no najskôr 1/2 tucta 
svedectiev o obnovených manželstvách

 

Ďalšie manželstvo obnovené “zrazu”!!

Po dvoch rokoch "zrazu" mladá vydatá žena chcela zastaviť rozvodový proces, ktorý ona iniciovala proti svojmu manželovi a chcela na veciach pracovať!!! Povedala, že nevedela ako alebo prečo, ale vrátili sa jej city pre jej manžela. Jej svokra, ktorá verila Bohu za obnovu ich manželstva nás kontaktovala a povedala, "Som užasnutá a prekvapená silou Pána Ježiša Krista!"

Nie sme všetky? Chvála Pánovi za Jeho vernosť Jeho slovu a Jeho prísľubom!! Nedovoľ NIKOMU, aby ti povedal, že Boh nemôže alebo neobnoví srdce tvojho manžela. On to robí STÁLE!!! Koho zaujíma vôľa muža, keď Boh vo svojej láskavosti nás stvoril so srdcom, ktoré ON VEDIE kam len On chce!!

"Aký úžasný víkend som zažila so svojim manželom. Doslovne sme ho prežili bok po boku. Pozval ma na večeru v sobotu večer a v nedeľu večer a obe noci som skončila u neho. No napriek tomu...NAJLEPŠIA vec sa stala v sobotu predtým, ako sme išli spať. Povedal, "Mali by sme sa pomodliť." Zobral moju ruku a modlil sa a ďakoval Bohu za Jeho prácu v našich životoch. Toto ma priviedlo k slzám."

~Barbie* in North Carolina, OBNOVENÉ 

 

Bankrot priviedol manžela domov

Žena s dvoma deťmi prišla na kurz Spoločenstva obnovy a veľmi sa podieľala na štúdiu a na knihách. Každý týždeň bola otvorená pre lekcie z pracovnej knihy pre ženy a prijala učenie z knihy Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo. No jedného večera sa diskusia sústredila na skutočnosť, že muž v cudzoložstve bude finančne obmedzený na peceň chleba a príde do chudoby. Táto žena odmietla prijať tento princíp a povedala učiteľke, "Očividne nepoznáš môjho manžela!" Povedala, že jej manžel bol finančný génius, mal neuveriteľnú prácu (jednu z najlepšie platených v meste), a že to bolo nemožné, aby sa mu toto stalo! Okamžite opustila lekciu a sľúbila, že sa viac nevráti.

O šesť mesiacov neskôr sa táto žena ponížene vrátila na jej kurz s novinkou. Skoro po tom, ako opustila skupinu, jej manžel stratil úžasnú prácu kvôli DŽ. Potom použil všetky svoje úspory a dokonca zadĺžil ich veľký dom, ktorý mu bol daný od ženy pri rozvode, aby začal biznis, ktorý práve zbankrotoval!

Táto žena sa vrátila naspäť s mysľou a srdcom prijať každý princíp z knihy Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo a pracovnej knihy pre ženy. V úplnej chudobe sa manžel tejto ženy časom vrátil domov k nej a jeho deťom.

~Chris* vo Floride, OBNOVENÉ 

 

Dieťa zachránené! Manžel nepožiadal!

"Zajtra počas obeda idem za právnikom, aby som podal o rozvod." Chvála Pánovi! NIKDY nedodržal tento termín, lebo jeho manželka volala k Pánovi v duchu o pomoc.

Keď prišli do kostola, išla na toaletu. Tam Boh okamžite poslal ženu, ktorá ju videla plakať. Utešila ju princípmi, ktorým sa naučila z knihy Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo a potom sa spolu pomodlili. V tú noc bol jej manžel zúrivo chorý.

Keď manžel odišiel do práce nasledujúce ráno, povedal, "nepôjdem za právnikom, tak ako som povedal." Boh otočil jeho srdce!

No jej skúšky boli ďaleko od skončenia, lebo začala strácať ich prvé dieťa. Utekala do nemocnice. Zatiaľ čo tam bola, postoj jej manžela voči nej sa začal ešte viac meniť. Manžel vyjednával s Bohom, aby zachránil život jeho ženy a ich nenarodeného dieťaťa.

Neskoršie sa všetci pozerali, ako sa narodil zázrak, zdravé dieťa, ktoré vážilo 3 kilá-nebolo predčasne narodené ako doktori predpovedali.

O šesť týždňov neskoršie tento šťastne zosobášený pár stál pred oltárom a odovzdali ich sladkú dcérku Bohu.

~Faith* z Australie, OBNOVENÉ 

 

Príliš neskoro!!

Zúfalá žena zavolala svojej blízkej priateľke, ktorá mala obnovené manželstvo. Ďalšia jej priateľka plánovala rozvod s jej manželom. Chcela vedieť, či by bol niekto ochotný povedať nejakú múdrosť pre jej kamarátku prv, ako urobí takúto osudovú chybu. Táto žena, ktorá zúfalo chcela ukončiť svoje manželstvo, nemala ani predstavu, že rozhodnutie, ktoré sa chystala urobiť, navždy zmení jej život!

Obaja, ona aj jej manžel boli Kresťania. Tak čo sa stalo? Nič nebolo naozaj zlé; ona iba cítila, že ju Boh uvoľňuje z jej manželstva. Viac necítila, že by chcela byť vydatá, a keďže nemali deti, cítila, že Boh povedal, že môže odísť.

Táto žena zavolala a podelila sa s ňou s niektorými princípmi, ktoré našla v knihe Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo. Povedala jej, že bola podvedená, keď si myslí, že ju Boh uvoľňuje z manželstva. Naopak, Jeho Slovo jasne hovorí, že "On nenávidí rozvod" a že "On je ten istý včera, dnes aj zajtra." Tiež vysvetlila, že veľa krát Satan prichádza ako "Anjel svetla," aby klamal a dokonca použije Písmo tak, ako to urobil s Ježišom na púšti, aby ničil životy.

Tiež jej povedala, "Čo ak" scenár. "Čo ak" neskoršie príde na to, že urobila chybu a bude chcieť manžela naspäť, no on si nájde niekoho iného? Nič ju však nepresvedčilo, aby prestala tlačiť na rozvod. Nezaujímala sa o princípy a požiadala, aby ju táto žena viac neotravovala.

O rok neskoršie naozaj prišla na to, že urobila chybu v tom, že opustila manžela. Chcela, aby sa vrátil domov a aby sa pokúsili obnoviť ich manželstvo. No počas predchádzajúceho roka jej manžel stretol inú ženu.

Ak si jednou z tých, ktorá chce rozvod, uisti sa, že si najskôr prečítaš knihu  Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo prv, ako bude príliš neskoro.

~Liz* v South Dakote, OBNOVENÉ

Povedali, že “mala všetko”!

Každý povedal mladej žene, že "mala všetko." Mala pekného manžela, ktorý ju "zbožňoval," dvoch krásnych chlapcov, veľa blízkych priateliek a nový dom. No bola nespokojná. Neocenila, čo jej Boh dal. Čo sa týkalo jej manžela, pred kamarátkami sa vyjadrovala, že "prajem si, aby si našiel niekoho iného."

Potom ju Pán požehnal s nádhernou dcérkou, ktorú zbožňovala; no jej srdce bolo stále studené voči manželovi. Počas hádok súcitne povedala, "Choď a odíď- a nedovoľ, aby ťa dvere buchli, keď budeš odchádzať!" Božie Slovo hovorí, "Lebo podľa svojich slov budeš ospravedlnený a podľa svojich slov budeš odsúdený." (Mat. 12:37). Jej slová ju teraz odsúdili. Jednu noc našla manžela v posteli s inou ženou. Ten muž, ktorý ju zbožňoval odkedy bola mladým dievčaťom, teraz držal v náručí inú ženu.

Bolesť a šok, ktorý ju udrel v ten deň bol väčší, ako by si myslela. Jej spúšť bola taká veľká, že niekoľko dní ležala na dlážke, plačúc a kvíliac, neschopná jesť. Priateľky prichádzali a pomáhali postarať sa o jej deti. Pán vzal túto zlomenú ženu pre Seba a začal ju držať a utešovať ju. Začala čítať a zavádzať princípy, ktoré našla v knihe Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo. Po tom, čo bol preč šesť mesiacov sa jej manžel vrátil domov k nej a ich trom deťom.

~Janice* zo South Carolina, OBNOVENÉ

 

Manžel si pobalil veci - prišiel domov!

Mladá žena, ktorá mala dvoch malých chlapcov, prišla na to, že ju manžel nielenže opustil, ale aj žil s inou ženou, ktorá mala jeho dieťa. Bola zúfalá, no hľadala Pána pre pomoc. Skoro po tom stretla pár v jej kostole, ktorý jej povedal, že má obnovené manželstvo a predstavil jej Spoločenstvo obnovy a jeho zdroje, a povedali jej, že jej pomôžu.

Začala sa s nimi pravidelne stretávať, aby sa modlili. Čoskoro po tom, ako si prečítala knihu Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo a pracovnú knihu pre ženy, začala uplatňovať princípy o postení sa a modlitbe. No veci sa veľmi zhoršili, čím viac sa modlila a postila. Jedného dňa, keď otvorila dvere, bola šokovaná šerifom, ktorý jej podával rozvodové papiere.

Namiesto toho, aby sa zrútila, zobrala tieto papiere a zamierila do domu tohoto páru, aby sa pomodlili. Traja sa držali za ruky a spolu sa modlili, aby neprebehol rozvod.

V tú istú hodinu v inom štáte si jej manžel balil veci. Keď zamieril južne a prišiel na rozdvojku na ceste, spýtal sa Boha, aby otočil jeho volantom, doprava, ak sa má vrátiť domov, doľava, ak sa má vrátiť k druhej žene. Modlitby jeho ženy boli zodpovedané—auto sa očividne pohlo DOPRAVA!

Keď prišiel domov, táto žena mu povedala o jej modlitbách, postení sa a jej novým vzťahom s Pánom. Stala sa Kresťankou keď bol on preč a ona sa podelila o svoju vieru s ním. V tú nedeľu išiel k oltáru a prijal Pána. V tú noc sa tento pár podelil o svojom svedectve v ich obrovskom kostole. O mesiac neskôr sa rozhodli, že si obnovia svoj manželský sľub!!

AKTUALIZÁCIA: Keď som naposledy hovorila s touto ženou, bola v dlhodobom pôste. Povedala, že Pán jej dal na srdce, aby si adoptovala manželovu dcérku. Počuli, že toto dieťa bolo zanechané na niekoľko mesiacov, zatiaľ čo jej matka odišla za more. Zdalo sa, že stratila záujem o svoju dcéru skoro po tom, ako sa jej milenec vrátil naspäť k svojej manželke.
~Michelle* z Floridy, OBNOVENÉ

Časť 1 Depresia & úzkosť: lieky alebo vyliečenie?

Žalm 107:20—
"Zoslal im Svoje Slovo a uzdravil ich a vyslobodil ich zo záhuby."

Izaiáš 55:11—
"tak bude Moje Slovo, ktoré Mi vyjde z úst, nevráti sa ku Mne naprázdno, ale urobí, čo som si želal, a vykoná, na čo som ho poslal."

Predpis z Písma

Ako Kresťanky máme toho najúžasnejšieho Lekára, ktorý je nielen schopný nás vyliečiť, ale aj túži po tom, aby to mohol urobiť.

Jeremiáš 8:22 Či nieto balzamu v Galaáde? Či tam nieto lekára? Áno, prečo sa nezacelie rana môjho ľudu? 

2 Kroník 16:12 V tridsiatom deviatom roku svojho kraľovania Asa ochorel na nohy. Jeho choroba bola veľmi ťažká, ale ani vo svojej chorobe nevyhľadával Pána, ale lekárov. 

Jób 13:4 “Vy však vymýšľate klamné luhárstva, všetci ste nanič lekári. "

Moderná verzia hovorí "uprednostňujem prebrať môj prípad s Bohom Všemohúcim—vy ste iba nepotrební doktori, ktorí ma liečite klamstvami. Najmúdrejšia vec, ktorú môžete urobiť je, keď zostanete ticho."

Klamstvá o ktorých sa Jób zmieňuje sú, keď sa títo muži vyjadrili, že nemôže byť vyliečený. Čeľme tomu, dokonca aj dnes sú lekári len málokedy schopní vyliečiť—oni iba "konajú" so symptómami—hlavne preto, lebo ignorujú hlavnú príčinu. Veľmi často je príčina spôsobená nevyznaným  hriechom a srdcom, ktoré On začína v tebe čistiť 🙂

Napriek tomu, že osobne nemám skúsenosť s túžbou zobrať si lieky—pravdepodobne preto, lebo som bola vychovávaná matkou, ktorá nikdy nedávala lieky na NIČ. Keď sme mali bolesť hlavy, poslala nás do postele pospať si, to isté, keď sme cítili nevoľnosť. Dala studenú handru na naše čelá a sadla si k nám, no nikdy nám nič nedala. A tak, keď som plakala dni a noci, keď môj manžel odišiel, nikdy som ani nepomyslela, že by som požiadala o lieky.

No aby som dokončila moje spoločenstvo, ukázal mi, že dve z mojich sestier sa obrátili k liekom. Dovoľ mi stručne sa podeliť s ich svedectvom.

Odpustenie je liek

Jedna z mojich starších sestier zažila tú istú situáciu v jej manželstve, keď ju opustil jej manžel pre inú ženu. Namiesto toho, aby sa obrátila na Pána, ktorého v tom čase nepoznala, dala manželovi ultimátum "ja alebo ona"—on si samozrejme vybral ju, DŽ.

Zúfalá, presťahovala sa cez celú krajinu s jej štyrmi deťmi a jednoducho sa stala nahnevanou—nahnevanou na každého. Jej deti čoskoro vyrástli, no odcudzili sa od svojej matky kvôli jej nálade. Keďže veľmi dobre viem, že neexistuje úplný úspech, keď by som s niekym hovorila o ich problémoch alebo o tom, čo viem, že pomôže (obrátiť sa na Neho), iba som sa modlila za ňu a ich rodinu, aby bola vyliečená.

Prvý krok prišiel, keď moja sestra stretla a prijala Pána a okamžite sa stala iným človekom. ALE skoro po tom mi zavolala moja neter, aby mi povedala, že je opäť horká a nahnevaná a nikto nedokáže byť v jej prítomnosti. A vtedy som sa dopočula, že sa dala na lieky, no to iba spôsobilo, že sa k nej nikto nemohol priblížiť. Žiadne z jej detí "sa neobťažovalo" hovoriť s ňou, lebo povedali, že "bola neprítomná a žila v sne a často nič nemalo pre ňu zmysel."

Opäť, nepovedala som nič, iba som sa za ňu modlila, keď som jedného dňa počas cestovania dostala telefonát. Moja sestra plakala tak veľmi, že som bola presvedčená, že niekto zomrel. Čo sa naozaj stalo bolo, že stratila svoje poistenie a viac nebola na liekoch, lebo si to nemohla dovoliť a ako výsledok, konečne pocítila svoje hriechy.

Počas rozhovoru som hľadala Boha kvôli múdrosti. Povedal mi, že dôvod jej zúfalstva bol, že "neodpustila svojmu ex-manželovi," no ona rýchlo povedala, že tak urobila, keď bola spasená. Keď som sa spýtala Pána, "Čo mám povedať?!?!" On povedal, "Musí odpustiť zakaždým, keď na niečo myslí. Jeden krát nie je dosť, lebo sa to vráti," a ja som sa s ňou podelila o Matúša 18:21-22. Chvála Pánovi, okamžite sa ukľudnila a tak som vedela, že počula Pravdu.

Potom som sa jej spýtala, či niekedy povedala svojmu ex, že mu odpúšťa, povedala "Nie, nikdy som mu to nepovedala." [*Pozri dolu prečo.] Tak som ju povzbudila, aby sa jednoducho modlila za príležitosť. O deň neskôr bola pozvaná do dcérinho domu a jej ex (ktorý žil na opačnej strane krajiny!) bol tam.

Hoci vyznala svoj žiaľ z toho, že neodpustila skoršie, nemyslela som si, že je to tá správna vec, no spôsobilo to to, čo malo. Po niekoľko ďalších rokov bola celá rodina schopná stretávať sa a chodiť na spoločné prázdniny 🙂

Smutné, iba v súčasnosti som prišla na to, že bola dosť stará na to, aby mohla mať zdravotnú starostlivosť, čo tiež znamenalo lieky na jej úzkosť a jej novo objavenú depresiu. 🙁 Veľmi smutné. Nikto nechce byť v jej prítomnosti, lebo namiesto kontrolovania jej nálady sa zdá, že to má presne opačný účinok.

*Poznanie, ako moja sestra pravidelne trestala jej ex pred svojimi deťmi a dôležitejšie, keď prišla na to, že DŽ opustila jej ex po rokoch spoločného manželstva, povedala mi, že on prišiel za ňou a povedal jej ako mu je ľúto a že rozumie bolesti, cez ktorú musela prejsť, keď ju on opustil. Povedala, naozaj trpíš? Keď povedal "strašne," ona odpovedala, "Dobre!" Toto nie je to, čo by som normálne odporučila, no po tomto správaní preto, napriek tomu, že som zabudla, On ma vyzval, aby som ju povzbudila, aby išla za ním a povedala mu, že mu odpustila.

Podpísať záväzné papiere!!!

Ďalšie svedectvo je spojené s mojou staršou sestrou, ktorú voláme "teta koláč" o ktorej som sa dozvedela, že mala ísť do mentálnej nemocnice, keď sa stala nekontrolovateľnou. Moja sestra žije v domove sociálnej starostlivosti (blízko mňa) kvôli tomu, že je mentálne zaostalá a neschopná postarať sa o seba. Jedného dňa keď som priletela domov, dostala som telefonát od správcu, ktorý hovoril, že musím okamžite prísť a podpísať "záväzné" papiere, aby mohla byť priradená do mentálnej kliniky.

Keď som počula tieto otrasné detaily, moje srdce začalo biť na poplach, keď som hľadala Boha prosiac Ho, aby mi pomohol zatiaľ čo som jazdila zo zariadenia smerom domov. Žiadala som Boha, aby mi dal múdrosť, aby som vedela "Bože, čo urobiť?!?!" a z mojich úst vyšlo, "Aké lieky berie!" bez toho, aby som čakala na správcu, aby mi odpovedal, ja som pokračovala a povedala som, "Skontroluj s jej osobným lekárom, či neberie niečo, čo môže VYVOLÁVAŤ tento druh poburujúceho správania."

O hodinu neskôr som dostala telefonát, že začala dostávať lieky na depresiu kvôli "príznakom," depresie. A tento (ako veľa liekov na depresiu) druh správania, dokonca aj pokusy o samovraždu sú vedľajším účinkom! Spýtala som sa riaditeľky "Čo sú tieto "príznaky," ktoré ťa prinútili požiadať jej lekára, aby jej dal lieky na depresiu?!?!" Povedala, že to bolo preto, lebo viac netrávila čas s ľuďmi, ale veľa času trávila osamote vo svojej izbe. Povedala som jej, že to robím aj ja. Povedala som mojej sestre, aby viac čítala (dala som jej knihy z knižnice) lebo čas strávený s inými spôsoboval, že sa stala rozrušenou a svárlivou! [*Pozri dolu, ako sa toto obrátilo na požehnanie.]

Napokon, kvôli tomu, že som jej poručníčkou, upozornila som ich, aby jej nedávali také lieky, ktoré by ju mohli emocionálne ovplyvniť. Toto bolo pred mnohými rokmi a chvála Bohu, odvtedy sa nič takéto nestalo.

1 Peter 1:13. "Preto si prepášte bedrá mysle, buďte triezvi a celú svoju nádej uprite na milosť, ktorú dostanete, keď sa zjaví Ježiš Kristus.”

Triezvy neznamená nebyť opitý. V originálnej Hebrejčine to znamená "byť pokojný a sústredený v duchu." To isté slovo, triezvy je použité v 1 Solúnčanom 5:6 ""Nepatríme noci ani tme. Nespime teda ako ostatní, ale bdejme a buďme triezvi!  [jasne zmýšľajúci].

Prečo? "Buďte triezvi a bdejte! Váš protivník, diabol obchádza ako revúci lev a hľadá, koho by zožral."1 Peter 5:8. Keď si na liekoch, nepriateľ ťa okráda o všetko, čo ti je drahé. Nie iba tvojich milovaných, ale aj o tvoje Bohom-dané emócie, ktoré sú ti dané od Boha pre nejaký dôvod.

Je nebezpečné zahrávať sa s niečim emocionálnym, keďže nám Biblia hovorí, že máme byť triezvi a jasne zmýšľať. Potrebujeme cítiť úplný efekt všetkého a potom ísť k zdroju, prečo sme v deprimovaní alebo vystrašení—či je to spôsobené neodpustením alebo potrebou vyplakať sa, aby sme si vyčistili naše duše.

Žalm 56:8 —

"Ty vieš, koľko ráz som musel utekať: pozbieraj moje slzy do svojich nádob; či nie sú zapísané v tvojich účtoch?" A iba vtedy pocítime plnosť Pánovej lásky pre nás, verš 9 " áno, viem, že ty si môj Boh."

Radšej ako sa pokúšať kontrolovať tvoje emócie, rob, ako moja mama prikazovala mne a čo Pán chce, aby si urobila je, ľahni si k zeleným pašienkam a bola pri tichých vodách, ktoré osviežia tvoju dušu.

Žalm 23: 1-3—

"Pán je môj pastier, nič mi nechýba: PASIE MA na zelených pašienkach. Vodí ma k tichým vodám,  dušu mi osviežuje."

Dole je množstvo svedectiev, ktoré boli podané ako chvály a preto sme videli, aké je dôležité podeliť sa s tebou o túto pravdu.

Kniha zjavenie 12:10-11, "Teraz nastala spása, moc a kráľovstvo nášho Boha a vláda jeho Pomazaného, lebo bol zvrhnutý žalobca našich bratov, ktorý na nich dňom i nocou žaloval pred naším Bohom.  Ale oni nad ním zvíťazili pre Baránkovu krv a pre slovo svojho svedectva.." 

*Pár týždňov po tomto incidente mi riaditeľka povedala, aká bola nahnevaná, že ani jeden pastor z obrovského kostola, ktorý je v okolí neprišiel, aby viac učil vyučovanie Biblie. Matúš 25:31-46. Nasledujúci týždeň som jej doniesla niekoľko kníh Múdra žena a pravidelne sa študuje návštevníkmi—vyučovaná je riaditeľkou!

Žiaden iný boh

Exodus 20:3 “Nebudeš mať iných bohov okrem Mňa!"

Táto chvála bola podaná Leonore z Austrálie, ktorá je vydatá a práve berie OTM kurz.

Boh je tak dobrý. Z času na čas som bojovala s úzkosťou a potrebovala som lieky, hlavne posledných 10 mesiacov. Trávila som čas s Bohom a celý čas som sa postila a modlila sa neustále, no stále som zažívala obrovské vlny úzkosti v práci a bola som pohltená strachom až do bodu, že som musela ísť na toaletu (veľmi malá špinavá miestnosť) a sadnúť si na dlážku a plakať.

Potom som našla vašu stránku a zažalo sa svetlo v mojej hlave. Moje zlomené manželstvo a iné veci som urobila mojim bohom. 

Odvtedy (pred ž týždňami) som oľutovala a hľadala a chválila PÁNA namiesto toho, aby som sa donekonečna modlila za moje manželstvo. Rozhodla som sa, že sa budem za moje manželstvo modliť ráno, potom pôjdem do práce a iba budem chváliť Boha a modliť sa za ľudí okolo seba- nie moje manželstvo. Potom sa budem opäť modliť za moje manželstvo predtým, ako pôjdem do postele.

Najskôr to bolo ťažké a trvalo mi 2 týždne, aby som sa sústredila na Boha, keď som bola v práci. Potom som sa rozhodla, že budem vstávať skôr, aby som s Bohom mohla tráviť viac času. Pracujem na plný úväzok (tak ma požiadal manžel) a dom musím opustiť o 7 hodine ráno, aby som cestovala do práce. Nie som človek, ktorý má rád rána, no teraz vstávam o 15 minút skoršie a s mojim Nebeským Otcom trávim dobrú 1/2 hodinu každé ráno, aby som si prečítala knihu Prísloví a modlila sa. A milujem to. Potom trávim 1/2 hodinu s Ním večer prv ako idem spať a čítam Hebrejom. Vždy si tiež prečítam Žalmy a sústredím sa na chválu Boha. Tiež sa modlím tak, že si ľahnem na zem tvárou dolu a to mi veľmi pomohlo.

Naozaj som oslobodená z úzkosti.

Vždy, keď pocítim úzkosť, ľahnem si na zem a chválim Boha. Ak som v škole, idem do miestnosti matematiky a modlím sa tak, ako som uviedla hore. Je to úžasné!!

Môjho poradcu som videla minulý večer prvý krát za posledných 8 týždňov a povedala som jej, že ju viac nepotrebujem vidieť a prečo. Bola celkom prekvapená mojou vyrovnanosťou. Je Kresťanka a keď som jej povedala o vašej stránke, bola nadšená a povedala, že sa s ňou podelí s ďalšími klientkami. Povedala, že som ju povzbudila, aby kráčala s Pánom! Boh je tak dobrý. Dovolil mi oddychovať v Ňom a nestrachovať sa o môj pozemský vzťah. Dúfam, že budem môcť pokračovať v tomto režime, lebo to naozaj vyvolalo úžasné zmeny v mojom živote.

Lenore v Australii

Ak máš aj ty chválu o tom, ako ti Boh pomohol prekovať úzkosť a nepotrebuješ viac lieky alebo poradenstvo, PROSÍME, povzbuď iné ženy, aby nasledovali to, čo On tebe ukázal. Uisti sa, že sa ZASTAVÍŠ práve teraz a povzbudíš naše Ečitateľky tak, ako táto žena práve povzbudila teba—a tak sa staneš aj ty povzbudzujúcou ženou!

ODOVZDAJ CHVÁLU,  KLIKNI SEM.

Jakub 5:13-15 

"Trpí niekto z vás? Nech sa modlí. Je niekto veselý? Nech spieva žalmy. Je niekto z vás chorý? ... Pán mu uľaví; a ak sa dopustil hriechov, odpustia sa mu."

Väčšina žien, ktoré nájdu SO, po prvý krát hľadajú svoje hriechy a keď tak robia, začnú Boha žiadať, aby im odpustil. Uvedom si, že je to Pán, kto odpúšťa tvoje hriechy a kto ťa uzdraví. A tak ak aj tvoje symptómy zotrvávajú, začni jednoducho veriť a dôverovať Jemu.

Ak ti On ukazuje, že viac nepotrebuješ lieky, On ťa o tom presvedčí. My ti nehovoríme, aby si ich prestala brať. Urob Pána tvojim top Lekárom a tak, ako s tvojou Cestou k obnove, dovoľ Mu, aby ťa viedol cez uzdravenie emočné aj mentálne.

Táto chvála bola podaná od Michelle z Kanady. ktorá je RMP "registrovanou manželskou pracovníčkou" a ktorá sa špecializuje na na uzdravenie po tom, čo bola zneužitá ako dieťa (susedom a členom rodiny)

"Okraj Jeho odevu"

Dnes chcem dať Bohu chválu zato, že ma uzdravil z emocionálnych zranení, ktoré ma naháňali počas môjho detstva a aj v dospelosti. Keď som dala môj život Kristovi vo veku 38 rokov, vedela som, že On ma môže vyliečiť nielen fyzicky ale tiež aj emocionálne. Vedela som, že chcem byť vyliečená a bližšie pri Bohu, no robila som to nesprávne. Väčšiu útechu som našla v spoločenstve z môjho kostola, ako v Ňom. Až keď som našla SO a oni ma naučili sústrediť sa na Vzťah, vtedy som bola úplne vyliečená!! Chvála Bohu!!

Ako dieťa a v puberte som bola zneužitá a veľmi som pre to trpela. Smutné je, že sa nemôžem pozrieť na moje detstvo a povedať, že mám šťastné spomienky. No čo môžem povedať je, že mám úžasnú prítomnosť a jasnú budúcnosť a všetko, čo nepriateľ plánoval pre zlo, Boh použije na DOBRO!

Veľa rokov som trpela depresiou a úzkosťou a často som vybuchla hnevom. Vyskúšala som rôzne lieky počas týchto rokov dúfajúc, že niečo zoberie môj smútok preč, no nič z toho, čo som vyskúšala pomohlo a tak som to časom vzdala. Ako poslednú šancu som vyskúšala privátneho psychológa a po druhej návšteve som vedela, že to bolo nesprávne a že mi to nepomôže.

“Liečia ranu dcéry môjho ľudu ľahkovážne. Vravia: "Pokoj, pokoj!" Ale pokoja niet! ” Jeremiáš 6:14 

“Či nieto balzamu v Galaáde? Či tam nieto lekára? Áno, prečo sa nezacelie rana môjho ľudu?” Jeremiáš 8:22 

Budovanie vzťahu s mojim Nebeským Manželom bola najúžasnejšia záležitosť môjho života. Môj celý život bol naplnený smútkom a prázdnotou až kým som nestretla JEHO! Keď som sa dotkla okraja Jeho šiat, On sa za mnou načiahol a uzdravil ma JEHO DOTYKOM!

Povedala si totiž: "Ak sa dotknem čo len jeho odevu, ozdraviem.” Mark 5:28

Aký je ON ÚŽASNÝ! Roky skúšania spôsobov sveta bez šance, ale JEDEN DOTYK od PÁNA a JA SOM ÚPLNÁ!

Dovoľ Mu ísť do hĺbky, On je NÁŠ LIEČITEĽ!!

“Pane, Bože môj, k tebe som volal a ty si ma uzdravil.” Žalm 30:2

“Hľa, ja mu obviažem ranu, vyliečim a uzdravím ich a odhalím im poklady pokoja a pravdy.” Jeremiáš 33:6

Michelle z Kanady who is a RMM "Registered Marriage Minister" who specializes in healing after being molested as a child (by a neighbor and family member). ktorá je RMP "registrovanou manželskou pracovníčkou" a ktorá sa špecializuje na na uzdravenie po tom, čo bola zneužitá ako dieťa (susedom a členom rodiny) a tiež pomáha tínedžerom, ktorí sa vyrovnávajú s rozvodom rodičov.

Táto chvála je od Melissi z Wyomingktorá je našou asistentkou v zácviku a ktorá sa špecializuje na stratu.

"Žiadne zúfalstvo! Iba viera a nádej!"

Oh, aký úžasný je náš Boh. Chcem osláviť Jeho sväté meno. Išla som k môjmu gynekológovi, kvôli ročnej kontrole. Podelila som sa s ním o mojej bolesti, zúfalstve a úzkosti, ktorú som cítila. Rozprávala som mu o mojom panickom útoku a ako nemôžem prežiť ani deň bez toho, aby som neplakala a dostala som predpis na lieky proti úzkosti.

Krátko po tom, ako som opustila kanceláriu, dala som si naplniť dávku. Zobrala som si jednu tabletku predtým, ako som išla do postele, aby som mohla zaspať. Nasledujúce ráno som bola stále ospalá. Nasledujúci večer som cítila silnú naliehavosť nezobrať si liek. Pán sa mi prihovoril v tú noc. Uistil ma, že ak sa úprimne všetkého vzdám a dám Mu všetky moje starosti a ťažkosti, potom Mu musím odovzdať aj toto. Silno som cítila, že by som mala tieto lieky spláchnuť v záchode a tak som aj urobila. Celá krabička bola spláchnutá bez váhania.

To bolo také oslobodzujúce. Nikdy som neoľutovala to, čo som urobila pred mesiacom. Ani raz. Bez liekov mám pokoj. Žiadnu úzkosť. Keď cítim, že prichádza nepriateľ, aby ukradol môj pokoj, chválim Ježiša a ďakujem Mu, že to všetko úplne zobral. Teraz ma uzdravil od toho, aby som nepotrebovala lieky a nahradil to túžbou po Ňom a Jeho Slove. Tiež ma vyslobodil z mojej túžby fajčiť a piť alkohol a teraz pracuje na mojej pažravosti. Som si istá, že čoskoro napíšem chválu čo sa týka mojej straty hmotnosti.

Boh je tak dobrý!! Buďte povzbudené!!!!

~ Melissa z Wyoming , ktorá je našou asistentkou v zácviku a ktorá sa špecializuje na stratu. Po tom, ako stratila svojho manžela a ďalšie stovky ľudí z jej života (vrátane ľudí z manželovej strany, nevlastné deti, vnukov, priateľov a smrť jej rodičov.). Melissa môže dosvedčiť ako nás Boh môže zmeniť, keď sme úplne zlomené a osamelé. 

Tu je ďalšia chvála od Melissi in Wyoming:

“Milosť & Milosrdenstvo”

Oh, akú milosť a milosrdenstvo mi On ukázal počas minulého roka. Bolo toho viac ako hojne. Bola som od Neho požiadaná, aby som napísala túto chválu, lebo som to už nejaký čas odkladala. Pred pár týždňami som si uvedomila, že je to už rok, čo nefajčím. Myslím na to, ako sa dobre cítim. Pripomenul mi, že keď som vstala, prvá vec, čo som urobila bola káva a balíček cigariet a tak som mohla "začať môj deň." Aké smutné. Bolí ma z toho srdce, že som Ho úplne vytlačila z mojich dní. Teraz On spôsobil, že som smädná a hladná za Ním a Jeho Slovom. Myšlienka na cigaretu mi ani neprejde hlavou. Je to iba kvôli Jeho milosrdenstvu a milosti, že sa toto deje. Veľa krát som sa pokúšala prestať fajčiť, no vždy som začala znovu. Mala som túžbu fajčiť keď som vstala, po jedle alebo keď som si dala "pár drinkov", atď. Tento krát skrze Jeho láskavosť a milosť SOM PRESTALA. Som vyliečená od tejto hriešnej túžby.

Mám novú túžbu, aby som bola fit pre môjho Kráľa! Chcem sa starať a ochraňovať Jeho chrám, moje telo, s ktorým ma požehnal. Kúpila som si 30 dňový plán odovzdania sa pre moju sestru a mňa. Učíme sa odovzdať naše jedenie Jemu a oživiť naše telá a dať im energiu z jedla, ktoré nám dáva silu. Žiadam Ho, aby odstránil túžbu po jedle, ktoré nie je zdravé.

Toto by som sama nezvládla. Iba On spôsobil, že som prestala fajčiť, piť, ohovárať a zúčastňovať sa na aktivitách, ktoré nie sú od Neho. Viac nepotrebujem lieky kvôli úzkosti alebo bolesti. Videla som, čo môže urobiť, keď vložím moju vieru iba do Neho. Nepotrebujem knihy o tom, ako si pomôcť, semináre, podporné skupiny ani poradcov. Potrebujem Jeho. Oh, akého úžasného Poradcu, Lásku, Priateľa, Kňaza a Kráľa mám v mojom Manželovi. Všetko pre mňa robí. Nič z Jeho láskavosti a milosrdenstva si nezaslúžim, no On to aj tak dáva zadarmo, keď u Neho hľadám vedenie. Chválim Jeho meno. Pre Ježišovu krv. Aleluja!!

Prosím neberte to ako reč Farizejky. Mám pokorného ducha. Každý deň Ho žiadam, aby ma pokoril. Žiadam Ho, aby mi dovolil vidieť druhých cez Jeho oči. Žiadam Ho, aby mi dovolil počuť iných Jeho ušami. Žiadam Ho, aby mi dovolil dotknúť sa druhých Jeho rukami. Chcem druhým ukázať milosť a milosrdenstvo, ktoré som zažila ja. Dni beriem po jednom a držím sa Jeho ruky. A napokon, nebol nám sľúbený zajtrajšok.

Som tak vďačná SO, za to, že ma viedli k Jeho Slovu a princípom. Teraz utekám k Nemu so všetkým a môj život je oveľa ľahší. So všetkým Mu dôverujem. "Dám ti múdrosť a poučím ťa o ceste, ktorou máš kráčať; poradím ti a budem ťa mať stále na očiach." to je prísľub Boha pre Jeho ľudí. Tak poďme zobrať naše skúšky, starosti, bolesti, požiadavky a situácie k Nemu a povedzme, "Pane, čo chceš, aby som robila?" Sme požehnané, keď začneme každé ráno bádaním po Pánovi.

Buďte povzbudené 🙂

~ Melissa z Wyoming

Žalm 107:20—
"Zoslal im svoje slovo a uzdravil ich a vyslobodil ich zo záhuby."

Podané od: Tania z New Yorku; V súčastnosti oddelená, práve beriem kurz Prestavba múdrosti. 

“Vyliečená, nie na liekoch”

Chcela by som sa podeliť s tým, ako Pán pracuje vo mne odkedy začala moja búrka. Keď môj manžel odišiel, iba som plakala. Plakala som stále. Ráno, v práci, keď som kráčala po ulici, v obchode, keď som videla pár ako nakupuje, v sprche, každú noc keď som išla spať. Bolo to neznesiteľné. Plakala som mesiace. Moje telo a dokonca aj moja tvár trpela. A vtedy som si uvedomila, že trpím depresiou, lebo som nerozumela veľkosti môjho plakania v tom čase a po toľké mesiace. Toto nebol človek, akým som kedysi bývala.

Cez túto ťažkú skúšku som hľadala Boha a modlila som sa a žiadala, aby som bola uzdravená, šťastná a prestala toto nekonečné plakanie. Jedného dňa sa to stalo. Viac som neplakala. Muselo sa to stať niekedy v lete. Tiež som si uvedomila, že plač prestal, keď som išla na lekársku kontrolu k môjmu internistovi. Vysvetlila som mu všetko, čo sa dialo, lebo som mala malé zdravotné problémy a keď som mu povedala o sebe, on povedal "oh, veď ty si trpela depresiou. Ako sa cítiš teraz? Pracuješ? Musíš byť na liekoch! Chceš nejaké teraz?" Doktorovi som povedala, že mi je dobre. viac neplačem. Cítila som sa tak dobre, že som viac neplakala ani necítila bolesť v mojom tele a na tvári. Boh ma vyliečil. Táto reklama o depresii je správna, keď hovorí, že depresia bolí, naozaj je to pravda. A iba Boh môže vyliečiť túto bolesť. Lieky nás iba umŕtvujú.

Aby som dodala viac k tejto chvále o uzdravení, teraz som sa pripravovala na sezónu alergií, keďže mám alergiu každý rok, keď nastane jar, no na moje prekvapenie nič sa nestalo. Stále a stále chválim Pána, že ma uzdravil, vypočul a odpovedal na moje modlitby. Som tak vďačná, že som sa nikdy nespoľahla na lieky, no aj tak som bola vyliečená.

Ďakujem Ti môj drahý Pane, môj Záchranca, môj Manžel, ktorý zobral moje slzy a neopustil ma, ale ma uzdravil!

~Tania v New Yorku

Podané od: Stephanie zo South Carolina; Zažila som Obnovené manželstvo, práve beriem jeden z kurzov Prestavby.

“Uzdravenie”

Pred niekoľkými rokmi mi bola diagnostikovaná depresia a tak isto aj pre ženy v mojej rodine a všetky sme veľmi dobre prijali toto označenie a vzali sme lieky. Pravidelne sme chodili k terapeutovi no iba preto, aby sme dostali lieky, lebo on nikdy nedokázal pomôcť, iba sa opýtal pár otázok a potom vypísal lieky. Skoro som si uvedomila, že tieto lieky nezaberali a tak on zvýšil dávku alebo vyskúšal niečo nové. Čoskoro som nemohla spávať a tak som začala brať lieky na spanie. Zobudila som sa v studenom kresle, plná úzkosti, strachu a zlých predtúch. Toto sa stalo také normálne pre mňa a moju sestru, že sme to rozoberali akoby sme sa rozprávali o nových šatách alebo topánkach. Takto to pokračovalo roky a iba sa to zhoršovalo. Vedela som, že som mimo Božej vôle a rebelovala som, no aj tak som pokračovala v tomto živote a bola som nešťastná. Pokúšala som sa prestať brať lieky, no vedľajšie účinky spôsobili takú zlosť, že som stratila moju prácu a stala som sa človekom, ktorého možno opísať ako tmu. Každého a všetko som nenávidela a to sa preukazovalo vo všetkom, čo som urobila. Skúšala som chodiť do kostola, no bola som sklamaná a tak som to vzdala a prestala som chodiť.

Boh konečne získal moju pozornosť, keď sa rozpadlo moje manželstvo. Keď som začala hľadať Jeho a modliť sa a postiť sa, On ma začal uzdravovať z bolesti a zranení, ktoré boli zapríčinené tým, že som bola ako dieťa zneužitá. On sa dostal ku koreňu problému a lieky boli iba dočasným riešením. Pamätám si ten deň, keď ma On uzdravil a všetko zobral preč, v tom čase som pila fľašu vína skoro denne a brala som lieky na spanie a hocičo iné, čo by mi pomohlo spať. V deň, keď sa mi prihovoril a povedal mi o mojej závislosti bol deň, keď som vyliala víno a zahodila tabletky. Moje uzdravenie bolo okamžité!!

Boli časy, keď sa nepriateľ pokúšal priniesť všetko späť, no ja som mu pripomenula, že som uzdravená a viac tieto veci nepotrebujem.

~Stephanie v South Carolina OBNOVENÁ, je služobníčka v zácviku, a jasne z fotky môžeme vidieť, že neochota vzdať sa hrnčiarskeho kolesa ťa premení nielen vnútri, ale tiež iní môžu túto zmenu vidieť aj navonok. (Pozri si jej BIO a porovnaj fotky premeny.)

Táto chvála bola podaná od Kerima in Scotland ktorá je služobníčkou v UK, a ktorá môže svedčiť, ako rýchlo nás Boh môže pretvoriť, keď sme zlomené a ochotné nájsť vzťah, ktorý nás úplne zmení.

“Uvoľnená z liekov”

Chcela by som začať tak, že poďakujem môjmu Otcovi, Manželovi a najlepšiemu Priateľovi!!

Skoro po celý môj život ako dospelej som bojovala s depresiou a úzkosťou, išla som z jedných liekov do druhých, môj doktor dokonca odporučil zvýšiť moju dávku. Potom som spoznala Pána a milovala som Ho, no nemala som osobný vzťah s Ním a tak som pokračovala a dôverovala medicíne a odporúčaniu môjho lekára na moju hanbu. Na začiatku mojej cesty s týmto úžasným spoločenstvom som brala 40mg Citolopramu!! Bolo to také zlé, že keby som bola minula moje lieky a nemala predpísanú ďalšiu dávku, zažívala by som otrasné bolesti hlavy, ochorenia a hlbokú úzkosť.

Keď som začala čítať lekcie a Povzbudenia, Pán mi potichu ukazoval, že sa spolieham na lieky a nie na Neho. Počas nasledujúcich 6 mesiacov som požiadala, aby moja dávka bola znížená a pred pár týždňami som sa dostala na 10mg. Chvála Bohu. Stále cítim, že mi Pán hovorí "dieťa, prečo?" Prečo sa nespoliehaš na Mňa pre pokoj a šťastie?" A tak napriek prianiu môjho lekára som ukončila moju poslednú dávku tabletiek a už 2 týždne neberiem nič!! Nemám žiadne symptómy, ktoré som mala predtým, žiadnu bolesť hlavy, žiadnu úzkosť, depresiu, nič.

Iba môj BOH mohol urobiť niečo takéto lebo verte mi, bola som presvedčená, že nikdy nebudem fungovať v spoločnosti bez liekov. Teraz som tak šťastná, žiadna depresia, žiadna úzkosť a cítim sa voľná, teraz som na 100% závislá na Bohu skrz každú oblasť môjho života a je to úžasné.

Som tak vďačná, že ma Pán viedol do tohto spoločenstva, lebo často rozmýšľam, kde by som teraz bola bez lásky, podpory a povzbudenia od všetkých týchto úžasných dám. Ďakujem Ti, Ježiš!!!!

"Nadarmo hromadíš lieky, niet zacelenia pre teba."  Jeremiáš46:11

~Kerima in Scotland ktorá je služobníčkou v UK, a ktorá môže svedčiť, ako rýchlo nás Boh môže pretvoriť, keď sme zlomené a ochotné nájsť vzťah, ktorý nás úplne zmení.

Izaiáš 55:11 —
"tak bude Moje Slovo, ktoré Mi vyjde z úst, nevráti sa ku Mne naprázdno, ale urobí, čo som si želal, a vykoná, na čo som ho poslal. "

Táto chvála bola podaná od Yoly z UK, ktorá je jednou z našich služobníčok v zácviku.

“Ako som mohla byť na liekoch”

Ahojte dámy, modlím sa za vás všetky, aby ste mali najlepšie zdravie a bohatstvo a chválim nášho Pána Ježiša Krista, lebo je tak dobrý!!!!

Ja som. Nie je to tá najľahšia vec, no je to jediná vec, ktorú robím. Naučila som sa a stále sa učím pozerať výlučne na Neho. Pár krát som padla, no vďaka Pánovi, lebo povedal, spravodliví padnú niekoľko krát, no zakaždým vstanú. Chvála Jemu!!!!

Prečítala som si email od Spoločenstva obnovy, ktoré žiadalo dámy, aby poslali chválu, ktorá sa týkala toho, ako boli schopné odmietnuť pády depresie spolu s ostatnými vecami. Úprimne môžem povedať, že keby som nebola poznala Ježiša, bola by som vonku dávno predtým. Počas niekoľkých príležitostí som sa pokúsila spáchať samovraždu. A to bolo vtedy, keď som sa nemodlila a nečítala Božie Slovo a prísľuby. Dámy, hovorím, v Jeho Slove je sila! Vždy, keď som sa takto cítila, spomenula som si na Žalm 23 "Pán je môj Pastier, nič mi nechýba...Vodí ma k tichým vodám," Oh a potom sa dostanete k tej časti, ktorá hovorí, "Predstiera mi stôl pred očami mojich protivníkov." Aleluja!!!!! On, POČKAJTE NA TOTO, "LEJE MI OLEJ NA HLAVU." Oh môj mocný Ježiš!!!!

Vždy keď som sa cítila, že si chcem podrezať žily alebo sa predávkovať (keď som si naozaj myslela, že neexistuje cesta von, môj manžel odmietol mňa aj naše dve krásne deti), tento Žalm mi prešiel hlavou. To bolo vtedy, keď som nepoznala iné Písmo naspamäť. Dokonca aj teraz, keď mám šialené myšlienky, je to preto, lebo potrebujem zakopnúť hlbšie do všetkých vecí Môjho Pána. Iba vtedy sa vyparia všetky pocity tmy a úzkosti.

Oh a nikdy nepodceňujte silu jazyka a chvály a oslavy. Plaziť sa z postele na pokraji síl môže byť niekedy naozaj výzva. No keď to urobím, začnem chváliť v jazykoch a nejako sa mi podarí nezaspať a byť viac ostražitá. Moja nálada sa tiež zmení z únavy a ležania v posteli na chválu a oslavu a naplnené srdce, ktoré nepotrebuje žiaden liek.

Keď hovorím o liekoch, tesne predtým, ako som našla SO som musela ísť k lekárovi a požiadala som ho o pomoc. Moja diagnóza bola depresia z okolností a doktor mi predpísal antidepresíva z čoho som mala vedľajšie účinky, cítila som sa lepšie, no vždy som sa vrátila do depresie, no dávky sa stále museli zvyšovať. Keď som sedela pred lekárom, slzy mi stekali po tvári s mojimi dvoma deťmi na kolenách a rozmýšľala som, či sa niekedy budem cítiť lepšie a budem schopná čeliť odlúčeniu a DŽ a dieťaťu, no jednu vec som vedela na isto, že Ježiš nechce, aby som išla dolu kopcom. Nejako som vedela, že robím chybu no vedela som príliš málo na to, aby som sa mohla hodiť do náručia Otca. Chcela som, oh, verte mi, tak veľmi som chcela, no nevedela som ako.

Prišla som do lekárne s dievčatami a dostala som svoje lieky. Doma som sa na ne pozerala a prečítala som si o nich a napokon som sa rozhodla, že si jeden zoberiem. Išla som spať, no nasledujúci deň som si zabudla vziať tabletku a ďalší deň som zabudla znovu. Mala som ďalší termín u lekára, aby sme sa porozprávali o tom, ako sa cítim a on naozaj hodnotil, či sa môžem starať o svoje deti. No Boh mal kontrolu! Vrátila som sa naspäť a povedala som lekárovi, že lieky účinkujú. Potom mi predpísal ďalšie na 6 týždňov a po nich som mala ísť zase na kontrolu. Vedela som, že som klamala, a že to bolo zlé. No dámy, viete, kto prišiel v ten týždeň do môjho života? SO!!!

V ten týždeň som sa začala modliť a plakať ako nikdy predtým. Musela som znovu vyplniť dotazník manželského ohodnotenia. Vedela som, že potrebujem toto spoločenstvo, aby ma naučilo, ako zostať na vode. Naozaj som sa cítila lepšie. Oveľa lepšie. Spojila som sa s Bohom, hovorila som s Ním celý deň. Išla som na prechádzku s Ježišom po prvý krát. Moje okolnosti neboli dokonalé, no môžem povedať, že som bola v Jeho vôli. Stále som veľa plakala, no nie z beznádeje. Boli to slzy bolesti, úľavy a bolesti. No nie viac beznádeje, čo bolo miesto, kde sme boli všetky prv, ako sme našli toto spoločenstvo.

My, každá jedna z nás, stále niekedy plačeme kvôli bolesti, ale nie beznádeje. Znovu vstaneme, naša obnova je znovu oneskorená, no nie je bez nádeje. Toto je základný rozdiel medzi tým, keď sme hľadali pomoc a nedostávali ju, namiesto toho sme dostali náplasť, aby sme si ju dali na naše zranenia, ktorá aj tak neliečila ochorenie. Ako Erin hovorí v jej knihe, psychológovia (a iní) liečia iba povrchne. Keď sme konečne dostali pomoc, buď zo SO alebo iného spoločenstva, kde sa rozprávalo o Ježišovi a boli sme nútené, aby sme sa ostro na seba pozreli, plakali sme, ale mali sme nádej. Inštinktívne sme vedeli, že dostávame pomoc a hnis vo vrede bol vyliečený.

A tak som bola zachránená od depresie mojim Manželom, ktorého každá poznáte, áno, On je Pánov Pán! Zaujíma sa o mňa a počúva a počúva a dostávam tie najväčšie objatia a teplo do srdca vždy, keď strávim čas s Ním a rozmýšľam o Ňom. Pristihla som sa, že sa chichocem, lebo sa rozprávam s Ním a niekedy je to zábavné. Ľudia sa vždy pozerajú, no ja sa usmievam 🙂

Uvedomila som si, že môžem pokračovať a písať, no teraz sa musím zastaviť. Vzdávam všetku chválu môjmu Pánovi a Spasiteľovi a Kráľovi.

Buďte požehnané!!!

~Yola z UK

Izaiáš 55:11 —

"tak bude Moje Slovo, ktoré Mi vyjde z úst, nevráti sa ku Mne naprázdno, ale urobí, čo som si želal, a vykoná, na čo som ho poslal. "

Ak máš Bibliu, chceli by sme ťa povzbudiť, aby si si ju vzala a vyhľadala všetky tieto verše v tvojej Biblii. A použi farebnú ceruzu, aby si si ich vyznačila a tak si ich mohla čítať dookola. Ak tak urobíš, sľubujeme, tvoje zdravie sa tiež zlepší tak, ako u týchto žien, pravdepodobne nebudeš musieť brať lieky na depresiu a úzkosť.

Táto chvála bola podaná od:  Heily zo South Afriky; Som oddelená a práve robím jeden z kurzov Prestavby

“Uzdravenie po rokoch”

Boh je taký úžasný. Moja mama zomrela pred 14 rokmi a napriek tomu, že môj otec zomrel pred 18 rokmi, bolo to pre mňa také ťažké zmieriť sa so smrťou mojej mamy. Stalo sa to iba 3 týždne pred mojou svadbou. V tom čase som bola smutná a depresívna a zbytočne krutá k môjmu manželovi. Nevedel, čo sa deje, ja som bola zlostná, lebo ako nemohol vedieť a keď som napokon nakričala na neho, čo sa deje, vždy ma utešil. Áno dámy, to som bola ja! Môj manžel poznal ženu, ktorú svet nikdy nevidel. Ako by som ho mohla viniť za to, že ma opustil, keď ja sama som nechcela so sebou žiť.

A tak tento rok mám môjho Nebeského Manžela, na ktorom som závislá. Pár týždňov pred výročím smrti mojej matky mi ležalo na srdci, že musím ísť navštíviť jej hrob (nebola som tam ani raz za týchto 14 rokov). Bola som vždy dobrá v predstieraní, že nikdy nezomrela, a niekedy som sa pristihla, že o nej rozprávam v prítomnom čase. A tak deň po výročí jej smrti, môj manžel bol s deťmi v to ráno a to bol perfektný čas, aby som mohla ísť. Zobrala som si moju Bibliu a dala sa na cestu. Sedela som pred jej hrobom vediac, že tam nie je, no dámy, viete, kto tam bol? Môj Pán. Mohla som cítiť Jeho prítomnosť v teplom vánku, ktorý vial a sedela som tam a čítala Žalmy, plakala a rozprávala sa s Bohom.

Po dlhom plakaní som sa spýtala Boha, prečo je to také zložité, vyrovnať sa s maminou smrťou. Vždy som si myslela, že to bolo preto, lebo sme spoločne plánovali moju svadbu a ona dokonca kúpila pre mňa dar (napriek tomu, že som to v tom čase nevedela). Boh povedal nie. On mi ukázal niečo, na čo som si ani nespomenula. Bola som v nemocnici, keď moja mama zomrela, no čakali sme v aute, aby bola premiestnená do inej nemocnice a aby sme mohli nasledovať sanitku, no ona zomrela prv, ako sme nemali šancu dať ju do sanitky. Držala som sa toho, no nikdy som si nedokázala priznať, že som sa cítila vinná za to, že som čakala v aute, lebo zomrela sama. Zomrela bez toho, aby ju niekto držal za ruku. Keď som si toto uvedomila, mohla som to nahlas vysloviť, pocítila som pokoj, ktorý ma naplnil. Boh je naozaj môj Zázračný Poradca! Žiaden terapeut ma nedokázal vyliečiť iba za jedno ráno počas sedenia pri hrobe a nemusela som ani nikoho navštíviť.

Potom som tam ešte sedela a čítala Bibliu a Boh mi dal úžasný verš. Stránky sa pretáčali vo vetre a keď som položila moje ruky na strany a pozerala som sa, kde to bolo otvorené, videla som Izaiáš 49:20, ktorý hovorí: Ešte budú hovoriť - počuješ to - dietky tvojej neplodnosti: "Tesné mi je miesto, odstúp sa mi, aby som mal kde bývať!" Aký úžasný prísľub, keďže som pred časom požiadala Boha, že by som chcela ešte dve deti.

Viete, Boh nikdy nesklame. Niekedy je Jeho odpoveď nie. Dnes som dostala veľmi jasné nie na niečo, čo som sa minulú noc pýtala Boha a On mi dokonca dal aj dôvod pre toto nie. Jakub 4:3 "Prosíte, a nedostávate, Iebo zle prosíte; chcete to využiť na svoje náruživosti."

 On je úžasný. Dokonca ma jemne opravuje cez Jeho slovo. Som zaplnená láskou k Nemu. 

~ Táto chvála bola podaná od:  Jo in Illinois; Som oddelená a požiadala som a som pracovníčkou v zácviku SO.

“Depresia”

V lete 1997 som stratila môjho otca. Tento rok bol naplnený najtmavšími dňami môjho života. Začala som navštevovať mentálneho terapeuta a dostala som lieky na depresiu. Na liekoch som bola počas nasledujúcich troch rokov a potom som sa sama rozhodla, že prestanem. Všetko išlo dobre, až pokiaľ som neprišla o môjho psa a vtedy som sa musela zase vrátiť k liekom. Po niekoľkých rokoch som sa zase vzdala tabletiek a bola som na tom dobre, až pokiaľ som nestratila môjho druhého psa, a zase som sa vrátila k liekom. Teraz by niekto povedal, že je to šialené, no títo dvaja psy boli mojou neustálou spoločnosťou, boli časťou rodiny. Môj pozemský manžel vždy hovoril, že som týchto psov uprednostnila pred ním, a keď sa vrátim k týmto rokom, musím s ním súhlasiť, napriek tomu, že som to vtedy tak nevidela. Takže s mojou minulosťou, čo sa týka depresie a dráhy tabletiek, znovu som sa k nim vrátila, keď manžel začal hovoriť o rozvode, lebo som zase padla a obrátila som sa na lieky. Tento krát som sa necítila dobre ani s tabletkami, vždy som mala pocit stuhnutosti, ľahostajnosti, nič ma nezaujímalo a veľa som spala. Na liekoch som zostala tri roky, bojovala som so svojím životom, ktorý sa na mňa rútil.

So Spoločenstvom obnovy som začala v januári 2013 a v máji tohto roku som presvedčila môjho lekára, že viac nepotrebujem lieky. Bol neochotný, no povedal, že môžem prestať ale aj tak mi dal predpis a keby som cítila, že sa depresia vracia, vrátila by som sa zase k liekom a kontaktovala jeho. Teraz je to šesť mesiacov a ja nepotrebujem žiadne lieky a ani návštevy u lekárov; cítim sa lepšie ako hocikedy predtým. Pamätám si deň, keď som sedela v jeho kancelárii a hovorila mu, že chcem prestať s liekmi. Moje srdce bolo také šťastné a tak veľmi bilo, cítila som sa, že môžem poraziť celý svet. Povedala som mu, že budujem vzťah s Bohom a mám dobrú podporu. Toto všetko som povedala s úsmevom na tvári, radostným postojom a šťastím, ktoré tieklo z môjho srdca. Vedela som, že keby mi povedal, aby som zostala na liekoch, nebola by som počúvla, lebo som už urobila rozhodnutie, že sa liekov vzdám.

Teraz sa cítim inak ako tie tri razy, keď som prestala brať tabletky. Viem, že je to preto, lebo teraz mám Boha v mojom živote. Cítim sa silnou a mám nádej; napriek tomu, že som v rovnakej situácii, ktorá kedysi spôsobila, že som sa musela vrátiť k liekom. Keď sa cítim smutná alebo ohromená, modlím sa k Bohu a ďakujem Mu za všetko, čo pre mňa urobil a čo ešte urobí. Sústredím sa na Boha a môj vzťah s Ním, nie na moju situáciu. Teraz sa cítim oveľa lepšie ako hocikedy predtým, keď som brala lieky a zápasila s vedľajšími účinkami.

Boh je úžasný Boh, vždy pripravený v každej situácii, aby nás miloval a bezhranične požehnával. Ďakujem Bohu za to, že sa o mňa stará a miluje ma bezpodmienečne.

~ Jo in Illinois g je pracovníčka v zácviku, ktorá hneď od začiatku začala investovať do obnovy druhých jej chválami a desiatkami do jej vlastnej zásobárne.

Táto chvála bola podaná od: Alexy z Ugandy, Som vydatá a práve robím kurz OTM.

“Krása z popola”

Som tak požehnaná, že som našla toto spoločenstvo. Najskôr musím povedať, že neviem, kde by som bola, keby som nebola "zakopla" na toto spoločenstvo. Toto je prvý krát, čo píšem chválu no je tak veľa vecí, za čo chcem Boha osláviť. SO som našla KEĎ SOM BOLA ZDRVENÁ a zničená niekoľko mesiacov (tri) po tom, ako sa mi manžel priznal, lebo už nemohol predo mnou nič skrývať a spolu s tým mi povedal, čo si o mne myslel a že nikdy nebudeme môcť byť spolu šťastní. Teraz sa cítim viac úplnou a celistvou, lebo moja nádej bola na pohyblivom piesku, no teraz je na pevnej SKALE. Jednu noc kvôli bolesti, ktorú som cítila, zobrala som nôž a povedala som mu, aby ma radšej zabil ako sa má ku mne takto správať. To bolo po tom, ako som sa pokúsila o samovraždu, potom som požiadala Boha, aby ma zabil, lebo takto by nikto nevedel, ako a prečo som zomrela. Chvála Ti Pane!!! Dnes som NAŽIVE, prekypujem viac a túžim po Bohu.

Bola som štyri mesiace tehotná, keď sa začala táto cesta. Počas toho tehotenstva som schudla 15 kíl a v čase, keď som sa vracala do práce po mojej materskej dovolenke, každý sa ma pýtal, ako sa mi podarilo tak veľmi schudnúť. Bola som bez slov, nevedela som, že som tak veľmi schudla, vedela som, že som zhodila pár kíl, s ktorými som bojovala niekoľko rokov. Mám tri deti a toto bolo moje štvrté tehotenstvo, no pôrod bez prítomnosti môjho manžela bol úžasný a veľmi rýchly! Sestričky boli najlepšie a dostala som veľmi pohodlnú izbu v nemocnici. Cítila som Božiu lásku. Moje dieťa, bez toho, aby som preháňala, je dieťa plné radosti, nikdy som také nezažila. Počas tehotenstvo som plakala. Nikdy som tak veľa v živote neplakala a bála som sa, že moje dieťa bude náladové, no Chvála Pánovi, všetky deti, ktoré mám, toto dieťa ma naučilo, ako sa smiať a chváliť Boha. Nikdy som nevidela iné dieťa, ktoré sa smeje, tancuje a tlieska rúčkami ako moje dieťa. Hľadá príležitosť vo všetkom, aby sa smialo a tešilo. Je pre mňa požehnaním a učí ma, ako sa radovať.

Boh sa mi v sne jasne prihovoril o mojej situácii a povedal mi, aby som sa tešila a nepozerala sa na moje okolnosti, no ja som vyzdvihovala moju bolesť a odmietnutie. Bola som taká slepá, myslela som si, že je nereálne, aby som sa v tej chvíli tešila. Potom som stretla Spoločenstvo obnovy!!! VY STA MY DALI NÁVOD, AKO ROBIŤ TOĽKO VECÍ, O KTORÝCH MI BOH POVEDAL. Bez SO by som bola padla a zostala v bolesti. ALE ďakujem ti Erin, za to, že si dovolila Bohu, aby ťa použil. Naozaj si ma povzbudila a vytiahla von, a voviedla si ma do náručia Boha.

Keď som objavila niektoré veci o mojej zodpovednosti za túto situáciu, bolo to veľmi bolestné, no Chvála Pánovi, viem, že ma zmenil. Sužovala som sa nad mnohými vecami, lebo som nechcela prijať určité nápravy a neviem, ako robiť veci inak. No teraz volám hlboko k Bohu, aby mi dal ducha poslušnosti. Všetko, čo teraz chcem robiť, je Jeho vôľa. Na tejto ceste, moje drahé sestry, vo všetkých chválach, ktoré som prečítala, On túži toto urobiť pre všetkých, ktorí prijmú piť od Neho, lebo Ježiš je ten istý včera, dnes aj zajtra!!!! Chvála Mu navždy!!

~Alexy in Uganda

Nasledujúca chvála bola podaná od: Illoïs zo South Afriky; v súčasnosti som rozvedená, robím kurz Obnov tvoju myseľ.

“Zachránená od antidepresív”

Antidepresíva som brala od roku 2000 po pôrode mojej najmladšej dcéry. Niekoľko krát som sa pokúšala prestať brať lieky, no zostala som taká chorá, že som sa vždy vrátila a zase som brala tabletky. V 2008 som cítila, že ma Pán vyslobodil z depresie, no nepriateľ mi stále pripomínal, že nemôžem byť bez liekov.

Minulý rok, keď sa začala moja cesta a môj ex-manžel mi povedal, že sa chce rozviesť, každý si myslel, že sa zrútim, keďže som bola v takej "depresii." No ja som sa iba otočila na Pána a požiadala som Ho, aby mi pomohol. A tak moje dávky neboli zvýšené. A potom, ako mesiace plynuli, začala som sa Pána pýtať, ako je možné, že som v takejto skúške a skoro vôbec to necítim ani nekonám depresívne. A tak som Mu začala dôverovať za moje uzdravenie.

Od septembra som začala pomaly dávky znižovať. Potom na začiatku januára sme v našej škole stratili dvoch kolegov v hroznej havárii. Nepriateľ chcel, aby som verila, že by som mala zvýšiť dávky, lebo ako inak by som sa mohla vyrovnať s touto veľkou stratou? No ja som sa rozhodla dôverovať môjmu Otcovi na Nebesiach! A tak 30. januára som Pánovi povedala, "ďakujem Ti, že si ma úplne uzdravil z mojej depresie" a viac som si nezobrala lieky. Áno, zažila som nejaké symptómy, no odmietla som počúvať nepriateľa, lebo môj Boh ma vyliečil - pre toto Ježiš zomrel na kríži, aby som ja mohla byť zdravá. Požiadala som pár priatešov, aby sa modlili a verili Pánovi so mnou, aby som zvládla prejsť prvými dňami. A chvála tebe, môj Ježiš, teraz som 18 dní úplne bez liekov!!

Som tak vďačná a požehnaná za to, čo Pán urobil v mojom živote! Hlavne teraz, keď som na tejto ceste. Pán je tak verný! A ja som tak potešená z toho, čo robí v mojom živote.

~Illoïs zo South Afriky

Časť 2 Fyzická bolesť & utrpenie: lieky alebo vyliečené?

Žalm 107:20—
"Zoslal im Svoje Slovo a uzdravil ich a vyslobodil ich zo záhuby."

Izaiáš 55:11—
"tak bude Moje Slovo, ktoré Mi vyjde z úst, nevráti sa ku Mne naprázdno, ale urobí, čo som si želal, a vykoná, na čo som ho poslal."

Táto chvála bola podaná od: Kenya z Virginia; Som vydatá, práve robím kurz Prestavby.

“Zázrak moderného dňa”

Vždy, keď si otvorím Bibliu a prečítam si o úžasnej práci nášho Nebeského Manžela, niekedy si prajem, aby som nejakým spôsobom mohla byť v minulosti, aby som svedčila všetky tieto úžasné veci! Chcela by som vidieť výraz na tvári slepca, keď sa mu vrátil zrak. Chcela by som vidieť prechod cez Červené more, svedčiť o Lazarovi, ako vyskočil na nohy na Pánovo nariadenie a pozerať, ako sa voda premení na víno v okamihu, to by bolo úplne úžasné!! Veľmi by som si užila vidieť nášho Spasiteľa kráčať cez cestu, uzdravovať chorých, kriesiť mŕtvych a dokonca aj prevalcovať stoly v chráme!!

Náš Pán je tak verný, že mi dovolil zažiť zázrak moderného dňa.

Minulý rok v septembri mojej mame diagnostikovali rakovinu prsníka. Moja mama má 57 rokov, je o pár rokov staršia ako bola moja babka, keď zomrela na túto otrasnú chorobu. Moja mama nejaký čas vedela, že niečo nie je v poriadku, vedela, že má hrčku v prsníku, no bola vystrašená z očividného dôvodu, a nešla na kontrolu. Boh, náš úžasný Pán poznal plán, ktorý mal pre ňu a dovolil klinike, ktorá poskytovala zdravotný utrazvuk, aby prišla na miesto, kde pracovala. On jej dal múdrosť a túžbu, aby sa zapísala na mammogram.

Mammogram potvrdil hrčku a okamžite bola zapísaná, aby išla k onkológovi a chirurgovi. Začala sériu nespočetných objednaní, odberov krvi, ultrazvukov a biopsie a napokon jej diagnostikovali stupeň číslo 3 rakovina prsníka. Keď mi oznámila túto správu, nebála som sa, neplakala som, mala som vieru, že ju Boh uzdraví.

Pán ma požehnal, že som mohla letieť domov, aby som ju sprevádzala k doktorom a zakaždým sa jej prognózy zlepšovali. Moja mama sa najviac bála ísť na chemo, radiáciu a amputáciu prsníka a rekonštrukčnú operáciu. No dovoľte mi povedať o Jeho úžasnej práci. Nielenže nemusela mať chemo, ale 4 mesiace po prvotnej diagnóze nemala žiadne náznaky tumoru, mama nemusela vziať chemo A jej prsník sa začína sám od seba tvarovať. Chvála Pánovi!!! Nie je náš Spasiteľ úžasný!!!!!

Tak veľmi Mu ďakujem, lebo moja Cesta k obnove mi dovolila ukryť Jeho Slovo hlboko do môjho vnútra a ja som sa mohla podeliť a slúžiť mojej mame a videla som jej vieru a vzťah s Bohom, ako rastie exponencionálne ako výsledok. Mama dokonca odovzdáva desiatok a zasieva do životov druhých. Jedna žena z kostola je v nemocnici kvôli rakovine prsníka, ktorá sa rozšírila do ostatných orgánov v tele. Jej dcéra odišla, aby sa o ňu postarala, no je vyčerpaná. Mama požiadala jej kostola, aby pomohol a daroval $200.00 a mama darovala $100.00 z jej vlastných peňazí. Som tak vďačná, že nás Boh požehnáva a požehnáva aj druhých, a je úžasné mať mamu, ktorá miluje a bojí sa Pána.

Som tak vďačná, že napriek tomu, že musíme prejsť cez rozpálenú pec, On je s nami, potešuje nás, a dokonca nám dáva túžby nášho srdca. Ako si dovolíme nespoľahnúť sa úplne na Neho a úplne sa Mu odovzdať?

ĎAKUJEM TI PANE ZA TO, ŽE SI UZDRAVIL MAMU A DOVOLIL SI MI ZAŽIŤ ZÁZRAK MODERNÉHO DŇA!!

~Kenya z Virginie

Podané od: Jasmine z Číny.

“Boh, ktorý uzdravuje”

Chvála Ti Pane. Môj Pán je Boh, ktorý uzdravuje!!

Keď pokračujem v chválení môjho Pána, hľadaní Jeho tváre a nasávaním Jeho prítomnosti, On začína prinášať uzdravenie, nie iba do môjho srdca, ale tiež pre moje telo. ON uzdravil moje srdce tak, že nahradil bolesť a moje slzy radosťou a pokrikom. Tiež urobil zázrak pre moje telo. Mala som vyrážky na ramenách a stehnách od malička. Naozaj sa mi nepáčili. V minulosti som vyskúšala veľa spôsobov, Západnú a Čínsku medicínu, píling atď, aby som tieto vyrážky odstránila, no bez úspechu. Nemala som predstavu, prečo som ich mala a ako sa ich zbaviť. Napriek tomu, že to neohrozovalo moje zdravie, moje telo bolo škaredé.

Dnes musím zakričať "Aleluja" pre môjho Pána, lebo keď sa pozriem na moju pokožku, vidím, že všetky tieto vyrážky sú preč!! Tieto vyrážky, ktoré boli so mnou tak veľa rokov, zmizli zrazu. Napriek tomu, že neviem, kedy sa to stalo, viem, že je to uzdravenie od Boha. Chvála Pánovi. Aleluja!!!!:)

Dámy, náš Pán je Boh, ktorý uzdravuje. Chvála Mu za všetko, čo urobil. Čím Ho viac hľadáte a chválite, tým viac uzdravenia urobí pre vaše srdce, telo a celú rodinu.

~Jasmine z Číny

Podané od: Tonie z Texasu; V súčasnosti som rozvedená; pr8ve beriem kury 3, Prestavba múdrosti.

“Ďalšia odpovedaná modlitba”

Počas môjho detstva som mala problémy s mojou pokožkou. Okolo 10. roku som mala otrasné vyrážky, ktoré boli horšie ako kiahne. Tiež som začala mať depresie v tomto veku. Ako dieťaťu mi bolo povedané, že som alergická na glutén a preto som musela držať diétu. Modlila som sa k Bohu ako dieťa, aby som mohla jesť glutén bez toho, aby som mala vyrážky. Po dvoch rokoch na diéte som mohla opäť jesť glutén. Moja rodina a ja sme si mysleli, že som vyrástla z tejto alergie. Stále som mala citlivú pokožku a akné a depresiu. Tiež som mala zdravotné problémy počas mojich tehotenstiev. Dostala som vyrážky na tvár minulý rok, keď sme sa s manželom oddelili a rozviedli. Modlila som sa, aby ma Boh vyliečil, tak ako som uviedla v mojom predchádzajúcom reporte, a On tak urobil niekoľkými spôsobmi. Išla som k špecialistovi na celiakiu a krvné testy dokázali, že som pozítna. Špecialista vykonal biopsiu tenkého čreva, lebo celiakia zničila tento orgán. Moja biopsia bola negatívna na celiakiu. Chvála Pánovi!! Budem Ho stále hľadať predtým, ako urobím rozhodnutie vidieť iného špecialistu.

~Tonia z Texasu

Žalm 107:20—
"Zoslal im Svoje Slovo a uzdravil ich a vyslobodil ich zo záhuby."

Izaiáš 55:11—
"tak bude Moje Slovo, ktoré Mi vyjde z úst, nevráti sa ku Mne naprázdno, ale urobí, čo som si želal, a vykoná, na čo som ho poslal."

Ak máš Bibliu, chceli by sme ťa povzbudiť, aby si si ju vzala a vyhľadala všetky tieto verše v tvojej Biblii. A použi farebnú ceruzu, aby si si ich vyznačila a tak si ich mohla čítať dookola. Ak tak urobíš, sľubujeme, tvoje zdravie sa tiež zlepší tak, ako u týchto žien.

KLIKNI SEM A NÁJDEŠ VIAC SVEDECTIEV o fyzickej bolesti & utrpení, ktoré je vyliečené

“...a poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí" —Ján 8:32

Teraz je čas, aby si KLIKLA SEM a vyliala si svoje srdce pred Pánom a do denníka "Čo som sa naučila."