mosta.

Akonáhle nájdeš svoju ePartnerku - nezabudni odoslať Chválu! Podeľ sa o to, ako ťa Pán viedol k tomu, aby si ju našla a ako príklad použi Erin, ktorá našla Sue. Vyzvi ďalšie čitateľky blogu Denné Povzbudenia, aby sa spýtali ich NM, kde nájdu svoju ePartnerku, aby začali svoju službu a dokončili svoj beh založením vlastnej Služby – stali sa Služobníčkou rovnako ako ty!

Ak si pripravená urobiť tento záväzok Bohu, tak, že KLIKNEŠ SEM ak súhlasíš, a si pripravená zdokumentovať túto časť tvoje Cesty k obnove, vo forme "Čo som sa naučila."

A ak chceš, aby ti bola pridelená ROVNAKO-ZMÝŠĽAJÚCA ePartnerka počas tvojej obnovy, buď si istá, že si vyleješ srdce v KAŽDEJ lekcii.