"Pohni sa ďalej"

no najskôr svedectvo o obnovenom manželstve

Môj manžel sa úplne zmenil!

Ďakujem Ti Bože za všetky Tvoje úžasné skutky v mojom živote!

Ako môže niekto vysvetliť úplnú radosť a pokoj, ktorý prichádza z kráčania v poslušnosti v Bohu? Slová sa zdajú nedostatočné no aj tak za toto požehnanie a odpovede na modlitby v mojom živote viem, že musím nájsť spôsob, ako napísať o Božej všemohúcnosti, Jeho vernosti a Jeho sile!!

Počas predchádzajúcich piatich týždňov sa môj život úplne zmenil. Poznala som takú bolesť srdca, také zlomenie, taký žiaľ, no Boh toto všetko zobral a urobil ma úplne novou. Najradostnejšie slová, ktoré by som si nikdy nebola predstavila, boli vyslovené mojim manželom jedného večera, keď sa predo mnou otvoril a rozprával mi o jeho vlastnej bolesti a utrpení, spôsobené mojou svárlivosťou, manipuláciou a nedostatkom podriadenosti. Ukončil to tak, že povedal, "Ako sa môže niekto rozviesť s najmilším človekom na svete? Tak veľmi si sa zmenila"!

Napriek tomu, že môj manžel stále žil v našom dome, Boh obnovil moje manželstvo!! Predtým, ako som vás našla, môj manžel mi dôrazne povedal, že doma nezostane, povedal mi o svojej nenávisti voči mne, a že ma viac nemiluje a že existuje iná žena, ktorá "ho má rada takého, aký je"! Už viac so mnou nechcel mať nič spoločné a chcel sa rozviesť.

Keď som si prečítala vaše knihy, iba za päť týždňov sa všetko zmenilo. Priznala som sa mu, že som padla, no na moju úplnú radosť povedal, "Minulosť je minulosť, a teraz sa môžeme pohnúť dopredu." Odkedy ma Boh zmenil, začal sa so mnou rozprávať o dôležitosti Boha v jeho živote, a po prvý krát v živote som ho nechcela presviedčať, aby myslel tak, ako myslím ja, alebo veril tomu, čo ja verím. Chvála Bohu, teraz môžem manžela počúvať so zatvorenými ústami. Toto je zázrak obrovských rozmerov!

Teraz je ŠŤASTNÝ, keď je v mojej prítomnosti; povedal mi, že vyzerám úžasne a pritom v minulosti mi hovoril, že som pre neho úplne neatraktívna. Vyhľadáva moju spoločnosť a nevyhýba sa mi. Spojili sme sa ako jedno telo, napriek tomu, že mi povedal, že sa so mnou nemôže milovať, že sa vyparili všetky jeho city ku mne, a že už po mne netúži.

Odkedy som začala zavádzať to, čo som sa naučila, môj manžel úplne prevzal financie za našu rodinu, keď som sa mu priznala, aká som znechutená a ako nedostatočne sa v tejto súvislosti cítim. On je hlava našej rodiny v každom ohľade! Všetko rozoberám s ním a nerobím rozhodnutie proti jeho rozhodnutiu alebo bez jeho usmernenia, tak, ako som to robila v minulosti.

Môj manžel z práce cestoval, a Boh odpovedal aj na túto moju modlitbu, postaral sa o to, aby mal prácu bližšie k domu—a dokonca odložil jeho ďalšiu prácu  (v meste, kde žila DŽ) viac krát a dal nám viac času, aby sme mohli byť spolu a viac príležitosti pre mňa, aby som sa podriadila a ukázala zmeny, ktoré vo mne Boh urobil. Nikdy som sa o tomto s manželom nerozprávala, iba som sa rozprávala s mojim nebeským Manželom a On zmenil všetko!!

Boh mi dal pokoj mysle. Boh mi pomohol, aby som sa vysporiadala s neistotou, ktorá v našom živote nastala. A tiež som prekvapená, že sa viac nerozprávame o DŽ, lebo predtým to robil, a ani ja sa nezmieňujem o jej existencii, keďže som sa naučila, ako moje ostré slová (alebo otázky) o nej  dokázali, že som vôbec nebola ako Kristus. Našťastie a s veľkou chválou je to preto, lebo som si prečítala vaše knihy a veľa som sa naučila. Konečne som vedela o sile ako vyhrať manžela bez slov, keď som si niekoľko krát prečítala knihu Múdra žena—Chvála Bohu!!!

Keď mi povedal, že nenávidí náš domov, a hrozil sa toho, žeby mal doma tráviť nejaký čas, vyhýbal sa tomu, aby bol doma ako sa len dalo, našiel si nové hobby (hlavne kvôli vašej knihe workers@home, ktorú som tiež začala nasledovať). V jednej z našich srdcervúcich rozhovorov som mu povedala, že som ochotná predať náš dom a presťahovať sa do iného domu, ak je tu nešťastný (nikdy som sa o to nezaujímala). Odpovedal, že by možno stačilo zväčšiť kuchyňu a že si neželá žiť nikde inde; páči sa mu poloha, dom, okolie a to, ako pekne teraz udržujem náš dom! Boh pracuje najneuveriteľnejším spôsobom. Niekedy sa cítim fyzicky na odpadnutie z tohoto celého úžasného rozčarovania.

Naučenie sa nechať manžela ísť (a chytiť namiesto toho Pána) ma naučilo, ako sa vzdať každej starosti, ako nášho domu a to sa tiež ku mne vrátilo! Viem, že som sa predtým držala všetkého len nie Pána, a aj keď som povedala, že sa vecí vzdávam, v srdci som to tak neurobila. Keby som sa stále vecí držala, viem, že nič z tohoto by sa v mojom živote nebolo stalo.

Dnes sa úplne zaujímam o môjho manžela a v súčastnosti mal operáciu a potom ochorel na brušnú chrípku. Teraz to bolo pre mňa potešenie a radosť starať sa o neho a postarať sa o všetky jeho potreby. Viac sa necítim unavená, rozhorčená ani nič podobné. Našla som úplnú radosť z toho, že sa môžem starať o manžela a rodinu, lebo viem, že som v tom poslušná Bohu—keď to robím "v Ňom" a nie pre iný dôvod.

A to je iba kvôli môjmu vzťahu s Pánom, ktorý je vždy na prvom mieste. Neexistuje lepší pocit ako kráčať s našim všemohúcim Otcom, vzácnym novým Manželom a preto ma môj manžel tak veľmi chce. Chválim Boha a ďakujem Bohu, že som bola zlomená až do bodu, keď som bola schopná oľutovať a že ma On tak veľmi miluje, že mi odpustil moje hriechy a urobil ma novým človekom.

A preto, že som očividne zamilovaná do môjho nového Manžela, môj novo zmenený manžel začal pre mňa robiť nové veci. . . nosí bielizeň, robí mi raňajky, urobí mi čaj, nakúpi potraviny, príde domov skôr, spýta sa, ako som sa vyspala, či mi nie je zima a malé gestá, ktoré neurobil toľké roky. Viac NEOČAKÁVAM tieto veci ani ich viac od neho nechcem, lebo namiesto toho sa teším, že Boh otočil jeho srdce, ktoré bolo studené ako skala, hlavne kvôli deťom a kvôli svedectvu, aké sú Jeho princípy silné (ktoré som našla vo vašej knihe).

Doteraz neurobil iba jednu vec a to je, že mi nehovorí, že ma miluje, no je to v poriadku, lebo moja láska patrí môjmu Manželovi. To, na čom záleží je, že sa správa láskavo; smeje sa, pritúli si ma, no to, po čom túžim je Pán, ktorý ma miluje zvnútra!

To, čo má pre mňa hodnotu je, že viem, že ma Boh miluje úplne, a to je jediná vec, na ktorej záleží, a napriek tomu, že chcem iba Jeho, uvedomila som si, že by sa mala stať Jeho vôľa, a tá bola za naše obnovené manželstvo.

Boh je úžasný a Boh nenávidí rozvod. Čakal na mňa, aby som HO milovala tak, ako On chcel, potom spôsobil, aby ma miloval môj manžel tak, ako Kristus miloval Cirkev a dal za ňu svoj život. Vzdal sa svojho života o ktorom povedal, že chcel, lebo som ho prenechala a odovzdala ho Bohu!

Ďakujem Ti Bože za všetky úžasné veci v mojom živote a za to, ako si zmenil každého a pomohol si mi sústrediť sa na TEBA!

~Ginger v Louisiane, OBNOVENÉ

Close-up of a beautiful young woman with hands covering mouth

Ššššššššš!

Ak si taká, ako väčšina žien, ktoré prichádzajú do nášho spoločenstva, predtým, ako si našla cestu sem, si urobila veľa chýb. Chyby, ktoré ťa teraz prenasledujú a zdá sa, že sa ich nevieš striasť.

Jednou z chýb je, že si povedala ľuďom o svojej manželskej situácii. Dôvod, prečo je to pre tvoju obnovu škodlivé, je celkom jednoduchý: čím viac povieš, tým dostaneš viac rád, budeš viac zmätená, budeš viac putovať po púšti—kde sa väčšina žien, ktoré sa vydali na túto Cestu k obnove, vzdá—po rokoch putovania po púšti!

Druhý dôvod, prečo chceš prestať každému rozprávať je, lebo väčšina ľudí, ktorí ťa naozaj milujú, sú presvedčení, že ONI vedia, čo je pre teba najlepšie a čo by si mala robiť.

Túto lekciu som sa naučila veľmi skoro na mojej vlastnej Ceste k obnove. Nevedela som nič lepšie, ako keď mi zavolala manželova matka, aby sa rozprávala s mojim manželom, no ja som jej povedala, že odišiel. Bez toho, aby vedela nejaký dôvod, pokračovala a povedala mi, aby som mu povedala, že ma má presťahovať do apartmánu (preč z nášho nádherného domu), dala dvoch najstarších do školy (vyučovala som ich doma), dvoch mladších do škôlky—a to všetko preto, aby som si mohla nájsť prácu na plný úväzok! A aby toto nestačilo, povedala mi (bez myšlienky na to, aká som bola zúfalá), že vie, že sa nikdy domov nevráti...je ako jeho otec atď., atď.

Nechcela byť krutá, nebol to jej omyl. Nikdy som sa s ňou nemala podeliť o tom, čo sa dialo, lebo to vyvolalo bolestné spomienky na jej neverného manžela. A prirodzene to tiež spôsobilo, že sa spoliehala na svoju "podpornú skupinu" do ktorej patrila desaťročia! Vždy budem vďačná za to, čo povedala, nie preto, že som nasledovala jej radu ale tá bolesť z toho, keď mi toto povedala (keď som už bola veľmi zlomená) ma naučila obrovskú lekciu, ktorú som nasledovala až do konca—nehovor NIKOMU.

V ten deň som sa naučila, že si neviem poradiť s emóciami iných ľudí (hnev, bolesť, frustrácia), keď som mala už aj tak dosť svojich starostí, ktorým som musela čeliť. A to nebolo zakorenené v sebeckosti ale za účelom, aby som sa mohla postarať o svoje deti a dokončiť moju Cestu k obnove radšej, ako sa vzdať a dať sa na širokú cestu, ktorá vedie do zatratenia.

Mysli na to vždy, keď si otvoríš svoje SRDCE pre niekym, je to ich omyl, že trpíš? Iba ty vieš a rozumieš svojmu krehkému stavu a čo riskuješ, keby si sa vydala zlým smerom.

Na dodanie k našim emóciám, ďalšou kľúčovou zložkou je tvoja viera. Tvoja viera musí byť silná a ak existuje veľká skupina ľudí, ktorým jednoducho chýba viera, môžu ťa okradnúť o to, čo máš. Každá osoba, s ktorou sa podelíš o svoju nádej, má potenciál, že ťa okradne o tvoju vieru. Čoskoro prídeš na to, že musíš "niesť aj ich" zakaždým, ak sa stane niečo negatívne—potrebuješ silu, na ukončenie tohoto závodu!
 

"Neviete, že tí, čo bežia na štadióne, bežia síce všetci, ale iba jeden dosiahne víťaznú cenu? Bežte tak, aby ste sa jej zmocnili."—1 Korinťanom 9:24

 "Preto aj my, obklopení takým oblakom svedkov, zhoďme všetku príťaž a hriech, ktorý nás opantáva, a vytrvalo bežme v závode, ktorý máme pred sebou...."—Hebrejom 12:1

Ak si sľúbiš, že sa viac nebudeš zdôverovať o tom, čo sa deje v tvojom živote, ak sa namiesto toho vzdáš tejto skupiny ľudí v tvojom živote, sľubujem, že tí, čo ťa naozaj ľúbia, budú stáť za čiarou víťazstva a budú ti fandiť, keď ňou prejdeš! To, čo práve teraz nepotrebuješ, je niekto, koho musíš niesť na TVOJEJ Ceste k obnove. Nepotrebuješ ani jednu osobu, ktorej by si musela všetko vysvetľovať a HORŠIE, niekoho, kto by ti mohol odporovať v tom, čo robíš, kto bude účelne blokovať tvoju cestu!

Najťažšia skupina je tvoja najbližšia rodina a priatelia. Toto sú ľudia, ktorí ťa najviac milujú. A kedže ťa tak veľmi milujú, sústredia sa na to, ako s tebou zaobchádza tvoj manžel a na to, cez čo si už prešla. Táto skupina ti dá vedieť, že si zaslúžiš niečo lepšie. A preto sa často cítia, že je to ich "povinnosť" ako dokázať svoju lásku tak, že zablokujú tvoje napredovanie, buď ich konfrontáciou, informáciami o tvojom manželovi a/alebo DŽ a dokonca aj vecami, ktoré počuli od iných ľudí. A ver alebo nie, sú aj takí, ktorí sa budú modliť, aby sa tvoje manželstvo neobnovilo!

Spôsob, ako som sa naučila tejto lekcii bol, keď moja vlastná matka strážila moje deti a zavolala moja sestra. Nevypla odkazovú službu a tak som si vypočula ich hodinový telefonát, ktorý sa nahral! Nielenže boli proti tomu, aby som sa vrátila k manželovi, no moja sestra učila moju mamu, ako by ma mala zastaviť. Po tom, ako som sa spamätala z tohoto hrozného zranenia, hľadala som Boha kvôli múdrosti a vedela som, že im musím láskavo a jemne povedať o mojich plánoch a požiadať ich, aby si vybrali, či budú so mnou, no ak nebudú, budem musieť prerušiť komunikáciu s nimi, pokiaľ sa moja cesta neskončí.

"Kto nie je so mnou je proti mne, a kto nezhromažďuje so mnou, rozhadzuje"—Matúša 12:30

Rozprávala som sa s nimi až vtedy, keď som nebola naplnená negatívnymi emóciami. Potom som požiadala Pána, aby mi pomohol pozerať sa na to tak, ako On, to znamená, že som vedela, že ma naozaj milujú a milujú aj moje deti. Nerobili to, lebo boli drzé, kruté ani neláskavé. Iba vtedy som sa s nimi mohla porozprávať láskavo, aby tomu porozumeli.

Znovu, nebola som na ne nahnevaná. Nehovorila som s nimi až pokiaľ som sa neuistila, že sa s nimi rozprávam hlavou a nie srdcom, keď som už necítila ŽIADNE emócie z toho, čo sa predtým stalo. Povedala som im, že rozumiem, že to robia, lebo ma veľmi milujú. No...budúcnosť mojich detí (a moja) záleží na mojom rozhodnutí, lebo to budem ja, kto bude trpieť následkami.

"Ktože vám uškodí, ak budete horliví v dobrom?! Ale ak aj trpíte pre spravodlivosť, ste blahoslavení. NEĽAKAJTE SA ICH HROZIEB A NEPLAŠTE SA,  ale uctievajte sväto Krista, Pána, vo svojich srdciach, stále pripravení obhájiť sa pred každým, kto vás vyzýva zdôvodniť nádej, ktorá je vo vás.  Robte to však skromne, s bázňou a s dobrým svedomím, aby sa tí, čo tupia váš dobrý život v Kristovi, zahanbili práve v tom, z čoho vás osočujú. Lebo je lepšie trpieť za dobré skutky, ak je to Božia vôľa, ako za zlé"—1 Peter 3:13-17.

Výsledok bol taký, že moja sestra vedela, že má pravdu a tak nemohla "iba stáť" a pozerať, ako si "ničím život s niekym, kto si ma nezaslúži." Moja mama mi ale povedala, že je "so mnou" a bola ako pripomienka na mojej ceste a nikdy v svojom záväzku neochabla.

No aj tak som bola VEĽMI OPATRNÁ a nezdôverila som sa s ňou o NIČOM, z čoho by som potom musela niesť následky. Povedala som jej všetky POZITÍVA, ktoré sa diali a to, čo bolo ťažké a strašidelné, to som nechala pre seba a podelila som sa o tom IBA S PÁNOM! Pamätám si, že toto bolo z veľkej časti dobré, lebo skrz to, že som jej nikdy nepovedala nič negatívne, bola oveľa optimistickejšia a pozitívnejšia ako som BOLA ja, a vedela som, že je to spôsobené tým, že počula iba dobré veci a nie zlé. Priznávam, pár krát som bola "pokúšaná," že jej poviem, aké sú veci ZLÉ, no vedela som, že by som to neskoršie oľutovala. Nevedela som, že to bolo preto, lebo som bola tak blízko a nepriateľ vyťahoval všetky stopky, aby mi podrazil nohy "lebo vie, že má málo času"—Kniha zjavenia 12:12  

Keď bola moja obnova úplná, počula som, že moja sestra nebola pripravená, aby sa náš vzťah obnovil. Bolo to v poriadku, no vedela som, že musím čakať na ňu, aby urobila prvý krok. Keď som sa na to spýtala Pána, dal mi tento verš:

“Zdvihni si vôkol oči a pozri, všetci sa zišli, prišli k tebe"—Izaiáš 60:4

Moja sestra čakala viac ako rok. Keď mi zavolala, mala som narodeniny a tiež mi gratulovala k narodeniu Tary (moje prvé "dieťa obnovy," ktoré sa narodilo 2 týždne pred mojimi narodeninami). Povedala mi, že sa "mýlila" (niečo o čom si myslím, že som nikdy predtým nepočula a ani potom) a že je za mňa šťastná! Po tomto boli veci lepšie ako predtým.

Čo môžeš urobiť, čo je dokonca
LEPŠIE riešenie?

To, o čom som sa s tebou hore podelila, bolo na ZAČIATKU mojej Cesty k obnove. Neskoršie som sa naučila niečo oveľa silnejšie, o čom som sa s tebou podelila v predchádzajúcej lekcii. Ak si zlyhala a povedala toľkým ľuďom (ktorí povedali iným ľuďom) tak keď na teba zaútočia, spomeň si na to, a uplatni princíp SÚHLASU.

"Pokonaj sa včas so svojím protivníkom, kým si s ním na ceste, aby ťa protivník nevydal sudcovi a sudca strážnikovi a aby ťa neuvrhli do väzenia" —Matúša 5:25

Ak máš blízke priateľky, rodinu, spolupracovníčky, hocikoho—vrátane tvojho manžela—kto ti povedal, aby si sa pohla dopredu, alebo si našla niekoho nového, jednoducho SÚHLAS! Nie je to to, čo nám Boh povedal, aby sme urobili? No keď som sa ja najskôr naučila "pokonaj sa včas" princíp, porozumela som mu, že sa týka iba môjho manžela, ktorý bol v tom čase mojim protivníkom.

Bolo to úžasné, aké je jednoduché súhlasiť, a tak, keď som súhlasila, že sa pohnem dopredu, nemyslela som to tak, ako si to mysleli oni. Pravdou je, mala by si sa pohnúť dopredu. Pohni sa so svojim životom tak, že sa naučíš byť lepším človekom, lepšou matkou, lepšou paňou domu, lepšou dcérou, sestrou, atď.

"Táto lekcia mi pomohla a pripomenula, že sa mám spoliehať IBA na Pána. mám rodinu a priateľky, ktoré sa snažia, aby som sa pohla dopredu a páči sa mi skutočnosť, že môžem povedal "dobre" a nemusím nič vysvetľovať." ~Sherry v Arizone

Nájsť si niekoho NOVÉHO je to, čo odporúčame, pamätáš? A tiež si spomínaš, že nechceme, aby si sa uspokojila s niekym iným, ako si zaslúžiš?!? Ty si zaslúžiš to NAJLEPŠIE. Najlepšieho Ženícha.

 

Izaiáš 54:5-7 výnimočný sľub je iba pre teba! Prijmi to a prijmi Jeho!

"Bo Manželom TI bude tvoj Stvoriteľ,
PÁN zástupov je Jeho meno. 
Ako opustenú ženu a duchom skleslú,
povolal ťa PÁN,

Nuž či môže byť zavrhnutá žena mladosti,"
hovorí tvoj Boh. 

A tak, akoby si normálne konala, keby si cítila, že tvoja rodina, priateľky, spolupracovníčky NEbudú mať radi tohto nového chlapa, ktorého si stretla, nikomu o Ňom nehovor! Nie preto, lebo On je niekto, koho by si mala skrývať, ale vieš, že oni by aj tak NErozumeli a to by spôsobilo, že sa o teba budú ešte viac strachovať.

A čo sa týka tvojho manžela, on by tiež nemal počuť, že je to ON, kto spôsobuje, že ŽIARIŠ...nechaj ho, nech háda. 🙂 Pravdou je, VEĽA z nás, ktoré sme zažili obnovené manželstvo, sme prišli na to, že ak sme raz veci PRENECHALI a SÚHLASILI, že sa pohneme dopredu, a áno, dokonca, že si nájdeme niekoho NOVÉHO, to bol prvý náznak, že sa naši (ex)manželia skutočne zaujímajú. Začali panikáriť. No opäť, to, Kto to je, si nechaj pre seba.

NIE, NEhraj sa hry. Toto nie je hra. Ak si HO zatiaľ takto nestretla, potom iba súhlas s tým, že veci prenecháš a že si otvorená na nový vzťah, no PRÁVE TERAZ sa musíš sústrediť na SEBA. V dnešnom svete je to niečo, kvôli čomu budú iní ľudia nadšení.

A pravdou je—si to TY, na koho sa musíš sústrediť. Ty, o kom Boh hovorí, že chce zmeniť. Viac sa nepozeraj na nikoho iného, aby si ich obviňovala, ani sa na nich nesústreď a nepokúšaj sa, aby sa vrátili späť. A táto sloboda prinesie UZDRAVENIE pre každého, koho sa to týka.

Buď pripravená, aby si sa PODELILA s týmito zmenami s každým, kto sa spýta a ver mi, BUDÚ sa ťa pýtať:

"...ale uctievajte sväto Krista, Pána, vo svojich srdciach, stále pripravení obhájiť sa pred každým, kto vás vyzýva zdôvodniť nádej, ktorá je vo vás"—1 Peter 3:15

Keď som si prvý krát prečítala tento verš, myslela som si, že mojou povinnosťou je  povedať každému, že verím, že Boh obnoví moje manželstvo. Komu som o tom smelo povedala? Druhej žene! Áno, ďalšia ťažká a bolestná lekcia, ktorú Boh využil na dobré! Naučila ma niečo, čo ti teraz môžem odovzdať!

Nielenže to bolo bolestné, z prvej ruky som sa naučila o odpore (protivníkovi), ale ak povieš niečo takéto hlúpe, vyvolá to u všetkých túžbu, aby ti dokázali, že si sa mýlila! To manžela odstrčilo ešte ďalej a spôsobilo, že druhá žena zaplatila za rozvod, ktorý môj manžel ani nechcel.

Keď som sa naučila pravdu z toho, že som SÚHLASILA, že sa pohnem ďalej, nájdem si niekoho nového, viac som nemala súperov. A mohla som sa vyliečiť z tohto obrovského omylu! No ako obyčajne, veľa ľudí začalo navrhovať nového muža, no bolo ľahké im povedať, že potrebujem čas na seba! Čas, aby som nemusela tešiť niekoho iného. A čo bolo milé, že ak raz spoznáš Pána ako svojho Manžela, On je z teba stále potešený! Viac sa nemusíš strachovať o to, aby si tešila niekoho iného, kto sa nikdy nezdal byť potešený.

Tak, ako sa sľubuje v tomto verši: 

"Hľadaj radosť v PÁNOVI a dá ti, za čím túži tvoje srdce"—Žalm 37:4

 "A preto PÁN čaká, aby sa zľutoval nad vami, a preto sa dvíha, aby vás omilostil, veď Bohom pravdy je PÁN, blažení všetci, čo dúfajú v neho"—Izaiáš 30:18

Keď si raz úplne obnovená a prestavaná s tvojim Novým Manželom, budeš ŽIARIŤ! A staneš sa dokonca VIAC atraktívnejšou pre svojho pozemského alebo ex manžela.

"Na neho hľaďte a budete žiariť a tvár vám nesčervenie hanbou."—Žalm 34:5

No buď opatrná, muži chcú to, o čom si myslia, že nemôžu mať. Muži boli stvorení pre výzvu a lov. Nanešťastie, ženy sú tie, ktoré lovia, a muži utekajú. Keď raz budeš utekať za Pánom, GARANTUJEME, že ťa muži začnú sledovať!! A keď raz začnú, stále utekaj, až dokiaľ je z tvojho manžela dostatočný muž, aby ťa chytil. A takýto muž bude dobrý muž!

TERAZ, keď si sa naučila pravdu, keď sa ťa ľudia spýtajú na tvoju manželskú situáciu, čo povieš?

Nechoď po meste s touto novinou, iba buď ticho a čakaj, pokiaľ sa ťa spýtajú. A buď pripravená vždy, keď sa tvoja situácia zmení.

"NEĽAKAJTE SA ICH HROZIEB A NEPLAŠTE SA, ale uctievajte sväto Krista, Pána, vo svojich srdciach, stále pripravení obhájiť sa pred každým, kto vás vyzýva zdôvodniť nádej, ktorá je vo vás. Robte to však skromne, s bázňou a s dobrým svedomím, aby sa tí, čo tupia váš dobrý život v Kristovi, zahanbili práve v tom, z čoho vás osočujú."  —1 Peter 3:14-16 

Nezdôveruj sa s ničím, čo by si mala udržať v tajnosti, až pokiaľ BOH neodhalí tvoju obnovu!!!

Osobné svedectvo od Erin

Tak ako väčšina z vás, aj ja som hľadala niekoho, kto by mi pomohol hľadať obnovu môjho manželstva a začala som vlastným pastorom, ktorý si myslel, že som naivná, keď to chcem a napokon ma poslal do spoločenstva slobodných, kde som vydržala iba hodinu!

Mysliac si, že to bolo kvôli mojej denominácii, začala som hľadať v iných kostoloch v okolí. Iba jeden mi povedal, že obnova je možná. Bol to starší pastor, no jemu priradený pastor, za ktorým ma poslal, bol najhorší. Napokon som vedela, že Boh chce, aby som kráčala sama, pokiaľ mi On neposkytol inú ženu, ktorá ma povzbudila a stala sa mojou ePartnerkou, Sue.

Jednou z vecí, ktorú sme spoločne objavili, bolo, že najväčší protivníci prichádzajú od ľudí, ktorí sú nám najbližší! Naučili sme sa, že sa môžeme zdôveriť IBA jedna druhej a pre zvyšok sme iba ukazovali, že sme sa pohli ďalej. NIE, nie s niekym iným, a ak to aj ľudia navrhli, jednoducho som povedala "Nie teraz, teraz potrebujem čas na seba," čo spôsobilo, že ma prestali tlačiť na nejakého dobrého chlapca alebo na slepé rande alebo niečo horšie!!

A ďalšiu vec, ktorú sme objavili, že keď sa veci zmenili alebo zlepšili, bolo to také lákavé, aby sme povedali iným, hlavne tým, ktorí o nás pochybovali! No tým, že sme udržali zatvorené ústa, a naučili sme sa, ako sa stať diskrétnymi, to nás previedlo cez cieľovú čiaru a vtedy sme sa mohli podeliť o všetko s inými!!

A toto je najlepšia časť môjho príbehu! Tí, ktorých som chcela najviac ohúriť, boli desiatky pastorov, ktorí mi povedali, že manželská obnova bola nemožná. Existoval jeden pastor, ktorý mi povedal, že Boh si ctí vzťah môjho manžela s inou ženou, napriek tomu, že bol stále ženatý so mnou!! Viete si to predstaviť???

A hádajte čo? Boh chcel každému ukázať Jeho zázrak ešte viac, ako som to chcela ja. A tak On zjednotil všetkých pastorov na jedno miesto a ukázal im, čo dokázal! Nežartujem!!

Dva týždne po tom, ako sa môj manžel vrátil domov, som videla, že sa chystá Kresťanský seminár, na ktorý som chcela ísť, no potom som sa rozhodla, že nepôjdem. A na moje obrovské prekvapenie, môj manžel povedal, že chce ísť so mnou!! Nemusela som sa ho ani pýtať!

Keď som ho išla zaregistrovať, prišla som na to, že to bol seminár pre pokročilých, čo znamenalo, že sa ho nemohol zúčastniť. No s Bohom nieje nič nemožné! O pár dní mi zavolali a povedali, že sa ústredie rozhodlo urobiť tento seminár v našom meste, aby sa presvedčili, či je nevyhnutné požadovať seminár 1 pred seminárom 2. A to znamenalo, že môj manžel mohol ísť A mohol ísť zadarmo!!

No to sa ešte zlepšilo! Keď som vošla dnu, kvôli tomu, že to bol seminár pre pokročilých, zazrela som aspoň polovicu kňazov, u ktorých som hľadala pomoc v mojom manželstve. Všetci, ktorí povedali, že to bolo nemožné. VŠETCI ma spoznali a ich ústa klesli, keď uvideli, koho rameno držím-môjho rozmarného manžela, o ktorom povedali, že sa NIKDY nevráti!!

Najlepší bol pastor, ktorý povedal, že Boh si váži cudzoložný vzťah, v ktorom bol môj manžel. Pastor sa usmieval, keď prišiel. Myslel si, že som si vzala jeho radu a našla si niekoho iného! Nie je to smiešne?!?! A keď som povedala "Oh, pamätáte sa, keď som vám hovorila o mojom manželovi, dovolte mi, aby som vám ho predstavila" pastor zobral manželovu ruku a silno ňou potriasol! A zvyšok semináru sa neprestal na nás pozerať ako na pár. Prv, ako sme odišli, pozval môjho manžela a mňa do jeho kostola niekoľko krát počas prestávky.

Verím, že ťa toto povzbudí a ZOSTANEŠ TICHO a dovolíš, aby Boh konal svoju prácu v tvojom manželovi a v tvojom manželstve. A najdôležitejšie je, aby si utekala za Bohom a nikdy sa neobzrela späť! Že budeš utekať tak rýchlo, že ťa tvoj manžel bude musieť duchovne predstihnúť a dokonca aj vtedy, tým, že zostaneš JEHO nevestou, nikdy nebudeš nemej zvodná, lebo tvoje srdce patrí Inému!

A keď ťa On bude mať dostatočne dlho, uskutoční zdokonaľovanie a intenzívnu lásku, nebudeš musieť dávať žiadne oznámenia! On to všetko zariadi na JEHO slávu!!

Fotka hovorí za tisíc slov

Profilové fotky. Nedokážem to dostatočne zdôrazniť, aké je LEŽITÉ, nájsť si čas zmeniť a aktualizovať tvoju profilovú fotku, AK zahŕňa tvojho manžela. Znenie "Fotka hovorí za tisíc slov," platí a tak, ak hovoríš, že si manžela prenechala a pohneš sa dopredu, tvoja profilová fotka stále kričí, že sa stále držíš tvojho manžela, ktorý robí najlepšie ako vie, aby sa ťa zbavil.

V neskoršej lekcii ti veľa z tohoto bude dávať zmysel, no ak si na  mieste, že dôveruješ Bohu a umiestňuješ Ho na Jeho právoplatné miesto, prvé miesto v tvojom živote—potom zmeň tvoju profilovú fotku, aby si dokázala, že si stojíš za tým, čo hovoríš.

Pochopila som to!!

"Veď tvoje ustanovenia sú mi rozkošou a tvoje príkazy radcami. "— Žalm 119:24

"Princíp súhlasu je niečo, čo som sa mala naučiť hneď na začiatku, spolu s princípom zatvorených úst. Kvôli tomu, že môj manžel pracuje v spoločenstve, stretla som veľa pastorov, ľudí, ktorí boli jeho priatelia, a o ktorých som si myslela, že im záleží na nás oboch a že chcú vidieť naše manželstvo obnovené. Presvedčila som sa, že to tak nie je. Pán mi teraz pomáha a ja sa zdôverujem iba s dobrými vecami a dávam si pozor na to, ako reagujem. Dokonca som prišla na to, že keď som sa zdôverila manželovmu pastorovi, on tieto informácie, ktoré som mu dôverne povedala, odovzdal ďalším! Naučila som sa cennú, ale ťažkú lekciu." ~Henrietta v Severnej Karoline

“...a poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí" —Ján 8:32

Teraz je čas, aby si KLIKLA SEM a vyliala si svoje srdce pred Pánom a do denníka "Čo som sa naučila."