no najskôr pár svedectiev o obnovených manželstvách!!

Povzbudzovala rodičov k obnove –

Rodičia obnovení po tom, ako bol otec zredukovaný na peceň chleba

Rose bola žena, ktorá sa zúčastnila nášho prvého stretnutia Spoločenstva obnovy, ktorá sa presťahovala do iného mesta, no o pár mesiacov ma kontaktovala, aby mi povedala novinku o jej rodičoch. Začala tým, že mi povedala, že jej rodičia boli rozvedení po tom, ako jej otec spáchal cudzoložstvo so ženou z práce a rozhodol sa, že kvôli nej opustí svoju rodinu.

Bola súčasťou našej skupiny a študovala Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo a pracovnú knihu pre ženy kvôli svojmu vlastnému manželstvu, Rose začala mať vieru v Božiu schopnosť obnoviť KAŽDÉ manželstvo. Tým, že čítala túto knihu dookola, povedala, že začala myslieť na to, aké by bolo úžasné, keby sa rodičia vrátili k sebe.

Jedného dňa, po tom, ako si pár krát prečítala túto knihu, Rose povedala, "Zrazu som cítila obrovskú naliehavosť, aby som sa modlila," Pane, nech to stojí hocičo, priveď môjho otca naspäť k mojej mame!" Čo to stálo, bolo, že jej otec stratil všetko! Najskôr jeho zdravie, potom všetky peniaze, jeho priateľka ho po tomto všetkom opustila a nakoniec vyhorel aj jeho karavan—opustil karavan iba v pyžame a župane! Stratil všetko, čo vlastnil v karavane!

Rose povedala, "Môj otec bol zredukovaný nie na peceň chleba, ale na smitku chleba!!" odvolávala sa na Prísloví 6:26, kde sa hovorí, "Veď za pobehlicu je vari peceň chleba dosť, lež žena, (čo má) muža, na prevzácny život poľuje."

Keď jej otec zavolal jej matke (jeho ex-manželke) z policajnej stanice, Rose bola v kuchyni so svojou mamou. Jej otec začal rozhovor, no KONEČNE požiadal o odpustenie! A vtedy jej povedal, čo sa stalo a spýtal sa, či by tam mohol zostať (v ich rodinnom dome). Jej mama si nebola istá, či toto je to, čo má robiť, a tak ho Rose vyzdvihla a on zostal dočasne s ňou.

Rose vysvetlila, že kvôli tomu, že neboli viac manželmi, jej mama sa necítila dobre. No hlavný dôvod, prečo tak váhala, bol (nepovedala to, ale Rose to vycítila), že jej mama bola veľmi krehká a útla. Jej otec naopak, bol veľmi veľký muž; trojnásobok váhy jej mamy. A jeho zlý zdravotný stav znamenal, že ona musela byť schopná, aby ho zdvihla.

Jedno ráno Rose povedala, že dostala telefonát od svojej mamy, že príde. V jej dome sa začala starať o svojho ex-manžela a potom o dva dni povedala, že mala jej odpoveď.

Sobáš bol uskutočnený bývalým pastorom v ich dome (rodinnom dome) so všetkými štyrmi deťmi (a vnúčatami)!

Neskoršie jej mama vysvetlila, že sa spýtala Boha, aby jej dal znak, že toto je JEHO plán. Povedala, že potrebovala, aby jej Boh dal silu, aby bola schopná zdvihnúť jej bývalého manžela a ak nie, potom bude musieť ísť do domu so špeciálnou starostlivosťou.

O rok neskôr som opäť počula od Rose, že jej mama má viac sily a výdrže ako hociktorá z jej dcér! Rose povedala, "Môže okolo mňa behať dookola a nikdy sa neunaví!"

Rose mi poslala fotku a ja som bola požehnaná a mohla som vidieť tváre tohoto šťastného páru počas ich svadby—stojac uprostred svojich piatich dospelých a vydatých dcér! O rok neskôr sa Rose vydala za svojho bývalého manžela.

~Rose z Kentucky, OBNOVENÉ po tom, ako bolo OBNOVENÉ manželstvo jej rodičov!

Manželka sa vrátila domov po piatom manželovi!

Jessica prišla na jedno z našich stretnutí Spoločenstva obnovy a hneď mi povedala, že prišla, lebo sa ma chce spýtať otázky o manželstve svojich rodičov. Povedala, že jej mama povedala, že manželstvo s jej otcom nikdy nebolo také, po akom túžila. Nie tak dlho po narodení druhého dieťaťa (brata tejto ženy) sa začala obzerať po druhých mužoch. To viedlo k tomu, že začala myslieť no nikdy nespáchala cudzoložstvo. No keď obe deti vyrástli (táto žena a jej brat odišli do školy), povedala, že všetky zábrany jej matky sa vyparili.

Jedného večera Jesicina matka urobila to, o čom roky rozmýšľala—spáchala cudzoložstvo. Skoro na to sa jej mama a otec oddelili, a neskoršie, v tom istom roku sa rozviedli.

Jesicina mama sa nasťahovala k inému mužovi, ktorého stretla, no čoskoro sa to skončilo. Opäť sa poobzerala, začala spávať s iným mužom, nasťahovala sa k nemu, no aj to sa skončilo. Stretla štvrtého muža; tento krát to časom viedlo k oltáru. Dúfala, že keď bude vydatá, to pomôže jej deťom prijať tohto nového muža, lebo Jesica a jej brat odmietali prijať troch predchádzajúcich. 

No Jesica a jej brat (teraz ženatý) odmietli dovoliť, aby mama priviedla svojho nového manžela do ich domácností. Povedala svojej mame, že ju veľmi rada uvidí, ale osamote, nie s druhým mužom, no aj napriek tomu boli veľmi opatrní a dali jej vedieť, že ju veľmi milujú. S láskou jej vysvetlili, že tento muž nie je ich otec, ani starý otec pre ich deti, tak, ako ani jeden z mužov s ktorými bola predtým zapletená.

Jesica sa ma prišla spýtať, či si myslím, že manželstvo jej rodičov môže byť obnovené, a čo by mala preto urobiť. Napriek tomu, že moja prvá skúsenosť s obnoveným manželstvom nebola s mojim manželstvom, ale s manželstvom MOJICH rodičov, tak by si si mohla myslieť, že mám odpovede—no nemala som. Nebola som si istá, že to, čo Jesica robila, bolo správne. Moji rodičia, chvála Bohu, nikdy neboli zapletení s inými ľuďmi. No aj tak som jej mohla povedať ÁNO, Boh to rozhodne môže urobiť. Jesica si vzala knihy, ktoré som mala a odišla. Veľa ľudí radí druhým, čo si myslia, že by mali urobiť.

[Ak nie som osobne vedená PÁNOM, že mám niečo urobiť, alebo hľadať s niekym Boha kvôli múdrosti, ODMIETAM niekomu povedať, čo by mal robiť. Nebudem trpieť následkami, ak sa mýlim, no tá druhá osoba bude! A keďže som trpela kvôli toľkým veciam, ktoré mi ľudia hovorili a ktoré boli nesprávne, a nielen ja, ale aj moje deti trpeli, sľúbila som Bohu, že nikdy neurobím nikomu nič takéto. A naše služobníčky musia nasledovať tento istý záväzok.]

Bolo to viac ako dva roky, keď som opäť počula od Jesici. Tešila sa a povedala mi, čo sa stalo a ja som to tiež veľmi chcela počuť! Jesica a jej brat pokračovali v tom, že odmietali prijať tohto nového muža a nedovolili mu, aby bol v spoločnosti vnúčať. Často sa stretávali, aby jej ukázali, ako ju milujú, no odmietali hriech, v ktorom žila. Toto skončilo tak, že to dalo obrovský balvan na manželstvo ich mamy, ktoré sa čoskoro skončilo rozvodom. Jej mama bola ale príliš rýchla, zaplietla sa a vydala sa za dvoch iných mužov. A vtedy sa to stalo: jej piaty manžel ju začal prudko týrať a ona skončila na pohotovosti!

Keď Jesica a jej brat utekali do nemocnice, rozprávali sa so svojou mamou, slzy im stekali po tvári, keď povedali, "Mami, kedy požiadaš otca, aby ti odpustil a vrátiš sa k nemu? Čo sa ešte musí stať?"

Jesicin otec (ktorý bol prvým manželom ich matky) odpovedal na telefonát, keď Jesica zavolala a povedala "Otec, mama sa potrebuje s tebou rozprávať." Jej otec neskoršie povedal, "žil som, aby som počul tieto slová, no iba som o tom sníval, žeby sa to mohlo stať!" Jesica prišla na to, že jej otec zostal slobodný, dúfajúc, že jeho žena (jej mama) sa jedného dňa vráti domov k nemu!!

Rodičia Jesici sa zosobášili o mesiac neskôr a teraz sa CELÁ rodina stretáva počas prázdnin a osláv—všetky tri generácie—ako úplná, milujúca a uzdravená rodina!

~Jessica (ktorej rodičia tiež žijú) na Floride, OBNOVENÉ

Pamätaj, tieto svedectvá nie sú iba o RODIČOCH, ktorí môžu mať obnovené manželstvo, ale hociktorý člen rodiny!

Obnova mojich vlastných rodičov

Ako som sa zmienila v druhom svedectve, je pravda, že prvé obnovené manželstvo, ktorým som bola požehnaná a bola som toho súčasťou, bolo manželstvo mojich VLASTNÝCH rodičov, ktorých manželstvo bolo obnovené v roku 1982, po tom, ako boli oddelení od roku 1973!

Chvála Bohu, ako som povedala, nikto z nich si nenašiel nového partnera, a čo bolo zaujímavé, zdalo sa, že ja som bola jediná z mojich šiestich súrodencov, ktorú trápilo ich oddelenie. Ďakujem Bohu, že sa nikdy nerozviedli, nie že by to bolo pre Boha nemožné (ako sme si hore prečítali), no som šťastná, že sa rozvod nevyskytol.

Oddelenie bolo kvôli nepochopeniu a necitlivosti na strane môjho otca a hormóny a zranenia na strane mojej mamy.

Moja mama prechádzala cez menopausu, no v tom čase som ani nevedela, čo to znamená. Chcela požehnať môjho otca a našla si prácu v moteli na pláži Laguna Beach v Kalifornii. Nehnuteľnosti tam vtedy stáli milióny, aby niekto mohol žiť v meste na vode!

Pred niekoľkými rokmi sme mali plážový dom v Balboe (nie ďaleko od tohto miesta), keď sme vyrastali, no kvôli tomu, že môj otec pracoval (pracoval ako kameraman v televízii) mál málo času, aby si to dokázal vychutnať. My sme trávili leto tam a môj otec prichádzal iba na niektoré víkendy. Keď tam bol, miloval surfovanie, a tak si moja mama myslela, že táto práca pre ňu bude perfektná.

Nanešťastie, môj otec povedal niečo necitlivé bez toho, aby si uvedomil, PREČO si našla túto prácu. Spôsobilo to odstup a moja mama aj tak napokon vzala túto prácu (vzala zo sebou moju najmladšiu sestru), a ja som sa nasťahovala k môjmu otcovi a roky som s ním žila. (žila som mimo keď som chodila do školy, no môj otec povedal, že ma potrebuje).

Keď som žila s mojim otcom, vedela som, že mu to pomohlo obmedziť a napokon prestať s fajčením a tiež sa naučil, ako sa starať o veci, v ktorých vždy očakával, že ich urobí moja mama. A napriek tomu, že som nenávidela to, že boli od seba, nikdy som naozaj nerozmýšľala o tom, že by mohli byť spolu, až kým sa nenarodil môj prvý syn v roku 1989.

Návšteva najskôr jedného a potom druhého ma robila veľmi smutnou. Závidela som mojim starším súrodencom (ktorých deti boli odrastené; ja som sa stala tetou vo veku 9 rokov), ktorí mali "rodinu" doma a mali starých rodičov, s ktorými sa mohli deliť o radosť, keď sa im narodili deti.

Pamätám si, že som sa na to jedného dňa spýtala Pána. Pána som stretla vo veku 7 rokov (a každému som povedala, že sa chcem "vydať za Boha") odvtedy sa stal prirodzene mojim najlepším Priateľom (až pokiaľ, ako väčšina z vás viete, sa rozpadlo moje manželstvo a On sa stal mojim Pánom tým, že som Ho poslúchala, potom mojim Manželom, keď som bola odmietnutá :).

V ten deň som požiadala Pána, aby mi pomohol a dal mojich rodičov k sebe—lebo som sa cítila, akoby som bola podvedená. Čoskoro na to som sa ocitla v tom, že som prirodzene privádzala jedného rodiča k druhému vždy, keď som si uvedomila, že im môžem odovzdať niečo milé, alebo láskavé, čo jeden o druhom povedal. Úprimne, netrvalo dlho, keď sa obaja začali "zaujímať" o toho druhého, no nevideli sa mnoho ROKOV!

[Zaujímavé, odkedy sa Spoločenstvo obnovy rozdelilo v roku 2005, s Povzbudzovaním žien a neskoršie som začala s povzbudzovaním mužov, mohla som vidieť, že KAŽDÁ obnova, v ktorej MUŽ chce obnovu manželstva, sa vždy stane rovnakým spôsobom! Žena sa dostane do krízy (a skoro vždy sa to týka financií), a keď je tam manžel, ktorý ju príde zachrániť ako "princ v žiariacom brnení," obnova prebehne. Všetko je to napísané v knihe od Ozeáša v Biblii a to je to, čo sa stalo a konečne priviedlo mojich rodičov naspäť k sebe, lebo to bol môj otec, ktorý chcel obnovu, nie moja mama. ALE bolo to až po pevnom základe na milých slovách, ktoré boli položené a ktoré mi Boh dovolil, aby som ich prinášala od jedného rodiča k druhému.]

Ich obnova sa napokon stala krátko po tom, ako si moja mama zranila chrbát, keď bola v práci. A kvôli tomu, že nemohla pracovať, začala s nami žiť. Toto som vedela, že je do Boha, aby sme s ňou mali viac kontaktu (napriek tomu, že to bolo ťažké s dvoma malými deťmi, o ktoré som sa musela starať a museli byť ticho, aby moja mama mohla oddychovať).

V správnom čase, keď bola moja mama najviac zlomená, a jej prirodzená obrana bola potlačená (lebo tak, ako všetky ženy, ktoré sú zranené, vystavajú stenu, aby im už nikto nemohol ublížiť), zmienila som sa pred ňou, že "otec by možno mohol pomôcť." Nebola úplne proti tomu, a pre mňa to bolo žiarivé zelené svetlo! Potom som sa porozprávala s mojim otcom o jej situácii a bez toho, aby som sa ho spýtala, povedal, "je to hrozné, no ona nezoberie odo mňa pomoc." A vtedy som mohla zatvoriť medzeru ešte viac a povedala som, "ja som sa o tom s ňou rozprávala a zdala sa byť pre túto vec celkom otvorená."

Konečné víťazstvo sa napokon stalo a ja som vedela, že je "čas", keď som objavila úplne nový komplex bytov pre dospelých, ktorý bol postavený za rohom od nášho domu! Zastavila som sa a prezrela si byty a boli úžasné a stáli oveľa menej, ako môj otec platil za seba (žil v bohatej časti). Opatrne som sa o tom zmienila pred otcom a on mi dal šekovú knižku a povedal, "Ak tvoja mama súhlasí, potom zlož čiastku peňazí, toľko, koľko pýtajú." Ja som tak urobila!!! A o dva týždne neskôr prvého v mesiaci sa moji rodičia spoločne presťahovali!!

Moji rodičia žili zvyšok života spolu, ďalších 14 rokov, a boli zobratí 59 rokov, keď môj otec zomrel! Skoro celý čas sme žili v ich blízkosti a tak moje deti majú úžasné a jedinečné spomienky. Staršie deti o nich hovoria veľmi často a udržujú ich pamiatku živú tým, že oslavujú ich narodeniny a  iné tradície (ktoré by sa konali, keby boli nažive). Predtým, ako obaja moji rodičia zomreli, mali 21 vnukov, no moja najmladšia nikdy nestretla svojho dedka, ale bola najbližšie mojej mame!

Celková obnova sa stala IBA preto, lebo som to chcela pre moje deti a POŽIADALA som Boha, aby to urobil! Potom som konala na základe mojej viery, bola som ochotná prijať službu zmierenia kvôli mojej rodine. Obnova nebola jediné požehnanie, ktoré sa stalo. Môj otec sa stal veriacim krátko pred jeho smrťou a moja mama tiež, stala sa silným bojovníkom v modlitbe za svoje deti a vnúčatá! Môj otec zomrel doma počas toho, ako sa moja mama jedno ráno s ním modlila. Nemohol rozprávať, a vtedy sa moja mama stala jeho pomocnicou a hovorila slová, ktoré môj otec nemohol vysloviť.

"Sme teda Kristovými vyslancami a akoby Boh napomínal skrze nás. V Kristovom mene prosíme: Zmierte sa s Bohom! "—2 Korinťanom 5:20 

"Kto je teda v Kristovi, je novým stvorením. Staré sa pominulo a nastalo nové.  Ale to všetko je od Boha, ktorý nás skrze Krista zmieril so sebou a zveril nám službu zmierenia.  Veď v Kristovi Boh zmieril svet so sebou a nepočítal ľuďom ich hriechy. A nám odovzdal slovo zmierenia."—2 Korinťanom 5:17-19

Obnova nebola okamžitá, trvalo to viac ako dva roky, aby prebehla obnova od času, keď som prvý krát o to požiadala Boha, pokiaľ sa nasťahovali do svojho nového bytu, ktorý bol od nás za rohom. Keď to Boh môže urobiť pre moje deti a mňa, prečo nie pre teba?

Chcem zrušiť kliatbu rozvodov v mojej rodine, aby sa to nešírilo na moje deti a ich manželstvá! Za každé manželstvo, do ktorého investujem, ako aj TVOJE, žiadam Boha, aby za to vložil požehnanie na účet mojich detí, nie mňa. Viem, že mám všetko, keďže som pri Ňom tak blízko, ako som. A čo ty?

Nezhromažďujte si poklady na zemi, kde ich moľ a hrdza ničia a kde sa zlodeji dobýjajú a kradnú.  V nebi si zhromažďujte poklady; tam ich neničí ani moľ ani hrdza a tam sa zlodeji nedobýjajú a nekradnú."—Matúš 6:19-22

 

Manželia & desiatky

Môj manžel je proti odvádzaniu desiatkov

Táto téma je možno jedna z najzaujímavejších, s ktorou jednáme v našom spoločenstve. Skoro po tom, ako sa ženy naučia o princípe z odvádzania desiatku, skoro okamžite prvým dôvodom alebo ospravedlnením, ktorý nájdu, aby NEmuseli odvádzať desiatok sú ich manželia, ako hovoria, ktorí nechcú, aby ženy odvádzali desiatok.

Čo  je zaujímavé, že toto sú tie isté ženy, ktoré v ničom neposlúchajú svojich manželov, no aj tak sa uistia, že si s ním pohovoria a potom ho poslúchnu tak, že Nebudú odovzdávať desiatok, lebo on povedal nie.

Neutekáš k nemu a nepýtaš sa, či je v poriadku, že sa budeš za neho modliť, ani mu nehovoríš o tomto kurze, ktorý práve robíš a ani veľa iných vecí—lebo vieš, čo by on povedal. Povedal by ti, aby si sa NEmodlila za neho a aby si sa nepokúšala obnoviť vaše manželstvo, ale pohla sa dopredu!

Začnime tým, že budeme súhlasiť, že je to veľmi smiešne utekať a PÝTAŤ sa manžela, ktorý žije v hriechu, na Božie princípy, ktoré sa týkajú všetkého, o čom ty vieš, že on  odmietne, a to sa týka aj desiatku. Väčšina manželov nie je v pozícii, aby ti radili vo veciach, ktoré sú tak dôležité pre tvoju budúcnosť a budúcnosť tvojich detí. Dá sa to porovnať s tým, že si sadneš a začneš sa rozprávať o "nebezpečenstve toho, že žije s prostitútkou" s tvojim manželom (no musím povedať, že veľa žien toto robí tiež a hrozne to veci zkomplikuje).

Ak si v súčasnosti oddelená alebo rozvedená, potom toto je jedno z požehnaní, ktoré môžeš pridať k tvojmu zoznamu "najhorší scenár," ktorý si si urobila minulý utorok.

Ak je tvoj manžel teraz preč, to znamená, že máš úplnú SLOBODU a povinnosť odvádzať desiatok kvôli nemu, a zabuchnúť dvere, ktoré boli otvorené a dovolili nepriateľovi, aby ťa okradol—tak, ako mi Pán ukázal, keď som bola oddelená.

Dokonca aj predtým, ako sme sa rozviedli a ja som mala peniaze, ktoré mi on dal a malý príjem, nikdy som nehovorila k manželovi o tomto, nikdy. A ani som mu nepovedala, že sa za neho modlím, aby sa vrátil domov alebo že sa modlím za jeho spásu.

Keby som mu to bola povedala, viem, čo by v tom čase povedal—"NIE, absolútne nie! NEmodli sa za mňa a NEdávaj preč žiadne peniaze, ty ich potrebuješ, kostol má dosť!!"

Tesne predtým, ako sa vrátil domov sa ma spýtal, ako je možné, že mám tak veľa 🙂 lebo som mu začala pomáhať (a druhej žene) s peniazmi, jedlom a dala som im moje auto (keď sa im pokazili obe autá). A preto, že on videl, čo sa dialo, nie preto, že by som mu ja niečo POVEDALA, bol veľmi otvorený k tomu, že bude robiť to, čo zaberalo, keď sa vrátil domov!!

Vrchol všetkého, Pán zorganizoval veci tak, že sa môj manžel zúčastnil pokročilého Kresťanského seminára so mnou (toho, o ktorom som sa zmienila, že tam boli všetci pastori, aby videli, čo PÁN urobil), a verili by ste, že témou bola "ochrana z odvádzania desiatku"?!?! Od toho času verne odvádzal! Keby som neurobila to, čo je správne, a nenasledovala to, čo mi môj Manžel povedal, že zabráni nepriateľovi, aby  okradol mňa, moje deti a našu budúcnosť—viem, že by som nikdy nemala nič z toho, čo teraz môžem posunúť ďalej iným ako aj tebe.

A hádajte čo ešte seminár učil? Učili o ďalšej "túžbe môjho srdca," ktorou bolo mať viac detí a nikdy viac nepoužiť antikoncepciu (dokonca ani nie "prirodzené plánované rodičovstvo," ktoré áno,  je zdravšia voľba oproti antikoncepcii, no samozrejme NEdôveruje Bohu, aby naplánoval rodinu, ktorú má pre teba). Výsledok? O rok neskôr sa narodila Tara a potom nasledovali dve ďalšie deti—veľká rodina, presné číslo, o aké som žiadala—sedem detí!

Ako sa to, koľko máme detí, viaže na odvádzanie desiatku????

Ver alebo nie, Tara bola výsledok z odvádzania desiatku. "A pohrozím kvôli vám žráčovi, že vám nepokazí plody zeme a vinič na poli vám nebude neplodný - hovorí PÁN zástupov" —Malachiáš 3:11. Po mojom štvrtom dieťati, Tyler, stratila som dve deti-dievčatá, ktoré zomreli prv, ako sa narodili. V tomto seminári nás učili, ako páry, ktoré majú niekoľko potratov alebo mŕtvych plodov, keď raz začnú odvádzať desiatok, neskoršie vynosia svoje dieťa úplne. My sme odvádzali desiatok a ja som dala život zdravému dievčatku, potom synovi a potom zase dievčatku, a to všetko do štyroch rokov, ktoré nasledovali po mojej obnove!!!

Keď som dúfala, že budem mať viac detí (keď som stratila naše druhé dievčatko) nehovorila som o tom s manželom. Nielenže bol preč a žil s inou ženou, a prisahal, že sa viac domov nevráti, no vedela som, že ak to poviem Pánovi, On môže otočiť srdce môjho manžela. Tým, že som začala odvádzať desiatky, napriek tomu, že to bola malá suma, spôsobilo to, že mi Boh dal VŠETKY túžby môjho srdca!

Dovoľ mi toto vložiť do iného príkladu, lebo veľa žien nám píše, aby nám dali vedieť, že sa niečo na ne nevzťahuje, keď v skutočnosti, každý jeden princíp a prísľub v Biblii sa vzťahuje na nás VŠETKÝCH v nekonečnom sortimente spôsobov v našich životoch. Ak hľadáš niečo, aby si bola oslobodená od tohto princípu alebo iného princípu, tak určite nájdeš. No ak POŽIADAŠ Boha, aby ti ukázal, ako zaviesť každý prísľub do tvojho života, On to pre teba urobí!

Naspäť k tomu, či by si mala alebo nemala, či môžeš a máš odvádzať desiatky...

Ak je tvoj manžel ten, kto stále platí tvoje účty A a ty nemáš žiadny príjem, potom oddychuj a odovzdaj to Pánovi, aby sa o to postaral. Toto je VÝHODA podriadenia sa—existujú OBROVSKÉ výhody, a to, že sa nemusíš strachovať o takéto veci, je jedna z nich.

Áno, je dobré naučiť sa o odvádzaní desiatku, no musí to byť niečo, čo učíš iné ŽENY, nikdy nie tvojho manžela. Nie je to tvoja pozícia, ako jeho manželka, ani tvoj problém, ktorý musíš vyriešiť túto situáciu, ktorý sa týka desiatku. Prenechaj to Bohu. Dokonca aj strach z toho znamená, že si to úplne neprenechala.

Teraz pre tie z vás, ktoré NEmáte manžela, ktorý by platil vaše účty, aj keď ste stále zobratí a manžel s vami žije. Ak máš nejaký príjem, tým myslím nejaké peniaze alebo jedlo, alebo niečo, čo prichádza DO tvojej domácnosti, potom sa spýtaj Boha, ako máš z toho odvádzať desiatok. Iba sa uisti, že Mu dávaš 10% a samozrejme, dávaš to do svojej "zásobárne." V tomto bode RMIEW Spoločenstvo obnovy by malo byť tvojou zásobárňou, a tak daj 10%, zabuchni dvere pred žráčom a dôveruj Bohu, keď hovorí "Prineste celý desiatok do zásobárne, aby bol pokrm v mojom dome a týmto ma vyskúšajte - hovorí Pán zástupov, či vám neotvorím okná neba a nevylejem na vás požehnania viac ako dosť.  A pohrozím kvôli vám žráčovi, že vám nepokazí plody zeme a vinič na poli vám nebude neplodný - hovorí Pán zástupov. I budú vás blahoslaviť všetky národy, lebo vy budete bohumilá krajina - hovorí Pán zástupov”—Malachiáš 3:10-12

Ak si v takej situácii ako som bola aj ja, keď som mala iba poukážky na jedlo, z ktorých som odvádzala desiatky, no kvôli tomu, že som odvádzala desiatky, príjem čoskoro prišiel. Ak je toto tvoja situácia, usiti sa, že o tom dáš vedieť tvojej služobníčke, a tak vy dve, obe môžete hľadať Boha kvôli múdrosti. Viac nie si pod zákonom, tak nestresuj. No ak v srdci cítiš, že chceš dať, odovzdať desiatok a odovzdať ho do tvojej zásobárne, On ti ukáže spôsob, a my ti tiež môžeme pomôcť, ak potrebuješ.

Ešte raz, poďme sa uistiť, že sme v tomto zreteľné. Tak, ako si pravdepodobne neutekala k svojmu manželovi spýtať sa, či je v poriadku, ak vyplníš náš dotazník manželského ohodnotenia, alebo či súhlasí s tým, že vyhľadáš pomoc pre vaše manželstvo, bolo by hlúpe, keby si utekala k nemu a pýtala si "povolenie" začať odvádzať desiatok do tvojej novej zásobárne, lebo bez pochyby vieme, čo by na to povedal.

To znamená, ak si zamestnaná, voľne môžeš odovzdávať desiatok zo svojho príjmu a opäť, PROSÍME, neurob tú istú chybu, aby si utekala k manželovi a žiadala jeho POVOLENIE, lebo to je sieť, do ktorej padlo tak veľa žien. Lebo ak sa raz spýtaš, musíš poslúchnuť. Ak ti dá manžel príspevok, alebo podporu na dieťa, potom z toho odovzdaj 10%.

* Pamätaj, to čo sa pokúšaš urobiť je zapojenie, alebo vyplnenie medzery v stene, do ktorej sa môže dostať nepriateľ!

Dokonca ešte ťažšie na vysvetlenie je, keď ženy napíšu vo svojom formulári, že sa necítia "správne" o odvádzaní desiatku, keď nepracujú, no manželmi sú požiadané, aby spravovali financie. A tak to uzavrú s tým, že NEodvedú desiatok.

Dôvod, prečo je tento spôsob myslenia zvláštny je, lebo manželia očakávajú, že ich manželky verne zaplatia VŠETKY finančné záväzky. Tak prečo, ako manželka odmietaš zaplatiť ten najdôležitejší, ten, ktorý spôsobí (alebo nespôsobí), že nebudeš schopná zaplatiť účty a zadržať nebezpečenstvo pred zasiahnutím na tvoju rodinu?!

Nezanedbaj alebo necíť sa vinná kvôli najdôležitejšiemu finančnému záväzku—ktorý je pre Boha, tak ako ON hovorí (nie to, čo MY povieme), že zaistí, aby si mala dosť! Tento jeden záväzok, ktorý je lepší, ako poistenie, lebo je to Pánovo uistenie, o ktorom sme sa naučili včera!

A hádaj čo? Vina NIE je od Boha. Ja som si predtým myslela, že vina je dobrá, no keď som Ho spoznala tak intímne, ako Ho poznám teraz, viem, že VŠETKY negatívne pocity NIE sú od Boha. Boh prináša "usvedčenie," čo nemá nič spoločné s vinou alebo hanbou alebo odsúdením. Tieto emócie spôsobujú, že sa človek cíti beznádejne a nehodne. Usvedčenie je ako rozbuška, ktorá vypáli "túžbu robiť, čo je správne" a naliehavosť vzrušenia z obnovenej nádeje—a s týmto budúcnosť vyzerá svetlá!

Dovoľ, aby som sa ťa niečo spýtala: Ak sa ťa manžel spýta, aby si zaplatila účty, vynechala by si ten, ktorý spôsobí, že ti odstavia elektrinu a ty viac nebudeš môcť variť, udržať teplo/chladnejšie a/alebo nebudeš môcť pracovať z domu na tvojom počítači?

Spýtam sa inak: Čo ak ťa manžel požiada, aby si zaplatila účty, no ty sa rozhodneš, že nezaplatíš poistku za auto alebo poisteniedomácnosti alebo zdravotné poistenie? Čo by sa stalo, keby si ty, alebo deti ochoreli, v dome by sa vyskytol požiar alebo ty, či manžel mal nehodu? Myslíš si, že bude manžel šťastný, že si ušetrila peniaze alebo si mu nepovedala, že nemáš dosť, aby si zaplatila jednu z tvojich zákonných poistiek

A tu je najdôležitejší bod— Pán MUSÍ BYŤ prvý v tvojom živote, Ten, kto ťa najviac zaujíma v potešovaní, a Ten, ku komu musíš ísť hľadať múdrosť vždy—On nám dáva UISTENIE, ktoré je oveľa lepšie, ako hocijaké poistenie.

A nezabúdajme, že toto je JEDINÝ princíp alebo prísľub, v ktorom nás Boh jasne žiada, aby sme Ho v ňom VYSKÚŠALI!

Prečítaj si to znovu:

"'Prineste celý desiatok do zásobárne, aby bol pokrm v mojom dome a týmto ma VYSKÚŠAJTE - hovorí PÁN zástupov, či vám neotvorím okná neba a nevylejem na vás požehnania viac ako dosť. "—Malachiáš 3:10

Kvôli výhodám z odovzdávania desiatku a tiež závažnosti z toho, čo sa pokúsi prísť proti tebe a zastaviť ťa, aby si desiatok neodvádzala, dovoľ mi, aby som to povedala znovu. Väčšina z nás by si nikdy ani nepredstavila, že by zanedbala mesačnú poistku na auto alebo životnú poistku a nikdy, nikdy nie zdravotné poistenie. No a stále, Ten, komu dôverujeme s našou večnosťou, Jemu neveríme, že je verný, keď nám ON hovorí, aký je desiatok dôležitý!!

My presnejšie odmietame dávať Jemu, čo má za následok, že ON nepohrozí zráčovi kvôli nám. A tak nepriateľ pokračuje, lebo má "povolenie," aby nás okradol o to, čo je pre nás tak drahocenné—naše rodiny! Naše manželstvá sú zničené, naši manželia a otcovia sú ukradnutí z našich domovov a mi hlúpo nechápeme, prečo a ako sa to mohlo stať!?!

Ako sme hneď na začiatku povedali, toto je duchovná vojna! Efezanom 6:12 je jasné, " Lebo nás nečaká zápas s krvou a telom, ale s kniežatstvami a mocnosťami, s vládcami tohoto temného sveta, so zloduchmi v nebeských sférach."

Začni TERAZ

Začni dávať Bohu Jeho desiatok, zasej ho do tvojej zásobárne a pozeraj, čo Boh spraví! Vyskúšaj Ho a pozeraj, či to, čo ON HOVORÍ, je pravda. Ak mu nemôžeš dôverovať s tvojim príjmom, ako Mu potom môžeš dôverovať s tvojou večnosťou?

Desiatok

Pochopenie

rozdielu medzi  

desiatkom a darom

Napriek tomu, že si niekto myslí, že desiatok a darovanie je tá ISTÁ vec, sú veľmi rozdielne. Sú to dve osobité skutočnosti, ktoré vidíme tu, v štyroch odkazoch: Boh hovorí o OBOCH, desiatku A darovaní v jednom verši, čo dokazuje, že to nie je ten istý čin.

  1. "Tam obetujete svoje celostné žertvy a svoje obety, svoje desiatky a ponuky svojich rúk, svoje sľuby i svoje dary a prvotiny svojho dobytka a svojich oviec."Deuteronómium 12:6 
  2. "Vtedy budete na mieste, ktoré si vyvolí PÁN, váš Boh, aby tam spočívalo jeho meno, prinášať všetko, čo vám prikazujem:*žertvy celostné, obete, desiatky, ponuky svojich rúk a všetko, čo je *najlepšie zo sľubov, ktoré urobíte PÁNOVI."—Deuteronómium 12:11
  3. Prepožičal mu veľkú miestnosť, kde prv odkladali žertvy, kadidlo, nádoby, desatiny obilia, muštu a oleja, to, čo náležalo levitom, spevákom a vrátnikom, a kňazské dávky"—Nehemiáš 13:5
  4. Okradla si BohaMôže človek ukracovať Boha? Lebo vy ma ukracujete. Spytujete sa však: "V čomže ťa ukracujeme?" V desiatku a poplatkoch."  —Malachiáš 3:8

Posledný verš v Malachiášovi je verš, s ktorým sa obyčajne delíme s našimi partnermi, ktorí verne odvádzajú desiatok, kvôli tomu, aby mohli prejsť do ďalšej úrovne požehnania.

Prv, ako môžeš porozumieť dôležitosti darovania a požehnanie, ktoré vyplýva z tohto princípu, je dôležité, aby si sa najskôr naučila a začala odvádzať desiatok.

"A ako novonarodené deti túžte po nefalšovanom duchovnom mlieku, aby ste od neho rástli na spásu."—1 Peter 2:2

Prv, ako je nový veriaci pripravený začať jesť tuhú stravu tak, ako novonarodené dieťa, musí začať s čistým mliekom z Božieho Slova. Začíname tak, že učíme nové ženy pravde a povzbudzujeme ich, aby urobili prvý detský krok vo viere, že natiahnu svoje ruky k Nemu, zatiaľ čo On, ich nebeský Otec natiahne ruky a pomáha im kráčať. Takto tiež začnú chápať Otcovu lásku a ochranu.

A odtiaľ učíme nové veriace, ako mladé deti to, ako sa majú deliť s druhými. Povzbudzujeme ženy, aby začali dávať naspäť 10% (desatinu) toho, čo im Boh dal. A keď sa raz cítia pohodlne z toho, ako dobre sa cítia, keď sa naučia dávať, vtedy vidíme, že sú pripravené naučiť sa viac a tak ich učíme viac.

Keď rastieme a dospievame, posúvame sa z toho, že sme vyživované iba mliekom a začíname jesť duchovné jedlo—pracujeme na tom, aby sme mohli jesť skutočné jedlo—čo nám napokon pomôže a staneme sa silnými veriacimi, ktoré budú mať vplyv na náš svet!

Ak si nová veriaca, potom verš (NIŽŠIE) sa na teba nevzťahuje. Je rezervovaný pre tie, ktoré sú v kostole a boli živené duchovným mliekom, no teraz by mali jesť tuhé jedlo a duchovný pokrm.

"Lebo hoci by ste po toľkom čase sami mali byť učiteľmi, znova potrebujete, aby vás niekto učil začiatočným prvkom Božích slov. Stali ste sa takými, čo potrebujú mlieko, a nie pevný pokrm. 

A nik, kto dostáva mlieko, nechápe Slovo spravodlivosti, lebo je ešte dieťa.  Pevný pokrm je pre dokonalých, pre tých, čo návykom majú vycvičené zmysly na rozlišovanie dobra od zla"Hebrejom 5:12-14

Dolu je srdce niekoho, kto sa chce uistiť, že zostáva pod Jeho ochranou!! Isis je naša služobníčka v Portugalskom spoločenstve a iba minulý týždeň mi napísala:

"Zabudla som ti povedať, že kvôli tomu, že som vo Venezuele, môj príjem je v bolivarach (mena vo Venezuele) a tak nemám americké doláre, z ktorých by som mohla odvádzať desiatok a kvôli zmenárni nebudem mať prístup k dolárom počas ďalšieho týždňa. Som si istá, že Pán o tomto vie, no ja mám otázku, ktorá sa týka malého kostola, ktorý je za mojim domom. Starajú sa o mužov, ktorí sa zotavujú zo závislostí, a ja sa zamýšľam, či mám odovzdávať môj desiatok k nim? Pastor sa za mňa modlil, aby som mohla predať moje odevy a skoro všetko sa mi podarilo..iba nejaké parfémy a tašky, ktoré ešte zostali. A tak by som chcela vedieť, či je to dobrý nápad, aby som odovzdávala desiatok z peňazí, ktoré dostávam v bolivarach pre nich a doláre vám. Čo si myslíš?????

Veľa lásky,

Isis

Odpovedala som Isis takto: Ďakujem Isis, že si mi dala vedieť. V záujme duchovnej zodpovednosti je veľmi dobré, že si mi povedala, no máš pravdu, Pán vie a na tom záleží 🙂

A aby som odpovedala na túto otázku, pamätaj, že tvoj DESIATOK musí ísť do tvojej zásobárne. Nepriateľ je múdry a spôsobí, že si môžeš myslieť, že ďalšia dobročinná organizácia je miesto, kde by tvoj "desiatok" mohol ísť. No nedovoľ nepriateľovi, aby vyhral, a daj mu vedieť, že ty nemôžeš dlhovať Bohu, a daj tejto úžasnej dobročinnosti, no nenazývaj to "desiatok", lebo to je DAR a dar tiež zberá úrodu mnohonásobného požehnania!!

Malachiáš 3:8 hovorí o OBOCH, desiatku A dare, keď hovorí, "Môže človek ukracovať Boha? Lebo vy ma ukracujete. Spytujete sa však: "v čomže ťa ukracujeme?" V desiatku a poplatkoch" je A tak, keď dostaneš tvoje doláre, celé množstvo, dôveruj Bohu a daj dar tejto dobročinnej organizácii, ktorá robí veľa dobrého! Verím, že je to preto, lebo chce ZVÝŠIŤ tvoj príjem!

Ďakujem Isis!

Erin

“...a poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí" —Ján 8:32

Teraz je čas, aby si KLIKLA SEM a vyliala si svoje srdce pred Pánom a do denníka "Čo som sa naučila."