DEŇ 22 kapitola 16 "Kľúče od Nebeského Kráľovstva"

no najskôr svedectvá o obnovených manželstvách
zobraté z 

Slovo SVOJHO Svedectva

WOTT. SLV

Chvála Bohu! On obnovil naše manželstvo!

Tu je chvála a svedectvo o Božej sile, na ktoré som tak dlho čakala, aby som ho povedala! Dnes sme s manželom išli na súd a vzali sme si našu manželskú licenciu! Do týždňa budem opäť jeho manželka legálne. Aký rozdiel môže týždeň urobiť!

Chcem poďakovať vám všetkým, lebo ste sa museli za nás modliť. Chválim Boha, lebo viem, že bez NEHO by sa toto nikdy nestalo. Ďakujem mu za to, že používa toto spoločenstvo, aby dal nádej ľudom ako som ja, aby verili, že On obnoví ich manželstvá.

Po tom, ako som sa dobre cítila nad spoločne strávenými Vianocami, stále som od neho nepočula viac ako týždeň. Rozprávala som sa s ním o našich daniach a naša konverzácia sa zvrtla na to, čo spôsobilo naše odlúčenie. Obaja sme plakali cez telefón. Povedala som, že viem, že ma stále miluje a že viem, že patríme k sebe. Po tomto rozhovore sme opäť začali robiť spoločné plány. 

A tak, každá z vás, ktorá má nejaké pochybnosti o Božej láske ku vám, či rodine, vydržte! Vstúpte do Božieho Slova a Jeho vôle a bez prestania sa modlite!!!

Obnova a spása v Texase!!

Chvála Bohu za víťazstvo a neskutočné požehnanie!

S manželom sme boli konečne obnovení 15. februára, deň po Valentínovi!

Požiadal ma, aby som ho prišla vyzdvihnúť z bytu DŽ so všetkými jeho vecami. Môj syn a ja sme tiež odišli z rodičovského domu ten istý deň! Nieje Boh úžasný? Napriek tomu, že moji rodičia boli horkí a nahnevaní z môjho rozhodnutia, verím, že Boh nás nezahanbí, ale preukáže svoju slávu cez nás.

Nemali sme miesto, kde by sme zostali, a tak sme týždeň bývali v moteli a hľadali sme apartmán. Chcem zdôrazniť, že moje skóre bolo zničené počas nášho odlúčenia, kvôli finančným ťažkostiam. Môj manžel mal veľmi malý kredit a pár niekoľko nezaplatených účtov. Museli sme zrušiť náš posledný nájom, kvôli našej odluke. Problémy stáli proti nám, no chvála Bohu, On bol našim ručiteľom!

Dostali sme dvojizbový apartmán s pračkou a sušičkou, alarmom a parkoviskom zdarma v uzatvorenej komunite s nízkou mesačnou splátkou, ŽIADNA záloha, ŽIADNY ručiteľ (okrem Božieho neviditeľného podpisu) do týždňa!  A ďalší zázrak—On je ten, čo sa o to postaral!

Akoby to nestačilo, minulá nedeľa bola naša prvá nedeľa od odlúčenia a my sme išli do kostola. Môj manžel sa ma spýtal, či môžeme odísť počas volania k oltáru. Samozrejme som súhlasila, no horlivo som sa začala modliť, aby sa Boh dotkol jeho srdca a zachránil ho.

Pastor sa spýtal, či je tu niekto, kto predtým poznal Boha, no odbočil od neho, a chcel, aby mu bolo odpustené, nech zdvihne ruku. Otvorila som oči a videla som, že ruka môjho manžela bola hore!!! Oh, vnútri som sa chvela, no modlila som sa ešte viac. Potom prišlo pozvanie k oltáru. Môj manžel mi stisol ruku a požiadal ma, aby som s ním išla k oltáru!!

Chcela by som dodať, že máme veľký kostol pre niekoľko tisíc ľudí (pravidelne je tam televízia). Sedeli sme hore na balkóne a tak bola pred nami dlhá cesta, aby sme sa dostali k oltáru plus schody. Stálo to veľa poníženosti a vedenia Duchom, aby sme sa postavili a kráčali v vpred. Potom prijal Ježiša Krista naspäť do svojho života! Veríte tomu? Bola som šokovaná. Slzy mi stekali po tvári!!

Slúžime úžasnému Bohu! Je taaaaak dobrý a NIKDY nesklame. Teraz môžem hovoriť zo skúsenosti, že nenadŕža nikomu. To, čo urobil pre mňa, môže urobiť aj pre teba. Stále som si toto hovorila vo viere.

Uver tomu. Ja som tak urobila a to sa aj stalo, tak, ako je napísané v Jeho Slove.

Teším sa z toho, čo má Pán pre nás pripravené. To, cez čo som prešla, si zaslúži chválu a zážitok zázraku a uzdravenie od Boha na Výsosti a Jeho Syna Ježiša Krista.

Aleluja! Boh je úžasný!

Moje manželstvo bolo obnovené!!!

Hovorila som si, že moja situácia je nemožná. No vydržala som. Prešla som cez veľa vecí, že je nemožné, aby som všetko napísala, čo sa stalo, počas tejto doby. Verila som a dôverovala Bohu, že obnoví naše manželstvo. A nechcem ohovárať môjho manžela.

V piatok som sa s ním rozprávala a v nedeľu v noci sa ukázal v našom dome. Cestoval cez SEDEM štátov, aby sa dostal domov!! Úplne ma prekvapil!!! Nemohla som prestať ďakovať BOHU!

Často som čítala svedectvá od iných, ktorí hovorili, "nevzdaj sa!" No boli časy, keď som to skoro urobila, no odovzdala som môj čas a sústredila som sa na BOHA a nie na moju situáciu.

A kvôli mojej poslušnosti mi On dal všetky Jeho prisľúbenia a obnovené manželstvo.

Slzy mi stekali po tvári, keď som dnes ráno jazdila do práce a myslela nad tým, aký úžasný je náš BOH! Postaral sa o mňa, keď som ja nebola schopná postarať sa o seba. Dal mi taký pokoj.

Každému, kto rozmýšľa nad tým, že to vzdá hovorím, NIKDY TO NEVZDAJ!!! Viem, že je to ťažké, no ON hovorí "Kto dúfa v Pána, nebude zahanbený" (Rim 10:11). Stoj na Jeho Slove a Jeho prisľúbeniach —  On ťa nikdy nesklame!!

Obnovené manželstvo a tiež nové dieťa!

Musím sa podeliť o tento príbeh—je to úžasný zázrak od Boha!!!

27. novembra mi manžel povedal, že chce rozvod. Potom 26. decembra skoro o mesiac neskôr som prišla na to, že som tehotná s našim prvým dieťaťom. Manželovi som povedala túto novinu, no to nezmenilo jeho pocity. Z domu som sa musela vysťahovať 1. januára. Začala som sa utiekať k Pánovi viac ako hocikedy predtým. On jediný bol mojou útechou. Žiadala som o modlitby od Kresťanov a začali mi posielať povzbudenia, duchovné emaily od priateľov v podobnej situácii. Tieto emaily boli plné Božích prisľúbení za moje manželstvo a v jednom z nich bola informácia, ako si zadovážiť kópiu Erininej knihy o manželskej obnove. Bola som zúfalá a tak som do toho išla.

Jej knihu som si brala všade a čítala som  vždy, keď som mala voľnú chvíľu. Prisľúbenia, ktoré nám Boh dáva v Jeho Slove mi dali útechu, ktorú neviem vysvetliť a v srdci som cítila, že to bude dobré.

S manželom som sa nerozprávala niekoľko týždňov, no potom mi jedného dňa zavolal a povedal, že dal výpoveď v práci. Už som viac nebola pod jeho poistením a bola som v 4. mesiaci tehotenstva. Zdalo sa to ako ďalšia skúška, no samozrejme, Boh to perfektne naplánoval!

A potom z ničoho nič 26. marca ma manžel požiadal, aby sme obnovili naše manželstvo!!!

Modlila som sa, aby sa tak stalo, no nevedela som, že to bude tak rýchlo!

Teraz máme nádherného trojmesačného syna a pracujeme na našom manželstve s Božou pomocou každý deň. Bude to trvať nejaký čas, aby sme boli obaja úplne uzdravení, no náš Nebeský Otec nám dal nový začiatok a dostali sme tak veľa požehnania do nášho života, že mám slzy v očiach, keď si na to spomeniem! Boh sa VŽDY postará o svoje deti a miluje nás viac, ako si vieme predstaviť!

Som požehnaná žena a budem navždy ponížená pred mocou môjho Pána!!

Obnovené—Chvála Bohu!

Ďakujem Pánovi za Jeho úžasné prisľúbenia. Boh je verný k tým, ktorí Ho úprimne hľadajú. Ak veríš, všetko je možné!

Môj manžel sa odsťahoval v septembri a odišiel žiť s DŽ. Keď som to počula, hanbím sa to povedať, zničila som všetky jeho veci. Po týždni mi povedal, že sa vráti iba vtedy, kedy bude on chcieť, a že sa rozhodol žiť s niekym iným.

Hľadala som Pána a plakala k Nemu a vtedy som našla vašu stránku. Moja priateľka, s ktorou som kedysi pracovala mi dala vaše svedectvá o obnovených manželstvách. Dookola som ich čítala. Potom som si pozrela vašu stránku a konečne mi Boh pomohol.

Začala som sa modliť a každý utorok a štvrtok som sa postila a meditovala som denne nad Jeho Slovom. Modlila som sa vždy, keď ma vyzval Duch Svätý.

Viete, Boh je úžasný, lebo pracoval za scénou. Keď som to skoro vzdala (lebo nebola žiadna zmena v mojej situácii ani v manželovi) ON pracoval a menil veci. Môj dobrý Pán je schopný a dovolil to, lebo som sa naučila trpezlivo čakať na Pána počas všetkého.

Minulý mesiac manžel prišiel a povedal, že chcel prísť domov, no najskôr to chcel ukončiť s DŽ. Po tom všetkom, čo som sa naučila, som mu povedala, že je to v poriadku!

Potom mi začal volať a chodil za mnou do práce. Myslím, že videl vo mne zmeny. Bola som ten druh ženy, ktorá kričala na neho a hovorila mu všetko možné, len aby ho ponížila. No teraz som sa naozaj zmenila. Iba som počúvala a súhlasila so všetkým, čo povedal.

Nemal žiadny pokoj s DŽ (to mi povedali jeho kamaráti), a tak sa chcel vrátiť domov.

Minulú noc sa konečne vrátil domov aj s jeho oblečením!! Moje manželstvo je obnovené!!!

Chvála Synovi živého Boha! Ďakujem Ti, Ježiš!" Amen.

Boh je verný svojim prisľúbeniam a odpovedá na modlitby. No tak často tvrdohlavý manžel chce odísť z cudzoložného vzťahu, no nepríde domov. Pred niekoľkými týždňami sme začali slúžiť v kostole. Jedna žena, ktorá opustila svojho manžela a presťahovala sa k inému, prijala Pána do svojho života.

Erin mala to privilégium, aby sa s ňou porozprávala. Nanešťastie, napriek tomu, že nechce byť v cudzoložnom vzťahu a je znovu narodenou veriacou (naozaj uteká za Bohom), bojí sa svojho manžela. Chcel obnoviť ich manželstvo počas prvých štyroch mesiacov po tom, ako odišla. Modlil sa a bol zapálený za Pána, no jeho agresívny postoj voči nej ju odrádza od toho, aby sa vrátila domov. Našou modlitbou je, aby sa ho dotkli princípy, ktoré učíme v Spoločenstve obnovy, a tak sa ona môže vrátiť domov.

Boh zrazu zasiahol a obnovil!

Píšem túto chválu, aby som dala iným ženám vedieť, že Boh môže a obnoví vaše manželstvo.

S manželom sme začali mať problémy po 27 mesiacoch manželstva. Povedal, že ma už viac nemiluje a chcel byť opäť slobodný a randiť. Spojila som sa s touto webovou stránkou cez priateľku a kúpila si knihy. A preto, že môj manžel odišiel z domu, mala som čas čítať, meditovať a vyznávať Božie slovo za moje manželstvo. Nasledovala som Erinino riadenie v knihe. Pred dvoma týždňami som išla som obchodu a keď som sa vrátila, našla som manželovo auto. Vrátil sa domov. Povedal, že mu chýbalo Božie požehnanie a tak sa musel vrátiť domov.

Boh obnovil moje manželstvo a ja som s manželom veľmi šťastná! Boh ho poslal domov v čase Vďakyvzdania a Vianoc. Je taký šťastný, že som mu odpustila, a ja som taká šťastná, že Boh obnovil naše manželstvo.

Prosím, keď čítate túto chválu, vedzte že sa udialo veľa vecí počas obdobia, keď bol môj manžel preč. Veľmi som trpela a videla som veľa vecí, ktoré naozaj zranili moje srdce, no plakala som k Bohu a On ma vypočul a pohol nebom a urobil ma viac ako víťazom.

Boh je dobrý, no ty musíš byť poslušná Jeho Slovu počas čakania na zázrak tvojho obnoveného manželstva. Kráčaj vo viere a nepozeraj sa na veci, ktoré sú viditeľné. 

Ďakujem Bohu za Spoločenstvo obnovy, Erin a jej rodinu. Nech Boh bohato požehná vás všetky.

Boh obnovil!

Chcem napísať správu, lebo chcem povedať všetkým čitateľom a členom tohoto spoločenstva, aký je náš Boh dobrý. Môj manžel sa vrátil, a naše manželstvo je oveľa lepšie ako bolo predtým.

Je šťastný a volá mi tri krát za deň, aby mi povedal, že ma miluje!!! Chodíme do kina a do obchodu a držíme sa za ruky. Teraz viem, že VŠETKO, čo Erin povedala vo svojich knihách, je pravda. Veľa krát sa my, ženy, nepodriadime. Chceme robiť veci našim spôsobom a nie spôsobom Boha.

Erin, ďakujem ti, že si ma naučila, ako byť manželkou, takou, akou ma Boh stvoril.  Ženy, prosím, nevzdajte to. Boh nenadŕža nikomu. Môže a obnoví tvoje manželstvo. Som toho príkladom. 

Vydržte a pozerajte, ako Boh dá všetko do kopy a keď to urobí, nikto nebude schopný to znovu rozbiť, iba ak to urobíte sami. V mojom manželstve som urobila toľko neporiadku, tým, že som bola svárlivá a malicherná.

Dovoľ Bohu, aby robil svoju prácu a ticho stoj, a vedz, že On je Boh!!!!

ON JE VŽDY DOBRÝ!!!!

Obnovené manželstvo!!

Chcem sa vám poďakovať za vašu stránku. Dala mi povzbudenie, aby som hľadala Boha a verila Bohu za moje manželstvo.

S manželom sme sa brali veľmi mladí. On mal 17 a ja 19 a mala som trojročnú dcéru, a bola som tehotná s mojim prvým synom. Mysleli sme si, že všetko bude úžasné: rodina, byt, deti, priatelia, atď...To, načo sme zabudli, bol Boh. Udržiavali sme naše manželstvo a boli sme prekvapení, keď sa veci zhoršili. Deti vyrástli, peniaze sa míňali a mali sme viacej účtov a nevedeli sme, čo s nimi robiť. Obaja sme si mysleli, že tráva musí byť zelenšia na opačnej strane záhrady. Obaja sme hľadali lásku niekde inde.

Po manželovej prvej nevere sme začali pracovať na našom manželstve. Išli sme do úžasného kostola a začali sme brať hodiny vodcovstva v našom kostole. Časom môj manžel začal hrať na gitare v skupine a ja som začala vyučovať v Nedeľnej škole. Myslela som si, že máme všetko pod kontrolou. Robili sme Božiu prácu. Naše srdcia boli na správnom mieste, aspoň sme si tak mysleli.

V októbri 2001 po veľmi veľkej citovej hádke sa môj manžel rozhodol, že rodinu opustí. Stretol niekoho iného v bare a povedal, že vie, že s ňou bude šťastnejší. Bola som zničená. Najskôr som si myslela, že som zničená, lebo on vyzeral veľmi šťastne a ja nie. Žiarlila som, lebo on mal niekoho a ja nie. Skúšala som randiť, no vždy, keď som sa pokúšala ísť von, fyzicky som ochorela a nikdy som nebola schopná ísť. (Požehnanie od Boha!)

Dva mesiace po tom, ako môj manžel odišiel, sme začali sa rozprávať. Mali sme voči sebe príkazy obmedzenia, obvinenie z napadnutia a boli sme vo veľmi škaredej rozvodovej bitke a bitke o zverení detí do starostlivosti. Moja výkonnosť v práci bola hrozná; nemohla som jesť, spať, myslieť. Potom jedného večera, keď som hľadala rady, ako sa spamätať z rozvodu, zakopla som na vašu stránku. Začala som plakať, keď som si prečítala prvé stránky a rozhodla som sa, že v tú noc zverím všetko Bohu.

Môj manžel mi denne pripomínal, že náš vzťah je minulosťou. Hovoril mi, aký je šťastný s DŽ a ako sa chcú zobrať a mať viacej detí. Toto ma veľmi bolelo, lebo som si dala podviazať vaječníky ako 25 ročná, no vždy som chcela viac detí. A tak som denne plakala k Bohu, a nevedela som začo sa mám modliť.

20. decembra som musela podstúpiť ďalšiu operáciu. Zúfalo som chcela, aby tam bol aj môj manžel. Požiadala som ho, aby so mnou išiel a on súhlasil. To bol najlepší pocit, zobudiť sa po operácii a cítiť jeho objatie.

27. decembra, na jeho narodeniny som išla do jeho domu s našimi dvoma chlapcami a pozerala som, ako otvárajú darčeky so svojim otcom. Bolelo to, byť v jeho dome a nemôcť mu povedať, ako veľmi ho milujem. Pamätám si, ako som v noci nemohla spať, pozerala som, ako on spí a chcela som ho objať.

Veci za začali meniť a my sme sa stali priateľmi, ďakovala som za toto požehnanie Bohu. Potom sme sa začali viac rozprávať. Jednu noc som sa zobudila, lebo niekto stál pre posteli a pozeral na mňa—bol to môj manžel. Bol opitý a povedal, že chce, aby ho nikto objal. DŽ zrušila vzťah deň pred jeho narodeninami a on bol z toho nešťastný. Bez ohľadu na to, ako veľmi ma to zraňovalo, vedela som, že to bolo požehnanie od Boha. Veci sa pomaly začali zlepšovať a mali sme úžasné priateľstvo.

Môj manžel zrazu prišiel domov 3. januára!!!!

Najskôr povedal, že sa nechce domov vrátiť, prišiel iba na krátku chvíľu, no boli sme takí šťastní!! Nemyslela som, si, že to bude také úžasné! Boh nás naozaj požehnal ďalšou šancou. Uvedomili sme si, že naše priority boli zlé. Môj manžel je na ceste späť k svojej kapele a ja idem učiť malú skupinu.

Boh je tak dobrý!!! On vie, čo potrebuješ a kedy. Priniesol nás zo zničujúceho vzťahu a dal nám väčšiu lásku, o ktorej ani jeden z nás nevedel, že existuje. Nikdy nezabudnem umiestniť Boha na prvé miesto v mojom živote. Keď dáš Boha na prvé miesto, všetko ostatné zapadne tam, kde má byť. 

Ďakujem vám za povzbudenia, modlitby a pomoc. Myslím, že táto stránka je naozaj dar od Boha! Bez vášho povzbudenia by som stále nenašla Boha a bola by som na ceste k rozvodu. Mimochodom to slovo ("R") v našom dome viac neexistuje. Sľúbili sme si, že budeme dôverovať Bohu vo všetkých našich potrebách a nebudeme hľadať iného na uspokojenie našich potrieb.

Opäť ďakujem za vašu pomoc. Nech vás Boh oboch žehná.

Manželstvo obnovené—môj manžel je teraz triezvy!!!

Bola som druhou manželkou. Môj manžel bol predtým ženatý a mal dve deti z predchádzajúceho manželstva. Hľadala som Boha, lebo som si nebola istá, čo mám robiť. Mala som pocit, že Boh chce, aby som bola v tomto manželstve a nevzdala to. Požiadala som Boha, aby mi to potvrdil a potom som si prečítala otázku od jedného muža (ktorého nepoznám—poslal mi niekoľko vašich otázok ten istý deň, ako mi poslal adresu na vašu stránku, keď som uverejnila žiadosť o modlitbu na Kresťanskej stránke).

Videla som, že používaš Písmo, keď hovoríš k iným ženám, ktoré boli v podobnej situácii. Pred piatimi minútami som sa modlila na kolenách o znak potvrdenia!!!

Boh obnovil naše manželstvo a stále robí veci lepšími!!

Môj manžel nejaký čas tvrdo pil. Modlila som sa, aby Boh vzal tohto opilca a nahradil ho triezvym mužom. Takto som sa modlila odkedy som počula tvoj návrh na kazete 7.

A teraz toto—jednu noc sa na mňa pozrel bez nejakého dôvodu a povedal, "Mimochodom, celý deň som nepil." Nič som nepovedala. Nikdy som sa o tom nezmienila, dokonca ani predtým, ako naše manželstvo padlo. Potom o dva dni neskôr povedal, že stále nepil. Minulú noc mi povedal, že ešte nemal pohárik. Už je to skoro týždeň bez toho, aby si vypil. Vau.

Keby si vedela celý príbeh, že pil 24 pív za deň, vedz, že toto je od Boha! Môj manžel mal problém s alkoholom, a po tom, ako som sa modlila, aby Boh zobral opilca a nahradil ho triezvym mužom, UROBIL to!

Boh nás dal do ťažkej finančnej straty, aby toto ukončil a ja HO chválim, že vypočul moju modlitbu!!! Vedz, že sa modlím za teba a tvoju rodinu, Erin.

Obnova a manželova záchrana v Alabame!!

Pred troma mesiacmi som prišla na to, že ma manžel podvádza a vyhodila som ho z domu.

Naozaj som nevedela, čo robiť, no potom mi jeho kamarát kúpil knihu Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo. Prečítala som si ju a veľmi ma zmenila!!!! Potom som videla, že Boh musí zmeniť veci vo mne, tak, ako chce ON, predtým, ako privedie manžela domov.

Iba o mesiac neskôr manžel prišiel a strávil víkend s deťmi. Na konci víkendu videl veľký rozdiel, a spýtal sa, či môže prísť domov!!! Bol doma 2 mesiace a potom išiel s tým istým kamarátom, ktorý mi dal vašu knihu, na blší trh. Tam stretol muža, a môj manžel bol zachránený uprostred blšieho trhu!!! Chvála nášmu Bohu!!!!

Naše manželstvo a náš život je odvtedy úžasný! Boh počuje tvoju modlitbu a má perfektné načasovanie na všetko—iba poslúchni a dovoľ, aby Boh prevzal situáciu!!!!

Pár zachránený, manželstvo obnovené!!!

Musím napísať a povedať vám o našom manželstve, ktoré bolo zázračne a nádherne obnovené skrze nášho vzácneho Spasiteľa. Chcem, aby ste to uverejnili, nech to povzbudí iných, ktorí si myslia, že ich manžel (manželka) je už tak ďaleko, že ich Pán nezastihne. Bola som na konci so silami, keď moja priateľka zasiahla a predstavila ma svojmu Pánovi a Spasiteľovi Ježišovi Kristovi. Bola som sama s dvoma malými deťmi. Plakala som, keď sa skupina modliacich sa žien zohla ku mne a modlila sa za moje manželstvo. Môj manžel ma opustil a zanechal. Jedna zo žien sa modlila, aby sa manžel nielenže vrátil domov, ale aby bol zachránený a mal zážitok ako apoštol Pavol na ceste do Damasku!!

Iba o dva týždne neskoršie ako som prijala Pána, som videla, ako sa manžel blíži k príjazdovej ceste a začala som panikáriť. No keď vošiel dovnútra, jeho tvár bola úplne zmenená; jeho výraz bol radostný, iný ako som kedy videla. Povedal mi, že mu je ľúto, že nás opustil a že nepovedal, kde ide a ani kedy príde domov. A vtedy som si všimla veľkú Bibliu pod ramenom, ten druh, ktorý býva na konferenčnom stolíku. Povedal, "Srdiečko, keď som bol preč, prijal som Ježiša Krista ako môjho Pána a Spasiteľa"!!!!!!! Potom povedal, že jeho babka, ktorá sa za neho roky modlila, mu dala túto Bibliu!!!! Toto je taký zázrak a odpoveď na modlitbu každého, kto sa za nás modlil!!!!

Môj manžel trávil hodiny a hodiny čítaním Biblie. Bez ohľadu na to, kde ide, berie si túto jeho veľkú Bibliu so sebou!!!! A tiež si pamätá všetko, čo si v Biblii prečíta, SLOVO ZA SLOVOM!!!!

Tri mesiace po tom, ako manžel prišiel domov mi povedal, že Boh mu povedal, aby sa vrátil tam, kde sme predtým žili, blízko našich rodín a že Boh chce, aby tam otvoril reštauráciu a staral sa o chudobných. Bola som taaaaaaaaak šťastná, lebo viac neberie drogy a alkohol ani mi nie je neverný so všetkými ženami, odrazil sa z najhlbšieho dna!!! Pobalila som nás a išli sme.

V našom apartmáne sme boli iba pár dní, keď môj manžel išiel do mesta a uvidel prázdnu budovu. Položil na ňu svoje ruky, aby mu ju Boh dal. Keď prišiel domov a povedal mi o tom, bola som veľmi vyplašená. Myslela som si, že si niečo dal. No potom si počula, ako niekto zaklopal na dvere. Bol to muž a jeho žena, ktorí nám s manželom podávali šek a hovorili, "Pán nám povedal, aby sme ti toto dali na otvorenie reštaurácie." Šek obsahoval presne toľko, koľko stála budova a za čo sme sa s manželom modlili!! Bohu patrí chvála!!! Aleluja!!!! Ďakujem Ti, Ježiš. Pánovi nie je nič ťažké. Prečo som pochybovala??? Prečo iní Kresťania pochybujú, že Boh môže urobiť to, o čom povedal, že urobí??????

SLV-WRYM-NEW-COVER-Front

 Kapitola 16
Kľúče od Nebeského Kráľovstva

“Tebe dám kľúče od
nebeského kráľovstva...”
-Matúš 16:19

Ježiš nám dal kľúče od nebeského kráľovstva na „zviazanie“ zla a „uvoľnenie“ dobra. „Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva: čo zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažeš na zemi, bude rozviazané v nebi.“ (Mt 16: 19)

Odstráň zlo. Nájdi verš z Písma týkajúci sa toho, čo chceš odstrániť. Keď je niekto viazaný v hriechu, najskôr musíš zviazať tento hriech, ktorý drží osobu, za ktorú sa modlíš. Hľadaj verše, ktoré sa môžeš modliť. Tu je princíp: „Nik nemôže vniknúť do domu silného človeka... kým toho silného nezviaže.“ (Mk 3, 27) Zviaž a zlom povrazy hriechu, ktoré kontrolujú osobu a držia ju v zajatí. „Cudzoložník sa polapí vo vlastných neprávostiach a zapletie sa v putách svojich pokleskov.“ (Prís 5, 22)

Nahraď zlo dobrom. Toto je veľmi dôležité! „Keď nečistý duch vyjde z človeka, blúdi po vyschnutých miestach a hľadá odpočinok. Ale keď nenájde, povie si: ,Vrátim sa do svojho domu, odkiaľ som vyšiel.‘ Keď ta príde, nájde ho vymetený a vyzdobený. Tu odíde, vezme sedem iných duchov, horších, ako je sám, vojdú dnu a usídlia sa tam. A stav takého človeka je nakoniec horší, ako bol predtým.“ (Lk 11, 24-26)

Ak odmietneš náhradu. Ak odmietneš nahradiť to, čo si odstránila, stane sa to horším ako predtým, než si sa začala modliť. Vždy musíš nahradiť niečo hriešne niečím dobrým. Toto je jedným z dôvodov, prečo tí, ktorí držia diétu, sú po čase ešte tlstejší. Experti hovoria, že prestali jesť všetko škodlivé alebo skúšajú nejesť vôbec, ale nikdy nenahradili to, čo bolo odstránené, niečím dobrým, ako modlitbou, prechádzkou, cvičením alebo jedlom, ktoré je pre nich dobré. Ďalším príkladom môže byť, keď má niekto veľmi mastnú pleť. Vydrhne tvár mydlom a aplikuje na ňu alkohol, aby vysušil maz. Po niekoľkých hodinách je však mastnejšia ako kedykoľvek predtým! Dermatológovia ti povedia, že musíš nahradiť olej, ktorý si odstránila, malým množstvom krému.

Nahraď klamstvá pravdou. Pravda sa nachádza iba v Jeho Slove. Ak to, čo počuješ, čítaš alebo ti niekto rozpráva, sa nezhoduje s princípmi v Božom Slove, je to lož!

Nahraď „výzbroj tela“ „Pánom.“ Nahraď dôverovanie vo „výzbroj tela“ (sebe samej, kamarátke, hocikomu inému) s dôverou v Pána. „Napokon upevňujte sa v Pánovi a v sile jeho moci.“ (Ef 6, 10)

Nahraď útek k iným behom k Nemu! „Boh je naše útočište a sila aj najistejšia pomoc v súžení.“ (Príslovia, kapitola 5) Ľahko si to môžeš zapamätať tak, že si napíšeš: čo čítať na konci každého Žalmu. (Na konci šiesteho Žalmu napíšeš 36 a na konci tridsiateho šiesteho napíšeš 66. Keď sa dostaneš  k Žalmu  126: napíšeš  Príslovia  6.)  Kvôli tomu, že Žalm  119  je  dlhý: môžeš  si  ho nechať na deň 31 v mesiaci. Bež ku knihe Prísloví! Čítaj Žalmy a Príslovia každý deň. Čítaj Žalm, ktorý sa zhoduje s dňom v mesiaci plus každý tridsiaty Žalm až do konca knihy, a potom čítaj kapitoly Prísloví, ktoré  sa  zhodujú  s dátumom  (napr.  piaty  deň v mesiaci  prečítaš  Žalm  5: 35: 65: 95: 125).

Ako člen nášho Restoration Fellowship môžeš ísť na Daily Devotional na našej stránke, kde sa ti pripomenie žalm a príslovie na ten ktorý deň. Choď na MarriageHelpOnline.com a pripoj sa k nám!

Nahraď plač pred niekým iným, plačom k Nemu! On sľúbil, že ťa vypočuje a že ťa okamžite pozdvihne! Ale musíš volať! Nehovor si, „Boh mi v minulosti nepomohol!“ Ak ti nepomohol, tak iba preto, lebo si Ho nežiadala. „Proste a dostanete! Hľadajte a nájdete! Klopte a otvoria vám.“ (Mt 7, 7)

Príprava na vojnu

Obleč si denne brnenie, ako je opísané v Liste Efezanom 6, 10-18.

Úklady diabla. „Napokon upevňujte sa v Pánovi a v sile jeho moci. Oblečte si Božiu výzbroj, aby ste mohli čeliť úkladom diabla.“ (Ef 6, 10-11) Pamätaj, kto je skutočným nepriateľom: Satan, nie tvoj manžel.

Božia výzbroj. „Lebo nás nečaká zápas s krvou a telom, ale s kniežatstvami a mocnosťami, s vládcami tohto temného sveta, so zloduchmi v nebeských sférach. Preto si vezmite Božiu výzbroj, aby ste mohli v deň zla odolať, všetko prekonať a obstáť.“ (Ef 6, 12-13) Musíš odolať strachu, ktorý spôsobuje, že chceš uniknúť alebo sa vzdať; stoj pevne a ak si všetko urobila, neustávaj. Žalm 37 ti pomôže, ak si sužovaná strachom.

Stoj pevne. „Stojte teda: bedrá si prepášte pravdou...“ (Ef 6, 14) Ľudia hovoria o „vykročení vo viere“. Možno najlepšie je prestať sa hýbať a iba pevne stáť! V dôvere a pokúšaní Boha je rozdiel. Niekedy si myslíme, že robíme krok vo viere, no v skutočnosti skáčeme z útesu, ako Satan kázal urobiť Ježišovi.

Veľakrát by sme nemali robiť kroky vo viere, ale radšej neochvejne vo viere „vytrvať“. Naše presvedčenie by nás malo urobiť schopnými „vytrvať“ a veriť v to, čo je správne. Ak sa pohneme a urobíme „krok“ viery, môžeme padnúť z útesu. Keď Boh prinesie nepriateľa do našich životov, naša neochvejnosť bude naším svedectvom. Avšak, ako budeš vidieť neskôr v tejto lekcii, niekedy sme vyzvané vystúpiť a kráčať po vode ako Peter. Tu je potrebné rozlíšenie. Jedno pravidlo, ktoré ti môže pomôcť, je naliehavosť. Obyčajne naša „telesnosť“ prináša naliehavosť; Boh však hovorí čakaj.

Jeho Spravodlivosť. „... oblečte si pancier spravodlivosti...“ (Ef 6, 14) Boh hovorí o svojej spravodlivosti, nie o tvojej. Hovorí nám, že naša spravodlivosť je nič viac ako „skrvavená šata“. (Iz 64, 6)

Kráčať v pokoji. „A obujte si pohotovosť pre evanjelium pokoja...“ (Ef 6, 15) Tento prísľub možno potvrdiť v Matúšovi 5: „Blahoslavení tí, čo šíria pokoj!“ Maj pokoj s  každým  po celý čas! Štít  viery.  „Pri  všetkom  si  vezmite  štít  viery, ktorým  môžete uhasiť všetky  ohnivé  šípy zloducha!“ (Ef 6, 16) Musíš mať vieru - nie v seba alebo niekoho či niečo ako je sudca či niečie útočište - ale vieru v Boha a iba Jeho samotného! Okolnosti nemajú nič spoločné s vierou. Ver iba Jeho Slovu o pravde o tvojej situácii.

Prilba spásy. „A zoberte si aj prilbu spásy.“ (Ef 6, 17) Musíš byť zachránená; musíš byť jedným z Jeho detí, aby si vyhrala ťažkú duchovnú vojnu. Je to tak ľahké, ako hovoriť k Bohu práve teraz. Povedz Mu vlastnými slovami, že Ho potrebuješ; teraz. Požiadaj Ho, aby sa ti stal skutočným. Odovzdaj Mu svoj život, život, ktorý je zbabraný, a požiadaj Pána, aby ho urobil novým.

Povedz Mu, že urobíš hocičo, o čo ťa požiada, lebo On je teraz tvojím Pánom. Požiadaj Ho, aby ťa zachránil od hriechov a od večnosti, ktorá čaká všetkých, ktorí neprijmú dar Jeho večného života. Po ďakuj Mu za Jeho smrť na kríži, smrť, ktorú podstúpil za teba. Teraz môžeš veriť, že už nikdy nebudeš žiť sama; Boh bude vždy s tebou a ty stráviš večnosť v nebi.

Meč Ducha. „Zober... meč Ducha, ktorým je Božie slovo!“ (Ef 6, 17) Toto je presne to, čo sme učili; použi Jeho Slovo na bitku, ktorá bude vyhraná. Ak bitka patrí Pánovi, víťazstvo je naše! Napíš si na malé kartičky verše, ktoré ti pomôžu v boji. Maj ich stále pri sebe v peňaženke. Keď cítiš, že sa približuje útok, strach, prečítaj si verše, ktoré sa týkajú strachu. (Pozri Rim 8, 15, a Ž 23 pre krásne verše, ktoré atakujú strach.) Volaj k Bohu, stoj pevne vo viere. „Prestaňte už a uznajte, že ja som Boh.“ (Ž 46, 11)

Modli sa po celý čas. „Vo všetkých modlitbách a prosbách sa modlite v každom čase v Duchu!“ (Ef 6, 18) Modli sa z hĺbky svojej duše. Vyhraď si čas na modlitbu trikrát za deň (ako Daniel). To bol jeden z dôvodov, prečo Daniela hodili do levovej jamy. Nestrachuj sa, lež pamätaj, že dokonca i keď by bola celá tvoja podstata hodená do jamy levovej, Boh umlčí ústa všetkým levom!

Vytrvalo bdej. „A v ňom vytrvalo bdejte a proste za všetkých svätých!“ (Ef 6, 18) Vždy sa pomodli za niekoho, keď cítiš, že ťa strach premáha. „A tak sa budem radšej chváliť svojimi slabosťami, aby vo mne prebývala Kristova sila. Preto mám záľubu v slabostiach, v potupe, v núdzi, v prenasledovaní a v úzkostiach pre Krista; lebo keď som slabý, vtedy som silný.“ (2Kor 12, 9-10) Po tom, čo si sa za niekoho modlila, zavolaj a povedz mu to.

Modli sa za tých, ktorí ťa prenasledujú. Boh tiež žiada, aby sme sa modlili za iných: našich nepriateľov, každého jedného z nich. Modli sa za nich a pros Boha, aby ti ukázal, ako im máš žehnať. Až keď sa Jób modlil za jeho takzvaných priateľov, Boh obnovil to, čo Jób stratil. „Potom Pán zmenil Jóbov údel, lebo sa modlil za svojich druhov. A Pán dvojnásobne rozmnožil Jóbovo imanie.“ (Jób 42, 10) „Ale ja vám hovorím: Milujte svojich nepriateľov a modlite sa za tých, čo vás prenasledujú, aby ste boli synmi svojho Otca, ktorý je na nebesiach.“ (Mt 5, 44-45)

Poznaj Božie Slovo

Jeho Slovo sa nevráti naprázdno. Musíš poznať a naučiť sa Božie Slovo. Musíš sa pustiť do hľadania požehnaných Božích prísľubov. Tieto princípy sú z Jeho Slova a keď sa modlíme Jeho Slovom, nevráti sa k nám naprázdno. To je Jeho sľub, ktorý ti dal! „Tak bude moje Slovo, ktoré mi vyjde z úst, nevráti sa ku mne naprázdno, ale urobí, čo som si želal, a vykoná, na čo som ho poslal.“ (Iz 55, 11)

Hľadaj Jeho princípy vo svojej Biblii. Hľadaj porozumenie. Boh vraví, že ak hľadáš, nájdeš. Božie Slovo dáva múdrosť. Pozrime sa hlbšie na význam, aby si lepšie pochopila „Aj ja vám hovorím: Proste a dostanete! Hľadajte a nájdete! Klopte a otvoria vám!“ (Lk 11, 9) Ak už vieš, čo máš robiť, potom to môžeš použiť vo svojom živote. „Múdrosťou buduje sa dom a rozumnosťou býva upevňovaný. Vedomosťou sa naplňujú komory všakovým hodnotným a krásnym imaním.“ (Prís 24, 3-4)

Čítaj Jeho Slovo s potešením. Poznač si verše v Biblii. „Hľadaj radosť v Pánovi a dá ti, za čím túži tvoje srdce.“ (Ž 37, 4) Vyhraď si čas, aby si si poznačila verše na rýchle odvolanie sa v čase úzkosti (alebo keď vedieš iného k pravde). Ako odpovedal Ježiš v Evanjeliu podľa Lukáša 4, 4-10, keď Ho Satan pokúšal? „A Ježiš mu odpovedal: ‚Je napísané. .. Je napísané... Je napísané....‘“ Použi žltú ceruzku špecifickej farby pre rozdielne prísľuby.

Nauč sa naspamäť. Medituj dňom, nocou. Nauč sa naspamäť prísľuby, ktoré nájdeš, aby sa ti ich požehnané uistenie zavŕtalo hlboko do duše. Musíš sa učiť a poznať Božie prísľuby, ak chceš byť závislá iba na Ňom. „Ale v zákone Pánovom má záľubu a o Jeho zákone rozjíma dňom i nocou. Je ako strom zasadený pri vode, čo prináša ovocie v pravý čas, a jeho lístie nikdy nevädne; darí sa mu všetko, čo podniká.“ (Ž 1, 2-3)

Nezáleží na tom, aké zlé sa veci zdajú byť, Boh to má pod kontrolou. Našou útechou je vedomie, že Boh má všetko pod kontrolou – nie my a rozhodne nie Satan. „Šimon, Šimon, hľa, satan si vás vyžiadal, aby vás preosial ako pšenicu. Ale ja som prosil za teba, aby neochabla tvoja viera. A ty, až sa raz obrátiš, posilňuj svojich bratov.“ (Lk 22, 31-32)

Preosiatie. Ježiš poznal výsledok, no aj napriek tomu musel Peter prejsť cez osiatie, aby bol pripravený na Boží hlas v jeho živote. Budeš pripravená, keď ťa Boh zavolá? „A vytrvalosť sa má ukázať v dokonalých skutkoch, aby ste boli dokonalí a neporušení a v ničom nezaostávali.“ (Jak 1, 4)

Duchovná vojna

Pútaj svoju myseľ. Tvoj boj bude vyhraný alebo prehraný v tvojej mysli. „Boríme výmysly a každú pýchu, čo sa dvíha proti poznaniu Boha. Pútame každú myseľ, aby bola poslušná Kristovi, a sme pripravení potrestať každú neposlušnosť, kým nebude vaša poslušnosť úplná.“ (2Kor 10, 4-6) Nenahrávaj nepriateľovi. Nezaoberaj sa diablovými myšlienkami. Pútaj svoju myseľ!

Sila troch

Dvaja alebo traja zhromaždení spolu. Nájdi ďalšie dve ženy, ktoré sa budú s tebou modliť. „A kým mal Mojžiš zdvihnuté ruky, víťazil Izrael, len čo ruky spustil, víťazil Amalek (nepriateľ). Ale Mojžišovi ruky oťaželi. Tu vzali kameň a podložili mu ho a on si naň sadol. Áron a Hur mu ruky podopierali jeden z jednej a druhý z druhej strany, a tak zostali jeho ruky v rovnakej polohe až do západu slnka.“ (Ex 17, 11-12)

Nájdi dve ženy, ktoré ťa podržia, aby si sa príliš neunavila. Modli sa a popros Boha, aby ti pomohol nájsť také, ktoré podobne zmýšľajú. Na našej stránke môžeš tiež nájsť partnerku na povzbudenie. Sila troch. „Veď dvaja vedia premôcť samého, dvaja sa skôr postavia na odpor. Trojmo usúkaný povrazec sa nepretrhne tak chytro.“ (Kaz 4, 12) Druhého povzbudiť. Dvaja sú na tom lepšie ako sám človek: za svoju námahu môžu dostať väčšiu odmenu, a keď padnú, jeden zdvihne druhého. Beda však samému, keď padne! Nemá pri sebe druha, čo by ho zodvihol.“ (Kaz 4, 9-10)

On je s tebou. „Lebo kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som ja medzi nimi.“ (Mt 18, 20) „Vtedy kráľ Nabuchodonozor užasol, náhle vstal a povedal svojim dvoranom: ‚Nehodili sme doprostred ohňa troch poviazaných mužov?‘ Odpovedali kráľovi: ‚Skutočne, kráľ!‘ Povedal: ‚Ja vidím štyroch rozpútaných mužov prechádzať sa uprostred ohňa a niet na nich nijakého úrazu, výzor štvrtého je však podobný synovi bohov.‘“ (Dan 3, 91-92) Nikdy nie si sama.

Dohoda. „A zasa vám hovorím: Ak budú dvaja z vás na zemi jednomyseľne prosiť o čokoľvek, dostanú to od môjho Otca, ktorý je na nebesiach.“ (Mt 18, 19) Keď zápasíš o pokoj, zavolaj niekomu, kto verí s tebou, a modlite sa spoločne.

Postaviť sa proti mne. „Keď som však hľadal medzi nimi niekoho, kto by vymuroval múr, postavil sa proti mne do trhliny za krajinu, aby som ju nezničil, nenašiel som.“ (Ez 22, 30)

Modlite sa jeden za druhého. „Vyznávajte si teda navzájom hriechy a modlite sa jeden za druhého, aby ste ozdraveli. Lebo veľa zmôže naliehavá modlitba spravodlivého.“ (Jak 5, 16) A tiež vyznanie hriechov žene, ktorá podobne zmýšľa, je najlepšia cesta k čistému srdcu. Vyznať sa. „Kým sa Ráš modlil a kým sa vyznával s plačom, ležiac (dolu tvárou) pred Božím príbytkom...“ (Ezd 10, 1) Vyznávaj pravdu. Kedy sa vzdať modlenia? Nikdy! Máme krásny príklad pravdy, že Boh nie vždy myslí nie“, keď sú naše modlitby nevypočuté.

Veľká je tvoja viera. Kanaánska žena neustále prosila Ježiša, aby uzdravil jej dcéru. Výsledok: „... Vtedy jej Ježiš povedal: ‚Žena, veľká je tvoja viera! Nech sa ti stane, ako chceš.‘ A od tej hodiny bola jej dcéra zdravá.“ (Mt 15, 2) Keď sa modlíme za niečo, čo je s určitosťou Božia vôľa, no zdá sa, že nie sme vypočuté či si myslíme, že On hovorí „nie“, Boh iba chce, aby sme neprestávali prosiť, čakať, žiadať, postiť sa, veriť, plakať a odovzdávať sa Mu!

Boj za jeho dušu. Ste nerovnomerne zapriahnutí? Skutočná vojna v tvojom dome je vojna za manželovu dušu! Ste nerovnomerne zapriahnutí? Pamätaj, že máš prísľub: „... budeš spasený ty i celý tvoj dom.“ (Sk 11, 14) Pamätaj, manžel sa posväcuje v žene. „Lebo neveriaci muž sa posväcuje v žene... Vari vieš, žena, či zachrániš muža?“ (1Kor 7, 14-16) Aby si našla partnerku v modlení, choď na našu stránku: MarriageHelpOnline.com.

Modlitba a pôst

Modlitba a pôst. Ježiš povedal svojim apoštolom: „Tento druh sa nedá vyhnať ináč, iba modlitbou a pôstom.“ (Mt 17, 21) Ak si sa vrúcne modlila a uistila sa, že tvoje úmysly sú čisté, potom si možno vyzvaná k pôstu. Sú rôzne dĺžky pôstu,

Trojdňový pôst. Ester sa postila „za láskavosť“ jej manžela kráľa. Postila sa tri dni „za priazeň“. „Choď a zhromaždi všetkých Židov, ktorých nájdeš v Súzach, a modlite sa za mňa! Tri dni a tri noci nič nejedzte, ani nepite! Ja sa budem so svojimi služobnicami podobne postiť.“ (Est 4, 16) Tento druh pôstu (alebo sedemdňový pôst) má aj inú výhodu pre tie, ktoré sú svárlivé alebo ktoré nemôžu prestať rozprávať: budeš veľmi slabá na to, aby si sa hádala!!

Jednodňový pôst. Jednodňový pôst začína večer hneď po večeri. Piješ iba vodu, až pokiaľ je dvadsaťštyrihodinová perióda úplná, potom ješ až nasledujúci večer. Počas tohto času sa postíš a modlíš za svoju žiadosť. Tento pôst sa môže urobiť viackrát do týždňa.

Sedemdňový pôst. Pôst, ktorý trvá sedem dní (sedem dní reprezentuje ukončenie). „Keď som počul tieto slová, sadol som si, plakal som a kvílil celé dni, postil a modlil som sa k nebeskému Bohu.“ (Neh 1, 4) Zvyčajne si vyzvaná postiť sa po sedem dní, keď zažívaš veľký žiaľ.

Od pôstu sa mi podlamujú kolená. Keď si hladná či slabá, využi tento čas, aby si sa modlila a čítala Jeho Slovo. „Od pôstu sa mi podlamujú kolená, a telo mi chradne bez oleja.“ (Ž 109, 24)

Aby ľudia videli. Udrž svoj pôst v tichosti, ako je len možné. Počas pôstu musíš byť tichá, nesťažovať sa a nikdy na seba nepriťahovať pozornosť. „A keď sa postíte, nebuďte zamračení ako pokrytci. Znetvorujú si tvár, aby ľudia videli, že sa postia. Veru, hovorím vám: Už dostali svoju odmenu. Keď sa ty postíš, pomaž si hlavu a umy si tvár, aby nie ľudia zbadali, že sa postíš: ale tvoj Otec, ktorý je v skrytosti. A tvoj Otec ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti.“ (Mt 6, 16-18) Veľa žien mi píše, že sa nemôže postiť. Ak je to zo zdravotných dôvodov alebo pre tehotenstvo, potom sa posti v niečom inom. Ak sa však nemôžeš postiť, lebo pracuješ – potom predávaš seba a Boha veľmi lacno!

Keď je vojna vyhraná, pevne sa postavte a pozerajte sa. Keď už vieš, že si sa modlila, ako o tom hovorí Písmo, urob, ako je napísané: „Vašou úlohou nebude bojovať. Pevne sa postavte a pozerajte sa na pomoc, ktorú vám poskytne Pán.“ (2Krn 20, 17)

Nech sa nikto nevystatuje. Boh hovorí, že sme nepoddajní ľudia. Keď je bitka vyhraná a je po vojne, chváľme sa iba v Ňom. Zostaňme pokorné. „Lebo spasení ste milosťou skrze vieru; a to nie je z vás, je to Boží dar: nie zo skutkov, aby sa nik nevystatoval.“ (Ef 2, 8-9)

„Nehovor si v srdci...‚ keďže som bol spravodlivý, Pán ma priviedol sem, aby som ovládol túto krajinu,‘ lebo tieto národy boli zničené pre svoju bezbožnosť. Nie pre svoju spravodlivosť a pre priamosť svojho srdca prichádzaš, aby si prevzal do vlastníctva ich krajinu; ale preto, že tieto národy sú bezbožné. Buď si teda vedomý toho: nie preto, že si bol spravodlivý, dáva ti Pán, tvoj Boh, do vlastníctva túto krásnu krajinu, lebo ty si ľud nepoddajnej šije. Priečili ste sa Pánovi.“ (Dt 9, 4-7) Všetky sme hriešne a máme ďaleko od Božej slávy. Pamätajme na to, keď je bitka vyhraná. Naša vlastná spravodlivosť je nič, iba špinavá handra. Sláva Jemu!

Intenzita tvojich skúšok je znak, že sa blížiš k víťazstvu. Tvoje skúšky sa môžu zintenzívniť, keď si blízko k víťazstva. „Preto radujte sa, nebesia, aj vy, čo v nich bývate. Beda však zemi i moru, lebo zostúpil k vám diabol, plný zlosti, lebo vie, že má málo času.“ (Zjv 12, 12) 

Musíš bojovať správnym spôsobom. Rob to, čo hovorí Boh; to bude fungovať! Nesnaž sa obhájiť seba samú; to iba spôsobuje vojnu a zatvrdnuté srdcia. „Napokon buďte všetci jednomyseľní, súcitní, bratsky sa milujte! Buďte milosrdní a pokorní! Neodplácajte sa zlým za zlé alebo zlorečením za zlorečenie, ale naopak, žehnajte, lebo ste povolaní, aby ste dostali dedičstvo požehnania.“ (1Pt 3, 8) Uisti sa, že kráčaš míľu navyše a žehnáš manželovi. Pros Boha, aby ti ukázal, ako mu máš žehnať.

Toto je duchovná vojna. „Alebo si myslíš, že by som nemohol poprosiť svojho Otca a on by mi hneď poslal viac ako dvanásť plukov anjelov?“ (Mt 26, 53) Náš nebeský Otec zavolá Svojich anjelov, aby sa za teba bili na nebesiach, kde prebieha „ozajstná vojna“. „Lebo nás nečaká zápas s krvou a telom, ale s kniežatstvami a mocnosťami, s vládcami tohto temného sveta, so zloduchmi v nebeských sférach.“ (Ef 6, 12)

Tvoj manžel nie je nepriateľ. „Neviete, že komu sa dávate za otrokov a poslúchate ho, ste otrokmi toho, koho poslúchate: či hriechu na smrť, alebo poslušnosti pre spravodlivosť?“ (Rim 6, 16) Osoba v hriechu je skutočne len sluhom diablovým. Možno si myslíme, že ten, čo hreší, je hrozný, ale hrozné sme aj my, keď sa odplácame pomstou (pamätaj, tá patrí iba Jemu!). „Žijeme, pravda, v tele, ale nebojujeme podľa tela, lebo zbrane nášho boja nie sú telesné, ale majú od Boha silu boriť hradby.“ (2Kor 10, 3-4) Dostaňme sa radšej ku koreňu problému ako len k symptómom.

Buď odovzdaná. Buď odovzdaná bez ohľadu na následky a prenechaj výsledok Bohu. „Či nás náš Boh, ktorého si ctíme, môže vytrhnúť z rozpálenej pece a z tvojich rúk, kráľu, oslobodiť nás, a či nie, vedz, kráľu, že tvojich bohov si nectíme a zlatej soche, ktorú si postavil, sa neklaniame!“ (Dan 3, 17) Títo muži verili, že Boh ich zachráni, a napriek všetkému boli rozhodnutí poslúchnuť Pána. Aj keby mali zomrieť v peci, urobili by to, o čom vedeli, že Boh chce, a výsledok prenechali na Boha. Muži nezomreli, povraz, ktorým boli spútaní, bol odstránený a oni kráčali v ohni. Máš tiež povraz (hriech, strach), ktorý ťa zväzuje? Boh ťa oslobodí. Toto je jeho bitka! Volaj na Boha, On je bojovník.

Osobná oddanosť: Použiť kľúče, ktoré mi Boh dal. „Na základe toho, čo som sa naučila z Božieho Slova, sa zaväzujem použiť „kľúče“, ktoré mi Boh dal na boj v duchovnej vojne. Odmietam bojovať v tele, lež použijem modlitbu a pôst, ktoré sú „božsky mocné“ na zničenie pevnosti, ktorá je vôkol môjho manželstva, manžela, rodiny a mňa.“

Ak si pripravená urobiť tento záväzok Bohu, tak, že KLIKNEŠ SEM ak súhlasíš, a si pripravená zdokumentovať túto časť tvoje Cesty k obnove, vo forme "Čo som sa naučila."

A ak chceš, aby ti bola pridelená ROVNAKO-ZMÝŠĽAJÚCA ePartnerka počas tvojej obnovy, buď si istá, že si vyleješ srdce v KAŽDEJ lekcii.