"Výnimočné náhľady na obnovu"

no najskôr svedectvo obnoveného manželstva

Dva roky v cudzoložstve, teraz obnovené!

Pár týždňov po tom, ako sme sa s manželom v kostole podelili s našim svedectvom, videla som ženu, ktorá ťahala inú ženu za rameno smerom ku mne. "Tu," povedala, "musíš sa s ňou porozprávať."

Napriek tomu, že sa ti toto svedectvo môže zdať podobné, ako iné svedectvo, ktoré si v súčasnosti čítala a zlomok iného svedectva, ktoré budeš čítať v dnešnej lekcii, uisťujem ťa, že toto je nové a všetko toto sú úplne iné obnovené manželstvá. Dôvod, prečo sa zdajú podobné je kvôli tomu, že máme tak veľa aktivít, ktoré sa dejú v našich domovoch a v našich kostoloch počas určitého obdobia, a všetky tieto svedectvá boli odovzdané, jedno za druhým!

No predtým, ako si prečítaš toto svedectvo, chcela by som sa s tebou podeliť o úžasné požehnanie zo semienok, ktoré som začala zasievať v našom vlastnom kostole. Semienka, ktoré viedli nášho pastora, aby začal posielať ženy, ktoré boli v manželskej kríze za mnou, radšej, ako k jeho tímu platených poradcov.

Jedno nedeľné ráno po omši prišla za mnou milá mladá dáma a spýtala sa ma, či som Erin Thiele. Predstavila sa, jej meno bolo tiež Erin, a povedala mi, že hľadala pomoc online pre svoju matku, ktorá nemala internet. Povedala, že našla našu stránku  a okamžite ma spoznala z fotky a videla ma každú nedeľu modliť sa vpredu s mojim manželom. Povedala, že na to, aby sa uistila, že som to ja, skontrolovala, kde máme základňu, čo bolo v tom istom meste, ako kostol.

Erin mi povedala o svojej mame a jej túžbe po obnove. Počúvala som a potom som sa ponúkla, že jej prinesiem knihu nasledujúcu nedeľu, a aby ju poslala svojej mame (ktorá žila v inom štáte). Erin navrhla, že si ju kúpi online, no ja som ju uistila, že to bolo časťou toho, čo robíme v našom vlastnom kostole. Nasledujúci týždeň sme sa opäť stretli a ja som jej mohla dať knihu.

Počas nasledujúcich týždňov často prišla po omši a pýtala sa ma na mnoho duchovných vecí, nie úplne v súvislosti s jej mamou, ale osobne pre ňu. Bola som užasnutá nad touto mladou červenovláskou a veľkosťou, ako hľadala Pána a chcela múdrosť od staršej ženy.

Jedného dňa, po tom, ako som sa rozprávala s Erin, kráčala som k môjmu najstaršiemu synovi a poukázala som na ňu, hovoriac "Hej, čo hovoríš na ňu?" a jeho odpoveď bola rýchla, "Je veľmi malá." Áno, bola oveľa nižšia, ako môj syn, no s určitosťou tvoria milý pár!

Áno, Dallas a Erin boli zosobášení na Hawaji (svadobná destinácia) v 2007 a dali mi prvú vnučku, Imogen v roku 2009. Bola som požehnaná s 2 ďalšími vnučkami v 2010 a jedným vnukom — v 2010 sme skoro zdvojnásobili, čo sme mali. Teraz mám 7 vnúčikov. Nie je to obrovské požehnanie?! Nikdy nevieš, čo Boh naplánoval, keď začneš slúžiť druhej žene! Som tak požehnaná, že mám 3 nové dcéry, ktoré si vzali mojich synov a úžasného nového syna, ktorý miluje a stará sa o moju vydatú dcéru!

Teraz späť k svedectvu o obnovenom manželstve, ktoré sa stalo v našom kostole.

Ako som povedala, je to podobné, no nie to isté svedectvo, ako si si prečítala o žene v skoršej lekcii. Tento krát som zahliadla dve ženy, ktoré utekali mojou cestou (pár týždňov po tom, ako sme boli s manželom požiadaní podeliť sa o naše svedectvo jedno nedeľné ráno v našom kostole).

Keď sa priblížili, videla som ženu, ktorú som spoznala, no nevedela som, kto je a skoro ťahala druhú ženu za rameno smerom ku mne. "Tu," povedala a pozerala sa na mňa, "musíš sa s ňou porozprávať." Žena, ktorá predo mnou stála, nepovedala nič o svojej situácii, no vedela som, prečo tam bola. Začala som hovoriť ku nej tak, ako ma viedol duch a keď som to robila, slzy začali stekať po jej tvári.

Keď som skončila, spýtala som sa, či má jednu z našich kartičiek nádeje, a potriasla hlavou, že nie. Keď som išla do peňaženky, tiež som nemala žiadnu kartičku (keď sme s manželom dohovorili, tucet ľudí prišlo za nami a požiadalo o ne) no všimla som si knihu Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo, ktorú som priniesla pre inú ženu po večernej omši (začala som nosiť jednu v kabelke každú nedeľu ráno a neskoršie som nechávala celú krabicu v našom aute). Povedala som jej (tak, ako som povedala aj inej žene), že Boh očividne chce, aby mala túto knihu, lebo druhá žena sa neukázala, čo bolo tiež normálne, že sa neukážu (no neskoršie som si spomenula, že to bolo na večernú omšu, no Boh to použil na pomoc jej, lebo vypočul jej modlitby o pomoc). Keď som jej podávala knihu, to spôsobilo viacej sĺz, ktorú stekali po jej lícach a padali na zem.

O niekoľko dní neskôr prišla za mnou žena a povedala, "Prepáč mi Erin, pamätáš si ma?" Potom pokračovala a povedala mi, že to bola ona, o kom som ti práve povedala, ktorej som dala knihu. Povedala, že jej manžel bol v cudzoložnom vzťahu  viac ako dva roky (o čom vedela, no pravdepodobne to bolo dlhšie a viac ako s jednou ženou; vďaka Bohu, že sa nespýtala a ani nevyšetrovala, keď si prečítala túto knihu). Povedala mi, že v ten deň, keď sme sa stretli, stratila všetku nádej za svoje manželstvo a plánovala ukončiť svoj život, keď "z ničoho nič" táto druhá žena (ktorú ani nepoznala) ju chytila za rameno a priviedla ju, aby sa so mnou stretla.

Povedala, že išla domov a prečítala si knihu tak veľa krát, že prestala počítať; dokonca čítala aj počas noci. Konečne našla nádej a chcela opäť žiť. Povedala, že zakaždým, keď si prečítala knihu, Boh ju menil. Povedala, že ona neurobila nič, iba to, že si ju dookola čítala a že to bol Boh, ktorý urobil všetky tieto zmeny. Úžasné!!

Potom povedala, že o pár mesiacov neskôr prišiel manžel domov na návštevu bez toho, aby to oznámil a nemohol uveriť, aká bola zmenená, inak konala a reagovala. Bol k nej tak ťahaný, že viac neodišiel. Aby som urobila dlhý príbeh krátkym, vrátil sa domov!!! No to nie je všetko. Povedala, že sa jej manžel spýtal, či by mohol ísť do kostola. Keď mu povedala, že viac nechodí do kostola, spýtal sa, či by bola ochotná ísť S ním, lebo nasledujúcu nedeľu bolo deň otcov (čo bolo odpoveďou na modlitby detí)!

V to ráno náš pastor rozprával silnú a usvedčujúcu kázeň o tom, ako byť zbožným mužom pre svoju rodinu a keď sa náš pastor spýtal mužov, že kto nie je takýmto mužom a otcom, má prísť dolu, jej manžel išiel k oltáru a oľutoval!! Jej manžel pokračoval v chodení do kostola a o pár týždňov neskôr dokonca dobrovoľne slúžil na oslave 4. júla!! Povedala, že toto sa mu vôbec nepodobalo!!

(Túto ženu som nevidela a ani jej manžela na 4. júla, no videla som inú ženu, ktorá tiež dostala knihu, ktorú som priniesla pre niekoho iného; ženu, ktorá zmáčala moje ruky a nohy slzami!)

Potom pokračovala a povedala že napriek tomu, že jej manžel úplne skončil s DŽ, DŽ stále pokračovala a volala a pokúšala sa dostať manžela späť. Povedala, že keď cítila strach, vrátila sa naspäť ku knihe a našla pokoj, lebo "čo Boh začal, to aj dokončí!" A že sa musí sústrediť viac na to, kto je jej naozajstný Manžel, ktorý spôsobil, že sa jej manžel vrátil domov. Potom mi poďakovala a odišla.

V určitom bode, asi o rok neskôr, po tom, čo sme sa podelili s našim svedectvom, stratila som prehľad, koľko kartičiek nádeje a kníh som rozdala, no uvedomila som si, aký dosah to spôsobilo. Jedno ráno ma Pán viedol, aby som sa otočila uprostred omše a prešla pohľadom po kongregácii. Naša rodina vždy sedí v prvom rade (úžasné, lebo môj manžel nikdy nebol taký, žeby sedel vpredu. Ja som vždy sedela vpredu v škole, no teraz si to on vybral, kde bude sedieť).

Keď som sa otočila, skoro v každej sekcii som mohla vidieť OBNOVENÉ páry! Tento kostol je obrovský kostol, má 10 000 členov v súčasnosti, takže toto je celkom významné! Tieto ženy sa rozhodli, že prestanú chodiť do kostola a potom boli vedené do kostola svojimi manželmi, ktorí sa vrátili domov!

Moje spoločenstvo naozaj začalo iba s jednou ženou, ktorá ma stretla v rýchlom občerstvení, potom v dvoch miestnostiach, ktoré boli poskytované kostolom, aj keď som nechodila do týchto kostolov (po mojom presvedčení, že mám čakať a nechať priestor pre manžela). Tento úžasný kostol sme našli s manželovým vedením, keď sme sa presťahovali z Floridy do Missouri. Tam sme boli požiadaní, aby sme sa stali vodcami v modlitebnom tíme, ako pár, a tam som začala zasievať viac Kartičiek nádeje, potom knihy a pozerala som zber úrody o rok neskôr.

"Potom Pán vyvolil iných sedemdesiatich dvoch a po dvoch ich poslal pred sebou do každého mesta a na každé miesto kam sa sám chystal ísť.  A povedal im: "Žatva je veľká, ale robotníkov málo. Preto proste Pána žatvy, aby poslal robotníkov na svoju žatvu!  Choďte! Hľa, posielam vás ako baránkov medzi vlkov.'"—Lukáš 10:1-3.

Chcem sa poďakovať Pánovi, že mi dovolil sedieť v prvom rade a vidieť zázrak Jeho obnovy. Nie iba v mojom kostole ale tým, že som bola volaná pomáhať ženám rozdávaním Kartičiek nádeje, kníh, hovoriť milo a hlavne vtedy, keď plačú a potom prenechať zvyšok na Pána!

Tiež chcem povzbudiť každú jednu z vás, aby ste hľadali Boha a spýtajte sa, či vás posiela šíriť nádej.

"Potom som počul hlas Pána, ktorý hovoril: "Koho mám poslať, kto nám pôjde?" I povedal som: "Hľa, tu som, pošli mňa!'”—Izaiáš 6:8

Drahý Ježiš, ja som nič a Ty, chválim Ťa Ježiš, Ty si VŠETKO!!! Ako si mohol zobrať hriešnika ako som ja, ako si mohol zobrať tragédiu ako rozvod, ako si mohol zobrať toto všetko a potom si mi dal privilégium, že si ma použil, mňa, nádobu z dreva pre Tvoje dobro, ktoré dokazuje ako úplne jedinečný si Ty!!

~Trish v Missouri, OBNOVENÉ, podané od Erin v Missouri

Zaistenie tvojho úspechu 5

Naša posledná lekcia Zaistenie tvojho úspechu je osobný odkaz od Erin pre náš tím služobníčiek v zácviku. (Ministers in Training Team)Tieto lekcie nižšie boli vlastne napísané na pomoc pri trénovaní našich služobníčok: Žien, ktoré odpovedali na volanie, aby pomohli iba JEDNEJ inej žene—žene, ako si TY.

AHOJ a dobré ráno služobníčky,

Keď prišiel prvý dotazník manželského ohodnotenia, mali sme vnútorné obavy o niektoré ženy, ktoré nenapredovali na svojej obnove, a tak som začala toto rozoberať s niekoľkými našimi dlhoročnými partnerkami, ktoré zažili obnovené manželstvo, a pýtala som sa ich na názory.

Ako vždy, náš tím začal HB "hľadaním Boha" kvôli múdrosti, založený na tomto verši.

"Ak niekomu z vás chýba múdrosť, nech si prosí od Boha, ktorý dáva všetkým štedro a bez výčitky, a dostane ju."—Jakub 1:5

Jednoducho náš JEDINÝ cieľ a účel je, aby sme sa uistili, že sme tak efektívne, ako sa dá v našom slúžení ženám, a tak som sa rozhodla, že sa podelím o pár vecí, ktoré mi Pán povedal.

Dolu nájdeš zoznam obáv, ktoré náš Tím manželského ohodnotenia hľadá, keď si číta predložený dotazník. Verím, že pravda  vyslobodí vás a aj tieto ženy. Použi toto ako prostriedok na pozeranie sa do seba použi tieto pravdy, aby si bola oslobodená. Potom hľadaj Boha, aby si vedela, ako môžeš pomôcť ženám, ktorým budeš jedného dňa slúžiť.

“Nesúďte, aby ste neboli súdení. Lebo ako budete súdiť vy, tak budú súdiť aj vás, a akou mierou budete merať vy, takou sa nameria aj vám. Prečo vidíš smietku v oku svojho brata, a vo vlastnom oku brvno nezbadáš? Alebo ako môžeš povedať svojmu bratovi: "Dovoľ, vyberiem ti smietku z oka" - a ty máš v oku brvno?! Pokrytec, vyhoď najprv brvno zo svojho oka! Potom budeš vidieť a budeš môcť vybrať smietku z oka svojho brata."—Matúša 7:1-5

NEDOSTATOK ZLOMENIA

Keď som začala hľadať Boha, aby mi dal viac náhľadu a múdrosti, prečo sú niektoré ženy obnovené a iné nie, Pán mi ukázal víziu dvoch žien, ktoré som jednu po druhej stretla do týždňa v našom kostole pred niekoľkými rokmi.

 Jedna žena prišla ku mne a ani nemohla HOVORIŤ, tak bola zlomená. Plakala, keď som držala jej ruky: jej slzy pokryli moje ruky, a padali a zmáčali moje nohy!!! Na konci môjho šepkania do jej ucha o tom, čo Boh chcel pre ňu urobiť, som dala jej OTM knihu. Viac som ju nevidela až mesiace neskôr. Kráčala ku mne na oslave 4. júla a držala za ruku muža, o ktorom som sa neskoršie dozvedela,  že bol jej manžel!! Stále sú šťastne obnovení už 10 rokov. On odovzdal svoj život Pánovi a spolu slúžia v kostole.

No tak, ako Boh urobil v knihe Prísloví, opatrne mi ukázal opak zlomenej ženy. Iba o týždeň neskoršie ma zavolal náš pastor, aby som išla dopredu kostola po omši jednu nedeľu ráno a požiadal ma, aby som sa porozprávala so ženou, ktorej manžel požiadal o rozvod v ten piatok.

Keď sme si sadli vzadu kostola, nechcela počúvať povzbudenia, o ktoré som sa s ňou chcela podeliť, a rozhodne nebola zlomená! Táto žena bola nahnevaná a preto nepotrebovala odo mňa žiadnu útechu. Namiesto toho začala na mňa kričať o svojom manželovi! Zastavila som ju aspoň tri krát, možno viac, tým, že som dala ruky hore (ako stop signál). Po ďalšom pokuse rozprávať sa s ňou som sa napokon postavila a povedala jej, aby zabudla na moju knihu ( o ktorej som sa jej skoršie pokúšala povedať, že bola v kostolnej knižnici, a o ktorej náš pastor povedal, že jej ju dá zadarmo, lebo má 6 malých chlapcov a očividne potrebovala pomoc). A zaujímavé, ja som NEMALA pri sebe v to ráno v kabelke žiadnu knihu!

Bola šokovaná, keď som sa postavila a povedala jej, aby si nešla po moju knihu. Povedala som jej celkom úprimne, že jej nepomôže. Počas nasledujúcich dvoch rokov mi ju Pán dovolil vidieť pravidelne. Bola nekontrolovateľná, svárlivá mama s "divými deťmi." Robila veľa dobrovoľnej práve v kostole, no jej duch bol plný hnevu a samo-spravodlivosti. Do dnešného dňa nie je obnovená, a ani sa opäť nevydala (kto by ju chcel a aj jej divých chalanov?). No napriek tomu chodí do kostola, akoby ju návšteva kostola mohla zachrániť.

*V každej prihláške, ktorú dostaneme, hľadáme ženy, ktoré nie sú zlomené, nepotrebujú útechu, a ktoré v podstate kričia a nariekajú (na papieri) o svojich manželoch a ich situácii. Zo skúseností vieme a z pýtania si múdrosti od Boha, "Ak niekomu z vás chýba múdrosť, nech si prosí od Boha, ktorý dáva všetkým štedro a bez výčitky, a dostane ju"—Jakuba 1:5, že je to nielenže márne pokúšať sa pomôcť, ale aj nebezpečné pre ne a pre naše služobníčky v zácviku. Nemôžeme dovoliť ženám, ktoré sú nahnevané, aby vstúpili a pokračovali v našich programoch.

Ponúkame knihy, lebo ktorá z nás nebola svárlivá predtým, keď sme sem dorazili. Obyčajne, keď si raz prečítame knihy, vidíme sa také, aké naozaj sme, a vidíme chyby, ktoré spôsobili, že naše manželstvo padlo. No keď sa žena raz dostane na miesto, kde by mala byť zlomená (tým, čo Boh dovolil v jej živote), a On nebol schopný získať jej pozornosť, ako by sme my mohli?

A to vedie k ďalšej veci, ktorú mi Pán ukázal, že si mám všímať...

HNEV

Keď som hľadala Boha kvôli ženám, na ktorých vidíme, že sú nahnevané, Pán mi priviedol na myseľ ženu na začiatku môjho služobníctva, ktorá bola extrémne nahnevaná. Po tom, ako prerušila naše stretnutie počas jej prvej návštevy, poslali sme ju preč, aby ju Pán "zlomil." Každá z nás sme vedeli, že ak sa osobne nedostaneme na miesto zlomenia, nikdy by sme neboli otvorené a dostatočne zúfalé na to, aby sme dovolili Bohu zmeniť nás.

Táto žena sa vrátila, zlomená, a jej manželstvo bolo obnovené. No asi o rok neskôr sme počuli, že jej svárlivosť sa navrátila. V tom istom roku sme počuli V SPRAVODAJSTVE, že jej manžel niekoho zavraždil! A neveriacky sme potom videli v novinách aj túto ženu! Jačala a robila veľkú scénu pred kamerami. Po tom, ako bol jej manžel odsúdený a teraz si odsluhuje doživotný trest, sme od každého, kto ju poznal, počuli, že všetci veria, že ho k tomu dohnala ona.

Po dvoch rokoch  jeho trestu, ona a ešte jedna žena z našej prvej skupiny Restoration Fellowship prišli jedného dňa do môjho domu. Chceli mi oznámiť, že Boh ju konečne zlomil. Čoskoro po tom, ako bol jej manžel uväznený, sa s ním rozviedla—tak, ako jej toľko ľudí povedalo, že to musí urobiť. No v tento deň prišla a povedala mi, že odkedy sa s ním rozviedla, vedela, že to bola ONA, kto robil chybu v ich manželstve. Začala horko plakať (nikdy som ju nevidela plakať). Začala ľutovať všetko, čo urobila, a čo spôsobilo, že bol jej manžel tam, kde bol, a potom mi povedala, že ona a jej manžel súhlasili, že sa opäť vezmú (teraz, keď je stále vo väzení). Povedala mi, že bude čakať, pokiaľ ho prepustia, aby spolu žili ako manželia, a verím, že sa to môže stať, keď ho podmienečne prepustia v roku 2018.

Táto žena sa vrátila a začala študovať Múdru ženu spolu so svojou ePartnerkou a obe tieto ženy študovali aj so svojimi dcérami (ktoré sú možno teraz vydaté, lebo sú vo veku mojich starších detí).

Ide o to, že nebolo NIČ, čo som mohla ja alebo my ako skupina urobiť, aby sme zmenili jednu z týchto žien (z môjho kostola, alebo z mojej skupiny žien), to mohol iba Boh. Iba Boh môže. "A som si istý, že ten, čo začal vo vás dobré dielo, aj ho dokončí až do dňa Krista Ježiša"—Filipanom 1:6.

A preto neakceptujeme ženy, na ktorých vidíme, že nie sú zlomené ich súčasnou krízou. Namiesto toho posielame ženy, ktoré nie sú zlomené, a/alebo sú nahnevané preč a Boh je slobodný, aby ju s láskou priniesol do väčších kríz, až pokiaľ táto žena nebude viac nahnevaná, ale bude zlomená.

A v tomto bode žena chce, aby ON prevzal situáciu, a ona iba oddychuje v Jeho milujúcom náručí, kde nájde pokoj. 

*V každej prihláške, ktorú dostaneme, hľadáme ženy, ktoré sú nahnevané. Zo skúseností vieme, a z hľadania Boha kvôli múdrosti, "Ak niekomu z vás chýba múdrosť, nech si prosí od Boha, ktorý dáva všetkým štedro a bez výčitky, a dostane ju"—Jakuba 1:5, že je to nielenže zbytočné, ale aj nebezpečné pre ne a pre naše služobníčky v zácviku, aby boli v spoločnosti žien, ktoré sú nahnevané, lebo ich nemôžeš kontrolovať, a to môže spôsobiť, že hociktorá z nás môže padnúť do starých svárlivých ciest—nebesá ochraňujte!

"Choď zoči-voči k pochabému človeku a hovor s ním a veru nevie, čo sú pery rozumné. "—Prísloví 14:7

V SKUTOČNOSTI NECHCÚ NAŠU POMOC

A napokon mi Pán pripomenul sen, ktorý mi ukázal, keď som sa pokúšala pomôcť žene, ktorá pomoc nechcela.V mojom sne som bola pri oceáne v New Jersey, kde prudko narážala voda do mostíka a ja som zachránila chlapca, ktorý mal iba 9 rokov. Jeho kamaráti ho vyzývali, aby skočil, no vedeli, že nevie plávať, a keď sa nevynoril, oni ušli.

Ja som tam bola sama a bola som oveľa menšia a nebola som vytrénovaná, aby som zachránila potápajúcu sa obeť. Roky neskôr ako tínedžerka som sa stala plavčíčkou. S nikým iným okolo, chytila som ho pod vodou a tlačila som ho, aby sa nadýchol a tlačila som ho bližšie a bližšie k rebríku. Napokon sa chytil rebríka, keď mu ho podával plavčík, ktorý ho vytiahol von a vytiahol aj mňa, lebo tým, že som ho zachránila, sama som sa skoro utopila.

V mojom sne som tam bola opäť, a keď som sa pozrela okolo, videla som more plné žien, ktoré plakali a chceli, aby som ich zachránila. Plávala som k najbližšej žene, chytila som ju a tlačila som ju k rebríku. Potom som plávala tak rýchlo, ako sa len dalo, k druhej žene. No táto žena ma silno udrela, mlátila rukami a kričala na mňa. Po dlhom boji sa vytrhla a potopila sa vo vode. Keď bola preč, cítila som moje vyčerpanie. No čo ma najviac vystrašilo, bolo, keď som sa pozrela dookola, videla som iba POLOVICU žien, ktoré plakali a chceli pomoc—druhá polovica sa potopila, počas toho, ako som sa pokúšala zachrániť ženu, ktorá so mnou bojovala.

Roky som mala nočné mory, kričala som a prežívala som tento sen. Tento krát Pán použil tento sen, aby mi ukázal princíp, na ktorom naše spoločenstvo žije, čo znamená, že sa mám držať od toho, aby som naivne kontaktovala ženy na základe odporúčania od niekoho iného, že potrebuje pomoc. Zaviedli sme pravidlo, ktoré odvtedy nasledujeme, čo jednoducho znamená, že nikdy nikoho nekontaktujeme—oni musia kontaktovať NÁS, ak chcú pomoc. Keď sa rozhodnú, že prídu, obyčajne prichádzajú, keď sú zlomené.

*Toto je pravda pre každú jednu z vás, ktoré sa rozhodne rozdávať naše Kartičky nádeje. Iba preto, že je žena v kríze, neznamená to, že je zlomená alebo hľadá pravdu. A ak sa budeš pokúšať pomôcť, nielenže existuje šanca, že sa potopíš počas toho, ako argumentuješ s touto ženou, ale okolo teba sú tiché modlitby od žien, ktoré plačú k Bohu o pomoc. 

ZAPOJENÉ V INÝCH SPOLOČENSTVÁCH alebo PORADENSTVE

Deň alebo tak neskôr mi Pán ukázal odkaz z tohoto sna, keď som videla, ako sa žena topí. Pán tento sen vzal a rozšíril jeho význam. V mojej predstave som videla dvoch plavčíkov, každý volal z inej strany obrovského bazéna, a obete nevedeli, na ktorú stranu plávať—koho počúvať.V tomto sne mi On povedal, aby som bola ticho a namiesto toho plávala za "pasívnymi" obeťami, ženami, ktoré prestali bojovať a tiež ženami, ktoré padli na dno bazéna. Každú ženu, ktorú som potiahla na stranu bazéna—ON oživil počas toho, ako som plávala za inými potápajúcimi sa obeťami. 

Význam tohoto sna, ako Boh povedal, je, že ženy, ktoré dostávajú podporu od iného spoločenstva by sme mali ignorovať. Musíme ich nechať ísť a dovoliť, aby išli dopredu a plávali v tomto smere. Po pár úderoch každá žena našla vodu, ktorá bola plytká dosť na to, aby sa mohla POSTAVIŤ. Hocikedy, keď sa žena vzdá a prestane sa pokúšať zachrániť seba samú, potom naše spoločenstvo a naše pracovníčky v zácviku musia byť tam, aby ju potiahli na stranu—a dovolili BOHU, aby ju resuscitoval.

A kedže som sa učila za plavčíka a kurzy prvej pomoci, viem, aké veľmi nebezpečné je pokúšať sa oživiť niekoho, kto už dýcha a ešte viac životu nebezpečnejšie je, keď sa záchranári pokúšajú niekoho zachrániť, kto sa potápa a stále bojuje. Záchranári sú vycvičení, že si musia udržať vzdialenosť, inak sa aj oni potopia. Iba pasívne obete, tie, ktoré ležia tvárou dolu alebo sa potopili, sú obete, ktoré môžeme uchopiť. Ak mlátia rukami, držíme niečo, ako záchranné bóje medzi nami a nimi. Myslím, že naše knihy a kartičky nádeje sú ako záchranné bóje (to nie je zjavenie od Boha, iba čo si o tom myslím ja).

STANDERS Ministries- iné spoločenstvá, ktoré stoja za manželstvo

Keď mi raz Pán dal toto videnie, o niekoľko dní neskôr mi On pripomenul ženy, ktoré od nás odplávali a dostali sa na miesto, kde sa mohli "postaviť."
Pán mi povedal, že kvôli tomu, že sa tieto ženy nespoliehajú na Neho, On nemohol vdýchnuť do nich nový život.A vtedy ma On požiadal, aby som si spomenula na posledné manželstvo, ktoré bolo obnovené a ktoré prišlo z iných standers spoločenstiev. Sedela som nejakú dobu a povedala Pánovi, že napriek tomu, že som svedkom stoviek obnovených manželstiev, nemohla som si spomenúť ani na JEDNO, ktoré by prišlo z iného spoločenstva a bolo naočkované ich teóriami!

Keď som sa Pána spýtala, prečo, On povedal, že je to kvôli AGRESÍVNEMU správaniu, ktoré sa dostane hlboko do ich kostí, a to je presný opak zlomenia, ktoré sme videli v ženách, ktorých manželstvá boli obnovené.

To, čo podporovali, to živilo ich ducha. Tiež ich povzbudzujú k tomu, aby naháňali svojich manželov a manželstvá—nie naháňali Pána, tak, ako to učíme my. Pozerajú na manželov ako na "márnotratných", čo zvyšuje duchovnú arogantnosť. Tiež to spôsobuje, že narastá brvno v ich oku radšej, akoby povzbudzovali ženy, nech sa pozerajú na seba. 

A keď som sa Pána spýtala na obnovené manželstvá, ktoré sa tiež vyskytujú v iných standers spoločenstvách, On povedal, že to boli ONI, čo to spôsobili, ženy, čo tak urobili, aby sa to stalo a preto sú to aj oni, čo sa musia snažiť, aby manželstvo udržali. Obnovy v spoločenstvách, ktoré stoja za manželstvo sa tiež vyskytujú a to znamená, že ženy, ktorým sa páči tento prístup, by mali ísť a zostať v takomto STANDERS spoločenstve. A ženy, ktoré prichádzajú z týchto STANDERS filozofií, nie je možné zlomiť, spolu so ženami, ktoré k nám prichádzajú a sú stále nahnevané, to by spôsobilo, že nás opotrebujú. Ďalšie nebezpečenstvo je, že toto správanie je nákazlivé; a preto neprijímame ženy, ktoré boli predtým v inom standers spoločenstve, do našich OPO kurzov.

AKTUALIZÁCIA: Toto už viac nie je naša taktika, kvôli jednej žene, Helen z Louisiany. Bývalá členka stander spoločenstva je DLHOROČNOU partnerkou v našom spoločenstve—zasieva desiatok každý jeden týždeň. Boh nikdy nepohŕda žiadnym srdcom, nikdy: "Lebo kde je tvoj poklad, tam bude aj tvoje srdce"—Matúš 6:21.

 Ani nie tak dávno Helen prišla ku mne a oľutovala mixovanie učenia stander spoločenstva a to, čo vedela (ona povedala) bola pravda z toho, čo sa naučila z nášho učenia. Povedala mi, že bola rozhodnutá, že bude PRVÁ, ktorej manželstvo bude OBNOVENÉ z predošlého stander spoločenstva.

Boh ju v súčasnosti tak veľmi používal, keď sme otvorili naše OPO aj pre členov stander spoločenstiev, tým, že píše a hovorí o svojich slabostiach.

"Ak sa už treba chváliť, budem sa chváliť svojou slabosťou"—2 Korinťanom 11:30

"Ale on mi povedal: "Stačí ti moja milosť, lebo sila sa dokonale prejavuje v slabosti." A tak sa budem radšej chváliť svojimi slabosťami, aby vo mne prebývala Kristova sila. "—2 Korinťanom 12:9

" Vyznávajte si teda navzájom hriechy a modlite sa jeden za druhého, aby ste ozdraveli. Lebo veľa zmôže naliehavá modlitba spravodlivého. —Jakuba 5:16

Vždy, keď som si prečítala niečo, čo Helen napísala, keď som ju požiadala, aby odpovedala na niečo, čo som si prečítala z nejakého poslaného formulára (čítam ich všetky; nájdem si čas, aby som si prečítala každý formulár, ktorý je poslaný), som rozčarovaná z toho, ako rýchlo rastie a mení sa a ja tiež verím, že jej manželstvo bude "jedným z prvých" obnovených manželstiev predchádzajúcej  stander účastníčky. A jediný dôvod, pre ktorý si myslím, že nebude prvá, lebo to nie je spôsob, ako Boh obyčajne pracuje. Skoro vždy, ženy, ktoré začnú slúžiť počas toho, ako hľadajú obnovu pre seba (ako som aj ja robila, keď som začínala), sú svedkom mnohých obnovených manželstiev žien, ktorým pomáhame. Veľmi často (tak, ako so mnou) sa veci veľmi zhoršia, až keď sa zrazu vyskytne úžasný  bod zlomu!!

Nie som si istá, prečo je to takto. Môže to byť preto, lebo nepriateľ bojuje proti obnove silnejšie, no tiež viem, že to pomáha pracovníčkam v tréningu (ako aj mne), aby mali duchovné svaly a boli schopné pomôcť mnohým iným, keď to Boh dokončí. Tiež viem, že ja osobne som musela prísť k bodu, kedy som sa "vzdala", lebo veci sa naozaj pre mňa veľmi sťažili. A vtedy ma štyri ženy preniesli ako ochrnutú na posteli. Ženy, ktorým som ja slúžila, tie ma preniesli za výslednú čiaru!!!

"Tu mu priniesli ochrnutého človeka, ktorý ležal na lôžku. Keď Ježiš videl ich vieru, povedal ochrnutému: "Dúfaj, synu, odpúšťajú sa ti hriechy"—Matúš 9:2-8. Moja viera bola úplne preč, no hovorí sa "vidiac ICH vieru" moje hriechy boli odpustené—a vtedy mi dal odvahu, čo sa dá preložiť ako povzbudenie!!

Keby som sa nebola vliala do toľkých žien, tieto štyri by nemuseli vedieť, ako ma niesť tam,  kde som potrebovala ísť, k nohám Ježiša! A pre ich húževnatosť kvôli mne boli ochotné urobiť dieru na streche a spustiť ma dolu 🙂

UZATVORENIE

Ako riaditeľka a zakladateľka Restore Ministries International - Medzinárodného spoločenstva obnovy a Povzbudenia žien, musím si byť veľmi istá, že vy všetky, moje služobníčky v zácviku nie ste porazené a/alebo stratené kvôli ženám, ktoré nie sú ešte zlomené a to by spôsobilo, žeby ste museli súperiť s iným spoločenstvom alebo poradcom alebo priateľom, ktorý im dáva odporujúce informácie.
Je bezpečnejšie pre všetky zúčastnené, ktoré dostávajú pomoc alebo sú stále plné hnevu, neukazujú znak zlomenia, aby išli v tom smere a urobili presne to isté, ako ich učíme, aby urobili s ich manželmi. Musíme ich —PRENECHAŤ—a odísť z ich cesty!Tým, že to urobíme Božím spôsobom, to dovolí nám všetkým, že sa pripravíme a budeme schopné pomôcť stovkám iných žien, ktoré sa potápajú a sú dosť zúfalé, aby dovolili BOHU, aby ich zachránil.

Verím, že musíme dať ženám poznať ich chyby a potom hľadať Boha na individuálnom základe, či im dať viac pravdy a jednoducho ich povzbudiť, aby pokračovali v dostávaní pomoci a podpory, ktorú už dostávali niekde inde.

Prosím, buďte s Bohom osamote a modlite sa so mnou...

Skúmaj ma Bože a poznaj moje srdce;

Skúmaj ma, Bože, a poznaj moje srdce
skúmaj ma a všímaj si moje cesty
Pozri, či nejdem bludnou cestou,
a veď ma po ceste k večnosti. 

—Žalm 139:23-24

"Srdce je klamlivé nado všetko
a rozjatrené; Kto sa v ňom vyzná?

Ja, PÁN, skúmam myseľ a skúšam srdcia, 
odplatím každému podľa jeho ciest,

podľa ovocia jeho skutkov."

—Jeremiáš 17:9–10

Úprimne, je to, čo hovoríš, naozaj pravda??

"Veď tvoje ustanovenia sú mi rozkošou a tvoje príkazy radcami. "— Žalm 119:24

Svedectvo o obnovenom manželstve k Pánovi

Manžel prináša svoje veci naspäť domov!!!

Od manžela som bola odlúčená od augusta 2004, čo mal byť mesiacom nášho 24. výročia. Keď mi manžel prvý krát oznámil, že ma viac nemiluje a že rozhodne chce rozvod, bol to pre mňa najväčší šok v živote a tak isto pre každého, kto nás poznal. Áno, vyzeralo to beznádejné, akoby stratil rozum a nikdy ho nemal nájsť. No dnes tu sedím a som svedkom tej najúžasnejšej práce Pánovej láskavosti, akú som si vedela predstaviť!! Pred pár mesiacmi som napísala o tom, ako môj manžel začal ukazovať signály, že sa jeho srdce vracia naspäť k Pánovi a ku mne, skoro po tom, ako som ho nechala ísť. No teraz, vau je to také vzrušujúce...veci sa odvtedy zlepšili tak veľmi a za tak krátky čas, že nemôžem viac čakať a musím písať!!

Keď môj manžel urobil rozhodnutie a začal k nám chodiť cez víkendy, aby ma viac videl, pozeral filmy a chodil von, bola som tak nadšená, no stále som cítila, že jeho srdce bolo milión kilometrov vzdialené. Viac som nebola nahnevaná, očividne som bola zlomená a začala som prenasledovať Pána a vtedy sa manžel začal viac ukazovať. Správal sa ku mne viac ako ku kamarátovi ako ku niekomu s kým by túžil byť, a napriek tomu, že som bola šťastná  v jeho prítomnosti, stále ma to vo vnútri zraňovalo, keď som vedela, že jeho srdce nie je so mnou spojené, no vtedy akoby sa v mojej hlave zapálila žiarovka, uvedomila som si, že môj manžel začal zaberať miesto, ktoré oprávnene patrilo Pánovi. 

Začala som sa postiť a modliť, aby bol ON prvým v mojom živote. Najskôr som sa postila tri dni a prednášala Pánovi moje sťažnosti a žiadosti, no stretala som ľudí, ktorí mi hovorili, že sedem je číslo na ukončenie. Nikdy som si nevedela predstaviť, žeby som sa prinútila na sedem dňový pôst, lebo som sa bála, žeby som to nezvládla, no pamätala som si, čo hovorí Písmo, že je lepšie neurobiť sľub, ako urobiť sľub a porušiť ho. Posledný týždeň som došla na koniec mojich síl, aby som zostala v tomto "uviaznutom bode." Chcela som, aby bol Pán prvý a bola som ochotná urobiť všetko, aby som sa tam dostala. Boli sme si blízki, no ako priatelia a ja som iba sedela na plote a nerobila žiadne napredovanie. Zdalo sa mi, akoby môj vzťah s Pánom zostal na tomto bode a to, že som Ho nemala celého, mi tak veľmi ubližovalo.

Dva dni predtým, ako sa skončil môj sedem dňový pôst som zažila bod zlomu. Môj manžel prišiel bez toho, aby ma upozornil, načiahol sa za mnou a začal mi štekliť nohy a dal mi tie pohľady, akoby mu na mne naozaj záležalo, napriek tomu, že to nepovedal. Napriek tomu, že jeho pokusy neboli vítané, vedela som, že sme prešli cez tento bod zlomu! Pán mi ukazoval, že to, že som naháňala Jeho spôsobilo, že môj manžel začal naháňať mňa!

Potom mi z ničoho nič kúpil televízor do spálne. Strávil so mnou noc a my sme zaspali tak, že sme pozerali spolu film. Obyčajne inicioval, aby bol so mnou intímne, no teraz sa zdalo, že ma viac rešpektuje. Žil s druhou ženou a to, že so mnou nežil a nebol mi zaviazaný, vedel, že ma iba používa. Čím som viac bola spokojná so vzťahom s Pánom, tým viac bol môj manžel presvedčený o vzťahu so mnou a DŽ.

Keď si pobalil svoje veci a odišiel v nedeľu do svojho apartmánu, aby sa pripravil do práce na pondelok, vzal obe moje ruky a milo sa na mňa pozrel a povedal, "Christine, naozaj, naozaj som mal pekný víkend. Chcem si vziať pol dňa dovolenky tento piatok a prídem a pomôžem ti postarať sa o bazén!" Pohlo to mojim srdcom, lebo to bolo presne to, o čo som žiadala Pána! On sa stal mojim Manželom a tak som čakala na Neho, kedy sa On postará o moje potreby. Prestala som sa pýtať a dokonca som ani nechcela, aby môj manžel niečo pre mňa urobil, no napokon On si ho vybral, aby sa o tieto veci postaral!!

Predtým som túžila po tom, aby mi manžel povedal, že ma opäť miluje a bolo to ťažké, aby som to pochopila tak, ako Erin povedala v knihe. No keď som prišla na miesto, že som viac tieto veci nechcela počuť, on ich povedal! A čo je zábavné, keď som prvý krát chcela, aby sa vrátil, pravdepodobne by som sa hodila do jeho náručia, keby povedal tieto slová. No keď tak napokon urobil, nebola som mu ich schopná opakovať. Milujem ho, nechápte ma zle, no vôbec nie tak, ako kedysi. A čo je ešte šialenejšie, pretože som mu tieto slová ešte nepovedala, môj manžel mi ich hovorí dookola.

Chvála Bohu, konečne vidím určité kroky, o ktorých Erin povedala, že musel prejsť aj jej manžel, ako proces a napriek tomu, že to nieje moje načasovanie, Pán a Jeho načasovanie je správne pre všetko. Som šťastná, že sa neponáhľam. Písmo hovorí, že Pán nekoná pomaly, tak, ako si niektoré z nás myslia, že je pomalý. Jeho úmysly sú bezchybné a majú väčší účel, ako si náš malý rozum vie predstaviť!

Môj Pán, môj Manžel robí veľkú prácu v nás oboch a pripravuje nás pre Jeho účel opäť (kedysi sme boli služobníci na plný úväzok)! Dámy, prosím, nestraťte srdcia a neponáhľajte sa. Moje manželstvo prešlo z toho, že sme boli akoby pastori, najlepší priatelia a nemohli sme zniesť, aby sme boli deň bez teba. Tí, ktorí nás poznajú si vedeli predstaviť, žeby sa bol iný pár rozpadol, no nie my, no odbočili sme, spáchali duchovné cudzoložstvo ako poradenstvo, čo spôsobilo, že som sa stala ešte viac svárlivejšia. Potom sa to pohlo do úplného oddelenia, ktoré trvalo deväť mesiacov pokiaľ som porozumela, prečo sa to stalo!

Teraz si každý deň užívam pozerať sa na zázraky a prisľúbenia od Boha, ktoré sa stávajú skutočnosťou, z ktorých obnovené manželstvo je to najmenšie. A to je pre svedectvo a aby sme mohli opäť spolu slúžiť, no tento krát pomôcť tam, kde je ozajstná bitka, duchovné cudzoložstvo, ktoré vedie do fyzického cudzoložstva a rozpadu manželstva. Pán zmenil moje srdce cez usvedčenie z Jeho Ducha a cez úžasné a nápomocné inštrukcie a náhľady z Erininho spoločenstva!

Môj manžel musí byť vo svojom apartmáne už iba dva mesiace, kým sa skončí jeho zmluva a potom tu bude žiť nastálo! Preto nemôžem premrhať žiaden čas, ktorý mám s mojim milovaným Manželom. Môj manžel už priniesol nejaký svoj majetok naspäť domov a ja to používam ako stálu pripomienku, že nechcem, aby sa moja svadobná dovolenka s mojim Manželom nikdy skončila. Tak veľmi sa ho chcem spýtať, či sa bude deliť s mojou túžbou po Pánovi v službe iným párom (už sme o tom hovorili), no som tak vďačná, že si Erin našla čas a dobre nás viedla, ako vyhrať svojich manželov a to bez slova.

Môj manžel mi toľko krát povedal, že nemôže uveriť tomu, aká som tichá a pokojná! Uvedomil si, že sa nepýtam milión otázok, keď pozeráme film a jemu sa to veľmi páči! Zábavné, myslela som si, že sa musím pýtať tieto otázky, aby som s ním udržala krok. Pravdou je, teraz som si uvedomila, že keď ticho sedím, dávam týchto milión otázok Pánovi, lebo On je môj Manžel, ktorý mi je bližšie a ktorý sedí pri mne.

Mám rada, keď mi manžel povie, že sa so mnou dá ľahšie vychádzať, že nestresujem a je také relaxujúce byť v mojej prítomnosti, lebo viem, že toto je Pán, kto zaisťuje, aby som sa sústredila na Neho. Teraz hovorí, že sa niečo vo mne naozaj zmenilo a on to chce tiež. Nemôžem sa dočkať nasledujúceho mesiaca, lebo cítim, že s určitosťou opäť napíšem o tom, ako sa vrátil domov a ako spolu slúžime!

 ~Christine v Texase

“...a poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí" —Ján 8:32

Teraz je čas, aby si KLIKLA SEM a vyliala si svoje srdce pred Pánom a do denníka "Čo som sa naučila."