Asi pred mesiacom som povedala Pánovi, že cítim, že mi zrejme ukazuje, že je čas zanechaťRMIOU kvôli obrovským a pokračujúcim zápasom, ktoré ma vyčerpávali. Ale tiež preto, lebo sme nevideli plody našej práce. Namiesto toho, aby to pomohlo vyškoliť ženy, stať sa služobníčkami, aby pomáhali RMIEW, práca s našimi služobníčkami a snaha o ich vyškolenie zaberala väčšinu môjho času a ja som vedela, že stres a únava zjavne neboli od Neho a toto nebolo Jeho jarmo.  

Matúš 11,30—„Moje jarmo je príjemné a moje bremeno ľahké.“

Čoskoro potom, ako som povedala Pánovi o zanechaní, sa veci prekvapivo otočili smerom nahor, samozrejme pretože som to zanechala. Napriek tomu, aj keď sa veci zlepšili, stále tam bolo veľa otázok, kvôli ktorým som pokračovala HB.

Potom, niet divu, že skutočný prelom nastal v dôsledku obrovskej skúšky, ktorá nesúvisela s RMIOU. Boh použil skúšku v mojom osobnom živote pre dobro, aby mi ukázal, čo sa teraz zdá byť také zrejmé, ale celkom úprimne mi unikalo celé tie roky. Čo sme v skutočnosti navrhnuté, aby sme ako služobníčky robili- teda to, čo som potrebovala urobiť, aby sa vyškolila naše služobníčky v RMIOU, bolo jednoducho kŕmiť ženy duchovnou pravdou.

Pas Moje Ovce

Ján 21,17-19 NIV „Pýtal sa ho tretí raz: „Šimon, syn Jánov, máš ma rád?“ Petra zarmútilo, že sa ho tretí raz spýtal: „Máš ma rád?“, a povedal mu: „Pane, ty vieš všetko, ty dobre vieš, že ťa mám rád.

Ježiš mu povedal: „Pas moje ovce!“

Nakoniec som si uvedomila, že nejde o to, aby sme sa vzájomne ovplyvňovali alebo slúžili jedna jednej, pretože keď sú ženy tak strašne zranené, ako sú, keď prídu hľadajúc nás, potrebujú Potešenie Pána, ich Manžela.

Je pravda, že sme to pochopili už pred nejakým časom, napriek tomu som však úzko balansovala alebo sa pohybovala príliš blízko vereniu tomu, že nejakým spôsobom sme im potrebovali pomôcť na individuálnom základe, jedna jednej, čo má sklon alebo tendenciu vkĺznuť priamo do poradenstva.

Tiež som nesprávne verila, že budú mať úžitok, z pomáhania „napraviť“ tie hľadajúce našu pomoc. Niet divu, že len veľmi málo z nich dokázalo zvládnuť našu nápravu, opäť kvôli tomu, že boli tak vážne zranené, a preto k nám prišli. Úprimne, mala som vedieť, pretože meno nášho spoločenstva je koniec koncov Povzbudzujúce Ženy!

To, čomu som začala chápať: čo je schopné Nakŕmiť viac z Jeho Oviec (a mladších jahniatok); čo tiež prinesie väčšie množstvo Povzbudenia; to, čo urobí viac pre šírenie pravdy a Dobrých Správ - je, keď ustúpime a jednoducho duchovne NAKŔMIME ženy prostredníctvom rôzneho Povzbudenia. Inými slovami, prostredníctvom nášho Povzbuditeľa/Encourager, Chvál a mnohých našich Kurzov - každý naplnený Jeho uzdravujúcim slovom.

Žalm 107,20— „Zoslal im Svoje slovo a uzdravil ich a vyslobodil ich zo záhuby.“

Kedykoľvek sa staneme unavené a neefektívne ako služobníčky, je to kvôli tomu, že sme sa zamotali so zranenou, zúfalou a topiacou sa ženou, ktorá potrebuje Spasiteľa, Nebeského Manžela, Knieža Pokoja a každú inú Osobu, ktorou On pre ňu môže byť.

Keď som konečne úplne pochopila toto odhalenie, pochopila som, prečo RMIOU neprekvitalo tak, ako som vedela, že by mohlo alebo malo - pretože jeho základ nebol správne postavený. Namiesto toho, aby som trénovala „Manželské Služobníčky“ v tom zmysle, že som sa to snažila robiť, zapletením a zabarikádovaním sa so ženami, ktoré vyplnili dotazník DMO „Dotazník Manželského Ohodnotenia“, On chce, aby sme ustúpili vzad a jednoducho im ponúkli náš BEZPLATNÝ  Kurz 1, povzbudzujúci ich začať sa liečiť.

Potom sme sa posunuli vpred a aktualizovali to, kde je každá poslaná po vyplnení jej DMO a nie je prekvapením, že Manželské Služobníčky, ktoré sme sa predtým pokúšali trénovať - Pán začal spôsobovať, že sa tak stalo!

A pre všetky služobníčky, ktoré ešte nie sú pripravené na vyškolenie Manželskej Služobníčky, prvoradým cieľom nášho školenia služobníčok bude teraz povzbudiť „slúženie“ predovšetkým prostredníctvom Chvál a Týždenných Odkazových Komentárov (keď vyplnia ich Zápisníky), ktoré sme začali používať v nedele v našom Povzbuditeľovi.

Definícia  slovesa „slúžiť“ je definovaná ako „starostlivosť o potreby (niekoho)“. A ak existuje jedna vec, ktorú viem určite, je, že Jeho ľud, ktorí sa nazýva Jeho menom, je zúfalo hynúci kvôli nedostatku vedomostí a duchovne výživnej potravy –duchovnej výživy, pre ktorú hladujú. Pre toto mi Pán nepretržite pripomína, že mojou najvyššou prioritou a prioritou služby je duchovne kŕmiť ženy každý deň, ako som už povedala, prostredníctvom našich denných správ.

A spolu s touto každodennou duchovnou cestou, ako začať ich deň, s našimi informačnými bulletinmi (aby mohli začať správnym smerom pozdĺž dennej úzkej cesty), ženy tiež potrebujú množstvo duchovnej pravdy, ktorú budú potrebovať, aby ich podopierala a to je miesto, kde prichádzajú rôzne naše lekcie. Aj keď naše knihy zmenili veľa životov, pri kombinácii čítania a vylievania si ich srdca prostredníctvom denníka/zápisníka vo forme „Čo som sa naučila“, sme boli svedkami toľkých žien, ktoré sa zotavili zo svojej krízy oveľa rýchlejšie - s dlhodobejšími výsledkami! Konečne nájdenie radosti tým, že sú povzbudené, nedržiace sa nijakým spôsobom našej ruky alebo pozerajúce sa na nás, akýmkoľvek  spôsobom, ale namiesto toho, sú chytajúce sa JEHO ruky, pozerajúce sa na NEHO, aby ich sprevádzal a žiadajúce JEHO, aby odhalil pravdy, ktoré potrebujú a sú pre ne zúfalé.

Žalm 34,5— „Na Neho hľaďte a budete žiariť a tvár vám nesčervenie hanbou.“

Je to z nášho vzťahu s Ním, že sme schopné žiariť, čo pomôže iným vidieť nás, keď sú obklopené ich temnotou a bolesťou. Avšak keď nás zastihne bolesť, je to Jeho teplo a svetlo, ktoré na nás svieti, čo je to, čo skutočne musia nasledovať. Rovnako ako mesiac odráža slnečné svetlo a pri tom je „v skutočnosti“ neúrodnou prašnou púšťou.