"Telefóny, správy a odkazy"

no najskôr svedectvo obnoveného manželstva

Manželova priateľka mala sen.

Jednu noc som sa zobudila so zúfalým pocitom modliť sa za DŽ, s ktorou bol môj manžel zapletený. Zúfalo som hľadala pomoc v mojom manželstve a skoro po tom som si kúpila knihu Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo a pracovnú knihu pre ženy. Čítala som, aké je postenie sa dôležité a tým, že som nebola schopná jesť ( stále som cítila nevoľnosť), začala som sa postiť. Jednu noc som cítila obrovskú naliehavosť modliť sa modlitby, ktoré sú v knihe Obnov tvoje manželstvo v tú noc dookola až do východu slnka. Vyčerpaná, zaspala som na pár hodín a potom som dostala nahnevaný telefonát od môjho manžela.

Spýtal sa ma, prečo som kontaktovala jeho priateľku! V šoku som mu celkom úprimne povedala, "Nekontaktovala som ju, prečo si to myslíš?" Samozrejme, hneď keď som to povedala, on si to začal myslieť. Sledovala som ho a obťažovala predtým, ako som sa naučila, že som ničila všetku nádej, ktorú mohol pre mňa mať. Viac som nepovedala nič, a vtedy mi on povedal, že jeho priateľka prišla do jeho kancelárie v to ráno a a mumlala niečo o tom, že "klamal o svojej žene" mne!

On povedal svojej priateľke, že ja ho už viac nechcem, čo bolo vzdialené pravde, lebo som sa ho nechcela vzdať. Ticho som sedela a on začal viac hovoriť. Povedal, že jeho priateľka sa nezastavila. Odpochodovala a priznala ich vzťah pred ich zamestnávateľom (to bolo proti pravidlám podniku) a potom požadovala, aby bola preradená do inej kancelárie, inak dá výpoveď.

Bola som veľmi šokovaná a neskoršie, keď som mala čas premýšľať nad tým, čo sa stalo, vtedy som porozumela, prečo mi Boh nedovolil spať, ale chcel, aby som sa modlila a tiež postila tri dni, o čom som si prečítala, že je za milosť. Postenie sa môže zlomiť väzbu, ktorú táto druhá žena mala na môjho manžela a možno za milosť, aby mi manžel povedal, čo sa deje (akoby som bola opäť jeho priateľkou). No verím, že hlavný dôvod bol, že som nepovedala nič môjmu manželovi, keď mi zavolal. V minulosti by som bola toho narozprávala! A tak, aj keď Boh za mňa bojoval, všetko som pokazila mojimi veľkými ústami.

Manžel sa so mnou začal rozprávať, no ani jeden z nás nerozumel, čo sa stalo a čo vyvolala takú zlosť. Napokon môj manžel počul celý príbeh od spolupracovníka. Zdá sa, že v tú noc, keď som cítila nutnosť modliť sa, priateľka môjho manžela mala živý sen!! V tom sne, ako povedala, videla mňa, ako plačem, lebo som chcela naspäť môjho manžela. V tú noc som neplakala, žeby som chcela manžela späť. Presnejšie som plakala, lebo som chcela môjho nebeského Manžela v tú noc! Nechcela som, aby bolo moje manželstvo obnovené, lebo som chcela iba Jeho.

A tak, keď sa jeho priateľka zobudila, triasla sa a myslela si, že nezvládne ani prísť do práce. No keď prišla do kuchynky, odchytila si inú ženu, ktorá v kancelárii pracovala už dlhšie, a spýtala sa, či vie, ako vyzerám. Keď ma začala opisovať, jeho priateľka sa začala triasť a plakať. Opis mňa bol úplne taký, ako ma videla vo sne! (Som z časti Aziatka a neobyčajnými črtami a neobyčajným strihom vlasov.) A vtedy sa jeho priateľka rozbehla a povedala svojmu zamestnávateľovi, že je úplne vystrašená z toľkého utrpenia a chcela odísť od môjho manžela tak ďaleko, ako sa len dá.

Keď si môj manžel všetko vypočul od svojho spolupracovníka  a jeho zamestnávateľa, tiež ho to vystrašilo, vrátil sa k Bohu s novým a stálym strachom pred Pánom. Táto nehoda ho úplne zmenila a on sa zmenil voči mne a deťom. Je božím mužom, je úplne oddaný, a to nie tak dlho predtým pochyboval, či vôbec Boh existuje. 

Ďakujem za všetko, modlím sa, aby moje svedectvo povzbudilo inú ženy tak, ako vaše spoločenstvo povzbudilo mňa! Prepáčte, že mi dlho trvalo, kým som to poslala.

~Bunny v Mississippi, OBNOVENÉ

Nasledujúce svedectvo je také neuveriteľné, že sa musím oň podeliť!

Skoro osudová nehoda spôsobila, že sa manžel vrátil domov

Môj manžel vždy ťažko pil a potom začal brať aj drogy. Môj manžel stratil prácu, čo znamenalo, že som musela na chlieb zarábať ja v našej rodine. Zúfalý z nedostatku peňazí, môj manžel začal pracovať s drogami. Jedného dňa som toho mala naozaj dosť a povedala som manželovi, aby odišiel. 

Keď môj manžel odišiel, priateľka mi dala knihu Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo. Keď som si knihu prečítala pár krát, objednala som si pracovnú knihu Múdra žena.

Po tom, ako som manžela vyhodila, VŠETCI mi hovorili, že som urobila správnu vec. No keď som si prečítala Písmo v Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo, tieto Biblické verše hovorili niečo iné. Vyhľadala som si každý verš a nenašla som nič, čo by ma podporilo v tom, čo som urobila. Naopak, Biblia hovorí, aby sme vyhrali manžela bez slov (a ja som hovorila veľa) a tiež mu ukázala rešpekt. To, že som ho vyhodila a znevážila, to neukazovalo žiaden rešpekt pre muža, o ktorom mi Boh povedal, aby som sa mu podriadila. To je úplne rozdielne od toho, čo som sa naučila a rozdielne od všetkých Biblických štúdii, ktorých som sa zúčastnila. Dokonca ani môj kňaz mi nedokázal dať žiaden dôkaz z toho, čo mi rozprával (tvrdá láska a iné veci) napriek tomu, že som ho prosila o verše. 

Pod ťažkým oblakom presvedčenia  som vedela, že sa musím zmieriť s mojim manželom. Odišla som z kostola, aby som sa viac priblížila k Pánovi a ospravedlnila som sa manželovi, ktorý mi povedal, že len vďaka mojej láskavosti voči nemu (moja láskavosť z čítania vašich kníh) chcel dobrovoľne ísť do rehabilitačného centra. Bola som tak prekvapená z toho, aké silné sú tieto princípy, lebo predtým ho nikto nemohol presvedčiť, že má problém, no a on si sám vybral liečenie.

Veci na čas išli dobre, keď bol na liečení, no skoro, verili by ste, prestala som čítať moje knihy a zase sa vrátila k mojim starým zvykom? Netrvalo dlho a môj manžel sa začal vracať k starým zvykom pitia a brania drog. Som chorá z toho, čo teraz poviem, no tento krát to spôsobilo, že scudzoložil.

Jedného dňa som sa vrátila domov a našla som manžela, ako si balí tašky. Opúšťal ma pre inú ženu! Šok z jeho chladného vyhlásenia mi stačil na to, aby som zase utekala k Bohu, Jeho Slovu a mojej knihe Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo, o ktorej som vedela, že je naplnená Božími princípmi, ktoré som prestala nasledovať. Tiež som vedela, že môj manžel sa zase stal tým, ku komu som otočila moju sústredenosť a srdce. Na začiatku to bolo ohromné, keď som bola pri ňom tak blízko, zbožňovala som ho tak, ako predtým. No potom sa o mňa prestal zaujímať, a potom som na ňom opäť začala hľadať chyby a usmerňovala som ho, ako predtým.  

Musela som sa veľa postiť a obnoviť svoju myseľ a nájsť pravú Lásku, aby sa ukončili zmeny vo mne—no zrazu Boh zasiahol v mojom mene. Jedného večera mal môj manžel skoro smrteľnú nehodu. Zatriaslo to ním tak veľmi, že utekal naspäť k Bohu a naspäť ku mne a jeho rodine. Toto sa stalo pred piatimi rokmi. Môj manžel a ja sme šťastne zobratí a môj manžel je tiež aktívnym členom v našom kostole.

~Natalie v Louisiana, OBNOVENÉ

Počuli sme viac ako o jednej "skoro smrteľnej" nehode, ktorá získala pozornosť rozmarného manžela. A tiež veľa, veľa svedectiev o veciach, ktoré sa stali a spôsobili, že ženy zostali verné SVOJMU milovanému Ženíchovi.

Božie nariadenie

Od Erin...

Jedno nedeľné ráno náš pastor čítal chvály. Prvá bola , "Manželstvo bolo obnovené po troch rokoch viery a modlitby!"

Za oltárom (kde sme sa modlili s novými veriacimi) ma potiahla žena a povedala mi, že toto bola žena, ktorú priviedla ku mne pred šiestimi mesiacmi. V tú noc, keď som ju stretla, bolo to v stredu po večernom modlitebnom stretnutí a ja nikdy nezabudnem, ako tam stála a plakala a bola veľmi zlomená. Nemohla ani hovoriť, iba cez slzy povedala, "Môj manžel je preč dva a pol roka a žije s niekym iným."

V tú noc som sa s ňou trochu podelila o tom, čo Boh môže urobiť a uistila som sa, že som povedala, že Bohu NIČ nie je nemožné. Navrhla som, aby si zaobstarala knihu Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo, ktorá bola v knižnici kostola. Potom som si spomenula, že som priniesla knihu pre ženu, s ktorou som sa mala stretnúť v tú noc. A kedže sme tam stáli samé (lebo tá druhá žena neprišla), povedala som, "Táto kniha musí byť pre teba. Pán ma vyzval, aby som vzala jednu z domu. Myslela som si, že je pre niekoho iného, no myslím, že On chce, aby bola pre teba." Jej slzy padli na moju ruku, keď som jej podávala knihu.

O šesť mesiacov neskôr mi bolo povedané, že táto žena bola požehnaná obnoveným manželstvom, a ďalšia chvála bolo o inom obnovenom manželstve a keď som sa otočila, videla som ženu, ktorá stála iba niekoľko krokov odo mňa. Spoznala som ju—no teraz to bola radosť, čo zakrývala jej tvár.

Po omši prišla ku mne a povedala, že mi musí povedať, že chvála o obnovenom manželstve z toho dňa bola od jej epartnerky! Tiež mi povedala, že jej manžel prijal Pána minulú nedeľu a že bol na oboch omšiach toho dňa (keď som počúvala kázeň, vedela som, že je presne pre neho!). Povedala mi, že je členkou nášho Spoločenstva obnovy (kedže som nepoznala jej meno, nevedela som) a povedala, že hneď ako dostala svoju partnerku v povzbudení, ktorá bola úžasná, jej manželstvo bolo tiež zrazu obnovené!

A vtedy prišiel jej manžel. Jej tvár prezrádzala paniku, lebo nevedela, čo môžem povedať. No ja som sa jednoducho predstavila a povedala som mu, že som rada, že som ho spoznala a predstavila som ho môjmu manželovi a môjmu najstaršiemu synovi, ktorý práve prišiel. Všetci sme sa chvíľu zhovárali a on potom povedal, "Myslím, že by sme mali ísť." Keď SPOLU odchádzali, obzrela sa a jej tvár žiarila.

BOH JE TAKÝ DOBRÝ!!! Zasiahol dva krát a obnovil dve manželstvá v priebehu šiestich manželstiev — nikdy nemešká a Jeho plán je vždy perfektný!!

~Jodie z Missouri, OBNOVENÉ

To, ako Jodie našla svoju ePartnerku v jej vlastnom kostole, bolo spôsobené tým, že zasiala nádej. Máme "Kartičky nádeje" už roky a zvykli sme ich vkladať do našich kníh (to bolo vtedy, keď sme mali vlastný sklad a posielali sme naše knihy). Jodie kúpila niekoľko kníh a dala ich do niekoľkých knižníc (verejných a kostolných). Jej ePartnerka dostala jednu z týchto kníh a išla online a prihlásila sa. Keď sme vedeli, že je pripravená, spárovali sme ich online, kedže sme videli, že chodia do toho istého kostola.

Zvoní ti telefón. 
Mala by si vždy odpovedať?

Predtým, ako si sa dostala do tejto manželskej krízy, by ti nikdy nebolo napadlo, že by si mala účelne neodpovedať na telefonát. 

No teraz sú veci trochu rozdielne, a pokiaľ nebude tvoje manželstvo obnovené, musíš používať múdrosť a konať opatrne. "Buďte triezvi a bdejte! Váš protivník, diabol obchádza ako revúci lev a hľadá, koho by zožral."—1 Peter 5:8. Pokiaľ nezabuchneš dvere pred protivníkom cez odvádzanie desiatkov, musíš byť opatrná.

Triezvosť neznamená len "nepiť", presnejšia definícia je "jasná myseľ." Znamená to uvedomenie si, že nepriateľ obchádza a pokúša sa chytiť ťa a poslať tam, kde ťa kedysi mal! Ukradne tvoj pokoj, zničí tvoju nádej a každú šancu šťastného života, ak nesleduješ jeho úklady...

"aby nás neoklamal satan - veď poznáme jeho zámery" —2 Korinťanom 2:11. 

Neznamená to, že musíš ochraňovať seba samú pred niekym iným (Boh ťa obklopí, ak zostaneš v Jeho blízkosti). Musíš ochrániť druhých pred tebou a tvojimi emóciami, ktoré ľahko môžu uniknúť a zničiť napredovanie, ktoré si už uskutočnila!

A preto sa chceme s tebou porozprávať o tom, aby si neodpovedala na telefonát. Namiesto odpovedania na tvoj telefonát, začni používať odkazovú schránku častejšie, lebo skoro VŠETKY máme odkazovú schránku na našich telefónoch. Iba sa uisti, že je VYČISTENÁ od všetkých STARÝCH správ (nie je nič frustrujúcejšie, čo podporuje hnev, ako keď sa ozve, že už nie je na záznamníku viac miesta). A tiež buď veľmi opatrná, aby si situáciu nezneužívala tým, že neodpovedáš—tak, že to využívaš ako spôsob manipulovania alebo hrania sa. Boh vidí tvoje srdce a On je ten, kto otočí srdcia k tebe alebo od teba. (Pozri si Žalm 88:9 a 88:19 a tiež Prísloví 21:1 v tvojej Biblii.)

ZAČNI TÝMTO:

1. Urob nový a jednoduchý odkaz. Nemusíš nikoho žiadať, aby zanechal svoje meno, číslo a kedy volali, lebo to je v telefóne zabudované. A ak je tvoj odkaz krátky, nebude ľudí dráždiť.

Ja mám jednoduchý odkaz "Ahoj, tu je Erin, nechaj mi odkaz!" Nehovorím, kedy sa naspäť ozvem ani nič podobné. Ďalšou výhodou je, že sa skoršie ozve zvuk na zanechanie odkazu.

Tvoj odkaz by tiež mal mať "ľahký" a šťastný tón tvojho hlasu. Niektorí ľudia znejú nahnevane alebo príliš *zaneprázdnene a to určí náladu. A tak si to prehrávaj dookola až pokiaľ nebude tvoj hlas naplnený radosťou!

*Samozrejme, ak používaš tvoj telefón na prácu, prosím, urob odkaz týkajúci sa toho, čo potrebuješ.

2. Keď ti zazvoní telefón a vidíš, že volajúci je niekto, kto by mohol teoreticky spôsobiť problémy v tvojej obnove, jednoducho nechaj, aby mu odpovedal tvoj novo vytvorený záznamník.

3. Potom volaj k BOHU a žiadaj Jeho, aby ti pomohol upokojiť ťa, prečo táto osoba môže volať.

4. Veľmi často ľudia hovoria KTO je to a "Zavolaj mi naspäť," čo nie vždy pomôže, no vždy ti to dá čas, aby si si citovala tieto veľmi SILNÉ verše, ktoré pomohli mne cez moju obnovu.

Ja "nebudem sa báť zlej zvesti. [moje] srdce je pevné, dôveruje v PÁNA"—Žalm 112:7.

"PÁN je moje svetlo a moja spása, koho sa mám báť? PÁN je ochranca môjho života, pred kým sa mám strachovať?"—Žalm 27:1

5. A prv, ako zavoláš naspäť, choď na miesto, kde nebudeš vyrušovaná. Aby si sa pripravila ešte viac, opakuj si tento verš, "Vľúdna odpoveď krotí hnev urážlivé slovo vzbudzuje však zlosť"—Prísloví 15:1

6. Počas toho, ako táto osoba hovorí, POČÚVAJ. Prísloví 18:13 hovorí, "Ak odpovedá niekto skôr, než riadne počuje, za bláznovstvo sa mu to počíta a za hanbu." Neprerušuj, daj si čas predtým, ako odpovieš, a potom premýšľaj nad týmto, "Aj pochábľa, ak mlčí, pokladajú za múdreho, keď zatíska pery, za rozumného"—Prísloví 17:28.

Nauč sa povedať veci ako, "Vau, neviem, čo povedať." Napriek tomu, ľudia, ktorí sú nahnevaní sa budú pokúšať, aby si povedala viac, dokonca zájdu tak ďaleko, že povedia, že ich rozčuľuješ tým, že nič nehovoríš, ani nebojuješ, pravdou je toto:

Ten, koho chceš potešiť vždy a navždy je Pán, ktorý sľubuje: "Ak sa Pánovi ľúbia cesty nejakého človeka, pomerí aj jeho nepriateľov s ním"—Prísloví 16:7.

A ešte niečo, ak sa rozhodneš, že niečo povieš, skoro VŽDY budeš vidieť, že to spôsobí, že sa temperament vyostrí. Prečo? "Kde niet dreva, tam vyhasne oheň a kde niet klebetníka, tíchne svár. Kozub je na uhlie a drevo na oheň a škriepny človek na rozdúchavanie rozpory"—Prísloví 26:20-22.

Keď sa hovorí, "nie je klebetník" to znamená, že sa iný nedozvie, čo bolo povedané. Nielenže sa to dostane k niekomu inému, kto to použije proti tebe, no Boh počúva a opäť, ty chceš teraz potešiť tvojho nebeského Manžela, však?

Veľmi zložité??

Ak sa ti to zdá, že je toho veľa, nad čím musíš rozmýšľať, úžasný spôsob, ako odpovedať a byť schopnou odpovedať okamžite je, že pošleš rýchlu SPRÁVU, ktorá hovorí "Dostala som tvoju správu, uprostred niečoho dôležitého, zavolám okamžite, keď budem volná."

V podstate si (dúfajme) uprostred konverzácie s Pánom a dostávaš JEHO odpovede. A to, z čoho musíš byť uvoľnená, je strach alebo iné EMÓCIE, spojené s tým, čo povie táto osoba.

Práve si dostala...

email

správu alebo 

odkaz  

Emaily, správy alebo odkazy ťa buď posunú dopredu na tvojej obnove, alebo ťa vrátia na štartovnú čiaru!

Po prvé, ak prestaneš posielať emaily, správy a nechávať odkazy, čoskoro ich aj prestaneš dostávať. A keď sa tak stane, buď opatrná, aby si nezačala prechádzať vecami (hlavne od DŽ, alebo ak si počula, či čítala niečo, čo tvoj manžel poslal v hneve). Je ľahšie uchovať si čisté srdce naplnené odpustením, ak nemáš čo odpustiť. 

Bez ohľadu na to, aká si opatrná, všetky ich dostávame—emaily od tvojho manžela, ex alebo DŽ alebo od ľudí, ktorí sa ťa jednoducho pýtajú niečo, čo je príliš osobné.

No hádaj čo?

Nemusíme odpovedať a NIKDY by sme nemali odpovedať hneď.

"O tom, čo odpovedať, húta srdce spravodlivého, lež ústa bezbožných chrlia zlomyseľnosti. "—Prísloví 15:28.

Každý deň počas minulého týždňa sme si prečítali od žien v ich formulároch s toľkou ĽÚTOSŤOU, lebo povedali veci, ktoré zničili ich napredovanie. Prečo sa to stalo? Prečo oni, prečo ty padneš do tej istej jamy opäť a opäť?

Jedným z dôvodov je, že vždy, keď pochybíš, pomôže ti to pochopiť a zapamätať si, ako si TY stále "padala" dúfajúc, že budeš mať zľutovanie a uvedomíš si, že aj tvoj manžel má ťažké obdobie. Tvoj manžel, viac ako pravdepodobne, NEMÁ taký istý vzťah s Pánom, ako máš ty. Pána, ktorý sľúbil, že ti pomôže!

A tak, ak nemôžeš prestať, ak sa nedokážeš zmeniť, potom prestaň očakávať, že tvoj manžel bude schopný zastaviť to, v čom sa nemôže zmeniť.

Ak sa naozaj zaujímaš o to, aby si sa pohla dopredu v tvojej obnove a si unavená z toho, že sa vždy ocitneš v kríze alebo ľutovaní sa. Začni sa pozorovať, ako konáš, a hlavne čo hovoríš.

Postenie sa pomáha—viem, lebo to bolo po PRVÝ krát v mojom živote, keď som bola schopná zatvoriť ústa a neodpovedať na niečo neláskavé, čo mi bolo povedané!!

Vyskúšaj nasledujúce CVIČENIE predtým, ako zistíš, že je tvoja situácia oveľa HORŠIA, než už je.

Vždy a zakaždým, keď príde jeden z "tých" emailov, správ alebo odkazov, aby ťa nachytali:

1. Čakaj, čakaj, čakaj.

Ak si uprostred rozhovoru, alebo píšeš správu, zastav sa na minútu alebo dve a spýtaj sa "Hej, niečo sa vyskytlo, môžem sa ti ozvať neskôr?"

*To, čo "sa vyskytlo" sú tvoje pocity, ktoré nevieš kontrolovať a tvoj jazyk, ktorý sa práve pripravuje povedať niečo hlúpe. A nielen hnev je hlúpy—tiež prosby, otázky alebo vylievanie si srdca. TERAZ SA ZASTAV.

2. Keď si raz mimo telefónu, čo môže pomôcť je, ak si napíšeš svoje myšlienky a pocity.

NO to, čo si napísala, pošli sebe samej—nie druhej osobe. NEVKLADAJ emailovú adresu druhej osoby, keď píšeš, vlož svoju vlastnú adresu. Lebo ak nie si opatrná, NÁHODOU môžeš poslať niečo, čo už viac nevezmeš späť!! Slová, ktoré viac nevezmeš späť.

Namiesto toho môžeš vložiť meno toho, komu chceš poslať tvoj email do Predmetu. Toto tiež zabráni, aby si to NÁHODOU neposlala.

3. Napíš, ako sa cítiš a čo chceš povedať. Podeľ sa o svoje pocity s hocikým. Tieto pocity môžu byť o tom, ako TRPÍŠ, o tvojom HNEVE, aká si znechutená, frustrovaná, alebo plná ľútosti.

Možno cítiš ľútosť kvôli druhej osobe alebo chceš, aby tá druhá osoba "porozumela," ako sa cítiš.

4. Ukonči svoj email a POTOM odovzdaj tieto myšlienky a pocity Pánovi.

5. Napokon ukonči tvoj email s "Nech sa stane TVOJA VÔĽA, PANE."

6. TERAZ ČAKAJ!

7. Nerob nič, pokiaľ sa VŠETKY tieto pocity nestratia—pokiaľ nebudeš schopná odpovedať tak, ako ťa ON VEDIE, to znamená, že k tomu nebudú pripojené EMÓCIE.

8. Ešte čakaj. VEĽMI ČASTO počas toho, ako čakáme BOH ZMENÍ situáciu a nebude potreba NIČ POSIELAŤ.

9. Vlož email, ktorý si si poslala do tvojich KONCEPTOV,  pokiaľ, tak ako som povedala "nebudú k nemu pripojené žiadne emócie."

10. A napokon, keď sa tvoj emócie ustálili, na 99% nebudeš musieť nič posielať. A vtedy musíš byť opatrná a VYMAŽ záznam o tvojich pocitoch, lebo teraz sú medzi tebou a Pánom!

*Viem o vzťahoch, ktoré boli obnovené, no manžel našiel emaily, ktoré mali byť vymazané.

Čo?

Áno, nepriateľ sa nevzdá a nepovie, "Oh, dobre.." ak je raz manželstvo obnovené. Namiesto toho, toto je jeden z dôvodov, kedy obnova musí prejsť celým novým cyklom, aby bola ukončená! AK máš raz zázrak v tvojom živote, si viac vystavená nepriateľovi a jeho cieľom je zničiť tvoje svedectvo!

Napokon, čím viac píšeš a neskoršie VYMAŽEŠ, tým viac spozoruješ, že nepotrebuješ a ani sa nechceš obťažovať písaním. Budeš ďalej na tvojej Ceste k obnove a ani ty, ani nikto iný nespozná novú ženu, ktorou si sa stala.

Pamätaj, čím viac času tráviš s Pánom a zažívaš LÁSKU, ktorú pre teba má, tým menej veci, ktoré niekto povie alebo urobí, vyvolajú v tebe negatívnu odozvu alebo emócie.

Pôst z Facebooku

Nemôžeme ukončiť túto lekciu, ak by sme najskôr nehovorili o Facebooku a iných sociálnych sieťach. Ak je tvojim cieľom NIKDY sa nevyliečiť, ani nedovoliť, aby sa vyliečil manžel, potom zostaň na Facebooku a buď vystavená. No ak chceš využiť Božiu zmenu a zostať mimo krízy, potom sa daj na Facebookový pôst, pokiaľ neprejdeš týmto kurzom.

A ak sa naozaj chceš pohnúť dopredu na tvojej Ceste k obnove, ak si raz vo fáze PRESTAVBY v OPO, potom ťa povzbudíme, aby si si založila nový účet na Facebooku za účelom pomoci druhým. Ty a tvoja ePartnerka budete povzbudené, aby ste si vytvorili vlastné spoločenstvo, ktoré sa v podstate bude deliť o to, ako a kde chcete zasiahnuť ženy v kríze tým, že im pošlete dotazník manželského ohodnotenia, ktorý je zadarmo.

"Minulý týždeň som si uvedomila, že mi Boh jemne naznačuje, aby som sa vzdala môjho účtu na Facebooku - no ja som to neurobila a potom, tento týždeň so videla niečo o mojom manželovi a DŽ a to bolo pre mňa úplne emocionálne zničujúce. Minulú noc, keď som si to prečítala na telefóne, zrušila som môj účet na telefóne no nie na mojom počítači, až pokiaľ som si dnes ráno neprečítala túto lekciu. Mala som poslúchnuť Boha a tak by som nikdy nebola počula o tejto informácii, o ktorej teraz viem."~Kim z Kalifornie

Ak si bola schopná prejsť touto prekážkou, uisti sa, že pomôžeš druhým a odovzdaj chválu o prekonaní prekážky.

Úprimne, sú tieto princípy z tejto lekcie účinné?

"Veď tvoje ustanovenia sú mi rozkošou a tvoje príkazy radcami. "— Žalm 119:24

"Čo som sa naučila"? Oh... toto ma naozaj rozosmialo. Toto bola oblasť v ktorej som cítila, že mi Boh pomáha. Bola som ohromne rýchla vo vnímaní a jednoducho som musela povedať, čo som musela povedať, v dlhých správach, sms, emailoch alebo cez telefón. To môjho ex rozzúrilo. Po čase som sa naučila spomaliť, odstúpiť no v tejto oblasti musím stále na niečom pracovať. Teším sa, že vďaka Božej milosti sa mi v tom viac darí.

Musím sa podeliť s tým, ako Boh so mnou jednal v tejto oblasti. Predtým, ako som si prečítala vaše knihy a poznala princípy, naozaj som sa pokúšala zatvoriť si ústa, no musela som mu dať lekciu. Boh bol úžasný, tak ako vždy. Naozaj som cítila, že ma učí princípom o trpezlivosti a kontrole. Bola som zúrivá a napísala veľmi odpornú odpoveď, no vtedy padol náš server a email nebol odoslaný. Na ďalší deň, keď som si znovu čítala tento mail a bola pripravená ho odoslať, už ma to viac nehnevalo a nikdy som ho neposlala. Bola by som nahnevaná a zavolala môjmu ex a DŽ no cez Boží zásah telefón bol obsadený a ja som sa nikdy nespojila. Cítila som, že mi Boh osobne v tomto pomohol a keď sa spätne pozriem, usmejem sa a poviem Bohu, že ma učil zdržať sa. Boh naozaj riadil tak veľa scenárov a ja som až tak veľmi nezlyhala. A tak ma táto lekcia zasiahla a napriek tomu, že už nie som tam, kde som bola predtým, stále môžem ísť cez určité prečisťovanie! ~Chantal v Južnej Afrike  

Celkovo si myslím, že táto lekcia bola ÚŽASNÁ!! Rozhodne stála za môj čas a ukázala mi, aké sú média dôležité v mojej vlastnej obnove, aké rozhodujúce je zostať ticho, súhlasiť a byť trpezlivá, keď odpovedáš na emaily/správy/odkazy!!

Tak ako sa ženy zmienili v ich svedectvách, tiež som bojovala v sebaovládaní, keď som brala telefon a dokonca aj keď som písala správu...som zahanbená, keď si na to spomeniem, no TERAZ vidím, že som mala hovoriť a odpovedať KAŽDÉMU tak, akoby som ja chcela, aby ku mne hovorili a odpovedali, milým a láskavým tónom!

Zmením si pozdrav na záznamníku (urobím ho kratším a menej pracovným) a rozhodne budem viac pozorná, keď budem preverovať moje telefonáty, budem hľadať Pána v tom, ako odpovedať a kedy to jednoducho nechať, aby hovor prešiel do odkazovej schránky a skontrolujem si ho neskôr.~Tiffany z Texasu

Sľubujem, že ak budeš verná a urobíš toto CVIČENIE zakaždým, keď čelíš alebo musíš jednať s emailami, správami a/alebo odkazmi, ZARUČUJEM sa, že budeš žiť svoj život vo väčšom pokoji a uvidíš, ako sa tvoja obnova hýbe dopredu bez tých obvyklých 2 krokov dopredu a 3 krokov dozadu!

“...a poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí" —Ján 8:32

Teraz je čas, aby si KLIKLA SEM a vyliala si svoje srdce pred Pánom a do denníka "Čo som sa naučila."