no najskôr 3 SVEDECTVÁ!

UPOZORNENIE: Túto lekciu čítaj, IBA AK SI VYDATÁ  A ty a tvoj manžel spolu nežijete, ste ODDELENÍ—nie ak si UŽ rozvedená, alebo ak je podpísaná žiadosť o rozvod

Ženy, ktoré patria do iných standers spoločenstiev sú učené "povedať," že sú vydaté, napriek tomu, že NIE SÚ.

Ženy, ktoré tak robia, sú zmätené a začnú uplatňovať princípy, ktoré spôsobia, že sa manželská situácia zhorší namiesto toho, aby sa zlepšila.

Lebo kde je žiarlivosť a sváry, tam je NEPOKOJ a každé možné zlo." Jakub 3:16 

Namiesto toho pamätaj“...poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí." —Ján 8:32.

Ak si už rozvedená, alebo je podaná žiadosť o rozvod—PROSÍME klikni na správny link a prečítaj si IBA tú lekciu.

Manželstvo obnovené PO rozvode!!!!

Musím vám napísať a povedať, že s manželom sme sa minulý piatok opäť zosobášili!! NOVÉ OBRÚČKY a všetko!!!!!

Chvála nášmu Bohu, ktorý nás VŽDY vedie, aby sme triumfovali v Ježišovi Kristovi! Náš Boh je schopný vyslobodiť nás z čeľustí leva; som úplne presvedčená, že náš Boh je schopný urobiť to, čo prisľúbil!

Ďakujem vám za denné povzbudenia a za múdrosť a poradenstvo od Boha, ktoré ste zasiali do našich životov cez vaše knihy, videá, webovú stránku a prípravu, o ktorú ste sa podelili cez Slovo a svedectvo, aby som bola pripravená na dni, ktoré prídu. Vzrušene zažívam a očakávam, že sláva tohto domu bude väčšia, ako sláva predošlého! Náš Boh obnovuje. Bože, žehnaj Spoločenstvo obnovy! Náš Boh je naozaj Obnoviteľ z ruín, Opravár skazy našej generácie!

~Faith* v Nebraske, OBNOVENÉ

 

Manželstvo obnovené po 5-mesačnom oddelení!

Ďakujem ti tak veľmi za poslušnosť a za to, že si začala toto spoločenstvo. Naozaj mi veľmi pomohlo. Všetka chvála ide Bohu, nášmu Otcovi — moje manželstvo bolo obnovené iba po 5 mesačnom oddelení!!! Dala som si naspäť moju obrúčku, po tom, čo som si prečítala jej dôležitosť, no tento krát mi prsteň pripomínal, na koho sa mám sústrediť, na Ježiša!!!

Skoro po tom, ako som manžela úplne prenechala a dala som Pána na prvé miesto, manžel mi zavolal o 1 hodine ráno a spýtal sa ma, či by som nechala otvorené garážové dvere, lebo je na ceste domov!!!!! Bola som úspešná, lebo teraz dôverujem Bohu a zavádzam princípy, ktorým som sa naučila vo všetkých vašich knihách a a videách!!!!

Tak veľmi vám ďakujem!!!!

~Kitty* z Wisconsinu, OBNOVENÉ

 

Úžasné úspechy, ktoré viedli k obnove a viac!

Roky som bola zúfalá pokiaľ som nenašla Spoločenstvo obnovy — od roku 1995. Našla som vás cez iné spoločenstvo, ktoré uverejnilo vaše spoločenstvo ako alternatívu. Naučila som sa a čítala a zase čítala "Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo." Uvedomila som si, že som zneuctila Boha tým, že môj manžel a rodina bola prvoradá. Bola som skutočnou farizejkou, lebo som skutočne nemilovala Pána. A vtedy som si začala zatvárať ústa. Napísala som listy všetkým ľuďom s ktorými som sa rozprávala a povedala som im o mojich slabostiach a hriechoch (nie o mojom manželovi, lebo som vedela, že mojou prvou láskou musel byť Boh a nemôžem potešovať môjho manžela). Začala som vystavovať môjho manžela v očiach našej dcéry, lebo v minulosti som ho ničila poza môj chrbát, a povzbudzovala som ju, aby otca milovala bezpodmienečne.

Naučila som sa, že jediné, čo potrebujem, je Ježiš Kristus. Tiež som sa naučila, ako si mám naozaj vážiť manžela a moju rodinu (ktorú mi Boh dal a ktorú som začala uctievať nad Pána). Aké pravdivé, že môžeš vyhrať celý svet, no ak Pán nie je prvý, potom tvoja rodina nie je s tebou a to je dutá falošná existencia.

Uvedomila som si, že sa nevysmievam ani sa nepýtam otázky manžela a dôvod bol taký, že mi na tom viac nezáležalo. Cez modlitbu som sa naučila, že Boh otočil situáciu tak, ako On chcel a zmenil ma, aby som Ho chcela ešte viac. Bolo to prekvapujúce, lebo som nemusela žiadať, ani vyhrážať sa, ani kričať, tak ako som to robila predtým. Musela som manžela prenechať, byť ku každému milá a modliť sa (iba sa rozprávať a počúvať Boha-VEĽA). Boh vo mne vykonal veľké zmeny a stále ich vykonáva. Úprimne, mám pred sebou dlhú cestu.

Keď som sa začala meniť, a moje srdce očividne patrilo Jemu, Boh otočil situáciu. Keď sa manžel vrátil domov, musela som navštíviť miesta a robiť veci, ktoré on robil s ňou (DŽ). Vo vnútri som umierala. Bolo to veľmi bolestivé. Keby som nemala Encouraging videá, bola by som sa pod tlakom zlomila.

Stále mám tieto videá, no dala som ich aj iným ženám, aby im pomohli (začala som pomáhať druhým, a myslím si, že to bol hlavný dôvod, prečo sa veci v mojom vzťahu zmenili).  Kniha "Múdra žena buduje svoj dom" práve našla svoj nový domov pred dvoma týždňami u ženy, ktorá svoj dom zborila vlastnými rukami. Všetky tieto zdroje sú tak potrebné aj pre iné! Videá a "Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo" boli pre moju obnovu veľmi prínosné. Moja rada — "Zaobstaraj si tak veľa, ako môžeš!"

Môj manžel je doma viac, ako rok. Bolo to veľmi ťažké, lebo skúšky sú ťažšie a preto ma musel On zdokonaľovať. Dámy, nevzdajte sa. Chválim Boha, lebo manžel spí s rukami okolo mňa a drží moje ruky a stále mi hovorí, ako ma miluje. Chválim Boha, lebo bol čas, keď tieto veci nikdy nevyslovil. A čím viac som bola zamilovanejšia do Pána, tým sa môj manžel stával viac milujúcim a starostlivým, tak, ako Erin povedala, že sa to stane.

Tu je ďalší vzrušujúci detail —  som vydatá 25 rokov a predtým som prosila manžela, aby so mnou čítal Božie Slovo. Keď som sa zamilovala do Pána, videla som, čo sa s ním dialo!! Teraz ma niekedy zobudí a nalieha, aby som sa s ním modlila a čítala Bibliu. Teraz sa spolu modlíme a čítame každé ráno!! On číta a vysvetľuje mi Slovo a potom o sedem mesiacov neskôr (po tom, ako som prestala chodiť do kostola) Pán viedol môjho manžela do kostola!! Teraz už chodí rok. Vzdávam Bohu všetku chválu. Môžem ďakovať iba Bohu.

~Kelly v New Yorku, OBNOVENÉ

Tak si oddelená—nespanikár!

Ak si v súčasnosti oddelená, je čas, aby si sa stíšila a neurobila chyby, ktoré by predĺžili tvoje oddelenie, alebo by ho potlačili k rozvodu.

Namiesto hnevu—

Chváľ Boha!

Napriek tomu, že sa na to necítiš, vedela si, že existuje kniha a spoločenstvo, ktoré je založené výlučne na tom, ako sa naše životy môžu zmeniť v okamihu, keby sme chválili Boha aj za ťažké a hrozné veci, ktoré sa nám stali?

Väčšina žien, ktoré prichádzajú do nášho spoločenstva, sú oddelené—A z tejto skupiny je približne 75%, ktoré majú OBNOVENÉ manželstvá!!

*To znamená— že byť oddelená, je ÚŽASNÉ miesto, kde môžeš byť!

 

PREČO?

Napriek tomu, žeby si bola radšej, keby tvoj manžel s tebou žil, jeho neprítomnosť ti dá VIAC času, ktorý môžeš stráviť OSAMOTE s Pánom. Tiež ti to dá čas, aby si mohla ŠTUDOVAŤ, aby bola tvoja myseľ obnovená. Si v lepšej pozícii, aj keď to tak "necítiš"!

Niečo iné je tiež VEĽMI dôležité—oddelenie dá tvojmu manželstvu čas na VYLIEČENIE. Liečenie je veľmi, veľmi dôležité. A preto povzbudzujeme ženy, ktorých manželia odišli, alebo tie, ktoré boli od manželov vyzvané, aby odišli, NEKONTAKTUJTE svojich manželov—za ŽIADNYCH okolností!

Ak chceš, aby sa tvoje manželstvo VYLIEČILO, nekontaktuj svojho manžela. (* ak si ty nenavrhla oddelenie, ani si nepožiadala manžela, aby odišiel).

Napriek tomu, že bude VEĽA dôvodov, prečo "cítiš," že ho musíš kontaktovať cez email, správu alebo krátky hovor, alebo správu po niekom inom (ako tvoje dieťa, priateľka, spolupracovník alebo člen rodiny) ak to urobíš, je to ako zoškrabnutie chrasty!

Chrasta, ktorá sa zoškrabne, viac krváca a zanechá jazvu, čo je v podstate zlá spomienka, na ktorú nevieš zabudnúť.

Využi tento čas oddelenia, aby si študovala, čítala a sedela v prítomnosti Pána, aby ťa On mohol uzdraviť a pretvoriť. Keď príde čas, aby sa začal tvoj NOVÝ vzťah, Boh spôsobí, že sa tak stane, a bude to tvoj manžel, kto to bude iniciovať, NIE ty!

Si pripravená na VIAC povzbudenia?

Cítili sme sa vedené, aby sme sa s tebou podelili o tieto svedectvá, ktoré ponúkame našim ženám, ktoré čelia rozvodu, alebo ktoré sú už rozvedené. Prečo? Aby sme ti pomohli zbaviť sa STRACHU z možnosti, že toto oddelenie bude viesť tvojho manžela, aby požiadal o rozvod.

Dôvod, prečo teraz chceme čeliť tejto možnosti rozvodu je, aby si tomu neotvorila dvere. Ako sa to môže stať, že to začne byť pravdepodobnosť a nie možnosť? STANE sa to, ak manžela neprenecháš a nedáš Boha na prvé miesto v tvojom živote, v tvojom srdci a v tvojej mysli.

Tiež sa chceme uistiť, že POCHABO nepožiadaš o rozvod. JEDINÝ prípad, kedy by si požiada je, IBA AK TI TO MANŽEL POVIE. No ak si to ty, kto sa mu posmieva, alebo otvára tému rozvodu, môže ti povedať, aby si požiadala. No tento scenár spôsobí, že to zničí tvoju obnovu, tak, akoby si bežala a požiadala sama o rozvod.

Čo chceme urobiť tým, že sa podelíme o tieto svedectvá je, že ti chceme ukázať, že bez ohľadu na to, ako ĎALEKO chce Boh priviesť TVOJU Cestu k obnove, že sa vôbec nemusíš STRACHOVAŤ, ani byť zarazená. Iba sa uisti, že je to JEHO plán a že to nie si TY, kto to privedie až k bodu rozvodu.

Čeliť rozvodu

Napriek tomu, že myšlienka na ROZVOD ťa môže úplne a absolútne vystrašiť, ženy, ktoré zažili obnovené manželstvo, sa naučili, že sa musíme na všetko pozerať inak, ako ľudia sveta—pozerať sa na každú skúšku tak, ako sa na to pozerá BOH.

Dôvod, prečo Boh povolí ťažkosti do tvojho života je, aby ťa umiestnil do pozície a dal ti príležitosť byť požehnaná! A jediný dôvod, prečo je tak málo Kresťanov požehnaných je kvôli tomu, že žijú v STRACHU, lebo vedia málo, ba až nič o nasledovaní Jeho princípov a dôverovaní Jeho prísľubom!!

Ak sa veci vyostria a rozvod je spomenutý, ako veriace by sme nemali panikáriť, ani sa poddať strachu. Ľudia, ktorí nepoznajú a nie sú blízko Boha, tí môžu panikáriť, ale ako Kresťanky, panika by nikdy nemala byť súčasťou života veriacich! Panika vôbec nie je Božím plánom a tiež to nie je spôsob, ako On chce, aby sme na strach reagovali! Prečo? Lebo STRACH otvára dvere pre každý druh nechcených a dodatočných problémov. Jediný liek na STRACH je naučenie sa pravde a začať s OBNOVOU tvojej mysle, aby si mohla nájsť ten perfektný pokoj, bez ohľadu na to, čo sa deje.

Rimanom 12:2 A nepripodobňujte sa tomuto svetu, ale premeňte sa obnovou zmýšľania, aby ste vedeli rozoznať, čo je Božia vôľa, čo je dobré, milé a dokonalé.  

Najskôr musíš pochopiť, že niektorí ľudia, ako tvoj manžel, môže veriť, že to, čo ho urobí šťastným je, keď nebude viac s tebou ženatý. Môže veriť, že toto nešťastie je preto, lebo je stále ženatý s tebou. Ľudia, ktorí hľadajú rozvod, úprimne a naozaj veria, že ak raz rozvod prebehne, veci sa pre nich naozaj zlepšia.

Časťou tohoto lieku je neprispievať k jeho pocitom, že musí urobiť tento krok, lebo ho nenecháš osamote. Tak nechaj manžela osamote ALEBO sa priprav, že budeš platiť následky toho, keď sa bude cítiť, že je nútený, aby o rozvod požiadal.

Zaujímavé, dokonca aj keď to zájde tak ďaleko, že je podané o rozvod, ak manželka na súde nebojuje proti manželovi, ale ho prenechá, úľava nie je to, čo bude manžel nakoniec cítiť. V skoro každom jednom prípade, keď ženy zavedú princípy, ktoré učíme, ak je rozvod raz ukončený, ex-manželia prídu na to, že nie sú šťastnejší, A prídu k svojim zmyslom. Vidia, že urobili OBROVSKÚ chybu. Toto je BOŽÍ PLÁN, keď dovolí, aby prebehli rozvody—Jeho jediný plán!

Boh vie, že niektorí muži musia vidieť, čo stratili, dobrú ženu, ktorá viac nie je jeho manželkou, keď rozvod prebehne. Smutné je, že tak veľa sa ich pokúša rozvod zastaviť a kvôli tomu, že sa buď modlia, alebo prosia, tým spôsobia viac zničenia—úplne predlžujú alebo zastavujú obnovu.

A preto ženy (na každom stupni) musia manželov prenechať a stať sa neviditeľnými. Ak muži stále cítia, že majú manželku (buď nepríjemnú ALEBO takú, ktorá je pripravená, ochotná a schopná), PREČO by ťa mal chcieť späť? Nebude to chcieť.

Toto je hlavne pravda, ak sa kvôli strachu ženy pokúšajú ZASTAVIŤ rozvod (buď predtým, ako je oň požiadané, alebo keď už je požiadané). Ak je rozvod zastavený predčasne, potom ľútosť, ktorú niektorí muži potrebujú, NIKDY nenastane. Namiesto toho rozvod splní PRESNE to, čo tvoj manžel dúfal—použil ho, aby sa od teba vzdialil—lebo si ho jednoducho NEPRENECHALA.

Ak nám stále neveríš, prečítaj si toto svedectvo. Erin bola veľmi opatrná a manžela prenechala (tak, ako povedala v jej videách), nepokúšala sa zastaviť rozvod (tiež o tom povedala vo videách) a vtedy si jej manžel uvedomil svoj omyl bezprostredne po tom. Prečítaj si čo o tom napísal jej manžel!

Svedectvo o tom,
ako Boh obnovil naše manželstvo
od Dana Thiela

V januári 1989 som opustil Erin kvôli inej žene. No Pán dal Erin srdce a vytrvalosť, aby stála za naše manželstvo. Bolo to počas tohto ohnivého boja, keď sa z Erin stala nová žena. Študovala Bibliu, ktorá hovorila o manželstve a začala uplatňovať princípy v jej živote. Nikdy mi to nepovedala, ale ja som to videl.

Ako tí traja, ktorí boli vhodení do ohnivej pece, Erin bola tiež uvoľnená z vecí, ktoré ju v jej živote zväzovali. Tiež našla samu seba, ako kráča s iným, pre ňu drahocenným Pánom. (Pozri Daniel 3:25.)

Všetci, dokonca aj veľmi rešpektovaní pastori v našom meste povedali Erin, že to bolo beznádejné bojovať proti mojej túžbe opustiť ju a byť s inou ženou. No Erin našla v Božom Slove, že “Bohu nič nie je nemožné!″ (Lk 1:37) Počas tohto času založila Restore Ministries na pomoc tým, ktoré chceli, aby ich manželstvá boli tiež obnovené. S každým sa začala deliť o Písmo, ktoré jej Pán ukázal. Veľmi skoro bolo veľa žien, ktoré chceli osobnú pomoc a tak začala písať tieto odkazy z Biblie. Niektoré ženy, ktoré prišli, nikdy nedržali Bibliu vo svojich rukách a tak Erin začala písať celé úryvky z Biblie a potom robila kópie na službu týmto zraneným a zanechaným ženám.

No čím viac pomáhala iným ženám, tým horšia bola jej situácia. Jej ohnivá pec ešte zosilnela, keď som sa s Erin rozviedol v októbri 1990. No Pán dal Erin pokoj, ktorý potrebovala, aby nebojovala a nezápasila proti rozvodu, ale dôverovala Pánovi. Smelo Erin pokračovala v službe iným ženám tým, že sa delila o Slovo Božie. Povedala Pánovi, že ak obnoví jej manželstvo s mužom, ktorého miluje, mňa, oddá svoj život na pomoc ženám v manželskej kríze. On tak urobil a ona tiež.

Naše manželstvo bolo zázračne obnovené kvôli, z časti poslušnosti Erin, že si nezadovážila právnika. Boh ma zachránil z mojej chyby (ktorú som  okamžite oľutoval, keď bolo po všetkom) keď bolo objavené, že napriek tomu, že súd uznal rozvod na október 30, papiere, ktoré boli vyplnené mojím právnikom sa museli vrátiť kvôli chybe, ktorá sa v týchto papieroch vyskytla! Toto bol pre mňa prvý znak, že Boh ma nejako vytrhne z lana, ktoré ma viazalo k cudzoložstvu. Keby mala Erin právnika, alebo by so mnou bojovala rozvod by nebol zrušený  ja by som sa nikdy nevrátil domov.

Erin, ktorá mala “nádej proti nádeji″ (Rim 4:18), obdržala svoj zázrak v januári 29, 1991 o 23:10, keď som sa vrátil domov k Erin a našim štyrom deťom. To bolo po cudzoložstve a po rozvode, po dvoch rokoch, ako som ju opustil a po roku, ako začala slúžiť iným ženám.

Stále nie si presvedčená o tom ako sa Boh cíti, keď veci prenecháš? Čo keby sme ti povedali JEHO PLÁN a to je, že chce, aby si sa stala NEVESTOU?!?

NOVÁ NEVESTA

Teraz, keď začínaš chápať, prečo je také dôležité, aby si manžela prenechala, poďme pokračovať, kde sme prestali a viac sa sústreďme na JEHO PLÁN pre tvoj život.

"Veď ja poznám zámer, ktorý mám s vami - hovorí PÁN. Sú to myšlienky pokoja a NIE súženia: dám vám budúcnosť a nádej" —Jeremiáš 29:11

Vždy,  keď vidíme, že je Božím plánom, aby dovolil rozvodu prebehnúť, vieme, že Jeho konečný plán je, aby ťa požehnal s novým manželstvom a svadbou! To znamená, že Jeho plán je, aby tvoj manžel s tebou opäť randil, čo znamená nové zásnuby a úplne nové prstienky!

No kvôli tomu, že ty NIE si v skupine, ktorá musí čeliť rozvodu, stále to znamená, že ak sa vyparíš, prenecháš manžela a ak máte kontakt, udržuješ ho krátky a súhlasný, potom to stále znamená, že bude chcieť s tebou opäť randiť a začne nosiť JEHO obrúčku!!

No prv, ako sa môže stať niečo DOBRÉÉÉ, tvoj manžel musí vidieť teba ako NOVÚ bytosť. Tú, ktorú opustil, TEBA, svárlivú ženu, ako sme skoro všetky boli. No my, tak ako možno aj ty, sme boli požehnané, lebo nás to stálo to, že sme stratili svojich manželov a tak sme mohli nájsť nášho NOVÉHO Manžela. A keď sme Ho raz našli, viac sme nemali potrebu a začali sme žiariť, lebo sme boli ZAMILOVANÉ a vtedy začali naši manželia žiarliť (lebo prenechanie a nájdenie novej Lásky pre naše duše spôsobilo, že to pritiahlo manželovu pozornosť). A iba vtedy Boh videl, že sme pripravené a to bol čas, aby naši manželia objavili NOVÚ ženu—ktorú začne dobíjať!

Toto je Boží plán, On ti chce dať nový začiatok, tak, ako to urobil pre kráľovnú Ester.

Kráľovná Ester verzus kráľovná Vasti.

Keď sme prvý krát stretli Pána, stal sa našim Spasiteľom. To, čo sme neprijali bola skutočnosť (lebo sme tomu nerozumeli), že sme sa stali Pánovou nevestou. Možno vieš, že Boh sa vzťahuje ku všetkým Kresťanom ako na Jeho nevesty. No jedným z najväčších objavov (najlepšie udržané tajomstvo), ktoré sme si každá uvedomili je, že musíme byť Jeho nevestami, nie keď zomrieme, ale teraz, práve TERAZ!

A keď sa raz staneš Jeho nevestou, budeš horieť a žiariť Jeho láskou! Keď si raz naozaj Jeho nevestou, okamžite prestaneš byť zúfalá a opustená! A ver tomu alebo nie, takéto ženy sú magnetmi pre mužov.

Žalm 34:5 "Na neho hľaďte a budete žiariť a tvár vám nesčervenie hanbou."

A preto musíme byť pozorné, aby sme sa s týmto princípom podelili iba so ženami, o ktorých vieme, že budú povzbudené a že ho nezneužijú. Tak veľa žien začne používať tento princíp ako spôsob hrania sa so svojimi manželmi, alebo horšie, použijú tento magnetický prístup, nie aby pritiahli svojich ex manželov, ale aby si našli nových manželov.

* Naše spoločenstvo verí v obnovu, a dokonca viac, že je to Jeho účel, aby sme sa cítili a aby bolo s nami zaobchádzané ako s NEVESTOU—Jeho nevestou.

Žena, ktorá patrí Pánovi, je tiež Ním chránená. A preto, ak si raz JEHO, to zastaví každé jedno osočovanie, zneužívanie, lebo ženy, ktoré sú zúfalé a potrebujú muža, sú tie, ktoré sú ohrozené nejakou formou zneužívania (tiež svárlivé ženy sú najviac zraniteľné!).

Keď raz prídeš k bodu, že SI Jeho nevestou, ak tvoj manžel požiada o rozvod a rozvod prebehne, ty budeš mať možnosť, či zostaneš Jeho (iba Pánova) alebo si opäť zoberieš svojho ex-manžela! Dúfame, že nadovšetko budeš chcieť JEHO VÔĽU a nie tvoju vlastnú. Lebo iba Jeho vôľa ti prinesie perfektné šťastie, ktoré si zaslúžiš!

Odmietnutie alebo čelenie alebo prijatie rozvodu

Ak ti niekedy manžel povedal o jeho túžbe rozviesť sa, naozaj máš tri možnosti: Môžeš si vybrať či to odmietneš, budeš tomu čeliť alebo to prijmeš!

Väčšina žien, ktoré prídu do nášho spoločenstva, chcú, aby bolo ich manželstvo obnovené. Preto je logické, že nechcú rozvod, a čo prichádza prirodzene je, že vzdorujú, keď ich manželia požiadajú alebo hovoria s nimi o rozvode. A to znamená, že presne to sa stane!

Vzdorovať niečomu, nanešťastie iba zaručuje negatívny výsledok. Preto nás Ježiš učil tomuto princípu, o ktorom vie iba tak málo ľudí a dokonca ešte menej ho nasleduje:

“No ja vám hovorím: Neodporujte zlému. Ak ťa niekto udrie po pravom líci, nadstav mu aj druhé. Tomu, kto sa chce s tebou súdiť a vziať ti šaty nechaj aj plášť. A keď ťa bude niekto nútiť, aby si s ním išiel jednu míľu, choď s ním dve. Tomu, kto ťa prosí, daj, a neodvracaj sa od toho, kto si chce od teba niečo požičať.”—Matúša 5:39-42

Áno je to iba "prirodzené" vzdorovať niekomu alebo niečomu, čo nechceš, aby sa stalo, nejakému zlu. No keď budeš nasledovať tento princíp, to spôsobí, že sa stane niečo nadprirodzené!

Odíde od teba

Vzdorovať rozvodu nielenže znamená, že tvoj rozvod časom prebehne, lebo porušuješ to, čo nás Ježiš učil v tomto verši, ktorý si si práve prečítala.

No čo je horšie—tvoj manžel bude ešte viac presvedčený, aby sa od teba vzdialil—ďaleko od teba—často krát sa stane, že si zoberie inú ženu! Ženu, s ktorou by to bol časom ukončil!

“Lež koniec s ňou [s cudzoložnou ženou] je horkejší než palina a ostrejší ako meč na dve strany brúsený”—Prísloví 5:4

Musíš manžel prenechať TERAZ & odísť z jeho cesty! Potrebuje príležitosť, aby videl cudzoložnú ženu takú, aká je a TY potrebuješ čas na zmenu, aby si sa stala NOVOU OSOBOU.

Svárlivá žena musí byť mŕtva a nahradená novou láskavou a milou ženou, o ktorú sa bude byť a ku ktorej sa bude chcieť vrátiť!

Obnova ZAČÍNA, keď si uvedomíš, že musíš odísť z manželovej cesty a prenechať ho.

S energiou, časom a snahou, ktorú normálne vynakladáš na to, aby si vzdorovala tomu, čo sa deje, alebo chráňte nebesá, bojovala—teraz môžeš použiť tvoj čas, energiu a snahu, aby si dovolila Bohu, aby ťa zmenil!

Nadprirodzené princípy 

Ako si si už možno uvedomila, naše spoločenstvo je veľmi úspešné v obnove manželstiev, kvôli tomu, že učíme IBA princípy, ktoré pochádzajú z Biblie. Princípy o ktorých sme skoro NIKDY nepočuli, žeby sa učili a ešte menej, o tých pár odvážnych, ktoré by dôverovali Bohu a chopili sa Jeho a Jeho Slova.

Všetci Kresťania by mali byť rovnako úspešní. Nanešťastie, tak ako opäť povieme, veľmi málo ľudí vie o týchto princípoch! Pastori nekŕmia svoje ovečky a preto umierajú duchovne. A keď čelia ničeniu, títo istí pastori a Kresťanskí poradcovia si vyberú psychológiu, ktorá predstavuje rýchle riešenie, no neskoršie sa ukáže ako úplne zničujúca, lebo nie je založená na Biblii! Jeho Slovo je to, čo je silné.

Nielenže majú tieto princípy silu, no tiež ťa musíme varovať, že tieto princípy môžu byť "veľmi úspešné." Niektoré ženy mylne urobia nesprávne rozhodnutia, tak, ako si prečítaš v jednom z našich svedectiev neskoršie v tejto lekcii.

Nasledovaním týchto princípov a metód so správnym srdcom, budeš vidieť, ako sa tvoja situácia dramaticky a rýchlo mení v rovnakej miere, ako prijmeš a budeš nasledovať tieto princípy.

No ak bojuješ so STRACHOM alebo sa pokúšaš hrať hry a neprichádza to s úprimného srdca, potom výsledky môžu byť zraňujúce. A preto sa MUSÍŠ dostať do tesnej blízkosti k Bohu! On musí byť ten, koho chceš viac, ako chcieť manžela alebo manželskú obnovu.

A pre ženy, ktoré sú dostatočne odvážne, aby nasledovali tieto princípy o rozvode, tieto ženy nám napíšu, aby nám povedali, že ich manželia zastavili rozvod tesne pred súdom stanoveným dňom, alebo okamžite po ňom. Píšu, aby nám povedali, že boli "z toho potešené" žeby prebehol rozvod, lebo to znamenalo "randiť so svojim mužom, nové požiadanie o ruku, nový prstienok, nové sobáš, a ďalšie nové výročie." Toto sú tie isté ženy, od ktorých čoskoro nato dostávame svedectvá o obnovených manželstvách!

Ako môžeš mať tak veľa istoty?

Je iba jediný cieľ, ktorý musíš dosiahnuť aby si mohla odísť s takými výsledkami, ktoré nájdeš vo svedectvách na tejto strane. Iba jeden! Musíš nájsť PRAVÚ lásku pre tvoj život.

Tak ako pre väčšinu z nás, Ježiš bol niekto, o kom sme počuli alebo niekto, kto nás spasil, no čo sme našli (a dúfame, že to nájdeš aj ty) je prekypujúci život, pre ktorý On zomrel, aby nám ho dal, lebo sme Ho našli!

"Zlodej prichádza, len aby kradol, zabíjal a ničil. Ja som prišiel, aby mali život a aby ho mali hojnejšie”—Ján 10:10

A keď Ho raz nájdeš, uvidíš, ako On zmení tvoj výzor, tvoje priority a spôsobí to, že byť v tvojej prítomnosti bude tvoj manžel chcieť viac a viac!

Muži chcú ženy dobíjať, to je ich povaha. A nič nerobí ženu viac atraktívnejšou pre muža, ako to, že úprimne NEMÁ záujem. No nemôže to byť hra, no aj keď je to hra, aj vtedy je to účinné, však?

Ktorá z nás sa nehrala hru, že si našla niekoho iného, aby jej priateľ žiarlil? No to, keď nájdeš Pána ako Lásku svojho života, to nie je hra—my jednoducho nepodporujeme hrať sa hry, nikdy.

Namiesto toho, je to náš JEDINÝ cieľ, aby sme pomohli každej jednej žene nájsť a prijať túto významnú Osobu do tvojho života, lebo to, že Ho nemáš spôsobuje, že pociťuješ neistotu a to nás robí zraniteľnými, opustenými, použitými a využitými.

Ženy boli tie, ktoré boli prenasledované a naháňané. Viac nie. A teraz kvôli tomu, že sú ženy zúfalé, muži vedia, že ťa môže opustiť a nájsť si inú, tak isto ochotnú ako zúfalú. Ženy, ktoré sú zúfalé, časom sa bude s nimi zle zaobchádzať, budú podvádzané a opustené pre niekoho nového. A tiež nie je záujem o dojímavé, patetické ženy!

A prosíme, nenasleduj zástup, ktorý beží po ceste k zničeniu! Odpoveďou nie je to, že utekáš od jedného muža k druhému! Ženy neboli stvorené, aby takto konali.

Namiesto toho, ženy chcú a POTREBUJÚ istotu a vernosť od muža. No žena nikdy nenájde presne to, čo potrebuje a po čom túži—tento druh kníh o láske a novely o nekonečnom šťastí neexitujú.

Namiesto toho, porozumenie a zažívanie plnej miery Pánovej lásky je jediná vec, ktorá ťa úplne uspokojí A tiež ťa dá do kategórie, že budeš naháňaná a dobíjaná (inými mužmi A tvojim manželom!).

 

 


VIAC svedectiev ako dôkaz!

 

Svedectvo: PLAVČÍK

"Vau, musím povedať, že vaše metódy naozaj zaberajú, no som šťastná, že som okamžite vedela, čo sa deje, keď sa mi stala tá najčudnejšia vec. Presne po tom, ako som sa až po uši zamilovala do Pána (On je teraz najdôležitejšia osoba v mojom živote a neviem sa Ho nabažiť!!) Bola som na pláži s mojimi štyrmi deťmi. Verili by ste, že ma začal zvádzať plavčík?!?! Okej, veľmi som schudla odkedy ma opustil manžel no bolo tam toľko mladších a krajších dievčat, ktoré tam presnejšie prišli kvôli nemu. Tieto dievčatá dokonca začali hrať volejbal presne pred ním, aby získali jeho pozornosť. Cítila som sa hrozne za tieto dievčatá.

V každom prípade...viem, že tento mladý plavčík videl vo mne žiaru, o ktorej hovoríte a tiež videl, že nemám o neho najmenší záujem a to spôsobilo, že sa o mňa zaujímal. Po čase som deti pobalila a pohli sme sa inde. Najsmiešnejšie na to je to, že moje deti povedali svojmu otcovi, čo sa stalo a ja som naozaj videla, že žiarli. Nemyslela som, že som im mala povedať, aby mu to nehovorili. Môj manžel žije s jeho priateľkou a predtým hovoril o rozvode, no teraz hovorí, že je to jej nápad (DŽ) a že si ju nezoberie, napriek tomu, že ona v to dúfa. Cítim voči nej ľútosť. To je všetko. Iba som vám chcela povedať, čo pre mňa znamená byť zamilovaná do Pána. Som tak šťastná a mám pokoj. Ďakujem vám za všetko, čo ste urobili  a posielam vám požehnanie za vašu dobrú prácu."

Svedectvo: MUŽ Z KOSTOLA

"Váhala som, či vám mám napísať o mojom svedectve, lebo sa bojím, že ma zle pochopíte. No radšej ako sa strachovať, chcem, aby iné ženy vedeli, že keď nájdu Lásku svojho života, Jej meno je Ježiš a čo On urobil uprostred toho, čo sa zdalo byť odpornou rozvodovou bitkou za všetko...naše deti, naše veci...všetko, čo sa obyčajne stáva, keď ťa niekto podvedie. Nikdy som nikoho nepodviedla a ani by som to neurobila a pravdepodobne preto sa o mňa môj manžel nikdy nestaral. A tak som v mojej bolesti spoznala Boha úžasným spôsobom. Nedalo sa to porovnať s tým, ako som Ho našla v kostole napriek tomu, že som stále chodila a študovala Bibliu a bola v skupine modliacich sa. Našla som Ho doma, keď deti išli spať a ja som nemohla zaspať lebo som vedela, že môj manžel spí s ňou! Ráno som tiež nemohla spať a tak som si urobila kávu prv, ako sa zobudili deti a začala som môj deň s Ním. Nestalo sa to zrazu, žeby som sa zamilovala do Pána...ale to bolo pomalé zamilovávanie sa tým, že som cítila viac a viac Jeho lásky a ochrany voči mne. No dôvod, prečo píšem je, lebo vám chcem povedať, že všetko, čo sa mňa týka, moja tvár, môj postoj, všetko sa zmenilo...a všetci mi to hovoria.

A tiež tento muž v kostole. Bol to ženatý muž, no bol hrozný. Chcem vám povedať, že som sa nechytila a bola by som ho hneď odbila no stále som myslela a predstavovala si, že ak mu hocičo poviem, on by povedal, že iba žartujem, a tak som nepovedal nič, až pokiaľ som si nebola istá. No on za mnou chodil a tu je tá najšialenejšia časť. Manželka tohoto muža je úžasná! A napriek tomu, že som veľa schudla...nemôžem sa s ňou porovnať. Viem, že bola modelkou a dokonca, aj keď som mala najlepšiu postavu ešte pred narodením mojich detí, nebola som taká atraktívna. A tak som presne vedela, že je to kvôli tomu, že moja tvár žiari a môjmu postoju, že nechcem žiadneho muža a že ma nezaujíma ani vtedy, ak so mnou flirtuje...to ho tiež priťahovalo. To je všetko kvôli tomu, lebo mám tohoto úžasného muža Ježiša v mojom živote...a to je silný magnet pre mužov. Je to smiešne ale aj smutné, lebo som bola ako každé iné dievča, ktoré bolo zúfalé, využité a zneužité (priatelia ma dokonca fyzicky napadli...nie môj manžel..on ma neudrel, vďaka Bohu). A či sa môj manžel vráti alebo nie, to ma už netrápi, no teraz to obťažuje môjho manžela, no ja viem, že ja budem navždy šťastná, kedže mám Boha v mojom živote. Napísala som, aby som povedala iným ženám o tom, čo im v živote chýba. Ježiš je ten, kto vám chýba."

~ ~ ~ ~

Nebezpečenstvo z našich princípov je, že to môže postaviť ženu do pozície, že si bude mylne namýšľať, keď jej bude iný muž dávať pozornosť, že je to Boží plán, že Boh má niekoho iného pre ňu namiesto jej manžela. Toto ale nie je pravda.  Korinťanom 7, verš 11 hovorí "a ak by odišla, nech ostane nevydatá, alebo nech sa zmieri so svojím mužom."

Smutné je, že sme videli ženy, ktoré robia všetko správne, a potom padnú do pasce, a začnú si myslieť, že tento nový muž, ktorý sa o ňu zaujíma, je Boží plán. Nie je.

Tu je ďalšie svedectvo o tom, čo sa stalo jednej z našich mladých žien v našom spoločenstve, žene, ktorá bola zneužitá.

Svedectvo: Jej omyl

Ako iné ženy, aj Sandy* (nie je pravé meno) prišla do nášho spoločenstva, a bola zúfalá, lebo chcela, aby bolo jej manželstvo obnovené. Týždne sme videli, ako uteká k Pánovi, no stále nebola pripravená urobiť Ho "Láskou svojho života."

Nevedeli sme, že bola  zneužívaná a obávala sa o bezpečnosť svojej dcéry (napriek tomu že tento strach bol neodôvodnený, keďže jej manžel nikdy nezneužil jej dcéru. Bola to Sandy a jej svárlivosť proti ktorej bojoval a to, ako ho podceňovala). Nikdy sme si neuvedomili, že jej pravým motívom nebola obnova, ale nájsť si niekoho iného.

Celé leto vyzerala veľmi šťastná a zmenila sa. Na konci leta sme nielenže prišli na to, že sa manžel o ňu opäť zaujímal (požiadal o rozvod, no zastavil ho) ale tiež aj muž z ich kostola.

Sandy nám nikdy nepovedala, že chodí von s týmto novým mužom z kostola až keď nám oznámila, že súhlasila, že sa za neho vydá! Štyri ženy z nášho vodcovského tímu s ňou hovorili a rozoberali s ňou verše, ktoré sú proti opätovnému sobášu s niekym novým a vtedy nám povedala o manželovom (predchádzajúcom) násilí. Spýtali sme sa, či toto násilie stále pokračuje, odkedy sa zmenila a preukazovala tichého a pokojného ducha radšej, ako svárlivú ženu, ktorú sme videli, ako prichádza k nám v tú jar. Povedala, že jej manžel, čoskoro ex (ona tento krát požiadala) bol nič iné ako láskavý. No povedala, že nechce, aby sa toto násilie opäť zopakovalo. Tiež povedala, že si je istá, že tento muž z kostola jej bol poslaný od Boha.

Nemohli sme nič urobiť, čo by ju bolo presvedčilo a časom prestala chodiť na naše stretnutia. Počuli sme, že sa vydala za tohoto nového muža a o rok neskoršie porodila syna. Na našom stretnutí sme mali ženy, ktoré začali spochybňovať, či sme mali pravdu v tom, o čom sme sa podelili so Sandy, lebo používali skutočnosť, že teraz je "šťastne vydatá" a to dokazovalo, že sme sa určite mýlili.

Skoro o štyri roky neskôr, jedna z našich žien bola v McDonalde so svojimi deťmi. Myslela si, že spoznala malé dievča, ktoré sa hralo, no nevedela ho zaradiť. Hľadala jej matku, ktorá držala na rukách bábo, no nevyzerala ako niekto, koho by poznala. Potom táto mladá matka zazrela našu spoločníčku a zavolala na svoju dcéru menom a vtedy ona vedela, že to bola žena z našej skupiny, ktorá si vzala "úžasného muža" z kostola napriek našej rade a upozorneniu.

Naša spoločníčka sa pokúšala dostať sa k tejto mladej mamičke, no ona nemala záujem a skoro bežala do auta. Od inej ženy sme sa dozvedeli (s ktorou zostala kamarátka), prečo bežala. Čo sa stalo. 

Nie tak dlho po tom, čo si Sandy vzala tohoto muža, uvedomila si, že jej nový manžel má obrovský problém, dokonca horší, ako jej prvý manžel! Keď bola tehotná, začal ju týrať a bolo to oveľa horšie ako s jej prvým manželom, musela zavolať políciu a dostal súdny príkaz. Jej kamarátka nám povedala, že Sandy bola v centre a teraz žije so svojimi rodičmi, napriek tomu, že to tiež nebola pre ňu dobrá situácia.

Pokúšali sme sa Sandy zastihnúť, no bola veľmi zahanbená (a preto bežala do auta, keď zbadala našu spoločníčku). Čo ju uvádzalo do rozpakov bolo to, že jej manžel si vzal jej priateľku. Uvedomila si, že Boh to s ňou vzdal a nemalo zmysel, aby prišla na naše stretnutia.

Som si istá, že súhlasíš, že neexistuje smutnejší príbeh ako tento. Z tohoto príbehu by sme si mohli zobrať toľké ponaučenia. Jedno, na ktoré sa chceme sústrediť je, že Boh NEMÁ nikoho lepšieho pre teba. Každá z nás verila, keď sa vydávala, že veci pôjdu dobre, no mýlili sme sa, však? S ďalším manželstvom to bude ešte horšie!

Tu je ďalšie svedectvo, ktoré ťa povzbudí!!

VIAC svedectiev o tom, že Jeho pán JE ÚČINNÝ!!

"Vaše metódy sú účinné!! Keď som oznámila, že som spokojná s tým, čo sa týkalo rozvodu (zámerne som použila slovo "spokojná") a zdôraznila som, že som "šťastná kvôli nemu" jeho tvár prezradila všetko. Bol šokovaný! Nebola som to ja, kto by mu bránil v jeho novom živote. Prestala som prosiť, plakať a žiadať. Toto bolo po prvý krát, že sa nepokúšal odo mňa odísť...jeho patetickej ženy, na ktorú som sa zmenila!! V ten deň si vlastne sadol a chcel chvíľku zostať.

No ako ste povedali, aby som to urobila tak krátke, ako sa len dá, šťastne som sa postavila a povedala, že mám termín (chcela som ísť do parku a byť osamote a poďakovať Bohu, že mi pomohol!!) Usmiala som sa a nechala ho sedieť na našom gauči. To bolo po prvý krát, ako som ho zanechala. Nie, nehrám sa hry. Iba som vedela, že musím odísť z jeho cesty a že budem navždy šťastná s Pánom, o ktorom som vedela, že ma nikdy neopustí. Čo je vzrušujúce, že to, čo píšete, naozaj zaberá. Naozaj to zaberá!!! Viem, že ma čaká toho ešte veľa a touto zmenou som veľmi povzbudená!!

Chcem plniť Jeho vôľu a nie viac moju. No musela som toto napísať pre vás všetky, ktoré bojujete proti rozvodu a ste také vystrašené, ako som bola aj ja, keď mal o rozvod požiadať. Nebuď! Ak povieš Bohu, že je pre teba všetkým a dôveruješ Jemu a potom odídeš z manželovej cesty a prenecháš ho, všetko sa zmení.

Odvtedy som od manžela o rozvode viac nepočula. Namiesto toho mi stále volá a ja odpovedám iba na polovicu jeho telefonátov. Chcem mu ukázať voľnosť, o ktorej povedal, že ju chce.

Ďakujem, ďakujem, ďakujem."

~ ~ ~ ~

Píšem, aby som napísala, že to zaberá, zaberá, zaberá!!??!! Áno, som stále v šoku, lebo najskôr sa zdalo, že ma to pohltí. Nie som si istá, no myslím, že to bolo preto, lebo som sa bála a môj manžel to mohol vycítiť. A tak sa zdal upokojený, keď som povedala, že som ok, čo sa týka rozvodu.

Moja najväčšia bitka už nebola v tom, že idem späť a budem ho žiadať a prosiť. Napokon som nechala telefón v aute, aby som nebola pokúšaná rýchlo mu zavolať a po tej noci som si uvedomila, že sa viac do jeho cesty nepostavím. Ak to bolo to, čo ho malo urobiť šťastným, tiež som chcela, aby bol šťastný. Nechcela som, aby pri mne uviazol; kto by to chcel.

Kvôli tomuto sa veci pravdepodobne zmenili. Keď prišiel, aby si zobral svoje veci z domu, moje srdce bolo viac pokojné a tiež som viac dôverovala Bohu. A tak, keď prišiel rozhovor na rozvod, keď odchádzal, lebo doviezol deti, nadšene som odpovedala, a dala som mu vedieť, aká som šťastná kvôli nemu a tiež ako sa teším zo všetkých plánov, ktoré som mala pre MOJU budúcnosť (nepovedala som, aké sú tieto plány, alebo s kým). A vtedy som to zbadala. V skutočnosti sa ma nechcel zbaviť, iba chcel byť uvoľnený od maniaka, akým som sa stala. Spĺňala som všetky charakteristiky svárlivej ženy z tvojej knihy, to na isto.

V ten podvečer som vedela, že toto je cesta, po ktorej budem navždy kráčať. Prenechanie manžela bola tá cesta a nie stáť v jeho ceste, ale byť nadšená z rozvodu. Iste, môže sa to stať. No ja nikdy nebudem mať šancu na šťastnú budúcnosť, ak je nadšený z toho, že sa ma môže zbaviť, však?

Vždy, keď manžel prišiel, alebo zavolal (to nikdy predtým nerobil, no od tohoto večera to začal robiť) bola som viac a viac nadšená z rozvodu a z môjho nového života a jeho nového života a on vedel, že je to skutočnosť. Pre mňa to znamenalo, že keby mám ísť cez rozvod kvôli tomu, aby si on uvedomil a cítil sa slobodne prísť naspäť ku mne, to je v poriadku. Teraz mám Pána a to je úžasné. A ak rozvod prebehne potom môžem, ale nemusím prijať jeho návrh na sobáš. Toto bez pochyby porazilo moje nočné plakanie do vankúša."

IBA Jeho vôľa

Nenavrhujeme, aby si prešla z toho, že nechceš rozvod k tomu, že budeš tlačiť na rozvod! Naším cieľom je, aby si sa pohla zo strachu z rozvodu k dôvere v Boha a odišla z manželovho ŽIVOTA.

Naše metódy sú tak účinné, že často vidíme, že ženy idú k druhému extrému. Dokonca tak ďaleko, že požiadajú o rozvod, keď ho manžel pozastaví. To nie je to, čo obhajujeme. Boh nenávidí rozvod a On sa nikdy nezmení!

No dáva nám šancu, aby sme si vybrali.

Aby si plne porozumela tomu, čo nás Boh učí o manželstve, oddelení a prenechaní neveriaceho manžela, bolo by dobré, aby si si prečítala celú kapitolu 1 Korinťanom 7 každý deň po JEDEN týždeň a poznačila si konkrétne pasáže, ktoré vysvetlím nižšie.

prečítaj si celú kapitolu 1 Korinťanom 7

INTIMITA počas toho, keď si stále vydatá

Intimita v manželstve je dôležitá a je to niečo, čomu musíš úplne porozumieť. Kvôli tomu, že svet robí svoje vlastné pravidlá a potom ich učí a očkuje ich do našich myslí cez médiá, veľmi trpíme. Pamätaj, práve preto je tvoj manžel v pokušení a podľahol hriechu. Jediný spôsob, ako mu pomôcť a nájsť pravú obnovu je poznať a nasledovať JEHO Slovo, obnoviť tvoju myseľ a nahradiť klamstvá pravdou.

1. Ak tvoj manžel súhlasil zostať s tebou (čo sa stane, ak dovolíš, ak nasleduješ princípy, že nebrániš rozvodu a nájdeš tú Lásku svojho života), nemôžeš ho poslať preč, ale súhlas, že budeš s ním žiť.

1 Korinťanom 7 verš 13 A ak má niektorá žena neveriaceho muža a on chce s ňou bývať, nech muža neopúšťa.

2. Počas toho, ako ste stále legálne zosobášení (či ste oddelení alebo nie a či alebo nie je zapletený s niekym iným), Biblia hovorí, Boh hovorí, musíš pokračovať a byť intímna s manželom na jeho žiadosť.

1 Korinťanom 7 verš 4 Žena nemá moc nad svojím telom, ale muž; podobne ani muž nemá moc nad svojím telom, ale žena.

1 Korinťanom 7 verš 5 Neodopierajte si jeden druhému, iba ak na čas so vzájomným súhlasom.

3. IBA ak si Boh vyberie a dovolí, aby prebehol rozvod, vtedy sa musíš vyhnúť intímnosti. No ak ste stále zobratí, je veľmi dôležité, aby ste boli intímni. V Erininom svedectve je toto jedným z kľúčových komponentov, o čom jej manžel povedal, že si uvedomil svoju chybu, vrátil sa k Pánovi a prišiel domov.

Erin bola s manželom intímna aj napriek tomu, že jej manžel žil s inou ženou. Keby ľudia vedeli, bez pochyby by ju varovali, že je "využívaná" a že môže dostať nejakú chorobu. No ona dôverovala Pánovi, ktorý jej povedal, že AK by mala dostať nejakú chorobu, stalo by sa tak predtým, keď ešte nevedela, že je jej manžel neverný!

Potom, keď Boh dovolil, aby Erinin rozvod prebehol, povedala svojmu manželovi, že viac nemôžu byť intímni, ani sa nemôžu bozkávať, lebo to bolo pre ňu ťažké (keďže on mal niekoho, ku komu sa mohol vrátiť a ona, samozrejme nie). Keď bol jej manžel naspäť doma, povedal (tak, ako väčšina mužov), že to, že zostali intímni malo veľký efekt na neho a to, že sa to rozvodom skončilo, spôsobilo, že po Erin ešte viac túžil.

To znamená, že Boží plán môže dovoliť rozvod (a preto tiež hovoríme, aby si nestála v jeho ceste - Žalm 1:1 ani sa nepokúšala spomaliť to). Tak ako s väčšinou mužov, môže to byť nedostatok intímnosti, ktorú si tvoj manžel predtým užíval s tebou ako s manželkou, to ho vedie k tomu, aby uvidel svoj hriech. Môže to byť extrémne ťažké vzdať sa intímnosti, keď si väčšina manželov uvedomí svoj omyl a budú prosiť, aby dostali svoje manželky naspäť.

A NIKDY sa o tomto s manželom nerozprávaj. Necituj Písmo a nikdy sa s ním nepodeľ o nič, o čom si myslíš, že by ho dostalo späť. Nemala by si sa pokúšať dostať manžela späť, namiesto toho sa jednoducho musíš NAUČIŤ a zaviesť princípy, ktoré sme my nikdy nepoznali, ako dostať naše manželstvá a životy na správnu koľaj.

Obnova prebehne iba vtedy, ak poznáš a nasleduješ tieto verše (vyššie). Na zhrnutie:

1. Keď si stále vydatá, musíš zostať v intímnom vzťahu (alebo znovu nadobudnúť intímnosť) na manželovu žiadosť. Nepokúšaj sa ho zviesť, namiesto toho preukáž lásku, porozumenie, tichú a pokojnú manželku, čo bude prirodzene viesť k intímnosti.

2. Ak by sa s tebou manžel rozviedol (nemala by si tomu brániť), potom sa MUSÍŠ intímnosti zdržať.

*  Ak tak urobíš, čoskoro bude nasledovať nové požiadanie o ruku. Videli sme to nespočetné množstvo krát.

3. Nikdy neopúšťaj manžela ani nebráň intimite, lebo to sa môže stať, keď ťa raz bude chcieť naspäť a ty si už našla Pána a On sa stal láskou tvojho života. 

1 Korinťanom 7 verš 10 Tým, čo uzavreli manželstvo, prikazujem, ani nie ja, ale Pán, aby manželka neodchádzala od muža.

 4. Tiež si uvedom, že keď si raz oslobodená od strachu a možno uvoľnená zo svojho manželstva, nikdy nie si slobodná, aby si sa znovu vydala. Tvojou jedinou šancou na manželstvo je zmierenie s tvojim manželom, v čom silno navrhujeme, aby si dovolila Bohu, aby tak urobil, ak máš z tohoto manželstva malé deti.

1 Korinťanom 7 verš 11 a ak by odišla, nech ostane nevydatá, alebo nech sa zmieri so svojím mužom.

Pochopenie princípu obrúčky

Či nosiť tvoje prstienky

Či nosiť alebo nenosiť tvoje prstienky (obrúčku a zásnubný), je veľmi významné pre tvoju obnovu.

V tejto sekcii dúfame, že vyčistíme to, či by si mala, alebo nemala nosiť tvoje svadobné prstienky—vedieť, čo urobiť.

ODDELENÁ
Ak si v súčasnosti oddelená, no nie rozvedená, povzbudzujeme ťa, aby si nosila (alebo začala nosiť) tvoje svadobné prstienky.

Sú IBA 2 dôvody, kedy navrhujeme, aby si odložila a prestala nosiť svoje prstienky, ak si od manžela oddelená ale ste stále legálne zosobášení:

1. Svoje prstene by si si mala dať dolu, AK ťa o to požiadal/povedal tvoj manžel, že si ich ho máš dať dolu—manželka musí byť podriadená svojmu manželovi vo všetkom, tak, ako som už povedala.

  1. "Ženy, podriaďujte sa svojim mužom ako Pánovi"—Efezanom 5:22
  2. "Ale ako je Cirkev podriadená Kristovi, tak aj ženy mužom vo všetkom. "—Efezanom 5:24
  3. "Ženy, podriaďujte sa mužom, ako sa sluší v Pánovi! "—Kolosanom 3:18

Ako som už povedala vydatým ženám vyššie— vždy sa uisti, že tvoje dôvody toho, že si predmetom alebo podriadená "ako v Pánovi" je to preto, lebo ON je ten, koho chceš potešiť.

2. Tiež by si si mala ODLOŽIŤ svoje prstene AK/KEĎ sa oddelenie zmenilo na rozvod, nie iba podaný, ale ak rozvod prebehne.

SVEDECTVO o mojom svadobnom prsteni

Dovoľ mi podeliť sa s tebou o svedectvo, kedy mi Pán ukázal dôležitosť nosenia svadobného prsteňa a kedy ho dať dolu a zvyšok toho, o čom som sa s vami podelila. V určitom bode, kvôli tomu, že som bola zranená, keď mi manžel povedal,  že ma nemiluje a že ma ani nikdy nemiloval, prestala som nosiť svadobnú obrúčku. No potom mi Pán povedal, že prsteň znamená sľub, ktorý som dala pred NÍM. A tak som si ho dala naspäť a rozhodla som sa ho opäť nosiť. Prestala som sa zaujímať o to, čo by si pomyslel môj manžel alebo akoby sa cítil, robila som to pre Pána.

A tak ako všetky viete, manžel sa so mnou rozviedol. Kvôli tomu, že som nedostala záverečné papiere, nebola som si istá, či išiel (lebo ja som na súd neišla a prehrala som kvôli neúčasti*) a tak, aby som sa uistila (hlavne kvôli intímnosti, ak by bol rozvod prebehol, nemohla som byť viac s manželom intímne), spýtala som sa. Keď povedal áno, nebola som vôbec smutná!! Bola som povznesená, lebo dva týždne pred súdom určeným dňom Pán urobil nemožné a dal mi NOVÝ prsteň!!! A tak radšej, akoby  bola vybuchla moja bublina, vzrušene som sa ospravedlnila a išla do mojej šperkovnice a dala si na prst prsteň, ktorý som tak nadšene chcela nosiť, lebo vtedy som vedela, že som celá Jeho, patrím môjmu novému Manželovi.

Prekvapujúco, môj (teraz ex) manžel ma nasledoval a spýtal sa ma na prsteň. Povedala som mu, že som ho dostala, ak by prebehol rozvod a nosila som ho ako symbol, že nie som pre žiadneho iného muža (dokonca ani pre neho, no to som mu nepovedala). Vzal moju ruku a pozeral na ňu a potom sa pozrel na prsteň, ktorý som si práve dala dolu a vyzeral, akoby išiel plakať. Keby bola toto veľká šou, keď som si dávala prsteň na prst, viem, čo by sa stalo, ja by som bola tá, ktorá by skončila s plačom, no nie tento krát!

A keď si ma napokon opäť vzal, dostala som SKUTOČNÝ diamantový prsteň, nie falošný, s ktorým ma manžel požiadal o ruku, a ktorý reprezentoval falošné a bez lásky manželstvo.

*Keď som povedala, že som prehrala kvôli neúčasti, môžeš vidieť, práve vtedy som vyhrala a vtedy vyhráš aj ty!!

"Lebo kto by si chcel život zachrániť, stratí ho, ale kto stratí svoj život pre Mňa, nájde ho. " —Matúša 16:25.

Uzavretie

Prstene môžu byť silným symbolom. Ak tvoj manžel neurobil vyhlásenie alebo ťa nepožiadal, aby si si dala prsteň dolu, ak si stále vydatá, mala by si ho nosiť. Ak pre nejaký dôvod nemôžeš (nesedí ti, stratila si ho alebo niečo podobné), potom HB "hľadaj Boha" kvôli múdrosti a spýtaj sa svojho nebeského Manžela, čo robiť. POTOM sa uisti, že prídeš naspäť sem a:

PREDLOŽÍŠ “Prekonaná prekážka” CHVÁLU KLIKNI SEM.
Čím reálnejšia a priehľadnejšia môžeš byť, tým to viac pomôže inej žene, ktorá sa s tebou stotožňuje a bude to ľahšie pre tie, ktoré budú po tebe nasledovať 🙂
.
A tiež si prečítaj túto bonusovú lekciu:

—*Bonusová lekcia—

INTIMITA počas toho, keď si stále vydatá

Či si to uvedomuješ, alebo nie, Boh ti dal OBROVSKÚ výhodu—teraz si ju zober a utekaj s ňou!

"Neviete, že tí, čo bežia na štadióne, bežia síce všetci, ale iba jeden dosiahne víťaznú cenu? Bežte tak, aby ste sa jej zmocnili"—1 Korinťanom 9:24

“...a poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí" —Ján 8:32

Teraz je čas, aby si KLIKLA SEM a vyliala si svoje srdce pred Pánom a do denníka "Čo som sa naučila."