no najskôr 3 SVEDECTVÁ!

UPOZERNENIE: Túto lekciu čítaj, IBA AK SI v súčasnosti rozvedená A tvoj ex-manžel sa NEOŽENIL s niekym iným.

Ženy, ktoré si prečítajú nesprávnu lekciu, sú zmätené a začnú uplatňovať princípy, ktoré spôsobia, že sa manželská situácia zhorší namiesto toho, aby sa zlepšila.

Lebo kde je žiarlivosť a sváry, tam je NEPOKOJ a každé možné zlo." Jakub 3:16 

Namiesto toho pamätaj“...poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí." —Ján 8:32.

Ak sa tvoj manžel zase oženil—PROSÍME, klikni na tento link a prečítaj si IBA tú lekciu.

 

Manželstvo obnovené PO rozvode!!!!

Musím vám napísať a povedať, že s manželom sme sa minulý piatok opäť zosobášili!! NOVÉ OBRÚČKY a všetko!!!!!
 
Chvála nášmu Bohu, ktorý nás VŽDY vedie, aby sme triumfovali v Ježišovi Kristovi! Náš Boh je schopný vyslobodiť nás z čeľustí leva; som úplne presvedčená, že náš Boh je schopný urobiť to, čo prisľúbil!
 

Ďakujem vám za denné povzbudenia a za múdrosť a poradenstvo od Boha, ktoré ste zasiali do našich životov cez vaše knihy, videá, webovú stránku a prípravu, o ktorú ste sa podelili cez Slovo a svedectvo, aby som bola pripravená na dni, ktoré prídu. Vzrušene zažívam a očakávam, že sláva tohto domu bude väčšia, ako sláva predošlého! Náš Boh obnovuje. Bože, žehnaj Spoločenstvo obnovy! Náš Boh je naozaj Obnoviteľ z ruín, Opravár skazy našej generácie!

~Faith* v Nebraske, OBNOVENÉ

Manželstvo obnovené po 5-mesačnom oddelení!

Ďakujem ti tak veľmi za poslušnosť a za to, že si začala toto spoločenstvo. Naozaj mi veľmi pomohlo. Všetka chvála ide Bohu, nášmu Otcovi — moje manželstvo bolo obnovené iba po 5 mesačnom oddelení!!! Dala som si naspäť moju obrúčku, po tom, čo som si prečítala jej dôležitosť, no tento krát mi prsteň pripomínal, na koho sa mám sústrediť, na Ježiša!!!

Skoro po tom, ako som manžela úplne prenechala a dala som Pána na prvé miesto, manžel mi zavolal o 1 hodine ráno a spýtal sa ma, či by som nechala otvorené garážové dvere, lebo je na ceste domov!!!!! Bola som úspešná, lebo teraz dôverujem Bohu a zavádzam princípy, ktorým som sa naučila vo všetkých vašich knihách a a videách!!!!

Tak veľmi vám ďakujem!!!!

~Kitty* z Wisconsinu, OBNOVENÉ

Úžasné úspechy, ktoré viedli k obnove a viac!

Roky som bola zúfalá pokiaľ som nenašla Spoločenstvo obnovy — od roku 1995. Našla som vás cez iné spoločenstvo, ktoré uverejnilo vaše spoločenstvo ako alternatívu. Naučila som sa a čítala a zase čítala "Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo." Uvedomila som si, že som zneuctila Boha tým, že môj manžel a rodina bola prvoradá. Bola som skutočnou farizejkou, lebo som skutočne nemilovala Pána. A vtedy som si začala zatvárať ústa. Napísala som listy všetkým ľuďom s ktorými som sa rozprávala a povedala som im o mojich slabostiach a hriechoch (nie o mojom manželovi, lebo som vedela, že mojou prvou láskou musel byť Boh a nemôžem potešovať môjho manžela). Začala som vystavovať môjho manžela v očiach našej dcéry, lebo v minulosti som ho ničila poza môj chrbát, a povzbudzovala som ju, aby otca milovala bezpodmienečne.

Naučila som sa, že jediné, čo potrebujem, je Ježiš Kristus. Tiež som sa naučila, ako si mám naozaj vážiť manžela a moju rodinu (ktorú mi Boh dal a ktorú som začala uctievať nad Pána). Aké pravdivé, že môžeš vyhrať celý svet, no ak Pán nie je prvý, potom tvoja rodina nie je s tebou a to je dutá falošná existencia.

Uvedomila som si, že sa nevysmievam ani sa nepýtam otázky manžela a dôvod bol taký, že mi na tom viac nezáležalo. Cez modlitbu som sa naučila, že Boh otočil situáciu tak, ako On chcel a zmenil ma, aby som Ho chcela ešte viac. Bolo to prekvapujúce, lebo som nemusela žiadať, ani vyhrážať sa, ani kričať, tak ako som to robila predtým. Musela som manžela prenechať, byť ku každému milá a modliť sa (iba sa rozprávať a počúvať Boha-VEĽA). Boh vo mne vykonal veľké zmeny a stále ich vykonáva. Úprimne, mám pred sebou dlhú cestu.

Keď som sa začala meniť, a moje srdce očividne patrilo Jemu, Boh otočil situáciu. Keď sa manžel vrátil domov, musela som navštíviť miesta a robiť veci, ktoré on robil s ňou (DŽ). Vo vnútri som umierala. Bolo to veľmi bolestivé. Keby som nemala Encouraging videá, bola by som sa pod tlakom zlomila.

Stále mám tieto videá, no dala som ich aj iným ženám, aby im pomohli (začala som pomáhať druhým, a myslím si, že to bol hlavný dôvod, prečo sa veci v mojom vzťahu zmenili).  Kniha "Múdra žena buduje svoj dom" práve našla svoj nový domov pred dvoma týždňami u ženy, ktorá svoj dom zborila vlastnými rukami. Všetky tieto zdroje sú tak potrebné aj pre iné! Videá a "Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo" boli pre moju obnovu veľmi prínosné. Moja rada — "Zaobstaraj si tak veľa, ako môžeš!"

Môj manžel je doma viac, ako rok. Bolo to veľmi ťažké, lebo skúšky sú ťažšie a preto ma musel On zdokonaľovať. Dámy, nevzdajte sa. Chválim Boha, lebo manžel spí s rukami okolo mňa a drží moje ruky a stále mi hovorí, ako ma miluje. Chválim Boha, lebo bol čas, keď tieto veci nikdy nevyslovil. A čím viac som bola zamilovanejšia do Pána, tým sa môj manžel stával viac milujúcim a starostlivým, tak, ako Erin povedala, že sa to stane.

Tu je ďalší vzrušujúci detail —  som vydatá 25 rokov a predtým som prosila manžela, aby so mnou čítal Božie Slovo. Keď som sa zamilovala do Pána, videla som, čo sa s ním dialo!! Teraz ma niekedy zobudí a nalieha, aby som sa s ním modlila a čítala Bibliu. Teraz sa spolu modlíme a čítame každé ráno!! On číta a vysvetľuje mi Slovo a potom o sedem mesiacov neskôr (po tom, ako som prestala chodiť do kostola) Pán viedol môjho manžela do kostola!! Teraz už chodí rok. Vzdávam Bohu všetku chválu. Môžem ďakovať iba Bohu.

~Kelly v New Yorku, OBNOVENÉ

Tak si už rozvedená—neboj sa!

Ak stále veríš Bohu, že obnoví tvoje manželstvo PO rozvode, to znamená, že máš VEĽA viery!

Namiesto zlosti—chváľ Boha!

Napriek tomu, že sa tak necítiš, vedela si, že existuje kniha a spoločenstvo založené výhradne na tom, ako sa naše životy môžu zmeniť v okamihu, keby sme chválili Boha aj za ťažké a hrozné veci, ktoré sa nám stali?

Začni práve teraz a CHVÁĽ BOHA za všetko. Zastav sa urob to práve teraz.

Čas, aby si začala OBNOVOU tvojej mysle

Keď k nám prídu ženy na tomto stupni, po tom, ako prebehol rozvod, veľmi často je to spôsobené významným porušením Biblie, no pravdepodobne si si toho nebola vedomá.

Nemôžeš strácať čas—MÔŽEŠ TO UROBIŤ—teraz je čas, aby si sa začala sústrediť na obnovu tvojej mysle!!

Rimanom 12:2 hovorí
A nepripodobňujte sa tomuto svetu, ale premente sa obnovou zmýšľania, aby ste vedeli rozoznať, čo je Božia vôľa, čo je dobré, milé a dokonalé.

A tak sa najskôr poďme porozprávať o rozvode. Či si to bola ty, kto požiadal alebo to bol tvoj manžel, v skutočnosti na tom nezáleží. To, na čom záleží je, ako veľmi ste sa hádali a bojovali, lebo z toho sú vždy vyvodené následky. Tento verš vysvetľuje to, čo si pravdepodobne nevedela...

“Pokonaj sa včas so svojím protivníkom, kým si s ním na ceste, aby ťa protivník nevydal sudcovi a sudca strážnikovi a aby ťa neuvrhli do väzenia”—Matúš 5:25 

Zaujímavé, keď manželka NEbojuje so svojim manželom na súde, ale s ním súhlasí a prenechá ho, často okamžite po rozvode si ex-manžel uvedomí, že urobil OBROVSKÚ chybu. Ak sa aj ty nachádzaš práve tu, tak je to úžasné miesto!

NO ak prebiehala obrovská rozvodová bitka, neprenechala si manžela a nesúhlasila si. Ak bol rozvod namiesto toho plný argumentovania, potom rozvod dokázal PRESNE to, v čo tvoj manžel dúfal—rozvod použil, aby sa ťa zbavil—lebo si ho jednoducho NEPRENECHALA.

Hovoríš, že už pre mňa neexistuje ŽIADNA NÁDEJ?

Presnejšie, skutočnosť, že SI rozvedená, znamená, že TY si v najlepšej pozícii. Mala by si byť pripravená stretnúť Muža svojich snov!

No najskôr sa poďme sústrediť na tvojho ex-manžela.

fSkoro VŠETCI muži, ktorí odídu, alebo chcú odísť, sú zastavení, alebo naháňaní alebo prenasledovaní svojimi manželkami A svojimi priateľkami! Muži neboli stvorení, aby boli dobíjaní, ale oni sú tí, čo musia naháňať a dobíjať ženy. Muži boli stvorení ako lovci, nie lovení.

Stačí, keď sa pozrieš, ako majú všetci muži vášeň v športoch a koníčkoch, ktoré ich upútajú.

No keď raz naša spoločnosť začala povzbudzovať ženy, aby to boli ony, čo budú naháňať mužov, so ženami sa začalo zaobchádzať ako s prostitútkami—použité a využité.
My vieme, že BOH STVORIL ženu ako mužovu pomocníčku a NIE jeho prostitútku. Chceme, aby sa o TEBA muž postaral a NIE, aby ťa PODVÁDZAL.

No to sa nikdy nestane, pokiaľ si nepreštuduješ JEHO PLÁN o tom, aká by žena mala byť a potom pracuj S Ním a JEHO zmenou na tebe! Potom sa priprav a vystúp na TVOJE miesto úcty a priprav sa, že budeš dobíjaná!!!

"Rovnako aj vy, muži, žite s nimi vo vedomí, že sú slabšou ženskou nádobou a preukazujte im úctu ako spoludedičkám milosti života, aby vám nič neprekážalo v modlitbách." —1 Peter 3:7

NOVÁ NEVESTA

Teraz, keď začínaš chápať, prečo je také dôležité, aby si ex-manžela prenechala, poďme pokračovať, kde sme prestali a viac sa sústreďme na JEHO PLÁN pre tvoj život.

Jeremiáš 29:11 hovorí
"'Veď ja oznám zámer, ktorý mám s vami- hovorí PÁN. Sú to myšlienky pokoja a NIE súženia: dám vám budúcnosť a nádej."

Vždy,  keď vidíme, že je Božím plánom, aby dovolil rozvodu prebehnúť, vieme, že Jeho konečný plán je, aby ťa požehnal s novým manželstvom a svadbou! To znamená, že Jeho plán je, aby tvoj manžel s tebou opäť randil, čo znamená nové zásnuby a úplne nové prstienky!

No prv, ako bude tvoj ex- manžel v pozícii, aby ti položil túto otázku, musí vidieť teba ako NOVÚ bytosť. Tú, ktorú opustil, TEBA, svárlivú ženu, ako sme skoro všetky boli. No my, tak ako možno aj ty, sme boli požehnané, lebo nás to stálo to, že sme stratili svojich manželov a tak sme mohli nájsť nášho NOVÉHO Manžela a vtedy začali naši starí manželia žiarliť (lebo prenechanie a nájdenie novej Lásky pre naše duše spôsobilo, že to pritiahlo ich pozornosť) a keď sme boli pripravené, naši ex-manželia objavili NOVÚ ženu, ktorú chceli dobíjať!!

Toto je Boží plán, On ti chce dať nový začiatok, tak, ako to urobil pre kráľovnú Ester.

Kráľovná Ester verzus kráľovná Vasti

Keď sme prvý krát stretli Pána, stal sa našim Spasiteľom. Až keď sme stratili naše manželstvá, vtedy sme si uvedomili, že sme sa stali Pánovou nevestou, Cirkvou, pre ktorú sa Ježiš vráti. Možno vieš, že Boh sa vzťahuje ku všetkým Kresťanom ako na Jeho nevesty. No jedným z najväčších objavov, ktoré sme si každá uvedomili je, že musíme byť Jeho nevestami, nie keď zomrieme, ale teraz, práve teraz!

A keď sa raz staneš Jeho nevestou, budeš horieť a žiariť Jeho láskou! Keď si raz naozaj Jeho nevestou, okamžite prestaneš byť zúfalá a opustená! A ver tomu alebo nie, takéto ženy sú magnetmi pre mužov.

Žalm 34:5
Na neho hľaďte a budete žiariť a tvár vám nesčervenie hanbou.

A preto musíme byť pozorné, aby sme sa s týmto princípom podelili iba so ženami, o ktorých vieme, že budú povzbudené a že ho nezneužijú. Tak veľa žien začne používať tento princíp ako spôsob hrania sa so svojimi ex- manželmi, alebo horšie, použijú tento magnetický prístup, nie aby pritiahli svojich ex- manželov, ale aby si našli nových manželov.

* Naše spoločenstvo verí v obnovu, a dokonca viac, že je to Jeho účel, aby sme sa cítili a aby bolo s nami zaobchádzané ako s JEHO NEVESTOU.

Žena, ktorá patrí Pánovi, je tiež Ním chránená. A preto, ak si raz JEHO, to zastaví každé jedno osočovanie, zneužívanie, lebo ženy, ktoré sú zúfalé a potrebujú muža, sú tie, ktoré sú ohrozené nejakou formou zneužívania.

Keď raz prídeš k bodu, že SI Jeho nevestou, ty budeš mať možnosť, či zostaneš Jeho (iba Pánova) alebo si opäť zoberieš svojho ex-manžela! Toto nájdeš v 1 Korinťanom 7:11, kde sa hovorí "a ak by odišla, nech ostane nevydatá, alebo nech sa zmieri so svojím mužom a muž nech neprepúšťa manželku." Dúfame, že nadovšetko budeš chcieť JEHO VÔĽU a nie tvoju vlastnú. Lebo iba Jeho vôľa ti prinesie perfektné šťastie, ktoré si zaslúžiš!

Stále nie si presvedčená? Stále si neochotná prenechať ho? Čo ešte musí tvoj ex-manžel urobiť...

Odíde od teba

Predstierať, že rozvod je neplatný, iba spôsobí, že tvoj rozvod sa posunie do novej fázy a tvoj manžel sa zase ožení—tak rýchlo, ako sa len dá! Tá istá žena, ktorou by bol opovrhoval, stále vyzerá lepšie, ako niekto, kto ho nedokáže prenechať. Keby si sa jednoducho sústredila na zmeny, ktoré Boh chce v tebe vykonať—aby ťa zmenil z Vasti na kráľovnú Ester—veci by sa už boli zmenili.

Čo viac môžeme povedať? Ak budeš pokračovať a prenasledovať svojho ex a zostaneš svárlivou ženou, ktorá nedokáže veci prenechať, nesúhlasíš, že sa pohneš dopredu (pohni sa dopredu so svojim životom a získaj tvoju Bohom ustanovenú premenu), potom nám dôveruj—tvoj manžel zostane s druhou ženou napriek tomu, že už je "horkejšia než palina a ostrejšia ako meč na dve strany brúsený"—Prísloví 5:4

Zase ti to musíme povedať, MUSÍŠ ho prenechať TERAZ & odísť zo života tvojho ex-manžela! Potrebuje príležitosť, aby videl cudzoložnú ženu takú, aká je a ty tiež potrebuješ čas, aby ťa Boh premenil, urobil NOVÝM ČLOVEKOM.

Svárlivá žena, TY, musí byť mŕtva a nahradená novou láskavou a milou ženou, o ktorú sa bude byť a ku ktorej sa bude chcieť tvoj ex-manžel vrátiť!

Obnova ZAČÍNA, keď si uvedomíš, že musíš odísť z ex-manželovej cesty a zamiluješ sa do Pána. Ak musíte zostať v kontakte kvôli vašim deťom, ak sú dostatočne staré, dovoľ, aby všetko prebiehalo priamo medzi nimi a ich otcom bez toho, aby si ty bola toho súčasťou!

Ak sú tvoje deti stále malé, potom udržuj veci bez emócii tak, ako sa len dá. Najlepší spôsob, ako sa vyhnúť súdu je, že budeš so všetkým súhlasiť. Ak stále neviete spolu vychádzať ani TERAZ, keď prebehol rozvod, ako by si potom mohol tvoj ex-manžel predstaviť, žeby sa ku tebe vrátil? Ako??

“Pokonaj sa včas so svojím protivníkom, kým si s ním na ceste, aby ťa protivník nevydal sudcovi a sudca strážnikovi a aby ťa neuvrhli do väzenia”—Matúš 5:25   

Použi svoju energiu, čas a snahu, ktorú si vynakladala na to, aby si vzdorovala a/alebo bojovala za to, aby veci išli tvojou cestou & teraz to použi a dovoľ, aby ťa Boh zmenil. Dokonca až do bodu, že sa za neho nebudeš modliť, ak ti on tak povie!! Ak sa modlíš za to, aby sa stala JEHO vôľa, a naozaj to myslíš, budeš šokovaná z toho, čo Boh urobí kvôli tomu, že si ctíš svojho manžela a že sa s ním pomeríš!

Nadprirodzené princípy

Ako si si už možno uvedomila, naše spoločenstvo je veľmi úspešné v obnove manželstiev, kvôli tomu, že učíme IBA princípy, ktoré pochádzajú z Biblie. 

Všetci Kresťania by mali byť rovnako úspešní. Nanešťastie, tak ako opäť povieme, veľmi málo ľudí vie o týchto princípoch! Šokujúce, no pravdivé!! Dokonca aj pastori a Kresťanskí poradcovia si vyberú psychológiu, ktorá predstavuje rýchle riešenie, no neskoršie sa ukáže ako úplne zničujúca!

Tiež ťa musíme varovať, že tieto princípy môžu byť "veľmi úspešné." Niektoré ženy mylne urobia nesprávne rozhodnutia, tak, ako si prečítaš v jednom z našich svedectiev neskoršie v tejto lekcii.

Nasledovaním týchto princípov a metód so správnym srdcom, sľubujem, že sa tvoja situácia dramaticky a rýchlo mení v rovnakej miere, ako prijmeš a budeš nasledovať tieto princípy.

No ak aj napriek tomu nesúhlasíš so svojim manželom, alebo niekym iným vo svojom živote, alebo sa pokúšaš hrať hry, čo dokazuje, že to nepochádza z čistého srdca—potom výsledky môžu byť zničujúce—horšie, ako sú teraz.

O koľko horšie?

Naše najväčšie znepokojenie po tom, keď prebehne rozvod a stále sa odmietaš naučiť, ako súhlasiť s protivníkom, že teraz veľmi veľa otcov chce mať  malé deti vo svojej starostlivosti! Veríme, že deti by mali zostať s matkou, tebou, no často to tak nie je.

A bojovať o to na súde tiež nie je odpoveďou, lebo príliš veľa prípadov skončí tak, že deti sú pridelené nesprávnemu rodičovi. BOH je jediný, komu môžeš dôverovať, aby za teba bojoval!

Láska tvojho života

Je iba jediný cieľ, ktorý musíš dosiahnuť aby si mohla odísť s takými výsledkami, ktoré nájdeš vo svedectvách na tejto strane. Iba jeden! Musíš nájsť pravú lásku tvojho života.

Tak ako pre väčšinu z nás, Ježiš bol niekto, o kom sme počuli alebo niekto, kto nás spasil, no čo sme našli (a dúfame, že to nájdeš aj ty) je prekypujúci život, pre ktorý On zomrel, aby nám ho dal—to všetko preto, lebo sme Ho našli!

"Zlodej prichádza, len aby kradol, zabíjal a ničil. Ja som prišiel, aby mali život a aby ho mali hojnejšie”—Ján 10:10

A keď Ho raz nájdeš, uvidíš, ako On zmení tvoj výzor, tvoje priority a spôsobí to, že byť v tvojej prítomnosti bude tvoj ex-manžel chcieť viac a viac!

Muži chcú ženy dobíjať, to je ich povaha. A nič nerobí ženu viac atraktívnejšou pre muža, ako to, že úprimne NEMÁ záujem. No nemôže to byť hra, no aj keď je to hra, aj vtedy je to účinné, však?

Ktorá z nás sa nehrala hru, že si našla niekoho iného, aby jej priateľ žiarlil? No to, keď nájdeš Pána ako Lásku svojho života, to nie je hra—my jednoducho nepodporujeme hrať sa hry, nikdy.

Namiesto toho, je to náš jediný cieľ, aby sme pomohli každej jednej žene nájsť a prijať túto významnú Osobu do tvojho života, lebo to, že Ho nemáš spôsobuje, že pociťuješ neistotu a to nás robí zraniteľnými, opustenými, použitými a využitými.

Ženy boli tie, ktoré boli prenasledované a naháňané. Viac nie. A teraz kvôli tomu, že sú ženy zúfalé, muž vie, že ťa môže opustiť a nájsť si inú, tak isto ochotnú ako zúfalú. Ženy, ktoré sú zúfalé, časom sa bude s nimi zle zaobchádzať, budú podvádzané a opustené pre niekoho nového. 

Odpoveďou nie je to, že utekáš od jedného muža k druhému! Ženy neboli stvorené, aby takto konali a tým sú zničené—bez ohľadu na to, čo Hollywood a telenovely predpisujú. 

Namiesto toho, ženy boli stvorené, že chcú istotu a vernosť od muža. No žena nikdy nenájde presne to, čo potrebuje a po čom túži—tento druh kníh o láske a novely o nekonečnom šťastí neexitujú.

Namiesto toho, porozumenie a zažívanie plnej miery Pánovej lásky je jediná vec, ktorá ťa úplne uspokojí A tiež ťa dá do kategórie, že budeš naháňaná a dobíjaná (inými mužmi A tvojim ex-manželom!).

Svedectvo: PLAVČÍK

"Vau, musím povedať, že vaše metódy naozaj zaberajú, no som šťastná, že som okamžite vedela, čo sa deje, keď sa mi stala tá najčudnejšia vec. Presne po tom, ako som sa až po uši zamilovala do Pána (On je teraz najdôležitejšia osoba v mojom živote a neviem sa Ho nabažiť!!) Bola som na pláži s mojimi štyrmi deťmi. Verili by ste, že ma začal zvádzať plavčík?!?! Okej, veľmi som schudla odkedy ma opustil manžel no bolo tam toľko mladších a krajších dievčat, ktoré tam presnejšie prišli kvôli nemu. Tieto dievčatá dokonca začali hrať volejbal presne pred ním, aby získali jeho pozornosť. Cítila som sa hrozne za tieto dievčatá.

V každom prípade...viem, že tento mladý plavčík videl vo mne žiaru, o ktorej hovoríte a tiež videl, že nemám o neho najmenší záujem a to spôsobilo, že sa o mňa zaujímal. Po čase som deti pobalila a pohli sme sa inde. Najsmiešnejšie na to je to, že moje deti povedali svojmu otcovi, čo sa stalo a ja som naozaj videla, že žiarli. Nemyslela som, že som im mala povedať, aby mu to nehovorili. Môj manžel žije s jeho priateľkou a predtým hovoril o rozvode, no teraz hovorí, že je to jej nápad (DŽ) a že si ju nezoberie, napriek tomu, že ona v to dúfa. Cítim voči nej ľútosť. To je všetko. Iba som vám chcela povedať, čo pre mňa znamená byť zamilovaná do Pána. Som tak šťastná a mám pokoj. Ďakujem vám za všetko, čo ste urobili  a posielam vám požehnanie za vašu dobrú prácu."

Svedectvo: MUŽ Z KOSTOLA

"Váhala som, či vám mám napísať o mojom svedectve, lebo sa bojím, že ma zle pochopíte. No radšej ako sa strachovať, chcem, aby iné ženy vedeli, že keď nájdu Lásku svojho života, Jej meno je Ježiš a čo On urobil uprostred toho, čo sa zdalo byť odpornou rozvodovou bitkou za všetko...naše deti, naše veci...všetko, čo sa obyčajne stáva, keď ťa niekto podvedie. Nikdy som nikoho nepodviedla a ani by som to neurobila a pravdepodobne preto sa o mňa môj manžel nikdy nestaral. A tak som v mojej bolesti spoznala Boha úžasným spôsobom. Nedalo sa to porovnať s tým, ako som Ho našla v kostole napriek tomu, že som stále chodila a študovala Bibliu a bola v skupine modliacich sa. Našla som Ho doma, keď deti išli spať a ja som nemohla zaspať lebo som vedela, že môj manžel spí s ňou! Ráno som tiež nemohla spať a tak som si urobila kávu prv, ako sa zobudili deti a začala som môj deň s Ním. Nestalo sa to zrazu, žeby som sa zamilovala do Pána...ale to bolo pomalé zamilovávanie sa tým, že som cítila viac a viac Jeho lásky a ochrany voči mne. No dôvod, prečo píšem je, lebo vám chcem povedať, že všetko, čo sa mňa týka, moja tvár, môj postoj, všetko sa zmenilo...a všetci mi to hovoria.

A tiež tento muž v kostole. Bol to ženatý muž, no bol hrozný. Chcem vám povedať, že som sa nechytila a bola by som ho hneď odbila no stále som myslela a predstavovala si, že ak mu hocičo poviem, on by povedal, že iba žartujem, a tak som nepovedal nič, až pokiaľ som si nebola istá. No on za mnou chodil a tu je tá najšialenejšia časť. Manželka tohoto muža je úžasná! A napriek tomu, že som veľa schudla...nemôžem sa s ňou porovnať. Viem, že bola modelkou a dokonca, aj keď som mala najlepšiu postavu ešte pred narodením mojich detí, nebola som taká atraktívna. A tak som presne vedela, že je to kvôli tomu, že moja tvár žiari a môjmu postoju, že nechcem žiadneho muža a že ma nezaujíma ani vtedy, ak so mnou flirtuje...to ho tiež priťahovalo. To je všetko kvôli tomu, lebo mám tohoto úžasného muža Ježiša v mojom živote...a to je silný magnet pre mužov. Je to smiešne ale aj smutné, lebo som bola ako každé iné dievča, ktoré bolo zúfalé, využité a zneužité (priatelia ma dokonca fyzicky napadli...nie môj manžel..on ma neudrel, vďaka Bohu). A či sa môj manžel vráti alebo nie, to ma už netrápi, no teraz to obťažuje môjho manžela, no ja viem, že ja budem navždy šťastná, kedže mám Boha v mojom živote. Napísala som, aby som povedala iným ženám o tom, čo im v živote chýba. Ježiš je ten, kto vám chýba."

~ ~ ~ ~

Nebezpečenstvo z našich princípov je, že to môže postaviť ženu do pozície, že si bude mylne namýšľať, keď jej bude iný muž dávať pozornosť, že je to Boží plán, že Boh má niekoho iného pre ňu namiesto jej manžela. Toto ale nie je pravda.  Korinťanom 7, verš 11 hovorí " a ak by odišla, nech ostane nevydatá, alebo nech sa zmieri so svojím mužom." 

Smutné je, že sme videli ženy, ktoré robia všetko správne, a potom padnú do pasce, a začnú si myslieť, že tento nový muž, ktorý sa o ňu zaujíma, je Boží plán. Nie je.

Tu je ďalšie svedectvo o tom, čo sa stalo jednej z našich mladých žien v našom spoločenstve.

 Ako iné ženy, aj Sandy* (nie je pravé meno) prišla do nášho spoločenstva, a bola zúfalá, lebo chcela, aby bolo jej manželstvo obnovené. Týždne sme videli, ako uteká k Pánovi, no stále nebola pripravená urobiť Ho "Láskou svojho života."

Nevedeli sme, že bola  zneužívaná a obávala sa o bezpečnosť svojej dcéry (napriek tomu že tento strach bol neodôvodnený, keďže jej manžel nikdy nezneužil jej dcéru. Bola to Sandy a jej svárlivosť proti ktorej bojoval a to, ako ho podceňovala). Nikdy sme si neuvedomili, že jej pravým motívom nebola obnova, ale nájsť si niekoho iného.

Celé leto vyzerala veľmi šťastná a zmenila sa. Na konci leta sme nielenže prišli na to, že sa manžel o ňu opäť zaujímal (požiadal o rozvod, no zastavil ho) ale tiež aj muž z ich kostola.

Sandy nám nikdy nepovedala, že chodí von s týmto novým mužom z kostola až keď nám oznámila, že súhlasila, že sa za neho vydá! Štyri ženy z nášho vodcovského tímu s ňou hovorili a rozoberali s ňou verše, ktoré sú proti opätovnému sobášu s niekym novým a vtedy nám povedala o manželovom (predchádzajúcom) násilí. Spýtali sme sa, či toto násilie stále pokračuje, odkedy sa zmenila a preukazovala tichého a pokojného ducha radšej, ako svárlivú ženu, ktorú sme videli, ako prichádza k nám v tú jar. Povedala, že jej manžel, čoskoro ex (ona tento krát požiadala) bol nič iné ako láskavý. No povedala, že nechce, aby sa toto násilie opäť zopakovalo. Tiež povedala, že si je istá, že tento muž z kostola jej bol poslaný od Boha.

Nemohli sme nič urobiť, čo by ju bolo presvedčilo a časom prestala chodiť na naše stretnutia. Počuli sme, že sa vydala za tohoto nového muža a o rok neskoršie porodila syna. Na našom stretnutí sme mali ženy, ktoré začali spochybňovať, či sme mali pravdu v tom, o čom sme sa podelili so Sandy, lebo používali skutočnosť, že teraz je "šťastne vydatá" a to dokazovalo, že sme sa určite mýlili.

Skoro o štyri roky neskôr, jedna z našich žien bola v McDonalde so svojimi deťmi. Myslela si, že spoznala malé dievča, ktoré sa hralo, no nevedela ho zaradiť. Hľadala jej matku, ktorá držala na rukách bábo, no nevyzerala ako niekto, koho by poznala. Potom táto mladá matka zazrela našu spoločníčku a zavolala na svoju dcéru menom a vtedy ona vedela, že to bola žena z našej skupiny, ktorá si vzala "úžasného muža" z kostola napriek našej rade a upozorneniu.

Naša spoločníčka sa pokúšala dostať sa k tejto mladej mamičke, no ona nemala záujem a skoro bežala do auta. Od inej ženy sme sa dozvedeli (s ktorou zostala kamarátka), prečo bežala. Čo sa stalo. 

Nie tak dlho po tom, čo si Sandy vzala tohoto muža, uvedomila si, že jej nový manžel má obrovský problém, dokonca horší, ako jej prvý manžel! Keď bola tehotná, začal ju týrať a bolo to oveľa horšie ako s jej prvým manželom, musela zavolať políciu a dostal súdny príkaz. Jej kamarátka nám povedala, že Sandy bola v centre a teraz žije so svojimi rodičmi, napriek tomu, že to tiež nebola pre ňu dobrá situácia.

Pokúšali sme sa Sandy zastihnúť, no bola veľmi zahanbená (a preto bežala do auta, keď zbadala našu spoločníčku). Čo ju uvádzalo do rozpakov bolo to, že jej manžel si vzal jej priateľku. Uvedomila si, že Boh to s ňou vzdal a nemalo zmysel, aby prišla na naše stretnutia.

Som si istá, že súhlasíš, že neexistuje smutnejší príbeh ako tento. Z tohoto príbehu by sme si mohli zobrať toľké ponaučenia. Jedno, na ktoré sa chceme sústrediť je, že Boh NEMÁ nikoho lepšieho pre teba. Každá z nás verila, keď sa vydávala, že veci pôjdu dobre, no mýlili sme sa, však? S ďalším manželstvom to bude ešte horšie!

— *Bonusová lekcia—

Intimita

Tu je svedectvo, ktoré ťa povzbudí, aby si dovolila Bohu, aby ťa zmenil cez Jeho lásku a tým, že ex-manžela prenecháš a staneš sa verná Jemu!! 

V lekcii pre ženy, ktorých si ex- manželia vzali druhú ženu, sa pýtame otázku PREČO sa ich manželstvo neskončilo iba rozvodom, ale PREČO tvoj manžel utiekol a vzal si druhú?

A tu chceme začať a na toto sa sústrediť. A tak, ak si schopná OBNOVIŤ svoju myseľ princípmi z tejto sekcie, potom si nikdy nebudeš môcť predstaviť, ako rýchlo sa môže tvoja obnova uskutočniť!

Ak si pripravená, začnime. Môže sa to zdať surové, no ak vydržíš, si na ceste k svojej obnove tak, ako iné!! Nech sa páči...

Roky toho, že slúžim ženám (a mužom) a sedím v prvom sedadle a vidím, čo sa deje, a ako manželstvá, ktoré prichádzajú k nám, keď sú oddelené, pohnú sa k rozvodu, a tie, čo sú rozvedené skončia tak, že si manžel vezme inú ženu, tu je jedna spoločná niť, ktorá prebieha po celú dobu tohoto problému.Všetko je spôsobené tým, že manžela a manželstvo a neskoršie ex manžela NEPRENECHÁME. A hlavná príčina nemá nič spoločné s tvojim manželom, je to kvôli tebe, že sa nechceš chytiť BOHA—PÁNA, ktorý nie je PRVÝ v tvojom živote. Ty si môžeš myslieť, že je, no tvoje skutky ukazujú inak.

To, že ho neprenecháš, spôsobuje, že konáš tak, akoby si bola vydatá, keď príde na intímnosť. Neexistuje lepší spôsob, ako zabrániť obnove, ako keď budeš spať so svojim ex- manželom.

Poznáte ich po ovocí

Mat. 7:15-20 nám hovorí, "Teda po ich ovocí ich poznáte.Čo je ovocím toho, že stojíš, naháňaš a nedokážeš ex-manžela prenechať? Si k obnove bližšie?

Čo je ovocím toho, že pokračuješ a konáš tak, akoby ste boli stále zobratí, keď už viac nie ste? Možno si intímne so svojim ex a napriek tomu, že hovorí, že opustí DŽ a znovu si ťa zoberie, jeho sľuby sa nikdy nestanú—si pripravená takto žiť?

Viac o intimite

Tak skoro, ako sa začneš meniť, nahradíš svárlivú ženu s tichým a pokojným duchom a tiež prenecháš svojho manžela, uvidíš dobré ovocie. Čoskoro sa veci začnú meniť k bodu, že tvoj ex manžel bude chcieť byť s tebou  opäť intímne. Úplne najhoršou vecou, ktorú môžeš urobiť je predstierať, že ste stále zobratí a spať so svojim ex.

Keď ma môj manžel opustil, a po roku mi povedal, že je druhou ženou nútený, aby sa so mnou rozviedol, hľadala som Boha, ktorý mi povedal, že sa to stane, že rozvod prebehne. Uistil ma, že je to nevyhnutnosť, kvôli svedectvu. Skoro na to ma začal pripravovať na "zmeny" v mojej situácii. Keď som sa začala meniť, naša intímnosť opäť začala, napriek tomu, že sme boli oddelení a on žil s druhou ženou. No Pán mi povedal, že keď raz prebehne rozvod, keby sme boli intímni po rozvode, bolo by to to isté, ako dvaja ľudia, ktorí nie sú zosobášení—to je nesprávne!

Môj boj začal, lebo som chcela vedieť, či ho mám alebo nemám varovať, že sa veci zmenia, lebo som vedela, že by to zobral ako taktiku na zastavenie rozvodu, a tak som nasledovala princíp z Prísloví 17:28, "Aj pochábľa, ak mlčí, pokladajú za múdreho, keď zatíska pery, za rozumného."

Kvôli tomu, že som sa rozvodu nezúčastnila, ale prehrala som kvôli neúčasti, nebola som si istá, či rozvod prebehol a tak o deň alebo dva neskôr po súdom uznanom dni som sa spýtala manžela, či je rozvod udelený. Keď povedal, že je, vedela som, že nemôžem s ním byť intímne, až pokiaľ sa opäť legálne nezosobášime. Už to nebolo o tom, aby som vyhovela môjmu manželovi, alebo ex manželovi, ale potešila Boha.

Odôvodňovanie, že sme "zosobášení v Božích očiach" je pasca z pekelného dna. Veľa žien, ktoré sú využité a zneužité, ktoré neboli nikdy legálne zosobášené, používajú tú istú lož—ženy, ktoré sú ňou veľmi zranené. Boh ma chcel uchrániť a keďže som patrila môjmu nebeskému Otcovi, nechcel, aby som bola využitá. On chcel, aby som zostala čistá a čakala na Neho, pokiaľ zmení srdce môjho ex manžela naspäť ku mne a znovu si ma vezme.

A tak neskôr, ten istý deň, bol môj manžel ku mne prítulný, a vtedy som vedela, že musím prehovoriť. Odišla som od neho a povedala som mu, že keďže nie sme viac legálne zosobášení, nemôžeme byť viac intímne spolu. Najskôr si myslel, že žartujem, no keď si uvedomil, že to myslím vážne, môj ex manžel začal citovať Písmo o tom, že sme "jedno telo." No ja som mu povedala, že legálne nie sme zosobášení a ja musím poslúchnuť tento zákon, tak, ako to bolo predtým, než sme sa prvý krát vzali. Nato rezignoval a povedal, že rešpektuje moje rozhodnutie no začal ma bozkávať. Odišla som a povedala mu, že to musíme ZASTAVIŤ prv, ako by veci zašli príliš ďaleko, a to je ok pre neho, lebo má niekoho, ku komu sa môže vrátiť do svojho apartmánu a bude intímne s ňou (DŽ), no ja som nemala nikoho. A keby to bolo príliš vášnivé, to by bolo príliš ťažké a tak odteraz iba rýchly bozk, ahoj a dovidenia je to, čo musíme robiť.

Áno, vtedy vybuchol, tak, ako hociktorý dospievajúci, ktorého priateľka odmietla mať s ním sex, a ja som vedela, že toto bolo časťou Božieho plánu, aby ma obnovil. Pamätala som si moju starú mamu, že zvykla hovoriť "muž nekúpi kravu, ak môže dostať mlieko zadarmo." Chcela som byť opäť vydatá, a nie iba byť cudzoložnicou ako DŽ. No hádaj čo? Vtedy ma môj ex manžel začal dobíjať!! Začal byť láskavým, som si istá, že za účelom, aby ma dostal do postele, no ja som nepoľavila na mojom záväzku, že zostanem čistá a počkám, kým sa zase nevezmeme. 

Jeho dobýjanie s láskavými poznámkami, darčekmi a správaním, trvalo menej ako týždeň a potom povedal: "To, že som sa s tebou rozviedol, bola NAJHORŠIA chyba môjho života!!" Keby som bola pokračovala a spala s ním, pochybujem, žeby som niekedy počula tieto slová! Od tej chvíle tiež začal neznášať druhú ženu. Povedal mi, že sex s ňou bol otrasný a nútený. Časom začal spávať na gauči. To zintenzívnilo jeho túžbu po mne a teraz mi stále hovorí, ako ľutuje, že sa so mnou rozviedol. Milujem tieto slová!! Iste, mohol si nájsť a spať s druhými ženami, no keď muž chce to, čo nemôže mať, je to jeho prirodzenosť, že to chce ešte viac.

Čo ak si už spala so svojim ex manželom?

Ako hocičo iné, nikdy nie je neskoro v Božích očiach, aby si začala ctiť Jeho a Jeho slovo. Začni presne tam, kde si a nasleduj pravdu z Jeho slova, ktoré hovorí, že "pravda vás vyslobodí." Buď pravdovravná a uvedom si, že viac nie ste legálne zosobášení; a preto intimita s hocijakým iným mužom je nesprávna.

Daj tvojmu ex manželovi spoznať tvoje novo nájdené presvedčenie a potom ho uisti, že už sa nikdy nepostavíš do tejto situácie. Zostaň mimo vášnivých bozkov a dokonca ak nie je v tvojej prítomnosti (ale aj keď je) nepozeraj filmy, ktoré by túto túžbu v tebe zapálili. Počas toho obdobia, keď som sa zdržiavala intímnosti, tiež som sa veľa postila a to mi pomohlo umŕtviť telesné túžby. No čo mi najviac pomohlo, bolo, že som sa s ním nebozkáva a ani sa nepribližovala do jeho blízkosti, a to spôsobilo, že ma môj ex manžel chcel ešte viac!

VIAC svedectiev

"Ďakujem, ďakujem, ďakujem. Urobila som tak, ako si povedala a čoskoro na to, môj ex chcel so mnou spať. No kedže som si chcela uctiť Boha a Jeho slovo, povedala som mu, že mi je to ľúto, no ja jednoducho nemôžem. Ako si povedala, skúšal všetko, a potom jedného dňa sedel na posteli a nekontrolovateľne sa rozplakal. Stála som vzadu a nechcela som ho utešiť, lebo to mohlo spôsobiť, žeby sme boli intímni a ja som to vedela. To ho urobilo ešte smutnejším a on začal preklínať druhú ženu, lebo povedal, že to ho ona prinútila, aby sa so mnou rozviedol. Nie som si istá, či to je pravda, no od toho dňa rozpráva o tom, ako opustí druhú ženu a hovoríme o svadobných plánoch!! Chce ma zobrať na svadobnú cestu, ktorú sme nikdy nemali, lebo mu chýba táto časť nášho spoločného života, ako manžel a manželka!! Mala si pravdu—je to ako úplne nový začiatok. Keď prvý krát začal hovoriť o opätovnom sobáši, chcel ísť iba na súd a urobiť ho zase platným. Teraz chce, aby sme mali pekný sobáš s našimi deťmi, priateľmi a jeho rodinou. Vau, nasledovanie správnej cesty, Božej cesty je naplnené požehnaním, ktoré by som si nikdy nebola predstavila!!!!"

Judy z Wisconsinu

~~~~~~~~~

Najdrahšia Erin, tak ako ty a každá žena viete z môjho životopisu, padla som do pasce a spala som s mojim ex-manželom po tom, čo som si vypočula kazetu: "Sex a stander (niekto, kto čaká na obnovu manželstva), keď začal za mnou chodiť--a potom ma opäť opustil pre druhú  ženu. Dúfam, že sa všetky poučia z tohto obrovského omylu, ktorý som ja urobila. Osobne verím, že na zabránenie tejto pasce od nepriateľa musíme zavádzať princípy "prenechania manžela" a "držania sa Pána" a zobrať Jeho ako svojho Manžela.

Táto téma (prenechania) a pasce, keď túžime po "zakázanom ovocí" by mohla byť ľahko lekciou sama o sebe, lebo je toľko svedectiev, ktoré potvrdzujú tento princíp, keď je nasledovaný, alebo ignorovaný. Nech ťa Boh žehná za to, že si sa podelila s touto významnou pravdou, ktorá pomohla, aby nás zachránila od zničenia. Iba si prajem, keby som bola toto vedela a nasledovala predtým. Keby som tak bola urobila, som si istá, už by som viac nečakala na obnovu, bola by sa už stala!

 ~Helen in Louisiana, Služobníčka v zácviku

*Ak prichádzaš zo "standers" spoločenstva, povzbudzujem ťa, aby si si klikla na meno Helen a prečítaj si jej životopis a tiež povzbudenia (v anglickom jazyku), aby si sa naučila o nástrahách z ich nebiblických taktík. Helen je veľmi priehľadná v tom, že nie sú účinné a v tom, že budeš "čakať" navždy.

A keďže intimita je ťažká téma, je zahrnutá v našej knihe Q&A (Otázky a odpovede) keď sú ženy rozvedené so svojimi manželmi.

OTÁZKA:  Rozvod prebehol, takže intimita sa viac nekoná?

ODPOVEĎ: Ak rozvod prebehol, intimita je zakázaná, povolená je IBA ak chceš zostať rozvedená. Ak si chceš zase zobrať svojho ex, potom musíš robiť to, čo je správne, aby ťa Boh poctil a aby si ty poctila Boha.

OTÁZKA: [Štát: Kalifornia. Súčasný manželský stav: rozvedená.] Môj manžel a ja sme sa rozviedli, no zase sme sa k sebe vrátili (ja so svojou svárlivou povahou som zborila náš dom). Odišla som a neskoršie som si uvedomila môj omyl, no bolo príliš neskoro, nechcel ma späť. Keď som si prečítala tvoju knihu a pracovnú knihu, Boh začal prípadom hýbať, a opäť sme sa začali stretávať a rozprávať sa. Teraz som tehotná a on je nahnevaný a praje si, keby sme sa nikdy neboli spolu začali rozprávať. Čo mám teraz robiť? Mám zostať bokom a čakať, kým sa upokojí, alebo mu mám byť manželkou? Dokonca chce, aby som išla na potrat.

ODPOVEĎ: Musíš mu dať čas tým, že zostaneš na určitý čas mimo neho. Modli sa, aby Pán otočil jeho srdce naspäť ku tebe a dieťaťu. Zmienila si sa, že si rozvedená a potom ste sa zase dali dokopy. Zosobášili ste sa, alebo ste boli stále rozvedení a začali ste spolu intímne žiť? Som si istá, že v knihe si si prečítala, že akonáhle prebehne rozvod, nemôžeš byť s ex manželom intímne. Keď sudca uvedie, že viac nie sme zosobášení, musíme poslúchnuť, "Každý nech sa poddá vyššej moci, lebo niet moci, ktorá by nebola od Boha. A tie, čo sú, ustanovil Boh" (Rim. 13:1), Videla som toľko tragédie, keď sa toto porušilo. Existujú následky z porušenia Božieho Slova, dokonca aj vtedy, ak sa tak stalo v nevedomosti. "Môj ľud hynie, lebo nemá poznania" (Oze. 4:6). 

Ak ste boli intímni zatiaľ čo ste stále rozvedení, musíš to pred Pánom oľutovať. Potom sa modli za príležitosť oľutovať pred svojim manželom. Pamätaj, že keď sa s ním budeš rozprávať, súhlas so VŠETKÝM, čo povie, alebo buď ticho. (Mat. 5:25). Ak sa ťa zase spýta na potrat, povedz mu, že sa za to musíš modliť. POTOM SA MODLI!! No keďže nie ste viac zosobášení, NIE JE POŽIADAVKA, že sa musíš podriadiť. Keď sa s tebou manžel rozviedol, vtedy stratil privilégium, a teda dieťa nie je viac v ohrození.

Keď má žena túžbu po obnovení svojho manželstva, OCHOTNE sa podriadi svojmu manželovi. Je to jej vôľa, že tak urobí a je to príklad viery v to, že jej manželstvo bude obnovené. To je to, čo som aj ja urobila. No ak by som bola požiadaná, aby som hrešila proti Bohu, tak, ako si aj ty vyzvaná, nepodriadila by som sa ochotne. No žena, ktorá je vydatá, musí byť predmetom vo VŠETKÝCH veciach a dôverovať Pánovi, že On ju verne vyslobodí—lebo On je verný!!!! "Ale ako je Cirkev podriadená Kristovi, tak aj ženy mužom vo všetkom" (Efez. 5:24). Aj napriek tomu, že sú naši manželia neposlušní Slovu, tak ako bol Abrahám. "Podobne ženy, nech sa podriaďujú svojim mužom, aby aj tých, čo neveria slovu, bez slova získal život ich žien, keď uvidia váš čistý život v bázni....ako Sára poslúchala Abraháma a volala ho pánom. Vy ste jej dcérami, ak robíte dobré a nebojíte sa nijakého zastrašovania" (1 Peter 3:1-2, 6)

OTÁZKA: Môj manžel sa so mnou v júli rozviedol. Predtým, ako sme sa rozviedli, stále sme spolu intímne žili. Chcela by som vedieť, či ho mám odmietnuť, keď príde kvôli intimite. Som z toho zmätená, lebo Písmo hovorí "až kým nás smrť nerozdelí" no je tu rozvod na papieri od človeka. Ktoré prevyšuje? V srdci necítim, že som rozvedená, no som si istá, že tak sa cíti každá žena. Strachujem sa o neho, lebo povedal, že si chce dať urobiť vasektómiu, aby sa nepošmykol a nemal ďalšie dieťa. Viem, že randí a že ona vyvíja tlak, aby boli spolu intímne. Čo by si mi odporučila, modlím sa za neho, ju a aj seba v tejto situácii.

ODPOVEĎ: Ak máš knihu obnovy pre ženy, odpoveď nájdeš na konci prvej kapitoly. Písmo je jasné a Boh nás vidí ako jedno telo, no tiež nám hovorí, že sme pod zákonom pre našu ochranu. Zákon hovorí, že ste rozvedení; a preto legálne viac nie ste manželmi.

Ježiš nasledoval zákon, že platil dane, a dovolil, aby bol chytený a prenasledovaný. Nevyvyšoval sa nad zákon; my tak tiež nemôžeme urobiť.

"Každý nech sa poddá vyššej moci, lebo niet moci, ktorá by nebola od Boha. A tie, čo sú, ustanovil Boh. Kto sa teda protiví vrchnosti, protiví sa Božiemu poriadku. A tí, čo sa protivia, sami si privolávajú odsúdenie. Lebo vladárov sa nemusí báť ten, kto robí dobre, ale ten, kto robí zle. Chceš sa nebáť moci? Rob dobre a dostaneš od nej pochvalu. Veď ona je Božou služobníčkou pre tvoje dobro. Ale ak robíš zle, potom sa boj, lebo nie nadarmo nosí meč; je Božou služobníčkou, vykonávateľkou hnevu na tom, kto robí zle" (Rim. 13:1-4).

Ďalšie svedectvo zo súčasnosti, ktoré sa týka prenechania:

"Vaše metódy sú účinné!! Keď som oznámila, že som spokojná s tým, čo sa týkalo rozvodu (zámerne som použila slovo "spokojná") a zdôraznila som, že som "šťastná kvôli nemu" jeho tvár prezradila všetko. Bol šokovaný! Nebola som to ja, kto by mu bránil v jeho novom živote. Prestala som prosiť, plakať a žiadať. Toto bolo po prvý krát, že sa nepokúšal odo mňa odísť...jeho patetickej ženy, na ktorú som sa zmenila!! V ten deň si vlastne sadol a chcel chvíľku zostať.

No ako ste povedali, aby som to urobila tak krátke, ako sa len dá, šťastne som sa postavila a povedala, že mám termín (chcela som ísť do parku a byť osamote a poďakovať Bohu, že mi pomohol!!) Usmiala som sa a nechala ho sedieť na našom gauči. To bolo po prvý krát, ako som ho zanechala. Nie, nehrám sa hry. Iba som vedela, že musím odísť z jeho cesty a že budem navždy šťastná s Pánom, o ktorom som vedela, že ma nikdy neopustí. Čo je vzrušujúce, že to, čo píšete, naozaj zaberá. Naozaj to zaberá!!! Viem, že ma čaká toho ešte veľa a touto zmenou som veľmi povzbudená!!

Chcem plniť Jeho vôľu a nie viac moju. No musela som toto napísať pre vás všetky, ktoré bojujete proti rozvodu a ste také vystrašené, ako som bola aj ja, keď mal o rozvod požiadať. Nebuď! Ak povieš Bohu, že je pre teba všetkým a dôveruješ Jemu a potom odídeš z manželovej cesty a prenecháš ho, všetko sa zmení.

Odvtedy som od manžela o rozvode viac nepočula. Namiesto toho mi stále volá a ja odpovedám iba na polovicu jeho telefonátov. Chcem mu ukázať voľnosť, o ktorej povedal, že ju chce.

Ďakujem, ďakujem, ďakujem."

~ ~ ~ ~

Píšem, aby som napísala, že to zaberá, zaberá, zaberá!!??!! Áno, som stále v šoku, lebo najskôr sa zdalo, že ma to pohltí. Nie som si istá, no myslím, že to bolo preto, lebo som sa bála a môj manžel to mohol vycítiť. A tak sa zdal upokojený, keď som povedala, že som ok, čo sa týka rozvodu.

Moja najväčšia bitka už nebola v tom, že idem späť a budem ho žiadať a prosiť. Napokon som nechala telefón v aute, aby som nebola pokúšaná rýchlo mu zavolať a po tej noci som si uvedomila, že sa viac do jeho cesty nepostavím. Ak to bolo to, čo ho malo urobiť šťastným, tiež som chcela, aby bol šťastný. Nechcela som, aby pri mne uviazol; kto by to chcel.

Kvôli tomuto sa veci pravdepodobne zmenili. Keď prišiel, aby si zobral svoje veci z domu, moje srdce bolo viac pokojné a tiež som viac dôverovala Bohu. A tak, keď prišiel rozhovor na rozvod, keď odchádzal, lebo doviezol deti, nadšene som odpovedala, a dala som mu vedieť, aká som šťastná kvôli nemu a tiež ako sa teším zo všetkých plánov, ktoré som mala pre MOJU budúcnosť (nepovedala som, aké sú tieto plány, alebo s kým). A vtedy som to zbadala. V skutočnosti sa ma nechcel zbaviť, iba chcel byť uvoľnený od maniaka, akým som sa stala. Spĺňala som všetky charakteristiky svárlivej ženy z tvojej knihy, to na isto.

V ten podvečer som vedela, že toto je cesta, po ktorej budem navždy kráčať. Prenechanie manžela bola tá cesta a nie stáť v jeho ceste, ale byť nadšená z rozvodu. Iste, môže sa to stať. No ja nikdy nebudem mať šancu na šťastnú budúcnosť, ak je nadšený z toho, že sa ma môže zbaviť, však?

Vždy, keď manžel prišiel, alebo zavolal (to nikdy predtým nerobil, no od tohoto večera to začal robiť) bola som viac a viac nadšená z rozvodu a z môjho nového života a jeho nového života a on vedel, že je to skutočnosť. Pre mňa to znamenalo, že keby mám ísť cez rozvod kvôli tomu, aby si on uvedomil a cítil sa slobodne prísť naspäť ku mne, to je v poriadku. Teraz mám Pána a to je úžasné. A ak rozvod prebehne potom môžem, ale nemusím prijať jeho návrh na sobáš. Toto bez pochyby porazilo moje nočné plakanie do vankúša."

Jeho vôľa

Nenavrhujeme, aby si prešla z toho, že nechceš rozvod k tomu, že budeš tlačiť na rozvod! Naším cieľom je, aby si sa pohla zo strachu z rozvodu k dôvere v Boha a odišla z manželovej cesty.

Naše metódy sú tak účinné, že často vidíme, že ženy idú k druhému extrému. Dokonca tak ďaleko, že požiadajú o rozvod, keď ho manžel pozastaví. To nie je to, čo obhajujeme. Boh nenávidí rozvod a On sa nikdy nezmení!

No dáva nám šancu, aby sme si vybrali.

Aby si plne porozumela tomu, čo nás Boh učí o manželstve, oddelení a prenechaní neveriaceho manžela, bolo by dobré, aby si si prečítala celú kapitolu 1 Korinťanom 7 každý deň v týždeň a poznačila si konkrétne pasáže, ktoré vysvetlím nižšie.

prečítaj si celú kapitolu 1 Korinťanom 7.

1. Ak tvoj manžel súhlasil zostať s tebou (čo sa stane, ak dovolíš, ak nasleduješ princípy, že nebrániš rozvodu a nájdeš tú Lásku svojho života), nemôžeš ho poslať preč, ale súhlas, že budeš s ním žiť.

verš 13 A ak má niektorá neveriaceho muža a on chce s ňou bývať, nech muža neopúšťa.

2. Počas toho, ako ste stále legálne zosobášení, potom tak, ako verš 4-5 hovorí, musíš pokračovať a byť intímna s manželom na jeho žiadosť.

 verš 4 Žena nemá moc nad svojím telom, ale muž; podobne ani muž nemá moc nad svojím telom, ale žena.

  verš 5 Neodopierajte si jeden druhému, iba ak na čas so vzájomným súhlasom.

3. Iba ak si Boh vyberie a dovolí, aby prebehol rozvod, vtedy sa MUSÍŠ vyhnúť intímnosti. Pre väčšinu mužov je toto extrémne ťažké, lebo práve vtedy si veľa manželov uvedomí svoju chybu a budú prosiť, aby sa mohli vrátiť späť. No obnova je účinná iba vtedy, ak budeš nasledovať tieto verše počas toho, ako ste zosobášení a potom sa zdržali intímnosti, po tom, ako prebehne rozvod. Ak tak urobíš, bude čoskoro nasledovať nové požiadanie o ruku. Garantované.

4. Nikdy neopúšťaj svojho manžela, čo sa môže stať keď ťa bude chcieť späť a ty si našla Pána a On sa stal láskou tvojho života.

verš 10 Tým, čo uzavreli manželstvo, prikazujem, ani nie ja, ale Pán, manželka neodchádzala od muža.  

5.Tiež si uvedom, že keď si raz oslobodená od strachu a možno uvoľnená zo svojho manželstva, nikdy nie si slobodná, aby si sa znovu vydala. Tvojou jedinou šancou na manželstvo je zmierenie s tvojim manželom, v čom silno navrhujeme, aby si dovolila Bohu, aby tak urobil, ak máš z tohoto manželstva malé deti.

verš 11 (a ak by odišla, nech ostane nevydatá, alebo nech sa zmieri so svojím mužom.)

Svedectvo

Žena z Kalifornie mi napísala kvôli obnove jej manželstva. Veci sa vyvíjali veľmi pekne a obe sme sme dúfali, že jej manželstvo bude čoskoro obnovené. Napriek tomu jedného dňa od priateľky počula, že si jej manžel vzal druhú ženu. Skľúčená mi napísala "Čo teraz?" Podelila som sa s ňou o tom, čo si si práve prečítala. Odpovedala naspäť a poďakovala mi. Povedala, že ako raz začala byť spokojná s očividnou Božou vôľou pre jej život a vzdala sa svojej vôle za Jeho, bola v pokoji a spokojne žila život slobodnej ženy, a vedela, že sa nikdy znovu nevydá (mala okolo tridsiatky).

Do roka mi napísala, že ju kontaktoval jej bývalý manžel. Povedala, že si uvedomil, že urobil najväčší omyl svojho života! Že sa odlúčil od svojej novej ženy a požiadal o rozvod. Chcel vedieť, či by zvážila, že začnú spolu opäť randiť, alebo by to pripadalo do úvahy, až keď bude legálne rozvedený. Povedal jej, že je jeho túžbou znovu si ju vziať, ak by aj ona chcela! Nebola polichotená ani sa nerozplývala od šťastia, NAMIESTO toho ho požiadala, aby ju viac nekontaktoval, lebo bol ženatý muž. O pár mesiacov sa jej ozval znovu, a povedal, že rozvod je ukončený a opäť ju požiadal o stretnutie. Časom ju vyhral a zase sa zobrali a čakajú prvé dieťa.

Podelila som sa o princípy ÚPLNÉHO prenechania manžela s každou ženou, ktorá príde do nášho spoločenstva po pomoc. A som viac trúfalejšia s tými, ktorých manželia sa znovu oženili. Doteraz všetky až na jednu nasledovali tieto princípy—všetky okrem tejto JEDNEJ ženy, ktorá má teraz obnovené manželstvo. Táto JEDNA nepatrila do iného  Covenant (zmluva medzi manželmi) spoločenstva. Nikdy nepočula o takýchto manželstvách, o tomto termíne, ktorý pochádza z Písma v Malachiášovi. V našom spoločenstve sme nikdy nevideli mužov alebo ženy, ktorí by sa navrátili po tom, ako sa opäť zosobášia. No dovoľ mi zdôrazniť, toto bola jediná žena, ktorá radikálne nasledovala princípy a mala radikálny výsledok!

Keď bol raz prenechaný, jej bývalý manžel mohol pocítiť plný dosah jeho nesprávneho rozhodnutia, keď si vzal druhú ženu. Nevidel a ani nepočul o svojej bývalej žene počas celého oddelenia, no musel ju vystopovať (nemali deti). Toto hovorím pre tie, ktoré sa boja manžela prenechať, lebo sa boja, že Boh nie je schopný osobu navrátiť, keď raz má slobodu a nie je dobíjaný.

Ďalší dôvod, prečo bolo toto účinné je, lebo toto je povaha muža, aby naháňal a dobíjal to, o čom si myslí, že to nemôže mať! Ženy, a dokonca aj mladé dievčatá sú teraz tie, ktoré naháňajú a potom sa s nimi zle zaobchádza a sú využívané! Je to neprirodzené. Predstav si športy, lov a súťaže mužov. Milujú výzvu a rýchlo stratia záujem a pohnú sa k ďalšej výzve.

Prečo nie si TY výzvou pre tvojho manžela? Buď vecou, ktorú naháňa—no nehraj sa hry! Namiesto toho naháňaj BOHA, nie tak, že budeš viac nábožná, ale v naplnení tohoto vzťahu, ktorý spôsobí, že budeš ŽIARIŤ, keď ťa On premení ZVNÚTRA von! A keď je tvoja premena úplná, sľubujem, že tvoj manžel bude o tom počuť, dokonca aj ak sa snažíš udržať to ako tajomstvo. Boh zorganizuje JEHO ODHALENIE v perfektnej chvíli, keď budeš najviac žiariť a  vtedy, keď sa druhá žena stane horkou a ostrou.

Prísloví 5:3-4 "Cudzinkine pery sú medom z plásta tečúcim a jej hrdlo je hladšie nad olej. Lež koniec s ňou je horkejší než palina a ostrejší ako meč na dve strany brúsený. "

Žalm 34:5 "Na neho hľaďte a budete žiariť a tvár vám nesčervenie hanbou."

Môžem sa znovu vydať?

NIE! 1 Korinťanom 7:39 je veľmi jasný, "Žena je viazaná, dokiaľ jej muž žije. Keď jej muž zomrie, je slobodná, môže sa vydať, za koho chce, ale iba v Pánovi."

Toľké roky sme mali veľa žien, ktoré neboli schopné manželov prenechať vo svojich srdciach a to ich viedlo k tomu, že si zobrali inú. Pocit, že zlyhali, spôsobil, že sa vzdali myšlienky na obnovu a našli si niekoho iného, za koho sa vydali.

Prvý email vždy príde do nášho spoločenstva, aby nám dali vedieť, aké sú šťastné, keď si zobrali novú osobu. Obyčajne to začína tak, že nám píšu, aké NESPRÁVNE sú naše tvrdé postoje proti opätovnému sobášu. Potom do niekoľkých mesiacov, no obyčajne do roka v tomto novom manželstve, tieto isté ženy nám píšu, lebo ZÚFALO potrebujú pomoc, a napíšu strany a strany plné ľútosti, a pýtajú sa, čo teraz urobiť.

Vtedy si uvedomila svoje omyly a v najväčšej miere sú toto ženy, ktoré verne podporujú naše spoločenstvo finančne! Predstavte si to!! Sú tak nešťastné vo svojich nových manželstvách a zúfalo potrebujú podporu od spoločenstva, ktoré hovorí pravdu. A preto, že títo noví manželia sú "dobrí muži" tieto ženy nemôžu hovoriť pred nimi o svojich omyloch. Žiadajú nás, aby sme my smelo hovorili pravdu a žiadali, aby si TY slúžila v ich mene a neurobila tú istú chybu.

Pochopenie princípu obrúčky
Či nosiť tvoje prstieny

Či nosiť alebo nenosiť tvoje prstienky (obrúčku a zásnubný), je veľmi významné pre tvoju obnovu.

V tejto sekcii dúfame, že vyčistíme to, či by si mala, alebo nemala nosiť svoje svadobné prstene—vedieť, čo urobiť. 

 

ROZVEDENÁ

Keď raz prídeš na to, že viac nie si legálne vydatá, veľmi ťa povzbudzujeme, aby si si dala dolu svoje svadobné prstene.

Nezáleží na tom, že si nikdy nemala prsteň, alebo si si dala prsteň dolu, lebo ti bolo ublížené, alebo si bola nahnevaná alebo z iného dôvodu. Ak viac nie si legálne vydatá, povzbudzujeme ťa, aby si si dala dolu tvoje prstene, a to dá priestor Pánovi, aby ti poskytol prsteň, tak, ako si prečítaš nižšie.

Je čas, aby si si dala dolu tvoje prstienky!

Napriek tomu, že veríš v obnovu, ak raz prebehne rozvod, je čas, aby si si dala dolu svoju obrúčku a zásnubný prsteň, lebo ak ich budeš stále nosiť, nielenže je to klamlivé, ale je to aj jasný dôkaz pre iných—hlavne pre tvojho manžela—že ho odmietaš PRENECHAŤ. A to, že ho neprenecháš, to spôsobí veľa závažných následkov, ako sa naučíš v neskoršej lekcii, ktorá ti pomôže OBNOVIŤ tvoju myseľ.

 "A nepripodobňujte sa tomuto svetu, ale premeňte sa OBNOVOU zmýšľania, aby ste vedeli rozoznať, čo je Božia vôľa, čo je dobré, milé a dokonalé."—Rimanom 12:2
DOBRÁ NOVINA je...

Pán ťa chce celú pre SEBA ako JEHO nevestu!

“'Nebojže sa, veď nebudeš zahanbená, a nepýr sa, veď nebudeš potupená! Áno, zabudneš hanbu mladosti, na potupu svojho vdovstva si nespomenieš viac.

“Bo Manželom ti bude TVOJ Stvoriteľ PÁN zástupov je Jeho meno, vykupiteľom Svätý Izraelov, Bohom celej zeme sa nazýva.

"Veď ako opustenú ženu a duchom skleslú povolal ťa PÁN. Nuž či môže byť zavrhnutá žena mladosti?-hovorí tvoj Boh.—Izaiáš 54:4–6

A existuje ešte viac FANTASTICKÝCH noviniek pre každú jednu z nás, ktorá bola opustená—Pán tiež verne poskytne NOVÉ svadobné prstienky pre teba, aby si ich nosila!

SVEDECTVO o mojom svadobnom prsteni

Dovoľ mi podeliť sa s tebou o svedectvo, kedy mi Pán ukázal dôležitosť nosenia svadobného prsteňa a kedy ho dať dolu a zvyšok toho, o čom som sa s vami podelila. V určitom bode, kvôli tomu, že som bola zranená, keď mi manžel povedal,  že ma nemiluje a že ma ani nikdy nemiloval, prestala som nosiť svadobnú obrúčku. No potom mi Pán povedal, že prsteň znamená sľub, ktorý som dala pred NÍM. A tak som si ho dala naspäť a rozhodla som sa ho opäť nosiť. Prestala som sa zaujímať o to, čo by si pomyslel môj manžel alebo akoby sa cítil, robila som to pre Pána.

A tak ako všetky viete, manžel sa so mnou rozviedol. Kvôli tomu, že som nedostala záverečné papiere, nebola som si istá, či išiel (lebo ja som na súd neišla a prehrala som kvôli neúčasti*) a tak, aby som sa uistila (hlavne kvôli intímnosti, ak by bol rozvod prebehol, nemohla som byť viac s manželom intímne), spýtala som sa. Keď povedal áno, nebola som vôbec smutná!! Bola som povznesená, lebo dva týždne pred súdom určeným dňom Pán urobil nemožné a dal mi NOVÝ prsteň!!! A tak radšej, akoby  bola vybuchla moja bublina, vzrušene som sa ospravedlnila a išla do mojej šperkovnice a dala si na prst prsteň, ktorý som tak nadšene chcela nosiť, lebo vtedy som vedela, že som celá Jeho, patrím môjmu novému Manželovi.

Prekvapujúco, môj (teraz ex) manžel ma nasledoval a spýtal sa ma na prsteň. Povedala som mu, že som ho dostala, ak by prebehol rozvod a nosila som ho ako symbol, že nie som pre žiadneho iného muža (dokonca ani pre neho, no to som mu nepovedala). Vzal moju ruku a pozeral na ňu a potom sa pozrel na prsteň, ktorý som si práve dala dolu a vyzeral, akoby išiel plakať. Keby bola toto veľká šou, keď som si dávala prsteň na prst, viem, čo by sa stalo, ja by som bola tá, ktorá by skončila s plačom, no nie tento krát!

A keď si ma napokon opäť vzal, dostala som SKUTOČNÝ diamantový prsteň, nie falošný, s ktorým ma manžel požiadal o ruku, a ktorý reprezentoval falošné a bez lásky manželstvo.

*Keď som povedala, že som prehrala kvôli neúčasti, môžeš vidieť, práve vtedy som vyhrala a vtedy vyhráš aj ty!!

"Lebo kto by si chcel život zachrániť, stratí ho, ale kto stratí svoj život pre Mňa, nájde ho. " —Matúša 16:25.

Uzavretie

Prstene môžu byť silným symbolom a to znamená, že ak rozvod prebehne, ty by si VIAC NEMALA NOSIŤ svoj svadobný prsteň, ktorý ti dal tvoj manžel—lebo druhí sa budú pozerať a —to bude hlasno hovoriť za všetko.

Ak raz rozvod prebehne, alebo práve teraz, buď osamote a spýtaj sa tvojho nebeského Manžela, čo by si mala robiť s nosením JEHO prsteňa.

POTOM sa uisti, že sa vrátiš sem a:

PREDLOŽÍŠ “Prekonaná prekážka” CHVÁLU, KLIKNI SEM.
.
Čím reálnejšia a priehľadnejšia môžeš byť, tým to viac pomôže inej žene, ktorá sa s tebou stotožňuje a bude to ľahšie pre tie, ktoré budú po tebe nasledovať 🙂
*Tiež sa uisti, že si si prečítala našu bonusovú lekciu—hlavne, ak si prišla zo "stander" spoločenstva.

Boh ti dal OBROVSKÚ výhodu—teraz si ju zober a utekaj s ňou!

“Neviete, že tí, čo bežia na štadióne, bežia síce všetci, ale iba jeden dosiahne víťaznú cenu? Bežte tak, aby ste sa jej zmocnili”— 1 Korinťanom 9:24

“...a poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí" —Ján 8:32

Teraz je čas, aby si KLIKLA SEM a vyliala si svoje srdce pred Pánom a do denníka "Čo som sa naučila."