Dávajte a dajú vám:

mieru dobrú, natlačenú, natrasenú,

vrchovatú vám dajú do lona.

Lebo akou mierou budete merať vy,

takou sa nameria aj vám.

—Lukáš 6,38

 

Práve teraz sa nachádzam v malej finančnej kríze. Takže, v aký lepší čas, ak nie teraz, by som sa mohla podeliť o nádherný princíp, ktorý ma Boh učí v mojom živote? Väčšina z Vás, ktoré čelíte rozvodu alebo oddeleniu, narazíte na tieto finančné krízy, pretože sa zdá, že idú ruka v ruke. Strach používa finančné krízy ako otvorené dvere, aby ťa trápil a napadol tvoju vieru. Toto hovorím z mojej vlastnej skúsenosti.

Dobrá správa je, že ak jednoducho pochopíme a prijmeme tento princíp dávania uprostred svojej núdze, zistíš, tak ako ja, že Boh skutočne dopúšťa skúšky na navýšenie toho, čo máme a nie na testovanie našej viery. Dovoľ mi, aby som to povedala týmto spôsobom: keď je v tvojich financiách (alebo v ktorejkoľvek oblasti tvojho života), „nedostatok“, Boh chce, aby si dala (ako ťa bude viesť), aby mohol navýšiť to, čo máš.

Samozrejme, naše telo chce robiť opak; keď máme nedostatok niečoho, máme sklon skrývať alebo zhromažďovať to. Tak, ako všetky duchovné veci, potrebujeme umŕtviť naše telo (prestať ho kŕmiť) a namiesto toho kráčať v duchu tak, že náš duch a naša viera budú rásť. S touto pravdou budeš mať teraz schopnosť zmeniť svoj stav mysle, takže kedykoľvek budeš mať nedostatok, budeš sa radovať z poznania, že Boh navrhol túto biedu, aby priniesla do tvojho života navýšenie!

Keď mi môj manžel oznámil, že sa ide so mnou rozviesť, taktiež mi povedal, že mi nechá celý rodinný dlh (veľa toho bolo skryté) a že nebude platiť deťom podporu. Dámy, keď ste zahnané do Červeného mora, o ktorom som zistila, že je nádherné miesto, nie je to čas na paniku, znamená to iba, že Boh sa čoskoro ukáže! Úprimne uprednostňujem tieto veľké krízy pred inými malými, pretože môžem ľahko vidieť, že je to Boh, kto ma tam dostal. Zvykla som si myslieť, že to bol diabol alebo iné nezmysly ( ako napríklad iný človek, ktorý sa ma chystal dostať). Kvôli tejto nevedomosti si ani neviem predstaviť, koľkokrát som premeškala jedno z Božích požehnaní, pretože som zmýšľala proti tomu—a celý čas sa ma On pokúšal požehnať. Nie som si istá, ale nepamätám si nikoho, kto by ma tento princíp učil. Je to kvôli tomu, že mu skutočne nikto nerozumie? 

Poďme si to ujasniť, keď čelíš nedostatku alebo ak stretneš niekoho, kto sa môže zdať, že ťa tlačí do nejakého druhu nedostatku—nebojuj proti tomu a prosím nerob paniku, namiesto toho sa teš—Boh sa ti chystá požehnať! Verš, ktorý ma naučil, čo robiť, je tento: „No ja vám hovorím: Neodporujte zlému. Ak ťa niekto udrie po pravom líci, nadstav mu aj druhé. Tomu, kto sa chce s tebou súdiť a vziať ti šaty, nechaj aj plášť. A keď ťa bude niekto nútiť, aby si s ním išiel jednu míľu, choď s ním dve.“ (Mt 5,39-41)

Hoci nám Ježiš povedal, čo by sme mali robiť, namiesto toho sa chceme na to vykašľať alebo sa pred tým pokúšame skryť. A pritom nám Boh pomôže a už nemusíme ísť ani jednu míľu naviac! Naopak aj Kresťania sa snažia získať advokáta, aby si uchránili peniaze a možno skúsili získať niečo od toho druhého človeka, ktorý sa na druhej strane snaží získať, čo máme my. Za to je advokát platený. Som veľmi vďačná Erin, že ma naučila včas jednoducho veriť Pánovi, bojovať náš boj a prepustiť advokáta.

Pozrime sa na to, keď konáme, ako koná svet. Ukazujeme našu ignoranciu voči Božiemu Slovu a Jeho spôsobom a dokazujeme, že nie sme Jeho deti, pretože keby sme boli, nekonali by sme tak nevhodne! A ak budeme raz konať hodne dedičovi nášho Nebeského Otca, dokážeme byť tak nezvyčajné, že si nebudeme môcť pomôcť, ale zanecháme odkaz strateným, a tí sa čoskoro stanú veriacimi v Ježiša. Dokážeš veriť tomuto pridanému bonusu k nášmu navýšeniu?! Toto je to, čo znamená „svedčiť“ strateným, nie im iba prinášať stopu alebo recitovať Rímsku Cestu k záchrane. Stratení potrebujú svedectvo toho, ako odlišne žijeme.

Po každej situácii biedy alebo nedostatku, ktorá ma nedávno zasiahla z každej strany a taktiež so súhlasom mojich úst, „Bože, Ty sa ma chystáš požehnať,“ som sa potom mohla ísť rozprávať s Pánom do mojej modlitebne, aby som vedela, ako chce, aby som prekonala každú situáciu. Napríklad, minulý týždeň som dostala papiere od nášho účtovníka, ktorý uviedol, že my (čo som teraz „Ja“, lebo som súhlasila prevziať dlh) dlžíme tisíce v nedoplatených daniach. Hoci výška sumy znela šialene, tešila som sa, že uvidím, čo s tým Boh urobí, pretože som vedela, že celú túto vec pripravil On, aby mi ukázal, aký je mocný a verný. Boh miluje byť chválený a rovnako ako ktorýkoľvek manžel, On chcel, aby som vedela, aký nádherný je ako môj Manžel, pretože ja som teraz Jeho nová nevesta (prinajmenšom sa cítim ako nová nevesta)!

Keďže viem, ako ľahko dokážu financie (alebo ich nedostatok) vyvolať strach, nečítala som tie administratívne papierovačky poriadne a namiesto toho, som ich nechala na mojom stole do nasledujúceho rána, aby som mala dosť času porozprávať sa o tom s Pánom. Chcela som vedieť, čo On chcel, aby som urobila a určite nie prísť s plánom (nie mojím plánom ani nikoho iného, a to je dôvod, prečo nediskutujem moje problémy s nikým iným!). Nikdy nezabudnime, že v každej skúške, v každom teste, pokušení alebo kríze Boh už má Svoj plán, ktorý na konci zahŕňa požehnanie. Nechce, aby sme vymýšľali naše vlastné plány, ako sa z toho dostať. Namiesto toho On jednoducho čaká na nás, aby sme k Nemu prišli, nie v štádiu paniky alebo úpenlivej prosby, ale v úplnej dôvere, akoby išlo dieťa k otcovi, ktorý vie opraviť (a opraví) čokoľvek!

Bolo to v mojej modlitebni, keď ma Pán uistil, že On ma „prikryl“ a že bude viesť každý krok na ceste ohľadne mojich daní. Bez toho, aby to povedal, pripomenul mi, čo sa stalo iba pred pár týždňami, keď som začala nasledovať tieto princípy: ako som dala, keď som nič nemala (a iba pretože mi poskytol schopnosť dať raz, povedala som Mu, že budem dávať), a potom ma požehnal  neočakávaným požehnaním tisícok dolárov!

Teraz sa vráťme naspäť k nedoplateným daniam. Nasledujúce ráno ma viedol zobrať si moju šekovú knižku a začať čítať opatrne papiere, kde boli uvedené všetky rozličné šeky federálneho a štátneho nedoplateného daňového dlhu. Na každej strane množstvo rástlo, až kým som si uvedomila, že dlžím desaťtisíce, ktoré by vymazali tú nádhernú záchrannú sieť (tisíce dolárov zostávajúcich na mojom bankovom účte) a počas čítania, som počula Pána šepkať, „Dôveruješ mi?“. Zasmiala som sa s odpoveďou,  ktorá znela „Samozrejme!“.

Tak ma viedol vystaviť jeden šek za druhým. Keď som skončila, viedol ma nechať šeky tam na mojom stole. V tú noc a nasledujúce ráno, zakaždým, keď mi prišlo na myseľ vrátenie daní, povedala som môjmu Milovanému, že On bol všetko, čo som chcela, On bol všetko, čo som potrebovala a ako veľmi Ho milujem a zbožňujem. Nasledujúce ráno, keď som sa chystala dať všetky šeky do správnych obálok na poštu, Boh otvoril moje oči skutočnosti, že som nemohla tieto dane vystaviť z kostolného účtu, ako som urobila, lebo to boli súkromné dane, ktoré som potrebovala zaplatiť zo súkromného účtu! Ak toto množstvo dlhov mohlo vymazať tak veľkú záchrannú sieť nášho kostolného účtu, bolo jasné, že v žiadnom prípade som takúto sieť nemala na mojom súkromnom účte!

Keď som to povedala Pánovi, On sa ma jednoducho znova spýtal, či mu dôverujem a povedal mi, „Je to tam“.

Dámy, sme požiadané veriť tomu, čo nevidíme a skrze vieru dôverovať Bohu, že vykoná každý zázrak, a preto som verila hoci som „videla“, že nemám nič a Boh bol opäť nádherne verný! Pán ma opäť viedol pokojne vystaviť jeden šek za druhým z môjho súkromného účtu, až tam nakoniec ostal iba jeden šek na zaplatenie. Vtedy ma zastavil. Uvedomila som si, že to bol najväčší šek a že som v skutočnosti vypísala tie ostatné šeky po ich splatnosti. Vtedy sa ma nepriateľ pokúšal zastrašiť, kvôli tomuto jednému nezaplatenému a trápil ma kvôli zaplateniu dlhov po ich splatnosti. Išla som vpred a nechala tento jeden dlh takmer týždeň len tak ležať, kým ma Pán neviedol späť k mojim papierom a šekovej knižke.

Keď bol Boží rozsudok vyslovený a dokončený, zaplatila som všetky naše nedoplatené dane z môjho súkromného účtu!! Nie je tu žiadny spôsob, ako to bolo možné—žiadny!! Ale On našiel cestu, hoci neviem nijako vysvetliť, ako to urobil!

Takže, keď som čelila mojej novej finančnej kríze tento týždeň, všetky moje vlastné svedectvá prebiehali mojou mysľou, keď som bola znovu zatlačená do Červeného mora. Som si istá, že to bolo dodatočné pôsobenie nesplatených daní, ale tento týždeň, keď nastal čas zaplatiť hypotéku na náš dom, vedela som, že to tam nebolo. Nemala som nič. Smutné bolo, no zároveň ma aj  rozosmialo, že som nemala ani na exkurziu pre moje tri najmenšie deti—spolu 6$ (dúfam, že sa tiež smeješ)! Práve som dokončila vypisovanie mzdových šekov a zaplatenie kostolných účtov a znova som sa ocitla tvárou v tvár Červenému moru.

Taktiež ma rozosmialo, že toto bola jedna oblasť, v ktorej sa mi môj bývalý manžel posmieval a stále mi hovoril, že sa stane. Potiahol to až tak ďaleko, že povedal našim starším deťom, že  mojím „bláznivým dávaním“, o ktorom som bláznivo tvrdila, že bola „viera“, nás „pripravím o dom“. Samozrejme, že som sa nikdy nesnažila brániť, pretože Pán vedel, že som blázon. 1 List Korinťanom 1,27 hovorí, „Ale čo je svetu bláznivé, to si vyvolil Boh, aby zahanbil múdrych, a čo je svetu slabé, vyvolil si Boh, aby zahanbil silných“.

Hoci sa normálne snažím robiť celé moje účtovníctvo v sobotu, nemala som tušenie, čo mám robiť. Takže, keď neviem, čo robiť, nerobím nič; ani len nerozmýšľam o tom, čo robiť. Znova som nechala šekovú knižku a účty a šla som hore oddychovať s Pánom a v Jeho dobrote. Využila som každú príležitosť byť osamote s Pánom, nie aby ma ubezpečil, nie aby som mohla plakať alebo Ho prosiť, pretože som bola v skutočnosti plná radosti a vzrušenia. Šla som do samoty s Ním jednoducho potvrdiť moju lásku k Nemu a Jeho ku mne—hovoriac mu, že On bol všetko, čo som chcela a všetko, čo som potrebovala. Bolo to takmer na konci nášho malého stretnutia, keď mi Pán povedal „Je to tam“, čo znamenalo, že peniaze tam boli. Viem, že som nevedela, kde boli ukryté, ale ak On povedal, že tam boli, ukázal by mi, ako ich nájsť.

Dovoľ mi vsunúť, že Boh urobil divy v budovaní mojej viery. Videla som Ho robiť neuveriteľné a zväčšovať moju vieru, denne som trávila veľa času premýšľaním o každom raze, kedy prešiel cez môj život a požehnal ma. Každodenné „počítanie“ a vymenovanie mojich požehnaní jedno po druhom bolo to, čo ma uspávalo a tiež s čím som sa každé ráno prebúdzala. Robím to kvôli obnove mojej mysle. A v každom mojom čase osamote s Ním Mu rada hovorím, aké nádherné bolo toto alebo tamto.

Navyše si nikdy nenechávam vzrušujúce veci pre seba. Hľadám mnoho príležitostí povedať druhým o každom zázraku, ktorý pre mňa urobil. A pretože mám päť detí, rada im rozprávam každému zvlášť. Pretože zakaždým, ako o tom rozprávam, zväčšuje to moju vieru (a ich) a taktiež to dáva Bohu slávu, ktorú si zaslúži. Zriedka si priznáme, keď Boh pri nás koná. A to skôr oslabuje našu vieru, než by ju budovalo. Tie ženy, ktoré posielajú chvály do RMI, ktoré si ináč veľmi rada čítam a ktoré týmto hovoria druhým o Božej vernosti, sú tie, ktoré vidia skvelé a mocné veci v ich životoch! Tak, keď Boh niečo robí, rozmýšľaj spätne, keď si nevedela, čo robiť, ako úžasne konal za teba. Rozmýšľaj o tom, znova a znova a znova a využi každú príležitosť zväčšiť vieru iných ľudí, zdieľaním tvojho svedectva v každom čase, keď ti Boh dá príležitosť. Toto tiež napĺňa princípy dávania, keď si v biede a tiež je to „svedectvo“. Takže, ak potrebuješ viac viery, podeľ sa o to, čo máš, o to, čo pre teba urobil v minulosti.

Nasledujúce ráno v nedeľu som sa zobudila mojím zvyčajným spôsobom, hovoriac Pánovi, akou ma robí šťastnou a ako veľmi Ho milujem a vymenovala som všetko nádherné, čo pre mňa urobil deň predtým, keď mi niečo priniesol na myseľ. Pripomenul mi, že keď sa môj BM odsťahoval, požiadal o „pôžičku“, ktorá ma finančne zlikvidovala (znemožnila urobiť naše výplatné pásky. Mimochodom, peniaze som mu „nepožičala“, ale namiesto toho som mu povedala, že je to dar, ktorý nemusí splatiť). Tento týždeň, pretože tam nebolo dosť prostriedkov, mi bez povedal, aby som si nevyplatila mzdu (lebo som nebola schopná vyplatiť našich zamestnancov). Ale potom som si spomenula, že mám stále moju obrovskú záchrannú sieť (bolo stále tam, pamätáš, pretože som zázračne zaplatila všetky nedoplatené dane z môjho osobného účtu!). A preto, tak ako Pán povedal, peniaze boli tam! Jednoducho som si spätne vyplatila výplatu, ktorá mi prislúchala. Ale v mojej mysli, ako som to rýchlo vypočítala, by to bolo stále málo—ale nebolo! Bola som schopná zaplatiť všetky súkromné účty našej rodiny (nie iba niektoré). Hoci od tohto zázraku ubehlo viac než 24 hodín, som stále ohúrená a nemôžem prísť na to, ako to urobil!! Je to nemožné. Marek 10,27 „Ježiš sa na nich zahľadel a povedal: ,Ľuďom je to nemožné, ale Bohu nie. Lebo Bohu je všetko možné.‘“

Predtým ako som zaplatila moje platby spojené s domácnosťou, ma Pán viedol vypísať veľmi veľký šek pre našich afrických misionárov a stále na mojom súkromnom účte bolo viac ako dosť! Neskôr, keď som vedela, že som potrebovala navýšiť, čo som mala (nie iba zaplatiť účty), spýtala som sa Boha, ako inak chcel, aby som dala. Hneď som si spomenula, že jeden z mojich synov potreboval do svojej izby periny. Počas toho ako som robila obchôdzky pred niekoľkými dňami, som videla v neďalekom obchode pánsku posteľnú sadu. Spomenula som si, že keď sme sa presťahovali do nášho nového domu, tento syn bol jediný, ktorý nedostal nové periny pre jeho posteľ. Takže po kostole som odišla do obchodu, ktorý mi dal Pán na myseľ. Vedela som, že nájdem presne to, čo som potrebovala a aj som našla. A neskôr, keď som povedala môjmu synovi, čo som mu kúpila, povedal mi, že na toto myslel, že to potrebuje, ale nemal dosť peňazí, a tak veril Bohu, že mu ich poskytne. Boh ho chcel požehnať a vybral si na to mňa!

Na mojom účte je stále nedostatok a ja viem, že Boh priniesol tento nedostatok, aby znova navýšil, čo mám. Preto budem hľadať príležitosť dať. Prišlo na myseľ mnoho rôznych nápadov, ale budem jednoducho čakať a dovolím Pánovi otvárať dvere Jeho nápadom a nie mojim. Naozaj mám rada, že nemusíme robiť nič, aby sa tie veci stali, všetko, čo musíme urobiť, je kráčať vpred smerom k dverám, ktoré Pán ožiari v našich mysliach a srdciach, a potom čakať na Neho, kým otvorí dvere (ako Gentleman). A ak sa dvere neotvoria, iba pokračuj smerom k iným otvoreným dverám. Nikdy nesiľ otvorenie dverí—Jeho spôsoby sú bez námahy; jediná námaha bude v cvičení tvojej viery.

Svedectvo: Viac Dávania

Princíp dávania v čase biedy nie je aplikovateľný iba vo financiách a peniazoch. Drží v sebe pravdu pre každú oblasť tvojho života. Keď som pociťovala dôsledky „slobodnej mamy piatich detí“, môj syn sa ma spýtal, či by sa k nám na týždeň mohol nasťahovať jeho priateľ, pretože nemal kam ísť. Do niekoľkých hodín priateľka mojej dcéry zistila, že bola vymknutá z domu, pretože jej mama šla na takmer dva týždne preč. Navrhla som jej zostať s nami. Bolo to preto, lebo som vedela, že sa Boh chystal navýšiť moju silu a vytrvalosť, a tak som chcela pracovať s Bohom!

Ten istý týždeň môj brat, ktorý žil v Ázii, z nejakého neznámeho dôvodu nedostal moje emaily o tom, že jeho dcéra k nám nemôže prísť žiť na jeden rok, aby tu chodila do školy a on na mňa tlačil, aby som pre ňu zariadila let! Keď som raz začala spolupracovať s tým, čo Pán robil, našla som seba samú s takou silou a vytrvalosťou, ani len netušiac, že ju mám! V mojej núdzi Boh priniesol príležitosti dávania malej sily, ktorá mi ostala, aby mi dal navýšenie toho, čo som potrebovala. A teraz, hoci mám finančné ťažkosti, viem, že potrebujem sledovať, čo Boh chce, aby som urobila, rozdávať i to málo, čo mi zostalo.

Boh mi ukázal tento princíp ešte pred mnohými rokmi, keď som kojila moje bábätká. Čím viac som moje bábätká kŕmila, tým viac mlieka som mala. Mnohí doktori a špecialisti na laktáciu, bohužiaľ, povedia matke, že musí stravu dopĺňať detskou výživou a že nemá dostatok mlieka, keď je jej bábätko nervózne a chce piť celý čas! Pravda však je, že Boh urobil toto perfektné dieťa a dáva matke všetko jedlo pre jej rastúce dieťa. Hoci som mala lekárov hovoriacich, že musím dokrmovať (pretože som mala veľké bábätká, jedno blížiace sa k 5,4 kg počas pôrodu), vedela som, že budem mať dosť mlieka, ak budem iba pokojne sedieť a nechám moje dieťa piť tak veľa, ako bude chcieť v každom období jeho rastu!

Nielenže som nemusela dopĺňať stravu mojim bábätkám, ale taktiež som bola schopná darovať moje prebytočné mlieko novorodeneckej nemocnici. V jednom okamihu ma požiadali o pomoc pre malé dievčatko, ktoré dokázalo tolerovať iba moje mlieko. Nemocnica posielala vozidlo vyzdvihnúť moje mlieko každý deň. Počas týchto kríz som sa rozhodla dávať môjmu bábätku jednu stranu a mlieko z druhej strany do nemocnice. O mesiac neskôr som dostala obrázok zdravého malého dievčatka, ktoré bolo dostatočne zdravé a schopné ísť domov do svojej rodiny.

Boh chce robiť skvelé veci, keď Mu dostatočne dôverujeme v dávaní toho, na čom prirodzene lipneme alebo to chceme hromadiť, pretože sa bojíme, že toho nebudeme mať dosť.

Stále rozprávam, že tento princíp funguje v každej oblasti tvojho života: vo financiách, v láske, v sile a čase—ten list je bez konca. Keď si začneš všímať „nedostatok“ v nejakej oblasti tvojho života, vtedy Boh hovorí, „Chystám sa navýšiť, čo máš! Teraz nechaj tvoju vieru pracovať pre teba. Ver, aj keď to nevidíš, kráčaj v tejto viere. Nezastavuj sa; nezačni sa obávať, že sa to pominie. Ja som tvoj Zdroj, ale potrebujem tvoju vieru, dokázanú tvojimi činmi (kráčaním v nej), aby sa tento duchový zákon prejavil“.

Kráčanie v tvojej viere neznamená, že povieš, „Dovoľ mi toto, toto a toto,“ ale namiesto toho, sleduj príležitosti, ktoré Pán prináša a položí pred teba. Budú malé a veľké. Jedno ráno som mala príležitosť žehnať jednej dospievajúcej dievčine (o ktorej viem, že potrebuje Ježiša) šálkou Starbucks kávy. Keď vzdorovala, bola som schopná podeliť sa s ňou o tom, ako nás Boh rád požehnáva a že som bola nadšená, keď mi Boh ukázal oblasti, kde môžem druhým žehnať! Pochopila, kde je môj Zdroj a kde by mohol byť aj jej. Je toľko veľa tých, ktorí potrebujú vidieť dôkazy, aby pochopili Božiu dobrotu, ale ako ju spoznajú, ak ju nevidia z prvej ruky z našich životov?

Uprostred tohto dávania som mala situáciu, kedy som musela ísť k Bohu kvôli pochopeniu. V skutočnosti som sa k Nemu išla kajať, pretože som si myslela, že som premeškala príležitosť dávania. Prišla predo mňa žena a chcela odo mňa moju vizitku. Váhala som a spýtala som sa jej, prečo ju chce. Povedala, že ma chce spoznať, niekedy mi zavolať a iba sa porozprávať. Povedala som jej, že som veľmi zaneprázdnená s mojimi piatimi deťmi (a mojou neterou) a že keď som doma (a necestujem), mám veľmi málo času na spoločenský život. A skutočne som musela zrušiť stretnutie s drahou priateľkou, pretože som ráno učila doma moje najmladšie tri deti. Našťastie ma prerušila iná priateľka, ktorá ma prišla pozdraviť, a tak táto žena odišla.

Keď som sa o tom rozprávala s Pánom, kajúcne, povedal mi, že On ma viedol odolať tomuto ženskému úsiliu, pretože to bol nepriateľ, ktorý nás prišiel okradnúť a vysiliť Jeho deti. Povedal mi, že hoci nám On dáva príležitosť dať, nepriateľ je tam tiež, aby kradol alebo jednoducho nás vysilil. Keď som sa Ho spýtala, ako vieme, kedy je to On a nie nepriateľ, povedal, že keď budeme stáť blízko Neho, inštinktívne v našom duchu rozpoznáme Jeho vedenie a prirodzene sa nestaneme korisťou.

Iný spôsob ako sa stať korisťou je, keď sa začneme pýšiť naším darovaním. Naše svedectvo už viac nechváli Boha, ale chváli nás (aké sme veľkorysé a dávajúce)! To bude v konečnom dôsledku pre nás pasca, aby sme do nej spadli alebo sa dostali na pódium, z ktorého spadneme. Takže buď veľmi opatrná, keď sa delíš o svoje svedectvo. Buď si istá, že to bude Pán, koho vyzdvihuješ a nie tvoja veľkosť.

Taktiež, hľadaj príležitosť dávať, ale nie za každú cenu. Boh ti potrebuje predstaviť príležitosti a otvoriť dvere, aby to prinieslo Jeho navýšenie. Sú chvíle, keď možno vidíme biedu, ale Boh nechce, aby sme ju vyplnili my. Môže byť, že túto biedu má naplniť niekto iný alebo môže byť, že tento nedostatok Boh používa, aby začala druhá osoba k Nemu volať. A Boh mi povedal, že zotrvanie v Jeho blízkosti nám dá najskvelejšiu ochranu, aby sme to robili správne!

Takže ešte raz, nájdi si čas, aby si sa zamilovala do tvojho Milovaného dnes a tento týždeň. Povedz mu, že On je všetko, čo chceš a všetko, čo potrebuješ. Zaspievaj Mu tvoju obľúbenú pieseň a pripomeň si všetky spôsoby, ktorými ťa požehnal. Nikto nemusí žiť život v biede, keď náš Boh, náš Manžel je najväčší Zdroj všetkého, ktorý sa nikdy nevyčerpá!

Zápisník