DEŇ 23 kapitola 17 "Postaviť sa Proti Mne"

no najskôr svedectvá o obnovených manželstvách
zobraté z 

Slovo SVOJHO Svedectva

WOTT. SLV

Obnova v Arizone!!

Erin, pred dvoma mesiacmi si mi láskavo odpovedala na email, v ktorom som mala otázky, napriek tomu, že som nemala tvoje knihy a nebola vašou členkou. Povedala som ti, že s manželom nasledujeme Kresťansko-hinduistické náboženstvo—ty si mi jemne povedala, že Pán nás všetkých miluje a že obnoví naše manželstvo, aj keď nie sme Kresťania, a to mi dalo povzbudenie a ubezpečenie, ktoré som potrebovala, aby som spoznala Ježiša. Ďakujem ti, že si mi pomohla a neposlala si ma preč—chcem, aby si vedela, že si otvorila dvere k môjmu osobnému vzťahu s Ježišom—ĎAKUJEM TI. A to, že si bola neoblomná, že je to Božia vôľa a nie vôľa môjho manžela, to bolo veľmi dôležité.

S manželom sme sa oddelili pred deviatimi mesiacmi. Bola to veľmi škaredá a bolestná záležitosť. Donútil ma, aby som opustila náš dom (to bolo ako nôž do môjho srdca). Všetko, čo bolo na našom živote a vzťahu dobré, bolo zrazu zlé a škaredé.

K Bohu som sa otočila po dvoch týždňoch a uvedomila som si, že Boh odpovedá na moje modlitby a začína uzdravovať náš vzťah. Nanešťastie som začala chodiť k poradcovi a s manželom sme hovorili o násilí a veciach podobných. Mala si pravdu o poradcoch, lebo napriek tomu, že som cítila, že keby nemám môjho poradcu, tak zomriem, no všetko čo z poradenstva vyplývalo, bolo beznádejné, viac bolestné a úplne bez lásky! Namiesto pomoci, výsledok bol opačný—odlúčenie. Ďakujem, že si zdôraznila tento veľmi dôležitý bod—nemôžem poprieť pravdu, že Boh a Jeho láska a Jeho Slovo vylieči všetko.

Iba pred dvoma mesiacmi som dostala tvoju knihu Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo a Pracovnú knihu pre ženy Múdra žena. Musím povedať, že som veľmi zápasila s obsahom týchto kníh, no uvedomila som si, že je to pravda a keď som pokračovala v čítaní, cítila som, že som zlomená. To bolo dobré, lebo som nikdy nezažila taký pokoj. Žiadne množstvo kníh z filozofie, vysvetľovania ani ničoho iného by mi nikdy nedali takýto pokoj.

Veci sa naozaj začali v našom vzťahu meniť, keď som sa manželovi priznala, že som bola svárlivá žena (iba pred dvoma týždňami). To bol bod zlomu. Mohla som cítiť jeho slzy na druhej strane telefónu. Vykríkol, "Nikdy som si nemyslel, že by si toto mohla povedať. Neverím, že toto počujem." Potom povedal niečo, čo ma trochu bolelo, no súhlasila som s ním a odovzdala to Bohu.

Po tomto rozhovore sa ma spýtal, či by som ho chcela prísť navštíviť a stráviť s ním nejaký čas. V tú noc sa priznal, že sa čudoval, prečo vlastne neprišiel a nezobral ma nastálo! Ponížene a nesmelo nabral odvahu a povedal (to sa vôbec nepodobalo povahe môjho manžela), že tomu vôbec nerozumie no "VIE," že musíme zachrániť to, čo máme a budovať na tom. Povedal, že nevie, na čom stojím ja, lebo vedel, že mi veľmi ublížil (po prvý krát vyjadril svoje pocity a ospravedlnil sa) no dúfa, že to dokážeme. Spýtal sa ma, čo si o tom myslím (nevedela som, čo povedať, iba som súhlasila!).

Prv, ako skončím, chcem sa podeliť o zodpovedané modlitby:

Rozprávali sme sa hodiny cez telefón a každý styk bol čistý, s rešpektom, nevinný. Bola som v nemocnici, keď sme sa odlúčili, no jeho to nezaujímalo. A pred týždňom, keď som mu povedala, že mám komplikácie, veľmi sa zaujímal a chcel vedieť každý detail a kázal, aby som mu zavolala s výsledkami po mojej návšteve u lekára. Keď som tak urobila, bol veľmi pozorný a súcitný—taký kedysi býval. Chvála ti Bože za tvoju lásku a nehu!!

Veľa, veľa iných konkrétnych modlitieb bolo vypočutých: Žiadala som Boha, aby ma urobil nevinnou v manželových očiach (lebo ma vinil úplne zo všetkého) a Boh tak urobil. Povedal mi, že si uvedomil, že to nebola moja chyba, že sme robili to, čo sme najlepšie vedeli. Úplne mi to vyrazilo dych—veľmi uzdravujúce.

Tiež som Boha požiadala, aby mi manžel začal znovu dôverovať, tak, akoby mal manžel dôverovať manželke spôsobom, ktorý potešuje Pána. Môj manžel mi povedal veľa osobných vecí a povedal, "Dúfam, že ti nevadí, keď ti toto všetko rozprávam, no ty si jediná, komu môžem dôverovať a podeliť sa o tieto veci." Toto bolo po tom, ako úplne stratil dôveru vo mňa vo VŠETKOM a ja naozaj myslím vo všetkom.

Požiadala som Boha, aby zmenil jeho srdce, aby ma miloval—pred troma týždňami začal so mnou flirtovať!!!

Požiadala som Boha, aby nás vyliečil a obnovil. Môj manžel povedal, že cíti, že je čas, aby sme sa začali spolu liečiť v našom vzťahu!!!!

Požiadala som Boha, aby zmenil manžela na takého, akého ho On chce mať, a na manžela, akého ho On chce mať pre mňa. Môj manžel mi povedal, čo by mohol zmeniť—veci, o ktorých som si myslela, že nikdy nezbadá—a ja som nemusela povedať ani slovo!!!!! Boh je úžasný a láskavý a jemný a veľmi štedrý.

Prosím, vedzte, že som bola pripravená vzdať to (bola som raz za, raz proti) no hlavne v súčastnosti. Dokonca som v mysli konala tak, že som vypĺňala papiere o rozvod a skončila som s touto bolesťou a zranením—tieto myšlienky som mala predtým no bola som pripravená konať na základe nich, a bolo to bez hnevu—no napriek tomu—nevzdajte sa!

Prišla som s riešením, že Boh chce pre nás obnovu (mala som konflikt o Božej vôli) no to mohlo trvať roky, aby som počula tieto slová a pozrite, do týždňa som dostala telefonát, že "nechce stratiť to, čo má" a že nechce nikoho iného (nevera medzi nami nebola, no cítila som z vecí, ktoré povedal, že by mohla byť—modlila som sa k Bohu za ohradu z tŕnia, pre istotu!).

Už som sa zmienila, že bol vo mne konflikt, či je toto božia vôľa a môj manžel mi dával všetky dôvody, aby som si myslela, že som sebecká, keď sa pokúšam udržať toto manželstvo—že to ide v rozpore s tým, čo potreboval v jeho živote a kariére. Potom som sa naučila, že ho musím nechať ísť a to som urobila!!! Bolo to ťažké, kým som si neuvedomila, že ho môžem nechať ísť, no nemusím sa vzdať záväzku, ktorý mám s našim manželstvom a byť stále otvorená pre obnovu. Môj manžel na základe "svojej vlastnej vôle" prišiel späť a uvedomil si, že chce byť so mnou (po tom, ako Boh otočil jeho srdce). Prosím, verte, že som s ním vôbec nemanipulovala ani nerobila nič nečisté—všetko prišlo od Boha—iba Boh mu mohol ukázať, čo urobil—iba Boh je za toto zodpovedný.

Modlila som sa k Ježišovi, aby odstránil moje a manželovo kamenné srdce a nahradil ho Jeho srdcom, srdcom z tela, a naplnil ho Jeho Slovom, vzhľadom, vzorom a spôsobmi. Srdce môjho manžela sa dramaticky zjemnilo. Do mesiaca som videla zmeny—ďakujem ti, Ježiš—dokonca aj povedal po prvom týždni, keď som sa za to modlila—uvedomil som si, že som si zatvrdil moje srdce, lebo som nechcel, aby mi niečo stálo v ceste." O týždeň neskôr povedal svojmu priateľovi, ktorý neverí v Boha, že "nedokážem byť v okolí ľudí, ktorí sú neveriaci." Nielenže toto nikdy predtým nepovedal, no pred deviatimi mesiacmi odišiel od Boha. Nieje to úžasné?

Chcem, aby všetci vedeli, že toto všetko prišlo od muža, ktorý mi opakovane, nahnevane, nehanebne, no tiež úprimne a s pokojom hovoril, že ma viac nemiluje, že so mnou viac nedokáže žiť—že konečne porozumel a prijal to, že napriek pokusom, aby bol náš vzťah funkčný, vyberá si nový život, OSAMOTE, navždy a na isto vie, že to je tá správna vec. Chvála Bohu! Ďakujem Ti, Ježiš!!!! Teraz sa manžel sťahuje domov! Ďakujem vám za modlitby. Buďte požehnaní.

Každému ďakujem za modlitby. Tiež sa budem modliť za druhých—prosím, stále sa za nás modlite. 

Opäť—ĎAKUJEM. ĎAKUJEM. ĎAKUJEM. BUĎTE POŽEHNANÍ AJ VAŠE RODINY.

P.S. Myslela som si, že som všetko vyskúšala—nikdy som si nemyslela, že by to mohlo prísť z Božieho Slova. Tvoje knihy  sú úplným požehnaním—ďakujem vám obom za to, že ste odovzdali svoj život pre tento účel—robíte úžasnú službu pre Boha a všetkých ľudí. Nech vás Boh žehná. Ďakujem Ti, Bože.

Obnovené manželstvo v Missouri!!

Erin, chcem ti povedať, že moje manželstvo je obnovené—zrazu!

Posledný májový týždeň iba pred deviatimi týždňami mi manžel povedal, že sa so mnou rozvádza, že je niekto, s kým si možno začne vzťah a že ma viac nemiluje!!

Volala som k Bohu o pomoc. Potom mi jeden muž poslal stručný email na moju žiadosť o modlitbu a povedal mi o vašej stránke. Dostala som tvoje knihy a začala som meniť môj život okamžite (s Božou milosťou). Môj manžel to spozoroval a povedal, že som hlúpa a moja rodina si myslela, že som úplne šialená. (Môj otec sa doteraz so mnou nerozpráva.)

Krátko po tom, ako som dočítala Múdru ženu sa môj manžel rozhodol, že ma neopustí a nikdy nemal aféru!!! Toto nehovorím preto, aby som zahanbila manžela, no musím to povedať, lebo to poukazuje na to, že čo hovoríš v svojich knihách je pravda!!! Vidíš, môj manžel mi jednu noc povedal (po tom, ako som otvorila moje ústa a hádala sa o nejakú banalitu—stará ja!) že ho už fyzicky nezaujímam a že čoskoro začne intímne žiť s tou druhou vydatou ženou.

Keď som to počula, modlila som sa k Bohu, lebo som nevedela, čo urobiť. Môj manžel povedal, že bude spať na gauči, no potom ako som si v pracovnej knihe prečítala, že sa stále musím manželovi ponúknuť, povedala som mu, že to bude ok, ak bude spať v našej posteli, aj keď povedal všetky tieto veci. Stále som tu bola pre manžela a verím, že toto bol JEDINÝ dôvod, čo zabránil, že namal fyzickú aféru! Chvála Pánu Bohu Všemohúcemu!!!!

Táto vyhrážka bola taká reálna Erin. Prosím, daj vedieť aj ostatným, aké je nevyhnutné byť manželovi fyzicky nablízku. To bol najväčší faktor v našej rýchlej obnove.

Verila by si, že ma teraz manžel chváli v práci a rád iným hovorí, že je vodcom našej rodiny. Hovorí, že ak neveria, nech mi zavolajú a ja s tým budem súhlasiť. AMEN!!!!

Teraz hľadám Boha so všetkými mojimi potrebami a žiadam, aby Pán hovoril k môjmu manželovi. Vyhrala som bez slov!!!! JE NAVŽDY VERNÝ!!!!

Čaká nás dlhá cesta, no VIEM, že Nebeský Otec denne pracuje v našich životoch.

Táto obnova bola taká náhla. Moje manželstvo sa otočilo za 24 hodín po tom, ako som sa konečne modlila bez POCHYBOVANIA, že to odovzdávam Bohu a dovolím MU, aby nás obnovil, keď On bude chcieť.

Chvála Bohu za to, že ti dal tieto silné slová, a že ti ukázal tieto verše, aby si sa o ne mohla podeliť s inými. Ja sa delím o tvoju stránku so všetkými, ktoré chcú počúvať. Poznám 4, alebo 5  žien, ktoré tiež veria v obnovu, lebo som im o tom povedala. Keby ti nebol Pán dal tieto slová, nestáli by za svoje manželstvo. Chvála Bohu.

Mala som 3 alebo 4 žiadosti, aby som sa podelila o moje svedectvo na ich stránkach a povedala som, že iba vtedy, ak sa UISTIA, že Boh je jediný, kto si zaslúži chválu za tento zázrak!!!

Erin, ďakujem ti za tvoju vieru k nášmu Otcovi. Pán mohol cez teba konať, aby si ma priviedla naspäť k NEMU: Akého úžasného Boha máme.

Tešíme sa s tebou. Je požehnanie vidieť Jeho zľutovanie v skutkoch, keď nás priťahuje bližšie k Sebe a robí nás viac podobnými Jemu!! Aké privilégium naučiť sa poslušnosti, cez utrpenie!

Z oboch strán nás obklopujú tí, ktorí odbočili z pravdy. Aký úžasný je Boh, keď nám dovolí podeliť sa o Jeho vernosť, cez Jeho milosť, ktorú udeľuje na tých, ktorí Ho oddane hľadajú.

Ďakujem ti, že si sa podelila o svoje svedectvo a za tvoju vernosť v službe druhým. Kniha zjavenia  12.11: "Ale oni nad ním zvíťazili pre Baránkovu krv a pre slovo svojho svedectva; a nemilovali svoj život až na smrť"

 

Modlila sa za DŽ!

Čítala som piatkové Otázky a odpovede o modlitbe za DŽ a tak som sa rozhodla, že by som sa mala modliť za DŽ môjho manžela. Konkrétne som Boha požiadala, aby jej pomohol vrátiť sa k svojmu manželovi a aby jej manžel odpustil. Môj manžel odišiel na druhý deň. V sobotu sa presťahoval k nej. NA ĎALŠÍ DEŇ v nedeľu mi zavolal a povedal, že ona odchádza naspäť k svojmu manželovi!! Chvála Pánovi!!! 

Po prvý krát som si uvedomila, že ona naozaj miluje svojho manžela! Môj manžel sa vrátil naspäť domov a potom ma požiadal, či by som s ňou hovorila. Urobila som to a ona sa za všetko ospravedlnila!!!! Povedala som jej, že sa za ňu budem modliť a aj za jej manžela. Potom som jej poďakovala, že so mnou hovorila a ona mi poďakovala za vypočutie!!!

Môj Boh urobil dokonca aj našich nepriateľov, aby boli v pokoji s jeho ľudom!! Tak, ako to hovorí verš. Chvála Bohu!! Ďakujem vám, že hlásate dobrú novinu a že je Boh schopný a ochotný uzdraviť manželstvá a naše životy!!

Manželstvo obnovené v Kentucky!

V októbri ma opustil manžel. Druhá žena v tom nebola. No môj manžel pracoval s jednou ženou, ktorá bola jeho sekretárka, bola kontroverzná a rada spôsobovala problémy medzi mnou a manželom. Robila dobrú prácu a môj manžel sa stal na nej závislý, a mne sa zdalo, akoby prebrala moje miesto, bola jeho dôverníčkou. Veľmi ma to bolelo a keď jej manžel na narodeniny poslal drahú kyticu kvetov a nepovedal mi o tom (dozvedela som sa to od iných), reagovala som tak, ako som nemala. Už som veľa krát reagovala nevhodne, keď s ním cestovala na stretnutia v našom meste, atď. Myslela som si, že toto by sa nemalo stať, lebo som s tým nesúhlasila! Aká hlúpa. Naša manželská situácia sa vyostrila do konca októbra, keď ma opustil a požiadal o rozvod!

Bola som zničená. Môj syn bol zničený, no môjho manžela to nezaujímalo. Urobila som všetko nesprávne: s inými som sa rozprávala o našej situácii, synovi som rozprávala o našej situácii, volala som manželovi, hádala som sa s ním, v podstate všetko zlé!!! Tiež som bola Farizejka a chodila som do kostola s mojim synom a nemala som problém plakať na verejnosti, aby každý videl moju bolesť!!

Začiatkom decembra si objednala knihu Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo a začala som uplatňovať niektoré princípy. No myslím, že som nebola dostatočne zlomená a stále som sa s manželom hádala robila veci nesprávne.

V januári som si objednala pracovnú knihu pre ženy Múdra žena a ten istý deň, keď mi prišla kniha som spadla a zranila si chrbát a musela som zostať na posteli asi týždeň (spolu s mojou knihou)!! Keď som si prečítala Múdru ženu, začala som robiť veci lepšie: prestala som volať manželovi a začala som tieto veci, ktoré som chcela, aby manžel vedel,  hovoriť Pánovi Ježišovi Kristovi. 

Keď bol môj chrbát v poriadku, môj otec utrpel vážnu porážku a ja som trávila hodiny v nemocnici s ním (spolu s mojou knihou Múdra žena ). Môj otec krátko na to zomrel.

Môj manžel je riaditeľ pohrebníctva. A tak som mu musela zavolať. A to sa stalo práve vtedy, keď bol na ceste do nemocnice, aby nás navštívil.

Počas tejto návštevy, pohrebu bol môj manžel so mnou a všetko bolo v poriadku. No okamžite po pohrebe sa začal vzďaľovať. V tom čase som si objednala kazety ‘Be Encouraged’. (Všetky videá som chcela naraz, no nemohla som si ich dovoliť.) Počúvala som ich bez prestávky!! S kazetami a posilou zo všetkých princípov, ktoré sú v OTM a Múdrej žene som bola konečne schopná nechať túto situáciu a dovoliť Bohu, aby za mňa konal. A On to urobil!!!

Môj manžel mi začal volať!!! Najskôr sporadicky, potom každý deň! Potom odišiel z mesta. Verili by ste, že mi zavolal tri krát počas jeho trojdňovej exkurzie mimo mesta?!

Keď sa vracal, zavolal a spýtal sa, či môže prísť. Boli sme intímni kvôli rade, ktorú som našla vo vašom materiály. A potom opäť. Potom zavolal a pozval ma na večeru. Potom chcel ísť von  a pozerať zápas a grilovať vonku. Ďalší deň prišiel do kostola s našim synom (ktorý ho vyzdvihol), ja som meškala. Tú istú nedeľu mi povedal, že sa vracia domov!!! Chvála Pánovi!!! A vtedy mi požiadal, aby som s ním išla na zápas do Filadelfie. Samozrejme som povedala, že pôjdem!!! Mali sme sa úžasne!!

Už to budú dva týždne, čo sa vrátil domov!!! Obaja sme šťastní, že sme spolu!! Sekretárka, ktorá spôsobovala veľa problémov si hľadá inú robotu!! (Prosím, modlite sa, aby si ju našla!!!) Modlila som sa modlitbu ohrada z tŕňov okolo nej a môjho manžela, lebo som vedela, že napriek tomu, že nežije v cudzoložstve, ona mala na neho zlý vplyv.

Boh je tak, tak, tak DOBRÝ!!!!

Je to záležitosť čakania na Jeho správny čas, naša poslušnosť a dovolenie, aby to ON urobil namiesto toho, aby sme sa my pokúšali prevziať situáciu a obnoviť naše manželstvo!!!

Vaše materiály mi pomohli priviesť manžela domov!!! Veľmi vám ďakujem!! Prosím, nepíšte moje meno, no určite použite moje svedectvo!!!

Manželstvo obnovené po 5-mesačnom odlúčení!!!

Ďakujem ti tak veľmi za poslušnosť a za to, že si začala toto spoločenstvo. Naozaj mi to pomohlo. Všetka chvála ide Bohu nášmu Otcovi. Moje manželstvo bolo obnovené po 5-mesačnom odlúčení!!! Môj manžel zavolal v stredu v noci a spýtal sa, či nechám otvorené garážové dvere, lebo bol na ceste domov!!!! Fungovalo to, lebo som teraz dôverovala Bohu a zavádzala princípy, ktoré som sa naučila. Tak veľmi ďakujem!!!!

Manžel doma v Kalifornii—rozvod zastavený!

Stalo sa veľa vecí odkedy sa so mnou jedna online kamarátka podelila o vašu stránku ( a tiež mi poslala Erininu OTM knihu a pracovnú knihu Múdra žena).

Keď sa manžel vrátil zo štvormesačného tréningu toto leto, povedal mi, že mal aféru a že sa zamiloval do inej ženy. Dôrazne mi povedal, že naše manželstvo sa "už nedá opraviť!" Tak po prosení a skúšaní som dala na jeho vôľu (modlila som sa a plakala k Bohu).

Ten pondelok som našla vašu stránku. Napísala som žiadosť o modlitbu. V utorok sa manžel vrátil domov a citovo sa zrútil! Tá žena, s ktorou bol zapletený, povedala, že musí ukončiť túto aféru a že on by mal pracovať na záchrane svojho manželstva!!! Môj manžel na to nebol pripravený!!!! Prišiel ku MNE a ja som ho utešila vo všetkej zmätenosti, ktorú cítil. 

O týždeň a pol neskôr môj manžel išiel do Kresťanskej poradne. Spýtala som sa ho, ako to išlo. Žiadne zmeny v citoch voči mne alebo jej? Odpovedal "nie." Toto vyzvedanie otvorilo dvere, aby mi povedal viac detailov, ako som chcela počuť o jeho cudzoložnom vzťahu. A to spôsobilo, že som si naozaj začala myslieť, že naša situácia je beznádejná. S tým všetkým, čo povedal, som cítila, že nikdy nebudem ten typ ženy, o ktorom si myslel, že chce. Bolo to skončené! (Moja rada je, NIKDY sa nepýtaj. Keď je manžel vedený diablom, to čo budeš počuť, bude zlo a klamstvá, čo spôsobí strach a porážku!) No napriek tomu na ĎALŠÍ DEŇ povedal, "Neviem, no nedokážem ísť cez rozvod!! Nedokázal by som sa vysporiadať so všetkými negatívnymi zmenami, ktoré by oboch zasiahli!

Môj manžel je doma a chce pracovať na zlepšení nášho manželstva!!! Bohu patrí VŠETKA CHVÁLA!!

Manželstvo obnovené po tom, ako pomohla dvom ďalším!!

Od manžela som bola odlúčená 16 mesiacov počas nášho 23 ročného manželstva. Boha som hľadala od začiatku. Boh ma viedol do troch spoločenstiev, po tom, ako som sa modlila za Jeho vedenie. Dostala som vašu knihu a horlivo som ju čítala. A tiež som toto učenie odovzdala iným ženám, ktoré Boh ku mne doviedol. Pozerala som, ako Boh obnovil dve manželstvá žien, ktoré čítali vašu knihu. Jedna z týchto žien vás kontaktovala a chcela knihu preložiť do španjelčiny.

Denne som čítala vašu webovú stránku, kvôli povzbudeniu na tento ceste. Objednala som si vaše kazety a keď som ich počúvala, bola som veľmi povzbudená. Je to o poslušnosti a zomretí telu. Počas týchto šiestich týždňov som bola veľmi udretá. Princípy, ktoré učíte mi ukázali, že Božie Slovo bol meč, ktorý som používala na porazenie všetkých útokov.

Zrazu mi v nedeľu zavolal manžel a spýtal sa ma, či by som neprišla v pondelok, aby sme sa porozprávali. V pondelok mi povedal, že chce PRÍSŤ DOMOV!! Boh dovolil, aby všetko stratil, dokonca aj jeho zdravie. Odsťahoval sa z domu DŽ a v utorok ráno sa vrátil k svojej rodine!!!

Domov prišiel zranený, no Boh ešte neskončil. Prvý deň, keď bol doma som mu dávala prvú pomoc na jeho päty, kde ho poštípali mravce. Keď som to robila, myslela som na Ježiša, ako umýval svojim učeníkom nohy. Považovala som to za časť.

Boh mi pred časom povedal, že to bude ako pôrod a je to tak. Nepamätám si bolesť, iba zázrak.

Moji dvaja synovia, 10 a 11, bežali v záhrade a kričali "otec!" keď sa vrátil domov. Vedela som, že som naozaj požehnaná!!! Stálo to zato!!!

Viem, že teraz, keď je manžel doma, musím sa modliť ešte viac. Diabol je nahnevaný, no Boh je väčší. Dosiahla som novú úroveň a tak aj nového diabla!!!!

Manžela som sa na nič nepýtala, iba som počúvala, čo mi chcel povedať. To je veľký rast vo mne.

V súčastnosti mal serióznu operáciu, a ja som sa zle cítila, že sa o neho nemôžem postarať. Teraz, keď je doma, cítim sa taká požehnaná, že sa môžem o neho starať.

Stále som skúšaná! Minulú noc povedal, že chce ísť von a stretnúť sa s kamarátmi v bare. Nepovedala som ani slovo, no keď odišiel, modlila som sa, aby tam viac nechcel byť. O HODINU prišiel domov a povedal, že sa cíti zle, že ma nechal samú a chcel sa vrátiť domov!!! CHVÁLA BOHU!!!!

Boh mi denne dáva zázraky, ukazuje mi zmeny, ktoré robí v manželovi. Tieto zmeny sa nestanú naraz. Ako som povedala, stále som skúšaná, a stále zavádzam, čo som sa naučila. Čo Boh začal, to dokončí.

Všetci v práci vidia, ako žiarim. Povedala som im, že môj ZÁZRAK sa vrátil domov!!!

Chválim Boha za vás oboch, a za to, čo robíte pre Pána. Vaša odmena v nebi bude obrovská.

Manželstvo obnovené v Pennsylvanii!!

Píšem, aby som iné povzbudila, že Boh je REÁLNY!! S manželom sme boli odlúčení tri roky. Počas týchto troch rokov Pán so mnou jednal a zmenil moje srdce. S manželom sme si bližšie. Teraz sme si bližšie ako hocikedy predtým.

Môj manžel žil so svojou sestrou, no ona sa rozhodla, že si zaobstará nový byt. Napriek tomu, že vedel, že sa sťahuje, povedal, že nemal dosť času, aby našetril a našiel si nové miesto. Časom si našiel byt, no nebol hotový predtým, ako sa jeho sestra odsťahovala.

Verili by ste, že keď som sa vrátila domov, našla som manžela spať v našej posteli?!! Pán mi nariadil, aby som mu dala naspäť jeho kľúče ešte minulý rok!!! A odvtedy je doma! Povedal, že bude doma, iba pokiaľ nepríde jeho objednaný nábytok. No teraz má zariadený byt a stále hľadá ospravedlnenie, ako: nemá posteľnú bielizeň, a nemá peniaze, aby si to kúpil!!! Vždy, keď hovorí o tomto byte a veciach, ktoré potrebuje, vidím, že je na duchu ubitý.

Boh spôsobil, že sa doma cíti pohodlne, a povedal, že už netúži odísť! Chválim Boha, lebo ma ponížil!! A kvôli tomuto poníženiu moje srdce zjemnelo. Keby som bola trpká a držala neodpustenie, nikdy by nezvážil návrat domov!

CHVÁLA BOHU, LEBO JE VERNÝ!!!!!!

Manželstvo obnovené po ťažkých desiatich mesiacoch!

Táto žena nám poslala veľa emailov aby sme sa za ňu modlili. Veľa mesiacov som netušila, aká je jej situácia. NAOZAJ zakryla manželovu nahotu—aj predo mnou! No ja som VEDELA že ponížená a modliaca sa žena časom dostane svoj zázrak. A tu to je! Všetka chvála patrí Bohu!!!

Neviem, kde začať...myslím, že by som mala povedať, že Boh mi pomáhal stáť, veriť a tešiť sa. Pokračoval v povzbudzovaní a dával mi mannu po celý čas.

V apríli Boh odstránil DŽ z manželovho života a priviedol ho k ľútosti. V tom čase si uvedomil, že chce veci zlepšiť, no nevedel ako, ako má prestať na ňu myslieť. Mal jej veci v skrini niekoľko mesiacov. Ďalší moment "modli sa a nehovor"! Boh opäť pohol vrchom kvôli nám.

Obnova bola pomalá, no stabilná. Bola som tak vďačná, keď sa vrátil. Chvíľu sme spolu nežili intímne, no Boh pokračoval v obnove! Aleluja!

Môj manžel v súčastnosti objednal nové svadobné obrúčky, lebo jeho bola ukradnutá. Som veľmi, veľmi potešená! Ďalší moment "modli sa a nehovor"!

Erin, Boh je tak verný! Stále na nás pracuje, pokračuje v liečení a obnove! Niekedy nepriateľ zaseje pochybnosť, no teraz som schopná si to uvedomiť! Bol to dlhý desať mesačný boj! Som tak vďačná, že je to skončené! No som vďačná, že sme cez to prešli (no aj tak by som si to nikdy nevybrala!).

Naozaj máme Suverénneho Boha, milosrdného Boha, Všemohúceho Boha a milujúceho Boha! Je toho oveľa viac, čo by som mohla napísať. Tento zázrak som opísala veľmi stručne!

Ešte jedna vec. Boh privádza do môjho života veľa žien, ktoré prechádzajú manželskými ťažkosťami. Prosím, modli sa za mňa, aby som dokázala svedčiť a deliť sa, a hľadať vôľu Boha, nie človeka. Prosím, chváľ so mnou Boha a modli sa za nás, ak si na nás spomenieš.

Manželstvo obnovené—ďakujem Spoločenstvu obnovy !!

Chcem vám poďakovať za materiály, ktoré ste urobili. Bola som na správnej ceste s Pánom aj predtým, ako som dostala vaše materiály, no videá a Múdra žena mi pomohli objasniť, čo hovorí Slovo, a hlavne ma povzbudili počas najtmavších chvíľ v mojom živote.

Niektoré rady, ktoré mi Erin dala, boli ťažké, no ja som kráčala vo viere, a tak som tak urobila. Stratila som veľa priateľov a skoro všetci boli Kresťania, no mysleli si, že som naivná. No ja viem, že po tom, ako som robila 9 mesiacov to, čo káže Biblia, môj manžel už nie je s DŽ, ale je doma s nami...každú noc...hneď po práci (to sa nestalo 12 rokov).

Tiež ma požiadal, aby som odišla z práce (urobila som to z poslušnosti) a on tiež odišiel z práce na polovičný úväzok. Učíme naše deti doma a Pán sa rozhodol, že nás požehná ôsmym dieťaťom (ozajstné prekvapenie pre mňa!!!!). Odmietam veriť, keď ľudia v našom spoločenstve hovoria, že to nie je správny čas na dieťa pre naše manželstvo, lebo Pán osobne to pre nás vybral. Môj manžel je z dieťaťa viac nadšený ako hocikedy predtým.

Ďakujem vám, Spoločenstvo obnovy, že ste ma zdvihli, a že ste ma vyzvali, aby som nasledovala pravdu z Božieho Slova. Nikdy ste mi nepovedali, aby som nasledovala vaše nápady...iba môjho Spasiteľa a Jeho Slovo. A preto je vaše spoločenstvo odlišné a ÚČINNÉ! Viem, že ste sa všetci za nás s manželom modlili počas našej poslednej a najťažšej bitky, no som veľmi vďačná za našu obnovu.

Priateľka nasledovala rady—manželstvo obnovené!

Všetky vaše materiály som dala priateľke, po tom, čo jej manžel odišiel z domu. Nechcem ísť do detailov, no situácia bola hrozná. A kvôli materiálom som vedela, čo mám povedať, aby som ju povzbudila a pomohla jej zostať na na ceste bez ohľadu na pochmúrnosť jej situácie. Čítala knihu a pozerala videá. Bolo to pre ňu ťažké, no zostala pri tom. Bola som presvedčená kvôli tomu, čo som sa naučila v knihe a sľúbila som jej, že Boh obnoví jej manželstvo ak nebude poslúchať svoje kamarátky a nepôjde cestou sveta. Na nový rok mi zavolala a povedala, že sa jej manžel vrátil domov. Aleluja!

Ďakujem Bohu, že som mala tento materiál. Bola som si istá, lebo som verila tomu, čo som čítala. Som Bohu vďačná. Teraz sa modlím, aby pokračovala v posilňovaní a zavádzaní toho, čo sa naučila z týchto kníh a kaziet. Viem, oh tak dobre viem, že nepriateľ bude hľadať, ako zničiť manželstvo dokonca aj po tom, ako je manžel doma.

Čo sa týka môjho manželstva, vyzerá to tak, že mi Boh dal dar viery. A tiež Pán bol tak dobrý, že mi dal toľkých svedkov obnovených manželstiev. Viem, že Pán pracuje a robí ma manželkou, ktorú môj manžel potrebuje, a stávam sa človekom, akého ma chce mať ON.

Erin, modlím sa za tvoju rodinu, aby bola udržaná a zakrytá Pánom a aby On pokračoval v požehnávaní teba a tvojej rodiny novým spôsobom.

Ďakujem!

Hrozba smrti sa zmenila na spásu a obnovu!!!

S manželom sme sa vzali veľmi mladí lebo som bola tehotná. Keď sme obaja boli 20-ročný, už sme mali tri malé deti, o ktoré sme sa museli starať. Môj manžel stále chodil s kamarátmi zo školy a bral kokaín a neskoršie začal s heroínom. Keď sme nemali peniaze, môj manžel začal byť násilný. Veľa krát držal zbraň pri mojej hlave a povedal, že ma zabije.

Vtedy som v Boha neverila, no potrebovala som niekoho, kto by mi pomohol. Jedného večera som v televízii počula o mieste, kde sa ukazuje Boh a dejú sa zázraky. Padla som na kolená v našej obývačke a požiadala Boha, aby nám pomohol dostať sa tam.

V tom istom čase, ako som sa modlila, môj manžel mal v sebe dávku kokaínu a ukrýval sa za naším domov niekde v lese. Jeho puška bola nabitá a čakal na mňa a deti, aby sme išli do postele a on by nás mohol zabiť.

Nevedela som, že tam bol a tak som uložila deti do postele a tiež som išla spať. Tú noc som spala pokojne po prvý krát za niekoľko mesiacov. Keď som zaspala, môj manžel prišiel zadnými dverami a prišiel do spálne, no ja som ho nepočula a potom namieril na mňa pušku, no nevystrelil. Ráno mi povedal, že ho niečo alebo niekto zastavil. Povedal, že potom išiel von a plakal.

Keď som ráno vstala, spal na gauči. Povedala som mu, že musíme ísť do tohoto kostola o ktorom som počula a on povedal, dobre!!! Toto bol prvý zázrak, ktorý sa stal.

V to ráno sme naložili auto a zapli sme stanicu Kresťanského rádia (môj manžel ani raz nepovedal, aby som ho vypla!—ďalší zázrak) a išli sme do kostola. To bola najdlhšia cesta v mojom živote!!! Po niekoľkých míľach sme vždy museli zastaviť, aby sa manžel vyvracal. No napokon sme to zvládli—chvála Bohu, JE TAK DOBRÝ!!!!

Museli sme čakať niekoľko hodín na večernú omšu, a ja som rozmýšľala, či to vzdá predtým, ako vojdeme dnu. No nevzdal to a keď sa dvere otvorili, boli sme prvý, čo vošli dovnútra. Na konci omše môj manžel išiel k oltáru a modlil sa. Videla som, ako plače po prvý krát, odkedy sme sa zobrali.

Keď sa postavil, nebol ten istý muž!!! Chvála Bohu, sláva Ježišovi. Chcel zostať ďalšiu noc a tak sme spali v aute na parkovisku. Ráno sme išli dať našich chlapcov ostrihať. Môj manžel tam sedel a čítal Bibliu, ktorú mu dali v kostole!!!!!

Nikdy by som neverila, keby som to nevidela na vlastné oči. Staršia žena sedela vedľa neho a začali sa rozprávať o Ježišovi. Ona nebola Kresťanka. Keď boli moji chlapci ostrihaní, môj manžel povedal, že aj on sa musí dať ostrihať. To bol ďalší zázrak!!! Jeho vlasy boli veľmi dlhé (do pol chrbta!!!!) no on si ich dal ostrihať úplne nakrátko. 

Všetko, čo môžem povedať je, že môj manžel nie je ten istý muž, ktorého som si zobrala!! Keď sme došli domov, išiel do spálne, aby čítal Bibliu, potom vyšiel von s televízorom a odhodil ho do koša!!!

Napriek tomu, že ma manžel oficiálne neopustil, naše manželstvo je obnovené manželstvo vďaka Ježišovi Kristovi. Ďakujem Ti, Pane Ježišu!!! Si úžasný!!!

Obnova z Atlanty!

Mám obnovené manželstvo a chcem o tom napísať. Jedného večera som povedala, "Odchádzam. Už viac nevydržím v tomto manželstve"- mojej švagrinej. No keď som sa postavila, počula som, ako mi Pán povedal, "Nechoď." A tak som si zase sadla. Moja švagriná sa na mňa pozrela a povedala, "Myslela som, že si povedala, že odchádzaš." Potom som jej povedala, že ho nemôžem opustiť.

Môj manžel vždy niečo bral—drogy, alkohol alebo fetoval. Pracoval v obchode s týmito vecami a ľahko sa mohlo stať, žeby bol prichytený. Musím sa priznať, že som si často priala, aby sa to stalo a aby sa skončila tá nočná mora, v ktorej sme žili! Bol dobrý človek, keď sme sa vzali, no keď sa nám narodil veľmi retardovaný syn, hľadal útechu v tom, čo potlačilo jeho bolesť. No ja som sa otočila k Bohu, keď sa on otočil k drogám.

No o dva večere neskôr, ako som počula Pána, že nemám ísť, Boh navštívil manžela v práci. Povedal mi, že bol taký spustošený, že si ani nepamätá, že bol v práci, no zrazu bol úplne triezvy. Boh sa mu prihovoril a povedal mu, aby išiel na štúdium Biblie.

SLV-WRYM-NEW-COVER-Front

 Kapitola 17
Postaviť sa Proti Mne

“Keď som však hľadal medzi nimi niekoho,
kto by vymuroval múr,
postavil sa proti mne do trhliny za krajinu,
aby som ju nezničil, nenašiel som.”
-Ezechiel 22:30

Nič nie je tak mocné, ako modliť sa Božie Slovo a prisľúbenia v ňom. Počas toho, ako som čakala na Boha, aby obnovil naše manželstvo, som začala uchovávať Božie Slovo vo svojom srdci tak, že som si urobila kartičky a čítala som ich niekoľkokrát za deň. Veľmi skoro sa moje modlitby stali Jeho Slovom. Tento spôsob modlitby je veľmi účinný. Použi modlitby v tejto kapitole, aby si sa naučila, ako sa modliť verše, ktoré sú pokladom v tvojom srdci!

„Milovaný nebeský Otec, prichádzam do mojej izby a teraz, keď som zatvorila dvere, modlím sa k Tebe, nebeský Otec, v skrytosti. Ty ma tu vidíš v skrytosti, odmeníš ma otvorene. Je napísané, verme, že všetko, o čo v modlitbe prosíme, dostaneme.“

„Bože, ty si môj Boh, už od úsvitu sa viniem k tebe. Za tebou prahne moja duša, za tebou túži moje telo; ako vyschnutá, pustá zem bez vody; Pane, okrem teba niet nikoho, keď treba bezmocnému pomáhať proti početnému. Pomôž nám, Pane, náš Bože, lebo na teba sa opierame a v tvojom mene ideme proti tomuto množstvu. Pane, náš Bože, nech nie je človek mocnejší ako ty!“

„Tvoje oči, Pane, sa pozerajú po celej zemi, aby si pomohol tým, ktorých srdcia sú úplne tvoje. Hľadaj moje srdce.“

„Žijeme, pravda, v tele, ale nebojujeme podľa tela - lebo zbrane nášho boja nie sú telesné, ale majú od Boha silu boriť hradby. Boríme výmysly a každú pýchu, čo sa dvíha proti poznaniu Boha. Pútame každú myseľ, aby bola poslušná Kristovi, a sme pripravení potrestať každú neposlušnosť, kým nebude vaša poslušnosť úplná...“

„Nech je už koniec zlobe hriešnikov. Posilni spravodlivého. Nebudem sa báť zlej zvesti. Moje srdce je pevné, dôveruje v Pána, bezpečné je moje srdce, nebojím sa, kým nepokorím svojich nepriateľov.“

„Daj, aby žriedlom môjho manžela bolo požehnanie, a dovoľ, aby sa radoval so ženou svojej mladosti. Dovoľ mi, drahý Pane, byť ako utešená laň a srnka pôvabná; daj mi skryté kvality v srdci a to, čo je neporušiteľné: tichý a pokojný duch; to je vzácne pred Bohom. Lebo cesty človeka sú pred očami Pána a On sleduje všetky naše chodníky.“

„Čokoľvek zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi a čo rozviažeš na zemi, bude rozviazané v nebi. Prosím ťa, nebeský Otec, aby si pokarhal a zviazal Satana v mene a skrze krv môjho Pána Ježiša Krista. Zaisti jeho cesty tŕním a postav stenu oproti nemu, aby k manželovi nenašiel cestu.“ A potom mi  povieš, drahý Pane: ‚Choď a miluj  muža, ktorý  je  milovaný jeho manželkou.‘ A preto budem  k nemu  hovoriť s láskavosťou.  A preto muž  opustí  otca  aj  matku  a prilipne k svojej žene a dvaja sa stanú jedným telom.“

 „Abrahám mal nádej proti nádeji, veril v nádeji, neoslabol vo viere, nepochyboval o Božom prísľube cez nevieru, ale bol silný vo viere, vzdával chválu Bohu. Bol úplne presvedčený, že to, čo mu On prisľúbil, je schopný aj vykonať.“

„Lebo v nádeji sme spasení. Ale nádej, ktorú možno vidieť, nie je nádej. Lebo kto dúfa v niečo, čo vidí? Ale ak dúfame v niečo, čo nevidíme, trpezlivo to očakávame. Verím, že uvidím dobrodenia Pánove v krajine žijúcich. Očakávaj Pána a buď statočný; srdce maj silné a drž sa Pána. Tí však, čo dúfajú v Pána, dostávajú novú silu, získavajú krídla ako orly, utekať budú, a neustanú, budú putovať, a neomdlejú.“

„Od večnosti nepočuli, neslýchali, oko nevidelo okrem Teba, Bože, kto by sa zastal tých, čo v neho dúfajú. Dobrota a milosť budú ma sprevádzať po všetky dni môjho života. A budem bývať v dome Pánovom mnoho a mnoho dní. Amen.“

Modlitba za tých, ktorí žijú v cudzoložstve

„Nebeský Otec, prosím ťa, aby si potrestal a zviazal Satana v mene a skrze krv Pána Ježiša Krista. Žiadam ťa, aby si postavil múr z tŕnia okolo môjho manžela a tak každý, kto má o neho záujem, stratí záujem a odíde. Pokladám moju modlitbu na nariadení tvojho Slova: ‚Čo Boh spojil, človek nech nerozlučuje.‘ Ďakujem ti, Otče, za vyslyšanie a naplnenie mojej prosby. Amen.“

„Hľa, preto tvoju cestu tŕním ohradím a múrom ju zahatím, že si nenájde chodníčky. Pôjde si za svojimi milenkami, ale nedochytí ich, bude ich hľadať, ale nenájde. Vtedy povie: ‚Pôjdem ja a vrátim sa k prvej manželke, lebo vtedy mi lepšie bolo než teraz.‘ Preto ho ja vyvábim, zavediem ho na púšť a prehovorím k jeho srdcu. Odstránim mená bálov z jeho úst, nespomenie viac ich meno. Pán mi znova riekol: ‚Choď a miluj manžela, ktorý má milenku a cudzoloží.‘“

„Pi vodu z vlastnej studnice, tečúcu vodu z vlastnej studienky! Aby sa nevylievali von tvoje pramene a na námestia stružky vôd. Nech patria iba tebe samému a okrem teba nikomu! Nech je požehnaný tvoj prameň a teš sa žene svojej mladosti! Je sťaby utešená laň a srnka pôvabná; jej ňadrá nech ťa opájajú v každý čas, kochaj sa jednostaj v jej ľúbosti! Veď prečože by si sa kochal v inej, syn môj, a prečo by si cudzinku objímal?! Či môže človek oheň vo svojom lone prenášať, a nespáliť si odev?! Alebo môže človek chodiť po žeravej pahrebe, a nohy si nepopáliť?! Nuž tak povodí sa tomu, kto vchádza k žene svojho blížneho: nebude bez trestu, nech by sa jej dotkol ktokoľvek. Lebo pred Pánom sú cesty človeka, On zvažuje všetky jeho kroky.“ (Prís 5, 6)

„Stráň od nej svoju púť a nepribližuj sa k vchodu do jej obydlia, aby si nevydával iným svoju mladú sviežosť napospas a svoje roky ukrutníkovi, aby sa cudzí nenasycovali tvojím imaním a aby neprepadali v cudzincovom dome tvoje zárobky. Veď za pobehlicu je vari peceň chleba dosť, lež žena, čo má muža, na prevzácny život poľuje. Ten, čo vydržiava pobehlice, prehajdáka majetok.“ (Prís 5, 6)

„Nech sa ti srdce na cesty k nej nekloní. Sťa vodná struha je srdce kráľa v ruke Pánovej, vedie ho, kamkoľvek chce. Nezatúlaj sa na jej chodníky! Lebo je množstvo zabitých, čo zrazila, a veľký počet tých, čo bez výnimky zmárnila. Jej dom je cesta do pekla, čo zvádza dolu do komôr, kde býva smrť. Hlbokou jamou sú ústa cudzích žien, ten do nej padne, na koho sa hnevá Pán.“ (Prís 5, 6, 22)

„Ale kto cudzoloží so ženou, ten rozum potratil, iba kto strmhlav sa rúti do skazy, ten také niečo urobí. Aj ona striehne ako zákerník a rozmnožuje medzi ľuďmi tých, čo robia neverne. Zo svojho hniezda vyhnanému vtákovi podobá sa muž, ktorý svoju postať opúšťa.“ (Prís 6, 22, 27)

„Taká je aj cesta cudzoložnej ženy: Naje sa, a potom si poutiera ústa a povie: ‚Neurobila som nič zlé.‘ Cudzinkine pery sú medom z plásta tečúcim a jej hrdlo je hladšie nad olej. Lež koniec s ňou je horkejší než palina a ostrejší ako meč na dve strany brúsený. Jej nohy zostupujú do smrti, jej kroky dosahujú záhrobie. Nekráča cestou života, jej kroky sú tackavé, ani nevie o tom.“ (Prís 5, 30) „Cudzoložníci, neviete, že priateľstvo s týmto svetom je nepriateľstvom s Bohom?! Kto teda chce byť priateľom tohto sveta, stáva sa nepriateľom Boha. A nemajte účasť na jalových skutkoch tmy, radšej ich odhaľujte, lebo to, čo oni potajomky robia, je hanba aj hovoriť.“ (Jak 4, 4, Ef 5, 12)

„Žijeme, pravda, v tele, ale nebojujeme podľa tela - lebo zbrane nášho boja nie sú telesné, ale majú od Boha silu boriť hradby. Boríme výmysly a každú pýchu, čo sa dvíha proti poznaniu Boha. Pútame každú myseľ, aby bola poslušná Kristovi.“ (2Kor 10, 3-5) „Teraz sa radujem nie preto, že ste sa zarmútili, ale že vás ten zármutok pohol na pokánie. Bol to zármutok podľa Božej vôle, aby ste v ničom neutrpeli škodu našou vinou. Veď zármutok podľa Božej vôle spôsobuje pokánie na trvalú spásu; zármutok sveta spôsobí smrť.“ (2Kor 7, 9-10)

„Ale to všetko je od Boha, ktorý nás skrze Krista zmieril so sebou a zveril nám službu zmierenia. Veď v Kristovi Boh zmieril svet so sebou a nepočítal ľuďom ich hriechy. A nám odovzdal slovo zmierenia. Sme teda Kristovými vyslancami a akoby Boh napomínal skrze nás. V Kristovom mene prosíme: Zmierte sa s Bohom!“ (2Ko r 5, 18-20)

„Hľa, vrhnem ju na lôžko bolestí a tých, čo s ňou cudzoložia, do veľkého súženia, ak nebudú robiť pokánie z jej skutkov. Vyznávajte si teda navzájom hriechy a modlite sa jeden za druhého, aby ste ozdraveli. Lebo veľa zmôže naliehavá modlitba spravodlivého. Tomu, kto tají svoje previnenia, povodí sa zle, kto sa však vyzná (z nich) a nechá (hriech), dosiahne milosrdenstvo.“ (Zjv 2, 22, Jak 5, 16, Prís 28, 13)

„Tak  bude  aj  v  nebi  väčšia  radosť nad jedným hriešnikom, ktorý robí pokánie, ako nad deväťdesiatimi deviatimi  spravodlivými, ktorí  pokánie  nepotrebujú. Áno: je  tam  radosť v prítomnosti Božích anjelov nad jedným hriešnikom, ktorý oľutuje. Ježiš povedal: ‚Kto z vás je bez hriechu, nech prvý hodí do nej kameň.‘ ‚Ani ja ťa neodsudzujem. Choď a už nehreš!‘“ (Lk 15, 7, Jn 8, 7, 11) „Ani ja ťa neodsudzujem.“ ( Jn 8, 11)

Modlitba za obnovenie manželstva

„Pane, vyslyš moju modlitbu, nakloň sluch k môjmu volaniu. Nebuď mlčanlivý k mojim slzavým nárekom; pozbieraj moje slzy do svojich nádob - či nie sú zapísané v tvojich účtoch? Ja som síce biedna a úbohá, no Pán sa stará o mňa. Ty si moja pomoc a môj osloboditeľ, Bože môj, nemeškaj. O, môj Bože.“ (Ž 39, 13, 56, 8, 40, 17) „Dokonca i môj priateľ, ktorému som dôverovala a ktorý jedával môj chlieb, zdvihol proti mne pätu. Lebo keby mi zlorečil môj nepriateľ, to by som ešte vedela zniesť; a keby sa nado mňa vyvyšoval ten, čo ma nenávidí, azda by som sa pred ním skryla. Ale ty, človeče, ty si predsa mne roveň, môj dobrý známy, ba dôverný priateľ. S tebou ma spájal veľmi nežný zväzok.“ (Ž 41, 10, 55, 13-15)

„Nech je už koniec zlobe hriešnikov. Posilni spravodlivého. V tom osídle, čo nastrojili, chytila sa im vlastná noha. Súď ich, Bože, nech padnú pre svoje zámery; vyžeň ich pre množstvo ich zločinov, veď teba, Pane, rozhorčili. Nech sa hanbia a červenajú všetci dovedna. Nech sú zavrátení a nech sa hanbia tí, čo mi chcú zle. Všetci moji nepriatelia nech sa zahanbia a nech sa zdesia náramne a zahanbení nech sa ihneď stratia. Pane, nech nie som zahanbená, veď vzývam teba; nech sa hanbia bezbožní a nech zmĺknu. V teba, Pane, som dúfala; vo svojej spravodlivosti ma vysloboď a zachráň.“ (Ž 7, 15, 9, 16, 5, 10, 40, 15, 6, 10, 31, 18, 71, 1-2)

„Lebo proti tebe snuli zlo a vymýšľali úklady, ale nič nezmôžu. Veď moji nepriatelia dávajú sa na útek, pred tvojou tvárou slabnú a hynú. Ich meno si vyhladil navždy, naveky. Nepriatelia zhynuli, navždy umĺkli. Ešte chvíľku a už nebude hriešnika; budeš hľadať jeho miesto, a nenájdeš. Tichí však zdedia zem a budú žiť v šťastí a pokoji“. (Ž 21, 12, 9, 4, 9, 6, 9, 7,37, 10-11) „Lebo Ty, Pane, žehnáš spravodlivého, ako štítom. V pokoji sa ukladám a usínam, lebo len Ty, Pane, ma necháš odpočívať v bezpečí. Obetuj Bohu obetu chvály a vzývaj ma v čase súženia: ja ťa zachránim a ty mi úctu vzdáš.“ (Ž 5, 12, 4, 9, 50, 14-15) „Vzmužte sa a majte srdce statočné, vy všetci, čo dúfate v Pána. Spravuj svoj ľud a dvíhaj ho až naveky. Verím, že uvidím dobrodenia Pánove v krajine žijúcich. Očakávaj Pána a buď statočná; srdce maj silné a drž sa Pána.“ (Ž 31, 25, 28, 9, 27, 13-14) „Bo manželom ti bude tvoj stvoriteľ Pán zástupov je jeho Meno. Veď ako opustenú ženu a duchom skleslú povolal ťa Pán. Nuž či môže byť zavrhnutá žena mladosti? - hovorí tvoj Boh.“ (Iz 54, 5-6)

Kiež by ti Boh udelil víťazstvo! 

Osobná oddanosť: Bojovať v Duchu za môjho manžela a moje manželstvo. „Na základe toho, čo som sa naučila z Božieho Slova, sa zaväzujem bojovať v Duchu, radšej ako pokračovať bojovaním v tele. Priznávam, že keď bojujem v tele, prehrávam duchovnú vojnu. A preto sa zaväzujem využiť moju energiu, čas a myšlienky na duchovnú vojnu za moje manželstvo a rodinu.“

Ak si pripravená urobiť tento záväzok Bohu, tak, že KLIKNEŠ SEM ak súhlasíš, a si pripravená zdokumentovať túto časť tvoje Cesty k obnove, vo forme "Čo som sa naučila."

A ak chceš, aby ti bola pridelená ROVNAKO-ZMÝŠĽAJÚCA ePartnerka počas tvojej obnovy, buď si istá, že si vyleješ srdce v KAŽDEJ lekcii.