"Najhorší scenár"

no najskôr 2 úžasné svedectvá

Vďačná Pánovi!

Deň, ktorý sa začal ako otrasný, Pán ukončil tak, že ho môžem opísať ako najlepší deň môjho života!

Musela som ísť na súdom nariadenú hodinu o pomoci deťom vyrovnať sa s rozvodom, lebo všetky rozvodové prípady v našej krajine, ktoré sa týkajú rodín s deťmi, nariadili, že obaja rodičia sa týchto hodín musia zúčastniť predtým, ako bude rozvod schválený.

V skutočnosti je to šanca, ako udrieť manželov, naučiť sa, ako sa pohnúť dopredu a naučiť sa, ako začať nový vzťah s niekým novým a postarať sa o to, aby bol funkčný! Uff!

Má to len málo spoločné s našimi deťmi a jedná sa v ňom hlavne o to, aby sme sa dostali na správnu cestu k uzdraveniu po rozvode. Bolo to otrasné, no ja som poznala pravdu a stála som za ňou!

Po tejto hodine sme mali v mojom dome týždenné domáce stretnutie. Moja dcéra (15), ktorá sa obyčajne nezúčastňuje, teraz sedela počas celého stretnutia s nami. Ukončila to tým, že povedala niečo o svojom otcovi, keď všetci odchádzali. Po tejto hodine som sa cítila, že mám toho dosť a aj ona mi povedala, že ma všetko ubíja. Moja neveriaca dcéra (za ktorú sme sa všetci modlili, aby sa vrátila ku Kristovi) sa na mňa pozrela a začala mi POSLUHOVAŤ.

Vysvetlila mi, že som tak zaneprázdnená rozvodom, že nevidím pravdu. Vysvetlila, že nevidím, ako je otec blízko tomu, aby sa vrátil domov a či som na to pripravená?

Začala mi hovoriť, že pocit blaha z "hriechu" je iba na krátku chvíľu a že Pánovo požehnanie nebolo pre tento druhý vzťah, ktorý jej otec práve mal a že prv, ako sa skončia posledné rozvodové nariadenia, bude otec doma.

Vysvetlila mi, že Pán neudržiaval tento vzťah pokope, lebo bol odsúdený k zániku hneď od začiatku. Pokračovala a povedala mi, že DŽ sa stáva horkou a žiarlivou a poukazovala na veci, ktoré videla vo svojom otcovi, aby ma podporila (to mohla vidieť iba "duchovným zrakom").

Hovorila mi o tom, ako Boh obnoví toto manželstvo a že SA TO STANE! Moja dcéra je presvedčená, že všetka bolesť, cez ktorú som prešla počas tohoto obdobia v mojom živote bude stáť za to, keď Pán uzdraví moje manželstvo. Povedala mi, že budeme mať roky šťastia z Pánovej obnovy! A potom mi povedala, že verí, že Pán urobí niečo veľké a zázračné s týmto pozastaveným rozvodom! Vysvetlila mi, že vidí, aké zmeny vo mne Pán urobil. A ja som jej opäť mohla povedať, že to boli moje hriechy, ktoré nás priviedli na toto miesto a mohla som otca vyvýšiť v našom rozhovore.

Pozrela som sa na ňu a smiala som sa a povedala, "Ty sa staneš Kresťankou skrz toto všetko, však?" Pozrela sa na mňa, usmiala sa a povedala, "Pravdepodobne!" Dala mi taký pohľad, akoby sa jej srdce otočilo počas nášho rozhovoru!

Akému Pánovi slúžime—som v rozpakoch z toho, čo povedať, napriek tomu, že sa môj duch znáša! Ak aj nič iné nezíde z tohoto celého odlúčenia a plánovaného rozvodu, spása mojej dcéry je hodná toho, že ju z radosťou vymením za obnovu môjho manželstva. Na čom inom viac záleží?

Som prekvapená a ponížená a vďačná Pánovi. Moja dcéra má stále pred sebou cestu, ktorú musí prejsť, no Pán ju má na správnej ceste, a som navždy vďačná môjmu Pánovi a Spasiteľovi! Nemám slová, iba vďaku v mojom srdci za to, čo Pán urobil v živote mojej dcéry! Chvála Mu!

~Kris v Texase

Niečo, o čom sa Kris nezmienila v tomto svedectve, no neskoršie mi napísala, že počas prestávky bola schopná "prekonať zlo dobrom." Pozrela sa okolo seba a zbadala ženu, ktorá vyzerala veľmi skľúčene, ubitá a deprimovaná. Predstavila sa jej a povedala jej niečo o sebe (nie detaily, iba prehľad), aby tej žene dala najavo, že ona nechce rozvod. Ženám, ktoré môžu ťažiť z prečítania knihy dala jednu z jej *Kartičiek nádeje.

Žene, ktorá sa pripojila k nášmu Spoločenstvu obnovy a u ktorej sme videli, že pochádza z tej istej oblasti, ako ona, preposlali sme ju ku Kris a ona ju pozvala na ich domáce stretnutia. Kris napísala o dva mesiace neskoršie, že sa ich skupina rozrástla TROJNÁSOBNE a to bolo spôsobené tým, že v ten deň rozdala päť Kartičiek nádeje. Jedna žena sa vrátila na stretnutie Spamätanie sa po rozvode a podelila sa o tieto informácie, ktoré našla a pár žien si zadovážilo naše knihy.

*Predtým sme ich dávali, keď nám žena napísala a požiadala o ne, no teraz máme celý list Kartičiek nádeje, ktorý si hocikto môže vytlačiť. Tu sú niektoré ďalšie plody z toho, ako Kris zasiala do obnovy:

Drahá Erin,

Prečítala som si chválu od Kris z Texasu a cítila som, že ma Pán vyzýva, aby som poslala chválu, ktorú som odkladala, lebo som bola zaneprázdnená (áno, viem, že toto je slabá výhovorka). Všetky vás žiadam o odpustenie a tiež žiadam odpustenie od môjho Pána a Spasiteľa za to, že som to neposlala.

Nedávno som čítala v októbrovom magazíne o darovacom liste, ktorý bol podpísaný Kristen z Texasu. Presnejšie, to som bola ja a chcela som sledovať všetky úžasné veci, ktoré sa odvtedy stali (stále sa cítim zahanbene), lebo som darovala iba $5.00 pre vaše spoločenstvo. V tom čase v auguste som dostala počiatočné rozvodové papiere na vypísanie. Nanešťastie v tom čase som nevedela o princípe nemať právnika. Prepustila som troch právnikov zo štátnej dotácie na právnu pomoc.

Keď som začala vypĺňať papiere, urobili bezprecedentné rozhodnutie, že pozastavili môj prípad kvôli veľkému počtu prípadov. Môj súčasný právnik bojoval a argumentoval, no stále sa mu nepodarilo, aby sa prípad znovu otvoril. Právnik mi povedal, že toto sa nikdy predtým nestalo—nikdy. Cítila som pokoj, ktorý som nevedela vysvetliť a v duši som cítila, že Pán mi hovorí HLASNE A JASNE, že nepotrebujem právnika. Nanešťastie, bola som nová na mojej ceste s Pánom a stále som nemala vaše zdroje. Rozprávala som sa s kňazom v mojom kostole a on mi pomohol stretnúť sa s veľmi drahou právničkou, ktorá vzala môj prípad zadarmo. Veríte tomu?

Táto právnička bola "bojovníčka" a súdila môjho manžela kvôli poplatkom po tom, čo mi povedala, že nebudem musieť platiť! Naozaj som si myslela, že Pán mi najal túto právničku, lebo som ju získala cez môjho kňaza a tiež bola "Kresťanskou právničkou"!! No Pán sa ma naozaj dotkol cez vaše spoločenstvo a ja som ju prepustila a povedala som to môjmu manželovi.

Skrz sériu udalostí som musela túto právničku vyhodiť dva krát; zakaždým som sa uistila, že som to urobila rýchlo kvôli poslušnosti môjmu Pánovi. Musela som to napokon urobiť správnym spôsobom a v správnom čase, lebo odmietala vyplniť papiere a odstrániť svoje meno a pre sudcu, aby podpísal tieto papiere bez vypočutia. Právnička vyplnila tieto papiere a do dnešného dňa, viac ako rok neskôr sa sudca nepodpísal. Vždy sú nejaké nezrovnalosti a problémy v papieroch a pozastavený rozvod. Pán je taký úžasný!!

Nemám predstavu, prečo sú papiere pozastavené pre takýto problém, no chválim Pána a viem, že On pracuje!! Akému úžasnému Pánovi slúžime!! Nemám predstavu čo má Pán na mysli v tomto, no viem, že je to zázrak!! Do dnešného dňa môj manžel platí všetky účty a som stále pokrytá jeho poisťovňou. Tiež mi dáva peniaze na míňanie. Lepšie vyjadrenie je, že Pán ma požehnal tak štedro cez môjho manžela, ktorý pokračuje v týchto veciach!!

Pán ma viedol k tomu, aby som odvádzala desiatok zo všetkých peňazí, ktoré mi môj manžel dáva na míňanie do vášho spoločenstva. Budete ich dostávať pravidelne v nasledujúcich dňoch. Beriem to ako dar, že som si mohla objednať všetky papierové knihy. Pozerám všetky videá počas celého dňa. Nemala som ani predstavu, aký prínos to bude pre mňa mať a ako mi to veľmi pomôže!

Každú ženu povzbudzujem, aby sa ponorili do všetkých materiálov, ktoré môžu dostať z tohoto spoločenstva a do SLOVA!! Stretla som priateľku cez Domáce stretnutia (napriek tomu, že to nevediem, táto skupina sa stretáva každý týždeň v mojom dome), ona a ja trávime hodiny v Písme, používame naše nové slovníky a používame niekoľko verzií Biblie. S týmito vecami v mojom živote a v mojej mysli, nielenže zostáva veľmi málo miesta pre nepriateľa, ale keď sa niečo deje, Písmo je prvá vec, ktorá mi príde na myseľ! Je úžasné keď môžeme nepriateľovi povedať, "Je napísané!!"

Viera naozaj pochádza z počutia a počutie skrze Božieho Slova!! Teda viera je z hlásania a hlásanie skrze Kristovo slovo”—Rimanom 10:17. Tiež som si rozdelila Žalm 119 a prečítam si z neho denne porciu spolu s inými Žalmami a Prísloviami, ako odporúčajú tvoje knihy, a pridala som dve kapitoly z Nového a Starého zákona. Slovo Božie je naozaj to, čo hovorí, že je v Hebrejom 4:12, “Lebo živé je Božie slovo, účinné a ostrejšie ako každý dvojsečný meč; preniká až po oddelenie duše od ducha a kĺbov od špiku a rozsudzuje myšlienky a úmysly srdca."

Všetko toto požehnanie prišlo skrze poslušnosť, keď som poslala tak málo, $5.00 dar o ktorom som si nebola istá, že by niekomu pomohol, no Pán chcel, aby som to poslala a tak som to urobila. Teraz naše domáce stretnutie vyzbiera 20 krát viac každý týždeň, keď sa stretáme a to vám pošlem, aby to posunulo vašu prácu ďalej! Pán je taký úžasný a my naozaj kráčame od požehnania k požehnaniu, keď kráčame v poslušnosti! Malachiáš 3:10, "Prineste celý desiatok do zásobárne, aby bol pokrm v mojom dome a týmto ma vyskúšajte - hovorí Pán zástupov, či vám neotvorím okná neba a nevylejem na vás požehnania viac ako dosť." a Ján 1:16, "Z jeho plnosti sme my všetci dostali milosť za milosťou."

Ďakujem tak veľmi za vernosť Pánovi a za to, že si tak veľa dala zo seba, pre ľudí, ktorí ťa hľadajú cez tvoje spoločenstvo. Pomohla si mojej rodine a mne viac, ako viem vyjadriť. Tiež ďakujem a chválim Pána, za to, že ma viedol sem a a za všetko, čo pre mňa robí. Túto Cestu k obnove som začala, aby som obnovila moje manželstvo, no našla som oveľa viac! Úžasné priateľky (zo siatia Kartičiek nádeje po meste) a najdôležitejšie, našla som PÁNA, ktorý mi dal nové srdce, nový život, a novú mňa uzemnenú v Ňom radšej, ako v mojom manželstve, iných a falošných idoloch. Nemám dar, aby som sa písomne vyjadrila o tom, čo cítim a čo sa stalo. Slová sú naozaj nedostatočné.

Božie požehnanie
~Terri z Tennessee

Počas predchádzajúcich týždňov sme ti posielali svedectvá obnovených "manželstiev", no dnes chceme, aby si si prečítala, že sa musíš TEŠIŤ a vyhrievať sa na tejto CESTE, nielen vtedy, keď Boh obnoví tvoje manželstvo, tak, ako sme už počuli od oboch Kris a Terri. Na dodanie, uvedom si, ako Boh chce obnoviť viac, nielen tvoje manželstvo!! Chce tiež obnoviť iné vzťahy, zdravie a financie —obyčajne PREDTÝM, ako on obnoví tvoje manželstvo.

A napokon sme chceli zasiať semienko do tvojej blízkej budúcnosti, keď sme ti ukázali, ako nájsť ePartnerku v tvojej oblasti a ako ľahko začať Domáce stretnutia, na ktoré sa môžeš týždenne tešiť!

A teraz dnešná lekcia:

Najhorší scenár—
Precvič svoju vieru!

Na začiatku mojej túžby po obnove som sa naučila túto metódu, ktorá ma uvolnila, alebo dychtivo povedané, ako Ježiš povedal, "Nie moja, ale TVOJA vôľa Bože nech sa stane."

Bolo to niečo, čo som sa naučila v seminári a neverím, že o tom učím v žiadnej z mojich kníh, videí alebo na mojej stránke. Zvláštne, lebo je to niečo, čo robím tak často, dokonca aj dnes.

Je to niečo, čo naozaj chcem NAUČIŤ všetky ženy.

V podstate je to zoznam, urobený buď v duchu alebo napísaný (často to záleží na závažnosti toho, čomu čelíš).

Na jednej strane tvojho listu napíš VŠETKO dobré, čo by sa stalo, keby sa stala tá vec, po ktorej túžiš.

Na druhej strane urob zoznam VŠETKÉHO dobrého, čo by sa stalo, keby sa táto vec, po ktorej túžiš, NEstala.

V mojom prípade to bolo veľmi jednoduché, urobiť zoznam dobrého, čo by nasledovalo po tom, keby Boh obnovil moje manželstvo a manžel by sa vrátil naspäť domov. Toto je v podstate to, o čom rozmýšľajú všetky ženy, VÝHRADNE rozprávajú iba o tom a žijú iba v tom a tak ak niečo nejde tak, akoby malo, sú zúfalé.

Pre ženy, ktoré túžia, snívajú a plánujú manželov návrat, pokúšajú sa vykúzliť niečo DOBRÉ, čo by sa stalo, keby sa nevrátil domov, je to ťažšie. A to, o koľko ťažšie je vyplniť túto stranu zoznamu bude VEĽMI záležať od toho, ako dlho snívaš po obnove.

Ako som už povedala pre všetky z nás, náš dobre-nacvičený a veľmi často prerozprávaný zoznam, ktorý si každá strážime a sústredíme sa naň, je veľmi ľahké vyplniť. A tak si nemyslím, že by som mala niektorej z vás pomôcť vyplniť tento zoznam.

ALE viac ako pravdepodobne, musíš HĽADAŤ BOHA v tom, ako vyplniť druhú stranu, a to bolo niečo, čo som musela aj ja osobne urobiť, keď som robila môj vlastný zoznam. Úprimne som si nevedela predstaviť ani jednu DOBRÚ vec, ak by Boh neobnovil moje manželstvo—ak by sa manžel NEvrátil domov ku nám.

No keď som raz požiadala Boha, On mi začal ukazovať tooooľko vecí, o ktorých som nikdy ani nerozmýšľala!!

"Lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde, a kto klope, tomu otvoria. "—Matúša 7:8

Tu je zoznam, ktorý som napísala v roku 1989, a ktorý ma napokon viedol po mojej ceste k obnove, lebo mi pomohol veci PRENECHAŤ.

MÔJ ZOZNAM Z 1989

1. Uvedomila som si, že tým, že NEmám manžela, náš domov zostáva pokojný. Bez pochyby je náš domov teraz viac pokojnejší, a tak, ak sa nevráti, zostane pokojný.

2. Uvedomila som si, že tým, že NEmám manžela, určite budem chudnúť!

[Toto bolo z časti spôsobené tým, že som pripravovala jedlá, no nejedla som, lebo som nemohla...kvôli "diéte spôsobenej neverou" sa väčšina z nás nájde v tom: že nemôžeme jesť, keď prídeme na to, že sú naši manželia zapletení s inou ženou. 

A tiež, strata hmotnosti bola spôsobená postením sa, čo bolo ľahké, keďže som nemala manžela, pre ktorého by som varila, alebo ktorý by sa vypytoval otázky, keby videl, že nejem.]

3. Uvedomila som si, že tým, že NEmám manžela, konečne môžem rozhodovať o tom, ako vychovám deti. Prvé rozhodnutie, ktoré sa mi veľmi páčilo, bolo, že som zrušila televízor.

4. Uvedomila som si, že tým, že NEmám manžela, deti sa lepšie správajú, kvôli tomu, že nemáme televízor a tiež som schopná ich uložiť do postele na čas a môžem si tiež oddýchnuť. Ak by sa vrátil domov, opäť ich budem musieť "posielať" namiesto "strčiť" do postele, lebo toto bol spôsob, ako ich otec chcel, aby sa to dialo. Po prvý krát, ako je tu počas noci, strčil ich do postele. Predtým sa chcel so mnou rozprávať a tak to ani jeden z nás nechcel urobiť. Celkovo sa uľahčil čas spania a režimy u detí!

5. Uvedomila som si, že to, že NEmám manžela, bez otca v domácnosti sa deti spolu hrajú lepšie. Pravdepodobne preto, lebo nebola televízia, ani video hry a tiež preto, lebo viac sledujem, čo sa deje. Počujem, kedy začnú robiť výtržnosti a tak môžem zakročiť a usmerniť ich.

6. Uvedomila som si, že to, že NEmám manžela znamená, že môžem tráviť viac času s mojimi rodičmi, lebo starnú.

[Nie tak dlho po mojej obnove zomreli obaja moji rodičia. A tak to bolo pre mňa obrovské požehnanie, že som sa mohla na toto sústrediť, keď som mala čas. Som tak vďačná, ak nie pre iný dôvod, tak aspoň za to, že som urobila tento zoznam a čítala si ho denne!]

7. Uvedomila som si, že to, že NEmám manžela znamená, že som sa viac zapodievala vecami, o ktorých som ani nesnívala, že by som mohla! Niečo je spôsobené tým, že sa deti lepšie správajú, no väčšina je spôsobená tým, že nemám manžela, ktorý by sa vypytoval, alebo by sa na mňa nahneval.

8. A tiež, ak meškám, už nemám nikoho, kto by sa na mňa nahneval, že je večera neskoro. Často sa deti tešia, keď spravím na večeru sendvič alebo niečo iné.

9. Uvedomila som si, že to, že NEmám manžela, deti sú šťastnejšie, okrem obdobia hneď po tom, ako manžel odišiel.

Je mi ľúto povedať, že som si nezanechala môj originálny zoznam...Škoda. No úžasnú vec, ktorú si pamätám najviac je, že "s Pánovou pomocou" na mojom originálnom zozname—zozname, o ktorom som si myslela, že budem mať problém vyplniť, bol DVOJNÁSOBNE dlhý, ako zoznam, keby sa manžel vrátil domov!!!

To, o čom som si myslela, že NEchcem, aby sa stalo, bolo 50% DLHŠIE, ako to dobré, čo by sa stalo, keby sa manžel vrátil domov a boli by sme obnovení. Tento zoznam bol urobený PREDTÝM, ako som našla Pána ako môjho Manžela.

Bo manželom ti bude tvoj stvoriteľ Pán zástupov je jeho meno, vykupiteľom Svätý Izraelov, Bohom celej zeme sa nazýva. "—Izaiáš 54:5

Keď som raz začala o Ňom rozmýšľať ako o mojom Manželovi, v tom bode som mohla X krát vyplniť tú stranu zoznamu, lebo Pán napĺňal tieto veci oveľa úžasnejšie. Veci ako:

Opäť som sa cítila šťastná.

Opäť som sa cítila milovaná.

Viac som neplakala.

Finančne som bola v norme, mohla som platiť moje účty.

Mala som niekoho, s kým som sa mohla večer rozprávať.

PÁN naplnil VŠETKY potreby, tak ako sľúbil.

"Môj Boh splní KAŽDÚ VAŠU TÚŽBU podľa svojho bohatstva v sláve v Kristovi Ježišovi"—Filipanom 4:19

V tom čase, keď som urobila môj zoznam, nezastavilo ma to okamžite v tom, že som nechcela, aby sa stala obnova, hlavne preto, lebo STRACH spôsoboval BOLESŤ a ja som stále mala bolesť, lebo som sa bála mojej budúcnosti a budúcnosti detí. Nikdy som nepočula ani o JEDNOM obnovenom manželstve, ani JEDNOM! A tak som si ani nebola istá, či je to možné. A tak strach z budúcnosti bol obrovský až pokiaľ som nezačala pokojne žiť s mojim NOVÝM Manželom.

A až keď prebehla obnova, vtedy som si uvedomila, že BOLESŤ bol jediný najväčší dôvod, prečo som chcela obnovu.

V tom bode môjho života som úprimne a naozaj verila, že obnova (keď sa manžel vráti domov) bola jediný ozajstný liek na moju bolesť. No skoro na konci (napriek tomu, že nič nenaznačovalo, že je koniec blízko), keď som mala dostatok Boha, bolesť odišla, úplne sa vyparila a bola nahradená POKOJOM, ktorý prevyšoval KAŽDÚ chápavosť.

A preto keď čítame, že ženy trpia pre hocijaký dôvod, LIEK je ten istý, potrebujú VIAC Boha a to všetko vyrieši!!!

Hlavný dôvod, prečo som taká šťastná, že sa môžem podeliť o "Najhorší scenár—Precvič svoju vieru" s tebou je, lebo vtedy, keď som konečne a úprimne viac NECHCELA, aby sa stala obnova a našla som seba samú, že som vyjednávala s Pánom, aby sa tak nestalo—VTEDY SA TO STALO! Aké je to ale šialené!?!

Presnejšie som začala s Pánom vyjednávať, aby neobnovil moje manželstvo, lebo som chcela, aby veci zostali také, ako som už predtým povedala! A aby si porozumela, čo som chcela, aby zostalo také isté, ako bolo, že som žila zo sociálnej podpory, žila som v skladisku v bytovke (predtým som žila v obrovskom dome) no aj tak som bola teraz šťastnejšia ako hocikedy predtým v mojom živote!

Tým, že som nemala "nič," som naozaj nič nemala, iba JEHO a uvedomila som si, že ON priviedol VŠETKO, čo som naozaj potrebovala, aby som bola šťastná!!

Toto cvičenie je podobné piesni, ktorá hovorí:

"Rátaj svoje požehnania, po jednom ich pomenuj.
Rátaj svoje požehnanie, pozri sa, čo Boh urobil."

Keď raz uvidíš a budeš sa môcť sústrediť na DOBRÉ, ktoré prichádza z vecí, ktoré sa NEvyvýjajú tak, ako si dúfala, vtedy si na ÚŽASNOM mieste, kde si môžeš z plnosti srdca povedať...

"Nie moja vôľa Pane, ale TVOJA VÔĽA nech sa stane"
A to potom znamená, že si VOLNÁ, aby si žila pokojne bez strachu!

Je čas, aby si si cvičila vieru denne! Musíš sa TERAZ pripraviť, lebo keď sa raz v tebe uskutočnia tieto zmeny, vtedy  "Boh otočí srdce tvojho manžela" —Prísloví 21:1 a "roztrhne puto hriechu, ktorý ho zväzuje" —Prísloví 5:22 a vtedy sa ocitne na prahu tvojich dverí!

Začni žiť!

Keď raz začneš aktívne manžela prenechávať, bude nemožné, aby si nepadla späť a túžila a dychtila za svojim manželom, ak sa rozhodneš, že budeš pokračovať vo svojom starom životnom štýle. To, že necháš tú veľkú PRÁZDNOTU času a sústredenia sa, ktorú predtým zapĺňal tvoj manžel otvorenú, to vytvorí pocit samoty, čo spôsobí, že zakopneš. Žena, ktorá sa rozhodne nasledovať iba ČASŤ tejto lekcie a nie celú, skončí tak, že buď spácha duchovné cudzoložstvo ALEBO dokonca fyzické cudzoložstvo, keď sa bude cítiť príliš sama.

Toto je jeden z dôvodov, prečo chceme povzbudiť každú jednu z vás, aby ste rozdali Kartičky nádeje vo svojom okolí. Nepokúšaj sa presne zistiť, komu ich dať, ale ich rozsievaj ako semienka v tvojom okolí. 

"Niekto priam rozhadzuje, a predsa mu stále pribúda, druhý zasa šetrí väčšmi, než sa sluší, a má nedostatok vždy."—Prísloví 11:24

Ak chceš nájsť najlepšiu zeminu, kde zasiať, SPÝTAJ SA BOHA, a On ti môže ukázať nástenku alebo kostol, okolo ktorého prechádzaš do a z práce a môže oceniť, že existuje nádej pre niektorých svojich členov.

"A do dobrej zeme zasiate je u tých, čo počúvajú slovo a prijímajú ho a prinášajú úrodu: jedno tridsaťnásobnú, druhé šesťdesiatnásobnú a iné stonásobnú."—Mark 4:20

Keď sa raz spojíš iba s JEDNOU ženou, sľubujem, že začneš opäť žiť ŽIVOT! A nie hocijaký život, ale hojný život, kvôli ktorému Ježiš zomrel, aby ti ho dal.

"Zlodej prichádza, len aby kradol, zabíjal a ničil. Ja som prišiel, aby mali život a aby ho mali hojnejšie."—Ján 10:10

Ženy potrebujú priateľstvá, nielen vtedy keď nie sú vo "vzťahu" ale vždy, lebo tak nás Boh stvoril.

Väčšina z vás, ktoré ste teraz zaťažené na svojich manželov ste pravdepodobne tie isté, ktoré svojich manželov udusili.  Bola si tak závislá na svojom manželovi s tvojou POTREBOU rozprávať. Naša spoločnosť sa pokúša zmeniť pohlavia, no nie je to účinné. A keď sa o to pokúšame, vytvárame zbytočné škody.
"A stvoril Boh človeka na svoj obraz, na Boží obraz ho stvoril, muža a ženu ich stvoril."—Genezis 1:27Nie je to iba za účelom byť TERAZ šťastná, keď bude tvoje manželstvo raz obnovené, bude ešte dôležitejšie, aby si mala pevný základ žien, ktoré ti pomôžu byť zodpovednou a povzbudenou. Môžno ešte dôležitejšie je, že musíš dať manželovi priestor na dýchanie a to tak, že budeš tráviť čas s týmito priateľkami.A opäť, NIE tak, ako koná svet, ale tak, ako to Boh navrhol—povzbudzovať a učiť mladšie ženy, a to ťa udrží mladou a duchovne energickou."Podobne aj staršie ženy nech sú sväté v správaní, nech neklebetia, nech nie sú oddané vínu, nech dobre učia, mladé ženy nech priúčajú múdrosti, aby mali rady svojich mužov, milovali deti,aby boli rozumné, cudné, starostlivé o dom, dobrotivé, podriadené svojim mužom, aby sa nehanobilo Božie slovo."—Titus 2:3–5

Ak v súčasnosti a pravidelne nepovzbudzuješ mladšie ženy v tvojom živote, zaručujem sa, že zažívaš prázdnotu, ktorá môže byť zaplnená nesprávnym spôsobom, a zabraňuje ti v požehnanom živote, kvôli ktorému Ježiš zomrel, aby ti ho dal!

Ďalší OBROVSKÝ bonus z toho, že splníš záväzok tohoto spoločenstva, ktorý má každá z nás ako staršia žena bude,  že budeš žiariť a budeš atraktívna pre svojho manžela a deti!!

"Keď prehovoria jej synovia, dobrorečia jej a jej manžel zahŕňa, ju pochvalou: "Rúče sa namáhalo veľa žien, lež ty si ich všetky predstihla." Spanilosť je klam a krása - daromnosť; chválu si zasluhuje žena, čo sa bojí PÁNA  [ktorá Ho dá na prvé miesto]"—Prísloví 31:28–30

Nielenže bude naplnená tvoja potreba hovoriť, no budeš aj šťastnejšia a udáš tón vo svojom dome!

Začína to TERAZ, začína to dnes!!

Spýtaj sa Boha, kde by si mohla nájsť ženu, ktorej by si mohla pomôcť, ktorá potom pomôže tebe! Keď raz ukončíš tvoj kurz OBNOVY mysle, tiež ťa spárujeme s tvojou ePartnerkou a tak sa budete môcť "stretávať" spoločne online a budete jedna za druhú zodpovedné. Každým povzbudením druhej tiež zasievate semienka vo svojom okolí!

Úprimne, sú tieto princípy z tejto lekcie účinné?

"Veď tvoje ustanovenia sú mi rozkošou a tvoje príkazy radcami"—Žalm 119:24

"Vau, táto lekcia bola naozaj pre mňa. Modlila som sa a modlila (a prosila!) aby mi Boh pomohol vzdať sa môjho manžela z môjho srdca. Cez OPO kurzy som si uvedomila, že bol veľmi v mojom srdci a stále som po ňom túžila. Táto lekcia STÁLA ZA MÔJ ČAS! 

To, že som urobila zoznam DOBRÝCH vecí z toho, že je preč, bolo pre mňa dokonca jednoduchšie, ako zoznam dobrých vecí z toho, keby bol doma. Môj zoznam bol tak, ako Erinim, dvojnásobne dlhý, ako zoznam dobrých vecí, keby bol doma. Toto mi naozaj pomohlo dostať ho von z môjho srdca. Napriek tomu som si uvedomila trochu hnevu, ktorý som voči nemu cítila, keď som robila tento zoznam, prečo by bolo dobré, aby nebol doma a tak sa modlím k Bohu, aby mi odpustil a dal mi nové srdce bez hnevu.  Uvedomila som si, že toto je oblasť, ktorá môže zabrániť v obnove.

Aby som bola úplne úprimná, po tom, ako som urobila môj zoznam, naozaj som začala veľmi rozmýšľať, či ho vôbec chcem späť. Naozaj mi to pomohlo v tom, že som ho mohla úplne prenechať a zaujímavé, dnes som dostala správu od neho, v ktorej sa pýtal, ako sa má náš syn a ja. Tieto správy sú od neho vzácnosť....hmmmm.

Toto ovplyvnilo moju cestu s Pánom v toľkých oblastiach. Nielenže si začínam uvedomovať, že On je naozaj postačujúci...ale po praktickej stránke si myslím, že je veľmi dôležité, aby sme sa všetky naučili, ako byť šťastnými počas toho obdobia, keď nežijeme s manželmi. Manželia nás nikdy neurobia skutočne šťastnými v živote, iba Boh to môže urobiť, a pokiaľ sa nedostaneme na toto miesto bez nich, tvoje manželstvo opäť padne. Toto naozaj otvorilo moje oči. NAJPRV sa musím zmeniť ja a stať sa naozaj šťastnou predtým, ako Boh zmení môjho manžela. Stále ma čaká veľa práce!

~ Becky z Texasu

“...a poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí" —Ján 8:32

Teraz je čas, aby si KLIKLA SEM a vyliala si svoje srdce pred Pánom a do denníka "Čo som sa naučila."