Minulý týždeň sme skončili odkazom na Príslovia 31, pamätajúc na ženu: „Sila a dôstojnosť je jej odevom a s úsmevom sa díva na budúci deň.“ ECAV V inej verzii sa píše: „Ako jej svedčia moc a krása za odev, tak s úsmevom sa díva na budúci deň“ KAT. V Ekumenickom preklade sa hovorí: „Tu Sila a dôstojnosť sú jej odevom, s úsmevom sa díva na nastávajúci deň.” (Príslovia 31,25).

Milujem sedieť a uvažovať, že náš Zdroj je nekonečný. Keď tak veľa počujeme o tom, ako sa vyčerpávajú zdroje, môžeme sa na tom usmievať, pretože vieme, že Jeho zdroje sa nikdy nevyčerpajú? Bez ohľadu na to, čo potrebujeme, či už je to láska alebo pohodlie alebo dokonca aj keď sú to peňažné potreby, On má nekonečnú zásobu, ktorú šťastne dá, keď je to v našom najlepšom záujme.

To je zmysel, však? Kedy z nejakého „čudného“ dôvodu sa nachádzame v nedostatku toho, čo skutočne potrebujeme - prečo veríme, že nám odopiera to, čo „potrebujeme“? Všetko, čo viem s istotou je, že čokoľvek to je, JE to, musí to byť, pre naše dobro, pre našu bezpečnosť, pre našu ochranu - niečo a nejakým spôsobom, ak nám nie je dané,  znamená väčšie DOBRO pre nás!

Práve dnes som čítala zápisník, v ktorom niekto spomínal, že stále má finančné ťažkosti a bola si istá, že keď začne odovzdávať desiatok, vyjasní sa to. Potom som prešla na čítanie chvály od jednej z našich služobníčok, ktorá si uvedomila, že jej zaneprázdnenie, ktoré ju nechalo vyčerpanú, bolo to, čo On použil, aby jej zabránil v mnohých neporiadkoch, do ktorých mohla byť zapojená a zapletená. Keď jej toto odhalil, povedala, že okamžite stratila „únavu“, ktorú cítila, aj keď bola stále rovnako zaneprázdnená.

Osobne som sa snažila pochopiť, prečo odopieral obnoviť moje zdravie. Stále viac a viac, takmer každý deň, musím priznať, že začínam rozumieť a vidieť, ako je to myslené pre moje dobro.

V prvom rade vidím, ako veľmi by bol môj život iný, bez toho, aby som zažila toľko požehnaní, ktoré som zažila kvôli svojmu zlému zdraviu. A tak, spôsobom, ktorý by si nikto z nás nevybral, kvôli môjmu zdraviu, mi dáva toľko takmer zabudnutých túžob môjho srdca. Napríklad, keby som bola celkom v poriadku, niet pochýb, že by som chodila, chodila, chodila. Z väčšej časti však veľa nevychádzam a pretože od prírody som domáci typ, radšej bývam v tichosti a nechodím von, je to skutočne pekné požehnanie.

Tiež úžasné je Jeho načasovanie. Keď som sa osobne (a naša služba) ocitla pod nedávnym útokom, bolo to práve v tom čase, keď sa ma rozhodol požehnať niečím, o čom som snívala toľko rokov! A keby to nebolo pre moje slabšie, ale zlepšujúce sa zdravie, toto dlhodobé nepredstaviteľné požehnanie by sa nikdy nestalo.

Ďalšia túžba, ktorú som mala veľmi dlhú dobu, o ktorej môžem byť menej diskrétna, nie je toľko cestovať. Bez môjho dobrého zdravia necestujem (prinajmenšom nie medzinárodne), takže tu je opäť iná túžba môjho srdca. Napriek tomu toto konkrétne požehnanie nie je pre mňa také, ako sa to *rozlieva na moju dcéru Taru. Kvôli môjmu zdraviu cestuje do zahraničia za mňa a pre našu službu.

Bezpochyby viem, že keby som cestovala s Tarou (alebo presnejšie ona so mnou), dynamika by bola úplne iná. Bezo mňa sa stala duchovne silnou mladou múdrou ženou, ktorá upútala pozornosť mnohých ľudí. Mala toľko vzácnych a špeciálnych príležitostí, ako sa podeliť o RMI a moju 14-ročnú obnovu, čo vyústilo do najcennejšieho ovocia. Tara hovorí, že po tom, ako sa podelí o našu službu, je často požiadaná a má príležitosť podeliť sa o svoje vlastné svedectvo, že nikdy nerandila (nikdy sa nedržala za ruku, ani sa nebozkávala). V súčasnosti je to niečo také zriedkavé - napríklad ako nájdenie perál ako sa hovorí v Prísloviach. A tiež, že sa rozhodla, že nebude študovať cesty sveta, ale namiesto toho študuje Jeho cesty, skrze Jeho Slovo. Mnohí sa z tohto rozhodnutia vysmievali, zosmiešňovali a obťažovali ju- ale teraz sú v úcte nad danou odmenou zo zažívania krajín a ľudí a za život po celom svete!

Drahá nevesta, o aký zdroj sa obávaš, že dôjde alebo došiel? Je to tvoje zdravie alebo financie alebo spoločníci? Bez ohľadu na to čo, ak si urobíš dosť času na to, aby si s Ním sedela dosť často, len rozprávať sa a počúvať, pritúliť sa a maznať sa, keď sa tá otázka objaví, tvoju myseľ okamžite zaplaví odpoveď. Začneš si uvedomovať, že On má nekonečné zásoby všetkého, čo ti s radosťou dá, keď je to v tvojom najlepšom záujme. Často po tom ako počkáš. A hoci budeš bez toho alebo aby si toho mala dosť, pravdou je, že On odopiera čokoľvek to je, aby ti namiesto toho dal a priniesol mnoho zabudnutých túžob tvojho srdca. Jednoducho to vyžaduje, aby si Ho požiadala ukázať ti ich.

P.S.

Drahá nevesta, „Ďakujem Bohu vždy, keď na teba myslím.“

U.P.S.

*prelievanie. Úžasný duchovný princíp je tento: Keď dáš, nie si jediná požehnaná. Zistíš, tak ako ja takmer každý deň, že aj tí, ktorí sú ti na blízko, sú požehnaní, „pretekanie“ je prelievanie. Čím bližšie k tebe, tým viac aj oni sú premočení požehnaniami. Lukáš 6,38 „Dávajte a dajú vám: mieru dobrú, natlačenú, natrasenú, vrchovatú vám dajú do lona. Lebo akou mierou budete merať vy, takou sa nameria aj vám.“