Začiatkom augusta som sa zmienila, že dúfam, že napíšem viac o padaní do priekopy, kde sme príliš neurčité a príliš diskrétne. Vysvetľujúc, že je to úplne opačná priekopa, v ktorej sme takmer všetky zvykli visieť – priekopa prejavujúca nedostatok diskrétnosti.

Príslovia 11,22— „Zlatá obrúčka v svinskom rypáku je pekná žena, ale bez jemnocitu.“

V ten istý týždeň som ti jednoducho povedala, že ak ťa nepriateľ nemôže udržať v ľavej priekope, kde žije väčšina žien s nedostatkom diskrétnosti, určite ťa nenechá len šťastne cestovať po úzkej ceste, keď sa tento princíp dozvieš a aplikuješ ho do svojho života.

Namiesto toho ťa bude falošne obviňovať z toho, že nie si dostatočne diskrétna, kým budeš ustupovať a ustupovať - približovať sa bližšie a bližšie k druhej hrane, až sa jedným drobným zatlačením zošmykneš do opačnej priekopy.

Priekopy, kde to, čo hovoríš alebo píšeš, je tak „diskrétne“, až sa to stane tak tajným alebo tak silno ukrytým, že čítať to je frustrujúce. A tak to, čo si musela  povedať, je v podaní pre čitateľa zbytočné a iritujúce.

Nedávno som napísala jednej z našich úžasných služobníčok, ktorá predložila chválu, no bola taká neurčitá, že ma vlastne donútila myslieť si, že sa stalo niečo viac duchovne nebezpečné, ako sa snažila povedať. V skutočnosti to trvalo viac ako jeden pokus, aby sa vyzliekla zo zaodetia tajnej priekopy, dostatočne veľkej, a podelila sa o to, čo sa skutočne stalo.

Keďže toto konkrétne falošné obvinenie je schéma, ktorú nepriateľ často používa, poďme diskutovať o tom, kedy môžeš cítiť, že si v pokušení, ale v  druhu pokušenia, o ktorom sme diskutovali 8. deň „Pokušenia“.

Pamätáš si, že keď ťa nepriateľ pokúša, snaží sa, aby si získal tvoju pozornosť, ale ty ignoruješ jeho pokusy a nezaoberáš sa tým, čo pred tebou predvádza? Tu je to, čo som konečne dostala naspäť, po spýtaní sa. Našťastie po prečítaní toho, čo musela povedať, sa mi uľavilo.

Aby si úplne porozumela a možno boli zodpovedané niektoré z tvojich otázok, mala by som ti dať podrobnosti, pretože v skutočnosti neexistuje iný spôsob. Nepriateľ mi hovoril, aby som sa pohla ďalej, vzdala sa a ustúpila. Potom mi povedal, že je tam pre mňa iný človek a že by to bolo jednoduchšie, dokonca pomohol priateľke zasadiť semienko, že tam je „niekto“, kto má záujem. Vedela som a stále viem, že to všetko sú klamstvá, niekedy mi nedôjde včas, že sú to klamstvá a prejdú mojou ochranou;(ale zakaždým, keď to vezmem k Nemu a počujem to isté, toto je tvoj „test“. Na začiatku som sa o to pokúsila bojovať sama, ale odoslanie PR bol okamih, keď som Mu odovzdala celú situáciu, vediac, že po mojich vlastných sa nikam nedostanem a odvtedy som prešla dlhú cestu;).

Toho „niekoho“ vidím dvakrát týždenne a niekedy vôbec nie, v závislosti od týždňa. Viem, že On ma plánuje stiahnuť z mojej súčasnej pracovnej pozície, aby som ho už nemusela pravidelne vidieť. Snažila som sa byť odmeraná, ignorovala som ho a dokonca som sa mu snažila vyhýbať (keď som tam mala byť), aby som nemusela byť v jeho okolí, ale zbytočne, pretože viem, že to bude On, kto to urobí. Bolesť v PR bola mojou bolesťou chcieť utiecť, doslova, uvažovala som o presťahovaní sa do iného štátu, ale potom som Ho počula, ako mi hovorí, aby som zostala a že to musím vydržať. Dobrá správa je, že tento konkrétny test ma dostal tak hlboko k Nemu a skutočne mi umožnil nielen hľadať Ho úplne novým spôsobom, ale tiež sa na Neho spoliehať viac ako kedykoľvek predtým, pretože viem, že by som nemala žiadnu šancu urobiť to sama alebo si myslieť, že to zvládnem – padla by som a ten pád by zranil nielen mňa, ale aj Jeho, čo nie je to, čo chcem!!

Nezaujíma ma tento muž, ani ma nezaujíma obnova môjho vlastného manželstva. Chcem iba Jeho a viac Jeho, ako som Ho kedykoľvek mala. Je mi ľúto, ale musela som byť k tebe úprimná a ak ťa to akýmkoľvek spôsobom bolí,  je mi to naozaj ľúto. Chápem, že budeš musieť HB (Hľadať Boha) a ak ťa bude k čomukoľvek viesť, akceptujem to, chcem iba Jeho vôľu, vďaka za spýtanie sa, pretože viem, že to bol On, kto chcel, aby si to vedela.

Ak si sa nestretla s takouto situáciou, ver mi, že sa stretneš. Nepriateľ nie je vôbec taký chytrý, používa rovnakú návnadu, akú dostane väčšina žien. Chcieť byť milovaná človekom, aj keď si našla Muža svojich snov, Pána.

Nepriateľ nás všetky pokúša rovnako, ale keď sa nechytíš tej návnady a nezabávaš sa ňou, nepriateľ spôsobí, že sa budeš cítiť zahanbená, presvedčujúc ťa, že si to spôsobila v dôsledku niečoho, čo si urobila alebo neurobila. Aj keď by to mohla byť pravda, veľmi často (ak si dosť ďaleko na svojej ceste obnovy a zažila si Jeho lásku), zabávanie sa myšlienkou iného muža sa nestane.

V príklade e-mailu vidíš, ako to On nakoniec použil pre dobro, ale iba preto, že bola ochotná tlačiť sa k Pánovi, radšej ako od Neho utiecť.

Dovoľ mi tiež povedať, že keď som odpovedala, tiež som jej pripomenula, že túžba utekať tiež nebola zlá, a že by mala pokračovať kvôli tomu hľadať Boha (HB). Pretože je iba JEDNA situácia, o ktorej nám Biblia hovorí utekať od nej—Utekajte pred smilstvom (1. List Korinťanom 6,18.) Odporúčam ti prečítať si rôzne verzie, aby si získala lepší a trvalý pohľad. Najmä posledná verzia z Biblie Odkazov, ktorá by mohla byť zaužívaná, aby si sa o ňu delila s tými, ktorým si vyjadrila lásku a sú otvorené vypočuť pravdu. Viac o tomto v budúcom týždni).

Dúfam, že si začínaš všímať, že tento týždenný odkaz a všetky ostatné odkazy majú jednu spoločnú niť bežiacu cez ne. Že všetko, čo ťa trápi, každý boj, v ktorom sa ocitneš, sa dá utíšiť a vyliečiť jednoduchým prichádzaním k Nemu: rozprávaním s Ním a následným počúvaním Ho.

Ako druhé, uvedomila si si, že nepriateľ ťa jednoducho nenechá na úzkej ceste, keď vystúpiš z niektorej priekopy. Namiesto toho ťa bude falošne obviňovať, až kým neupustíš od známej priekopy, ktorej sa obávaš, že sa v nej uchýliš. Potom ťa pritlačí bližšie a bližšie, až kým spadneš do opačnej priekopy. Pamätaj, že úzka cesta je miesto, kde dosiahneš pokrok a Jediný, kto ti môže pomôcť pri navigácii touto úzkou cestou, je Ten, ktorý ťa udrží nasmerovanú  v správnom smere, zatiaľ čo budeš dosť blízko na to, aby si držala Jeho ruku.

Či už je to svetská, každodenná úloha alebo ťažké údolie, nájdeš seba snažiť sa manévrovať v tme.  Ak budeš držať Jeho ruku, nielenže dokážeš dosiahnuť to, čo dúfaš urobiť, ale budeš v tomto procese cítiť a zažívať Jeho lásku, o ktorej mám v pláne tiež diskutovať v budúci týždeň.

Medzičasom sa prosím teraz ZASTAV (alebo si stanov dátum na neskôr), aby si selah o tom, čo si sa naučila, inými slovami, premýšľaj o všetkom. A uisti sa, že jednoducho iba nepremýšľaš o tom, čo si sa naučila, ale si stanov dátum s Manželom, aby si bola s Ním sama a POŽIADAJ Ho, aby sa s tebou podelil o tom, ako sa tento odkaz vzťahuje na teba a môžeš sa Ho SPÝTAŤ čokoľvek iné. Potom si potichu sadni a počúvaj A udržuj svoju lásku nažive tým, že budeš takto žiť každý deň.