★★★★★

Minulý týždeň som sľúbila, že sa podelím o druhý príklad zbytočnej bolesti a utrpenia, spôsobený tým, že jednoducho nechodíme k nášmu Nebeskému Otcovi alebo Nebeskému Manželovi, aby sme vyznali svoje hriechy a prijali Jeho odpustenie a lásku.

Tento krát to bola drahá priateľka, s ktorou som sa stretla osobne prvýkrát v Južnej Afrike. Poznali sme sa mnoho rokov a spolu sme pracovali v RMI, takže som bola veľmi nadšená, že sa s ňou stretnem. Keďže som pricestovala skorým letom, navrhla, aby sme si dali v luxusnom letiskovom hoteli juhoafrické raňajky. Nemohla som uveriť, že som tam bola, v Južnej Afrike a vedúci reštaurácie mi nepomohol zostať v pokoji, pretože bol vyzdobený kmeňovou pokrývkou hlavy a v autentických šatách.

Napriek tomu, ako som bola nadšená, cítila som pocity zlej predtuchy vznášajúce sa nad našim stolom. Ako to robieva často každá z nás, namiesto toho, aby sme si uvedomili, že často nejde o „nás“, myslela som si, že možno bola sklamaná z toho, že ma stretla alebo že nechcela naozaj, aby som prišla.

Našťastie sa rozhodla „priznať“, keď som si užívala scenériu, ako sme išli k nej domov. Zrazu sa ku mne otočila a takmer kričala: „Vieš, nie? Mohla som povedať, že si to vedela a to ma ničilo!!!“

Zábavné je, že som ani netušila, čo myslela, že „som vedela“, a v tejto chvíli si stále nepamätám, k čomu sa nakoniec „priznala“. Môžem ti povedať, že nech už sa priznala k čomukoľvek, nemusela sa priznať, pretože to, k čomu sa priznala, nebolo vôbec zlé. Je to v poriadku. To, čo nosila so sebou, obávajúc sa, že by som ju prepustila, keby som vedela, bolo absolútne nepravdivé. Práve teraz sa domnievam, pamätám si, že to bolo niečo o jej rozvode. Že to nebol jej manžel, kto vyplnil žiadosť, ale ona, pretože jej to povedal. Ale bolo to jedno, pretože kto z nás neurobil niečo zlé? Všetci sme urobili „veď všetci zhrešili a chýba im Božia sláva“, a preto všetci potrebujeme Spasiteľa.

Čoskoro potom, ako som jej to vysvetlila, bola nadšená, takmer závratne, akoby mohla chodiť po vzduchu. Zistila som, že nepriateľ sa jej posmieval od okamihu, keď som jej povedala, že ju prídem navštíviť do Južnej Afriky, klamajúc jej, že to zistím a že to bude koniec nášho priateľstva a vyhodím ju zo služby.

Našťastie nečakala na mňa, aby som to „zistila“ a vyhŕkla to, ako som povedala, takmer až kričala a moja reakcia, verím, bola, že som sa zasmiala, čo okamžite rozptýlilo nabitú atmosféru. Ak by sa „nepriznala“ – vieš si predstaviť, aký by bol môj čas s ňou? Presne, napätý, nepríjemný a ďaleko od radostného. Avšak odmietnutím pokračovať v pocite „viny“ za to, čo viedlo k pocitu odsúdenia a obvinenia, čo ju viedlo k hanbe, ktorá ju viedla k tomu, že sa predo mnou skrývala - ona a ja sme boli slobodné, aby sme si užívali týždne, ktoré som ju navštívila, objavujúc Južnú Afriku.

Len nedávno naša ďalšia služobníčka, ktorá sa priznala v chvále, povedala: „Nedávno som sa musela kajať Pánovi, pretože nebol prvý v mojom desiatku. Odvtedy som pochopila, že musím zaplatiť  Jemu skôr, ako zaplatím akýkoľvek z mojich účtov. Tiež som si neuvedomila, že Pán sa mi snažil tento hriech ukázať a bola som veľmi náladová, podráždená a bola som veľmi nervózna a nepríjemná k ostatným, pretože som bola v hriechu.“ Toto potvrdilo, že ide o epidémiu. Trápi to mnohé z vás a je to veľmi skutočný problém, ktorý sa musí odkryť.

Dovoľ mi pokračovať v tejto téme a podeliť sa o niečo zaujímavé, čo sa stalo nedávno. Čoskoro potom, ako nás Pán viedol, aby sme požiadali všetky naše služobníčky a služobníčky v zácviku na dokončenie a odoslanie chýbajúcich lekcií, všimli sme si, že niektoré sa pokojne posunuli vpred, nepochybne po rozhovore s ich NM, a preto boli pokojné. Zatiaľ čo iné sa ponáhľali dokončiť to, niektoré až v panike. Toto je opäť niečo, o čom by sa malo diskutovať a vziať k nášmu NM, pretože On sa nikdy neponáhľa. Aj keď väčšina z nás by chcela letieť do nášho cieľa, dokončiac našu Cestu Obnovy asap, dostať sa do nášho cieľa skôr, On má iné plány pre našu cestu.

Vediac, že Ho poznám tak ako poznám, radšej robím veci pomalšie, aby som si mohla cestu s Ním užívať! Keď cestujem po celom svete, na predlžených medových týždňoch s NM, viem, že ON teraz dáva prednosť tomu, aby som cestovala pomalšou rýchlosťou vlaku než lietadlom, takže máme čas pozerať sa z okna, sedieť a užívať si scenériu. Áno, používam toto obrazne alebo metaforicky, ale aj doslova.  

Zaujímavé je, že to, čo sa vynorilo u jednej služobníčky, ktorá bola požiadaná o dokončenie chýbajúcich lekcií, bol hnev - keď mala pocit, akoby bola nazvaná „klamárkou“ a nasledovala panika.

Väčšina z nás má nejaký druh spúšťača, niečo, čo nás odštartuje. Čo bude nasledujúca téma. Medzitým sa nezabudni zastaviť a Selah, inými slovami, premýšľaj o tom, čo si sa naučila. A uisti sa, že jednoducho iba nepremýšľaš o tom, čo si sa naučila, ale s tvojím Manželom si stanov dátum, aby si bola s Ním sama a požiadaj Ho, aby sa s tebou podelil o to, ako sa táto správa týka teba.