Jej manžel sa úplne zmenil!

Keď Erin v súčastnosti prišla na návštevu do kostola, pastorova manželka ju požiadala, či by si našla čas a stretla sa s jednou ženou v kostole. A vtedy nesmelo pristúpila mladá žena a predstavila sa. Povedala, že veľa krát rozmýšľala, že napíše do Spoločenstva obnovy, no jej svedectvo bolo veľmi dlhé, aby ho dokázala napísať.

Eileen mi povedala, že keď prišla na to, že je jej manžel zapletený s inou ženou, trpela depresiou. Mala priateľku, ktorá počula o knihe Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo a objednala jej ju.

Povedala, že po tom, ako si prečítala prvú kapitolu, cítila sa oveľa lepšie; vedela, že situácia nieje beznádejná. Po tom, ako si prečítala celú knihu, objednala si pracovnú knihu pre ženy. Prvú vec, ktorú urobila bola, že prestala kontaktovať svojho manžela. Namiesto toho trávila týždne čítaním kníh dookola a to ju zmenilo.

Napriek tomu, že Eileen o manželovi nepočula niekoľko mesiacov, na jej prekvapenie jedného večera manžel prišiel a povedal jej, že ukončil vzťah s DŽ navždy. Povedal, že úplne miluje novú ženu, za ktorú bol ženatý, a o ktorej počul od toľkých ľudí.

To sa stalo skoro pred dvoma rokmi. Eileen povedala, že spôsob, ako sa k nej manžel správa sa tiež úplne zmenil. Jeho spôsoby nikdy neboli jemné alebo milujúce. Teraz chodí po meste a a pýši sa pred svojimi zákazníčkami a hovorí im, že môžu zavolať jeho žene, ak chcú, aby ich manželia zbožňovali. Boh je VIAC AKO SCHOPNÝ uzdraviť zranené srdcia a urobiť NEMOŽNÉ!

~Eileen žije v Minnesote a má šťastne OBNOVENÉ manželstvo!

Tajomstvá obnovy

Obnova je veľmi ťažká cesta na cestovanie. Je smutné, že VIACERO žien, ktoré začnú, nikdy nedokončia.

“Dobrý boj som bojoval, beh som dokončil, vieru som zachoval” —2 Timoteja 4:7

PREČO je iba pár žien, ktoré dobehnú k víťazstvu? Každá z nás chce, aby ste všetky poznali 3 tajomstvá, na ktorých sme sa zhodli, a ktoré sa zdajú byť najväčšími prekážkami väčšiny žien, ktoré to vzdajú a nikdy to nedokončia.

Tajomstvo #1 Nestrať sa

Iba pár žien dokáže prejsť touto cestou osamote. Nanešťastie, väčšina žien sa chytí priateľky alebo člena rodiny, či kňaza alebo poradcu—dúfajúc, že ich povedú. No ako ťa môže niekto viesť na ceste, ktorou nikdy nešiel? Je to ako keď slepý vedie slepého.

Close-up of couple holding hands

Každá z nás vie jedno: JEDINÝ spôsob, ako doraziť do tvojho cieľa, tvojej obnovy je, že držíš JEHO ruku. Tak ako to hovoríme od začiatku, dôležitejšie, ako nasledovanie týchto princípov, na ktoré sme boli povolané, aby sme ťa naučili, najdôležitejšia vec je, že rastieš v intímnosti s Pánom. Toto je kľúč, ktorý otvorí každé dvere do tvojej budúcnosti—alebo to bude chýbajúci kľúč, ktorý spôsobí, že budeš zatvorená, ak sa najskôr nesústredíš na tento vzťah.

Každá jedna z nás, ktorá zažila obnovené manželstvo ti tiež povie, že by sme to nikdy nezvládli bez dobrej mapy. Naše zdroje: naše knihy a videá sú zobraté z Biblie a sú to verše z Biblie a prísľuby a princípy, ktoré On objasnil pre každú jednu z nás.

“Tvoje Slovo je svetlo pre moje nohy a pochodeň na mojich chodníkoch.” —Žalm 119:105

A to, čo ti pomôže na tvojej ceste, to, čo ženy, ktoré  pred tebou cestovali a nemali, sú tieto nové lekcie, ktoré sú posielané tebe. Skontroluj si Mapu obnovy (tieto lekcie) a investuj svoj čas, aby si vedela, ktorou cestou ideš a naučila sa, čomu ťa ON učí na každom kroku.

Tajomstvo #2 Zabaľ si svetlo

Nemôžeš prísť k cieľu, ak si si naložila veľa na plecia. Väčšina žien cíti, že musia niesť svojich manželov, svoje manželstvá, problémy a hriechy. Ak nesieš svojho manžela, manželstvo, všetky tvoje problémy, veľa starostí, alebo hriech—nikdy nedôjdeš do cieľa.

"Preto aj my, obklopení takým oblakom svedkov, zhoďme všetku príťaž a hriech, ktorý nás opantáva a VYTRVALO BEŽME v závode, ktorý máme pred sebou, s očami upretými na Ježiša, pôvodcu a zavŕšite viery...aby ste neochabovali a neklesali na duchu"—Hebrejom. 12:1-3.
JEDNODUCHO TO ODHOĎ

Tu je vec, ktorej sme sa všetky naučili: Keď odhodíš záťaž, dostaneš sa oveľa ďalej v kratšom čase a s ušetrenou energiou!

A tiež, tým že odložíš svoje manželstvo a manžela, bude mať manžel možnosť nájsť svoju cestu do prasačieho chlieva, uvedomí si svoje chyby a hriechy (tak, ako to Boh dovolil urobiť aj tebe) a oľutovať. Na dodanie, vieš, že to znamená, že mu dávaš čas, aby investoval do vzťahu, o čom Elieen z Minestoty povedala, že urobila!

Prečítaj si všetko o princípoch, ktoré musíš vedieť z príbehu o márnotratnom synovi v Lukáša 15:11-14.

Ak tvoj manžel nemá príležitosť uvedomiť si svoje chyby a niečo, čo by ho motivovalo k zmene, nikdy sa nezmení. Druhý dôvod je, že ak sa držíš v jeho živote, bude ťa naďalej obviňovať. A ak by sa aj tvoj manžel mal vrátiť, tiež so sebou prinesie svoje hriechy! To môže znamenať, že bude stále chcieť druhú ženu (alebo hocičo iné, čo ho odlákalo preč) alebo bude priťahovaný druhou ženou (alebo hriechmi) a nájde si niekoho iného, alebo niečo iné, krátko po jeho návrate. 

Boh chce pre teba to NAJLEPŠIE, no ty nikdy nenájdeš to najlepšie, ak sa budeš držať toho, čo ON chce, aby si sa vzdala. Vzdaj sa manžela a daj ho Pánovi, potom si sľúb, že sa viac nebudeš sústrediť na svoje manželstvo alebo na to, čo tvoj manžel robí alebo nerobí. Väčšina žien príde na to, že keď sa úplne vzdajú manžela, vtedy ich manžel začne naháňať!

No nestrácaj svoje zameranie, drž sa na ceste s rozhodnutím, že chceš vyhrať, stoj v kurze, a tak dostaneš cenu nového manželstva a zmeneného manžela.

“Neviete, že tí, čo bežia na štadióne, bežia síce všetci, ale iba jeden dosiahne víťaznú cenu? Bežte tak, aby ste sa jej zmocnili." —1 Korinťanom 9:24

Keď si raz manžel uvedomí svoju chybu (tak, ako aj ty), Boh zorganizuje, že sa znovu stretnete, spolu, v želanej destinácii—v stanovenom čase. Zajtrajšie obnovené manželstvo ti ukáže, že Vicky urobila presne to!

“PÁN mi povedal, "Napíš videnie a to jasne na tabuľu, aby sa dalo plynne čítať. Lebo videnie je ešte na určitý čas, no náhli sa ku koncu a nesklame; ak sa oddiali, čakaj naň, veď určite príde a nezmešká."—Habakkuk 2:2-3.

No toto sa stane iba vtedy, ak sa TY plne sústredíš na to, čo musíš TY zmeniť, a tak je tvoj manžel volný a môže sa sústrediť na to, čo musí zmeniť v sebe. A prosím, nehovor pochabo manželovi, v čom sa musí zmeniť (ani nikomu nehovor, v čom sa musí zmeniť) lebo brvno v tvojom oku rozmaže tvoju predstavu víťazstva.

“Prečo vidíš smietku v oku svojho brata, a vo vlastnom oku brvno nezbadáš? Alebo ako môžeš povedať svojmu bratovi:  'Dovoľ, vyberiem ti smietku z oka' a ty máš v oku brvno?! Pokrytec, vyhoď najprv brvno zo svojho oka! Potom budeš vidieť a budeš môcť vybrať smietku z oka svojho brata.” —Matúša 7:3-5  

A tiež, vždy, keď hovoríš alebo narážaš na to, v čom sa manžel musí zmeniť, čo musí urobiť, alebo čo robí zle, alebo čo musí zmeniť, buduješ stenu nenávisti, ktorá úplne ochladí manželove city k tebe až k bodu, že bude tebou opovrhovať.

“Ty [Pane], priateľov aj rodinu si odohnal odo mňa, len tma mi je dôverníkom. Odohnal si mi známych a zošklivil si ma pred nimi.” —Žalm 88:9,19

Tajomstvo #3 musíš porozumieť tomu, ako vytvoriť silné & trvajúce  vzťahy

Keď začíname hocijaký nový vzťah, je veľmi dôležité, aby sme sa uistili, že každá strana je povzbudená INVESTOVAŤ do vzťahu rovnako.

Skoro vo VŠETKÝCH vzťahoch dneška sú ženy tie, ktoré dávajú VIAC—a často sú JEDINÉ, čo dávajú!

Výsledky sú srdcervúce a som si istá, že to aj ty práve teraz prežívaš! Dôvod, prečo sa toto deje, je, lebo si jednoducho neuvedomujeme, aké je to nebezpečné a ako sa vyhnúť tomuto omylu.

Napriek tomu že väčšina z nás zakúsila bolesť z toho, že druhá strana po nás pošliapala a povedala nám, že chce von zo vzťahu, my robíme presný opak toho, čo by mohlo túto situáciu zmeniť. Namiesto toho opakujeme tento spôsob dookola a dookola a tým veci zhoršujeme a sú aj viac bolestnejšie.

Tu je to, čomu musíš porozumieť. Keď niekto investuje VEĽA zatiaľ čo druhá osoba investuje málo, alebo NIČ, je extrémne ľahké pre toho, kto neinvestoval nič do vzťahu, odísť—lebo nemá čo stratiť. A keď táto strana odíde, druhá strana (my) je zničená, lebo MY strácame všetko!

Pokúšať sa ochrániť seba samé, tiež nie je odpoveď. Musíš sa naučiť a potom použiť toto poznanie, ktoré si sa naučila. Buď túto pravdu prijmeš, alebo ju odmietneš, no v určitom bode nás bolesť obyčajne prinúti urobiť to, čo sme sa naučili, čo bude účinné a čo nás zachráni od ďalšej neznesiteľnej bolesti.

 "Môj ľud hynie, lebo nemá poznaniapretože si odmietol poznanie, odmietnem ťa"—Ozeáš 4:6

Prečo a ako sa toto stalo?

Prečo tak veľa mužov NEinvestuje do osobných vzťahov. Lebo nemusia!

Nemusia investovať nič, lebo my investujeme všetko. V inom slove, lebo nenecháme ŽIADNY PRIESTOR a ŽIADNY ČAS, aby investovali!

Zatiaľ čo máme veľa práce, lebo VŠETKO DÁVAME, druhá osoba má ešte viacej práce, BERIE VŠETKO, my im nedávame priestor, ani čas, ani túžbu, aby dali niečo späť!

A preto, že nikdy neprestaneme dávať, čomu sa hovorí, že ČAKÁME, aby oni vrátili (čakanie je niečo, o čom sa nás Boh pokúša VEĽA naučiť), nikdy nedáme druhej osobe ČAS, aby investovala do vzťahu.

Dokonca aj teraz si ty jediná strana, ktorá hľadá pomoc, aby si vedela, čo urobiť na záchranu alebo obnovu tvojho vzťahu. Mám pravdu?

To, čo musíš urobiť je vytvoriť PRIESTOR pre druhú osobu v tomto vzťahu, aby INVESTOVALA. A to, čo musíš DAŤ je ČAS na investovanie. Ak nechcú, alebo sa o to nikdy nepokúsili, pravdepodobne tak ani nikdy neurobia—hlavne ak sme im nedali priestor a čas.

*Existuje Bohom daná pomoc pre muža, ktorý NECHCE investovať do vzťahu, a tomu sa naučíš v neskoršej lekcii. No tento liek zaberie IBA vtedy, ak ty urobíš prvý krok tak, že počkáš a vytvoríš priestor—dáš druhej osobe ČAS.

Keď vzťahy začínajú takto (že väčšinou si to ty, kto dáva) je to dobrý znak, že v určitom bode, možno skoršie, akoby si si myslela, prídeš na to, že druhá osoba chce zo vzťahu von a ty si zranená—využitá a zneužitá. A ak budeš pokračovať v tom istom kurze, sľubujem, že sa to stane opäť a opäť a opäť.

Veľa žien sa vysporiadáva s touto nerovnováhou vo svojich vzťahoch tým, že sa stávajú zraniteľné a zničené (a často berú lieky, dúfajúc, že to pomôže, no to iba veci zhorší) alebo sa stanú zatvrdnutými a horkými, čo ohrozí každý ďalší vzťah v ich životoch (ako keby zlé manželstvo nestačilo).

Kroky, ktoré môžeš urobiť a ktoré teba & iných oslobodia

Ján 8:32— 
Poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí."

Nato, aby si vytvorila priestor pre tvojho manžela, aby INVESTOVAL do vášho vzťahu, začni s tvojim Facebookom a tvojou profilovou fotkou, ktorá sa viaže na emailový účet.

Uvoľni seba a manžela tým, že ODSTRÁNIŠ fotky tvojho manžela na ktorých je sám alebo s tebou.

Prečo?

Ak je tvoj manžel zapletený s inou ženou, tým že odstrániš seba, ako jej "konkurentku" uvidíš, že DŽ prestane tak tvrdo ochraňovať tvojho manžela, akoby bol jej. Pravdou je, on je tvoj manžel a tak nemusíš bojovať, aby si si ho udržala. (Pozri Exodus 14:13 a Prísloví 3:4-6)

Namiesto toho, ak ponecháš fotky, je to znak, že ho nenecháš ísť, a to spôsobí, že muž, (ktorý chce byť voľný) urobí ešte viac, aby sa ťa zbavil.

Facebook

Jeden zo spôsobov, ako ťa DŽ môže zraniť, alebo to môže použiť tvoj manžel, aby ťa prinútil vzdať sa, je, že zverejní fotky "takzvaného" šťastného páru. Pravdou je, hriech je príjemný iba na určitý čas, a takto nepriateľ zapríčiní, aby sme boli prichytení pri hriechu, no neskoršie nás bude ten istý hriech mučiť.

Odmietni byť mučenou, ani neurob niečo nebezpečné na tvojej Ceste k obnove, a vzdaj sa svojho účtu na Facebooku. Neskoršie po obnove, ty a tvoj manžel môžete vytvoriť účet SPOLOČNE, aby svet videl a čítal vaše svedectvo!

Ak berieš vážne to, že chceš prejsť cez víťaznú čiaru na tvojej Ceste k obnove, potom sa toho vzdaj, inak ťa to uväzní alebo ťa to spomalí.

"Neviete, že tí, čo bežia na štadióne, bežia síce všetci, ale iba jeden dosiahne víťaznú cenu? Bežte tak, aby ste sa jej zmocnili. —1 Korinťanom 9:24

Preto aj my, obklopení takým oblakom svedkov, zhoďme všetku príťaž a hriech, ktorý nás opantáva, a vytrvalo bežme v závode, ktorý máme pred sebou, s očami upretými na Ježiša, pôvodcu a zavŕšiteľa viery.— Hebrejom 12:1-2

Neskoršie, počas tvojho druhého kurzu "Obnov svoju myseľ" ťa povzbudíme, aby si si zaviedla Gmail účet, ktorý ti dovolí, aby si sa plne sústredila na tvoju Cestu k obnove tak, že si vytvoríš nový účet.

To je bezpečné umiestnenie, kde môžeš prijímať tvoje povzbudenia, formy lekcií a ďalšie emaily od Spoločenstva obnovy (RMI). A neskoršie, keď začneš prestavovať, tu si môžete so svojou eprtnerkou bezpečne vymieňať emaily.

Toto je tiež preventívne riešenie, lebo manželia majú často prístup k manželkinej emailovej adrese. Nedovoľ, aby ti nepriateľ podrazil nohy, lebo on sa o to pokúsi.

Tu je link, aby si sa pohla dopredu a zabránila príťaži alebo aby ťa neoklamal satan, veď poznáme jeho zámery (pozri 2 Korinťanom 2:11) nepriateľ sa často pokúša zastaviť ťa alebo spomaliť tvoju obnovu.

Prihlás sa na Gmail - mail.google.com‎                                                                         

Za účelom, aby sme ťa mohli učiť ďalšie princípy a SPRÁVNU cestu k tomu, aby si mala stabilný vzťah, to nás v skutočnosti viedol Boh, ako postaviť všetky lekcie—za účelom naučiť ťa správny spôsob na Vytvorenie silného vzťahu—už sme ti začali ukazovať, ako sa to robí:

NAJPRV sme ti ponúkli, alebo sme do teba investovali—tým, že sme ti dali povzbudenie na našej webstránke. Potom sme ti dali PRIESTOR, aby si ty investovala do nášho vzťahu tak, že si vyplnila Dotazník manželského ohodnotenia.

Potom sme opäť MY investovali do vzťahu, keď sme ti ponúkli eknihy ako DAR, a dali sme priestor TEBE, aby si investovala do nášho vzťahu, že si si prečítala tieto knihy, napísala, čo si sa naučila, a potom sme ČAKALI, pokiaľ si TY kontaktovala NÁS, tak, že si vyplnila tvoju prvú formu.

Teraz sa zastav a opäť si to prečítaj.

Pozri, ako sme vytvorili PRIESTOR pre teba, aby si investovala do nášho novo vzniknutého vzťahu. Ak by sme ti dali veľmi veľa, bez toho, aby sme ti dovolili investovať naspäť tak, aby bolo vzájomne a ochotne investované do nás OBOCH, potom by jedna z nás skoro trpela alebo by bola urazená, čo by napokon zničilo alebo skončilo náš vzťah—lebo sme nenechali druhú (ktorá investovala viac) urazenú alebo zranenú.

Dovoľme, aby sa tento vzťah stal príkladom a pozerajme, ako začne rásť. Keď sme dostali tvoju recenziu na knihu, opäť sme INVESTOVALI do nášho vzťahu, tak, ž sme ponúkli 30 denný program Cesta k obnove, ktorá spôsobila, že sme v dennodennom kontakte!

Na DODANIE, skúšame, aby si porozumela prirodzeným spôsobom muža, ktorý hovorí MENEJ, ako ženy. A preto sme často TICHO a sme vycvičené povedať MÁLO, aby si porozumela, čo odohnalo tvojho manžela. 

Prosím, prečítaj si, ako nás často Biblia varuje v: Prísloví 21:9, Prísloví 21:19Prísloví 27:15 a hlavne:

Prísloví 30:21-24—Pre troje vecí chvie sa zem a štvoro nemôže zniesť nijako. . . pre neľúbenú a protivnú ženu, keď sa [konečne] vydáva."

Začínaš si všímať, ako vytváranie priestoru pre iných a pochopenie spôsobov, ako človek koná, musia byť praktizované v našom novo vytvorenom vzťahu, v tvojom manželstve, aby bolo funkčné, keď bude obnovené?

A teraz kľúčový bod, ak sa stane, že je medzi nami pauza, že nebudeme o tebe počuť, budeme ČAKAŤ, kým od teba nebudeme počuť, namiesto toho, aby sme sa ponáhľali a nedali ti priestor, aby si investovala do nášho novo vytvoreného vzťahu.

A tak isto, toto je to, čo MUSÍŠ urobiť s tvojím vzťahom, pre ktorý si tu, aby bol OBNOVENÝ. Viac ako pravdepodobne, TY si bola jediná, ktorá investovala, musíš sa úplne ZDRŽAŤ a prestaň kontaktovať tvojho manžela, pokiaľ ťa on PRVÝ nebude kontaktovať—bez ohľadu na to, ako dlho, bez ohľadu na to, aké taktiky od nepriateľa sú používané, aby ťa pokúšali, že sa máš ozvať. Lebo vždy, keď tak urobíš, pretrhneš viac citovej väzby, ktorú pre teba má, a všetky pozitívne city, ktoré môže mať, ktoré sú teraz pochované, zomrú.

Obnova je cesta a cesty, ktoré menia životy ľudí, potrebujú ČAS. A napriek tomu, že to potrvá nejaký čas, bude to čas dobre strávený—AK stále chceš založiť silný a TRVAJÚCI vzťah a zažiť obnovené manželstvo. Voľba je úplne na tebe.

Ty nerozumieš, bola som to JA, kto neinvestoval.

Vždy sa nájde pár takých, ktoré sa nedokážu úplne stotožniť s každou lekciou. Robíme najlepšie, ako vieme, aby sme pokryli najviac BEŽNÉ situácie, ktoré vidíme v našich formách; no vždy je toľko variácii, že je nemožné, aby sme ich všetky pokryli.

K náprave tohoto si vždy prečítame všetko, čo si odovzdala v tvojej forme, aby sme zlepšili naše lekcie tak, že ich zakaždým opravujeme, keď prechádza nová skupina.

A ak sa to stalo s touto lekciou: ak si to bola TY, kto NEinvestoval do manželstva, potom sa dá táto lekcia jednoducho použiť OPAČNE. Začni INVESTOVAŤ teraz.

No ZASTAV sa a rozmýšľaj. Keď je niekto zranený a nahnevaný, kto požiadal, že chce byť osamote, tak najdôležitejšia vec TERAZ je, že AKCEPTUJEŠ a rešpektuješ to, kde TERAZ sú. Nemôžeme ísť dozadu, no vždy sa môžeme pohnúť dopredu.

Tie z vás, ktoré musia INVESTOVAŤ do manželstva, no vaše investovanie už nie je vítané, tak teraz môžete INVESTOVAŤ do druhých. Zatiaľ čo čakáte na BOHA, aby vám otvoril dvere a mali ste príležitosť investovať do svojho manželstva (alebo bývalého manželstva)!! Boh to bude vidieť, a OCENÍ vás tak, že otvorí malé dvere na investovanie v blízkej budúcnosti.

Toto je ako keď si sa naučila, že by si sa "mala podriadiť" manželovi, ktorý viac s tebou nežije a nemáš s ním žiaden kontakt. Boh bude svedkom, keď sa začneš podriaďovať JEMU a iným, ktorí majú nad tebou moc.

A tak isto, ak "by si mala investovať" do manželstva, ktoré je teraz odlúčené alebo rozvedené, potom investuj do iného vzťahu A pomôž druhým, ktoré stále môžu investovať do svojich vlastných manželstiev. Povzbuď ich, aby investovali prv, ako bude neskoro!

Boh to bude vidieť a OCENÍ ťa tak, že otvorí malé dvere na investovanie v blízkej budúcnosti. Za toto sa zaručujem iba preto, lebo poznám Boha tak dobre a videla som, ako robí úžasné veci, keď vidí srdce, ktoré chce robiť to, čo je správne.

RMIEW a Spoločenstvo obnovy
My sme investovali do teba,
a tak dúfame, že aj ty zainvestuješ naspäť do nášho vzťahu
tak, že odovzdáš formuláre tvojich lekcií
Ak nie, tak pravdepodobne od nás dostaneš email, keď budeš pripravená pohnúť sa na ďalší kurz, a v ňom bude niečo takéto:

Drahá priateľka,

Ďakujeme ti, že si požiadala o Kurz 2: Obnov tvoju myseľ

Píšeme ti, lebo naše záznamy ukazujú, že nedostávame/alebo dostávame iba pár formulárov *Čo som sa naučila.

*Chceme, aby si vedela, že sa môžeš slobodne pohnúť ďalej, ale musíš porozumieť, že ti nebude pridelená epartnerka počas fázy Prestavby, lebo naše spoločenstvo obnovy nebude môcť dosvedčiť tvoj rast.

Táto stránka vysvetľuje viac: 

TÝŽDEŇ 4 
Pripoj sa k víťazstvu!
Cesty k obnove nie sú diváckym športom!
Vyplň svoje formuláre lekcií každý DEŇ—
vylej si svoje srdce.
Výber je na tebe, či sa pohneš dopredu a nebudeš naozaj pripojená k Spoločenstvu obnovy ALEBO sa vrátiš späť a začneš vypĺňať formuláre.

** Iba sa uisti, že sa nebudeš ponáhľať, aby si "vypracovala svoju úlohu," lebo to nebude účinné a ty budeš strácať čas.

ZASTAV sa teraz a hľadaj Boha kvôli múdrosti, aby si vedela, čo urobiť.

“Aj ja vám hovorím: Proste a dostanete! Hľadajte a nájdete! Klopte a otvoria vám! ” Lukáš 11:9.

“Ak niekomu z vás chýba múdrosť, nech si prosí od Boha, ktorý dáva všetkým štedro a bez výčitky, a dostane ju.” Jakub 1:5.

Potom si žiadaj dvojnásobok za túto chybu, lebo On ťa chce požehnať:

Izaiáš 30:18—

A preto PÁN čaká, aby sa zľutoval nad vami, a preto sa dvíha, aby vás omilostil, veď Bohom pravdy je PÁN, blažení všetci, čo dúfajú v Neho

Ak si nebola poučená o našich pokynoch, On ťa chce požehnať:

“Nenávidím zločinnú lúpež . . . dám im verne ich odmenu a uzavriem s nimi večnú zmluvu. ...Pre vašu dvojnásobnú hanbu a potupu budú plesať nad svojím údelom, preto budú dvojnásobne vládnuť vo svojej krajine, dostane sa im večnej radosti.”— Izaiáš 61:8. 7

Ak si vedela,no ignorovala si naše pokyny—On ťa stále chce požehnať:

Hovorte k srdcu... a volajte mu, že sa skončilo jeho otroctvo a je odčinená jeho vina, že dostal z PÁNOVEJ ruky DVOJMO za každý svoj hriech.”—Izaiáš 40:2

Daj nám vedieť, k čomu ťa On viedol tak, že urobíš ĎALŠÍ krok (NEpíš nám naspäť):

Tvoje 2 výbery sú:

1. ČAKAJ, kým sa lekcia začne a pokračuj tak, ako si robila predtým a keď stále nedostaneme žiadne formuláre, zdokumentujeme to v tvojej zložke a prenecháme ťa 🙂 ALEBO

2. Vráť sa späť a začni si vylievať svoje srdce do každého formulára lekcie. Potom ich odošli a my budeme pozorovať tvoje napredovanie—budeme vedieť, že máš záujem, aby ti bola pridelená epartnerka počas fázy Prestavby.

** A ak máš otázky, spýtaj sa Pána, pamätaj, že to je záujmom týchto lekcií a základom nášho spoločenstva a každého obnoveného manželstva.

Požehnanie!

OPO tím

Tajomstvo #4 Pravda ťa vyslobodí

Posledné tajomstvo pomohlo väčšine z nás nájsť vytrvalosť, ktorá nám pomohla vzdať sa manžela, zobrať svetlo a vydržať na ceste. Bolo to zjavené v princípe hore. Napriek tomu, že sme cítili a druhí nám povedali, vrátane a hlavne naši manželia, že odišiel alebo si našiel niekoho iného, lebo už k nám nič necíti, PRAVDOU je, že to bol BOH, kto ich odohnal a zošklivil nás pred nimi!

Prečítaj si ten verš znovu s touto pravdou v mysli: 

“Ty [Pane], priateľov aj rodinu si odohnal odo mňa, len tma mi je dôverníkom. Odohnal si mi známych a zošklivil si ma pred nimi.” —Žalm 88:9,19

Prečítaj si túto pravdu v tomto verši:

“Sťa vodná struha je srdce kráľa v ruke Pánovej, vedie ho, kamkoľvek chce.” —Prísloví 21:1

PRAVDOU bude nie to, čo ostatní hovoria, alebo to, čo cítiš. A dokonca ani nie to, čomu veríš, že VIDÍŠ!

“Viera je základom toho, v čo dúfame, dôkazom toho, čo nevidíme"—Hebrejom 11:1

Poznaním a študovaním PRAVDY, ktorá je nájdená IBA v tom, čo hovorí Boh, v Jeho Slove, budeš mať možnosť dokončiť kurz a získať cenu vlastného obnoveného manželstva!

“...a poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí." —Ján 8:32

Ak si pripravená urobiť tento záväzok Bohu, tak, že KLIKNEŠ SEM ak súhlasíš, a si pripravená zdokumentovať túto časť tvoje Cesty k obnove, vo forme "Čo som sa naučila."

A ak chceš, aby ti bola pridelená ROVNAKO-ZMÝŠĽAJÚCA ePartnerka počas tvojej obnovy, buď si istá, že si vyleješ srdce v KAŽDEJ lekcii.