no najskôr 3 SVEDECTVÁ!

UPOZERNENIE: Túto lekciu čítaj, IBA AK SI VYDATÁ A tvoje manžel ŽIJE S TEBOU—nie ak si oddelená, alebo rozvedená, alebo ak je podpísaná žiadosť o rozvod. 

Ženy, ktoré patria do iných standers spoločenstiev sú učené "povedať," že sú vydaté, napriek tomu, že NIE SÚ.

Ženy, ktoré tak robia, sú zmätené a začnú uplatňovať princípy, ktoré spôsobia, že sa manželská situácia zhorší namiesto toho, aby sa zlepšila.

Lebo kde je žiarlivosť a sváry, tam je NEPOKOJ a každé možné zlo." Jakub 3:16 

Namiesto toho pamätaj“...poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí." —Ján 8:32.

Ak si oddelená, už rozvedená, alebo je podaná žiadosť o rozvod —PROSÍME klikni na správny link a prečítaj si IBA tú lekciu.

 

Manželstvo obnovené PO rozvode!!!!

Musím vám napísať a povedať, že s manželom sme sa minulý piatok opäť zosobášili!! NOVÉ OBRÚČKY a všetko!!!!!

Chvála nášmu Bohu, ktorý nás VŽDY vedie, aby sme triumfovali v Ježišovi Kristovi! Náš Boh je schopný vyslobodiť nás z čeľustí leva; som úplne presvedčená, že náš Boh je schopný urobiť to, čo prisľúbil!

Ďakujem vám za denné povzbudenia a za múdrosť a poradenstvo od Boha, ktoré ste zasiali do našich životov cez vaše knihy, videá, webovú stránku a prípravu, o ktorú ste sa podelili cez Slovo a svedectvo, aby som bola pripravená na dni, ktoré prídu. Vzrušene zažívam a očakávam, že sláva tohto domu bude väčšia, ako sláva predošlého! Náš Boh obnovuje. Bože, žehnaj Spoločenstvo obnovy! Náš Boh je naozaj Obnoviteľ z ruín, Opravár skazy našej generácie!

~Faith* v Nebraske, OBNOVENÉ

Manželstvo obnovené po 5-mesačnom oddelení!

Ďakujem ti tak veľmi za poslušnosť a za to, že si začala toto spoločenstvo. Naozaj mi veľmi pomohlo. Všetka chvála ide Bohu, nášmu Otcovi — moje manželstvo bolo obnovené iba po 5 mesačnom oddelení!!! Dala som si naspäť moju obrúčku, po tom, čo som si prečítala jej dôležitosť, no tento krát mi prsteň pripomínal, na koho sa mám sústrediť, na Ježiša!!!

Skoro po tom, ako som manžela úplne prenechala a dala som Pána na prvé miesto, manžel mi zavolal o 1 hodine ráno a spýtal sa ma, či by som nechala otvorené garážové dvere, lebo je na ceste domov!!!!! Bola som úspešná, lebo teraz dôverujem Bohu a zavádzam princípy, ktorým som sa naučila vo všetkých vašich knihách a a videách!!!!

Tak veľmi vám ďakujem!!!!

~Kitty* z Wisconsinu, OBNOVENÉ

Úžasné úspechy, ktoré viedli k obnove a viac!

Roky som bola zúfalá pokiaľ som nenašla Spoločenstvo obnovy — od roku 1995. Našla som vás cez iné spoločenstvo, ktoré uverejnilo vaše spoločenstvo ako alternatívu. Naučila som sa a čítala a zase čítala "Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo." Uvedomila som si, že som zneuctila Boha tým, že môj manžel a rodina bola prvoradá. Bola som skutočnou farizejkou, lebo som skutočne nemilovala Pána. A vtedy som si začala zatvárať ústa. Napísala som listy všetkým ľuďom s ktorými som sa rozprávala a povedala som im o mojich slabostiach a hriechoch (nie o mojom manželovi, lebo som vedela, že mojou prvou láskou musel byť Boh a nemôžem potešovať môjho manžela). Začala som vystavovať môjho manžela v očiach našej dcéry, lebo v minulosti som ho ničila poza môj chrbát, a povzbudzovala som ju, aby otca milovala bezpodmienečne.

Naučila som sa, že jediné, čo potrebujem, je Ježiš Kristus. Tiež som sa naučila, ako si mám naozaj vážiť manžela a moju rodinu (ktorú mi Boh dal a ktorú som začala uctievať nad Pána). Aké pravdivé, že môžeš vyhrať celý svet, no ak Pán nie je prvý, potom tvoja rodina nie je s tebou a to je dutá falošná existencia.

Uvedomila som si, že sa nevysmievam ani sa nepýtam otázky manžela a dôvod bol taký, že mi na tom viac nezáležalo. Cez modlitbu som sa naučila, že Boh otočil situáciu tak, ako On chcel a zmenil ma, aby som Ho chcela ešte viac. Bolo to prekvapujúce, lebo som nemusela žiadať, ani vyhrážať sa, ani kričať, tak ako som to robila predtým. Musela som manžela prenechať, byť ku každému milá a modliť sa (iba sa rozprávať a počúvať Boha-VEĽA). Boh vo mne vykonal veľké zmeny a stále ich vykonáva. Úprimne, mám pred sebou dlhú cestu.

Keď som sa začala meniť, a moje srdce očividne patrilo Jemu, Boh otočil situáciu. Keď sa manžel vrátil domov, musela som navštíviť miesta a robiť veci, ktoré on robil s ňou (DŽ). Vo vnútri som umierala. Bolo to veľmi bolestivé. Keby som nemala Encouraging videá, bola by som sa pod tlakom zlomila.

Stále mám tieto videá, no dala som ich aj iným ženám, aby im pomohli (začala som pomáhať druhým, a myslím si, že to bol hlavný dôvod, prečo sa veci v mojom vzťahu zmenili).  Kniha "Múdra žena buduje svoj dom" práve našla svoj nový domov pred dvoma týždňami u ženy, ktorá svoj dom zborila vlastnými rukami. Všetky tieto zdroje sú tak potrebné aj pre iné! Videá a "Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo" boli pre moju obnovu veľmi prínosné. Moja rada — "Zaobstaraj si tak veľa, ako môžeš!"

Môj manžel je doma viac, ako rok. Bolo to veľmi ťažké, lebo skúšky sú ťažšie a preto ma musel On zdokonaľovať. Dámy, nevzdajte sa. Chválim Boha, lebo manžel spí s rukami okolo mňa a drží moje ruky a stále mi hovorí, ako ma miluje. Chválim Boha, lebo bol čas, keď tieto veci nikdy nevyslovil. A čím viac som bola zamilovanejšia do Pána, tým sa môj manžel stával viac milujúcim a starostlivým, tak, ako Erin povedala, že sa to stane.

Tu je ďalší vzrušujúci detail —  som vydatá 25 rokov a predtým som prosila manžela, aby so mnou čítal Božie Slovo. Keď som sa zamilovala do Pána, videla som, čo sa s ním dialo!! Teraz ma niekedy zobudí a nalieha, aby som sa s ním modlila a čítala Bibliu. Teraz sa spolu modlíme a čítame každé ráno!! On číta a vysvetľuje mi Slovo a potom o sedem mesiacov neskôr (po tom, ako som prestala chodiť do kostola) Pán viedol môjho manžela do kostola!! Teraz už chodí rok. Vzdávam Bohu všetku chválu. Môžem ďakovať iba Bohu.

~Kelly v New Yorku, OBNOVENÉ

 

Tak, si stále vydatá—
no aj tak sa cítiš veľmi osamelá

Možno tvoj manžel hovorí, že ťa nemiluje, alebo si prišla na to, že je zapletený s inou ženou alebo v inom hriechu. No...

Bez ohľadu na to, ako sa cítiš—chváľ Pána!

Vieš o tom, že existuje kniha a spoločenstvo, založené výhradne na tom, ako sa môžu zmeniť naše životy v okamihu, keby sme jednoducho CHVÁLILI BOHA za každú ťažkú vec, ktorá sa stala v našich životoch?

Dnes začni tým, že budeš CHVÁLIŤ BOHA, že si vlastne v OVEĽA oveľa lepšej pozícii, ako 75% žien, ktoré prichádzajú do nášho spoločenstva —ženy, ktoré prichádzajú do nášho spoločenstva sú väčšinou vždy buď oddelené alebo už rozvedené! Niektoré ženy sa pozerali na to, ako si ich manžel berie druhú ženu!

Tak veľa žien, ktoré sú oddelené alebo rozvedené nám povedia, že si PRAJÚ, aby sa mohli vrátiť späť a napraviť svoje omyly. Tak veľa žien vyzná, že vyhnala svojich manželov z domu, alebo ich hlúpo požiadali, aby odišli, veriac, že to bude lepšie alebo jednoduchšie. Nanešťastie, veci sa oveľa, oveľa zhoršia!

A väčšina žien, ktoré vyhodia svojich manželov (alebo ich požiadajú, aby odišli) tak urobia, lebo si neuvedomujú výhodu, ktorú mali. MYSLELI si, že to bude jednoduchšie, ak bude ich manžel preč z domu, no hneď, ako odišiel, objavili PRAVDU. Spoznali pravdu tvrdou cestou a priali si, keby neboli počúvali všetkých tých ľudí, ktorí to navrhli!

Každá jedna z nás, ktorá zažila OBNOVENÉ manželstvo súhlasí, že je ťažké mať manžela v tom istom dome, ak je zapletený s inou ženou, alebo je voči nám ľahostajný, alebo môže byť v inom hriechu. No ty nemáš žiadnu predstavu, že TY máš OBROVSKÚ výhodu nad každou inou ženou, lebo veci nezašli až tak ďaleko ako oddelenie, ktoré napokon vedie k rozvodu. No radšej, ako príliš skoro oslavovať, tiež ti chceme pomôcť, aby si si udržala túto výhodu.

Väčšina žien, ktoré k nám prichádzajú, tak, ako sme povedali, sú oddelené alebo rozvedené. Skoro VŠETKY ženy 99.99% žien, ktoré prídu do nášho spoločenstva, majú manžela v cudzoložnom vzťahu, alebo sa vystatujú svojou priateľkou po okolí!

(A preto, AK podozrievaš manžela, že je s niekým zapletený, nič nepovedz, nevyšetruj, a udrž svoju výhodu tak ako hovorí kniha Obnov tvoje manželstvo.)

Každá žena, ktorá je už oddelená alebo rozvedená, by urobila VŠETKO, keby mala výhodu, ktorú máš ty!

Nanešťastie, predtým, ako naši manželia odišli, ani jedna z nás nebola dostatočne múdra, aby využila výhodu, ktorú mala. Naši manželia nás museli opustiť, alebo nás požiadať o rozvod, aby sme sa dostali na bod zlomenia, kde môžeme začať a sme ochotné zmeniť sa.

V mene všetkých žien, ktoré by si s tebou vymenili miesto, ťa PROSÍME, dovoľ tomu, čo ťa viedlo na túto stránku, aby si získalo tvoju dostatočnú pozornosť!

NASLEDUJ a začni používať múdrosť, nie tvoje EMÓCIE, aby ťa viedli. Múdrosť, ktorú ťa naše spoločenstvo naučí. A dovoľ, aby ťa múdrosť a nový vzťah s Pánom zmenili. Neurob to, čo sme urobili my. Stálo nás to to, že sme stratili všetko, aby sme našli múdrosť a uplatnili ju do našich životov!

Ak manžel (ešte) neodišiel, je veľmi ľahké pozerať na neho a myslieť si, že on je ten, kto sa musí zmeniť! ALE Boh vás vidí ako jedno telo, a keď začne robiť zmeny v páre, začne so srdcom—a to si očividne TY, inak by si tu nebola! Ženy sú obyčajne srdcom Jedného vzťahu, zatiaľ čo manžel je hlavou. 

Boh chce začať tak, že zmení srdce vzťahu, a to si TY! Hlava sa zmení iba vtedy, keď je zmenené srdce.

Za účelom toho, by si si udržala svoju výhodu, ak vieš, alebo podozrievaš, že je manžel zapletený s niekym iným, nasleduj princípy v kapitole 1 Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo a nepovedz NIČ—vôbec NIČ.

 • Nekonfrontuj svojho manžela ani druhú ženu.

 • Nehovor nikomu inému; udrž to, čo vieš, v tajnosti.

 • Použi to pre svoju výhodu.

 • Použi to, aby to motivovalo TEBA.

Ak sa už manžel priznal s svojmu cudzoložnému vzťahu (alebo k inému hriechu), uvedom si, že si mimoriadne POŽEHNANÁ, požehnaná, POŽEHNANÁ!

Smutné je, že väčšina žien, ktoré poznáme, ktoré majú manžela, ktorý sa priznal a bol dokonca ochotný (dokonca dichtivý) zmeniť sa, tieto isté ženy sa NIKDY osobne nezmenili a zostali svárlivé, často horké ženy. A kvôli tomu, že neboli zlomené, tieto isté ženy roky bojovali s neodpustením!

Po pomoci toľkým ženám počas týchto rokov, vidíme, ako to, že si stále vydatá, nie oddelená ani rozvedená, môže mať pre TEBA nevýhodu—lebo TY nie si dostatočne motivovaná, aby si sa zmenila!

Krátko po tom, ako bolo obnovené moje manželstvo, začala som sa pýtať žien, ktorých manželstvá boli obnovené, túto otázku. "Ak by si tým mala prejsť znovu, prejsť cez všetku tú bolesť a strach a cez každú skúšku, urobila by si to znovu?" Každá jedna z nich odpovedala, "ÁNO!"

No úžasnejšie bolo, keď som sa ich spýtala "Prečo?" Každá žena v podstate povedala to isté, "Kvôli tomu, kto som teraz, a čo som získala z toho, že som cez toto prešla. Som iná."

Opäť, nevidím tento stupeň zlomenia v ženách, ktoré nezažili to, žeby ich manželia odišli, alebo ak aj odišli, vrátili sa domov príliš rýchlo. Videla som pár zmien, ale iba pár. Čo som namiesto toho videla, bola tá istá svárlivá žena, akou sme všetky kedysi boli.

Áno, je ťažké žiť s mužom, ktorý je neverný, alebo nemilujúci alebo žije v hriechu—a ty si možno myslíš, že NIČ nemôže byť horšie. No to iba preto, lebo si neuvedomuješ výhodu, ktorú máš a aké to môže byť ešte horšie a aj sa to stane, ak sa nezmeníš TERAZ!

A dovoľ nám zanechať ti ešte jedno upozornenie: NEŽIADAJ pochabo od manžela, aby odišiel. AK to urobíš, sľubujeme, že to oľutuješ—pohltí ťa to zaživa. Toľko krát sme si prečítali toto oľutovanie v dotazníkoch, ktoré ženy vyplnili.

Áno, máš výhodu!

A tak zober toto, rátaj svoje požehnania, a dovoľ tomu, čo ťa priviedlo do nášho spoločenstva, aby ťa to zmenilo a motivovalo.

Neodhoď svoju výhodu pochabo od seba, tým, že sa držíš neodpustenia, svárlivosti alebo ignorovania múdrosti, ktorú nájdeš v našich knihách, videách, lekciách a svedectvách a nežiadaj, ani nevyhadzuj manžela z domu.

 

Pochopenie princípu obrúčky

Či nosiť tvoje prstienky

Či nosiť alebo nenosiť tvoje prstienky (obrúčku a zásnubný) je veľmi významné pre tvoju obnovu.

V tejto sekcii dúfame, že vyčistíme to, či by si mala, alebo nemala nosiť tvoje svadobné prstienky—vedieť, čo urobiť.

 

LEGÁLNE VYDATÁ, žiješ s tvojim manželom 

Ak v súčasnosti žiješ so svojim manželom a ste legálne zosobášení, povzbudzujeme ťa, aby si nosila svoje prstienky. Ak si si ich dala z prsta dolu kvôli tomu, ako si sa cítila, lebo si trpela, alebo si bola nahnevaná, alebo pre hocijaký iný dôvod, povzbudzujeme ťa, aby si ich opäť začala nosiť.

Ak si vydatá, svoje prstienky by si si mala dať dolu iba vtedy, AK ťa o to požiadal/povedal tvoj manžel, že si ich máš dať dolu—manželka musí byť podriadená svojmu manželovi vo všetkom. Boha neteší, ak nie si podriadená svojmu manželovi, ak ste legálne zobratí.

  1. "Ženy, podriaďujte sa svojim mužom ako Pánovi"—Efezanom 5:22
  2. "Ale ako je Cirkev podriadená Kristovi, tak aj ženy mužom vo všetkom. "—Efezanom 5:24
  3. "Ženy, podriaďujte sa mužom, ako sa sluší v Pánovi! "—Kolosanom 3:18

Vždy sa uisti, že podliehaš alebo si podriadená "ako sa sluší v Pánovi." Ak sa podriadiš kvôli tomu, že si ctíš manžela a chceš ho potešiť, a nie aby si potešila Pána, budeš pokračovať a ničiť svoju obnovu.

SVEDECTVO o mojom svadobnom prsteni

Dovoľ mi podeliť sa s tebou o svedectvo, kedy mi Pán ukázal dôležitosť nosenia svadobného prsteňa a kedy ho dať dolu a zvyšok toho, o čom som sa s vami podelila. V určitom bode, kvôli tomu, že som bola zranená, keď mi manžel povedal,  že ma nemiluje a že ma ani nikdy nemiloval, prestala som nosiť svadobnú obrúčku. No potom mi Pán povedal, že prsteň znamená sľub, ktorý som dala pred NÍM. A tak som si ho dala naspäť a rozhodla som sa ho opäť nosiť. Prestala som sa zaujímať o to, čo by si pomyslel môj manžel alebo akoby sa cítil, robila som to pre Pána.

A tak ako všetky viete, manžel sa so mnou rozviedol. Kvôli tomu, že som nedostala záverečné papiere, nebola som si istá, či išiel (lebo ja som na súd neišla a prehrala som kvôli neúčasti*) a tak, aby som sa uistila (hlavne kvôli intímnosti, ak by bol rozvod prebehol, nemohla som byť viac s manželom intímne), spýtala som sa. Keď povedal áno, nebola som vôbec smutná!! Bola som povznesená, lebo dva týždne pred súdom určeným dňom Pán urobil nemožné a dal mi NOVÝ prsteň!!! A tak radšej, akoby  bola vybuchla moja bublina, vzrušene som sa ospravedlnila a išla do mojej šperkovnice a dala si na prst prsteň, ktorý som tak nadšene chcela nosiť, lebo vtedy som vedela, že som celá Jeho, patrím môjmu novému Manželovi.

Prekvapujúco, môj (teraz ex) manžel ma nasledoval a spýtal sa ma na prsteň. Povedala som mu, že som ho dostala, ak by prebehol rozvod a nosila som ho ako symbol, že nie som pre žiadneho iného muža (dokonca ani pre neho, no to som mu nepovedala). Vzal moju ruku a pozeral na ňu a potom sa pozrel na prsteň, ktorý som si práve dala dolu a vyzeral, akoby išiel plakať. Keby bola toto veľká šou, keď som si dávala prsteň na prst, viem, čo by sa stalo, ja by som bola tá, ktorá by skončila s plačom, no nie tento krát!

A keď si ma napokon opäť vzal, dostala som SKUTOČNÝ diamantový prsteň, nie falošný, s ktorým ma manžel požiadal o ruku, a ktorý reprezentoval falošné a bez lásky manželstvo.

*Keď som povedala, že som prehrala kvôli neúčasti, môžeš vidieť, práve vtedy som vyhrala a vtedy vyhráš aj ty!!

"Lebo kto by si chcel život zachrániť, stratí ho, ale kto stratí svoj život pre Mňa, nájde ho. " —Matúša 16:25.

Uzavretie

Prstene môžu byť silným symbolom. Ak tvoj manžel neurobil vyhlásenie alebo ťa nepožiadal, aby si si dala prsteň dolu, ak si stále vydatá, mala by si ho nosiť. Ak pre nejaký dôvod nemôžeš (nesedí ti, stratila si ho alebo niečo podobné), potom HB "hľadaj Boha" kvôli múdrosti a spýtaj sa svojho nebeského Manžela, čo robiť. POTOM sa uisti, že prídeš naspäť sem a:

PREDLOŽÍŠ “Prekonaná prekážka” CHVÁLU, KLIKNI SEM.
Čím reálnejšia a priehľadnejšia môžeš byť, tým to viac pomôže inej žene, ktorá sa s tebou stotožňuje a bude to ľahšie pre tie, ktoré budú po tebe nasledovať 🙂
A tiež si prečítaj túto bonusovú lekciu:
.
—*Bonusová lekcia—

 

Boh ti dal OBROVSKÚ výhodu—teraz si ju zober a utekaj s ňou!

“Neviete, že tí, čo bežia na štadióne, bežia síce všetci, ale iba jeden dosiahne víťaznú cenu? Bežte tak, aby ste sa jej zmocnili”— 1 Korinťanom 9:24

“...a poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí" —Ján 8:32

Teraz je čas, aby si KLIKLA SEM a vyliala si svoje srdce pred Pánom a do denníka "Čo som sa naučila."