Tento týždeň som myslela na jeden z mojich najpoužívanejších biblických princípov. Biblia je plná skrytých klenotov, tak vzácnych, ale tak nejasných pre väčšinu kazateľov, ktorí skutočne nikdy nezažili taký druh intimity, ako väčšina z nás, ako boli nevesty požehnané. Jeden taký klenot, ktorý „úplne mení život“, ako jedna z mojich neviest rada hovorí. Ten klenot je žitie s ostatnými spôsobom porozumenia. A hoci „iní“ môžu byť iné pohlavie, používala som ho predovšetkým pri jednaní s inými ženami v našom živote (priateľkami, sestrou, tetami, spolupracovníčkami, nevestami, svokrou atď.). Verím však, že to tiež funguje, keď sa to aplikuje na mužov, keď nás On povolá, aby sme tak robili. Napriek tomu si myslím, že sa to týka predovšetkým žien, ktoré sú podľa nášho Stvoriteľa navrhnuté tak, aby boli jedinečne komplikované z dôvodu ich vedenia, motivované a často pod kontrolou našich sŕdc.

Ako to funguje, je jednoducho takto. Väčšina žien kvôli bolestivým zraneniam maskuje, potláča alebo ignoruje bolesť, ktorá potom, často nevedome alebo niekedy úmyselne, spôsobí, že ubližujú iným. Aby nás zranili. Je to s najťažšími ženami v tvojom živote, že tento princíp, tento klenot, funguje tak úžasne. A aby to fungovalo, musíš mať silnú intimitu so svojím NM, ktorý hrá v tomto princípe prvoradú úlohu.

Pred rokmi som zistila, že je naozaj ťažké vychádzať s jednou z mojich neviest, a to, čo som chcela, bolo, aby som ju skutočne hlboko milovala. Preto som sa Ho jednoducho spýtala, ako by to On mohol dosiahnuť. Pamätaj, že On chce, aby Jeho nevesty boli ako ten s Kým sme, a On je Človek, ktorý sa vzdal Svojho života „keď sme boli ešte hriešnici“. Preto, keď je niekto neláskavý alebo drzý alebo nás dokonca uráža, v dôsledku Jeho lásky k nám, my ich môžeme milovať. Naozaj ich milovať a nie „počítať ich priestupky“. Milovať ich, ako On chce, aby sme im odovzdávali Jeho lásku.

Takže keď som Ho požiadala, aby mi pomohol, urobil toto - pripomenul mi tento verš, ktorý má byť aplikovaný vo vzťahu so ženou.

„... žite s nimi vo vedomí, že sú slabšou ženskou nádobou, a preukazujte im úctu ako spoludedičkám milosti života,... (1 Pet. 3,7).

Áno, tento verš bol navrhnutý predovšetkým pre manželov, aby milovali svoje manželky, čo všetky vieme, že často môže byť najťažším činom, aký si možno predstaviť pre hocijakého muža. Ale tento princíp však funguje, keď ho použije ktokoľvek.

Hneď ako som skutočne začala chcieť zaobchádzať „spôsobom porozumenia“, vtedy On urobil tú najneobyčajnejšiu vec, začal mi ukazovať v oku mojej mysle a srdci všetky dôvody, prečo ju milovať! Prvé bolo to, koľko som toho vedela a bola svedkom toho znova a znova, ako veľmi milovala môjho syna. Skoro ako prehrávanie filmu, mi On ukázal toľko dôvodov, prečo ju milovať. Naozaj a skutočne ju milujem.

Ďalšia vec, ktorú urobil, bolo, aby mi ukázal všetky spôsoby, akými bola zranená, keď  vyrastala. Rovnako ako všetky moje štyri nevesty, jej otec utiekol s DŽ. Ukazoval mi omnoho viac vecí, období alebo vecí, ktoré som o nej vedela a dokonca aj niektoré veci, ktoré som naozaj nevedela, a to, čo som vedela, spôsobilo, že reagovala alebo konala spôsobmi, ktoré boli menej než milé.

Čoskoro potom, čo som sa podelila o tento pohľad s Tarou, od princípu po podrobnosti jej švagrinej, sa Tara toho samozrejme okamžite chopila a ťažila z toho rovnako ako ja. A od tej chvíle - bolo ľahké milovať túto špeciálnu ženu, tak, ako som vedela, že On chce, aby sme ju milovali.

Potom, sme, samozrejme, nadšene začali používať tento rovnaký princíp s každou ďalšou ženou v našich životoch, keď sme čelili urážke alebo rozdávaniu rán alebo bolestivej interakcii. Urobilo to milovanie druhých oveľa jednoduchšie a neuveriteľne prospešné.

Teraz o tom, čo to neurobí.

Znamená to, že sa už nikdy nebudeš cítiť nimi zranená? Nie. Urážky bolia. Ale takto to On používa na dobro. Dovolením nám stále cítiť bolesť urážok, si pamätáme. Pomáha nám to pamätať si, aké bolestivé je to byť zranená, aby sme mali súcit s ostatnými. Keby sme boli ďaleko vzdialené alebo už nikdy viac necítili bolesť, bolo by pre nás nemožné, aby sme mali empatiu k ostatným, ktorí sú zranení. Po druhé, udržuje nás to skutočné. Náboženstvo a náboženskí ľudia nie sú skutoční. Sú falošne zbožní a to odstrkuje Toho, ktorý hovorí: On „Plakal“. Náš NM cítil a cíti našu bolesť, preto, aby sme milovali tak ako On, aj my naďalej cítime bolesť. A ešte…

Tak ako prežívame každý deň, v momente, keď k prichádzame k Nemu s našou bolesťou, On je práve tam, aby nás potešil. Ukazuje nám situáciu s takou múdrosťou a porozumením, tak ako sa pýtame a jednoducho ticho sedíme, aby sme počuli, čo nám On chce povedať. To znamená, že každé stretnutie s bolesťou, ktoré máme zažiť, má za následok, že odchádzame s ešte hlbším, intímnejším a milujúcejším vzťahom s Ním, ako predtým, keď nás požiadal, aby sme tým prešli. A to je ďalší dôvod, prečo sa môžeme vždy „usmievať na budúcnosť“.

Takže keď si povolaná, aby si dostala facku a inštinktívne otáčaš druhé líce a celkom pravdepodobne sa môžeš otočiť znova a znova - čas, keď On chce, aby si cítila bodnutie viacerých rán od niekoho, koho miluješ (ako to urobil so mnou, čo podnietilo túto životnú lekciu). Prejdeš cez to a zažiješ tú najvyššiu výšku, kvôli najväčšej Láske, akú si dokážeš predstaviť.

Neboj sa Ho požiadať, aby ti pomohol pri tomto princípe. V tomto živote budeme mať súženie, všetci ho budú mať. Čo nás však odlišuje ako jeho nevesty, je to, že z týchto utrpení môžeme skutočne profitovať. Čítaj každú z týchto právd pomaly ...

Ján 16,33 KAT „Toto som vám povedal, aby ste vo mne mali pokoj. Vo svete máte súženie, ale dúfajte, ja som premohol svet!“

„Toto som vám povedal, aby ste našli vo mne pokoj. Na svete máte súženie, ale dúfajte, ja som premohol svet!“ EKU

„Povedal som vám tieto veci, aby ste boli v celiství a v pokoji. Na tomto svete vás budú trápiť časy problémov, ale nemusíte sa báť; Zvíťazil som nad týmto skazeným svetovým poriadkom.“ Americká Verzia Biblie HLAS

Ježiš im odpovedal: „Veríte konečne? V skutočnosti sa pre to chystáte utiecť – zachraňujúc si svoju vlastnú kožu a opúšťate ma. Ale ja nie som opustený. Otec je so mnou. Povedal som vám toto všetko, aby ste mi dôverovali, aby ste boli neochvejní a sebaistí, hlboko v pokoji. V tomto bezbožnom svete budete mať naďalej ťažkosti. Ale buďte povzbudení! Ja som svet porazil.“ Biblické Odkazy

„A všetko, čo som vás naučil, je, že mier, ktorý je vo mne, bude vo vás a dá vám veľkú dôveru, keď odpočívate vo mne. Lebo v tomto neveriacom svete zažijete ťažkosti a zármutok, ale musíte byť odvážni, lebo ja som dobyl svet!“ TPT verzia  Americkej Biblie

„Toto som vám povedal, aby ste mali pokoj vo mne. Na svete máte súženie, ale dúfajte, ja som premohol svet.“ ECAV

„To som vám hovoril nato, aby ste mali vo mne pokoj. Na svete budete mať súženie, ale dúfajte, ja som premohol svet.“ ROH