DEŇ 15 kapitola 11 "Lebo nenávidím rozvod"

no najskôr svedectvá o obnovených manželstvách
zobraté z 

Slovo SVOJHO Svedectva

WOTT. SLV

Obnovené v Kansase!

Môj manžel prišiel domov minulý október a tak moje svedectvo je o našej obnove. Pripravujeme sa na stavbu nášho domu 20 km ďalej z miesta, kde súčasne žijeme. Dostali sme pozemok o ktorý sme sa uchádzali a je  v blízkosti malého mesta.

Bola som zúfalá kvôli tomuto pozemku, lebo sa nám neozývali skoro tri týždne. Potom som si prečítala, čo povedala Erin, nad ničím sa nestrachovať a nechať, aby Boh pracoval. Upokojila som sa a povedala, že ak je pre nás určený, dostaneme ho.,

Nasledujúci deň nám pani zavolala a povedala, že pozemok je náš! Bola som tak vďačná za všetko, čo Boh urobil pre moju rodinu a mňa a za všetko, čo stále robí. Ďakujem Ti!!!

Obnova v Arizone!

Môj manžel je doma! Boh zariadil okolnosti, ktoré ho priviedli domov. DŽ je stále v kontakte. Prosím modli sa so mnou za Boží zásah a aby som bola ticho a dovolila Bohu byť Bohom!

Obnova v Georgii!

Aleluja Božiemu baránkovi! Môj manžel sa vrátil domov v nedeľu po tom, ako si zbalil veci a nasťahoval sa k bratovi pred piatimi týždňami! Veľa nocí strávil so mnou vrátane celého minulého týždňa, no konečne priniesol svoje veci domov!

Vidím, ako Pán mocne pracuje v manželovom živote. V piatok večer ma požiadal, aby som urobila zoznam vecí, v ktorých som chcela, aby sa zmenil, aby sa mohol rozhodnúť, či to bude možné. Medzi vecami na liste bolo, aby sme sa spoločne modlili a čítali Bibliu denne, rozvíjali spoločné záujmy a delili si zodpovednosti v domácnosti.

Keď si prečítal môj list, všetko označil za nemožné. No aj tak sa vrátil domov a povedal, že je ochotný pokúsiť sa o to! Toto od muža, ktorý si nikdy nemyslel, že má nejaké chyby a stále mi hovoril, že sa nikdy nezmení!

Verím, že cez modlitbu, postenie sa, volanie k Pánovi a zotrvanie vo vernosti k Erininmu učeniu, Pán pracuje v mojom manželovi. Včera sme triedili jeho oblečenie a strávili sme niekoľko hodín upratovaním domu (SPOLU). Predtým to bola vždy iba moja práca.

Pomáha mi pri práci okolo domu bez toho, aby som ho požiadala a preukazuje väčšiu zdvorilosť k našim synom! Napriek tomu, že povedal, že môj zoznam bol nemožný, už sa začal meniť. Vďaku vzdávam iba nášmu úžasnému Bohu cez silu Ducha Svätého!

Ešte sme sa nezačali spolu modliť a čítať Slovo, no verím prisľúbeniam Boha, ktorý hovorí vo Filipanom 1:6, "A som si istý, že Ten, čo začal vo vás dobré dielo, aj ho dokončí až do dňa Krista Ježiša."

Obnovené manželstvo v Georgii!

Chcem sa podeliť s mojou chválou. Môj manžel opustil DŽ a vrátil sa domov—zrazu!!!! Z domu odišiel v septembri a vrátil sa v marci! Dal si na prst obrúčku a dnes večer ma prekvapil, keď mi ju ukázal a povedal, "Prejdeme cez to." Cez naše odlúčenie ju nezahodil. Presne vedel, kde bola!

Môj manžel sa vrátil domov, lebo jeho vzťah s DŽ sa skončil a chýbali mu deti. Povedal, že ma nikdy neprestal milovať a  myslieť na mňa. Chvála Bohu, je doma a Boh dokončí, čo začal. Určite je ľahšie držať ústa zatvorené, keď ho vidíš iba raz za týždeň! =) Rozhodne sa prihlásim za novú epartnerku, lebo určite potrebujem podporu cez túto etapu. Teraz sa musím udržať na nohách a vo viere, lebo to vyzerá, akoby vstával a padal v závislosti na úrovni viery, v ktorej kráčam.

Veci berieme pomaly, no Boh koná veci rýchlo. Udržujem moju duchovnú stenu cez modlitbu. Napriek tomu, že toto je úžasné víťazstvo, vojna sa neskončila a ja nechcem sedieť a dovoliť, aby diabol ukradol to, čo Boh oživil. Strach je pod mojimi nohami.

Vašu stránku som našla, keď som hľadala pomoc, ako jednať s cudzoložstvom. Hľadala som iba Kresťanské stránky, no všetko bol odpad, odpad, odpad! Čítala som si pár článkov, ktoré vysvetľovali pravdu o rozvode a opätovnom sobáši a vtedy som našla vašu stránku! Vaše vysvetlenie o "Jednom tele" a verše o rozvode a o tom, že opätovný sobáš ani nie je možnosť iba kvôli nevere, ma udržalo v čítaní. Nikdy predtým som nepočula toto učenie. Nemala som úmysel rozviesť sa. Chcela som vidieť zázrak od Boha. Môj manžel a ja sme prešli mnohými ťažkosťami počas deviatich rokov a vedela som, že keby som sa priblížila k Bohu a poslúchla, bol mi ma priviedol k obnove.

Tiež si opísala, čo je láska—NIE ARGUMENTOVANIE, ALE SÚHLASENIE!! A učenie sa povedať NIE "tvrdej láske"—to bolo to, čo priviedlo manžela domov ku mne, keď sa druhý vzťah stal trpkým!!! Mohol zostať žiť osamote—no okamžite prišiel domov, lebo nemal pochybnosti o tom, že ho milujem a že ho zoberiem späť—bez otázok, bez hádok, bez jačania!!

Kedže som ho ľúbila tak, ako učíš, napriek tomu, že môj manžel sa niekoľko krát zmienil o predaji domu a že mi dá o 2/3 menej peňazí,,,atď., súhlasila som so všetkým, čo povedal a ANI RAZ mi nedal menej ako CELÚ výplatu!!! On sedem mesiacov platil za jeho byt, platbu za nákladné auto a za zábavky, z práce, ktorú mal bokom. Nielenže mi dal celú výplatu, no keď sa vyskytli vedľajšie výdavky, zaplatil za to—a vždy sa spýtal, či nepotrebujem pomoc. Boh sa postaral o všetky potreby!

Najťažšie bolo netlačiť na manžela, lebo nikdy medzi nami nebola stena nenávisti a preto, lebo sa vždy o nás dobre postaral (o našich troch chlapcov a mňa). No učím sa aj tomuto, lebo teraz je doma a potrebuje vlastný priestor. Starám sa o jeho potreby, nevyzvedám, ale čakám.

Môj manžel povedal, že som sa k nemu vždy dobre správala bez ohľadu na skutočnosti a ak som aj povedala niečo, čo nebolo milé, rýchlo som sa ospravedlnila a ukľudnila ho. Nikdy som nevedela, či ma vôbec počúva, keď som to robila. Vždy iba povedal, "Áno, dobre, je mi jedno." DŽ sa stala zatrpknutou a svárlivou a ja som zostala ticho. Teraz, keď je doma, je to ťažšie zostať ticho—a ja si musím pripomínať všetko učenie o láskavosti a o tom, ako nebyť svárlivá.

Nikdy som nevynechala chválu na vašej stránke. Keď som sa cítila zle, mohla som vidieť iné veriace, ktoré sa radovali z najmenších vecí a to ma prinútilo, aby som sa pozrela a videla všetku chválu, ktorú musím Bohu vzdať!

Je ešte veľa úžasných detailov, o ktoré by som sa mohla s vami podeliť, no písala by som celú noc! Boh sa postaral o moje deti a mňa úžasne počas nášho odlúčenia. Boh mal veľké zľutovanie s mojim manželom a so mnou. To, ako mi Boh denne odpúšťal keď som zlyhala a povedala veci, čo som nemala, je úžasné. Bol tak láskavý, že mi odpustil a zdvihol ma. BEZ OHĽADU na moje pády, Boh poznal moje srdce a miloval ma a obnovil moje manželstvo. Neklame!

Ďakujem za podporu z tohoto spoločenstva. A tak, ako som povedala predtým, nebolo dňa, aby som si neprečítala chvály. Tie boli pre mňa požehnaním každý deň a povzbudzovali ma, aby som sa nikdy nevzdala a bola schopná vidieť požehnania v mojom vlastnom živote. Ďakujem, že ste zasiali v mojom živote a manželstve. Kiež by ste žali úžasné ocenenie od Pána.

Chválim Boha  a vzdávam Mu všetku chválu za to, čo robí v mojom živote a živote iných veriacich, a za to, čo urobil v tvojom živote. Vašu stránku odporúčam a aj materiál každej žene, s ktorou sa stretnem a ktorá prechádza cez problémy v manželstve.

Ďakujem. Spôsobili ste zmenu v mojom živote. Vedela som, že cez toto s Bohom prejdem a zvíťazím, no to, že som našla váš materiál ma dalo na správnu cestu od začiatku, bez toho, aby som strácala čas a pýtala si rady od ľudí a hľadala materiály ktoré by "mohli" pomôcť. Vy ste mali SLOVO od BOHA, ktoré vysvetľovalo každú situáciu, ktorej som čelila—a ja som hltala Slovo a išla dopredu a nikdy sa nepozrela dozadu. Chvála Bohu. Je tak dobrý!!!

Chvála Bohu!! Obnovené v Louisiane iba za dvadsať dva dní!

Boh zasiahol zrazu. Chcela som vzdať Bohu chválu za to, že priviedol môjho manžela naspäť do môjho života. Po dvadsiatich dvoch dňoch odlúčenia a so zastavenou žiadosťou o rozvod. Boh mi dal novú šancu. Zlomil ma a prestaval ma na niekoho, kto Mu bol viac podobný!

Môj manžel nemohol uveriť tomu, kým som sa stala. A to iba preto, lebo som našla Boha. Neviem si predstaviť život bez Neho. Ďakujem ti, Erin za to, že si mi ukázala cestu Boha.

Chcela by som povzbudiť všetky ženy a mužov, ktorí zažívajú ťažkosti v manželstve, aby najskôr našli PÁNA a on vás zmení a potom aj vašich partnerov. Neexistuje iný spôsob a keby aj existoval, som šťastná, že som si vybrala Jeho cestu na obnovu nášho manželstva.

Moje manželstvo je teraz lepšie ako v prvý deň, keď sme sa zobrali, lebo mám Ježiša v mojom živote, ktorý mi ukazuje cestu. Nikdy som nebola taká šťastná a naplnená ako teraz. Chválim Boha, za to, že si ma vybral a požehnal ma. CHVÁLA BOHU!

Môj manžel odišiel na Valentína, zohnal si byt, kontaktoval svojho právnika a zavolal mi, aby mi oznámil, že začne s papiermi. Bola som zmätená. Nevedela som, na ktorú cestu sa obrátiť, alebo čo robiť.

O tri dni neskôr som začala hľadať na internete, čo zahŕňa rozvod. Zastavila som sa na príspevkoch o rozvode a prvý odkaz, ktorý som dostala bol o Spoločenstve obnovy. Nevedela som, o čom to je.

Bola som zúfala a rozhodla som sa, že to skontrolujem. Bola som prekvapená Božím zásahom. Začala som čítať všetky svedectvá o obnovených manželstvách a rozhodla som sa, že to aj ja urobím. Ďalší deň môj manžel prišiel, aby si zobral nejaké veci a priniesol niečo, čo bolo v sklade.

Prvá krabica, ktorú som otvorila zahŕňala Bibliu. Myslím, že sa mi Boh pokúšal niečo povedať. Biblia patrila nášmu domu, nie skladisku. Otvorila som ju a začala čítať po prvý krát v mojom živote. Všetky odpovede, ktoré som hľadala boli pred mojimi očami!

Objednala som si Erinine knihy a okamžite som začala na nich pracovať a uplatňovať to, čo som sa naučila. Každý deň som žiadala Boha, aby priviedol do môjho života viac skúšok, aby som sa stala lepším človekom. A ver, On to urobil.

Všetko som oddala Jeho Slovu. Skoro každý deň som mala nejaké požehnanie od PÁNA. Nemohla som uveriť, že som žila prvých tridsať rokov môjho života bez poznania Boha a namiesto toho som žila so svetom. Neviem, ako som mohla bez Neho zájsť až tak ďaleko. Naozaj ma volal a ja som ignorovala Jeho volanie.

Do 22 dní od nájdenia Boha som bola denne skúšaná a prešla som cez túto skúšku bez rozmýšľania o nej. Boh je úžasný! Úplne zmenil môj život. Nikdy som nebola tak šťastná a naplnená tak, ako som teraz s Bohom v mojom živote. Vzdala som sa môjho manžela, prijala som Ježiša do môjho života a požiadala Ho, aby ma zmenil a prestaval na niekoho, kto Mu bude viac podobný!

Keď sa ma manžel spýtal, či ma môže vidieť, nemohol uveriť, že som tou istou osobou, ktorú pred pár týždňami opustil. Tešili sme sa zo vzájomnej spoločnosti tak veľmi, že ma pozval opäť!

Môj manžel a ja sme sa odlúčili, lebo sme nemohli nájsť spoločnú cestu. Stále sme sa hádali pre všetko. Radšej sme sa ani nerozprávali, aby sme sa vyhli hádke. Žili sme si svoje životy a neboli sme jedným telom.

Pravdepodobne som bola najsvárlivejšou ženou, ktorú by ste kedy stretli. Musela som mať pravdu vo všetkom. Boh ma úplne zmenil. Môj manžel sa začal na mňa pozerať tak, ako ma videl Boh. Nebola som žena, ktorú opustil, ale niekto úplne iný. Teraz sa teší, že môže byť v mojej prítomnosti, rozprávať sa a smiať sa so mnou. Stala som sa ženou, takou, akou ma Boh chcel mať. Každý deň sa o trochu zmením. S každou zmenou sa zo seba viac radujem. Boh je úžasný.

Boh zastavil rozvod, lebo som bola ochotná vzdať sa všetkého, čo som mala a stať sa ženou, po akej On túžil. Vzdala som sa všetkého, a stala som sa úplne oddanou Bohu. Všetko ostatné sa k tomu pripojilo.

Manžela som videla v nedeľu a on opäť nosil obrúčku. CHVÁLA BOHU!! Plánujeme si, že kúpime nový dom, aby sme začali nový život spoločne! Jedna vec je rozdielna a to, že Boh je v strede. Neviem si predstaviť, že by som žila bez NEHO.

Som tak vďačná za Spoločenstvo obnovy a za priateľku, ktorá ma nasmerovala na túto stránku a som vďačná, že si ma Boh vybral a zmenil ma na niekoho, kto Mu je viac podobný. Nikdy som sa necítila opustená, dokonca ani vtedy nie, keď bol manžel v inom byte, lebo som mala Boha v mojom živote a On ma nikdy neopustí.

Povzbudzujem každú ženu, aby sa natiahla za PÁNOM a našla pravé šťastie s Bohom. Neexistuje iná cesta, ako byť úplná. Ver v svoje manželstvo; počúvaj Boha a On ťa bude viesť po správnej ceste. Pozeraj sa na Neho a všetko ostatné sa vyrieši. Pamätaj, musíš čakať na Jeho načasovanie, ale aj to sa stane. Maj vieru v Boha a všetko je možné!

Tridsať dva ročné manželstvo zázračne obnovené!

Chcem vzdať Bohu chválu za všetko, čo urobil, že je mojou láskou a ja som Jeho. Pred touto skúškou v našom manželstve som nikdy Boha nepoznala tak, ako Ho poznám teraz. S manželom sme boli odlúčení šestnásť mesiacov a teraz je doma! Joel 2:25 je pravda—Boh  vynahradí roky, ktoré vyžrala kobylka, a bude to lepšie ako predtým!

32 rokov som bola svárlivou ženou (moderný názov je feministka a mala som rovnostranné manželstvo). Kráčala som v sebeckosti, vždy som sa snažila vládnuť a dostať moju porciu koláča. Boh sa mi ukázal, odpustil mi a pokračuje v pretváraní ma, keď som sa podriadila Jeho vôli pre môj život.

A aké úžasné požehnania na mňa vylieva, keď kráčam v podriadení sa Jemu. Priatelia, je to nádhera pozerať, ako  krásne otvára našu obnova no stále musím vytrvať v trpezlivosti a nepredbiehať to, čo Boh chce urobiť v Jeho načasovaní.

Byť ticho a nevysloviť môj názor je ťažké, no keď tak konám, Boh má milión krát požehnáva! Božími princípmi sú Pravda a ja to vidím stále a stále. Môj  manžel sa vrátil domov napriek tomu, že trpí depresiou, a Boh pokračuje na jeho vyliečení.

Pozorujem každý deň. Keď prišiel, povedal, "Neponáhľam sa nikoho vidieť." No minulú noc zavolal mojej mame, ktorá ho veľmi miluje a modlila sa za neho každý deň počas tejto skúšky. Dovolil mi, aby som povedala ostatným, že je doma. Keď som mu povedala o ľuďoch, ktorí ho majú radi, povedal, "Ďakujem ti. Necítim nič, preto to odmietam."

Drahé veriace, nikdy nevieme, akú bolesť druhí prežívajú! Iba Boh vie a On nám nariadil, aby sme sa navzájom milovali bez ohľadu na okolnosti. Tak vás chcem povzbudiť, aby ste čakali. Bolesť je veľká a čakanie sa zdá ako celá večnosť, no Boh je verný. Volaj k Nemu a On sa postará o VŠETKY vaše potreby, dokonca aj potom, keď sa manžel vráti domov.

Môj manžel ma požiadal, aby som sa s ním rozviedla pred mnohými mesiacmi a keď som mu odpovedala listom, že sa ho "vzdávam" vtedy sa veci zmenili!!! Boh je úžasný Boh a miluje každého a chce nás požehnať. Drž sa Ho a pozeraj, ako za teba bojuje. Nech Boh požehná a obnoví všetky manželstvá a rodiny!

Odpoveď na vašu otázku o tom, ako mi vaše spoločenstvo pomohlo počas toho času, vám musím tiež povedať o obnove mojej priateľky. Moje manželstvo padlo pred jej o niekoľko mesiacov. Keď som sa s ňou po Vianociach rozprávala, povedala, "Myslím, že budeme spolu slobodné," no ja som objavila vaše spoločenstvo a odpovedala, "Nie, nebudeme!" 

Spolu sme si objednali videá "Be Encouraged", knihu o obnove a pracovnú knihu pre ženy. Modlili sme sa, postili sa a študovali Božie Slovo spoločne. Niekedy sme sa modlili štyri, päť krát za deň lebo jej obnova bola veľmi intenzívna. Moja bola pomalšia. Po celý čas sme sa povzbudzovali, pomáhali si a zodpovedali sme sa jedna druhej. Vaše materiály nás priviedli k Božiemu Slovu. Kazety boli veľmi pomocné. Stále sme ich počúvali a vždy sme počuli novú pravdu z Božieho Slova, keď sa naše okolnosti otvárali.

Obe vzdávame Bohu chválu za to, čo urobil v našich manželstvách a rodinách a sme ponížené Jeho milosťou!

Ďakujeme ti za obetu, ktorú si pre toto spoločenstvo urobila. Bolo to zúfalo potrebné, lebo tak veľa (dokonca Kresťanov!) verí, že ak si raz manžel myslí, že je koniec, už nič viac nemôžu urobiť, no Pravda z Jeho Slova hovorí opak. Nech vás Boh požehná, ochráni a odplatí vám za túto prácu, ktorú ste v Jeho mene vykonali!

Ďalšia obnova v Texase!

Od manžela som bola odlúčená skoro tri roky. Chcela by som poďakovať Bohu a povedať každému, kto si prečíta túto chválu, že sa môj manžel vrátil domov!! Nemohla som sa vzdať myšlienky, že budeme jedného dňa opäť spolu, a tak som sa modlila a žiadala Pána o vedenie.

Boli sme spolu v septembri, no iba na krátku chvíľu. Opäť odišiel po dvoch mesiacoch. Diabol sa ho pokúšal presvedčiť, že to nezvládne bez DŽ. Keď bol v septembri doma, volala a obťažovala nás denne. Teraz vidí, že Boh a iba Boh má kontrolu nad touto situáciou.

Teraz keď je doma, máme taký pokoj—je to neuveriteľné. DŽ pozná moje telefónne číslo, no ani raz nezavolala!! Viem, že nás má Boh v Jeho rukách.

Keď predtým prišiel domov, volala a hovorila tie najhoršie veci. No chvála Bohu, lebo odstránil túto prekážku z našich životov a kráčame dopredu. Vďaka ti Pane za Tvoje požehnania.

Ďalšia obnova v Kalifornii!

Moja kamarátka sa so mnou podelila o stránku Spoločenstva obnovy 3. januára. Bola som veľmi povzbudená, keď som si čítala chvály a pridala som naše mená kvôli modlitbe za obnovu manželstva. Ten istý deň sa manžel vrátil domov a povedal, že sa to medzi ním a DŽ skončilo! No o dva týždne, keď som prišla na to, že sú stále spolu, sa odsťahoval.

Odvtedy žil so svojim bratom 21 mesiacov, mal vlastný byt a dokonca sa na krátku chvíľu vrátil domov. Tak dlho chodil medzi domom a bytom DŽ! Teraz je doma krásnych 23 dní!!!!

Naozaj verím, že ho Boh priviedol domov a tento krát zostane. Viac sa rozprávame a robíme si dlhodobé plány s našim domom; chceme kúpiť novú spálňu atď. Tiež mi zavolá, keď sa má domov vrátiť neskoršie!!!

Bola som požehnaná, lebo napriek tomu všetkému manžel trávil čas s deťmi. Verím, že kvôli tomuto boli uchránené od ťažkostí a sú dobrými žiakmi.

Viem, že naše manželstvo potrebuje veľa uzdravenia, no chválim Boha za ten veľký, obrovský krok v tom, že priviedol manžela domov! Dôverujem Bohu, že ho privedie CELÉHO k Sebe! Modlím sa, aby moje svedectvo povzbudilo iné, aby sa nevzdali predtým, ako dostanú svoj zázrak! Chválim Boha za spôsob, ako pracoval v mojom živote a v živote môjho manžela!

Nevzdaj sa! Môže to byť dlhé naťahovanie sa, no Boh môže a obnovuje manželstvá. Som požehnaná priateľkou, ktorá sa modlí a ktorá prešla tou istou vecou a povzbudzovala ma, aby som milovala tak, ako miluje Boh.

Obnovené a Jeho milujúce!

Chvála Bohu! Aké úžasné je Jeho meno! Nech je Jeho meno požehnané! Zaslúži si všetku chválu! Ďakujem Bohu za to, že počuje a odpovedá na modlitby. 

Modlila som sa, aby bolo moje manželstvo obnovené. Boli sme manželmi 28 rokov keď ma môj manžel opustil počas vážnych rodinných problémov. Začal žiť s DŽ. Bola som taká zničená, no modlila som sa. Mohla som iba stáť a modliť sa, aby Boh priviedol môjho manžela naspäť domov.

Vedela som, že Boh mi ho dal a nemám dôvod pochybovať, že nám Boh dáva čas od seba pre svoj vlastný zámer. Potrebovali sme kráčať bližšie pri Ňom. Ja som a on tiež! Mala som veľa verných partneriek, ktoré sa so mnou modlili z celého USA: Všetky ma povzbudzovali, aby som vytrvala v modlitbe a stála na Božom Slove, lebo Jeho Slovo sa nikdy nezmení.

Môj manžel požiadal o rozvod a ja som nemala peniaze, aby som odpovedala. Opustila som súd a povedala, "Bože, toto je naozaj v tvojich rukách." Papiere nikdy nikam nešli! Iba Boh! Chválila som Boha denne a začala som Mu ďakovať, že privedie manžela domov ešte predtým, ako tak urobil.

Boh mi začal dávať pokoj, o ktorom som vedela, že prevyšuje všetku chápavosť. Vedela som, že Boh má môjho manžela a ja musím vykonať moju časť s Jeho vedením. Dokonca som videla manžela s DŽ. Vždy som Boha žiadala, aby ma urobil takou, po akej túži môj manžel a aby mi dovolil konať v súlade po celý čas.

Ďakujem Bohu, že urobil to, čo povedal, že pre mňa urobí! Povedal mi, aby som Mu verila! A tak som! Ďakujem Bohu zato, kým bol v mojom živote a vedela som, že je verný Svojmu Slovu. Začala som čítať a napĺňala som si tým dušu.

Môj čas s Ním sa nedá ničím nahradiť. Mala som intímny vzťah s mojim Tvorcom, Spasiteľom, Ochrancom a mojim neustálym Vodcom. Je skutočný!!! Čítaním Jeho Slova a dovolením, aby bolo semienko zasiate v mojom srdci mi dávalo silu každý deň. Boh chcel, aby som verila, verila, verila.

Každý deň som Bohu ďakovala za manželovo oblečenie, ktoré bolo v skrini. Ďakovala som Bohu za manželovo pracovné auto, ktoré stálo na príjazdovej ceste a jeho auto v garáži. Tiež som začala kupovať nejaké veci, o ktorých som vedela, že sa manželovi páčia a umiestila som ich v dome.

Opätovne som potvrdila moju úplnú dôveru v Boha, že toto vyrieši v Jeho stanovenom čase. Vzdávam všetku chválu Bohu; priviedol môjho manžela naspäť domov po mesiacoch strávených mimo! Nikdy som to nemohla vzdať lebo Boh mi denne dával novú nádej, aby som vytrvala a modlila sa, aby som bola závislá iba na Ňom.

Naučila som sa, že všetko je v Božom čase, nie v našom. Stále Bohu ďakujem zato, že je doma a s mysľou v Kristovi! Má rád Slovo! Spoločne študujeme naše lekcie. Boh je dobrý Boh a žije vo mne!

Som schopná podeliť sa s mojim svedectvom s inými ženami, ktoré sú teraz tam, kde som bola ja predtým. Môžem im povedať s úplnou istotou, že Boh je verný svojmu Slovu! Hovorím im, že Boh je na našej strane, Ježiš sa za nás prihovára a anjeli sa utáborili okolo nás!

Náš Boh je úžasný Boh! Ďakujem Mu za každý deň, ktorý urobil a budem sa tešiť a radovať. Denne sa modlím, aby bol môj život požehnaním pre niekoho iného. Nech ťa Boh žehná a nevzdaj sa! Bez ohľadu na to, ako to vyzerá, Boh má kontrolu a vyvedie ťa von! Boh má pre teba požehnanie. On ma požehnáva práve teraz! Chváľme Ho!!" Aleluja!!! Veľmi Ho milujem!!!

Obnovené po opätovnom sobáši!

Ďakujem Spoločenstvu obnovy za vašu vernosť v nasledovaní Pánovho volania. Šírite Jeho odkaz lásky a uzdravenia nám všetkým. Chválim a ďakujem Pánovi za všetko, čo robí v mojom živote a v živote môjho manžela.

Včerajšok bol mojím posledným dňom fyzickej terapie (mala som vymenené oba kĺby), a tento pondelok idem do práce telesne vyliečená. Operácia a zotavenie prebehli úžasne a keďže som bola sama, deti prišli a starali sa o mňa. Bol to úžasný čas na vyliečenie našich vzťahov—Boh obnovil tieto vzťahy a dovolil mi, aby sa o Neho podelila s mojimi deťmi, rodičmi a súrodencami!

Keď môj manžel v októbri tesne pred mojou operáciou požiadal o rozvod, nasledovala som všetko, čo si navrhovala—žiadny právnik, nebojovala som o nič a nepodpísala som papiere. To, čo si povedala, bola pravda, môj manžel ma stále podporoval, platil všetky účty vrátane platby za moje auto! Tiež sa uistil, že sa zotavujem pod jeho poistením napriek tomu, že nič z tohoto nebolo rozvodom nariadené!

Napriek tomu, že medzi nami nebola stena nenávisti, po rozvode sme nemali skoro žiadny kontakt. Pán ma predtým pripravil na to, čo mi manžel povie—že si zobral DŽ, lebo si myslel, že bol do nej zamilovaný. No Pán mi dal úplný pokoj a pripravil ma na jeho priznanie.

Potom jedného dňa manžel neočakávane vošiel do dverí! Povedal, že nikdy nechcel odísť! Potom mi povedal, že majú veľké problémy a že už tak viac nemôže žiť, že zamenil svoj život, ktorý mal, za život, ktorý má teraz. Začali sme rozhovorom a chválením Boha!

Verila som, že obnova nášho manželstva bola poruke napriek tomu, že to vyzeral komplikovane a nemožne, no pre Pána nič nieje nemožné! Kvôli tomu, čo robí v mojom živote, som schopná podeliť sa s inými ženami cez čo ma Pán previedol. Ich manželstvá sa tiež zlepšujú s úžasným vyliečením ich manželov! Odkaz sa šíri spolu s Pánovým uzdravením. Vau!

Finančne sme boli stabilní a darilo sa nám, no teraz sme v bode, že ideme všetko stratiť, no chvála Pánovi, to je iba vec!! Nedá sa to porovnať s úžasným uzdravením, ktoré okolo mňa vykonáva! Pán mi ukázal, že moja istota je v Ňom a že sa nemám strachovať o nič. Obklopil ma nádherný pokoj a zaplnil každú jednu chvíľu.

Som veľmi vďačná za to, čo Pán urobil v mojom živote a v životoch tých, okolo mňa. Tiež vďačím za moju epartnerku. Manželstvo mojej prvej je obnovené a tá, ktorú mám teraz mi pomáha jej modlitbami a porozumením, lebo tiež kráča touto cestou. Nech ju Boh požehná a vás všetky za vašu vernosť a nasledovanie Jeho hlasu. Vytrvaj vo viere, že "to čo je ľuďom nemožné, je možné Bohu!" Ešte raz, ďakujem.

SLV-WRYM-NEW-COVER-Front

 Kapitola 11
Lebo Nenávidím Rozvod

“Lebo nenávidím rozvod,
povedal Hospodin, Boh Izraela.”
-Malachiáš 2:16

Prečo tak veľa manželstiev končí rozvodom? Všetky sme počuli štatistiku... Päťdesiat percent prvých manželstiev končí rozvodom a osemdesiat percent druhých manželstiev tiež. To znamená, že iba dvadsať percent druhých manželstiev prežije! Hanbou je, že také isté množstvo manželstiev končí rozvodom aj medzi veriacimi!! Kresťania teraz akceptujú rozvod ako možnosť! Prečo ten nával zničených manželstiev?

„Spustil sa dážď, privalili sa vody, strhla sa víchrica a oborili sa na ten dom, ale dom sa nezrútil, lebo mal základy na skale.“ (Mt 7, 25) Bol tvoj dom postavený na Skale? „Spustil sa dážď, privalili sa vody, strhla sa víchrica, oborili sa na ten dom a dom sa zrútil; zostalo z neho veľké rumovisko.“ (Mt 7, 27)

Skala, na ktorej musíme stavať, je Božie Slovo! Koľké z nás naozaj poznali princípy, o ktorých čítame v tejto knihe? Kniha proroka Ozeáša 4, 6 nám hovorí: „Môj ľud hynie, lebo nemá poznania.“ Toto bola určite pravda o mne a som si istá, že aj o tebe!

Tak potom, keď sa naše manželstvo rozbije, hľadáme spôsob, ako z neho vykĺznuť, len aby sme urobili tú istú chybu v druhom alebo nasledujúcom manželstve. Boh nenávidí rozvod, ale keď sme uprostred problému, veríme, že to je to, čo nám prinesie úľavu. Dokonca sa pokúšame samé seba (aj iných) presvedčiť, že to je to, čo chce Boh, keďže nechce, aby sme trpeli. (Vráť sa späť ku kapitole 4, „Rôzne skúšky“, ak stále veríš, že je to pravda).

Podvod

Keď živíme zlú myšlienku alebo nápad, Boh nám hovorí: „Ale každého pokúša vlastná žiadostivosť (definícia žiadostivosti je „túžba“ za niečím zakázaným, ako napríklad túžba po rozvode, aj keď Boh povedal:  „Nenávidím rozvod.“), ktorá ho zachvacuje a zvádza. Žiadostivosť potom, keď počne, porodí hriech a keď je hriech dokonaný, splodí smrť. Nemýľte sa, bratia moji milovaní!“ (Jak 1, 14-16) Je smutné, keď toľkí hovoria, že na rozvode nie je nič zlé, najmä v určitých situáciách, ba dokonca aj vtedy, keď jasne vidia skazu, ktorú rozvod za sebou zanechá.

Musíme poslúchnuť Boha radšej ako človeka. Každý má svoj vlastný názor, čo sa týka manželstva a rozvodu (čo si „myslia“ ohľadom manželstva nám Boh ukazuje vo svojom Slove). „Boha treba viac poslúchať ako ľudí.“ (Sk 5, 29)

On je naša jediná nádej ku spaseniu. Nenasleduj to, čo povie niekto iný. Namiesto toho nasleduj Boha; poslúchni Ho, lebo On je naša jediná nádej ku spaseniu. Nekomplikuj Jeho Slovo tým, že sa pokúšaš zistiť, čo „tým On myslel“. On myslí presne to, čo povie!

Nehanbím sa za evanjelium. Prosím, stoj na Božom učení bez ohľadu na to, čo je teraz populárne a koľko veriacich ľudí je rozvedených/alebo opäť zosobášených. „Lebo ja sa za evanjelium nehanbím; veď ono je Božou mocou na spásu každému, kto verí.“ (Rim 1, 16)

Prosím, pochop, že ak má byť manželstvo zachránené, musí stáť na pravde! Tvoje druhé manželstvo by mohlo vyzerať šťastne, no v skutočnosti by žilo v klamstve, nie svedectvom Božej vernosti. Druhé manželstvá spôsobujú utrpenie ostatným a nedostávajú od Boha to najlepšie; najmä deti, ktoré trpia najviac! Je veľmi pokúšajúce chcieť si nájsť druhého manžela, keď toľké vyhlasujú, že našli šťastie v druhom manželstve potom, keď konečne opustili prvého manžela!

S jemnosťou  naprav  tých: ktorí  žijú v protiklade.  Prosím: nerozprávaj  o rozvode.  Každý človek má rozprávať, učiť a žiť iba pravdu. Potom Duch Svätý bude pôsobiť a Pán zmení srdcia. „Hlúpym a neviazaným otázkam sa vyhýbaj, veď vieš, že vyvolávajú len zvady.“ (2Tim 2, 23)

„A Pánov služobník sa nemá vadiť, ale má byť ku každému prívetivý, schopný učiť a byť trpezlivý. Tých, čo odporujú, má mierne karhať; možno im raz Boh dá kajúcnosť, aby poznali pravdu a vymanili sa z osídel diabla, ktorý ich drží v zajatí svojej vôle.“ (2Tim 2, 24-26)

Strom poznáš podľa ovocia. Môžeme vidieť ovocie tých, ktorí dovolili obrovské zneužitie „výnimky“ na rozvod. Začína to štrbinou „nevernosti a cudzoložstva“ a vedie to k rozvodu prakticky pre žiadnu príčinu! Ide to súbežne s problematikou potratov... Znásilnenie, krvismilstvo a zdravie matiek tvorí menej ako jedno percento všetkých vykonaných potratov! „Poznáte ich po ovocí.“ (Mt 7, 16) „Vypestujte dobrý strom a bude dobré aj jeho ovocie, alebo zasaďte zlý strom a bude zlé aj jeho ovocie. Lebo strom možno poznať po ovocí.“ (Mt 12, 33) Jasne môžeme vidieť zlé ovocie, ktoré je produktom kompromisom Božieho Slova – rozpadnuté manželstvá a porušené prísahy.

Otázky

Prečo musíme plne porozumieť a nasledovať Božie Slovo v súvislosti s manželstvom?

Lebo rodiny sú zničené a bez rodiny bude odstránený základ, na ktorom stojí naša krajina, a náš pád bude obrovský! My, ako kresťanky, budeme súdené. Nemôžeme ukázať prstom na iných, lebo Boh nám, veriacim, prisľúbil, že: „Môj ľud, ktorý sa volá mojím menom, sa skloní a bude sa modliť, bude hľadať moju tvár a odvráti sa od svojich zlých ciest, ja vypočujem z neba, odpustím ich vinu a ich zem uzdravím.“ (2Krn 7, 14)

Kresťanské manželstvá umierajú v takom istom pomere ako svetské. Prečo? „Môj ľud hynie, lebo nemá poznania.“ (Oz 4, 6) Kresťania boli oklamaní a nasledujú cesty sveta radšej ako Božie cesty.

Ako vieme, že sme boli oklamané, čo sa týka manželstva a rozvodu?

Odvrátenie sa od mýtov. Veľa z tých, ktorí sedia v laviciach v kostoloch, nechce počuť pravdu. „Lebo príde čas, keď neznesú zdravé učenie, ale nazháňajú si učiteľov podľa svojich chúťok, aby im šteklili uši. Odvrátia sluch od pravdy a obrátia sa k bájkam.“ (2Tim 4, 3-4)

Hľadáme radšej riešenia, ktoré ponúka na problémové ranené manželstvá svet, ako hľadáme Pána a Jeho Slovo. „Ale vy ste vyvolený rod, kráľovské kňazstvo svätý národ, ľud určený na vlastníctvo.“ (1Pt 2, 9) Nie sme vyvolený ľud, ak len nasledujeme „porazené cesty“, ktoré vedú k rozvodovým súdom!

Nesmieš  robiť to: čo  ťa  teší.  Jeho  Slovo  je  vždy  pevné;  Božie  Slovo  je vždy  v rozpore s filozofiou sveta a niekedy je ťažké mu porozumieť a nasledovať Ho. „Živočíšny človek neprijíma veci Božieho Ducha; sú mu bláznovstvom a nemôže ich pochopiť, lebo ich treba duchovne posudzovať.“ (1Kor 2, 14) „Lebo telo si žiada, čo je proti duchu, a duch, čo je proti telu. Navzájom si odporujú, aby ste nerobili to, čo chcete.“ (Gal 5, 17)

Zlé ovocie. A tu zase môžeme vidieť zlé ovocie všetkých kresťanských manželstiev, zničených, lebo uverili lži: „Poznáte ich po ovocí. Veď či oberajú z tŕnia hrozná alebo z bodliakov figy? Tak každý dobrý strom rodí dobré ovocie, kým zlý strom rodí zlé ovocie.“ (Mt 7, 15-17)

Fakty z Písma, na ktorých môžeme stáť

Poďme hľadať viac z Písma o tom, ako Boh vidí manželstvo.  Manželstvo je na celý život. Hovoríme prísahu, až kým nás smrť nerozdelí. „A tak už nie sú dvaja, ale jedno telo. Čo teda Boh spojil, nech človek nerozlučuje.“ (Mt 19, 6) „A BUDÚ DVAJA V JEDNOM TELE. A tak už nie sú dvaja, ale jedno telo.“ (Mk 10, 8)

Boh hovorí, že nenávidí rozvod! No napriek tomu, niektoré ženy sú presvedčené, že Boh im dovolil sa dať rozviesť! Niektoré povedali, že ich Boh „uvoľnil.“ On však hovorí: „Nenávidím rozvod, hovorí Pán.“ (Mal 2, 16) Boh sa nikdy nezmení: „Ježiš Kristus je ten istý včera i dnes a naveky!“ (Hebr 13, 8) Ty nie si výnimka: „Naozaj poznávam, že Boh nenadŕža nikomu.“ (Sk 10, 34)

Druhé manželstvo nie je možnosť - Biblia hovorí, že je to „cudzoložstvo“! No ja vám hovorím (Ježiš hovorí): Každý, kto prepustí svoju manželku, okrem prípadu smilstva, vystavuje ju cudzoložstvu; a kto si vezme prepustenú ženu, cudzoloží.“ (Mt 5, 32)

„A hovorím vám: Každý, kto prepustí svoju manželku pre iné ako pre smilstvo a vezme si inú, cudzoloží.“ (Mt 19, 9)

Cudzoložstvo. „On im povedal (Ježiš): ‚Každý, kto prepustí svoju manželku a vezme si inú, dopúšťa sa voči nej cudzoložstva.‘“ (Mk 10, 11) „Každý, kto prepúšťa svoju manželku a berie si inú, cudzoloží, a kto si berie takú, ktorú muž prepustil, cudzoloží.“ (Lk 16, 18)

Ak jej manžel zomrie. „Kým teda žije muž, budú ju volať cudzoložnicou, ak patrí inému mužovi. Ale ak muž zomrie, je oslobodená od zákona a nie je cudzoložnicou, ak patrí inému mužovi.“ (Rim 7, 3)

Nedostatok rozumu. „Ale kto cudzoloží so ženou, ten rozum potratil, iba kto strmhlav sa rúti do skazy ten také niečo urobí.“ (Prís 6, 32) „Kto bude súložiť s vydatou ženou, s manželkou svojho blížneho, tak cudzoložník ako cudzoložnica musia zomrieť.“ (Lv 20, 10)

A čo “výnimka“?

A znova, málo rozvodov medzi veriacimi je z dôvodu cudzoložstva, i keby to bola tá správna výnimka. Keď som bola poučovaná pastorom, ktorý mi tvrdil, že mám právo na rozvod, lebo môj manžel žije v smilstve, chcela som nájsť pravdu. Čo som našla, bolo, že v rôznych prekladoch Biblie boli slová „cudzoložstvo“, „smilstvo“ a „morálna nečistota“ používané, akoby to boli tie isté slová. No prišla som na to, že to nie sú tie isté slová! Slovo cudzoložstvo znamená skutok intímnosti po manželstve. A slovo smilstvo znamená skutok intímnosti pred manželstvom. A práve preto sú to dva úplne odlišné hriechy a nemali by byť zamieňané.

Biblia hovorí v Matúšovi 19, 9: „A hovorím vám: Každý, kto prepustí svoju manželku pre iné ako pre smilstvo a vezme si inú, cudzoloží.“ Táto výnimka hovorí, že manžel sa môže dať rozviesť v prípade, že vyšlo najavo, že žena spáchala hriech smilstva predtým, než uzavreli manželstvo - čo bol prípad Jozefa, ktorý chcel zanechať Máriu v tajnosti (Mt 1: 19). Nehovorí sa o tom, že sa môžeš dať rozviesť, keď tvoj manžel spáchal neveru, čo je intímnosť po manželstve. S touto informáciou by sme mohli prepísať verš Matúša na správne znenie: „Ja (Ježiš) hovorím, že každý, kto prepustí svoju ženu, ponecháva ju, aby páchala hriech cudzoložstva; a ktokoľvek si zoberie rozvedenú ženu, pácha cudzoložstvo.“ Iba ak vyšlo pred alebo počas sobáša najavo, že žena nie je panna - iba v tomto prípade sa môže manžel s ňou rozviesť. „Mojžiš vám pre tvrdosť vášho srdca dovolil prepustiť vaše manželky; ale od počiatku to tak nebolo.“ (Mt 19, 8) V inom slova zmysle, nie, nemôžeš  sa rozviesť s manželom z nijakého dôvodu.

Buď opatrná, keď hovoríš: „Boh mi povedal!“ „Hľa, som proti prorokom - hovorí Pán, ktorí použijú svoj jazyk, a vravia: ‚Hovorí Pán.‘ Hľa, som proti tým, čo prorokujú klamné sny - hovorí Pán, rozprávajú ich a zavádzajú môj ľud svojím klamstvom a chvastúnstvom.“ (Jer 23, 31-32) „Lebo nenávidím rozvod, povedal Pán.“ (Mal 2, 16) Boh nám nikdy nepovedal, aby sme konali v rozpore s Jeho Slovom! On sa nikdy nezmení! Nikdy!

Tiež buď opatrná, čo povieš o rozvode alebo druhom sobáši, lebo to môže naviesť druhú osobu, aby sa rozviedla alebo znovu vydala. „Beda svetu pre pohoršenie! Pohoršenia síce musia prísť, ale beda človekovi, skrze ktorého pohoršenie prichádza! Ale pre toho, kto by pohoršil jedného z týchto maličkých, čo veria vo mňa, bolo by lepšie, keby mu zavesili mlynský kameň na krk a ponorili ho do morskej hlbiny.“ (Mt 18, 7, 6) Mnohí boli oklamaní. Ak veríš, že Boh chce rozvod, si oklamaná. „A nečudo, veď sám satan sa tvári ako anjel svetla.“ (2Kor 11, 14)

Telo žne porušenie. „Lebo kto seje pre svoje telo, z tela bude žať porušenie. Ale kto seje pre ducha, z ducha bude žať večný život.“ (Gal 6, 8) Prv, než urobíš krok viery, skontroluj, čím si vedená. Telesné túžby sú dobré pre telo; ak za tým cítiš naliehavosť, nepotrebuješ milosť, aby si to realizovala. „Lebo telo si žiada, čo je proti duchu, a duch, čo je proti telu. Navzájom si odporujú, aby ste nerobili to, čo chcete.“ (Gal 5, 17)

Boh, jedine Boh! Čo nám to dalo, keď sme videli tak veľa zničených a poškodených manželstiev? Boh, a jedine Boh, môže zachrániť a udržať manželstvo pokope! Tvojou poslušnosťou voči Jeho Slovu!! Ale najskôr ho musíš poznať, aby si začala poslúchať. „Môj ľud hynie, lebo nemá poznania.“ (Oz 4, 6) A preto musíš toto čítať znova, znova a znova! Preto musíš meditovať nad Jeho Slovom. A preto sa musíš živiť Jeho Slovom, nielen každý deň, ale po celý deň!

Ak ma miluješ

Na záver: „Kto učí ináč a nepridŕža sa zdravých slov nášho Pána Ježiša Krista a učenia, ktoré zodpovedá nábožnosti, je nadutý, nič nevie, ale chorobne sa škriepi a háda o slová. Z toho vzniká závisť, zvady, rúhania, zlé upodozrievania, trenice ľudí, ktorí majú skazenú myseľ a sú pozbavení pravdy.“ (1Tim 6, 3-5) „Ak ma milujete, budete zachovávať moje prikázania.“ (Jn 14, 15) Ak hovoríš, že veríš v Boha, tak Ho poslúchni. „Čo ma oslovujete: ‚Pane, Pane‘, keď nerobíte, čo hovorím?“ (Lk 6, 46) Ak si sa rozhodla poprosiť Ježiša za svoju spásu, ale nenasleduješ Jeho učenie, tak potom nie je tvojím Pánom a Majstrom. Ak je tvojím Pánom, potom sa uisti, že tak aj konáš. Poslúchaj Ho!

Urobme osobné odovzdanie, že
ZOSTANEME VYDATÉ 

a povzbudíme všetky, ktoré stretneme alebo s ktorými budeme hovoriť, aby urobili to isté.

Osobná oddanosť: Zostať vydatá a povzbudiť ostatné, aby urobili to isté. „Na základe toho, čo som sa naučila z Božieho Slova, robím opätovný záväzok voči môjmu manželstvu. Pokorím sa, keď to bude nevyhnutné, a urobím všetky kroky ako vykonávateľka pokoja v mojom manželstve. Nebudem zakrývať moje prehrešky ani spôsobovať, aby iní zakopli. Odovzdávam moje pery, aby šírili Božiu pravdu o manželstve a o tichom a pokojnom správaní.“

Ak si pripravená urobiť tento záväzok Bohu, tak, že KLIKNEŠ SEM ak súhlasíš, a si pripravená zdokumentovať túto časť tvoje Cesty k obnove, vo forme "Čo som sa naučila."

A ak chceš, aby ti bola pridelená ROVNAKO-ZMÝŠĽAJÚCA ePartnerka počas tvojej obnovy, buď si istá, že si vyleješ srdce v KAŽDEJ lekcii.