Úloha epartnerky

a tak, ako si si prečítala, dve základné
svedectvá o obnovených manželstvách

ePartnerky

Si hrozne sama?

Nikto, koho poznáš, sa nezaujíma a nerozumie?

Ver mi, keď som začala so Spoločenstvom obnovy pred viac ako dvoma dekádami, všetci si mysleli, že som sa zbláznila a že to, čo som sa pokúšala dosiahnuť, bolo nemožné!!

V roku 1990 po roku ako som sa cítila, že som taká šialená, ako ľudia hovoria, žiadala som o niekoho, kto by rozumel, cez čo prechádzam—Pán mi okamžite poslal pomoc. Najskôr mi poslal Jeho Slovo (Bibliu, ktorú môj manžel odhodil), ktorá ma viedla a utešovala. To, čo mi ukázal, to všetko je napísané a zdokumentované v našich knihách a videách.

Potom asi o rok neskoršie, keď som nadobudla silný základ pravdy a blízky a intímny vzťah s Pánom, On priviedol do môjho života veľmi jedinečnú priateľku, od ktorej som sa dozvedela, že prechádza cez tú istú situáciu, ako ja! Sue a ja sme sa stali prvými epartnerkami v našom spoločenstve—povzbudzujúca partnerka, ktorá so mnou cestovala na mojej Ceste k obnove!!

Po zážitku jednej katastrofy za druhou som vedela, že by som už nikdy nešla k poradcovi. S manželom sme skúsili poradňu na začiatku v našom manželstve—a zakaždým sme zažívali ešte väčšiu katastrofu, ktorá oslabila náš vzťah!! Ani jeden z poradcov nezažil obnovené manželstvo, tak niet divu, že hovorili veci, ktoré situáciu iba zhoršili!! Musela som objaviť tvrdú cestu, že "licencovaní" poradcovia, ktorí mi dávali rady, nikdy, nikdy nezavádzali tieto rady do svojich životov alebo manželstiev a nemali obnovené manželstvá! Koľko krát som urobila túto otrasnú chybu, že som nasledovala rady iných ľudí, čo nakoniec môj život a moje manželstvo iba zhoršili?!?!

A tiež som nepotrebovala, aby mi niekto hovoril veci, ktoré mali základ v psychológii a mixovali ich s Kresťanstvom—aj keby táto osoba bola Kresťanom alebo kňazom! Potrebovala som pravdu z Božieho Slova.

Nielenže mi poradcovia hovorili veci, ktoré ma ničili, no tiež som išla aj k najlepšiemu kazateľovi v našej oblasti. Začala som mojim vlastným kňazom, ktorý nemal ani tušenia, ako mi pomôcť, napriek tomu, že krátko nato bol vodcom všetkých kostolov v celom štáte! Tento rešpektovaný a obdivovaný kňaz jednoducho sedel v šoku, že mám túžbu, aby bolo moje manželstvo obnovené, keď som sa s ním podelila o mojej situácii!! A jeho rada, ktorú som prijala, no rýchlo som to oľutovala, bola, aby som sa zapojila do skupiny slobodných ľudí v našom kostole—vedel, že som stále legálne vydatá!!

Po fiasku zo skupiny slobodných som potrebovala celý rok, keď som bola sama, a naozaj som cítila potrebu nájsť niekoho, kto si nemyslel, že som šialená, no nikomu som nedôverovala. V tomto bode, keď som sa spamätala zo zlej rady, nechcela som nikoho, kto by urobil moju situáciu horšou, ako bola. A vtedy som plakala k Bohu, aby mi dal niekoho, iba jednu ženu, ktorá si nemyslí, že som šibnutá!! A On to urobil!

Otázka: Chcela by som, aby mi ePartnerka pomohla na mojej Ceste k obnove.

Ako môžem požiadať o ePartnerku?

Aby sme sa uistili, že dostaneš epartnerku, ktorá je rovnako zmýšľajúca a uzemnená v pravde, čakáme, až do fázy prestavby Rebuilding Phase na tvojej ceste k obnove—lebo tak to bolo aj s prvými epartnerkami, ktoré Pán spároval: Erin a jej priateľku Sue. Prosíme, prečítaj si Erinin príbeh:

.


Priateľka Sue

Článok napísaný pre Guidepost magazín

od Erin Thiele

Zažili sme nádhernú večeru nášho výročia. S párom, s ktorým sme boli, sme mali veľa spoločného. Na tento večer si spomínam, že som sa nechcela zobudiť. Nepamätám si, že by som kedy bola taká šťastná.

Pohla som nohou cez posteľ, aby som sa dotkla manželovej nohy a potom som natiahla ruku cez posteľ. Jednoducho som si myslela "Musel sa už zobudiť a tak skoro."

Keď som počula, že sa otvorili dvere na spálni, videla som manžela, ako stojí vo dverách a v rukách zvieral jeho kufor.

"Kam ideš?" spýtala som sa prekvapene. "Idem do Orlanda" Dave* odpovedal chladne. "A keď sa vrátim, presťahujem sa do vlastného bytu." S týmto sa otočil a odišiel.

Tento šok ma zasiahol. Išla mi prasknúť hlava. Moja viera v naše manželstvo bola taká veľká, čo sa stalo? Prečo tá náhla zmena?

Sedemnásť mesiacov som jazdila na dráhe, ktorá sa začala, keď som zistila o druhej žene. Všetko, čo som vedela bolo, že chcem z toho von.

Počas prvých mesiacov nášho odlúčenia, čím viac som skúšala niečo robiť, tým viac sa zdalo, že sa veci iba zhoršujú. Stále som bola v Biblii, lebo som sa pokúšala nájsť pokoj a útočisko. A vtedy som objavila verše o svárlivej žene. Keď som si o nej prečítala, bez pochyby som vedela, že ja som svárlivá žena, o ktorej sa hovorí v Prísloví. A tak prečo by ma Dave nechcel opustiť a žiť na pustatine, alebo žiť v kútiku na streche? Keby som mala trochu viac času, aby som sa zmenila, čas na znovu utriedenie vecí, no čas nebol. Už bol preč. Vážne som sa modlila k Bohu, aby mi pomohol.

O rok neskôr, keď bol Dave stále preč, začala som panikáriť. Rozhodla som sa pomôcť Bohu. Vynašla som plán a povedala som o ňom Bohu. Povedala som Mu, že všetko, čo budem musieť urobiť bolo zostať tehotná počas Daveovej Vianočnej návštevy. Dave miloval deti a rozhodne sa potom ku mne vráti. Všetko išlo tak, ako som si naplánovala. Keď sa dozvedel o mojom tehotenstve, vrátil sa naspäť domov. No to, čo som nenaplánovala, bol potrat. V ten deň, keď sa vrátil, začala som dieťa strácať. Môj plán zlyhal. Bol doma, no bol vzdialený, okrem večera nášho výročia. V tú noc som bola nádherne šťastná, plná nádeje.

Keď som konečne vstala z postele, naše štyri deti stále spali. Išla som dolu schodmi a pozerala von oknom na zahmlené polia za našim domom. Cez moje slzy som hovorila, "Bože, Ty si povedal, že Tebe nič nieje nemožné, povedal si, že ak mám vieru, môžem pohnúť vrchom, povedal si, že mi nikdy nedáš viac, ako som schopná uniesť’!”

V to ráno, keď som čítala moju Bibliu, uvedomila som si rozdielne udalosti, keď niektoré charaktery z Biblie prešli cez tvrdú situáciu s pomocou druhých. Apoštol Pavol potreboval pomoc vo väzení, kráľ Dávid a Jonatán, dokonca aj Ježiš hľadal svojich sedem apoštolov, aby Ho sprevádzali na ceste do Jeruzalemu. Sklonila som hlavu a modlila sa, "Pane, keď dnes ráno Dave odišiel, ako málo viery mi zostalo. Prosím, pošli mi niekoho, hocikoho, kto mi pomôže prejsť cez túto situáciu. Niekoho, kto si nemyslí, že to, čo robím, je šialené."

Moja myseľ poskočila, keď som po prvý krát začala veriť, že Boh chcel obnoviť moje manželstvo. Každý, s kým som sa rozprávala, mi povedal tú istú vec, "Erin, je to beznádejné. Je to vôľa Deva, že ťa chce opustiť. Dave je šťastný. Pohni sa so svojim životom." Niektorí mi dokonca dali návrhy, aby som zaujala jeho pozornosť. Všetko sa skončilo katastrofou. No niekde hlboko v mojom vnútri bola malá iskierka nádeje—možno mi Boh niekoho pošle, kto mi pomôže.

O pár dní neskôr, keď som žehlila, mi prišla na myseľ tvár jednej ženy. Bola to žena, ktorú som nikdy nestretla. Navštevovala štúdium Biblie, ktorého som sa aj ja zúčastňovala. Namiesto toho, aby som čakala do nasledujúceho rána, zavolala som mojej učiteľke a vypýtala som si jej telefónne číslo. Povedala, že sa volá "Sue" a povedala, že tiež volala kvôli môjmu telefónnemu číslu.

Srdce mi išlo vyskočiť z hrude, keď som vytočila jej číslo. Čo poviem? Ako mám priviesť túto tému? Keď odpovedala, jednoducho som sa jej spýtala, či pôjde so mnou na večeru nasledujúci večer.

Sedeli sme cez stôl a ja som začala, "Sue, verím, že prechádzame cez rovnakú situáciu v našich životoch." Začala som jej rozprávať, ako ma opustil manžel a o mojej modlitbe za niekoho, kto by mi pomohol. Usmiala sa, no ticho sedela. Čudovala som sa, či som urobila obrovskú a trápnu chybu. No nakoniec prehovorila. "Erin, môj manžel ma opustil pred piatimi rokmi. Žije v inom štáte a verím, že žije s inou ženou. Verím, že je stále nádej, no začínam sa cítiť slabá. Minulý týždeň sa vydala moja dcéra a manžel prišiel na svadbu. Počas blahoželania sa ku mne nahol a potichu ma požiadal o rozvod. Povedala som mu, že je pre mňa ťažké na to myslieť, a či si o tom môžeme pohovoriť neskoršie." V ten večer som sa tiež modlila za niekoho, kto by mi pomohol.

V ten večer sme v reštaurácii strávili hodiny rozhovorom o tom, cez čo nás Pán previedol a porovnávali sme si zážitky. Tá podoba v našich situáciach bola neuveriteľná. V ten večer sme sa obe cítili povzbudené a naplánovali sme si stretnutie na nasledujúci týždeň v rýchlom občerstvení.

Od toho večera sme sa spoločne stretávali každý piatok večer a to bol maják môjho týždňa. Priniesli sme si Biblie, ktoré sme mali a prechádzali sme cez Písmo, aby sme našli odpovede na všetky naše problémy a toľké otázky.

Prešiel mesiac našich piatkových stretnutí, keď mi Dave zavolal a povedal, že príde v piatok namiesto soboty. Zasiahlo ma to nepripravenú a moje srdce sa potápalo. Čas strávený so Sue a našimi Bibliami mi prinášalo pokoj. Keď som okamžite neodpovedala, potom som vykoktala, "Oh, dobre," spôsobilo to, že Dave bol podozrievavý.

Obyčajne, keď už deti boli v posteli, Dave rýchlo odchádzal naspäť k žene, s ktorou žil. No v túto noc namiesto toho, aby odišiel, konfrontoval ma a povedal, že vie, že sa s niekym stretávam! Preto som váhala, keď chcel prísť v piatok večer. Povedal mi, že ani rovnako nevyzerám—že moja tvár žiari. Dave povedal, že vidí, že som zamilovaná. 

Chvíľu trvalo, kým som niečo povedala a to spôsobilo, že nikdy úprimne neveril môjmu vysvetleniu. "Lásku," ktorú videl, nebola pre žiadneho iného človeka, iba pre Pána, ku komu sme sa obe so Sue obrátili o pomoc počas našich týždňov. Nielenže sme sa vylievali nad Bibliou a viac sme sa netrápili nad našimi manželmi tak, ako kedysi. Namiesto toho sme si rozprávali, aký je Pán reálny v našich životoch, porovnávali poznatky a uvedomili si, že tá potreba po našich manželoch už neexistovala. Už sme viac neboli zúfalé kvôli našim manželom, našli sme lásku ktorá naozaj "vyháňala všetok strach."

Keď som napokon odpovedala, bolo to s miernym smiechom, "Nestretávam sa s mužom počas piatkových večerov" povedala som s úškrnom, "Stretla som priateľku, jej meno je Sue." Okamžite som videla žiarlivosť, čo bolo veľmi zvláštne, lebo odkedy priznal pravdu o druhej žene, s ktorou bol zapletený a s ktorou teraz žil, nespočetne veľa krát mi povedal, aby som sa pohla v živote a dokonca, aby som si "niekoho našla." Ak úprimne chcel, aby som sa pohla ďalej a niekoho si našla, prečo ma potom spovedal? Prečo jednoducho nevydýchol znak úľavy?

To, že som sa nahlas zasmiala, nepomohlo presvedčiť Dave, že sa nestretávam s mužom. To, čo povedal a čo ma pošteklilo, bolo, "Oh iste! Muž menom Sue, máš na mysli!!"—poukazoval na kántriovú pieseň.

Päť mesiacov po našom prvom stretnutí so Sue, zavolala mi v piatok poobede. "Erin, dnes večer sa s tebou nemôžem stretnúť." Moje srdce kleslo. Potom povedala, "Erin, môj manžel sa vrátil naspäť!" Moje nadšenie z týchto slov bolo neopísateľné! Stali sme sa blízkymi priateľkami a preto to pre mňa znamenalo to isté, akoby sa to stalo mne.

Nasledujúci týždeň som sa stretla s manželom Sue na konferencii, ktorú sme si naplánovali, že sa na nej zúčastníme. Väčšinu času počas tohoto stretnutia som pozorovala týchto dvoch, ako spolu sedia, držia sa za ruky–sú šťastní. Po stretnutí prišli ku mne a ja som sa stretla so Sue manželom po prvý krát. Intenzívne na mňa hľadel a povedal, "Erin, chcem ti povedať, že napriek tomu, že tvoj manžel povedal, že ťa viac nemiluje, miluje ťa. A ak sa k nemu správaš aspoň z polovice tak láskavo ako sa Sue správa ku mne, s láskou, napriek tomu, že som sa k nej hrozne zachoval; potom sa vráti. Nevzdaj sa."

Pozerať sa na zázrak Sue spolu s povzbudením od jej manžela, to ma prenieslo počas mojich najtmavších hodín. Iba mesiace po tom, ako sme sa so Sue stretli posledný krát, sa môj manžel so mnou rozviedol týždeň po tejto konferencii.

Napriek tomu, že sa to zdalo dlho, bolo to iba päť mesiacov od Sue zázraku, keď som dostala ďalší neočakávaný telefonát, tento krát veľmi neskoro v noci. Bol to Dave a vedela som, že volá z telefónnej búdky, lebo som počula hluk áut. Bol to Dave. "Erin, ak si stojíš za tým, čo si mi povedala o odpustení, ak ma stále miluješ, a ak chceš, aby som sa vrátil domov, vrátim sa zajtra ráno."

Keď som zložila telefón, pozrela som sa smerom do neba, "Pane, ďakujem Ti, že si ma neopustil ani nezanechal. Ďakujem Ti, že si priviedol manžela domov— a Pane—ďakujem, že si mi poslal moju priateľku Sue."

Úloha ePartnerky

Bolo to o rok neskôr na mojej ceste k obnovenému manželstvu, keď som našla moju epartnerku Sue. Vtedy som prišla na koniec—nevládala som viac kráčať bez pomoci inej osoby, ktorá by si nemyslela, že som šialená, keď chcem obnovu. Bola som u poradcov, u kňaza a zakaždým som nielenže odchádzala s menšou nádejou—ich rady vždy priniesli ďalšiu skazu do môjho manželstva! ~Erin 

Naozaj som sa cítila, že ja som jediná, ktorá prechádza cez túto otrasnú skúšku a potrebovala som niekoho, kto by chápal, cez čo prechádzam! Niekto s kým som sa mohla rozprávať. Pán mi nedovolil nájsť Sue, dokiaľ som nebola dobre zakorenená a dokiaľ Pán nevidel, že som Mu oddaná. Keď som raz došla takto ďaleko na mojej ceste k obnove, keď som bola v mojej modlitebni, videla som predstavu ženy, ktorú som videla, no nikdy nestretla na vyučovaní Biblie, ktorého som sa zúčastňovala.

Nevedela som, ako sa volá ani ako sa k nej dostať, no nejako som cítila, že ona bola tá, ktorá rozumie a ktorú mi Pán dával ako odpoveď na moju modlitbu. Keď som požiadala Boha, aby mi potvrdil to, že som Ho počula správne, doviedol ma k môjmu starému zápisníku, kde som mala telefónne číslo na učiteľku z Biblického seminára. Keď som jej zavolala, koktala som a pokúšala som sa prísť nato, ako sa spýtať na túto ženu, ktorej meno som nevedela, alebo ako ju mám opísať a tiež dôvod, prečo ju chcem kontaktovať. Moja učiteľka ma prerušila a povedala, "Volá sa Sue a on už zavolala a vypýtala si tvoje telefónne číslo"!! Dala mi Sueino číslo, rýchlo som sa rozlúčila a položila som a volala Sue.

Prvý krát sme sa so Sue stretli v tichej reštaurácii a napriek tomu, že to bolo divné, skoro sme sa jedna druhej otvorili a podelili sme sa o to, prečo nás Boh priviedol k sebe. Sue povedala, že jej manžel "pracoval" v inom štáte 5 rokov, prichádzal domov raz za pár mesiacov na víkendovú návštevu, no ona mala podozrenie, že je v tom iná žena. Nie tak ako ja, nikdy ho nekonfrontovala. Potom som sa ja zdôverila s mojou situáciou a porozprávala som jej všetky moje omyly a bolo to také dobré vyznať sa niekomu, koho som nielenže práve spoznala, ale ona tomu aj rozumela. Pri stole sme sa pomodlili jedna za druhú a súhlasili sme, že sa budeme stretávať každý piatok večer.

Začali sme sa stretávať v rýchlom občerstvení a trvalo to hodiny (to bola naša "rande" tradícia, ktorú sme začali a neskoršie sme v nej pokračovali s našimi manželmi, keď boli naše manželstvá obnovené). Každý večer sme si sadli do studeného obchodu a prechádzali sme cez Biblické verše, ktoré sme si rozmiestnili na našom stole.

Spolu sme hľadali pravdu o tom, v čom sme mali otázky, čo sa týkalo nášho manželstva, našich manželov, ktorí boli obaja mimo a našich detí. Ona mala tri deti, ja štyri: 3 chlapcov vo veku deväť, sedem, štyri a dvojročnú dcéru. Keď sme si uvedomili, že sme narobili kopu neporiadku, vyznali sme sa a modlili jedna za druhú a videli sme, že prišlo liečenie. 

"Vyznávajte si teda navzájom hriechy a modlite sa jeden za druhého, aby ste ozdraveli. Lebo veľa zmôže naliehavá modlitba spravodlivého. "—James 5:16

Požiadali sme Boha, aby nám kázal, ako jednať s prichádzajúcimi prázdninami, s našimi manželmi, keď nás navštevovali a keď nie. Našli sme tieto verše, ktoré potvrdili to, čo nám On ukazoval, a ktoré nás viedli k väčšej múdrosti.

“Pripusťte si k srdcu moje napomínanie! Ja vylejem na vás svojho ducha, oznámim vám svoje zásady! ”—Prísloví 1:23. Keď sme toto objavili, začali sme čítať knihu Prísloví každé ráno, aby sme nadobudli múdrosť. Tiež sme našli tento verš, ktorý otvoril naše oči....

“Nezáviď ľuďom zlým, a nežiadaj si s nimi obcovať! …Múdrosťou buduje sa dom a rozumnosťou býva upevňovaný.  Vedomosťou sa naplňujú komory všakovým hodnotným a krásnym imaním.”—Prísloví 24:1, 3–4

Vedeli sme, že On nám hovoril, že teraz nie je čas, aby sme túžili byť s našimi manželmi. Namiesto toho chcel, aby sme sa tešili s nášho nového vzťahu a čo je dôležitejšie—tešili sa z nášho vzťahu s Pánom. A aby sme podporili náš najdôležitejší vzťah, súhlasili sme, že si nebudeme počas týždňa volávať, aby sme si dali pozor a utekali iba k Pánovi a nie jedna k druhej.

Hľadali sme Jeho múdrosť, čo sa týkalo toho, ako jednať s "druhou ženou" v životoch našich manželov: o jednej sme vedeli, že existuje a o druhej sme si neboli isté, len sme to predpokladali. Každú jednu otázku sme predložili pred Neho. Verše, ktoré sme našli počas našich spoločných týždňov, teraz tvoria kapitolu 14 "Prvý, kto hodí kameň" v knihe Obnov tvoje manželstvo, ktorú si už prečítala.

Počas leta nám Pán nadprirodzene, láskavo a trpezlivo ukázal novú pasáž v Biblii, o ktorej sme vedeli, že je pravdivá a preto sme ju vo viere nasledovali. A vždy, keď sme tak urobili, videli sme, že naša obnova napreduje!!

Začali sme sa stretávať každý piatok, začali sme v máji a do septembra bolo manželstvo Sue OBNOVENÉ! Nikdy by som tomu neverila, že je to možné, keby som toho nebola súčasťou a nevidela to mojimi vlastnými očami!! Po tom, ako žil v inom štáte päť rokov, tak ako sme sa obávali ( a keď bol doma, prišli sme nato) žil s inou ženou!! No tento muž sa vrátil domov napriek tomu, že všetci hovorili, že je to nemožné. Nielenže sa vrátil domov, no žili spolu šťastne!

Krátko po tom, ako bolo manželstvo Sue obnovené, Boh začal privádzať iné ženy do môjho života a kvôli úspechu vo vzťahu so Sue, som začala tieto ženy párovať ako epartnerky, lebo nebolo možné, aby som bola s každou ženou osobne.

Ako funguje náš program epartneriek 

Skúšali sme zaviesť to, čo urobil Pán pre mňa, tým, že sme žene dávali epartnerku, teda "povzbudzujúcu partnerku" keď sme sa uistili, že táto žena mala dosť času nato, aby sa sústredila na Pána, a tak nebude využívať svoju epartnerku na jednoduché rozhovory alebo ohovárania ani sa nebude na ňu spoliehať. U mňa to trvalo sedemnásť mesiacov, a Sue kráčala s Pánom osamote štyri roky!

No keď sme si odovzdali, čo sme sa naučili odkedy sme sa prvý krát stretli v máji 1991, boli sme schopné úžasne urýchliť tento proces—pokiaľ ženy nasledujú ich liečebný plán k obnove, a zostanú na svojej ceste k obnove.

Čo robíme je, že párujeme ženy, ktoré rovnako zmýšľajú, tak ako ja a Sue, vek nikdy nerozhoduje—a vďaka internetu nezáleží na tom, kde žijú. Naše dámy sú spárované so ženami, ktoré sa stávajú ich najbližšími a najdrahšími priateľkami—"priateľkami pre život" tak mi povedali stovky žien! To, čo epartnerky spája, je podobné zmýšľanie. Vedia, že ani jedna z nich nie je "expertom" ktorého treba nasledovať, no namiesto toho sú pozorné, aby nikdy neponúkli radu, lebo obe vedia, čo je v ohrození.

Namiesto toho hľadajú Boha "HB" kvôli múdrosti, tak ako Sue a ja. To, čo ty a tvoja epartnerka musíte vedieť a musíte sa naučiť, bude predovšetkým nájdené v Biblii, ktorá je vložená v našich zdrojoch (knihy a videá). NAPRIEK tomu, ty si potrebná nato, aby si ich použila a zaviedla sama za seba a hľadala Boha kvôli múdrosti!

Jakub 1:5 hovorí, "Ak niekomu z vás chýba múdrosť, nech si prosí od Boha, ktorý dáva všetkým štedro a bez výčitky, a dostane ju."

2 Korinťanom 1:3-5 hovorí, "Nech je zvelebený Boh a Otec nášho Pána Ježiša Krista, Otec milosrdenstva a Boh všetkej útechy! On nás potešuje v každom našom súžení, aby sme mohli aj my potešovať tých, čo sú v akomkoľvek súžení, tou útechou, ktorou Boh potešuje nás."

Radšej ako ponúknuť radu, epartnerky nielenže hľadajú Pána individuálne a spoločne, sú tu tiež nato, aby jedna druhú zdvihli, keď padnú. Lebo "Dvaja sú na tom lepšie ako sám človek: za svoju námahu môžu dostať väčšiu odmenu, a keď padnú, jeden zdvihne druhého. Beda však samému, keď padne! Nemá pri sebe druha, čo by ho zodvihol"— Kazateľ 4:9-10.

A radšej ako hovoriť k niekomu inému, kto ľahko roznáša klebety a  vytvára najhoršiu situáciu v ich manželstve— rovnako zmýšľajúca epartnerka je tu s uchom, ktoré počúva, a povzbudzuje, že pravá útecha môže byť nájdená JEDINE v jej modlitebni s Bohom Utešiteľom.

Sue a ja sme neboli požiadané, aby sme zaviedli tento princíp jedna s druhou, lebo môj "pád" sa stal neskoršie, keď sa moja obnova zrazu "stala" —a potom iba o pár týždňov neskoršie môj manžel odišiel znovu a ja som stratila všetku nádej.

A vtedy ma 4 ženy, ktoré sa so mnou stretali, ženy, do ktorých som naliala to, čo som sa naučila, oni sa stali 4 ženami viery, ktoré ma zaniesli k Tomu, kto mi mohol pomôcť. Tak, ako paralyzovaný v Markovi 2:1-12 ktorý bol nesený a položený k Ježišovým nohám, tieto štyri ženy, ktoré som učila a povzbudzovala, boli dosť duchovne silné na to, aby ma odniesli k Ježišovým nohám. O mesiac neskôr bolo moje manželstvo obnovené a moje spoločenstvo sa tiež začalo rozrastať.

Toto je tiež vzor, ktorý sme pred teba predložili. Keď si raz dosť ďaleko na tvojej Ceste k obnove, dáme ti príležitosť, aby si sa pridala k Spoločenstvu obnovy, ktoré má najvhodnejšiu skupinu žien, ktoré ti budú vyhovovať.

Spoločenstvo obnovy 

"Ale Mojžišovi ruky oťaželi. Tu vzali kameň a podložili mu ho a on si naň sadol. Áron a Hur mu ruky podopierali jeden z jednej a druhý z druhej strany, a tak zostali jeho ruky v rovnakej polohe až do západu slnka. "—Exodus 17:12

"Lebo kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v Mojom Mene, tak som Ja medzi nimi."—Matúša 18:20

Pre ženy, ktoré prestali chodiť do svojho kostola, začali odovzdávať desiatky do svojej novej zásobárne, a ktoré verne začali dávať Pána na PRVÉ miesto v svojich životoch...

Bolo nemožné, aby som našla niekoho v mojom kostole, kto veril tak, ako ja. Skoro po tom, ako sme sa stretli, Sue potvrdila, že nešla do kostola, kde sme sa stretli a prestala sa zúčastňovať v kostole kvôli ohováraniu a "radám" od pastora. Jej pastor povedal Sue, že sa jej manžel nikdy nevráti A že by bolo "neslušné," aby svojho neverného manžela chcela naspäť.

Niečo podobné sa stalo aj mne, keď ma môj pastor poslal do spoločenstva pre slobodných ľudí (viac si o detailoch prečítaš neskôr v jednej z lekcie Prestavby). A tak som aj ja načas prestala chodiť do kostola, no vtedy moje spoločenstvo začalo pomáhať ženám—až kým sa môj pastor nedozvedel, čo som robila a vtedy ma požiadal, aby som sa vrátila a vybudovala spoločenstvo pre ženy v jeho kostole.

Počas rokov služby sme prišli na to, že ženy veľmi často urobia chybu, keď sa podelia o veľa informácií, potom cítia, že je nevyhnutné, aby opustili kostol. A tak pre ženy, ktoré opustili svoj kostol a sú vo fáze Prestavby na ich Ceste k obnove, spájame ich so Služobníčkou Spoločenstva (Fellowship Minister ) a tak môžu patriť a "stretávať" sa s ostatnými veriacimi—ktorí podobne zmýšľajú a majú základ na pravde, čo sa týka manželskej obnovy.

Naše spoločníčky v obnove sú tie, ktoré ťa spárujú s podobne zmýšľajúcou ePartnerkou, no namiesto toho, aby si bola požehnaná iba jednou podobne zmýšľajúcou ženou, budeš sa potencionálne môcť stretnúť s viacerými podobne zmýšľajúcimi ženami, ktoré sú súčasťou toho istého spoločenstva. Tým, že sa rozrastáme, chceli by sme mať spoločenstvo, ktoré bude vyzývať a uspokojovať potreby každého druhu žien, ktoré prechádzajú cez Cestu obnovy a majú záujem, aby pomohli iným ženám—tak ako Sue a ja.

Niektoré naše skupiny zahŕňajú slobodné mamičky s dieťaťom autistom, manželky požiarnikov, manželky vojakov, "tlsté a odmietnuté" manželky, aby som spomenula aspoň pár. A ak žena nenájde skupinu, ktorá by jej poslúžila, pomôžeme jej, aby vytvorila jednu, ktorá by jej vyhovovala, a posielame podobne zmýšľajúce ženy do jej skupiny, keď raz sú vo fáze Prestavby a tak sa jej skupina Spoločenstva rozrastá a zasiahne viacero žien pravdou!

"Pán mi odpovedal: "Napíš videnie, a to jasne na tabuľu, aby sa dalo plynne čítať. Lebo videnie je ešte na určený čas, no náhli sa ku koncu a nesklame; ak sa oddiali, čakaj naň, veď určite príde a nezmešká. (Habakuk 2:2-3)

Najlepší systém, ako dosiahnuť čo najviac z nášho nového systému ePartneriek a Spoločenstva obnovy je, že sa uistíš, aby si dosiahla každý jeden míľnik, ktorý sme pre teba označili.

S každým jedným míľnikom si schopná prekonať, a nielenže sa približuješ bližšie a získavaš čo najviac z ePartnerstva a Spoločenstva obnovy—tiež rozvíjaš intímny vzťah s PÁNOM, ktorý tak po tebe túži. A tak, ako sme povedali, keď raz máš tento vzťah s Ním, viac nebudeš túžiť alebo potrebovať ePartnerku a ani nebudeš mať potrebu po obnovenom manželstve—ale budeš mať srdce, ktoré bude túžiť pomáhať iným ženám a to dokazuje Jeho dobrotu a pre svedectvo—On obnoví tvoje manželstvo tak, ako obnovil moje a Suino a stovky iných!

Ak zostaneš vo svojom kostole, potom naozaj neexistuje potreba, aby si sa pridala do skupiny Spoločenstva obnovy, lebo to by ťa postavilo do pozície dvojakého zmýšľania, čo je duchovne zničujúce.

"Ale nech prosí s vierou, bez pochybovania. Lebo kto pochybuje, podobá sa morskej vlne, hnanej a zmietanej vetrom. Taký človek nech sa nenazdáva, že dostane niečo od Pána;- muž s rozpoltenou mysľounestály vo všetkom svojom počínaní" —Jakuba 1:6–8.

No ak sa cítiš tak, ako väčšina žien, že ak sa vzdáš svojho kostola, to ti dá viac priestoru, aby si sa mohla sústrediť na svoj vzťah s Pánom a je to to, k čomu ťa On volá, potom dúfame, že sa jedného dňa vrátiš a zvážiš, že budeš robiť to, k čomu On viedol aj mňa—ponúkneš ženám v tvojom bývalom kostole NÁDEJ. Chceli by sme, aby každá žena vedela o našich silných zdrojoch.

Otázky a odpovede

Otázka: Nemohla by som mať epartnerku teraz, keď už cítim, že mám dosť viery a poznám pravdu?

Odpoveď: Veľa žien nám píše a žiada o epartnerku po tom, ako hovoria, že si prečítali naše knihy, no sú tak čerstvo na ich Ceste k obnove. NANEŠŤASTIE v minulosti, keď sme priraďovali epartnerky príliš rýchlo, vtedy sme videli, že sme PRESTALI vidieť obnovené manželstvá!

Uvedomili sme si, že je to VEĽMI nebezpečné, aby sme ženy spárovali príliš rýchlo, lebo ženy sa prirodzene upnú na svoju epartnerku a NEnaučia sa úplne sa spoliehať na Pána. Dokonca ani "partnerka v modlitbe" nie je potrebná—lebo On chce teba iba pre Seba a presnejšie túži po tom, aby odpovedal na každú jednu z tvojich modlitieb, tak ako sa hovorí v tomto verši:

Izaiáš 30:18 "A preto PÁN čaká, aby sa zľutoval nad vami, a preto sa dvíha, aby vás omilostil, veď Bohom pravdy je PÁN, blažení všetci, čo dúfajú v Neho."

Posledná veta vysvetľuje, kedy sa Boh pohne a začne ťa požehnávať—keď budeš dúfať a túžiť IBA po Ňom.

No kvôli tlaku od žien, ktoré písali a zúfalo žiadali o epartnerku, išli sme dopredu a priradili sme epartnerky príliš skoro, a tak, ako sme už povedali, naše manželstvá prestali byť obnovené. A iba vtedy, keď sme začali epartnerky priraďovať tak, ako nám On ukázal a ako On urobil s Erin a Sue, keď sme ich spárovali počas fázy Prestavby, čoskoro nato obnovil ich manželstvá—a opäť, bolo to ÚČINNÉ!

Viac ako 20 rokov manželskej obnovy, pokiaľ robíme tak, ako nás On vedie, budeme vidieť stále VIAC a viac obnovených manželstiev.

Čo je Jeho cesta?

Opäť, Jeho cestou je, aby sme my povzbudili najskôr teba, aby si vytvorila silný základ na pravde a to je najdôležitejší vzťah, ktorý je s Ním. A vtedy sme si isté, že keď priradíme žene epartnerku, bude z toho prosperovať.

Vtedy si uvedomíš, že si sa zmenila tak veľmi, že necítiš, že "potrebuješ" epartnerku— lebo budeš na mieste, kde PÁN je všetko, čo potrebuješ alebo chceš— vtedy si pripravená na epartnerku.

A vtedy naše služobníčky vedia, že je správny čas, aby spárovali epartnerky— ktorých cieľom je pomôcť INÝM osobám, nie preto, že jedna z vás "potrebuje" pomoc pre seba— lebo všetka pomoc pre teba prichádza priamo od Pána!

Toto je pravda, ktorú chceme, aby si sa naučila a žila ju, lebo toto je jeden z kľúčových princípov a pravda, ktorú tiež musíš zaviesť do svojho manželstva. Keď si uvedomíš, že viac "nepotrebuješ" svojho manžela, lebo máš Pána, ktorý napĺňa tvoje potreby, vtedy Boh vie, že je čas, aby vrátil tvojho manžela domov naspäť k tebe.

Prečo?

Lebo On vie, že viac nebudeš mať potrebu po mužovi (čo muži nenávidia), nebudeš zraniteľná (čo je chovnou pôdou k tomu, aby si bola použitá, zneužitá a odmietnutá)—VŠETKO kvôli tvojmu úžasnému vzťahu s Ním.

Dúfame, že toto pomôže!

“Áno!!! Tak veľmi ďakujem za túto pravdu...amen!!!!!!! Súhlasím a budem pokračovať na mojej Ceste tak, ako On povedal..Nech Boh žehná toto spoločenstvo!!!!” ~ Toni z Maryland

Tieto ženy spojíme so služobníčkou v ich oblasti, za účelom, aby sa stali súčasťou Spoločenstva obnovy v ich LOKALITE.

Ak si pripravená urobiť tento záväzok Bohu, tak, že KLIKNEŠ SEM ak súhlasíš, a si pripravená zdokumentovať túto časť tvoje Cesty k obnove, vo forme "Čo som sa naučila."

A ak chceš, aby ti bola pridelená ROVNAKO-ZMÝŠĽAJÚCA ePartnerka počas tvojej obnovy, buď si istá, že si vyleješ srdce v KAŽDEJ lekcii.