★★★★★

Pamätáš si, keď som povedala v 10. týždni: „Ak si nečelila tejto situácii, ver mi, že budeš“?

Po tom, čo slúžim tak dlho, som si uvedomila jednu vec - nepriateľ nie je vôbec taký šikovný—takže používa rovnakú návnadu, ktorú hodí väčšine žien.

Chcieť byť milovaná mužom, je niečo, po čom baží väčšina žien od útleho veku. A obzvlášť je to preháňané, keď ich otec ich nemiluje, ako bol navrhnutý, aby robil.

Biblia nám hovorí, že každý je pokúšaný rovnakým spôsobom, a to platí aj pre ženy. A aj keď sa nezabávaš hriechom nevernosti (voči PM alebo tvojmu NM), nepriateľ spôsobí, že sa budeš cítiť zahanbená, presviedčajúc ťa, že si spôsobila čokoľvek sa stalo, kvôli niečomu, čo si urobila.

Aj keď by to mohla byť pravda, veľmi často (ak si dosť ďaleko na svojej ceste obnovy a zažila si Jeho lásku), zabávanie sa túžbou po inom mužovi sa nestane. Ak nie si tak ďaleko a stále túžiš po druhom mužovi, chcem ťa povzbudiť, aby si si prečítala znovu a znovu, Kto chce byť tvojím Milovníkom v Nájdení Môjho Nebeského Manžela. A teraz späť k dnešnej téme...

Keď som napísala a neskôr si znovu prečítala časť týkajúcu sa „návnady a hanby“ a najmä—„presvedčovania ťa, že si to spôsobila kvôli niečomu, čo si urobila“, bola som okamžite prevezená späť v čase. Bol to rok 2005 a ja som navštívila niekoľko služobníckych členiek a priateliek v Koloráde.

Členka, ktorú som nikdy nestretla a ktorá bola obnovená, ma láskavo pozvala, aby som zostala v horách vo veľmi malom meste. V dome, ktorý bol v jej rodine celé generácie. Môžem povedať, že som nikdy nebola tak rozmaznávaná, ani sa necítila tak uvoľnene? A toto môže byť to, čo viedlo k bytiu, kde a kedy som prvýkrát zažila pritúlenie sa k Nemu.

Avšak môj vystúp do týchto hôr bol skôr o tom, čo ma On volal urobiť pre niekoho iného, než aby ma jednoducho požehnal. Ale to som si uvedomila až oveľa neskôr.

Kým som bola v ich veľmi malej horskej chate, začula som hlasné prúdenie vody a zastavila som a spýtala sa mojej hostiteľky, čo to bolo a kde. Vysvetlila, že to bola tečúca voda, ktorá zostupovala z hory, keď sa roztopil sneh, a tak som pokračovala a potom sa jej opýtala, či existuje nejaký spôsob, ako by som to uvidela. Len preto, že som sa odvrátila, nemohla som vidieť tú hrôzu, ktorá musela byť napísaná na jej tvári, ale okamžite som ju mohla počula v jej hlase. Keď som počula jej paniku, okamžite som túto myšlienku zamietla, ale iba o chvíľu neskôr som sa našla, ako ju znova žiadam uvidieť to.

Úprimne povedané, pochopila som to až vtedy, keď som to vzala k Pánovi po tom, čo som si vyčítala svoju hlúposť žiadajúc znova uvidieť to. Úprimne som si myslela, že niečo so mnou nie je v poriadku, pretože som sa o tom neustále zmieňovala. A potom nastal „Aha moment“ a uvedomila som si, že musí existovať dôvod, prečo On chcel, aby tam so mnou išla.

Takže neskôr, keď sme šli späť z centra mesta, všimla som si cestu priamo z domu a spýtala som sa, či vedie k rieke. Keď prikývla a nepovedala nič, proste som cítila, že som vedená kráčať a otočiť sa na tú cestu. Nebola som si istá, či moja hostiteľka bola za mnou alebo nie, ale musím povedať, že státie na úzkom moste nad tečúcou vodou bolo úžasné a vzrušujúce!!

Veľmi skoro som si však všimla svoju hostiteľku na konci mosta. Ženu, ktorú som začala milovať a ktorá môžem povedať, začala tiež milovať mňa kvôli tomu, ako sme obe zbožňovali Pána, nášho Manžela. Niekoľko minút stála, potom čo si ma všimla, a keď som sa usmiala a otvorila moje ruky, kráčala smerom ku mne. Zrazu sa na moste vedľa mňa zrútila a začala vzlykať, chvejúc sa a padajúc do môjho náručia.

Po vyplakaní toho, sme sa vrátili domov, a tam sa začala otvárať a hovorila mi, ako bola znásilnená, keď bola dospievajúca. Práve na tom moste ju vylákal na odľahlé miesto, chytil ju a odtiahol ju do jeho auta. S búšiacim srdcom som nepovedala nič, ale stála som a pozorne som ju počúvala, ako aj Pána, ktorý sa so mnou v rovnakom čase delil o veci v mojej hlave a v srdci. Veci, ktoré som nikdy predtým nechápala a ktoré sú tak neuveriteľne hlboké.

Táto obeť a väčšina obetí zostanú s pocitom viny, mylne umožňujúc vine dopadnúť a zostať NA nich.

Znovu a znovu mi povedala „ale mala som vedieť!!“ kedykoľvek som sa ju pokúsila utíšiť. Keď som však prenechala situáciu naspäť jej, pomaly začala chápať, že neexistuje spôsob, ako by mohla predvídať pascu, ktorú jej nastavil: Niekto jej povedal, že tam na ňu čaká jej najlepšia priateľka a namiesto toho tam čakal on, skrývajúc sa v kríkoch na druhej strane.

Takže, ak si prevzala vinu, ktorá nie je tvoja, bez ohľadu na to, aká je veľká alebo malá. A ak si nebola úspešne schopná byť od nej oslobodená. Potom budúci týždeň sa podelím o VIAC tejto pravdy, ktorá je úžasná a hlboká - a prečo je nepriateľ schopný naďalej mučiť OBEŤ, takže osoba, ktorá zhrešila, sa zdá byť neovplyvnená.

Medzitým sa prosím teraz ZASTAV (alebo si stanov dátum neskôr), aby si selah o tom, čo si sa naučila, inými slovami, premýšľaj o všetkom. A uisti sa, že jednoducho iba nepremýšľaš o tom, čo si sa naučila, ale stanov si so svojím Manželom dátum, aby si bola s Ním sama a POŽIADAJ Ho, aby sa s tebou podelil o tom, ako sa tento odkaz vzťahuje na teba a na všetko ostatné, čo potrebuješ, SPÝTAJ sa Ho. Potom ticho seď a počúvaj 🙂 A udržuj tvoju lásku nažive tým, že budeš žiť takto každý deň.