Minulý týždeň som skončila s dodatkom po odhalení toho, že  to, čo sa skrývalo v škatuli pokladov, nebolo to, čo som si pamätala, že bolo. Namiesto toho, to hovorilo, že zdroj mojej sily bol v „stretnutí sa“ s mojou nepriazňou, dobre.

Existuje mnoho ciest, ktoré by sme mohli podniknúť, aby sme zistili viac o tomto princípe, ale prvý obraz, ktorý som si všimla, že spustil niečo dôležité, bol, keď som si všimla slovo „stretnutie“ mojej nepriazne.

Pred rokmi, keď som žila na malej farme, ktorú Pán vlastne použil na obnovenie manželstva môjho syna so svojou manželkou, bola ako väčšina fariem. Bola vzdialená. Náš najbližší sused (dlhoroční rodinní priatelia; priatelia, ktorých moje deti označujú ako „teta a strýko“), žili presne jednu míľu ďaleko. Dokonca dostať sa na túto farmu  z málokedy používanej diaľnice bolo štvrť míle po dlhej štrkovej ceste.

V noci, keď som sa „stretla“ s mojou nepriazňou, ako som sa veľmi neskoro vracala z mesta. Bez pouličných svetiel, bez akýchkoľvek svetiel, som odbočila  na moju príjazdovú cestu a začala som ísť po štvrť míľovej štrkovej ceste a iba som videla, že  reflektory, ktoré ma nasledovali, odbočili tiež. Moje srdce samozrejme začalo búšiť do hrude a vtedy som sa musela rozhodnúť. Keď sa dostanem do svojej garáže, vojdem rýchlo dnu, zavriem ju a vbehnem dovnútra do bezpečnejšej izby, aby som počkala, čo príde? Alebo....

Čo som urobila bolo, že som sa zastavila, vystúpila z môjho auta a kráčala som k otvárajúcim sa garážovým dverám, čakajúc zatiaľ na nákladné auto, ktoré ma nasledovalo. Nie som si istá, ako som stála; Neverím, že som stála vzdorne s rukami na svojich bokoch (ako vidíme vo filmoch), ale viem jednu vec, bola som prístupná ku všetkému, čo sa malo stať. Keď ma nákladné auto pomaly dobehlo, okno zostúpilo a hoci bola tma, uvedomila som si, že to bol syn našich susedov. Povedal: „Páni, ste určite odvážna! Som si istý, že Gladys (žena, na ktorej farme to zvyklo byť) by bežala dovnútra, aby zavolala môjho otca, aby jej priniesol brokovnicu! Prečo ste tam len tak stála?“ Povedala som mu, že namiesto toho, aby som utekala a schovávala sa v strachu a iba Boh by vedel na ako dlho, radšej by som sa stretla a čelila čomukoľvek, čo sa má stať.

Opäť sa smejem, pretože odkaz z minulého týždňa sa týkal „nazretia“ a zabuchnutia dverí; teraz, tento týždeň hovorím, o stretnutí a čelení protikladu.

Napriek tomu som presvedčená, že to, v čom sa to líši, je to, že som nebola s Ním v bezpečí a pritúlená k Nemu spiaca. Tentoraz a tak často sme vonku, zraniteľné voči útokom, ktoré sa nám určite stanú. To je potom to, „stretnutie“ s našimi strachmi, našou nepriazňou... Nie, nie sme pripravené bojovať, ale ani rýchlo utekať, aby sme sa skryli. To nie je to, čo môžeme urobiť, keď sa napojíme na Zdroj našej sily. Ako Jeho nevesta, skutočným Zdrojom našej sily je Jeho láska, a preto sme schopné sa v budúcnosti usmievať a dokonca smiať sa na budúcnosť Príslovia 31,25.