no najskôr 3 SVEDECTVÁ!

Manželstvo obnovené PO rozvode!!!!

Musím vám napísať a povedať, že s manželom sme sa minulý piatok opäť zosobášili!! NOVÉ OBRÚČKY a všetko!!!!!

Chvála nášmu Bohu, ktorý nás VŽDY vedie, aby sme triumfovali v Ježišovi Kristovi! Náš Boh je schopný vyslobodiť nás z čeľustí leva; som úplne presvedčená, že náš Boh je schopný urobiť to, čo prisľúbil!

Ďakujem vám za denné povzbudenia a za múdrosť a poradenstvo od Boha, ktoré ste zasiali do našich životov cez vaše knihy, videá, webovú stránku a prípravu, o ktorú ste sa podelili cez Slovo a svedectvo, aby som bola pripravená na dni, ktoré prídu. Vzrušene zažívam a očakávam, že sláva tohto domu bude väčšia, ako sláva predošlého! Náš Boh obnovuje. Bože, žehnaj Spoločenstvo obnovy! Náš Boh je naozaj Obnoviteľ z ruín, Opravár skazy našej generácie!

~Faith* v Nebraske, OBNOVENÉ

Manželstvo obnovené po 5-mesačnom oddelení!

Ďakujem ti tak veľmi za poslušnosť a za to, že si začala toto spoločenstvo. Naozaj mi veľmi pomohlo. Všetka chvála ide Bohu, nášmu Otcovi — moje manželstvo bolo obnovené iba po 5 mesačnom oddelení!!! Dala som si naspäť moju obrúčku, po tom, čo som si prečítala jej dôležitosť, no tento krát mi prsteň pripomínal, na koho sa mám sústrediť, na Ježiša!!!

Skoro po tom, ako som manžela úplne prenechala a dala som Pána na prvé miesto, manžel mi zavolal o 1 hodine ráno a spýtal sa ma, či by som nechala otvorené garážové dvere, lebo je na ceste domov!!!!! Bola som úspešná, lebo teraz dôverujem Bohu a zavádzam princípy, ktorým som sa naučila vo všetkých vašich knihách a a videách!!!!

Tak veľmi vám ďakujem!!!!

~Kitty* z Wisconsinu, OBNOVENÉ

Úžasné úspechy, ktoré viedli k obnove a viac!

Roky som bola zúfalá pokiaľ som nenašla Spoločenstvo obnovy — od roku 1995. Našla som vás cez iné spoločenstvo, ktoré uverejnilo vaše spoločenstvo ako alternatívu. Naučila som sa a čítala a zase čítala "Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo." Uvedomila som si, že som zneuctila Boha tým, že môj manžel a rodina bola prvoradá. Bola som skutočnou farizejkou, lebo som skutočne nemilovala Pána. A vtedy som si začala zatvárať ústa. Napísala som listy všetkým ľuďom s ktorými som sa rozprávala a povedala som im o mojich slabostiach a hriechoch (nie o mojom manželovi, lebo som vedela, že mojou prvou láskou musel byť Boh a nemôžem potešovať môjho manžela). Začala som vystavovať môjho manžela v očiach našej dcéry, lebo v minulosti som ho ničila poza môj chrbát, a povzbudzovala som ju, aby otca milovala bezpodmienečne.

Naučila som sa, že jediné, čo potrebujem, je Ježiš Kristus. Tiež som sa naučila, ako si mám naozaj vážiť manžela a moju rodinu (ktorú mi Boh dal a ktorú som začala uctievať nad Pána). Aké pravdivé, že môžeš vyhrať celý svet, no ak Pán nie je prvý, potom tvoja rodina nie je s tebou a to je dutá falošná existencia.

Uvedomila som si, že sa nevysmievam ani sa nepýtam otázky manžela a dôvod bol taký, že mi na tom viac nezáležalo. Cez modlitbu som sa naučila, že Boh otočil situáciu tak, ako On chcel a zmenil ma, aby som Ho chcela ešte viac. Bolo to prekvapujúce, lebo som nemusela žiadať, ani vyhrážať sa, ani kričať, tak ako som to robila predtým. Musela som manžela prenechať, byť ku každému milá a modliť sa (iba sa rozprávať a počúvať Boha-VEĽA). Boh vo mne vykonal veľké zmeny a stále ich vykonáva. Úprimne, mám pred sebou dlhú cestu.

Keď som sa začala meniť, a moje srdce očividne patrilo Jemu, Boh otočil situáciu. Keď sa manžel vrátil domov, musela som navštíviť miesta a robiť veci, ktoré on robil s ňou (DŽ). Vo vnútri som umierala. Bolo to veľmi bolestivé. Keby som nemala Encouraging videá, bola by som sa pod tlakom zlomila.

Stále mám tieto videá, no dala som ich aj iným ženám, aby im pomohli (začala som pomáhať druhým, a myslím si, že to bol hlavný dôvod, prečo sa veci v mojom vzťahu zmenili).  Kniha "Múdra žena buduje svoj dom" práve našla svoj nový domov pred dvoma týždňami u ženy, ktorá svoj dom zborila vlastnými rukami. Všetky tieto zdroje sú tak potrebné aj pre iné! Videá a "Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo" boli pre moju obnovu veľmi prínosné. Moja rada — "Zaobstaraj si tak veľa, ako môžeš!"

Môj manžel je doma viac, ako rok. Bolo to veľmi ťažké, lebo skúšky sú ťažšie a preto ma musel On zdokonaľovať. Dámy, nevzdajte sa. Chválim Boha, lebo manžel spí s rukami okolo mňa a drží moje ruky a stále mi hovorí, ako ma miluje. Chválim Boha, lebo bol čas, keď tieto veci nikdy nevyslovil. A čím viac som bola zamilovanejšia do Pána, tým sa môj manžel stával viac milujúcim a starostlivým, tak, ako Erin povedala, že sa to stane.

Tu je ďalší vzrušujúci detail —  som vydatá 25 rokov a predtým som prosila manžela, aby so mnou čítal Božie Slovo. Keď som sa zamilovala do Pána, videla som, čo sa s ním dialo!! Teraz ma niekedy zobudí a nalieha, aby som sa s ním modlila a čítala Bibliu. Teraz sa spolu modlíme a čítame každé ráno!! On číta a vysvetľuje mi Slovo a potom o sedem mesiacov neskôr (po tom, ako som prestala chodiť do kostola) Pán viedol môjho manžela do kostola!! Teraz už chodí rok. Vzdávam Bohu všetku chválu. Môžem ďakovať iba Bohu.

~Kelly v New Yorku, OBNOVENÉ

Nikdy si nebola

legálne vydatá—

 A teraz sa viac ako hocikedy predtým cítiš ešte viac sama!


Možno povedal, že ťa nemiluje, alebo si prišla na to, že je zapletený s druhou ženou alebo v niečom inom, čo môže byť ešte viac zničujúcejšie. Ale aj tak...

Bez ohľadu na to, ako sa cítiš—

musíš chváliť BOHA!

Napriek tomu, že sa na to necítiš, vedela si, že existuje kniha a spoločenstvo, ktoré je založené výhradne na tom, ako sa môžu naše životy zmeniť v okamihu, keby sme chválili Boha dokonca aj za ťažké a hrozné veci?

Teraz mi dovoľ povedať ti niečo, za čo je jednoduché CHVÁLIŤ BOHA—v súčasnosti si v OVEĽA, oveľa lepšej pozícii ako 99.9% žien, ktoré prichádzajú do nášho spoločenstva—ženy, ktoré sú legálne vydaté!!!

*To znamená—miesto, kde teraz si, je ÚŽASNÉ miesto!

PREČO?

Napriek tomu, že chceš, aby tvoj priateľ, alebo snúbenec stále s tebou žil, jeho neprítomnosť ti dá viac času, ktorý môžeš stráviť OSAMOTE s Pánom. Tiež ti dá čas, aby si ŠTUDOVALA a tvoja myseľ môže byť obnovená.

Niečo iné je tiež veľmi dôležité—oddelenie dá tvojmu vzťahu čas na UZDRAVENIE. Uzdravenie je pre vzťah veľmi, veľmi dôležité—je to životne dôležité.

A preto povzbudzujeme ženy, ktorých manželia odišli alebo ktoré manželia požiadali, aby odišli, aby NEKONTAKTOVALI svojich manželov.

Ak chceš, aby sa tvoj vzťah UZDRAVIL, NEKONTAKTUJ svojho priateľa alebo snúbenca.

Napriek tomu, že bude VEĽA dôvodov, prečo "cítiš," že ho musíš kontaktovať cez email, správu alebo krátky hovor, alebo správu po niekom inom (ako tvoje dieťa, priateľka, spolupracovník alebo člen rodiny) — ak uveríš tomuto pokušeniu, je to ako zoškrabnutie chrasty!

Chrasta, ktorá sa zoškrabne, viac krváca a zanechá jazvu, čo je v podstate znamená, že tvoj priateľ, alebo snúbenec alebo otec tvojich detí bude mať zlú spomienku, na ktorú nevieš zabudnúť.

Využi tento čas oddelenia, aby si študovala, čítala a sedela v prítomnosti Pána, aby ťa On mohol uzdraviť a pretvoriť. 

Boh ti dal OBROVSKÚ výhodu, tak ju vezmi a utekaj s ňou!

Neviete, že tí, čo bežia na štadióne, bežia síce všetci, ale iba jeden dosiahne víťaznú cenu? Bežte tak, aby ste sa jej zmocnili."— 1 Korinťanom 9:24

 *Tu je ďalšie požehnanie!

Napriek tomu, že vieme, že chceš obnoviť svoj vzťah A možno sa aj vydať, ty si v jedinej skupine žien, kde máš stále na VÝBER.

Tak veľa vydatých žien nám povie, že si PRAJÚ a CHCELI BY MAŤ voľnosť a vybrať si niekoho iného. No tieto ženy sú v legálnom vzťahu, ktorý urobili, no čo je dôležitejšie, Boh tomu svedčil. Táto záväzná zmluva bola ustanovená na ich ochranu a na to, aby im zabránila,  že sa pohnú dopredu. LEBO pre nich by to znamenalo cudzoložstvo. Ako Boh vysvetľuje v tomto verši:

Kým teda žije muž, budú ju volať cudzoložnicou, ak patrí inému mužovi. Ale ak muž zomrie, je oslobodená od zákona a nie je cudzoložnicou, ak patrí inému mužovi.”—Rimanom 7:3

Pravdou je, že ak sa žena vydá druhý alebo tretí, či dokonca ďalší krát, Boh sa na to VŠETKO pozerá ako na cudzoložstvo. A cudzoložstvo prichádza s dlhým zoznamom následkov, z ktorých ženy trpia a sú nútené s nimi žiť (a muži tiež) po zvyšok života.

“Hľa, vrhnem ju na lôžko bolestí a tých, čo s ňou cudzoložia, do veľkého súženia, ak nebudú robiť pokánie z jej skutkov”—Kniha zjavenia 2:22

Ak si bola predtým vydatá no žila si s týmto súčasným mužom, máme dobrú správu! Teraz, keď viac nežijete spolu, viac nie si cudzoložnica!! Viac nebudeš trpieť následkami, ktoré sa predtým na teba vzťahovali!

No hlavný dôvod na vysvetlenie následkov cudzoložstva je, aby sme ti pomohli porozumieť, že keď sa vydáš, v stávke je veľa. Znamená to, že do manželstva musíš vstúpiť s pochopením, že neexistuje ŽIADNY plán B.

Bez ohľadu na to, čo sa stane, ak si raz legálne vydatá, NIKDY nie si slobodná, aby si mohla odísť a vziať si nového manžela. Samozrejme, veľa ľudí tak robí, veľa ľudí sa znovu vydá, no tiež žijú s následkami. Či sa pokúšajú ukryť predchádzajúce manželstvá alebo nie, následky cudzoložstva sú tu.

Preto ti chceme s radosťou povedať, že si v lepšej situácii ako 99.9% žien, ktoré prichádzajú do nášho spoločenstva, a ktoré SÚ legálne vydaté.

Ty máš v postate SLOBODU a môžeš odísť zo svojho súčastného vzťahu a začať ČERSTVÝ a NOVÝ!

NIE, neutekaj, aby si si našla HOCIJAKÉHO muža, no zastav sa, aby si sa NAUČILA a ŠTUDOVALA a ZACHRÁNILA seba samú a svojho budúceho manžela—muža, ktorý sa bude chce zaviazať do vášho vzťahu, a tak ste obaja ochránení legálne aj duchovne. 

Našim cieľom je uistiť sa, že budeš mať vysokú cenu a budeš si vyberať z najlepšieho—NAJLEPŠÍ môže byť aj ten muž, kvôli ktorému si prišla sem a hľadáš obnovu vášho vzťahu!! Boh nám túži dať to, po čom túži naše srdce!

"Hľadaj radosť v PÁNOVI a dá ti, za čím túži tvoje srdce"—Žalm 37:4

Kľúčom k tomu, aby si dostala túžby svojho srdca, tak, ako môžeš vidieť v tomto verši, je, keď hľadáš radosť v PÁNOVI. Uisti sa, že nepremeškáš tento bod, lebo smutné je, že toľkým ženám tento bod unikne a vtedy sa ocitnú v pozícii, že naháňajú mužov, ktorí ich využili a zneužili. Zaslúžiš si viac!!!

Chceme ťa povzbudiť, aby si sa sústredila a uvedomila si, aká si TY výnimočná a to znamená—NIKDY by si sa nemala USPOKOJIŤ s niekým, kto nie je dosť dobrý na to, aby si ťa zaslúžil!

A bez ohľadu na to, čo každá jedna z nás urobila v minulosti, Jeho krv môže zakryť všetky naše hriechy, keď Ho jednoducho požiadame, aby nám odpustil A ešte úžasnejšie, On chce použiť naše hriech na našu výhodu!

Boh nám povedal, "Hovorte k srdcu.. a volajte mu, že sa skončilo jeho otroctvo a je odčinená jeho vina, že dostal z PÁNOVEJ ruky dvojmo za každý svoj hriech. ”—Izaiáš 40:2 

ALE toto požehnanie sa stane IBA AK si ochotná vstúpiť cez tesnú bránu, ktorú sme ti odhalili. Aby si nasledovala Cestu k obnove, k čomu vyzývame KAŽDÚ jednu ženu bez ohľadu na to, či je žena legálne vydatá, alebo oddelená alebo dokonca rozvedená.

 "Aká tesná je brána a úzka cesta, čo vedie do života, a málo je tých, čo ju nachádzajú!"—Matúš 7:14

NOVÉ, ALE OSUDOVÉ SPOLOČENSKÉ TRENDY

Ženy utekajú preč od vydaja. Niektoré veria, že sa nechcú vydať, zatiaľ čo iné sa jednoducho rozhodnú žiť spolu, lebo priateľ sa nechce ženiť.

Toto je jeden z najrýchlejšie rastúcich trendov v našej spoločnosti, no tiež má veľa katastrofálnych následkov. Napriek tomu, že to, čo sa stalo tebe, sa zdá ako niečo hrozné, Boh to použije na DOBRÉ!!

Ako cudzoložstvo, keď žijú tak, akoby boli legálne zosobášení, má veľa zničujúcich následkov—a zdá sa, že VŠETKY dopadajú na ŽENY—a nič na mužov! Uvedomila si si to?

Ak v podstate žiješ, akoby si bola vydatá, no bez toho, aby si bola legálne vydatá, odstraňuje to zabudovanú OCHRANU, ktorá je poskytovaná ženám, ktorú SÚ legálne vydaté.
Napriek tomu, že sa naše spoločenstvo vždy sústredí na duchovnú stránku vo všetkom, veľmi často vidíme tie isté princípy a ich následky.

Z väčšej časti, zabudovanú ochranu, ktorú ty legálne nedostávaš (lebo nie si legálne vydatá), tiež ju nedostávaš ani duchovne.

Dovoľ, aby som ti uviedla príklad, aby si to mohla lepšie pochopiť. V súdnych procesoch na súdoch dneška v USA, väčšina prípadov je podávaná ŽENAMI, ktoré hľadajú pomoc alebo spravodlivosť, keď ich "partner" alebo priateľ, či snúbenec využije. 

NANEŠŤASTIE, skoro vo VŠETKÝCH prípadoch, muži z toho vyviaznu bez toho, aby museli platiť odškodné! A to preto, lebo neexistuje nič, čo by ich legálne viazalo a ani žiaden zákon, ktorému by sa muž zodpovedal a ktorý by ho prinútil, aby veci napravil!!! Naše zákony na ochranu žien sú postavené tak, že ochraňujú ženy IBA vtedy, keď sa manželstvo stane legálnou zmluvou. 

Nezastávame ani nepovzbudzujeme A presnejšie silne odradzujeme ženy, aby nepoužívali súdny systém, na získanie spravodlivosti, chceme to použiť iba ako prirovnanie. Prišli sme na to, že kvôli tomuto vidíme tak veľa vzťahov, ktoré nenapredujú u toľkých žien—žien, u ktorých sme neskoršie prišli na to, že nikdy neboli legálne vydaté. A to nás viedlo k tomu, že sme sa začali v našom dotazníku PÝTAŤ, či sú ženy "legálne" vydaté a preto bola napísaná táto lekcia.

Tiež pevne veríme, že manželstvo by nemalo byť iba legálnym kontraktom, ale podmienkou srdca Už roky vieme, kvôli intenzívnemu študovaniu Božieho Slova, že On ustanovil zákony, duchovné zákony, z ktorým máme tie isté výsledky, dobré alebo zlé, keď sa rozhodneme, že ich budeme nasledovať, alebo ignorovať.

Zákony v našej krajine sú postavené tak, aby ochránili a požehnali tie, ktoré sa rozhodnú, že ich budú nasledovať. Tie isté zákony, ktoré si ľudia vyberú, či ich porušia, alebo budú ignorovať (veľmi často preto, lebo o nich nevedia), a to spôsobí katastrofálne následky. 

PRAVDA je to, čo ťa VYSLOBODÍ!

Tu je úžasný prísľub, ktorý chceme, aby si prijala.

“Ak ostanete v Mojom Slove...poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí."”—Ján 8:31-32

Gate Vstúp úzkou bránou

Teraz je čas, aby si ŽILA PRAVDU s cieľom, aby si mohla vojsť cez úzku bránu, ktorá ťa privedie k obnove!!

Keď prechádzame vyhodnotením manželského dotazníka, jednu vec, ktorú vidíme u žien, ktoré neboli nikdy legálne vydaté je, že svojho partnera nazývajú svojim manželom a ich vzťahmanželstvom.

Naozaj na tom záleží?

ÁNO. Za účelom, aby si vstúpila úzkou bránou, ktorá vedie do života a k tvojej obnove, je veľmi dôležité, aby si začala hovoriť a písať a myslieť IBA na to, čo je pravda.

Nehovor, ani nepredstieraj, že ste boli zobratí. Lebo..

• Nezaslúžiš si mať napodobneninu alebo neplatné manželstvo. Zaslúžiš si svadbu a naozajstný svadobný prsteň a muža, ktorý sa bude strachovať, že ťa môže stratiť, a preto bude utekať k oltáru a vezme si ťa!

• Zaslúžiš si muža, ktorý ťa ocení a bude sa o teba starať ako o princeznú, ktorou si!

• Zaslúžiš si Božiu ochranu a "ochranu súdu," keď nabudúce vstúpiš do milujúceho a trvajúceho vzťahu!

• Musíš vstúpiť cez úzku bránu a nájsť obnovu, ktorú ti Boh chce dať!!

UZAVRETIE

1. Daj Bohu a sebe ČAS na duchovnú premenu!

2. Boh chce zvýšiť latku, aby nie hocijaký muž mal príležitosť, alebo bol schopný sa porovnávať a napokon vyhrá tvoju ruku v manželstve— A bude s tebou zaobchádzať ako s princeznou, lebo Boh ťa chce zmeniť na princeznú!!

A tak využi tento čas a študuj, čítaj a seď v prítomnosti Pána a tak ťa On bude môcť uzdraviť a pretvoriť.

PAMÄTAJ, čo sme povedali—Boh ti dal OBROVSKÚ výhodu, zober ju a utekaj s ňou!

Neviete, že tí, čo bežia na štadióne, bežia síce všetci, ale iba jeden dosiahne víťaznú cenu? Bežte tak, aby ste sa jej zmocnili."— 1 Korinťanom 9:24

“...a poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí" —Ján 8:32

Teraz je čas, aby si KLIKLA SEM a vyliala si svoje srdce pred Pánom a do denníka "Čo som sa naučila."