„Tí však, čo dúfajú v Pána,

dostávajú novú silu,...“

—Izaiáš 40,31

 

Sediac tu uprostred noci, počúvajúc vonku dážď a ticho vo vnútri, som si uvedomila, že som v Božej čakárni.

Ty a ja sme tu boli mnohokrát a ak si ako ja, tak si si myslela, že si sa naučila, ako vydržať to čakanie. Spánok je dobrý spôsob, ako prejsť čas, ale potom, keď sa prebudíš, tvoja myseľ začne premýšľať, plánovať, diviť sa, premýšľať a premýšľať viac.

Vstávanie znamenalo len ďalšie premýšľanie a tak som sa začala zaneprázdňovať. Bola si tu tiež? Viem, že nie som sama, ale máme pocit, že sme samy, nie?

Áno, samozrejme, modlíme sa a ako Jeho nevesta hovoríme s naším Manželom - robiac všetko, čo je v našich silách, aby sme počúvali, ale počujeme iba dážď a naše vlastné myšlienky. V Božej čakárni si On často vyberie zostať ticho, s výnimkou niekoľkých povzbudzujúcich slov, ktoré počujeme, vieš, rovnako ako tie verše, ktoré vysvetľujú práve to, prečo musíme čakať - ako náš úvodný verš: čakáme, aby sa naša sila mohla obnoviť. Ak je to pravda, prečo sa často cítime slabšie?

Po prečítaní niekoľkých on-line devocionálií som tu sedela a premýšľala, či by som sa mohla vrátiť spať a či by to horúce mlieko, ktoré som vypila, pomohlo. Na zlomok sekundy som rozmýšľala zapnúť televíziu, ale to vôbec nie je duchovné - musím urobiť niečo oveľa produktívnejšie! Vtedy mi môj súcitný Manžel položil na myseľ, že to musí byť On. Bolo to zjavenie, ktoré zazvonilo tak pravdivo a jeho princíp zahŕňal všetko, čo ty a ja práve teraz zažívame.

Čo, ty a ja robíme v Božej čakárni, iba pomôže prejsť „časom“ - je to jednoducho prostriedok, ako zamestnať náš čas, aby sa čakanie nevnímalo také dlhé. To, čo ty a ja robíme počas čakania, nebude mať vôbec nič spoločné so skrátením čakania – jednoducho je tu „určený čas“. Nebude to mať vôbec nič spoločné s urobením tú „vec“, na ktorú čakáme, väčšiu alebo veľkolepejšiu. Rovnako ako každé požehnanie, ktoré je mne a tebe udelené, je to všetko od Neho - nezarobili sme si na to, ani si to nezaslúžime a sme hlúpe, ak si myslíme, že to tak je alebo bolo. To je to, čo nám On túži dať, pretože sme Jeho nevesta.

Čo je to, že čakáš na drahú priateľku a blížneho, nevesta? Opäť, ak si ako ja, nejde len o jednu vec, ale o desiatky vecí: zdravotné problémy, problémy s peniazmi, otázky služby, problémy so vzťahmi – a dovoľ mi nezabudnúť spomenúť - každá sa zdá byť beznádejná. V poriadku, samozrejme, nie je to dôvod, prečo sme tu v Božej čakárni? Sme tak hlúpe, že sme zabudli, že okrem Neho, my nedokážeme urobiť nič? A nie je to každý dobrý dar zhora?

Tak prečo sa obťažovať urobiť niečo? Prečo sa ty a ja obťažujme ráno vstať a začínajúc nový deň, robíme rovnaké veci, pracujeme rovnako usilovne, keď vieme, že to urobí veľmi málo k niečomu dobrému, aby sme získali schôdzku s naším zázrakom?

Tesne predtým, ako som si zobrala počítač, aby som dala tieto myšlienky na papier, som si predstavila seba v jednej z čakární lekárov, ktorá bola plná: časopisov, ľudí a obklopovali ma zavreté dvere. Snažíme sa prečítať jeden z tých časopisov, ale naša myseľ je vnútri za tými dverami, za tým zamrznutým sklom. Kým čakáme- je volané meno niekoho iného jedno po druhom.

Toto však nie je presný obraz a ako som si to uvedomila, musela som urobiť správne úpravy toho, čo som si predstavovala. Vidíš, v mojej mysli som si urobila stanovenú schôdzku. Možno budem musieť počkať dlhšie, ako sa očakávalo. Z nejakého zvláštneho dôvodu sa zdá, že ordinácie plánujú príliš veľa pacientov na pridelený čas, ale napriek tomu v určitom bode času, v ten deň, moje meno bude zavolané. Vidíš - to, čo som si predstavovala, nie je presné kvôli jednej veľkej chybe.

Nevieme presne, kedy je naša schôdzka, však? Všetky dúfame a modlíme sa, aby naša schôdzka  bola dnes: náš zázrak, náš prielom, naša situácia sa zmení - dnes - ale bohužiaľ, príde zajtra a často zisťujeme, že stále čakáme.

Preto si namiesto toho predstavujem čakanie v nejakej cudzej krajine, kde nie je žiadna záruka, že ty alebo ja budeme vôbec videné. Ty a ja sme skôr ako pokorná duša, ktorá cestuje pešo, kde sa hovoria povesti o misionárovi, ktorý prichádza s liekom. Takže sa tam dostaneme s veľkým množstvom chorých a umierajúcich v nádeji, že tá pomoc si nás cez dav nájde. Neexistuje žiadna schôdzka a nikto sa nemusí sťažovať. Našou jedinou nádejou je čakať a dúfať - dúfať, že nás uvidia a že zázrakom sa nám pomôže, vďaka nášmu cestovaniu tak ďaleko.

Áno, to popisuje našu situáciu o niečo lepšie, nie? Jednoducho dúfame, modlíme sa a držíme sa viery, ktorá hovorí, že sme to počuli od Boha a že Jeho prisľúbenia boli pre nás. Napriek tomu sa často vkrádajú pochybnosti, aby sa nám posmievali, najmä keď myslíme alebo sme svedkami z prvej ruky, všetkým tím „ostatným“, ktorí čakali, ale potom z nejakého dôvodu vyšli z Božej čakárne. Prečo odišli? Bolo to preto, že boli príliš unavené na to, aby čakali alebo si uvedomili, že Boh mal iný plán a čakali v nesprávnej miestnosti: zlý zázrak alebo zlá modlitba, možno mali zlú motiváciu na čakanie?

Určite dokážem povedať veľa otázok, ale kde sú odpovede, na ktoré sa pýtaš? Kto má aj tak odpovede - samozrejme nie ja. Pochopenie tohto čakania má zmysel iba vtedy, keď sa obzriem späť na to, čo Boh už urobil v mojom živote a v tvojom živote; iba pri pohľade na to, čo On urobil, to môže dávať zmysel ktorémukoľvek z týchto chaosov.

Je to Jeho načasovanie, o čom hovorím.

Keď sa obzrieť späť na toľkokrát, koľko som čakala a čakala, aby bola každá situácia dokonale nastavená. Dom, v ktorom teraz žijem, bol neobsadený viac ako rok, kým sme čakali viac ako rok, kým sme predali náš predchádzajúci dom. Prečo? Jedným z dôvodov bola cena. Náš staviteľ sa nám ho rozhodol predať za jeho náklady - len sotva by sa zlomil, určite niečo, čo by neurobil, keby nemusel čakať, kým ho predal. Keby sme nečakali na predaj nášho predchádzajúceho domu.

Potom naspäť k nám, ako sme si kúpili náš predchádzajúci dom pred tým posledným. Ten dom nikdy nešiel na trh. Keď sa predajcovia ocitli v dvoch domoch dlhšie ako rok, vtedy sa rozhodli, že budú musieť predať stovky okolitých hektárov, znížiť cenu na smiešnu cenu a až potom sme boli povolaní z našej „čakárne“, veľmi nepatrný malý nájom, o ktorom sme si mysleli, že by sme v ňom mohli žiť navždy (plánujúc zostať tam len mesiac alebo dva).

Môžem tiež vysvetliť, že zakaždým, keď sme boli požiadaní „čakať“, náš zázrak bol nakoniec ešte sladší - nikdy to nebolo len o cene, ktorú sme za každým nevyhnutne zaplatili (hlboko pod úrovňou toho, čo si mohol niekto predstaviť). Nie, bolo to preto, že to prinútilo nás všetkých oceniť to, čo On urobil oveľa viac a pre mňa osobne, pretože mi to pomohlo porozumieť. Moje čakanie mi pomohlo vcítiť sa a nevyhnutne som bola pripravená povzbudiť ostatné, ktoré musia čakať, povzbudiť ich so súcitom.

Zakaždým, keď čakáme, má to svoj vlastný jedinečný účel, ale iba vtedy, keď si nájdeme čas obzrieť sa späť a uvidíme, čo On urobil. A nie je toto, čo máme teraz - čas - veľa času?

Takže namiesto toho, aby sme sa len snažili zaneprázdňovať časopismi alebo televíziou alebo dokonca dobrými skutkami, o ktorých dúfame, že to bude niečo znamenať a dostane nás skôr z Božej čakárne, myslím, že keď sa obzrieme späť na účel a dokonalý plán predchádzajúcej čakárne, sa ukáže ako najlepšia metóda nielen na vydržanie čakania, ale na vychutnanie si Božej čakárne.

Vychutnaj si čakanie.

Moje Deviate z Mnohých Finančných Svedectiev

„Prázdniny Výročia“

Keď som sa dostala na koniec tejto kapitoly, musela som sa zastaviť a premýšľať o finančnom svedectvo, ktoré mám napísať. Boh v mojom živote robí toľko vecí, niektoré veľké a niektoré malé, ale so všetkými úžasnými, ktoré som doteraz napísala, som vedela, že sa potrebujem podeliť o jedno veľké!

Preto som prestala písať a požiadala som Pána, aby mi pripomenul ešte ďalšie finančné požehnanie, na ktoré som musela zabudnúť, a to je presne to, čo urobil. Keď som telefonovala s mojou dcérou, spomenula som dátumy, kedy som mala byť preč, na čo ona odpovedala: „Ach, naozaj ideš?“ Zatiaľ, čo som sa nadšene delila o všetky podrobnosti toho, čo Boh urobil, uvedomila som si, že mi tiež pripomenul niečo neuveriteľné, s čím ma tiež požehnal!!

Požehnanie začalo hneď potom, ako som našla svadobnú cestu na Havaj, o ktorej som hovorila v kapitole 5 „Beznádejne potrebujúca Ho“. Tento výlet minul iba 3 000 bodov, ale ďalších 2000 by vypršalo 31. mája. Úprimne povedané, po všetkom cestovaní, ktoré som absolvovala v predchádzajúcich dvoch rokoch, som nechcela ísť nikam, a preto som v jednom momente ponúkla tieto body svojmu bývalému manželovi ako požehnanie. Dodržiavaním zásady v Matúšovi 5,39-42 žehnania svojich nepriateľov (keď deti nasilu do svojho domu, aj keď sľúbil, že ich tam vezme iba vtedy, ak budú chcieť ísť), to je to, čo vždy odstraňuje bodnutie z akejkoľvek nespravodlivosti. Avšak toto požehnanie bodmi odmietol, preto som znovu hľadala Pána kvôli bodom, ktoré treba využiť. Mimochodom, ak dáš a nie je to prijaté, nemá to žiaden vplyv na to, aby si bola požehnaná - nie je On jednoducho príliš úžasne nádherný?

S bodmi, ktoré mi ostali, mi On pripomenul návštevu malebného mestečka na juhu. Ďalším dôvodom, prečo mi to pripomenul, bol, že to bolo niečo, o čom moje deti hovorili dosť často – chýbalo im jedenie v južnej grilovacej reštaurácii, ktorá je už roky obľúbená v našej rodine. Ihneď ich Otec a môj Manžel jedným úderom jedného rána pred pár týždňami spojili všetko dokopy, aby sme tam išli! O tom, čo urobil, je toľko zaujímavých detailov, ale dovoľ mi zdôrazniť iba niektoré z mojich obľúbených:

Ako prvé, počas návštevy tam, sme chceli znovu ísť do obľúbeného zábavného parku. Chodili sme tam ako rodina a zanechalo to pre naše deti príjemné spomienky. Vtedy mi pripomenul VIP preukazy, ktoré však už neboli platné. Napriek tomu som tam zavolala a bolo mi povedané, že sa tam  môžeme dostať za polovičnú cenu. Aj keď viem, že spokojnosť je to, čo by sme mali mať, jednoducho som bola vedená k tomu, aby sme sa neuspokojili s menej ako zadarmo, takže som svojim deťom povedala: „Uvidíte, dostaneme sa tam zadarmo. Nie som si istá, ako, ale ako nie je môj problém, je Jeho. A pre môjho Manžela a vášho Otca nie je nič problém!“

O dva týždne neskôr som otvorila list, ktorý zahŕňal nové VIP preukazy!

A keď moja dcéra otvorila list a začala čítať čierne na bielom, povedala, že preukaz nám nielen umožnil BEZPLATNÝ vstup do zábavného parku (do ktorého sme dúfali, že pôjdeme), ale išlo to ďalej. Dostali sme nejakú zľavu na večernú šou, na ktorú moje deti vždy chceli ísť!! Úžasne, nádherné, však?!?!

Drahá nevesta, každý z nás dostane dvojnásobok, keď jednoducho hľadáme a veríme, ako Jeho nevesta a ako Otec tvojich detí, že sú pre nás pripravené úžasne nádherné zážitky! Nie je to nič zvláštne o mne, rovnako sa stará o teba - jednoducho začni cítiť Jeho lásku, ktorá ťa obklopuje a vráť tú lásku, po ktorej túži On. Udržuj Ho na prvom mieste v tvojom srdci a čoskoro uvidíš, ako ste ty a tvoje deti požehnané. Ale túženie po inom, spôsobí, že čoskoro uvidíš tvoj život a život tvojich detí, ako sa dostáva tam, kde ste to až tak veľmi nechceli.  

Druhá časť, ako som už spomenula vyššie, naša rodina miluje južanské jedlo. Ako náhle bol objednaný termín, išla som na internet, aby som zistila, či naša obľúbená južná grilovacia reštaurácia bola niekde blízko miesta, kam sme išli. Verila by si, že jedna je práve na našej ceste? Samozrejme, že by si verila, pretože, ty ako Jeho nevesta, vidíš veci inak! To znamená, že budeme môcť jesť  barbeque prvú noc a opäť popoludní, keď odídeme. Nič by nemohlo byť také dokonalé, ak by som sa o to pokúsila ja, ale jednoducho to zapadlo na svoje miesto bez námahy alebo myšlienky z mojej strany! Jeho špecializáciou sú dvojité požehnania.  

Nakoniec, moje najobľúbenejšie požehnanie je, keď som si zarezervovala naše rezervácie. Požiadala som o termíny, v ktorých som chcela ísť, ale neboli tam žiadne voľné miesta. Takže, namiesto toho, aby som premýšľala, že som zmeškala, čo ma On viedol urobiť, som sa opýtala, aké dátumy boli k dispozícii - a potom som s týmito dátumami bez váhania súhlasila. Si pripravená? Pred dvoma dňami som si uvedomila, aké sú to dátumy.

Možno dobre poznáš moje svedectvo o tom, ako môj manžel v jeden deň vkročil a oznámil, že sa so mnou rozvádza a hoci (v tom čase) sa to zdalo byť hrozným a desivým zážitkom, ukázalo sa, že je to jedno z najväčších požehnaní môjho života. Tak veľmi, že som sa každý rok rozhodla oslavovať tento špeciálny deň!

Myslím, že nemusím hovoriť, v ktorý deň začnú naše prázdniny, mám? Áno! Naše prázdniny začíname v deň môjho výročia. Potom, aby som sa uistila, že som nepochybne vedela, že to bolo z tohto dôvodu, naše prázdniny začínajú v nezvyčajnom dni, v utorok zo všetkých dní, v presný deň výročia, keď môj pozemský manžel odišiel a oficiálne som sa stala JEHO nevestou!!!