Obnova & pokoj

Ďakujem ti, Erin!!!

Minulé leto som si uvedomila, že sa môj manžel cíti ako cudzinec, no pripisovala som to hodinám, ktoré musel odrobiť v jeho dvoch prácach. Bola som pohltená prácou a starostlivosťou o moje tri deti. Keď sa pozriem dozadu, vidím, kedy sa snažil ku mne priblížiť, no vtedy som si neuvedomila, aké boli veci vážne.

V júli bol náš účet za telefón neobyčajne vysoký - museli sme platiť extra poplatok a keď som vyšetrovala prečo (stále som si nemyslela, že by to mohlo mať niečo spoločné s cudzoložstvom), videla som veľmi dlhé a nočné telefonáty, ktoré boli vykonávané počas jeho druhej práce. Keď som sa nato spýtala, čo samozrejme teraz viem, že som nemala robiť, začal byť veľmi útočný. To bol začiatok veľmi rýchlej klesajúcej špirály. Počas nasledujúcich 60 dní mi povedal, že ma nemiluje, že miluje niekoho iného, že chce rozvod, že aj ona sa rozvádza a že už dal depozit na spoločný byť pre nich dvoch a jej dieťa a jeho dieťa z predchádzajúceho manželstva, ktoré žilo s nami.

Zavolala som poradcovi na návrh mojej matky, no uvedomila som si, že si nemôžem dovoliť stretávať sa s ňou. No aj tak mi navrhla nejaké zdroje online. Nepamätala som si presné meno a tak som chcela rýchlo niečo nájsť, no cez to, čo robil Boh som našla Erininu stránku. A v tom momente sa začala moja cesta, kde som našla pokoj!

Keď som si čítala jej stránku, to ma priviedlo naspäť k Bohu, a ja som Mu dala kontrolu nad mojim životom. Dokázala som sa vzdať bolesti, ktorá sužovala mňa a moje deti denne. Čítala som moju Bibliu tak, ako nikdy predtým a hltala som Erinine knihy - čítala som ich denne počas obedňajšej prestávky alebo hocikedy, keď som si mohla ukradnúť pár minút. Po prvý krát v živote som sa postila, naučila som sa byť živená Slovom a naozaj som pocítila efekt z toho, že som umrela v tele, tak ako som to našla na tejto stránke a v mojej Biblii.

Vždy som musela mať kontrolu. Naučila som sa toho vzdať a spoľahnúť sa na Boha. Dokonca aj v obnove, keď sa mi diabol snažil pripomenúť veci, povedala som, verím Pánovi a nikomu inému. To mi dalo taký pokoj. Tiež som si musela pripomenúť, že musím mať tichého a pokojného ducha, modliť sa denne, aby mi Boh ukázal cesty, ako byť dobrou pomocníčkou a nebyť vodcom.

Napriek tomu, že som vedela, že manžel niekoho má, Boh mi cez pieseň v rádiu povedal, že mi je manžel fyzicky neverný. Pripravil ma na túto chvíľu, keď sa manžel priznal s touto pravdou. Nebola som šokovaná a som si istá, že to bol Boží plán, že som bola na to pripravená. Môj manžel mi túto novinku oznámil cez telefón, keď boli prítomné aj deti, a to mi pomohlo zostať pokojnou počas tohoto objasnenia.

Bod zlomu v našej obnove nastal, keď som bola na dovolenke s deťmi, vrátane s dieťaťom môjho syna, ktoré mal z prvého manželstva a mojimi rodičmi. Môj manžel mal byť tiež na tomto výlete a bolo to naplánované mnoho mesiacov dopredu. Mala som pocit, že sa stane niečo významné počas tohoto výletu a tak som trávila veľa času v modlitbe a čítaním mojej Biblie a rozhovorom s Pánom. Uprostred týždňa mi zavolal manžel a povedal mi o jeho cudzoložstve a o tom, aký vážny sa jeho vzťah s DŽ stal. Povedal mi, že mal sen a že naša 4 ročná dcéra sa s ním rozprávala a to ním zatriaslo. Vtedy vedel, že musí bojovať o naše manželstvo a ukončiť svoj vzťah s DŽ.

Už požiadal, aby bol uvoľnený z práce na pár dní počas toho, ako sme boli na dovolenke, lebo aj on mal ísť na dovolenku s DŽ. Namiesto toho chytil lietadlo a pripojil sa k nám a ja som jazdila na letisko, aby som ho vyzdvihla. Napriek tomu, že moja nádej bola obrovská, nebolo to tak, ako som očakávala. Diabol o neho stále bojoval a ja som nemohla uveriť niektorým otrasným veciam, ktoré hovoril. No kvôli tým hodinám stráveným s Pánom a v Jeho Slove a poznaniu tichého a pokojného ducha, zostala som úplne pokojná a nepočúvala som, ale som sa modlila a hovorila k Bohu na ceste do domu, ktorý sme si prenajali na pláži - celú hodinu a pol od letiska.

To bolo pred 8 mesiacmi — budúci mesiac ideme do toho istého domu s našou rodinou ako OBNOVENÍ!! Od toho dňa mi manžel denne hovorí, že ma miluje. Navštevujeme spoločne kostol ako rodina, on nás vedie, a ja ďakujem Bohu denne za obnovu nášho manželstva.

Pre tie z vás, ktoré ste na začiatku vašej cesty alebo sa vám zdá, že to dlho trvá, to, čo Erin hovorí, je pravda - iba Boh môže obnoviť vaše manželstvo a čítaním jej kníh niekoľko krát som tomu dokázala uveriť, keď všetko, čo som videla a počula a zažila hovorilo o opaku. Nebola to iba kniha, čítala som všetky jej knihy dookola a všetky sú úžasné. Samozrejme čítam aj moju Bibliu. Myslím, že všetky tieto knihy mi pripomenuli, ako veľmi túžim po Jeho Slove a pomohli mi odovzdať všetko Jemu - toto bolo veľmi kritické. Mám povahu, že chcem všetko vyriešiť a kontrolovať, no keď som sa raz naučila ako, je to veľmi oslobodzujúce prijať Boha a to, že On má vždy kontrolu a jediný spôsob, ako nájsť pokoj a obnovu je ten, keď Mu všetko odovzdáme.

Chcela by som vás všetky povzbudiť, aby ste sa najskôr modlili, hovorili k Bohu a potom Ho počúvali!! Modlite sa tak, ako nikdy predtým a nepreberajte veci s nikým. Keď cítite, že sa dusíte od bolesti, modlite sa k Bohu, aby obnovil vašu nádej a aby vám dal pokoj. Trpela som tak, ako nikdy predtým počas tejto skúšky, no chcem vám povedať, že ma to zobudilo. Teraz mám vzťah s Pánom o akom som nikdy nesnívala.

Dnes sme s manželom na správnej ceste a urobili sme niekoľko dôležitých a úžasných zmien v našom manželstve. Stále vidím prítomnosť diabla, ako sa pokúša spôsobiť katastrofu v našich životoch z času na čas, no teraz sa s manželom obaja modlíme, spolu aj oddelene. Sme na úplne inej pozícii ako sme boli pred 11 mesiacmi. Neustále za to ďakujem Bohu.

~Jennifer z Tennessee, OBNOVENÉ!!

Obnova & pokoj

Toto svedectvo o obnove píšem za moju drahú priateľku Teresu, ktorá sa vydala za môjho bratranca. Od manžela bola odlúčená 7 mesiacov, keď som našla toto spoločenstvo a OTM knihu. Keď som si ju prečítala, poslala som ju každému, koho mi Boh ukázal, že by mohol z nej ťažiť a  Teresa bola prvá osoba, ktorú mi Pán dal na myseľ.

V tom čase Teresa žila s iným mužom a ja som sa za ňu modlila a aj za jej manželstvo. Z času na čas som sa s ňou rozprávala a po tom, ako si prečítala OTM knihu, mi povedala, že by sa chcela vrátiť domov no nevedela, ako. Napriek tomu, že som jej chcela povedať ako, Erin povedala, aby som bola ticho a dovolila Pánovi, aby jej ukázal. Keď pokračovala v modlitbe, Boh jej najskôr začal ukazovať pravé farby druhého muža a jedného dňa ho konečne vyhodila. V tom čase sa už s manželom rozprávala o tom, že by sa vrátila domov. 

Nie som si istá o princípoch, ktoré použila, dala som jej knihy a veľa veršov o ktorých som si myslela, že by jej pomohli bojovať s nepriateľom, hlavne teraz, keď je doma späť pri manželovi a veci sa pre ňu veľmi sťažili.

Je tam stále veľa bolesti, problémy s dôverou a odpustením, no ja viem, že je to Boh, kto to musí vyriešiť s nimi oboma. Nemôže čítať svoje knihy cez telefón, tak ako to robila predtým, a tak jej posielam správy a emaily dúfajúc, že si ich prečíta, keď tam nie je manžel. Povedala som jej, aby ho poslúchla ako svojho manžela a počúvala Pána a On ju ocení a časom nepriateľ prestane využívať jej manžela, aby jej ubližoval. Povedala som jej, aby sa spoliehala na Pána, (o čom dúfam, že tak robí, lebo nie som si istá jej spásou), a nedovolila nepriateľovi, aby ukradol jej zázrak od Boha. Stále jej hovorím, že nepriateľ je nahnevaný kvôli tomu, čo Boh urobil a stále ju chce zničiť a použije všetko, čo môže, ak mu to ona dovolí.

Napriek tomu, že neviem, čo bol ich bod zlomu, viem, že boli odlúčení, no vďaka Bohu, rozvod nebol podaný. Neviem, či si niekedy uvedomila, že jej obnova bola blízko, no viem, že ju manžel požiadal, aby sa vrátila domov, no ona nebola pripravená, až pokiaľ ju Boh nezmenil a otočil naspäť jej srdce k jej manželovi.

Knihy, ktoré Teresa použila boli OTM, MŽ a začala písať denník. Tiež mala veľa ľudí, ktorí ju povzbudzovali. Pán ma viedol, aby som jej dala 10x15 kartičky, keď som mala príležitosť stretnúť sa s ňou, lebo teraz má obmedzený prístup k internetu, a tiež jej Bibliu.

Chvála Pánovi, lebo "oni nad ním zvíťazili pre Baránkovu krv a pre slovo svojho svedectva; a nemilovali svoj život až na smrť." Kniha zjavenia 12:11 

Podané od Chasity z West Virginie v mene:

~Teresa z West Virginie, OBNOVENÉ!!

Be Encouraged CLASSIC 
Video Séria 1: eVideo 4

PROSÍME, vlož toto heslo (NIŽŠIE),
aby si mala prístup k Be Encouraged klasickému videu:
BEPC42.LNG
Potom klikni PLAY tlačidlo.
Klikni na tlačidlo CC v pravom dolnom
rohu videa a vyber si slovenské titulky. 

Ak toto video nemôžeš pozerať, choď na: https://vimeo.com/208441573

Ak si pripravená urobiť tento záväzok Bohu, tak, že KLIKNEŠ SEM ak súhlasíš, a si pripravená zdokumentovať túto časť tvoje Cesty k obnove, vo forme "Čo som sa naučila."

A ak chceš, aby ti bola pridelená ROVNAKO-ZMÝŠĽAJÚCA ePartnerka počas tvojej obnovy, buď si istá, že si vyleješ srdce v KAŽDEJ lekcii.