Minulý týždeň sme začali diskutovať o téme klamstiev a o tom, čomu sa nakoniec rozhodneme „veriť“. Zhromažďujúc po tom, čo som strávila týždeň, aby sme sa zastavili a Selah o tejto myšlienke, aby jej bolo umožnené skutočne sa vstrebať do našich sŕdc a špiku kosti, dovoľ mi podeliť sa s tebou o moju vlastnú skúsenosť.

Nedávne klamstvá, ktoré boli povedané proti mne – čo uvidíš, že On použil pre DOBRO, aby som pochopila túto lekciu a podelila sa o ňu s tebou, Rimanom 8,28- o ktorých som ihneď vedela, že boli tak podivne a zvláštne falošné, o niekoľko týždňov neskôr- som  sa našla skutočne premýšľať, či je nejaká časť toho klamstva pravdivá!

Našťastie, ako som to zvyknutá robiť, každé klamstvo som vzala k môjmu NM znova a znova a znova, aby ma zbavil falošnej viny. Iba pred dvoma dňami som Ho počula hovoriť: „Erin, Láska moja, nevidíš, že ak si vyberieš, že budeš uvažovať o klamstvách, čoskoro začneš veriť časti klamstva? A ak uveríš aj tomu najmenšiemu kúsku tohto klamstva, o ktorom vieš, že nie je len nepravda, ale absurdne to nie je pravda, pretože to nie je ani založené na žiadnych skutočnostiach alebo pravde - potom sa nelíšiš od tých, ktorí ho vytvorili a šírili tie klamstvá. Dávaš tiež moc nepriateľovi, tak ako to urobili oni.“

Vidíš, aké ťažké to pre mňa bolo, aby som si to pochopila?

Dovoľ mi tiež uviesť absurditu, takže budeš mať ľahší spôsob, ako to pochopiť, pretože to je to, čo som Ho požiadala, aby urobil ďalej.

Povedzme teda, že ti niekto povedal, že tvoje oči sú modré, aj keď vieš, že tvoje oči sú hnedé? Mohla by si začať tým, že budeš súhlasiť, „Ach, naozaj, modrá?“

Nie tak, že povedal: „Keď nosíš tamto, tvoje oči vyzerajú modro“ alebo „V tomto svetle tvoje oči zmenia farbu na modrú“, ale namiesto toho ti nedajú žiadne vysvetlenie.

Takže klamstvo pokračuje v tvojej hlave dookola a dookola a postupom času sa začneš čudovať: „Sú moje oči modré?“ a začneš si predstavovať, že možno v svojich očiach vidíš nejaké modré odtiene.

Áno, tento príklad je trochu absurdný, ale verím, že ak požiadaš svojho NM, aby ti pripomenul klamstvo, ktoré sa hovorilo o tebe, niečo, čo úprimne vieš,  že nie je pravda, ale uvažovala si, či by to mohla byť eventuálne pravda, potom dúfam, že toto odhalenie dokáže dať toto klamstvo na odpočinok.

Nedovoľ, aby čokoľvek povedané o tebe alebo niečo, čo si počula o niekom inom, narušilo to, ako sa cítiš – dovoľujúc čomukoľvek povedanému ukradnúť tvoju radosť. Keď je niečo pravdivé, vieš to. Nie je to v súdení niekoho (pretože to je na Bohu, aby robil, dokonca ani náš NM neprišiel na Zem za týmto účelom), a to, čo počuješ, robí ťa radostnou a pokojnou.

„Napokon, bratia, myslite na všetko, čo je pravdivé, čo je cudné, čo je spravodlivé, čo je mravne čisté, čo je milé a čo má dobrú povesť, čo je čnostné a chválitebné! Robte to, čo ste sa naučili, prijali, počuli a videli na mne! A Boh pokoja bude s vami“ (List Filipanom 4, 4-9).

Ako Jeho nevesty musíme byť iné. Ako Jeho nevesty nechceme nechať nažive žiadne klamstvá, ani padnúť do falošnej viny za niečo, čo jednoducho nie je pravda (to je to, o čo sa budem deliť budúci týždeň). Namiesto toho, aby sme „dávali moc nepriateľovi“, musíme sa uistiť, že využívame pozitívnu, milujúcu silu, JEHO LÁSKU, JEHO Pravdu, aby sme oslobodili seba aj ostatných.