★★★★★

Minulý týždeň sme ukončili týždenný odkaz s touto pravdou:

Väčšine obetí zostáva pocit viny, ktorý mylne umožňuje vine dopadnúť a zostať NA nich—takže—osoba, ktorá potrebuje odpustenie, nikdy necíti plný účinok svojho hriechu.

Takže znova, ak si prevzala vinu, ktorá nie je tvoja—bez ohľadu na to, aká veľká alebo malá—a ak si neúspešná v zbavení sa jej (si neschopná oslobodiť sa z nej), potom tento týždeň, som nadšená podeliť sa o ešte VIAC pravdy, úžasnej a hlbokej. Uvidíš, prečo je nepriateľ schopný naďalej trápiť OBEŤ, takže osoba, ktorá zhrešila, sa zdá byť neovplyvnená.

Počas letu domov, potom čo sme ja a moja hostiteľka išli na miesto, kde bola znásilnená, kde býval ten chlap a na ďalšie miesta, kam nebola schopná ísť kdekoľvek nablízku, predtým ako ju Pán uzdravil z jej falošnej viny, On mi povedal:

Na jeden hriech existuje iba JEDEN SET negatívnych emócií. Takže ak ich mylne prevezmeš, skutočný hriešnik necíti žiadne výčitky. A bez výčitiek nie je potrebné, aby hriešnik potreboval ľutovať—preto hriešnik zostáva hriešnik a horšie, často hriech opakuje a útočí znova a znova.

Je nám povedané, aby sme znova a znova odpúšťali, však? A to nielen vtedy, keď je to niekomu ľúto, ale okamžite. Boh, ktorý stvoril svet a všetky princípy a zákony, nám povedal, aké je to dôležité a bolo to z mnohých dôvodov. V prvom rade my sa nedokážeme uzdraviť z toho, čo sa nám stalo. Aj keď naše mysle nemusia zabudnúť, zažila som, že som o tom bola schopná premýšľať a využiť moje skúsenosti s ostatnými, ale bez akýchkoľvek pripojených negatívnych emócií. Nebola tam vôbec žiadna bolesť ani hanba.

Ďalším dôvodom, ktorý je rovnako dôležitý pre odpustenie, je to, že môžeme vyjadriť lásku tomu, kto proti nám zhrešil. Pretože keď odpustíme, potom sme oslobodené od viny (toho, čo sme mali alebo nemali urobiť), a potom, keď je dané odpustenie, hriešnik môže úplne CÍTIŤ váhu svojho hriechu.

Prichádza mi na myseľ toľko príkladov, ale dovoľ mi vziať len jeden z mojich obľúbených, ktorý ti dúfam, pomôže získať schopnosť odpustiť aj tým najhorším z hriešnikov.

Keď naša rodina žila v Pensacole, kde bola založená spoločnosť RMI, bol tam veľmi nebezpečný trojmíľový most. Dokonca aj môj švagor stratil bratranca, keď ho na tom moste zasiahol opitý vodič rok predtým, ako tiež zomrel. Takže kedykoľvek, sme počuli o nehode na trojmíľovom moste, bola to veľká správa.

Tragédia zasiahla drahú rodinu, ktorá nám bola veľmi blízka a bola v službe na plný úväzok. Bol to tento pár, ktorý  Boh použil, aby ma veľmi naučil o službe. Jedného dňa im niekto zavolal, tak že sa obaja rodičia veľmi báli: ich syn bol pri dopravnej nehode na trojmíľovom moste, helikoptérou bol odvezený a polícia bola v ich dome, aby ich vzala do nemocnice. Keď išli na druhú stranu (premávka v protismere bola zastavená kvôli druhej strane zatarasenej troskami zúčastnených automobilov), s bzučiakom sirény videli, čo zostalo z auta ich syna a verili, že nemohol prežiť. Nebolo to nič iné ako zázrak, že prežil—teraz však kráča s výrazným a zreteľným krívaním a nedokáže použiť svoju pravú ruku. 

ALE to je to, čo hovorili správy (v televízii aj v titulkoch novín) a čo sa opakovalo v titulkoch po celej krajine, ktoré upútali pozornosť všetkých. Muž bol nielen opitý, ale tiež bol na drogách a bol opakovane 7-násobným páchateľom jazdy pod vplyvom a šoféroval bez vodičského preukazu. Napriek tomu títo rodičia požiadali, aby sa s týmto mužom vo väzení porozprávali—aby mu dali vedieť, že mu odpustili a že aj keby to ich syn neprežil, nemal by sa obviňovať. Správy uvádzali, že muž sa zrútil a plakal a otec tohto muža bojujúceho o život, podišiel k nemu a objal ho, keď plakal. Pretože títo rodičia boli schopní odpustiť tomuto opakujúcemu páchateľovi—cítil plný účinok toho, čo urobil. Počas procesu títo rodičia urobili vyhlásenie a požiadali súd o milosť pre neho.

Tento nesmierny čin odpustenia umožnil tlači počuť aj cestu k spaseniu, ku ktorej došlo pri jednej z neskorších návštev väzenia. Každý deň po návšteve svojho syna, ako pár, išli za týmto mužom do väzenia, aby: ho ubezpečili, že ich syn bol z kómy von, rozprával a kedy začal znova hýbať končatinami. A kvôli ich príkladu súcitu, keď bol prepustený z nemocnice, hoci nemohol chodiť, jeho prvou zastávkou bolo väzenie, aby odpustil tomuto mužovi osobne—čo tiež zaujalo správy!

Väčšina z nás nebude nikdy povolaná urobiť niečo také úžasné a tak verejné, ale každý deň môžeme žiť tak, ako On hovorí, že by sme mali a menili životy ľudí, ktorí pozorujú naše životy, ktorí čítajú epištolu našich životov.

Vedľajšia poznámka: Tento pár mal obnovené manželstvo! Keď som sa stretla so svojou priateľkou, jej manžel bol na plný úväzok v služby roky, riadil miestnu kuchyňu na polievku, ktorá mala aj prístrešie a program pre ženy, ktoré stratili svoje deti súdnym zásahom (kde som dobrovoľne slúžila a učila). Moja priateľka sa so mnou podelila o to, že bola zachránená pred divokým životom, keď bola vydala a potom sa modlila, aby jej manžel zažil zážitok z Damasku. A zažil. Keď sa ho Boh dotkol, hneď potom začal nosiť ich obrovskú rodinnú bibliu všade, kam šiel. A stala sa najúžasnejšia vec—Boh mu dal dar, aby si udržal všetko slovo za slovom, čo čítal.

V tom čase vlastnil malú večierku a začal dávať jedlo bezdomovcom každú noc, keď v noci zatvoril. To viedlo k otvoreniu polievkovej kuchyne a neskôr im mesto dalo všetku pôdu pod diaľnicou na rozšírenie. Avšak, ako mi povedali: „Erin, nebudeš veriť v požehnania a ako sa tvoj život zmení, keď začneš slúžiť na plný úväzok. Ale nezabudni, že to je to, kde tvoje skúšky začnú, nie skončia.“

Znova je čas teraz sa ZASTAVIŤ (alebo stanoviť si dátum na neskôr), aby si selah o tom, čo si sa naučila, inými slovami, rozjímaj o všetkom. A uisti sa, že jednoducho iba nepremýšľaš o tom, čo si sa naučila, ale stanov si s Manželom dátum, aby si s Ním bola sama a POŽIADAJ Ho, aby sa s tebou podelil o tom, ako sa tento odkaz vzťahuje na teba a môžeš sa Ho SPÝTAŤ na čokoľvek iné. Potom ticho seď a počúvaj. 😉 A udržuj tvoju lásku nažive tým, že budeš žiť takto každý deň.