Minulý týždeň som skončila s tým, že som ťa požiadala, aby si si niečo prečítala dvakrát: ja nepodvádzam a neklamem- a nemala by si ani TY – už LEN kvôli tomu, že máme skutočného Manžela.

Eva bola oklamaná, ale Adam je ten, kto zhrešil, čo je vysvetlené v prvej knihe Biblie, v knihe Genezis, kde sa dozvedáme o Eve, ktorá bola oklamaná hadom (o ktorom radšej hovorím ako o nepriateľovi). Dozvedáme sa, ako sa nepriateľ plazil a povedal Eve niečo, čo je klamstvo. Pokušenie sa začína zmocňovať pochybnosťou: „naozaj Boh povedal...“, potom je nakŕmené Evou, keď pridá k tomu, čo Boh povedal: „ani sa ho nedotýkajte“ a hriech sa dokončí, keď nielenže zje to, čo je zakázané, ale ponúka to Adamovi, čo viedlo k pádu ľudstva. Takže to bol Adamov hriech, cez to ako bola Eva oklamaná.

Hovorím o tomto všetkom, pretože sa s tebou podelím o to, čo sa stalo, keď som sa spýtala môjho NM, ako a prečo boli všetky bývalé služobnícky oklamané. Najskôr mi pripomenul, kde sa hovorí: „MNOHÍ mi povedia ... neurobili sme?“ (Pozri Mt 7,22–23), čo dokazuje, že to nie sú neveriaci, ale budú to MNOHÍ kresťania, ktorí úprimne verili, že to, čo robili a považovali za „dobré“, spolu so žitím súčasného „kresťanského“ životného štýlu, ich bezpochyby zachráni. Napriek tomu, ak si prečítaš, čo to hovorí – je to namiesto toho o Ňom, ako hovorí: „Nikdy som vás nepoznal“ - pretože On nás chce poznať osobne - ako muž „pozná“ svoju manželku - intímne.

Ako si väčšina z vás uvedomí čoskoro po príchode, RMI nie je službou zameranou na obnovenie manželstiev, namiesto toho, obnovenie manželstiev bolo vždy „sieťou“, ktorou sa rozhodol chytiť ženy, ktoré sú v bolesti a potrebujú Jeho lásku. On potrebuje a musí byť našou Prvou Láskou. Ak ňou zostane jej PM „pozemský manžel“, ten koho hľadá, potom, ako On hovorí, On odstráni alebo bude pokračovať v spôsobovaní toho, že manželia budú nenávidieť manželky. Toto nie je môj názor, ale sa to hovorí v Žalmoch 88,8 a 18.

Keď sme v cudzoložstve, túžiac po niekom alebo niečom inom ako po ŇOM, dostaneme sa z ochrany nášho NM... vtedy sa môžeme ľahko stať oklamané - miesto, pozícia, stav mysle, v ktorom nikdy nechcem byť. A nie je to len kvôli mne. Ako matka, babička a služobníčka si musím byť istá, že cesta, po ktorej idem, bez ohľadu na to, aká úzka sa stane alebo aké ťažké to cestovanie je, musí to byť s Ním držiac moju ruku. A každý, kto ma dobre pozná, ti povie to isté: Žijem týmto spôsobom, každý deň, každú chvíľu. Úprimne, ja nie len nebudem, ja nedokážem žiť iným spôsobom. Nikdy by som neprežila.

A tak, vtedy to je to, kedy sa niektorá z nás môže otvoriť moci klamstva –kedykoľvek zblúdime od Jeho lásky kvôli našej nevernosti voči Nemu. A predsa môžeme rovnako rýchlo vstúpiť do Jeho náručia len tým, že zavoláme Jeho meno so srdcom, ktoré po Ňom túži. PROSÍM, nikdy na to nezabudni. Bez ohľadu na to, čo si urobila, bez ohľadu na to, ako ďaleko si zablúdila, On je hneď vedľa teba v nádeji, že Ho oslovíš.

Mohli by sme sa stať ty alebo ja oklamané? Áno, každá z nás by sa mohla ľahko dostať do klamstva a bez Manžela, ktorý nás vždy môže navigovať okolo alebo cez nástrahy niečoho tak nebezpečného, je to, kde by sme mohli zostať. To je dôvod, prečo Boh láskyplne dal neprekonateľnú túžbu ženám, túžiť po mužoch, našich manželoch, ktorí mimochodom nie sú súčasťou kliatby, ale súčasťou Jeho ochrany -lebo preto sme požehnané mať tvojho NM, ktorý bol a je bez hriechu. ???? Vždy sa to vracia k nemu, však?

Takže, tento týždeň sa spýtaj svojho NM, či existuje niečo, z čoho nie si v pokoji, nadšená alebo v čom nemáš nádej, aby On mohol veci vyjasniť, že to, čo už bolo povedané, nie je od Neho.