Zázrak veľkej noci!

Skoro pred rokom ma opustil manžel a nasťahoval sa k svojim rodičom hovoriac, že ma viac nemiluje a že s našim manželstvom skončil.

Nasledovaním tohoto som začala kráčať cez tmavú dolinu, do ktorej ma Boh priviedol, no veľmi som zápasila až pokiaľ som úplne všetko neodovzdala Bohu a vo všetkom Mu dôverovala. No už od začiatku som cítila Jeho dotyk v mojom živote a Jeho úžasnú lásku pre mňa úplne hmatateľne viac, ako hocikedy predtým!

Iba pred pár mesiacmi mi jeden pán z nášho kostola dal adresu na RMI webstránku na kartičke, lebo v nej našiel úžasnú nádej a útechu a povedal, že jeho manželstvo je obnovené. Keď som došla domov, pozrela som si to a Boh ma začal prevádzať ceztmavú dolinu. Nesprávne som verila, tak ako si správne povedala, že veríme, že musíme žiť v tmavej doline, no nieje to tak. A preto tak veľa vecí ako Spamätanie sa po rozvode a iné, ktoré svet ponúka, je nesprávne. Učia nás, že to je všetko, čo môžeme mať, no Boh nám ponúka oveľa viac!

Keby som počúvala dobre mienené rady od tých, čo ma milujú, ktorí ma podporovali v zrušení môjho manželstva a v tom, čo navrhol môj kostol, dnes by som nemala obnovené manželstvo a môj manžel by stále žil život v hriechu.

Od začiatku som vedela, že to nebola Božia vôľa, aby sa naše manželstvo skončilo rozvodom a nebolo to to, čo by som ja chcela, no myslela som si (a aj mi to každý povedal), že sa musím chrániť a postarať sa o malého syna. No cez tvoju knihu Čeliť rozvodu mi Boh začal jemne pripomínať, že Boh všetko urobí a jemne ma štuchal, aby som všetko odovzdala do Jeho perfektnej starostlivosti a zbavila sa právnika.

Napriek tomu, že ste mi láskavo dali knihy zadarmo, vedela som, že musím investovať do mojej obnovy, a tak som si objednala vaše materiály a začala čítať Obnov tvoje manželstvo, robila som si značky, ktoré mi pomohli zostať v pravde a kopírovala som si verše na moje kartičky. Tiež som sa zúčastňovala úžasného stretnutia žien z vášho spoločenstva, do ktorého ma Boh láskyplne vsotil a priviazal ma na reťaz tým, že mi dal niekoho, za koho som bola zodpovedná. Ukázal mi veľa oblastí, kde som hrozne zlyhala. Tiež ma utvrdil v niektorých myšlienkach, ktoré sa týkali môjho rozhodovania sa.

Po mojom prvom stretnutí som povedala manželovi, že sa viac nebudem zúčastňovať na zániku nášho manželstva a že som urobila chybu, keď som si najala právnika a bojovala proti nemu. Ani nemusím hovoriť, aký bol šokovaný, že nemohol rozprávať.

V tú noc som Bohu dala povolenie, že môže preosiať moje srdce zo všetkej buriny a semena, ktoré bolo zasiate nepriateľom a tým, že som sa Mu odovzdala—On urobil všetko, čo bolo potrebné! Pomohol mi uvolniť sa z opovrhnutia, ktoré som prechovávala voči môjmu manželovi a začal mi láskavo ukazovať moje hriechy v manželstve. A vtedy mi Pán dal pokoj, ktorý prevyšuje každú chápavosť!

A potom zrazu na Veľkonočný víkend ma Boh požehnal zázrakom Veľkej noci—obnovou môjho manželstva—o ktorom som si myslela, že je mŕtve! Na Veľký Piatok sme sa s manželom po prvý krát rozprávali po tom, ako som mu povedala, že som uvolnila môjho právnika. Povedal, že vtedy Boh začal konať na jeho srdci. Nasledujúci deň sa vrátil naspäť domov a teraz pokračujeme v práci, ktorú som začala-službou párom v našom kostole. Nepotrebujeme "pracovať" na našom manželstve tak, ako nás ľudia varujú, lebo vieme, že to, čo potrebujeme je, stále dôverovať Bohu ako pripomienku za obnovu nášho manželstva! Chvála Pánovi!

Lindsay v Ohiu, OBNOVENÉ

Požehnanie stále prichádza!

Som jednou z tých žien, ktoré Boh požehnal obnoveným manželstvom z vášho spoločenstva. Čakala som viac ako dva roky a Boh priviedol zázrak, keď som sa prestala sústrediť na to, čo by som mohla urobiť a začala sa sústrediť na pomoc iným ženám! Tiež sa cítim vinná, lebo som nenapísala všetko, v čom ma Boh požehnal, že naše manželstvo silnie a rastie od našej obnovy. Odpustite mi.

Modlila som sa, aby sa môj manžel stal duchovným vodcom nášho domova a som potešená niektorými vecami, ktoré sa stali minulý týždeň, ktoré sú skutočne od Pána, a to ma prinútilo, aby som napísala.

Prvým je, že môj manžel začal navštevovať Nedeľnú školu s názvom, "Intimita s Bohom." Chvála Pánovi! Chce, aby som s ním išla na piknik nasledujúci víkend do domu jeho učiteľa! Manžela to zmiatlo, keď som stále chcela zostať doma a neísť do kostola, no povzbudila som ho, aby išiel. Urobil tak a výsledok je taký, že ma čoskoro predbehne v chválení Boha!

Po druhé, tiež sa začal dobrovoľne zúčastňovať na programe, ktorý začína náš kostol, a ktorý mu zaberie celú sobotu! Povedal mi, že ma tiež prihlásil a postará sa o tom, aby som mala nejakú prácu. Toto je obrovské požehnanie, lebo sobota bola deň na koníčky môjho manžela, ktoré spôsobili skazu v našom manželstve. Boh sa stará o každý jeden detail, keď Mu raz zveríme situáciu!! A keď som raz tlačila, aby sa manžel zapojil, teraz je manžel ten, kto sa pokúša viac zapojiť do kostola a do dobrovoľníctva. Nie je to úžasné?

Po tretie, minulú nedeľu mi povedal, že išiel k oltáru kvôli modlitbe za uzdravenie jeho tela (ďalšia moja modlitba). V minulosti neveril modlitbe a teraz dôveruje Bohu, nie doktorom!

Môj Boh a Jeho láska ma nikdy neprestanú prekvapovať! Dovoľ mi povedať, keby si bola niekedy stretla môjho manžela, zasmiala by si sa nad nápadom, že sa modlím za to, aby bol Duchom naplnený, vodca domácnosti, no ja som tak robila a teraz vidím, že sa to deje. Boh ho pretvára v Jeho čase, Jeho spôsobom a ja viac času trávim v mojej modlitebni, som mimo kostola (aby on mohol povstať a stať sa mužom Boha), a udržujem Pána, nie manžela ako moju prvú Lásku.

Som vinná za to, že som chcela Bohu pomôcť tým, že som komentovala a dávala návrhy, no Pán mi stále hovorí, "Shhhh, ja sa o to postarám. Ty ma iba miluj a vo všetkom mi dôveruj."

Pán je tak úžasne verný v tom, že nás berie, kde sme (oboch, manžela aj mňa) a oboch nás premieňa (najskôr mňa a teraz manžela!). Zaslúži si našu chválu! Boh je úžasný a mocný a tak tvorivý! Je radosť Ho mať a privinúť sa k Nemu a nechať sa Ním milovať!

Lisa z Bransonu, OBNOVENÉ

Be Encouraged CLASSIC 
Video Séria 1: eVideo 2, časť 1

PROSÍME, vlož toto heslo (NIŽŠIE),
aby si mala prístup k Be Encouraged klasickému videu:
BEC2LNG

Potom klikni PLAY tlačidlo.
Klikni na tlačidlo CC v pravom dolnom
rohu videa a vyber si slovenské titulky. 

Ak toto video nemôžeš pozerať, choď na: https://vimeo.com/103742244

Ak si pripravená urobiť tento záväzok Bohu, tak, že KLIKNEŠ SEM ak súhlasíš, a si pripravená zdokumentovať túto časť tvoje Cesty k obnove, vo forme "Čo som sa naučila."

A ak chceš, aby ti bola pridelená ROVNAKO-ZMÝŠĽAJÚCA ePartnerka počas tvojej obnovy, buď si istá, že si vyleješ srdce v KAŽDEJ lekcii.