„a poviete tomuto vrchu:

 »Prejdi odtiaľto ta!« - prejde.

A nič vám nebude nemožné.“

— Matúš 17,20

 

Viac než čokoľvek iné na svete, okrem byť viac intímna s Pánom, mám túto neodolateľnú túžbu byť slobodná z dlhu. Je to slovo slobodná, ktoré sa ma chytilo a nechce sa ma pustiť. Je to predovšetkým kvôli uvedomeniu si, ktoré ma zastihuje (aspoň raz denne), ktoré mi pripomína, čo náš milý Manžel pre teba a pre mňa urobil. Dokonca som sa prebudila do nového odhalenia, že náš Miláčik nezomrel len preto, aby sme sa ty a ja mohli dostať do neba, keď zomrieme, ale zomrel Jeho smrťou na kríži, aby sme ty a ja mohli byť slobodné—slobodné od každého bremena v tvojom a mojom živote.

Keby to nestačilo, On zlomil každú jednu reťaz smrti, aby mohol byť teraz s nami, práve teraz, ako náš Nebeský Manžel. Potom, súčasťou tohto činu Jeho lásky, Jeho dokonalá láska je to, čo robí zázraky—uzdravuje naše najhlbšie rany a oslobodzuje nás od akejkoľvek hanby a bolesti.

Konečne nájdením hojného života, potom žitím tohto života nasledujúci rok, ma priviedol bližšie a bližšie k tomu, aby som skutočne videla rozsah požehnaní, ktoré Boh venoval každému z nás, keď poslal Svojho jediného Syna, aby za nás zomrel: dokonalý Baránok, ktorý bol zabitý. Tak Mu umožnime byť naším Ženíchom, zabudnime na tú vojnu a sústreďme sa iba na to, „byť zamilovaná“ do Neho.

Dúfam, že si tiež na mieste, že nie si ako mnohí kresťania, ktorí veria len v to, že nás všetkých zavolá, aby sme sa s Ním stretli v nebi, ale že každý jeden deň: každé ráno, keď sa zobudíš, každú noc, keď ideš spať, si vrelo objatá do Jeho sladkých rúk lásky a každú chvíľu medzi tým. Ak nie, povzbudila by som ťa, aby si sa zastavila a prečítala si knihy, ktoré prichádzajú pred touto, Nájdenie Hojného Života, Žitie Hojného Života a Mentalita Chudoby. Každá z týchto kníh predstavuje bezplatný kurz ponúknutý členom Spoločenstva Obnovy.

Uvedomila som si však, že väčšina veriacich a myslím asi 99% kresťanov, nežije na úrovni požehnaní, ktoré sú právom naše. Myslím, že väčšina veriacich jednoducho o nich nevie, pretože keby o nich vedeli, všetci by sme sa na tieto požehnania začali napájať, tak ako to začala robiť každá z nás!

Kto by kedy len sníval o tom, že by si mohla čeliť rozvodu bez bolesti? Určite nie ja! A ja nehovorím o ženách, keď ony iniciujú rozvod, ani o ženách, ktoré pľujú zlosť s pomstou, ak je rozvod podaný proti nim. Pretože bez ohľadu na to, či sú úprimné alebo nie, rovnako tieto dve skupiny rozhnevaných rozvedených žien často žijú a snažia sa potlačiť bolesť, ľútosť a vinu—skrytú za ich hnevom. Avšak, keď som sa na základe Jeho prisľúbení naučila napojiť na všetko, čo pre mňa Pán mal, prešla som rozvodom úplne bez bolesti a bez obáv. (Ak ty alebo niekto, koho poznáš, čelí rozvodu, nezabudni využiť svedectvo, ktoré zdieľam v knihe Čelenie Rozvodu Znova, čo je tiež bezplatný kurz na LoveAtLast.com).

Potom sú tu tie, ktoré prešli nadprirodzeným pôrodom—bez bolesti!! Kto by si kedy myslel, že je to možné? Určite nie ja! A hoci som už po rodení detí (a už nie som vydatá), nemôžem sa napojiť na tento prísľub, ale moje deti môžu. Dozerám na to tým, že to hovorím a verím tomu; čím sa zvyšuje viera mojich dcér, čo už viedlo k zmene ich viery. Často počujem moje dcéry, že hovoria ľuďom, že budú mať pôrody bez bolesti a bez komplikácií—sú v tom neústupné a prečítali sme iba polovicu Nadprirodzeného Pôrodu, ako som už spomenula vo svojej poslednej knihe Mentalita Chudoby.

Až keď som čítala túto knihu svojim deťom, uvedomila som si veľa vecí; jedna, že som často robila správne veci, aby som v mojom živote hýbala vrchmi, keď som ani nevedela, že to robím. Rovnako, som si istá, že to platí v tvojom živote. Existujú veci, v ktorých si dôverovala Bohu bez toho, aby si váhala a stali sa tak, ako si uverila, že to bude—jednoducho si nevedela, že hýbeš jedným z tvojich vrchov?!

Je to preto, že naša viera je omnoho vyššie a oveľa silnejšia ako naše dúfanie. „Dúfaniu“ v niečo určite musí predchádzať dôverovaniu Bohu v niečom, ale je rozdiel rozmýšľať alebo nahlas hovoriť „Vuav, to by bolo pekné“, ako „dúfaš“, že sa niečo stane, verzus myslenie alebo povedanie nahlas „Chvála Bohu! Stane sa to!“ Dovoľ mi uviesť iba jeden príklad toho, ako sa o to podelila so mnou Erin.

Erin povedala, že keď zistila, že jej brat, ktorý žije v Japonsku a ktorého manželka je budhistka, umožní jej neteri zostať s ich rodinou na mesiac, povedala všetkým: „Ďakujem Bohu, prichádza moja neter, aby sa zachránila!!“ Erin povedala: „Aj keď som nikdy so svojou neterou nehovorila o Pánovi alebo o spasení alebo o čomkoľvek inom duchovnom, nepochybovala som o tom, že sa to stane—o tom nebolo pochýb. Čo ma šokovalo, keď som sa o toto delila s väčšinou kresťanov, urobili bod, v ktorom ma napravili tým, že povedali: „Och, to je pekné, samozrejme, všetci dúfame, že sa zachráni [zdôrazňujúc slovo dúfame], ale nevieme to určite“, na čo Erin odpovedala, „Áno, vieme! Uvidíte; bude zachránená skôr, ako sa vráti domov!“

Erin pokračovala ďalej: „Nebolo to tak, že by som osobitne žiadala Boha o jej spasenie: ako prosiac Ho: „Prosím, Pane, prines sem Moniku, aby sme sa s ňou mohli podeliť o Dobrú Zvesť“ hoci modlenie a veriť je dobrá vec. Len som cítila; vnímala som to; veľmi kvôli tomu, že zrazu prišla, aby s nami zostala. V niektorých prípadoch, hoci to neviem vysvetliť, väčšina žien v našej službe vie, o čom hovorím. Už roky, od kedy bola bábätko, sa naša rodina modlila za záchranu môjho brata a jeho rodiny. Keby som s ním hovorila o mojej viere, stena by vystúpila na míľu vysoko. Ešte horšie, môj brat je skvelý a pozná Bibliu; on tomu jednoducho neverí (zatiaľ). Preto rád debatuje, ale ja to odmietam. Pred rokmi som poznala, že On mi hovorí, aby som sa zbavila tohto bremena a proste žila môj život ako apoštolský list. Môj život konečne získal jeho pozornosť.

Aj keď viem, že môj brat bol vystrašený z mojej „premeny“ jeho dcéry, Boh získal moc a zrazu moja neter prišla na návštevu— sama. Počas návštevy bola zvedavá, keď sa prebudila a vkročila počas nášho rodinného ranného modlitebného stretnutia (o modlitbe nikdy nepočula) a okamžite, bola fascinovaná, že „hovoríme k Bohu“. Predtým, ako odišla domov, ako som verila, že sa to stane—moja neter bola skutočne radikálne zachránená, potom požiadala o krst a počas svojho krstu zdieľala svoje svedectvo celému nášmu kostolu v jej lámavej angličtine.

Vďaka jej viere sa pohol Erinin vrch. (Ak si chceš prečítať celé svedectvo, nezabudni nájsť tento bezplatný kurz na LoveAtLast.com, „Príbehy Spásy.“)

To, čo sa stalo Erininej neteri Monike, bolo kvôli úplnej Erininej nemennej viere. Dokazuje to, čo nám povedal náš Manžel, keď bol uprostred Jeho služby na zemi: „Ježiš im na to povedal: „Veru, hovorím vám: Ak budete mať vieru a nebudete pochybovať, urobíte nielen to, čo sa stalo s figovníkom, ale keby ste aj tomuto vrchu povedali: »Zdvihni sa a hoď sa do morastane sa to“ (Matúš 21,21).

Toto nie je jediný krát, kedy Ježiš povedal navrhujúc tento šialený nápad. Inokedy odpovedal svojim učeníkom, keď sa pýtali, prečo nedokázali vyhnať démonov zo šialených:

„On im povedal: „Pre svoju malú vieru. Veru, hovorím vám: Ak budete mať vieru ako horčičné zrnko a poviete tomuto vrchu: »Prejdi odtiaľto ta!« - prejde. A nič vám nebude nemožné.“

Mať Vieru Ako Dieťa

Väčšina z nás vie, že Ježiš nám počas Jeho služby povedal, že potrebujeme vieru ako dieťa, čo jednoducho znamená, že nemyslíme na nemožnosti ani na všetko, čo by sa mohlo pokaziť; ale namiesto toho, ako dieťa, hľadíme na nášho Hrdinu s vedomím, že On je viac než schopný urobiť nemožné. Je tvoj Manžel tvoj Hrdina?

Smiešne je, že asi pred mesiacom som povedala mojim dcéram, keď sme išli v aute, že idem napísať túto knihu a povedala som im názov „Hýbanie Vrchmi“. Okamžite vedeli, o čom bude táto moja kniha. Potom, na moje prekvapenie, obe povedali, že keď prvýkrát počuli tento verš o hýbaní vrchov, vyskúšali to! Aké je to roztomilé? Obe povedali, že boli tak prekvapené, keď sa vrch, na ktorý hovorili (vysoký vrch neďaleko nášho domu), nepohol a pýtali sa, prečo, v ich viere dieťaťa.

Nieže by sa ma pýtali úmyselne, ale chcela som im pomôcť s ich „prečo“, takže v mojej hlave a srdci som hovorila s ich Otcom, mojím Manželom, o tom ako im odpovedať. Okamžite som vedela, ako im pomôcť jemným a milujúcim spôsobom. Vysvetlila som, že môžeme porovnávať silu, ktorú máme ako veriaci so silou, ktorá je v aute. Pokiaľ nie sme dostatočne zrelí na to, aby sme šoférovali, náš nebeský Otec vie, že nám nemá dať tie kľúče. Potom som vysvetlila, že keď Ježiš hovoril o hýbaní vrchmi, použil to obrazne a že bez toho, aby vedeli, že to robia, sa už učia hýbať vrchmi vo svojom živote a pravdepodobne mnohé presunuli bez toho, aby o tom vedeli.

Počas nášho života budeš ty a ja (a naše deti) čeliť vrchom; mnoho nemožných situácií a desivých okolností sa objaví nad nami. Vtedy si musíme vybrať: otočiť sa späť, zaparkovať na úpätí vrchu, vyšplhať sa na ten vrch, obísť vrch alebo namiesto toho veriť—keď cítime, že On hovorí—prikazuje tomu vrchu presunúť sa. „Veru, hovorím vám, každý, kto hovorí tejto hore:„ Veru, hovorím vám: „Keď niekto povie tomuto vrchu: »Zdvihni sa a hoď sa do mora,« a vo svojom srdci nezapochybuje, ale uverí, že sa stane, čo povedal, stane sa mu to“ (Marek 11, 23).

Čo ma motivuje k tomu, aby som už viac nepochybovala o tom, že sa vrch pohne, je, keď viem, čo Boh o niečom hovorí. Ak mi povie vo svojom Slove, že je niečo možné, verím tomu—jeden dôvod je, pretože On tiež hovorí, že On, Boh, nemôže klamať. Pravdepodobne najznámejší vrch, ktorý Boh pohol a ktorý zmenil spôsob, akým som myslela, je, keď čítam o obnovení Erininho manželstva. Hovorila na svoj vrch, hneď po tom ako Erin povedala, že v svojej Biblii čítala, že „Bohu nie je nič nemožné“ dva roky predtým—to bol deň, keď RMI neoficiálne začalo, čo je to, čo slúžilo nám všetkým a čo tiež neskôr pomohlo spustiť moju službu a toľko ďalších!

Raz mi Erin povedala: „Úprimne, Michele, keď som prvýkrát čelila opusteniu, úprimne, najskôr som nevedela, čo mám robiť, ale vedela som, čo chcem, aby sa stalo. To bolo to, v čo som dúfala. Potom, čo som si prečítala malú knihu Dr. Ed Wheatovej, Ako Zachrániť Manželstvo Sama, som začala veriť, že sa to môže stať. Trvalo dva roky, kým sa presunulo niekoľko menších vrchov (ako u slobodnej matky štyroch malých detí), čo ma priviedlo na miesto, kde tento obrovský vrch odlúčenia a rozvodu bol vrhnutý do mora.“

Boh vie, že bez toho, aby sme videli hýbanie menších vrchov, budeme mať problém veriť, že máme silu potrebnú na hýbanie skutočne veľkých vrchov! Preto, keď dúfam, že pohnem obrovským vrchom ako môj „Mont Everest“, ktorý sa teraz nado mnou objavuje, vrch neuveriteľného dlhu, ma Pán privádza pred menší vrch jeden za druhým—učiac ma, čo dokážem, keď verím a už nepochybujem.

Včera v noci som mala telefonát od spoločnosti vydávajúcej kreditné karty, aby ma povzbudili k prevodu dlhu z kreditnej karty na ich kartu s nižším úrokom. Keď mi povedal sumu a povedal, že môžem previesť celý balance, zasmiala som sa. Povedala som mu, že sa ani nepriblížil k tomu, čo potrebujem. Ten malý kúsok by neurobil nič! Bolo to akoby mi niekto ponúkol väčšiu lopatu, aby som si prekopala cestu cez môj „Mont Everest "—ha! Nie, pane, potrebujem zázrak, nie inú metódu. Ďakujem.

Naučiť sa, ako hýbať menšími vrchmi, ma nakoniec zasiahlo hneď potom, ako ma Pán v tomto roku viedol k tomu, aby som urobila dane z príjmu—sama. Šialené! O tom som sa podelila v mojej poslednej knihe Mentalita Chudoby, ale dovoľ mi krátko povedať, prečo to bolo šialené. Po prvé, v číslach som strašne hrozná; po druhé, mám zlý zvyk pridávať alebo vynechávať nuly (nie je to dobrá vec, keď pracujem s vládou a IRS): po tretie, (ako som sa zmienila v MCH), môj bývalý manžel vždy robil naše dane (no, vlastne zhromažďoval informácie o našich daniach, ktoré mu vždy vzali prvé tri mesiace nového roka—potom všetko dal do profesionálneho CPA, ktorý bol „expertom“ s neziskovými organizáciami, ktorý sa veľmi často uchádzal o predĺženie lehoty, pretože naše dane boli také ťažké). Preukázala som moju pointu veľkosti pohybu týmto vrchom?

Bez ohľadu na to, koľkokrát som tieto skutočnosti povedala môjmu Manželovi, stále mi hovoril, že ich budem robiť tento rok ja— jednoducho ignoroval moje výhovorky a potom mi pripomenul, keď som podala doklady, aby som získala 501 (c) 3 status – neziskovej organizácie. Keď som urobila tento šialený, smiešny, absurdný, dokonca komický čin, predstaviteľka IRS mi zatelefonovala v podstate hovoriac to isté: bolo to šialené, smiešne, absurdné. Vlastne povedala, že zavolala, aby zistila, akého advokáta som použila a keď počula, že sa pokúšam o túto nemožnosť ja, vysvetlila mi, mne, tomuto hlupáčikovi, že väčšina advokátov nie je natoľko kvalifikovaná, aby podali túto veľmi komplikovanú a podrobnú žiadosť. Potom mi povedala, aké percento bolo pre organizácie, ktoré sa nekvalifikujú na neziskový status každý rok. Bolo to niečo ako 95%.

Bolo to však v tom presnom okamihu, keď sú fakty také skutočné, že ak sa pozrieš bližšie—tvoj vrch sa začne hojdať, len čakajúc, ako my, ktoré tvrdíme, že sme veriace, budeme reagovať. Budeme súhlasiť s tou nemožnosťou? Nájdeme si čas zastaviť sa, aby sme sa uistili, že je to Božia vôľa? Alebo namiesto toho povieme slová, ktoré ten vrch posunú—vrhnú do mora?

V ten deň, keď mi zavolala zástupkyňa IRS, som hovorila slovami, ktoré hýbali vrchmi a hovoriac: „Áno, viem, že je to nemožné, ale chcela by som získať ten status oslobodenia od dane“ a vtedy sa stalo „nemožné“ —Zástupkyňa IRS osobne prechádzala so mnou každý krok v priebehu niekoľkých nasledujúcich dní a nakoniec posunula žiadosť a status neziskovej organizácie bol udelený.

Aj keď viem, že (v tom čase) bolo dôležité, aby sme získali tento neziskový status kvôli mojej novej službe a pre moju rodinu, teraz pozeraním sa spätne, viem, že to bola iba jedna časť väčšieho Božieho plánu. Chcel, aby som ťa nakŕmila touto pravdou „pas moje ovce“, takže pri učení seba, budeš môcť pomáhať druhým, ako hýbať vrchmi v živote veriaceho, aby sa upútala pozornosť neveriacich—neviest, ktoré potrebujú Manžela, aby žili svoj život hojne!!

Ak je tu jedna vec, ktorá upúta pozornosť stratených, zúfalých, bude to vtedy, keď Jeho nevesty po celom svete začnú mať vieru hýbať vrchmi.

Tá otázka znie: Budeš jedna z nich?

Len nerob paniku—nezabudni, On najskôr začína s malými vrchmi!