Neodporujte zlému.

—Matúš 5,38

 

V poslednej kapitole som sa stručne podelila o vysvetlenie, že jazda na vlne nepriazne znamená, že ideš s prúdom a nikdy sa nebrániš zlu, ktoré prichádza proti tebe. A vlastne Ježiš sám vysvetlil, ako máme reagovať, keď ti ľudia hovoria, aby si niečo urobila a uistila sa, že vieš, že to bol On, ktorý to povedal: „No ja vám hovorím. , . “„No ja vám hovorím: Neodporujte zlému. Ak ťa niekto udrie po pravom líci, nadstav mu aj druhé. Tomu, kto sa chce s tebou súdiť a vziať ti šaty, nechaj aj plášť. A keď ťa bude niekto nútiť, aby si s ním išiel jednu míľu, choď s ním dve. Tomu, kto ťa prosí, daj, a neodvracaj sa od toho, kto si chce od teba niečo požičať. “(Matúš 5, 39-42).

Tiež som sa priznala, že som sa ubezpečovala, že nikdy nebudem stáť dostatočne blízko každému, kto by ma niekedy „fackoval“ svojimi slovami alebo činmi a ak by som bola donútená ho vidieť, určite by som stála dostatočne vzadu plná emócií. Niet pochýb o tom, že byť ochotnou zostať v blízkosti tých, ktorí boli neľútostní, je ťažké, ale som si istá, že všetci súhlasíme s tým, že robiť viac alebo dať viac, ako to, o čo táto osoba požiadala alebo si nárokovala, je takmer nemožné urobiť. Ale práve vtedy sa hodia všetky tie „nič nie je nemožné“. Poďme si ich prečítať:

„Ježiš sa na nich zahľadel a povedal im: „Ľuďom je to nemožné, ale Bohu je všetko možné“(Matúš 19,26).

„Ježiš sa na nich zahľadel a povedal: „Ľuďom je to nemožné, ale Bohu nie. Lebo Bohu je všetko možné“ (Marek 10,27).

„Lebo Bohu nič nie je nemožné“ (Lukáš 1,37).

„On im povedal: „Čo je nemožné ľuďom, je možné Bohu“ (Lukáš 18,27).

Čo robí všetko možným, je, keď nám Boh poslal Svojho Syna, aby nás miloval spôsobom, ktorým by sa žena mohla cítiť skutočne milovaná—to je to, čo nám umožňuje robiť všetko. Ak skutočne neuspejeme a nebudeme mať Jeho lásky dostatok, zabráni nám to, aby sme sa vôbec mohli zaoberať princípom jazdy na vlne nepriazne. A bez Jeho lásky bude žena bláznivo bojovať proti nepriazni, len aby bola zranená ešte hlbšie alebo z nej utečie.

V poslednej kapitole som sa tiež snažila čo najlepšie vysvetliť, čo ma zmenilo. Opäť to bolo jednoducho nájdenie môjho hojného života—získať všetko, čo som potrebovala priamo od Boha ako múdrosť a priamo od Pána, ako láska, ktorú som zúfalo potrebovala.

Takže, všetci môžeme súhlasiť, že dávanie je neuveriteľne silný čin, ale stáva sa ešte silnejším, keď je požadovaný, ukradnutý alebo žiadaný neláskavo? Je pravda, že si môžeš myslieť, že je to silno bolestivé, ale pravda je, že ako náhle budeš mať dostatok lásky, aby si premýšľala o tomto princípe, začneš si uvedomovať, že nepriazeň, ako tomu chápem teraz ja, je skutočne palivom, ktoré potrebujeme alebo ako zalievanie semien, ktoré prinesie bohatú úrodu—mnoho prísľubov, ktoré sme od Neho čakali, aby nám ich dal. Možno si myslíš, že sa mi to ľahko hovorí, ale rovnako ako ty som prežila v mojom živote veľa ťažkostí, ale teraz som z nich konečne schopná ťažiť.

Počas mnohých rokov mojej služby, ktorá sa začala rovnako ako Erinina, keď ma tiež opustil môj manžel a cez to, ako mnohé z vás, ma On priviedol do RMI a k jej učeniam, kde ma potom Pán začal učiť mnoho z Jeho princípov k žitiu môjho hojného života. Pripravujúc ma na to, čo ma čakalo v mojom živote. Každý princíp, keď som ho začala žiť, výrazne zmenil môj život. Musím však povedať, že tento úplne nový princíp musí byť jeden z najmocnejších a je tiež princíp, ktorý si nikdy nepamätám, žeby som počula z kazateľnice alebo ho čítala v kresťanskej knihe. A hoci ho Erin možno niekde spomínala vo svojich knihách, myslím si, že áno, nikdy si nepamätám, že som tú pravdu pochopila.

Teraz, od kedy ho prežívam, je pre mňa ten najúžasnejší princíp života, ktorý, sľubujem, zmení tvoj život navždy. A dôvod prečo tomu verím, je, že práve týmto princípom a spôsobom Ježiš žil Svoj život. Život obklopený nepriazňou, nenávisťou, nepochopením, zradou, odmietnutím a každým ďalším zlom, ktoré formovalo Jeho veľmi krátky život, keď bol tu na zemi.

Základ tohto princípu je jednoducho tento—neodporovať zlému.

Nie je nič také prirodzené, tak hlboko zakorenené v našej bytosti, ako robiť pravý opak. Nemôžeme si pomôcť, ale odolávame zlu, ktoré sa nám stalo. V skutočnosti sa kresťan učí od samého začiatku svojej kresťanskej cesty, aby odolával a bojoval proti každému zlu a každej zlej osobe, ktorá sa snaží ísť proti nemu alebo sa mu postaví do cesty. Niektorí môžu citovať tieto dva verše, aby to dokázali:

„Podriaďte sa teda Bohu; diablovi sa vzoprite a ujde od vás“ (Jakub 4,7).

„Lebo nás nečaká zápas s krvou a telom, ale s kniežatstvami a mocnosťami, s vládcami tohto temného sveta, so zloduchmi v nebeských sférach“ (Efezanom 6,12).

Aj keď vidíme tento princíp odporu a zápasu v Písme, tu sa však hovorí o odpore voči tomu, aby sme konali zlo—nie o odpore proti zlu, ktoré sa nám stalo. Existuje obrovský rozdiel medzi odporom voči diablovi, ktorý ťa zvádza, aby si urobila niečo zlé a zápasením s kniežatstvami a duchovnými mocnosťami, ktoré sa snažia nasýtiť naše telo. Takže, keď hovorím, že neodporujem zlému, znova, je to akékoľvek zlo vykonané VOČI nám.

Potrebovanie Jeho Ducha

Jedným z princípov, o ktorých viem, že som sa naučila od Erin, bol spôsob, ktorým môžeme ľahko zmerať, či je niečo od Pána alebo nie. Niekde učila, že ak dokážeme niečo urobiť sami, pracujeme v tele. Opak je tiež pravdou: ak potrebujeme pomoc Ducha Svätého, znamená to, že je to jasne od Neho.

Musím sa tiež priznať, že boj proti zlu sa u mňa zvykol vyskytovať prirodzene (alebo som od toho utiekla). Preto sme nemohli veľmi dobre usúdiť, že ak niečo prišlo „prirodzene“, je pravdepodobné, že to bolo moje vlastné telo, ktoré bojovalo alebo utekalo? Je tiež pravda, že to, čo sa zmenilo, som bola ja poznajúca, že už viac necítim potrebu bojovať alebo utekať pred tým, kvôli Jeho láske, ktorá ma zmenila.

Možno ešte zaujímavejšou, ešte silnejšou a úplne prehliadanou pravdou je skutočnosť, že Ježiš žil Svoj život, aby sme my, špeciálne ženy, mohli nasledovať Jeho príklad a vlastne sme boli na to „povolané“.

„Veď na to ste povolaní; lebo aj Kristus trpel za vás a zanechal vám príklad, aby ste kráčali v jeho šľapajach. On sa nedopustil hriechu, ani lesť nebola v jeho ústach. Keď mu zlorečili, on nezlorečil, keď trpel, nevyhrážal sa, to postúpil tomu, ktorý súdi spravodlivo. “(1 Petrov list 2, 21-23). A dôvod, prečo som povedala „zvlášť ženy“, je ten, že hneď po tomto oddiele v prvom liste Petra 2 je ženám konkrétne povedané, ako sa majú podrobiť manželovi, ktorý neposlúcha slovo alebo je v rebélii. „Podobne ženy nech sa podriaďujú svojim mužom, aby aj tých, čo neveria slovu, bez slova získal život ich žien, keď uvidia váš čistý život v bázni. “(1 Petrov List 3,1-2). A opäť, ak existuje nejaký vzťah, ktorý by bolo ťažké „rovnakým spôsobom“ trpieť, nevracať hromženie aj keď trpiac a nevyvolávať vyhrážky (opustenia alebo v dnešnom svete zavolania polície), potom je to vzťah s manželom, ktorému sme verili, že nás bude milovať, však? A dovoľ mi tiež povedať, ako náhle to dokážeš vo vzťahu manžel/manželka, pokiaľ zostaneš čo najbližšie k Nemu a budeš naďalej robiť to isté vo všetkých tvojich ostatných vzťahoch a situáciách, je to skutočne ako „kúsok koláča“ alebo „prechádzka v parku.“ Ó, ale počkaj, práve mi napadla jedna myšlienka.

Šialené a Zúfalé

Dnes existuje nespočetne veľa žien a ich počet rastie, ktoré sú viac než ochotné trpieť takýmto spôsobom, dávajúc viac a znova a znova nastavujú druhé líce. Ale smutné je, že ich motivácia je však úplne iná ako to, o čom tu v tejto kapitole hovorím. Hrozne zničená žena dneška sa vrhá do víchrice bolesti, dávajúc znova a znova a znovu, viac ako sa pýta, dúfajúc, že tým získa lásku, po ktorej je šialená a zúfalá! Niektoré drahé ženy sú tak zvyknuté žiť týmto spôsobom, že sa zdá, že sú stále znova a znova priťahované k tomu istému typu mužov.

Možno sa nestaráš dosť na to, aby si zastavila tento cyklus pre seba samú, ale nezastavíš sa popremýšľať dostatočne dlho, aby si zastavila tento začarovaný kruh pre svoju dcéru alebo svoju sestru alebo svoju neter alebo spolupracovníčku, tetu alebo sesternicu? Kým nebudeme ochotné a dostatočne odvážne, aby sme sa oslobodili a našli Lásku, ktorá dokáže pohnúť najvyššími horami bolesti a zranení, poníženia a emocionálnych jaziev, nemôžeme nikomu ponúknuť nádej. Prosím, nečítaj túto kapitolu ďalej, kým sa najskôr nezastavíš, aby si skutočne pochopila, aké dôležité je pre teba naučiť sa žiť týmto spôsobom. A potom budeš ochotná ponúknuť túto nádej, zdieľať svoje vlastné zlyhania a bolesti, keď ďalšia žena, ktorá je zúfalá pre lásku, pozná pravdu. Pomôž jej konečne naučiť sa hĺbku Jeho lásky k nej a čo to znamená pre jej život.

Ochotne Vzatá k Čističom

Príkladom toho, ako mi pomáhal pochopiť tento princíp a podeliť sa o svoju vlastnú osobnú skúsenosť, bolo to, čo sa stalo od oznámenia môjho bývalého manžela po celom kostole, keď každému z kazateľnice povedal, že sa so mnou rozvádza. Bez toho, aby som v tom čase skutočne pochopila tento princíp, Pán ma priviedol k tomu, aby som nepodľahla zlu, nebránila som sa, keď desiatky zainteresovaných alebo pobúrených členov vyžadovali odo mňa vysvetlenie. Či už to bol môj bývalý manžel, ktorý uviedol svoje požiadavky na rozvod alebo urážky a obvinenia členov kostola, niektorí z nich boli blízki priatelia len kvôli Jeho láske—namiesto toho som bola schopná nadšene súhlasiť s tým, čo bolo povedané pomocou Jeho príkladu neotvárať moje ústa, ako môj Manžel, ktorý „to postúpil tomu, ktorý súdi spravodlivo.“

Mnohé z podrobností o tom, cez čo ma preniesol, sú v knihe Facing Divorce (Čelenie Rozvodu), ktorú spoločnosť RMI ponúka ako jeden z mnohých svojich bezplatných zdrojov, takže nepôjdem do detailov. (Ak si premeškala čítanie tejto knihy, prosím choď na ich webovú stránku uvedenú v zadnej časti tejto knihy.) Mám na mysli, že všetky prvotné dni, keď som na samom začiatku hľadala hojný život, ma viedol k tomu, aby som kráčala v princípe neodporovaniu zlu. Opäť, počnúc tým, ako mi to môj bývalý manžel povedal súkromne, potom to povedal svojim deťom a potom to dokonca oznámil v nedeľu v kostole v deň, keď odstúpil.

Napriek tomu, nie som sama v prechádzaní cez nepriazne—áno, takto Pán učil nielen mňa, ale aj Erin, ktorá bola ochotná zdieľať všetky možné princípy, ktoré sme my všetky našli (a stále nachádzame) v zdrojoch RMI. A ak si už bola v jej zdrojoch tak dlho, ako som bola ja, uvidíš, že existuje jedna spoločná zlatá niť, ktorá ich všetky spája! Ako sa všetka radosť deje prostredníctvom našej blízkosti s Ním a hľadaním Pána, aby nám pomohol v každej z našich ťažkých situácií. Toto je jediný spôsob, ako sa tiež naučíme princípy, ktoré dramaticky zmenia každý z našich životov a pomôžu zmeniť životy ostatných! Preto sa tento princíp nedá dosiahnuť iba tým, že sa o ňom číta, ale keď sa bude žiť, potom sa v tomto stupni zažíva Jeho láska.

V mojom vlastnom živote, od chvíle, keď som prvýkrát počula, ako môj manžel oznámil, že sa so mnou rozvádza, som zistila, že netrvalo príliš dlho z mojej strany, aby som neodporovala zlu, ktoré sa mi stalo. Potom, ako rok pokračoval, sa zdalo, že je to jednoduchšie a ľahšie. V priebehu rokov som tušila, že to musí byť ten predchádzajúci rok (môj najťažší rok v histórii), keď sa to začalo. Ten rok slúžil na umŕtvenie všetkého tela, ktoré mi ostalo—alebo sa to tak zdalo. Potom, keď moje telo bolo mŕtve, som bola schopná absorbovať ešte viac Jeho lásky. Tiež som zistila, že moje telo je jasne pripevnené priamo do hlbín môjho srdca, pokiaľ ide o moje deti a ich blaho. Viem, že všetky z vás, ktoré sú matky, dokážete ľahko identifikovať, keď hovorím, že pokiaľ ide o naše deti, zdá sa, že je v nich niečo zabudované, čo nás inštinktívne vedie k tomu, aby sme za ne bojovali.

Napriek tomu aj Boh má spôsob, ako zosúladiť naše srdcia s Jeho, keď nám pripomína, čo pre nás znamenalo, aby sme Ho poznali a zažili—bolo to uprostred nepriazne, že? Takže pre mňa je najdôležitejšou vecou v mojom živote (vedľa mojej blízkosti s mojím milovaným Pánom) vidieť každé z mojich detí samé kráčať mocným a intímnym vzťahom s Pánom. Čo znamená, že aj oni budú musieť ísť životom naplneným nepriazňou, aby Ho mohli zažiť. Áno, rovnako ako Erin, „Nemám väčšej radosti, ako keď počujem, že moje deti žijú v pravde“ (3 Ján 1,4).

Takže, ak sa chystám nechať zasiahnuť nepriazeňou nielen mňa, ale aj moje deti, bez môjho pokúšania sa vstúpiť medzi nich alebo aby som im tlmila úder, ktorý dostanú, musím sa uistiť, že im dám a naučím ich princípy a budem pre nich príklad, aby videli ako. Aby som cez to pomohla svojim deťom, ako ženám, s ktorými sa stretávam v kostole alebo v službe, potrebujem tento princíp poznať, žiť a deliť sa oň. Aj keď viem, že musím zveličovať, ale často cítim, akoby na moje deti prichádzal každý týždeň aspoň jeden nový útok, ktorý búši od samého základu ich života, čo pre deti predstavuje oblasť bezpečnosti. Deti (a ženy) musia vedieť, že sú bezpečné a že žiadne zranenie nepríde, aby im spôsobilo bolesť. Toto je bezpečnosť, v ktorej deti musia rásť a ženy potrebujú, aby prekvitali.

Každý z nás počul o účinkoch mnohých televíznych relácií, kde sa vŕtali v tom, ako veci, ktoré sa dejú v minulosti detí, určite brzdia alebo zabraňujú procesu prirodzenej zrelosti a poznačujú ich na celý život. Dozvedeli sme sa, ako sa tieto deti stávajú „emocionálne spomalené“ a sú „poznačenými“ dospelými, ktorí majú problémy a potýčky, ktoré sa prejavia v každej stránke ich života. Niektorí z nás títo dospelí. Ako teda môžeme pomôcť našim deťom alebo pomôcť sebe ako zraneným dospelým, keď sa zdá, že celý svet je iba obrovskou nepriazňou, ktorá proti nám prichádza bez prestania?

Vierou v to, čo nám povedal, „Toto som vám povedal, aby ste vo mne mali pokoj. Vo svete máte súženie, ale dúfajte, ja som premohol svet!“(Ján 16,33). Ježiš dokázal premôcť svet a ja verím, že prostredníctvom tohto jediného princípu, ktorý sa nikdy nevyučuje, o to menej ho dnešní kresťania žijú, ktorý nás Ježiš učil od začiatku Svojej služby:

Ešte raz, davaj a počúvaj, keď hovorí: „No ja vám hovorím: Neodporujte zlému. Ak ťa niekto udrie po pravom líci, nadstav mu aj druhé. Tomu, kto sa chce s tebou súdiť a vziať ti šaty, nechaj aj plášť. “(Matúš 5,38–40).

Úplne prvá časť to jasne uvádza, znovu si ju prečítaj—neodporujte zlému.

Zamyslime sa nad tým chvíľu. Čo keby Ježiš vzdoroval svojej smrti na kríži, kde by sme boli? Pamätáš, ako Peter inštinktívne odporoval (odrezaním ucha strážcovi) a bol pokarhaný Ježišom (ktorý uzdravil mužove ucho). Peter tiež klamal. Potom bežal a schovával sa (podobne ako mnohí z nás), keď proti nemu prišla nepriazeň, aj keď bol očitým svedkom Ježiša a Jeho príkladu neodporovaniu zlému. Ježiš však vedel, že odporovať je prirodzené; preto vysvetlil vopred, ako bude žiť (neodporovaním) a potom ukázal najvyšší dôkaz sily tohto princípu tým, že šiel na vlne nepriazne až na kríž.

Pretože On chcel pre mňa viac, bola som povolaná učiť sa, žiť a učiť tento princíp. Iba tak som mohla teraz prísť a vidieť vo svojom vlastnom živote a tiež pozeraním sa bližšie na Ježišov život, že namiesto odporovania môžeme skutočne použiť nepriazeň ako plynulú a ľahkú jazdu, ktorá nás vedie priamo k požehnaniam a tiež nám dáva vyvýšenú platformu, ktorú môžeš použiť na to, aby si dala Bohu slávu, ktorú si zaslúži a stáť vysoko, aby si sa podelila o Jeho lásku s ostatnými!

Analógia

Jedného dňa pri letení (niekde) mi Pán ukázal analógiu tohto princípu neodporovaniu zlému ako surfista, ktorý jazdí na „vlne nepriazne“ na pobrežie. Bolo to pre mňa ľahké pochopiť, pretože som dievča z Kalifornie a vyrastala som pri surfovaní. Keďže mnohí z vás môžu byť na pevnine, urobím maximum, aby som vám pomohla pochopiť tento princíp. Táto analógia pomohla nielen mne, ale pomohla aj mojim deťom pochopiť tento princíp a začleniť ho do ich životov.

Pán mi ukázal skupinu ľudí, ktorí prišli k oceánu, ale jednoducho sedeli na bezpečnom piesku ďaleko od toho, aby sa dostali do silných vĺn. Spomínam si na nich ako na turistov, ktorí prišli úplne oblečení a nikdy nemali v úmysle plávať. Potom som videla ďalšiu skupinu, ktorá stála s nohami v bielych vodách, ktorá sa pohybovala tam a späť s prílivom. Pamätala som si ako malé dievčatko, že ženy často zostanú so svojimi nohavicami vyhrnutými nahor a rozprávajú sa a tak si dostatočne užívajú, ale nie príliš veľa z oceánu. Zistila som, že ak som len pokojne stála vedľa nich, umývanie vĺn tam a späť by spôsobilo, že by sa moje nohy zahrabali, až by som sa zrazu nemohla ľahko pohnúť. Zaujímavé.

Ďalej mi ukázal čiastočne statočnejších, ktorí by sa vydali trochu ďalej do vĺn. Jedna vlna za druhou by ich zasiahla a často ich zrazila, pretože neboli na piesku ako dámy, ale neboli ani príliš ďaleko vo vode, kde by sa vlny vlnili a priamo sa nad nimi lámali. Aj keď si mysleli, že sú bližšie pri brehu v bezpečí, než aby sa dostali hlbšie, boli v skutočnosti priamo v dráhe váhy každej vlny, čo viedlo k tomu, že boli zrážaní, až kým neboli uťahaní. Niektorí z týchto statočnejších duší by sa pozerali, ako sa ostatní plavci potápali tesne pod vlnami sekundy pred tým, než sa zvalili. Avšak aj títo lepší, odvážnejší plavci by sa čoskoro unavili a museli sa vrátiť na pobrežie, aby si oddýchli a zotavili sa po potápaní sa v tak veľkom množstve vĺn.

Nakoniec boli tie dychtivé duše, ktoré sa naučili tajomstvo týchto nepriaznivých vĺn. Títo plavci by plávali tam, kde to bolo hlboko, potom sa otočili, aby sledovali veľké vlny. Namiesto toho, aby proti nim bojovali, s istotou sa potom otočili a pádlovali smerom k pobrežiu, rozhodli sa pracovať s vlnou a použiť jej zúrivosť, aby s ňou jazdili na miesto určenia. Vlastne „jazdili na vlne nepriazne“ a naplno využívali svoju silu a využívali jej hnev pre svoje dobro.

Pán nezastavil svoju alegóriu tam. Ďalej som si predstavovala pobrežie, kde bola obmedzená oblasť, kde plavci neboli povolení a mohli tam jazdiť iba surfisti so svojimi surfami na najväčších vlnách—a neboli sami. Na pobreží sedeli mnohí diváci, ktorí sa zhromaždili, aby sledovali alebo stáli v úžase. Títo, Pán mi ukázal, boli tí svätí, ktorí použili vlny nepriazne ako platformu na prejavenie Božej veľkosti. Namiesto toho, aby sa obávali najväčších vĺn, skutočne ich hľadali s veľkým očakávaním.

Toto je to, čo Pán chcel, aby som začala robiť a to, na čo ťa chcem povzbudiť, aby si sa vo svojom živote tešila.

Platforma na Preukázanie Jeho Veľkosti

Keď som cestovala a hovorila so ženami individuálne alebo vo veľkom kostole alebo kdekoľvek medzi tým, zistila som, že sa s nimi delím o niekoľko svedectiev, aj keď som to nemala v pláne. Čím väčšia vlna nepriazne, o ktorú som sa delila, že som na nej jazdila, tým väčšie bolo ich nadšenie. Dve vlny nepriazne, ktoré nakoniec dostali najväčšie ooohov a ahh, boli tie, za ktoré ma mnohí kresťania skutočne kritizovali a vysmievali sa mi—že boli hlúpe alebo dokonca v rozpore s Božím slovom. Jednou z nich bolo, keď som zaplatila za svadobnú cestu môjho bývalého manžela a tiež, keď som hovorila so svojim bývalým manželom (po oznámení jeho záväzku) a povzbudila som ho, aby bol k svojej novej, čoskoro budúcej manželke dobrý a trpezlivý. Ženy v Afrike boli obzvlášť nadšené týmito dvoma svedectvami, pretože boli celkom jasné (dokonca aj riaditeľka obrovského celosvetového spoločenstva, ktoré sa rozprestiera po všetkých afrických krajinách), a povedali mi, že ak by to bol ich manžel, neplatili by za neho svadobnú cestu alebo by ho nepovzbudzovali, aby bol milý k tej druhej žene, ale namiesto toho by našli niečo veľké a „smrtiace“, aby ho vytĺkli (aj s druhou ženou)!

Tieto vlny nepriazne sú však práve tie, ktoré donútili tých istých kresťanov, aby premýšľali o svojich životoch a o vplyve toho, ako žili svoje životy na stratených dušiach tohto sveta. Ako svet „svedkovia“ rozprávajú veľa rôznych príbehov o Jeho živote a Jeho láske alebo o ňom hovoria v rozpore tohto. Napriek tomu, to nie sú tie ženy (alebo muži) v kostole, s ktorými som veľmi nadšená deliť sa o svoje príbehy „jazdy na vlne nepriazne“. Bolo to vtedy, keď som bola požehnaná deliť sa o ne s cudzími ľuďmi, ktorí sa potom začali zaujímať o „Boha“, o ktorom nikdy nepočuli. Pán mi ukazoval, že to sú také druhy vĺn, na ktoré musím začať striehnúť a nie sa ich obávať a rovnako ako surfisti na ich doskách, musím skutočne hľadať a byť nadšená z jazdy!

Naše Pripravovanie

Samozrejme, aby sme sa naučili akékoľvek nové princípy, sú vždy potrebné správne podmienky na ich uplatnenie; našťastie, prichádzajú pravidelne práve teraz v mojom živote a možno aj v tvojom živote. V poslednom období je na obzore vždy vlnenie vĺn, ktoré sa týka starostlivosti o moje najmladšie deti. Ďalšia z nich sa ku mne dostane do 24 hodín, keď môj bývalý manžel príde na „neplánovanú návštevu“, moje deti sú si isté, že to bude znamenať ďalšiu nepriaznivú, možno obrovskú vlnu.

Napriek tomu opatrovanie nie je jedinou nepretržitou vlnou, ktorá ma udiera, pretože tam späť v oceáne nepriazní môžem jasne vidieť cunami, pokiaľ ide o moje financie. Rovnako ako mnoho surfistov, keď vidíš tú veľkú, si detsky vystrašená v rovnakom čase ako si trochu nadšená. Budem schopná vydržať? Budem môcť robiť manévrovanie aj keď budem vedieť, že sa ich toľko pozerá? Alebo namiesto toho budem zbabelo cúvať a pádlovať smerom k narastaniu vlny (berúc veci do vlastných rúk) a zmeškám platformu, aby som oslavovala Boha a kričala o Pánovej láske?

Aby som získala odvahu, zdá sa, že sa moje myšlienky vždy vracajú späť do každej z vĺn, ktoré mi Pán doteraz priniesol, čo mi pomáha získať odvahu, ktorú budem potrebovať „ísť za ňou“. V rovnakom čase, keďže som človek, bojujem proti myšlienkam, ktoré sa snažia vkradnúť do mojej mysle, s množstvom scenárov „čo ak“, ktoré ma predvídajú, napríklad ako „vymazanie“—čo je surferský výraz, ktorý nemyslím, že musím vysvetľovať. Avšak iba rýchla prechádzka cez vyznačené sľuby v mojej Biblii alebo dokonca krátka chvíľa v blízkosti s Pánom a tieto vízie sú nahradené dôverou, ktorú potrebujem. Aby som dala Bohu slávu, ktorú si znovu zaslúži a aby som skutočne ukázala Lásku, ktorá existuje pre každú ženu od jej Manžela, ktorý zomrel, aby jej dal Svoj hojný život tu na zemi, musím si vždy pamätať, že to všetko je o Ňom a vôbec nie o mne.

Platforma, ktorú postavil práve pre teba a pre mňa, je určená len na to, aby sme zdedili požehnanie (a práve to zhromažďujem, aby som mohla zanechať ako dedičstvo pre svoje deti). Tieto „vlny nepriazne“ sú stvorené na to, aby upútali pozornosť neveriaceho a spôsobili, aby chcel osobne spoznať Ježiša, zatiaľ čo súčasne motivujú obyčajného kresťana, aby žil skrytý a kultivovaný život v hlbokej blízkosti s Ním.

Teraz, drahá čitateľka a milá priateľka, buď nadšená, pretože si pripravená jazdiť na ďalšej vlne, ktorá je namierená na tvoju cestu.