Obnova po kríze na Floride

Keď mladá žena začala čítať v knihe o Petrovi, ktorý bol vyzvaný, aby vystúpil z loďky a kráčal smerom k Pánovi, uvedomila si, že aj ona bola vyzvaná, aby kráčala po vode. Jej manžel ju práve opustil. Nevedela, kde bol. Keď napokon o ňom počula, pravidelne začal volávať kvôli deťom, no odmietol hovoriť s ňou. Keď hľadala niekoho, kto by jej pomohol, a dal jej nádej, ktorú potrebovala, všetci jej povedali to isté: "Pohni sa ďalej. Tvoje manželstvo je beznádejné. On je šťastný tam, kde je."

Začala čítať a meditovať nad Písmom. Našla Písmo, ktoré jej ukázalo, ako porušila MNOHO princípov vo svojom manželstve. Potom sa naučila o Božej prítomnosti, počas búrky, ktorej čelila. Toto všetko jej pomohlo uveriť, že pre Boha nie je nič nemožné—dokonca ani jej zničené manželstvo! Začala zavádzať princípy, ktoré našla v knihe Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo. No veci sa aj tak s jej manželom nezlepšili. Nezdalo sa, že sa zaujíma, a ani si neuvedomil zmeny, ktoré v nej Boh robil.

Po roku viery za svoje manželstvo sa modlila za jednu osobu, ktorá by jej pomohla cez to prejsť. Boh do jej života priviedol ženu, ktorá tiež verila za svoje manželstvo. Spoločne začali uplatňovať princípy z knihy Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo.

No skúšky oboch žien sa ešte viac vyostrili, čím viac sa delili o princípy v knihe s inými ženami, ktoré stretli a čím sa viac modlili. Obrovská kríza udrela, keď sa jej manžel presťahoval bližšie, aby mohol vidieť deti; tajne priviedol cudzoložnú ženu, aby s ním žila. Potom, bez hocijakého varovania sa s ňou manžel rozviedol! Stále rozhodnutá, zavádzala princípy, ktoré našla v OTM knihe dokonca ešte viac.

Víťazstvo napokon prišlo, keď jej manžel konečne poslal DŽ, aby sa vrátila domov. Táto žena vzdáva "Bohu chválu za Jeho milosť, ktorá jej pomohla." On ju naučil, aby sa stále pozerala na Pána a nie na jej beznádejné okolnosti.

~Teri z Floridy, OBNOVENÉ

Manželstvo obnovené po SIEDMYCH rokoch oddelenia!!

Žena napísala, že si objednala niekoľko druhov kníh od nás, a dala ich ženám, ktoré stretla v manželskej kríze. Povedala, že si uvedomila niečo úžasné: VŠETKY, ktoré "čítali a zavádzali" sa RÝCHLO dostali z manželskej krízy!!! Jej chvála zo súčasnosti bola o zlomenom manželstve, ktoré bolo práve obnovené po SIEDMYCH ROKOCH ODDELENIA!! Napísala, "Chvála Pánovi opäť, a ďakujem za toto spoločenstvo!" Potom o pár týždňov neskoršie sme dostali JEJ svedectvo o obnovenom manželstve!

~Polly* z Wisconsin, OBNOVENÉ

Mám obnovené manželstvo a tiež nové dieťa!

Musím sa podeliť s mojím príbehom—je to perfektný zázrak od Boha!! Môj manžel mi povedal, že chcel rozvod; potom o mesiac neskôr som prišla na to, že som tehotná s našim prvým dieťaťom! Manželovi som oznámila túto novinu, no nezmenilo to jeho city. Bola som vyzvaná, aby som sa vysťahovala z nášho domu o desať dní neskoršie. Žiadala som modlitby kvôli mojej situácii do Kresťanov, ktorí boli v tej istej situácii a ktorí mi povedali, že si musím zaobstarať kópiu od Erin o manželskej obnove. Bola som tak zúfalá, túto knihu som nosila všade a čítala som ju vždy, keď som mala chvíľku! Prisľúbenia, ktoré nám Boh dal v Jeho Slove a ktoré som našla v tejto knihe, mi dali útechu, uistenie, ktoré neviem opísať.

Keďže som vedela, čo táto kniha urobila pre mňa, začala som ich kupovať a dávala som ich každému, o kom som vedela, že je v manželskej kríze. Počúvala som o tom, ako boli manželstvá obnovené, tak prečo nie aj moje. Nasledovaním tejto knihy, nerozprávala som sa s manželom niekoľko týždňov a potom mi jedného dňa zavolal a povedal, že dal výpoveď v práci. To znamenalo, že som viac nebola pod jeho poistením a bola som v 4. mesiaci tehotenstva!

Potom o tri mesiace neskôr v mojom 7. mesiaci ma manžel požiadal, aby sme obnovili naše manželstvo. Modlila som sa, aby sa to stalo, no neuvedomila som si, že sa to stane tak rýchlo. Teraz je naspäť v našom dome a máme nádherného 3-mesačného synčeka. V našom živote máme toľko požehnania, že keď si na to spomeniem, mám slzy v očiach. Som požehnaná žena a navždy budem ponížená Pánovou silou a za ženu, ktorá sa ku mne načiahla a dala mi nádej.

~Nina* v Nevade, OBNOVENÉ

 

Jednanie s cudzoložstvom

Skoro každá žena, ktorá príde k nám a hľadá pomoc, pokúša sa jednať s manželovým cudzoložstvom.

Svet má toľko druhov opatrení, ako s tým jednať: hlúpe veci, ako si nájsť niekoho iného (aby manželia žiarlili), alebo sa ho pokúšať zviesť, aby jej bol verný.

Niektoré spoločenstvá na záchranu manželstva veria, že naháňanie manželov je to pravé,  no prídu na to, že on vztýčil to, čomu my hovoríme "stena nenávisti."

*ŽIADNE riešenie, ktoré pochádza od človeka, nemôže nikdy pomôcť—v skutočnosti to iba veci zhoršilo a zhorší. 

Dôvodom je, tak ako v oblasti medicíny, že sa nehľadá zdroj, pôvod. Nesnažia sa prísť na to, čo je koreňom a prísť na to, čo spôsobilo túto chorobu a ťažkosť. Namiesto toho sa takzvaní "experti" sústredia na to, ako jednať so symptómom—nie príčinou. 

Čo je príčinou cudzoložstva môjho manžela?

Musím byť k tebe úplne úprimná a otvorená. Jednoducho ti poviem úplnú pravdu. Je to kvôli tvojmu cudzoložstvu.

Tak, a teraz hovoríš (alebo vrieskaš): MOJE cudzoložstvo!?!?!?!? Robíš si srandu??? Ja som bola manželovi verná!!!!

Presnejšie, nie: Nebola si.

Pravdou je, bola si neverná tvojmu ženíchovi. Keď si si vybrala Ježiša ako svojho Spasiteľa, bola si nazvaná, že si jeho nevestou. Nevestou, ktorej prisľúbil, že sa pre ňu vráti, keď Boh povie, že je čas. No počas toho, ako čakáš, On ťa požiadal, aby si bola Jemu VERNÁ—On očakáva, že bude tvojou PRVOU láskou!

Mám však proti tebe to, že si zanechal svoju prvotnú lásku”—Kniha zjavenia 2:4

Keď zbadal v tvojom srdci neveru—vtedy sa začali variť problémy v tvojom manželstve. A nezáleží na tom, koľko problémov si mala, stále si si vybrala, že sa budeš sústrediť na vzťah s tvojím pozemským manželom—nie na Neho.

Lebo PÁNOVE oči pozerajú po celej zemi, aby posilnili tých, čo sú mu zo srdca oddaní”—2 Kroník 16:9

A vtedy si On uvedomil, že musí otočiť srdce druhého muža (tvojho pozemského manžela) preč od teba!

“Sťa vodná struha je srdce kráľa v ruke PÁNOVEJ, vedie ho, kamkoľvek chce. —Prísloví 21:1

A namiesto toho, aby si sa vrátila naspäť k Pánovi a urobila HO PRVÝM, namiesto toho si Ho udrela do tváre a naďalej si túžila po svojom manželovi a nie po Ňom.

A vtedy si On uvedomil, že bude musieť odstrániť tvojho manžela (ešte viac) z tvojho života, aby On mohol byť PRVÝM.

Priateľov aj rodinu si odohnal odo mňa, len tma je mi dôverníkom. —Žalm 88:18

Odohnal si mi známych a zošklivil si ma pred nimi. Uväznený som a vyjsť nemôžem, ”—Žalm 88:8

Väčšina z vás sa utíšila a je uväznená v bolesti a nemáte nikoho, kto by rozumel. Otázka je: Zobral Boh tvojho manžela preč, len aby bol drzý?

Nie, On to urobil, lebo ťa miluje. On vie, že nikto ťa nebude MILOVAŤ tak, ako ťa miluje On, a že keď si nájdeš niekoho iného, aby zabral Jeho miesto v tvojom živote, tak, že ho urobíš PRVÝM vo svojom srdci (tvojho manžela alebo ex), to ťa robí zraniteľnou a bude s tebou zle zaobchádzané: budeš použitá a zneužitá.

Napriek tomu, že už odstránil tvoju lásku, muža, ktorý si ťa podmanil, ty stále pokračuješ a túžiš po tejto láske a NIE po Pánovi. Aby si porozumela Jeho plánu pre tvoj život, prečítaj si Ozeáša 2:9:

Pôjde si za svojimi milencami, ale nedochytí ich, bude ich hľadať, ale nenájde. Vtedy povie: "Pôjdem ja a vrátim sa k prvému Manželovi, lebo vtedy mi lepšie bolo než teraz.!’"

V momente, keď Pán vie, že budeš VERNÁ IBA Jemu, iba vtedy ti On dá to, po čom túži tvoje srdce, čo je práve teraz tvoj manžel.

Hľadaj radosť v PÁNOVI a dá ti, za čím túži tvoje srdce”—Žalm 37:4

Čo je ešte zaujímavejšie, je toto—keď sa tá chvíľa konečne stane, tvoj manžel už nebude túžbou tvojho srdca—Pán bude!!

Ak si si našla čas a pozorne si sa pozrela na svedectvá obnovených manželstiev, uvedomíš si jedno spoločné zlaté pravidlo, ktoré sa týka všetkých. Každá žena sa zamilovala do Pána a ako výsledok—na obnove, ich manželovi, ani ničom inom už nezáležalo—no všetko toto bolo pridané do jej života!

"Hľadajte teda najprv Božie kráľovstvo a Jeho spravodlivosť a toto VŠETKO dostanete navyše"—Matúš 6:33

V mojom vlastnom svedectve o obnovenom manželstve som sa podelila o tom, ako som sa pokúšala vyjednávať s Bohom, aby nechal veci tak, ako sú. Nikdy som nebola viac spokojná a radostná v mojom živote. A aby si si dokázala predstaviť úplný dopad toho, keď som Boha žiadala, aby "nechal veci tak, ako sú"—moje štyri deti a ja sme žili z poukážok na jedlo. Žili sme v biednom dome, kde sme spali na matracoch na zemi. Tých pár vecí na oblečenie, ktoré sme mali, tie sme si ukladali do plastových košov. A v tom čase som ani nevedela, či náš predchádzajúci majetok stále existoval (ako detské fotky mojich detí, nábytok, zariadenie kuchyne, naše oblečenie, všetko, čo sme vlastnili), lebo môj manžel vyčistil dom počas toho, ako som ja s deťmi bola na dovolenke u mojich rodičov. Predtým sme žili v obrovskom dome!

No a tu som vyjednávala s Pánom, aby "nechal veci tak, ako sú." Keď som Ho raz našla a zažila Ho ako svojho Manžela, nebolo nič, čo by som chcela viac, ako to, čo som s Ním mala. A vedela som, že jediný spôsob, ako môžem žiť "šťastne navždy" bol, ak veci zostanú také, aké sú. Požiadala som Ho, aby nedovolil nikomu (myslela som tým môjho manžela) postaviť sa medzi to, čo sa dialo s Pánom a so mnou.

Keď raz sa moje srdce ocitlo na mieste, kde som mohla odpočívať v ňom, spokojná s Jeho Láskou , ktorá pretekala, tiež som vycítila, že sa chystal vrátiť manžela naspäť ku mne! Vedela som, že toto je JEHO vôľa pre mňa. A to znamenalo, že som musela zobrať svoj kríž a nasledovať Ho. Nebol žiaden znak, ktorý by ma pripravil na to, že sa vracia domov. Presnejšie," vyzeralo to," akoby bol spokojný tam, kde je a nikdy sa nevrátil späť. Dokonca aj v ten deň, keď balil veci DŽ, a posielal ju tam, odkiaľ prišla, stále bol rezervovaný a ja som nemala predstavu, čo sa deje. No Boh vedel a preto, že som bola tak blízko pri Ňom, v srdci mi povedal, že čoskoro budeme obnovení. No keď som vedela, že sa tak stane, jednoducho som to nechcela.

Keďže som sa takto cítila, čuduješ sa, či som niekedy "naozaj" chcela manžela naspäť a moje manželstvo obnovené?

Samozrejme!! Na začiatku som bola tam, kde si pravdepodobne ty teraz! Myslela som si, že zomriem. Presnejšie som si myslela, že zomieram, lebo som si nemyslela že umieranie bolí tak hrozne, ako bolesť, ktorú som cítila! Teraz si uvedomujem, že to bolo hlavne kvôli STRACHU. Všetka tá bolesť v tie dni, všetko to bolo kvôli strachu. Takto som sa cítila na začiatku, no pomaly ale iste, čím som mala VIAC Jeho, tým som menej trpela. A čím som viac dostala, tým som mala viac radosti, viac pokoja až po bod, že som nechcela, aby sa moja Cesta k obnove niekedy skončila—lebo som nechcela stratiť, alebo robiť kompromisy v tom, čo som mala s NÍM!

Keď to porovnávam so stovkami žien, ktoré k nám prichádzajú hľadať pomoc, iba pár žien príde k tomuto bodu, že sa takto cítia s Pánom. A toto sú tie isté ženy, ktoré píšu svedectvá o obnovených manželstvách. A som si istá z toho, kde si práve teraz, že sa to zdá ťažké, dokonca nemožné, aby si tomu uverila, no veľa žien sa zamiluje do Pána až tak, že si vyberú, aby ich manželstvo NEbolo obnovené.

Áno, to je správne. Pán otočí srdce ich manželov naspäť k nim vo vedomí, že On zaistil lásku, ktorú On stratil od Svojej nevesty. No keď mi napíšu, aby mi povedali, ako sa cítia, poviem im, že to nie je o tom, čo MY chceme, alebo čo urobí NÁS šťastnými. "Jeho vôľa" je to, ako nás Ježiš učil modliť sa, a ako sa On modlil a ako ON ŽIL!

príď Tvoje kráľovstvo, buď Tvoja vôľa, ako v nebi tak i na zemi."—Matthew 6:10

Pravda, Biblia hovorí, že máme na výber. Mnoho ľudí ti mohlo povedať, že máš na výber, no nanešťastie, tie voľby, o ktorých hovoria, že máš, nie sú Biblické voľby.

Možno hovoria, že máš na výber rozviesť sa s manželom kvôli cudzoložstvu. No teraz, keď si si prečítala knihu Obnov tvoje manželstvo, poznáš pravdu. Čítala si si originálny preklad v Gréčtine a tieto verše, ktoré sa týkajú cudzoložstva a smilstva nie sú zameniteľné. Tak teraz vieš, že cudzoložstvo nie je dôvod na rozvod. Nemôžeš sa s manželom rozviesť, lebo rozvod bol dovolený len v prípade smilstva (pred manželstvom) nie po ňom, čo je skutočné cudzoložstvo.

Ľudia, dokonca aj pastori, môžu povedať, že sa môžeš zase vydať, no ja som tu, aby som to uviedla na pravú mieru—nie je to dovolené, iba ak by zomrel tvoj manžel.

Kým teda žije muž, budú ju volať cudzoložnicou, ak patrí inému mužovi. Ale ak muž zomrie, je oslobodená od zákona a nie je cudzoložnicou, ak patrí inému mužovi. ”—Rimanom 7:3

Ako to viem s istotou?

S tou bolesťou a neporiadkom, ktorý som mala, keď ma môj manžel opustil a aj naše štyri deti, dostávala som veľmi zlé rady. Od "expertov" som počula samé haraburdy ako tvrdá láska, ktorá viedla k toľkým komplikovaným následkom, lebo som nasledovala ich hlúposť! To spôsobilo, že som ja a moje štyri deti žili v chudobe! Vtedy som vedela, že môžem VERIŤ iba JEDINÉMU zdroju. V tomto bode môjho života som začala študovať Bibliu, aby som našla VŠETKY moje odpovede, odpovede, o ktorých som vedela, že ma nesklamú ani ma neprivedú do ešte väčšieho zničenia!

A ver mi, AK by bola "možnosť uniknúť," bola by som ju našla!!! Lebo hádaj čo??? HĽADALA som jednu! Ako aj ty, chcela som sa zbaviť bolesti a neporiadku a hanby v ktorej som žila s mojimi deťmi! Skutočne som hľadala dlho a tvrdo, aby som našla. Naozaj. No to, čo som našla, tak, ako som povedala, bolo, ak manžel zomrie v Rimanom 7:3

A to ma zatlačilo k hrane, keď som si začala priať, že namiesto toho, aby sa môj manžel ukázal (keď sa vyparil na štyri mesiace po tom, ako som ho prichytila pri cudzoložstve), aby bol nájdený ako mŕtvy.

Šokujúce, viem! No nebola by som k tebe úprimná, keby som ti nepovedala, že takto som sa naozaj cítila. Myslela som si, že to bude oveľa jednoduchšie, menej ponižujúce a potom budem mať Biblické povolenie nájsť si správneho manžela pre mňa—a nového otca pre moje deti. No dokonca aj s takýmto druhom srdca...

Hádaj čo?Keď som hľadala Boha kvôli milému a láskavému manželovi A dobrému otcovi pre moje deti; hádaj čo? Toto som našla—NAŠLA som správneho Manžela. Našla som správneho Otca pre moje deti. A málo som vedela o tom, že On ma naháňa, MŇA a to roky. On ma tak dokonale poznal. Všetko: Každú dobrú vec, ktorú som urobila a dokonca aj zlé veci—no aj tak ma miloval!

Aké to je, byť takto milovaná?

Ak si niekedy dostala od niekoho objatie, no nič si vnútri necítila. Keď ťa Pán objíme, je to presne opačné. Je to, ako keď CÍTIŠ vo svojom vnútri niečo, čo si nikdy predtým NECÍTILA—nič, čo by si si vedela predstaviť!

Našla som LÁSKU. Pravú lásku, ktorá trvá. A keď som raz našla túto jednu lásku, vedela som, že viac nepotrebujem môjho manžela. Cítila som, že nič viac "nepotrebujem." Bola som naplnená láskou, ktorá pretekala!

A to ťa dá na zaujímavé miesto v tvojom živote. Jednou z najúžasnejších vecí, keď viac nič nepotrebuješ je, že viac nie si náchylná, aby ti druhí ublížili. Viac nie si náchylná, aby si bola využitá a zneužitá, nikým. A druhú vec, ktorú objavíš je, že viac nenaháňaš—ty si naháňaná.

Toto drahá čitateľka je dôvod,  PREČO Pán chce, aby si našla Jeho a Jeho lásku. On ti chce dať všetko!!!!

Keď raz môj manžel videl, že sa o neho vôbec nezaujímam, on sa začal zaujímať o mňa! Jedného dňa ma vyzval, obvinil ma, že sa s niekym stretávam, hovoriac, že vie, že som "zamilovaná." Aké ironické, lebo mesiace mi hovoril, aby som si niekoho našla. Dôvod je, že muži vedia povedať, keď žena "jeho žena" je "zamilovaná" do niekoho iného. Žiari. A keď žena prestane dobíjať, začne byť dobíjaná. 

Muž vie tiež povedať, či žena, ktorá hovorí, že  nemá záujem, no má a on to potom použije na jeho výhodu. On zneužije každú ženu o ktorej vie, že je z neho hotová.

Ah, konečne som nebola tá, ktorá čakala pri telefóne, pokiaľ sa ozve. Viac som nebola tá, ktorá si prehodnotila môj život a on bol v jeho centre, ako keď môj manžel prišiel na návštevu. Namiesto toho, keď sa niečo vyskytlo, o čom som si myslela, že je dobré pre deti a/alebo pre mňa, išli sme, alebo ja som išla. Môj život sa opäť začal, namiesto toho, aby som bola "pripravená" dúfajúc, prajúc si a modliac sa, aby môj manžel zavolal, alebo sa zastavil. Bolesť odišla a ja som mala pokoj a radosť, ktorú som nikdy predtým nezažila.

Moje okolnosti sa NIKDY nezmenili, ani o kúsok. Keď sme boli chudobní, stále sme spali na matracoch, stále sme sa živili z poukážok na jedlo—no boli sme šťastnejší ako hocikedy predtým v našich životoch! A moje dospelé deti do dnešného dňa hovoria o spomienkach, ktoré majú z týchto dvoch rokov, ako o najšťastnejšom období v ich životoch!

Prečo bol môj život zrazu taký rozdielny?

Prečítaj si verše dolu a skúmaj, či sa na teba vzťahuje horná časť. Potom si prečítaj zvyšok a budeš vidieť, čo Pán chce pre teba—ak sa jednoducho vrátiš a staneš sa vernou (v tvojom srdci) Jemu!

“Prečo je moja bolesť bez konca

a moja rana nevyliečiteľná, nechce sa zahojiť?

Azda si mi klamným potokom,

na vodu ktorého sa nemožno spoľahnúť? 

                          TERAZ si prečítaj zvyšok, aby si videla, čo má Pán pre teba...

Preto takto hovorí PÁN:

‘Ak sa obrátiš, obrátim ťa,—

budeš stáť predo mnou

ale oddelíš vzácne od bezcenného,

budeš akoby Mojimi ústami.

Nech sa títo obrátia k tebe

ale ty sa neobracaj k nim!

“‘Urobím ťa pre tento ľud

pevným múrom kovovým;

budú proti tebe bojovať,

no nepremôžu ťa,

lebo s tebou som ja, aby som ťa spasil

a oslobodil, hovorí PÁN”

—Jeremiáš 15:18-20 

Tak teraz vieš, PREČO bola tvoja bolesť neprestajná, bez konca a bez úľavy. A prečo dokonca aj vtedy, keď si išla k Pánovi, vyzeralo to ako "klamný potok," lebo si NIE ÚPLNE obrátila svoje srdce k Pánovi—neurobila si Ho prvým vo svojom srdci, mysli a duši!

Videla si, keď si sa rozhodla, že sa k Nemu vrátiš úplne?!?!

Iba VTEDY ťa obnoví! A časť o "oddelení vzácneho od bezcenného," táto časť mi zabrala dlho, kým som ju rozlúskala—no bolo to také jednoduché, keď som na to prišla. Chceš náznak?

Hocičo iné okrem nasledovania Jeho, je bezcenné!

Opäť kľúčom je, že sa NEmôžeš obrátiť na nikoho a žiadať pomoc alebo útechu alebo inú "potrebu," ktorú máš—vrátane lásky a/alebo náklonnosti od tvojho manžela. A to zahŕňa nás, naše spoločenstvo, aby sme ťa viedli. Pán ti musí byť "všetkým"—iba vtedy získaš všetko!! A ak sa nad tým naozaj zamyslíš, komu inému naozaj dokážeš veriť, čo sa týka tvojej budúcnosti?!? A čo budúcnosť tvojich detí?

Ako môžem kontrolovať city, ktoré do mňa vložil Boh?

Mali sme ženy, ktoré a pýtali: "Čomu nerozumiem je, ako môže človek kontrolovať svoje city, keďže Boh nainštaloval "túžbu po našich manželoch" ako súčasť nášho trestu za hriech z jedenia zo zakázaného stromu, a to sa týka aj bolesti pri rodení.

Ako môže byť Boh urazený, kvôli našej túžbe, keď ju On sám do nás vložil? Rozumiem, že naši pozemskí manželia nemôžu byť dôležitejší, ako ON."

Kľúč k odpovedi je ukrytý v otázke: Bolo to jedno z prekliatí, ktoré Boh udelil všetkým ženám, keď Eva zhrešila, "Preto, že si to urobil, prekliaty budeš...Veľmi rozmnožím tvoje trápenia a ťarchavosť; v bolesti budeš rodiť deti, a hoci budeš po mužovi túžiť, on bude vládnuť nad tebou."—Genezis 3:14,16 

Toto je Starý Zákon, no CHVÁLA BOHU, Ježiš zomrel a my sme boli OSLOBODENÉ z tohoto prekliatia a uvolnené zo Zákona, lebo sa hovorí v Galaťanom 3:13 "Kristus nás vykúpil spod kliatby zákona tým, že sa za nás stal kliatbou." Ženy boli dokonca oslobodené od bolesti pri pôrode! Osobne som stretla ženu a prečítala som si niekoľko svedectiev o bezbolestnom pôrode!

Čo sa týka toho, že muž bude nad nami panovať, ÁNO, boli sme dokonca uvolnené aj od tohoto "zákona." Namiesto toho si môžeme vybrať, že sa "podriadime." Hocijaká dychtivosť môže byť niečo, čo je vrodené, tak ako mnoho "prirodzených" potrieb. No tak, ako sexuálna potreba, ktorú majú muži (ktorá je oveľa silnejšia, ako zažívajú ženy), zbožný muž musí odovzdať tieto potreby Bohu a neospravedlňovať to, čo prichádza prirodzene, ale namiesto toho žiť slobodne v duchu.

"aby sa požiadavka zákona splnila v nás, čo nežijeme podľa tela, ale podľa Ducha. Lebo tí, čo žijú podľa tela, zmýšľajú telesne, ale tí, čo žijú podľa Ducha, zmýšľajú duchovne."—Rimanom 8:4-5.

A čo keď sa ja "POHNEM ĎALEJ"

Existuje pravdepodobne mnoho ľudí, ktorí ťa povzbudzujú, aby si sa "pohla ďalej"— dokonca aj tvoj manžel ti mohol povedať, aby si sa pohla ďalej, tak, ako to hovoril mne môj manžel. Teraz ver tomu alebo nie, súhlasím s týmito ľuďmi a ty by si mala tiež!

No nie úplne tak, ako to oni myslia "pohnúť sa." Keď ťa povzbudzujú, aby si sa pohla ďalej, myslia tým, aby si išla a našla si nového muža, v čom opäť musím povedať, že súhlasím tiež!

Ale..s čím NEsúhlasím je ich výber za teba. NEZASLÚŽIŠ si, aby si sa uspokojila s niečím, iba s NAJLEPŠÍM. A Pán je Najlepší Manžel o akom by si mohla snívať!!

“‘Bo manželom TI bude tvoj stvoriteľ Pán zástupov je jeho meno, vykupiteľom Svätý Izraelov, Bohom celej zeme sa nazýva.  Veď ako opustenú ženu a duchom skleslú povolal ťa Pán. Nuž či môže byť zavrhnutá žena mladosti? - hovorí tvoj Boh. —Izaiáš 54:4–6

* Pán ti ODPOVIE a bude pri tebe, keď zavoláš, dňom, nocou.

V súžení som vzýval PÁNA a PÁN ma vypočul a vyslobodil ”—Žalm 118:5

*Pán ťa UTEŠÍ tak, že to budeš CÍTIŤ od hlavy až po končeky prstov.

Nech je zvelebený Boh a Otec nášho Pána Ježiša Krista, Otec milosrdenstva a Boh všetkej útechy! On nás potešuje v každom našom súžení, aby sme mohli aj my potešovať tých, čo sú v akomkoľvek súžení, tou útechou, ktorou Boh potešuje nás.—2 Korinťanom 1:3-4 

*Pán sa o teba POSTARÁ.

Môj Boh splní každú vašu túžbu podľa svojho bohatstva v sláve v Kristovi Ježišovi. ”—Filipanom 4:19

*Pán bude OTCOM pre tvoje deti. Viac nebudeš "slobodná mamička," lebo...

On je " otec sirôt”—Žalm 68:5

Si opustená? Si zarmútená? Si odmietnutá? Potom Pán JE tvojim Manželom a chce naplniť Jeho úlohu v tvojom živote. Chce ti odpovedať, starať sa o teba, potešiť ťa, postarať sa a ochrániť ťa od všetkého, čo práve teraz prežívaš! Chce byť úžasným Otcom pre tvoje deti—oveľa lepším, ako hocijaký smrteľný muž!

Súhlas

Aké to bude oslobodzujúce, keď budeš schopná PRENECHAŤ a POHNÚŤ sa s tvojim životom! Teraz, keď vieš, že si naháňaná najúžasnejším MUŽOM, ktorý kedy kráčal po tejto zemi, opäť sa môžeš tešiť!

Sľúb sebe a Bohu, že keď ti nabudúce rodina a priatelia povedia, že si zaslúžiš niekoho lepšieho, budeš s nimi SÚHLASIŤ!

POKONAJ sa včas so svojím protivníkom, kým si s ním na ceste, aby ťa protivník nevydal sudcovi a sudca strážnikovi a aby ťa neuvrhli do väzenia. ”—Matúš 5:25 

Keď ti povedia, aby si sa POHLA ĎALEJ, SÚHLAS a potom im povedz, že si tak už urobila!

A keď  ti navrhnú nejakého chlapca, tu je to, čo som ja urobila. Jednoducho som odpovedala, "Teraz potrebujem nejaký čas pre seba, čas na vyliečenie, čas, aby som prišla na to, čo je najlepšie pre mňa a moje deti."

Všetci budú s tebou rýchlo SÚHLASIŤ!!

NÁSLEDKY

A nieže sa chceš o tomto s nimi podeliť, v skutočnosti ťa prosím, NEROB TO lebo to iba spôsobí, že na teba budú ešte viac tlačiť. No medzi nami, dovoľ, aby som bola úplne úprimná. Pre tie z vás, ktoré ste pokúšané, že si nájdete nového muža, chcem, aby ste poznali ďalší dôvod, prečo práve teraz nepotrebujete nikoho nového (a ani vášho manžela) je, lebo to iba skomplikuje váš život a urobí ho ešte horším, ako je teraz!

Najskôr sa poďme porozprávať o tom, keby sa manžel vrátil príliš skoro. Ak si sa úplne nezmenila, nezmení sa ani tvoje manželstvo. Čoskoro budeš zase tu a veci sa OVEĽA ZHORŠIA: Vidíme to dookola. Zmeny potrebujú čas. Daj im čas a pokračuj na svojej Ceste k obnove. Duchovné cestovanie je ako jazda okolo sveta, budeš chcieť navštíviť iné krajiny—budeš iná.

Teraz poďme hovoriť o tých ženách, ktoré doslova podľahli pokušeniu a pohli sa ďalej. Smutné je to, že to je miesto, kde sa tieto ženy ocitnú: zobudia sa vedľa muža (muža, ktorý NIE je ich manžel) a čudujú sa, čo urobili—ako sa tam dostali!!

Niektoré sa ocitnú vo fyzickom cudzoložstve a často ich vina pohltí zaživa. Vzdajú sa a kvôli vine sa nepokúšajú nájsť pravé šťastie. Iné si myslia, že ak svoje cudzoložstvo urobia "legálnym," keď sa vydajú za tohoto chlapa, veci sa zlepšia. No to nové "manželstvo" prichádza s vlastnými sadami komplikácii, úbohosťou a bolesťou.

Napriek tomu, že sa mi toto osobne nestalo (no iba z Božej milosti), stalo sa to niekoľkým mojim drahým priateľkám. Jedna drahá priateľka mi to nedokázala roky povedať, že sa opäť vydala, lebo si myslela, že ma stratí ako priateľku! Ah, hlúposť! Skutočný priateľ miluje stále, hovorí nám Prísloví 17:17! No keby som mala priateľku, ktorá by chcela, aby som súhlasila s niečim, o čom viem, že je nesprávne, priateľka nie je vôbec priateľka, keď podporuje hriech. Niečo, čo ona vie, že zraní jej priateľku.

No keď raz vyplávala pravda na povrch o opätovnom sobáši tejto mojej priateľky, bola som schopná ju úplne ubezpečiť o mojej láske ku nej, a vtedy sa mi otvorila a povedala mi aký ohromný neporiadok spôsobila. Ona a moja ďalšia priateľka mi povedali v podstate tú istú vec, povedali, že sa vydali za láskavého muža (napriek tomu, že som počula otrasné príbehy, ktoré si prečítaš neskoršie v tejto lekcii). Problém bol, že každá z nich vedela, že nikdy nebudú schopné naozaj milovať svojich nových manželov, ktorých si vzali. A tak isto sa cítili neverné voči svojim bývalým manželom, a preto, že títo noví manželia boli láskaví, nedokázali si ani predstaviť, žeby navrhli, že chcú z manželstva von!

Jedna z nich mi povedala, že na svadobnej ceste sa dozvedela, že sa jej ex-manžel rozišiel s DŽ a že ju hľadal!!! V tom istom čase sa ona zaplietla do vzťahu s jej novým manželom, nepriateľ to vedel a priviedol niekoho nového do jej života, aby sa uistil, že môže ukradnúť to, čo sa malo stať—obnovu!

Tiež, môžem povedať pre tie z vás, ktorých manželia sa buď znovu oženili alebo sú hlboko zapletení s druhou ženou, že sa vaši manželia pravdepodobne cítia tak isto? Toto som počula z prvej ruky od môjho vlastného manžela, keď sa vrátil domov a tak isto od väčšiny žien, ktoré zažili obnovené manželstvo—ich manželia im povedali tú istú vec. Že napriek tomu, že vyzerali šťastní, tajne túžili vrátiť sa domov. No prv, ako začneš opäť túžiť po tomto manželovi a neskončí sa to žiadno, poďme...

Naspäť k TVOJMU CUDZOLOŽSTVU

Drahá priateľka. Od tejto chvíle chcem, aby si niečomu porozumela. Vždy, keď dychtíš po svojom manželovi, lebo ste jedno telo, tvoj manžel túži po druhej žene, dokonca ešte viac.

Vždy, keď myslíš na tvojho manžela a nie na Pána, tvoj manžel myslí na DŽ.

Vždy, keď chceš manželovi zavolať, tvoj manžel berie telefón a volá alebo píše jej — DŽ. No ak dychtíš po PÁNOVI, tvoj manžel začne TÚŽIŤ po tebe!

Ak budeš pokračovať v citovom a duchovnom cudzoložstve s tvojim manželom ako prvou láskou, manželovou prvou láskou nebudeš ty—ale DŽ.

Ako to môžeš zmeniť?

Ako môžeš prenechať niekoho, na kom ti tak veľmi záleží; niekoho, koho tak veľmi chceš?

Ak tvoj manžel príde a spýta sa ŤA tú istú vec o druhej žene, s ktorou je zapletený, čo by si mu povedala?

Aké riešenie by si mu dala?

Hocičo to je, to by malo byť miesto, kde by si mala ty začať.

“...a poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí" —Ján 8:32

Teraz je čas, aby si KLIKLA SEM a vyliala si svoje srdce pred Pánom a do denníka "Čo som sa naučila."