DEŇ 12 kapitola 10 "On mení srdcia"

no najskôr svedectvá o obnovených manželstvách
zobraté z 

Slovo SVOJHO Svedectva

WOTT. SLV

Z beznádeje k chvále v Kalifornii za tri mesiace!

Ďakujem môjmu Otcovi na nebesiach. Chválim Jeho sväté meno! Toto je už tretí krát, čo sa pokúšam napísať toto svedectvo. Neviem ani vyjadriť chválu, úctu, vďaku a slávu môjmu Pánovi za obnovenie nášho manželstva!

Môj manžel a ja sme boli oddelení od 3. februára. Pán ma viedol k Spoločenstvu obnovy o dva dni neskôr. Čo je to pre Boha? Vaše spoločenstvo otvorilo moje oči a videla som všetko, čo som robila nesprávne. Spoločenstvo obnovy som našla cez inú webovú stránku. Niekto na tejto stránke sa pýtal, či niekto pozná stránku, ktorá poskytuje podporu na Kresťanskom základe. Mali tam váš link a ja som sa už nikdy nevrátila späť. Pánove načasovanie je perfektné. Po tom, ako som si prečítala knihu a naštudovala si veci, uvedomila som si, koľko neporiadku som spôsobila v mojom manželstve a ako som svojimi vlastnými rukami zbúrala môj dom!

V takom krátkom čase som urobila toľko nesprávnych vecí. V dome bolo veľa napätia. Bola som zúfalá a chcela som, aby ma manžel opäť miloval. Skoro každý druhý deň som pred neho predstúpila a hovorila mu, akoby sme mohli veci zlepšiť. Nútila som ho, aby urobil rozhodnutie, na ktoré nebol pripravený a tak sa rozhodol pre rozvod. Napriek tomu, že kedysi hovoril, že ma bude navždy milovať—chvála Pánovi!—povedal, že si nevie prestaviť, že by sme opäť spojili naše životy dokopy.

Povedala som mu, že mu odpúšťam jeho hriechy, no pravdepodobne iba kvôli mojej vlastnej spravodlivosti. Dokonca som mu kázala, a to najviac neznášal. Ohovárala som ho a on o tom vedel. Zbavila som manžela postavenia hlavy našej rodiny. Odmietla som mu jeho právo na potešenie z môjho tela. Skúšali sme dokonca poradenstvo. Svet mi hovoril, že nemôžem zachrániť naše manželstvo sama. V čase, keď som našla RMI, som rýchlo strácala nádej.

Môj hriech bol stále predo mnou a ja som už viac nevidela jeho hriechy. Skoro nasledovalo odpustenie a oľutovanie. Stále sa modlím, aby mi manžel jedného dňa dokázal odpustiť všetku bolesť, ktorú som mu spôsobila. Pán je moja sila a môj Záchranca.

Keď som našla RMI, bolo to, akoby som znovu nadobudla všetku nádej, ktorú som stratila. Plakala som, keď som čítala úvod, lebo to znelo, akoby to bolo presne pre mňa. Všetko, čo si povedala, bolo tak, ako som to cítila. V ten istý deň som si objednala knihy a kazety. Keď som čítala knihu, Pán usvedčil moje srdce. Nikdy som nerozumela, čo znamená "pokoj, ktorý prevyšuje každú chápavosť." Teraz to mám!! Boh je voči mne tak dobrý. Keď som čítala knihu, obnovila sa moja nádej, pokoj a dokonca aj radosť. Porozumela som Biblii tak, ako nikdy predtým!

Žalm 23 mal pre mňa nový zmysel. Vedela som, že som naozaj odpustila manželovi, lebo MOJE hriechy boli STÁLE predo mnou. Nikdy som nemala taký intímny vzťah s Bohom a nikdy som sa predtým nepostila. Začala som sa modliť pred tým, ako som hocičo urobila. Chcela som, aby ma Pán zmenil na zbožnú manželku, matku, ženu. Modlila som sa, aby mi Pán pomohol s mojim synom a aby som vedela udržať svoju domácnosť. 

Videá "Be Encouraged" boli pre mňa neuveriteľnou podporou. Buď potvrdili to, čo som už robila, alebo ma prinútili, aby som urobila niečo, o čom som nikdy predtým nerozmýšľala. "Všetko môžem cez Krista, ktorý ma posilňuje." ĎAKUJEM TI OTEC NA NEBESIACH!

Schudla som 9 kíl a začala som sa inak obliekať. Začala som sa sústrediť na veci, na ktoré som prestala dbať hlavne na môjho Pána a Spasiteľa. Nikdy som sa s manželom nerozprávala o našej manželskej situácii pokiaľ to on nezačal. Inak sme sa rozprávali o našom synovi, dome a práci. Vždy, keď manžel odišiel, modlila som sa a chválila Pána, že ho priviedol domov aj keď len na krátku chvíľu.

Boh je tak dobrý. Napriek tomu, že sme boli odlúčení, môj syn a ja sme manžela často videli. Boli sme stále intímni, chvála Pánovi. Dámy, ak je toto iba trochu možné, poskytnite sa svojim manželom—VŽDY. Toto bol JEDEN z mojich hriechov. Môj manžel sa stále staral o finančné potreby. Platila som naše účty spoločne a on vždy zavolal, aby sa presvedčil, že je všetko v poriadku s domom, dokonca prišiel, aby pokosil trávnik. Je veľa vecí, za ktoré som vďačná.

Moja epartnerka bola pre mňa obrovským povzbudením. Bolo to úžasné mať niekoho, kto ma udržal na ceste. Pomáhali sme si navzájom počas zlých časov—hlavne keď bol deň obzvlášť ťažký, alebo v čase, keď som padla. Môj manžel a ja sme usporiadali narodeninovú oslavu pre nášho syna. Po tom, ako všetci odišli, začali sme sa rozprávať. Samozrejme, veľa som hovorila. Obaja sme sa nahnevali. Keď odišiel, padla som na kolená. Moja  partnerka ma zdvihla a odstránila zo mňa prach, pripomenula mi, že PADNEME, no je dôležité hľadať Pána, keď sa tak stane. Bolo pre mňa dôležité, aby som mala niekoho, kto spolu so mnou veril za moje manželstvo.

Keď sa manžel spýtal, či sa môže vrátiť domov, bola som šokovaná. Cítila som, že nie som pripravená na to, aby sa vrátil, lebo som si myslela, že Pán ešte neskončil na mojej zmene. No JEHO načasovanie je vždy perfektné; naše manželstvo obnovil zrazu. On najlepšie vie. 14. apríla sa manžel spýtal, či sa môže vrátiť domov, no oficiálne prišiel 30. apríla. Vďaka Ti, Ježiš!!!

A preto, že my (môj manžel a ja) prechádzame obdobím prispôsobovania sa a niekedy cítim ten chorý pocit v žalúdku, som šťastná, že mám novú epartnerku zo skupiny obnovených manželstiev, ktorá mi pomáha prejsť touto novou fázou.Teraz sa sústredím na to, že stojím v medzere za môjho manžela a modlím sa, aby sme nadobudli poznanie o Pánovi. Nepôjdem bez neho do kostola; budem čakať, kým ma on nepožiada, aby som išla s ním. Teraz je pre mňa ťažké vybojovať si čas pre môjho Pána a mňa.

Erin a Dan,, chválim Pána za volanie, ktoré vám vložil do života. Bola som slepá, no teraz vidím!

Manžel prišiel domov v Nebraske!

Chcem poďakovať môjmu Pánovi a Spasiteľovi, že otvoril moje oči. Ďakujem ti, Erin, že si verne povedala pravdu o tom, ako obnoviť manželstvo spôsobom Boha. Hovorila som a robila veci, ktorými som chcela manžela zmeniť. Bolo mi povedané, aby som vykonávala "tvrdú lásku" no videla som, že sa veci iba zhoršovali. Vohnalo ho to do rúk DŽ.

Potom som si dva krát prečítala knihu Obnov tvoje manželstvo! Na veľkonočné ráno som manžela požiadala, aby mi odpustil za slová, ktoré som mu povedala. Po tom, ako som ho požiadala o odpustenie, mala som taký pokoj. Tento pokoj som nemala, keď som bola drzá a pokúšala sa veci zmeniť v telesnosti. 

Boh urobil vo mne úžasnú prácu. Už viac nie som negatívna a sarkastická osoba. Bohu som dala VŠETKO a prestala som veci robiť v telesnosti. Som zamilovaná do Ježiša. Manželovi som preukázala lásku vždy, keď som mala možnosť ho vidieť. Mala som úplnú dôveru v Boha, že obnoví naše manželstvo.

Postila som sa a modlila. Citovala som Písmo denne:Čo Boh spojil, človek nech nerozlučuje," a iné úryvky z Písma z knihy Obnov tvoje manželstvo. Vedela som, že to nebola Božia vôľa, aby toto manželstvo skončilo.

V nedeľu poobede sa zastavil a niečo priniesol, no ja som videla tú bitku, ktorá sa v ňom odohrávala; vyzeral smutný. V pondelok som sa postila a modlila, lebo som vedela, že to je duchovná vojna. 13:30 v utorok mi manžel zavolal a spýtal sa, či sa môže zastaviť a rozprávať sa so mnou. Povedal mi, že bol unavený z toho, že utekal a je pripravený vrátiť sa domov. Bol zahanbený. Povedal, že ma miluje a že mu chýbam. Dnes sa vracia domov!!!

Boh môže a zmení veci v okamihu. Vďaka Ti, Ježiš. Vďaka ti, Erin a Dan za vyslovenie pravdy a za vernosť Bohu. Nech vás Boh požehná a aj vaše deti. A pre ostatných, zaveste sa na Ježiša a majte vieru, že obnoví to, čo diabol vzal.

Obnovené manželstvo a nové dieťa v Mississippi!

Radujem sa v Pánovi! V mojej poslednej chvále (pozri nižšie) som oznámila narodenie dieťaťa a to, ako môj manžel neočakávane prišiel do nemocnice. Potom, chvála Pánovi, sa odsťahoval z apartmánu, ktorý si prenajímal od DŽ a prišiel k svojej matke.

Neskoršie mi zavolal a ospravedlnil sa za to, čo urobil. O pár dní neskoršie sa vrátil domov a hovoril, že chce môjho syna a mňa naspäť vo svojom živote, aj keby to musel dokazovať po zvyšok svojho života. Ďakujem Bohu, že ho vyslobodil z otroctva hriechu, preč z cudzoložného vzťahu s DŽ.

Počas tejto krízy sme stratili dom, preto teraz žije so svojou matkou a ja som u mojej mamy. Rozhodli sme sa, že začneme na veciach pracovať počas jeho návštev nášho syna, no Boh mal iný plán. Presne po troch týždňoch ako prišiel domov, sme boli na návšteve so synom, som ho pozvala na moje promócie z 12 týždňového kurzu, ktorý som robila v mojom kostole, s názvom "Čistota s cieľom." Bol šťastný, že tam môže byť a prišiel dokonca o pätnásť minút skoršie. Vyzeral veľmi milo.

Počas tejto ceremónie bol dotknutý; videla som slzy, ktoré padali z jeho očí. Spýtal sa, či bude v poriadku, ak požiada nášho pastora o modlitbu s našim synom, ním a mnou. Povedal, že možno nám modlitba pomôže pohnúť sa dopredu k obnove nášho manželstva. Aké úžasné prekvapenie!

Spýtala som sa ho, či si je istý a on odpovedal, "ÁNO." Išli sme do pastorovej učebne a môj pastor a jeho žena tam už boli. Hovorili mu o dôležitosti rodiny. Môj manžel všetko prijímal a mal slzy v očiach. Priznal, že jeho hrdosť mu bránila, aby prišiel domov, napriek tomu, že to tak veľmi chcel.

Rozprávali sme aj o iných problémoch a potom sa môj pastor spýtal, či je pripravený odovzdať svoj život svojej rodine. Povedal "Áno," a potom a pastor spýtal, či naozaj chceme obnoviť naše manželstvo. Pozreli sme sa jeden druhému do očí a povedali, "Áno."

Moja rodina nebola potešená, že sa vrátil a radili mi, aby som sa od neho vzdialila. Chceli, aby trpel za to, že ma opustil predtým, ako ho prijmem späť, no to nebolo to, začo som sa modlila alebo k čomu som bola vedená. 

Môj pastor navrhol, aby sme začali procesom obnovy ešte v ten deň. Povedal, že musíme odísť a oživiť náš vzťah. Urobili sme plány, napriek hrôze v mojej rodine, no tak, ako povedal môj pastor, toto je môj život, moje manželstvo a môj manžel.

Vďaka Bohu za obnovu nášho manželstva. Vďaka Erin, za Spoločenstvo obnovy.

Boh je milosrdný a dobrý!

Som naplnená radosťou keď píšem túto chválu, lebo 28. marca som porodila nášho prvého syna. Tri týždne pred jeho narodením manžel prerušil všetku komunikáciu. Nemohla som prestať na neho myslieť, a tak som začala prosiť Pána, aby umiestnil mňa a dieťa do jeho mysle a spôsobil, aby nám zavolal. A chvála Bohu! Môj manžel zavolal nasledujúce ráno po troch týždňoch ticha. Bola som šťastná—to môj Boh!

Mali sme úžasný rozhovor. Spýtal sa, či ma môže pozvať na večeru a ja som povedala, "Áno!" Bola som nesmelá, no vnútri som horela radosťou. Povedal mi, že to bude trvať dva týždne pokiaľ pôjdeme na rande, lebo nemal peniaze, začínal v novej práci. 

Povedal mi, že na mňa myslel a chcel počuť môj hlas. Povedal, že chcel obnoviť naše manželstvo, no chcel pracovať a ušetriť nejaké peniaze aby mal čo ponúknuť, keď sa vráti. Povedal, že sa stále považuje mojím manželom a rád by dal veci do poriadku, ak by som aj ja chcela. Dal mi číslo, kde ho zastihnúť v prípade núdze!

Bola som prekvapená poníženosťou muža, ktorý cezo mňa prešiel pred piatimi mesiacmi a vyparil sa bez slova. Potom mi napísal srdcervúci email o dva týždne neskôr, že sa nechce vrátiť späť, že je zmätený a nevie, čo chce od života a že sa sťahuje bližšie k svojej práci (DŽ). NO BOH OTOČIL jeho srdce naspäť k svojmu synovi a mne, čo bolo jednou z mojich žiadostí pred Pánom. Ďakujem Bohu za vypočuté modlitby!

Ten týždeň som sa modlila, aby môj manžel nebol spokojný s DŽ a aby ona nebola spokojná s ním. Modlila som sa za ochranu z tŕnia okolo neho a aby on a DŽ neboli schopní žiť v pokoji jeden s druhým. Modlila som sa v Ježišovom mene, aby sa DŽ stala horkejšou ako palina a aby ho od seba odohnala. Modlila som sa, aby sa niečo stalo, čo spôsobí, že sa vráti k svojej mame a otcovi.

Boh začal odpovedať na modlitby. S túžbou môjho manžela po obnovení nášho manželstva, som zacítila, že vzťah s DŽ upadal. Týždeň prešiel a ja som nič nepočula, no vedela som, že Boh pracuje.

Počas čakania na naše rande som sa modlila, aby mi Boh dal slová, ktoré by ho prinútili vrátiť sa domov a aby môj manžel videl zmeny, ktoré Boh vo mne vykonal. Ako týždeň plynul, Boh pracoval v tichosti! Skočilo sa to tak, že sme s manželom nemuseli čakať tri týždne, aby sme sa videli.

Išla som na kontrolu v tehotenstve a môj krvný tlak bol veľmi vysoký. Môj doktor skontroloval, či som nebola v predčasnom pôrode. Po tom, ako sa potvrdilo, že nie som otvorená, ma môj doktor poslal do nemocnice, aby mi monitorovali krvný tlak. Povedali mi, že ak sa to nestabilizuje, hrozí mi otrava krvi. Po niekoľkých hodinách monitorovania sa môj krvný tlak neupravil a ako sa dalo očakávať, nasledujúci deň som musela porodiť. 

Moja mama zavolala manželovej starej mame, aby jej povedala, že som v nemocnici. Neskoršie mi zavolala manželova mama. Povedala som jej, že budem rodiť nasledujúci deň, a spýtala sa, či chcem, aby kontaktovala môjho manžela. Povedala som jej, aby počkala, kým si budem úplne istá, že doktor vyvolá pôrod, lebo som nechcela, aby chodil zbytočne. Povedala, že aj tak zavolá. Neočakávala som, že ho nájde, alebo žeby prišiel, no zobudila som sa na vŕzganie dverí, keď manžel vošiel dnu. Bola som šokovaná! Chcel byť so mnou a chcel sa uistiť, že budem v poriadku. Zostal počas noci a nasledujúci deň. O 15:13 som porodila s manželom po mojom boku.

Niesol naše dieťa do inkubátora a potom ho priniesol späť, aby sa zotavil pri mne. Povedal mi, že som odviedla dobrú prácu a že je na mňa hrdý. Zostal ešte dve noci a potom odišiel do práce. Priznal veľa vecí, ktoré pokazil, pred mojou mamou. Stále hovoril, ako mu je ľúto, čo mi urobil. Povedal mi, že chce dať veci do poriadku a byť tu pre naše dieťa a mňa, ak by som ho chcela naspäť. Prijala som jeho ospravedlnenie a povedala som mu áno, no musíme veci zobrať pomaly, lebo musíme prejsť cez vyliečenie.

Povedal mi, že sa nasťahoval k svojim rodičom! Ďakujem Ti, Pane, že už viac nežije s DŽ. Spýtala som sa ho, čo sa stalo, a on mi odpovedal, že mi to vysvetlí cez víkend. Ďakujem Bohu, že vyslobodil môjho manžela od DŽ!

Ďakujem Bohu, že otočil manželove srdce naspäť ku mne a jeho dieťaťu.  Pane, otoč jeho srdce k Tebe tiež! Ďakujem Bohu za Erinino Spoločenstvo obnovy. Biblické princípy, o ktoré si sa podelila, sú efektívne. Nech Boh žehná teba aj tvoju rodinu.

Na isto obnovené v Pennsylvanii!

Chvála Pánovi—môj manžel sa vrátil domov! Môj manžel žil s DŽ no prišiel domov nečakane minulý týždeň a povedal, "Ahoj," a potom sa spýtal, "Pomohla by si mi vybrať moje veci z auta?"

Keď Boh zasiahne, zasiahne zrazu! Nerozprávali sme sa o tom, čo sa stalo, no aj tak na tom nezáleží. Na čom záleží je, že to Boh urobil. Priviedol môjho manžela domov!

Aj keď si to nezaslúžim, Boh mi ukázal Jeho nekonečnú milosť. Nemôžem povedať, že sme úplne obnovení, no môj manžel je doma. Viem, že nás Boh privedie k úplnej obnove.

Boh je tak dobrý! Všetka chvála a sláva patrí Pánovi!

O tri týždne neskôr....

Môj manžel je doma už tri týždne. Chvála Pánovi. Chvíľu som čakala, pokiaľ som napísala, aby som sa uistila, že zostane natrvalo. Za posledné dva roky odišiel tri krát za DŽ.

No tento krát je to iné. Viem, že to je to. Môj manžel je doma na stálo. Je ku mne veľmi láskavý a nežný. Hovorí o našej spoločnej budúcnosti. Minulú noc povedal niečo o našich budúcich deťoch. Bol u našej rodiny počas Veľkonočnej večere a bolo to tak, akoby nikdy nebol odišiel. Žartoval s mojou rodinou ako za starých čias.

Prefinancoval náš dom a pracuje na tom, aby nás dostal z dlhu. Zmienil sa o tom, že by sa chcel naučiť robiť nejaké veci okolo domu.

Boh je taký úžasný! Predtým som sa nad všetkým trápila. Po tom, ako som videla, čo Pán robí, akoby som sa mohla ešte strachovať? Viem, že sa o všetko postará. Musím jedine dôverovať a poslúchať. Všetka chvála a sláva patrí Pánovi. Nikdy už nechcem bez Neho žiť!

Obnovené na Floride!

Práve som sa nasťahovala do nášho nového domu spolu s mojim manželom po tom, ako sme boli rok odlúčení! Nemôžem ani vysvetliť všetky tie úžasné zázraky, ktoré Boh pre mňa vykonal za posledných dvanásť mesiacov. Každú modlitbu, ktorú som pred Bohom vyriekla, bola odpovedaná v oveľa väčšej miere, akoby som si dokázala predstaviť alebo žiadať!

Súčasný zázrak je, že sa ma manžel včera spýtal, kde je jeho Biblia! Stále mi hovorí, aká som úžasná a ako veľmi si ma váži! Očakávame naše prvé dieťa a on ukazuje záujem a náklonnosť, ktorú som nikdy predtým nevidela. Keď Boh odpovie na modlitbu, On naozaj odpovie na modlitbu (úsmev).

Chcem sa ospravedlniť tým, ktorí stále veria za svoje manželstvá, že som nenapísala toto svedectvo skoršie. Viem, aké to bolo pre mňa povzbudivé, keď som si prečítala chvály o obnovených manželstvách. Vždy narástla moja viera v Boha a dalo mi to nádej, že jedného dňa aj ja napíšem moju vlastnú chválu o obnovenom manželstve.

Modli sa kým sa veci nezlomia. Bohu patrí VŠETKA chvála!

Ďalšia obnova v Kanade! Nie je Boh úžasný?

Musím chváliť môjho Ježiša! Je tak verný! Môj manžel je už doma! Ani raz nespomenul DŽ alebo opätovný odchod!

Viem, že môj Boh je verný! Som tak šťastná, že mám manžela doma! Veci nie sú perfektné a my máme stále veľa práce, no viem, že Boh nám pomôže a prevedie nás cez to!! Verím v úplne uzdravenie a obnovu nášho manželstva! Viem, že keď stojím na Jeho prisľúbeniach, On nás prevedie. Nech Boh žehná vás všetkých, a nikdy sa nevzdajte!!

Píšem chválu o tom, že Boh zázračne obnovil moje manželstvo!!! Všetka chvála, sláva a úcta patrí Jemu! Pracujem na úplnom príbehu a pošlem ho veľmi skoro.

Čo by si urobila, keby tvoj pastor dával radu tvojej blízkej priateľke, že NEMÁ robiť veci, ktoré si sa naučila zo Slova? A čo by si urobila, keby začala uplatňovať tieto Biblické princípy aj tak a jej manželstvo by bolo obnovené a potom odišla z kostola na manželovu žiadosť? Čo by si urobila, keby týmto mužom bol TVOJ manžel? Odpoviem na všetky tieto otázky. Videla som mocnú ruku Boha a On priviedol ďalšie dve ženy ku mne, aby som ich poučila, lebo sa učím kráčať v úplnej poslušnosti!

Vhĺbila som sa do všetkých zdrojov a počujem volanie Boha, aby som slúžila uväzneným ženám. Boh môže urobiť VŠETKO!

Náš Boh je úžasný! Obnovené v  Ohiu!

Boh je naozaj úžasný! Na akú cestu ma zobral, aby mi ukázal svoju lásku a pravdu. Stručne, pred deviatimi týždňami mi manžel povedal, že nieje v našom manželstve šťastný, že ma už dlhší čas nemiluje a potrebuje zmenu. Prišla som na to, že je v tom iná žena.

Spočiatku ma to viedlo k pomste a pomstychtivosti. Počula som detaily od manžela DŽ a ja som ponížila môjho manžela najhorším možným spôsobom—povedala som jednému z jeho spolupracovníkov, jeho rodine pár priateľom a dokonca aj zlatníkovi, kde môj manžel kúpil pred niekoľkými rokmi pre mňa šperky! Vyčistila som účet, na ktorom sme šetrili peniaze, vzala úspory z domu a hľadala najlepšieho právnika, ktorého som si mohla za peniaze kúpiť.

Keď som našla vašu stránku a objednala si niektoré materiály, Boh ÚPLNE zmenil MOJE srdce. Videla som ako moje hriechy spôsobili hnev v našom manželstve. Boh mi ukázal, čo musím urobiť—oľutovať a požiadať o odpustenie, mojim manželom začnúc.

Požiadala som manžela, aby mi odpustil moju svárlivosť a ohováranie a tak aj iné hriechy, ktoré som spáchala a ktoré zničili naše manželstvo. Ospravedlnila som sa všetkým zúčastneným, zdôrazňovala som moje hriech v tom, že som zneuctila manžela. Tiež som uvolnila právnika, vrátila naspäť úspory a viac sa nezamýšľala nad tým, koľko detí zvládnem po finančnej stránke (to je v Božích mocných rukách, nie v mojich).

Ospravedlnila som sa manželovi, že som ohovárala DŽ pred mojimi priateľmi a modlila som sa o požehnanie pre ňu, môjho manžela a manželovu rodinu a známych. V modlitbe som trávila hodiny, postila som sa, meditovala a žiadala Boha, aby ma zmenil, formoval a tvaroval podľa Jeho vôle.

Môj manžel stále kráčal po ceste k oddeleniu. Zabezpečil si apartmán a kúpil nový nábytok. Prefinancovali sme dom, aby si mohol dovoliť toto nové miesto. Čím viac krutejším a vzdialenejším bol, tým viac som sa utiekala k Bohu.

Minulý piatok sa manžel vysťahoval. Môžem opísať to, čo som zažila ako nadprirodzený pokoj, ktorý môžem dostať iba od Boha. V čase, keď som mala byť najviac skľúčená, cítila som spokojnosť a radosť, lebo som vedela, že bez ohľadu na to, čo sa stane, Boh je so mnou. NIKDY som necítila taký pokoj!

Môj manžel zavolal cez víkend; počas nášho rozhovoru som ho "uvolnila" a dala moju budúcnosť Bohu. V pondelok večer prišiel, aby videl deti a uložil ich spať. Ráno som od neho našla list, v ktorom sa ospravedlňoval za všetko cez čo som musela prejsť!

Včera zavolal z práce a žiadal, aby sme veci dali do poriadku! Dnes odchádza z apartmánu (štvordňový pobyt stačil!) a večer sa vráti domov! Boh zmenil jeho srdce—to je pravda!

Boh ma zmenil a otočil srdce môjho manžela. Je pravda, že keď je jedna ruka zavesená na Bohu, život je ľahší a radostnejší! Boh má oči, ktoré vidia našu budúcnosť. Som šťastná, že som umiestnila môj život do Jeho rúk. Aký úžasný Boh!

Obnovené vo West Virginii—Nikdy sa nevzdaj!

Nevzdaj to so svojim manželstvom! Bez ohľadu na to, aké sa veci zdajú ťažké, Boh pracuje a skúša ťa, či si pripravená. Pár krát som skúškou neprešla, no vždy som žiadala o odpustenie a aby som to nevzdala.

Chválim Boha za to, čo urobil v  mojom živote a že môjho manžela na krátky čas vzal. To spôsobilo, že som si manžela začala viac vážiť a viac som sa naučila o mojom Pánovi a o sebe.

Môj manžel je doma už od decembra, a očakávame naše prvé dieťa o dva dni! Predtým moje tehotenstvá (tri) skončili potratom. Chválim Pána za toto dieťa a modlím sa, aby to bolo zdravé dieťa.

Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo bola úžasná kniha. Táto kniha začala meniť môj život a priviedla ma bližšie k Bohu. Tak veľa som sa naučila. Druhú knihu, ktorú som si objednala, bola pracovná kniha pre ženy, ktorá bola pre mňa zaujímavá v tom, ako vychovávať moje dieťa. Ako som už povedala, som tehotná a termín pôrodu je o dva dni a nikdy som nevedela, ako a či vôbec budem schopná disciplinovať moje dieťa. Toto bude moje prvé dieťa a chvála Bohu za to. Moje tri potraty sa stali keď sme s manželom iba randili. Stále sa zamýšľam, či toto bol dôvod, prečo som potratila. Súčasná kniha, ktorú som si objednala je "Workers at Home,” ktorá mi pomáha v mojej domácnosti. Stále mám v tejto oblasti čo robiť.

Videla som toľké zmeny v mojom manželovi odkedy ma Boh začal meniť (trvalo to určitý čas). Je viac milujúci a láskavý a ešte sme nemali žiadnu hádku! Keď cítim, že sa Satan snaží priviesť na mňa pochybnosti a nedôverovať manželovi, iba sa modlím.

Modlím sa za vás všetky, ktoré ste prišli do Spoločenstva obnovy, aby ste to nevzdali, bez ohľadu nato, aké sú okolnosti, bez ohľadu nato, ako zle sa k tebe manžel správa a bez ohľadu nato, čo iní rozprávajú. CHVÁLA PÁNOVI VO VŠETKOM!!!! Hovorím vám, nevzdajte to; stojí zato čakať na koniec!

Ďakujem vám za túto stránku a ďakujem Bohu za môjho manžela!

SLV-WRYM-NEW-COVER-Front

 Kapitola 10
On Mení Srdcia

Sťa vodná struha je srdce kráľa v ruke Pánovej,
vedie ho, kamkoľvek chce.
-Prísloví 21:1

Povedal ti niekto, že tvoj manžel má slobodnú vôľu, a preto sa môže rozhodnúť, že sa k tebe nevráti? Ako sa budeš usilovať o obnovu manželstva, budeš bombardovaná (ako všetci ostatní, ktorí sa snažia o obnovu) útokmi tých, ktorí ti povedia, že je manželova voľba a jeho slobodná vôľa, či ťa opustí alebo bude s inou ženou. Ale chvála Bohu, že to nie je pravda!!!!

Keď som hľadala odpoveď na tento problém - slobodná vôľa človeka verzus Božia vôľa - našla som, že Biblia neustále poukazuje na Božiu vôľu bez zmienky vôle človeka. 

Dovoľ mi, ukázať ti, čo On ukázal mne,

Nie vôľa človeka, ale Božia vôľa!!!!

„Boh uskutočňuje svoju vôľu...“ (Dan 4, 31)

„Prepožičiava tomu, komu chce...“ (Dan 4, 22)

„Boh zachráni...“ (Dan 3, 17)

Všimni si Nabuchodonozora. Potom, čo jeho pýcha spôsobila, že liezol ako zviera, povedal o Bohu: „Všetci obyvatelia zeme sú pred ním ako nič a podľa svojej ľubovôle nakladá s vojskom nebies i s obyvateľmi zeme a niet nikoho, kto by mu zachytil ruku a kto by mu povedal: ‚Čo robíš?‘“ (Dan 4, 35) Nie je to ten istý Boh, ktorý robí podľa svojej vôle? Je tvoj manžel väčší ako kráľ Nabuchodonozor?

Porozmýšľaj tiež nad Jonášom. Jonáš bol neochotný urobiť to, čo Pán od neho chcel, tak ho Boh urobil ochotným. „Pán priviedol veľkú rybu, aby pohltila Jonáša; a Jonáš bol vo vnútri ryby tri dni a tri noci.“ (Jon 2, 1) Boh je viac ako schopný urobiť tvojho manžela ochotným!!

A nakoniec sa pozri na Pavla. „Šavol ešte stále dychtil po hrozbách a zabíjaní Pánových učeníkov... Zrazu ho zalialo svetlo z neba... Šavol vstal zo zeme, otvoril oči, ale nič nevidel. Poslal ma Pán Ježiš..., aby si zasa videl a aby ťa naplnil Duch Svätý.‘ Hneď mu spadli z očí akoby lupiny a vrátil sa mu zrak. Tu vstal a dal sa pokrstiť.“ (Sk 9, 1-18)

Boh je viac ako schopný zmeniť tvojho manžela okamžite!!! Videla som, ako sa to nespočetne veľakrát stalo s mojím vlastným manželom a aj s manželmi iných! Ak hovoríš: „Ale ty nepoznáš môjho manžela“, povedala by som, „ty nepoznáš Boha!!“ Zmenil teba, nie je tak?

Premena srdcia

Budeš počuť pastorov a iných kresťanov, že je to vôľa tvojho manžela opustiť ťa, rozviesť sa či žiť s inou. Ale práve sme sa naučili z Písma, že nie vôľa človeka, lež vôľa Boha.

Môže to byť manželovo rozhodnutie, že ťa opustí, rozvedie sa alebo žije s inou. A predsa, Boh môže zmeniť jeho srdce!

Nemusíme sa strachovať o jeho rozhodnutia. Namiesto toho sa máme modliť, aby manželovo srdce bolo zmenené. „Sťa vodná struha je srdce kráľa v ruke Pánovej, vedie ho, kamkoľvek chce.“ (Prís 21, 1)

Modli sa, aby mu Boh dal nové srdce a vymenil to kamenné za srdce z mäsa. „A dám vám nové srdce a nového ducha vložím do vás; odstránim z vášho tela kamenné srdce a dám vám srdce z mäsa.“ (Ez 6, 26) Prvým krokom pre zmenu manželovho srdca je nájsť Božie prísľuby, Jeho pravdu, a potom plniť podmienky pre tieto prisľúbenia. Toto sú verše, ktoré som sa naučila a držala som sa ich, keď Pán menil manželove srdce.

„Ak sa Pánovi ľúbia cesty nejakého človeka, pomerí aj jeho nepriateľov s ním.“ (Prís 16, 7)

„Hľadaj radosť v Pánovi a dá ti, za čím túži tvoje srdce.“ (Ž 37, 4)

„Pánovi zver svoje cesty a jemu dôveruj, On sa už postará.“ (Ž 37, 5)

„Hľadajte teda najprv Božie kráľovstvo a jeho spravodlivosť a toto všetko dostanete navyše.“ (Mt 6, 33)

Pamätaj, musíš dať Boha na prvé miesto v tvojom živote; nikdy nechce byť druhým v ničom ani pre nikoho. Keď Ho raz dáš na prvé miesto, začneš sa meniť na Jeho obraz. Vtedy uvidíš, ako sa srdce tvojho manžela vracia späť k tebe.

Ak bojuješ s týmto princípom, vôľa človeka verzus Božia vôľa, musíš si obnoviť myseľ s veršami v tejto kapitole, aby si prekonala pochybnosti o „vôli človeka“ a nahradila ich tým, na čo sa Boh najviac sústredí, srdce!

Pozrime sa na Písmo, ktoré hovorí, ako Boh zmenil srdcia ľudí i kráľov,

„... ktorý vnukol kráľovi do srdca...“ (Ezd 7, 27-28)

„... a však zatvrdím srdce Egypťanov...“ (Ex 14, 17)

„Pán zatvrdil faraónovo srdce...“ (Ex 10, 27)

„Sťa vodná struha je srdce kráľa v ruke Pánovej, vedie ho, kamkoľvek chce.“ (Prís 21, 1)

V Knihe prísloví sa naučíme múdrosti. Kniha prísloví 1, 2-7 udáva výhody poznania: Poznanie múdrosti. Dosiahnutie cviku. Nadobudnutie rozvážnosti. Obohatenie vedomostí. Obozretnosť naivným. Mladým poučenie. Čítaj Knihu prísloví každý deň a získavaj múdrosť. (Navštív „Dennú pobožnosť“ – Daily Devotional na našej stránke a nájdeš verše na každý deň - ďalšia výhoda pre našich členov pri pomoci k uzdraveniu manželstva.)

Manželia, ktorí sú neochotní

Nie všetci manželia sa vrátia domov, dokonca ani potom, čo Boh zmenil ich srdcia. Veľa manželov, nanešťastie, ide v rozpore so svojím srdcom, lebo ich ženy sú také isté, aké boli, keď sa rozhodli odísť. Ešte raz - Boh je viac ako schopný obrátiť srdce manžela späť k tebe. Ale ak si stále svárlivá, ak nemáš na jazyku láskavosť, ak nepreukazuješ tichého a pokojného ducha, aj keď je jeho srdce obrátené k tebe, tvoje staré ja spôsobí, že jeho srdce zatvrdne a radšej počúvne rozum než srdce!

Uisti sa, že čítaš dookola túto knihu! Uisti sa, že žiješ v Slove. Uisti sa, že prežívaš hodiny denne s hlavou sklonenou k zemi, hľadajúc Jeho tvár. Musíš byť novou ženou pre svojho manžela, aby chcel nasledovať svoje srdce a vrátiť sa domov! Pamätaj, že odišiel preto, lebo tvoj dom nebol postavený na skale. Bol rozdelený; bol zničený tvojimi slovami a tvojím správaním – inými slovami, tvojou svárlivosťou a aroganciou.

Poďme sa pozrieť na príslovia v Novom testamente. Jej vlastné ruky. „Múdrosť žien buduje si dom, hlúposť však vlastnými rukami ho búra.“ (Prís 14, 1) Dom vnútorne rozdelený. „Každé kráľovstvo vnútorne rozdelené spustne a nijaké mesto ani dom vnútorne rozdelené neobstoja.“ (Mt 12, 25)

Ale dom sa nezrútil. „A tak každý, kto počúva tieto moje slová a uskutočňuje ich, podobá sa múdremu mužovi, ktorý si postavil dom na skale. Spustil sa dážď, privalili sa vody, strhla sa víchrica a oborili sa na ten dom, ale dom sa nezrútil, lebo mal základy na skale.“ (Mt 7, 24-25)

Vbudovaní. „... hlavným uholným kameňom je sám Kristus Ježiš. V ňom celá stavba pevne pospájaná rastie v svätý chrám v Pánovi, v ňom ste aj vy vbudovaní do Božieho príbytku v Duchu...“ (Ef 2, 21)

Nech človek nerozlučuje. „On odpovedal: ‚Nečítali ste, že Stvoriteľ ich od počiatku ako muža a ženu stvoril a povedal: Preto muž opustí otca i matku a pripúta sa k svojej manželke a budú dvaja v jednom tele? A tak už nie sú dvaja, ale jedno telo. Čo teda Boh spojil, nech človek nerozlučuje.‘“ (Mt 19, 4-6)

Boh prisľúbil uzdravenie, útechu, ovocie perí. „Pre hriech lakomstva som sa hneval a bil som. Zakryl som si tvár a hneval som sa; on však šiel, odvrátený cestou svojho srdca. Jeho cesty som videl, uzdravím ho, budem ho viesť a dám mu útechu a jeho trúchliacim dám ovocie perí. Pokoj, pokoj ďalekému i blízkemu - hovorí Pán - ja ho uzdravím.“ (Iz 57, 17-19) „Veď azda preto odišiel na čas, aby si ho dostal navždy. Už nie ako otroka, ale oveľa viac ako otroka: ako milovaného brata, milého najmä mne – a o čo viac tebe - i podľa tela aj v Pánovi.“ (Flm 1, 15-16)  Hľadaj Boha, aby ťa zlomil a umožni Mu, aby ťa zmenil, aby keď (nie ak!) zmení srdce tvojho manžela, našiel manžel teba novú!

Bohu nič nie je nemožné!
Pán zmení srdce a vedie ho, kde len chce!

Osobná oddanosť: Poprosiť Boha, aby zmenil srdce môjho manžela a nestrachovať sa o slobodnú vôľu človeka. „Na základe toho, čo som sa naučila z Božieho Slova, sa zaväzujem dôverovať Pánovi, že zmení srdce môjho manžela. Rozptyľujem klamstvo, že môj manžel má slobodnú vôľu, a preto Boh nezasiahne ani neodpovie na moje modlitby. Namiesto toho verím, že vôľa môjho manžela bude nasledovať Boha a vráti jeho srdce naspäť domov.“

Ak si pripravená urobiť tento záväzok Bohu, tak, že KLIKNEŠ SEM ak súhlasíš, a si pripravená zdokumentovať túto časť tvoje Cesty k obnove, vo forme "Čo som sa naučila."

A ak chceš, aby ti bola pridelená ROVNAKO-ZMÝŠĽAJÚCA ePartnerka počas tvojej obnovy, buď si istá, že si vyleješ srdce v KAŽDEJ lekcii.