PREZRITE SI, PROSÍM, a modlite sa za zakúpenie kníh zo zoznamu ODPORÚČANEJ LITERATÚRY našej pôvodnej série Múdra Žena a aby každá kniha mala prepojenie na Amazon.

Najprv varovanie: My, ktorí sme prešli zložitým manželstvom, oddelením a / alebo rozvodom, vás chceme varovať pred knihami, myšlienkami alebo inými ľuďmi, ktorí vás budú ovplyvňovať, aby ste išli cestou sveta, ktorá sa vždy končí katastrofou. Môže sa to zdať ako najľahšia cesta, ale nakoniec je to cesta k ešte väčšiemu smútku, skúškam, ťažkostiam a bolesti. Buďte, prosím, opatrní pri tom, čo čítate! Knihy, ktorých základom je filozofia, alebo boli napísané psychológmi alebo manželskými poradcami, naplnia vašu myseľ deštruktívnymi myšlienkami.

Neodporúčame čítať knihy, ktoré sa venujú týmto témam: „okorenenie manželstva“, „tvrdá láska“ a „spoluzávislosť“. Videli sme, aké škody tieto myšlienky spôsobili pri ničení manželstiev a žien, ktoré sa v zúfalstve pozerali týmto smerom.

Pozerajte na Boha a na ľudí podobnej mysle, aby vás povzbudili. Choďte za radcom (Božím slovom), ktorý je zadarmo, a ušetrite svoje peniaze aj manželstvo. Držte sa ďalej od „profesionálov“. Ak tieto knihy nenájdete v knižnici vášho kostola, opýtajte sa, či ich môžu objednať v miestnom kresťanskom kníhkupectve.

Číslo ISBN im pomôže objednať správnu knihu. Mnohé sú v brožovanej podobe a väčšina z nich je veľmi lacná.

Biblia. Nová americká štandardná Biblia (New American Standard Bible, NASB). Verše v tomto pracovnom zošite boli prevzaté z tejto verzie. Niektorí sa ma pýtali, prečo som použila NASB a nie verziu King James (KJV). Dôvod je ten, že keď ma môj manžel opustil, zanechal za sebou svoju Bibliu, NASB. Jeho Bibliu som používala asi 20 mesiacov, kým o ňu nepožiadal. Žila som všetky verše, ktoré sa nachádzajú v tomto zošite. Navyše, predtým, ako môj manžel odišiel, som bola nepoddajná. Mala som svoju KJV, pretože som bola farizejka. Každá žena by mala používať verziu, ktorú používa jej manžel.

Prečítajte si, ako Erin čítala Bibliu s Alexandrom Scourbym

Od väzenia k chvále (Prison to Praise) od Merlina R. Carothersa je kniha, ktorú som objavila počas svojej Cesty Obnovy a ktorá zmenila môj pohľad na všetko. Veľký vplyv malo svedectvo pána Carothersa, ako použil verš na požehnanie svojich nepriateľov. To mi ukázalo, aké silné je Jeho slovo. Som si istá, že akákoľvek kniha od Merlina R. Carothersa je vynikajúca.

Pramene v púšti (Streams in the Desert) Pani Charles Cowmanová napísala svoje myšlienky, citáty a duchovné inšpirácie, ktoré jej pomohli udržať ju počas jej ťažkých misijných rokov, najmä počas šiestich rokov, keď ošetrovala svojho manžela, keď umieral. Toto patrí medzi klasickú kresťanskú literatúru, už viac ako sedemdesiat rokov! Je to nevyhnutnosť, ak žijete uprostred skúšok! Touto knihou som žila viac ako 2 roky! ISBN 9788088863557

Jako laň na výšinách (Hinds Feet on High Places) od Hannah Hurnard Je k dispozícii vo väčšine kresťanských kníhkupectiev. Je to príbeh postavy „Bázlivá“ a o jej ceste k dokonalému pokoju. Jej boje a obavy vás rozplačú a jej triumfy vás inšpirujú, aby ste pokračovali v náročnej chôdzi. Čítala som to mnohokrát sama a aj svojim deťom. ISBN 9788074500824

Poď so mnou, milovaná (Come Away My Beloved) Básne a poviedky sú napísané tak, akoby k vám hovoril sám Boh. Úžasná kniha pre meditáciu a upokojujúce myšlienky. ISBN 0-932814-02-6

To najlepšie pre Jeho slávu (My Utmost for His Highest) od Oswalda Chambersa Sú to nádherné denné zamyslenia ako aj miesto na zaznamenávanie vášho rastu v Pánovi. ISBN 9788089067602

Nadprirodzený pôrod (Supernatural Childbirth) od Jackie Mize Táto kniha je plná Písma a je úžasným a mocným svedectvom o Božom slove a jeho zasľúbeniach. Jackie ako mladému dievčaťu povedali, že nikdy nebude môcť mať dieťa, ale keď stretla svojho manžela, ktorý poznal Božie zasľúbenia, začalo sa ich úžasné svedectvo. Nielenže odhalili, ako počať a vynosiť bábätko, ale spoločne odhalili aj tajomstvo úplne BEZBOLESTNÉHO pôrodu!

Autorka Cathy Lechner Táto žena má neuveriteľný spôsob služby ženám. Nenechajte sa oklamať obalom. Po prečítaní sa budete smiať, plakať a budete presvedčení, že vo svojom živote potrebujete viac Pána. Túto autorku nájdete v miestnom kníhkupectve v sekcii „Naplnení Duchom“. Baptisti, nenechajte sa odstrašiť vetou „Naplnení Duchom“.

Ja? Poslúchať ho? (Me? Obey Him?). Elizabeth Handfordová používa Božie slovo na to, aby predstavila dôvody, prečo sa manželka podriaďuje svojmu manželovi. Zdieľa všetky požehnania, radosti a privilégiá, ktoré prinesie život podľa Božieho plánu. Kniha, ktorú si musí prečítať každá žena! Staršie vydanie je lepšie. Jej prepracované vydanie pojednáva o ženách, ktoré sú týrané. ISBN 0-87398-552-4

Novšia verzia bola upravená a oslabená kvôli feministickému vplyvu.

 Cesta domov (The Way Home) od Mary Pride odpovedá na otázky: „Je kariéra vždy naplňujúcejšia ako materstvo?“ „Môže žena naplno využiť svoj potenciál iba tak, že opustí domov a zamestná sa?“ Hovorí o tom, prečo sa mnoho kresťanských manželiek a matiek konečne otočilo chrbtom k „plánovanej neplodnosti“, „ja“ manželstvu, výchove detí „bez omylov“, karierizmu a množstvu ďalších nebiblických, nekresťanských alternatív. ISBN 0-89107-345-0

Kto bude mať vplyv? (Who Will Rock the Cradle?) od Phyllis Schlafly Každú kapitolu píše iný odborník v oblasti starostlivosti o deti, od pediatrov až po skutočných majiteľov ústavov dennej starostlivosti. Všetci prekvapivo súhlasia s tým, že fenomén dennej starostlivosti ničí naše deti a našu spoločnosť. Dozvedela som sa, že kniha sa momentálne už netlačí. Veľkí distribútori kníh ju však stále môžu získať.