Nedeľa, Silné svedectvo o manželskej obnove!!

Aby si bola motivovaná a pripravená na tvoju cestu—ktorá sa zajtra začína!!

Jedno z našich NAJÚŽASNEJŠÍCH svedectiev o OBNOVENOM manželstve prišlo od Michelle z Alabamy (na fotke dolu s Erin Thiele).

Prečítaj si Michellinu úžasnú Cestu k obnove, aby si bola motivovaná prečítať si a použiť knihu, ktorá bola zaplatená jednou z našich PARTNERIEK  — Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo!

Táto kniha bola základom pre Michellinu obnovu, keď začala obnovou mysle pravdou. Táto kniha a kniha, ktorá je zaplnená svedectvami o obnovených manželstvách, je pred tebou —tak čítaj — lebo obe sú DAROM, ktorý je pre teba od jednej z našich PARTNERIEK.

Boh radikálne OBNOVIL v Alabame!

Dovoľ mi, aby som ti predstavila jednu z mojich najdrahších a najbližších priateliek—Michelle!

Najlepší spôsob, ako spoznať Michelle je, prečítať si svedectvo, ktoré som napísala ja hneď po OBNOVENÍ jej manželstva, ktoré sa "konečne" stalo.

Všetko, čo môžem povedať, je —Konečne!!!!

Oh, čakala som a modlila sa za toto, sústavne som prosila Pána, aby to urobil ako láskavosť voči mne (ako keby MI niečo dlhoval!).

Pre tie z vás, ktoré nepoznáte celý príbeh od tejto úžasnej ženy z Alabamy, ktorá stojí vedľa mňa, dovolte mi podeliť sa s jej príbehom tak stručne, ako sa len dá.

Jedného dňa som dostala email od ženy, ktorá práve porodila šieste dieťa a prišla na to, že má rakovinu prsníka. Po radikálnej amputácii prsníka a strate všetkých vlasov, posledný deň jej chemoterapie ju manžel požiadal o rande. Na ceste domov zobrali inú cestu a prišli do krásnej komunity. A potom jej manžel zabrzdil pred domom, ktorý mal nápis, "Predané."

Michelle si myslela, že ju manžel prekvapil, verila, že v tomto novom dome sa začne ich "nový štart"!! No jeho slová jej prepichli dušu i srdce:!"Toto je môj nový dom. Opúšťam ťa. Nemilujem ťa. Milujem inú."

Keď som si prečítala jej email, veľmi som plakala. Myslela som, že som počula už všetko. Pre moje srdce to bolo tak zničujúce, že som si úprimne myslela, že už viac nemôžem slúžiť. Nevládala som viac niesť a zažívať bolesť, o ktorú sa so mnou ženy delili.

No napriek tomu, po tom, čo nás Michelle našla, bola neúnavná. Dostávali sme od nej NEUSTÁLE chvály Bohu, ktoré boli bez pochyby OBETOU chvály. Zažívala nepretržité útoky, no ona sa vzpriamila a chválila Pána srdcom radosti a SMIECHU. Michelle si udržala zmysel pre humor počas celej ťažkej skúšky.

Môj manžel a ja, obaja sme verili, že jej manželstvo bude obnovené. Denne sa nasycovala  knihami a videami, zaspávala tak, že som k nej "hovorila" cez videá Be Encouraged - Buď povzbudená.

Po tom, ako Michelle odovzdala svedectvo o obnovenom manželstve, dostali sme naliehavý email, aby sme ho neuverejnili. Napísala, že jej manžel "odkladal" sťahovanie domov. Predpokladala, že sa niečo deje, lebo bol prekvapujúco "cool" v jeho náklonnosti a rozhovore počas predchádzajúcich pár týždňov. A tak ona z neho opäť upustila a sústredila sa na deti a prípravu domu (nasledovala, ako povedala  "Tvoju workers@home knihu" a pripravila dom na jeho príchod.)

Potom ráno, počas toho, ako sa zbavovala nepotrebných vecí, dostala prekvapujúcu návštenu od muža, ktorý jej povedal, že jeho žena a Mechellin manžel odišli spolu. Michelle povedala, že ho slušne požiadala, aby odišiel a povedala, že nebude o ničom diskutovať bez svojho manžela.

HOVORÍME O SKÚŠKE!!!! Michelle sa nepýtala otázky, nepočúvala veci, ktoré neboli "dobré správy," dokonca aj keď vedela, že všetko, čo jej chcel povedať bola pravdepodobne pravda.

Najsledujúci deň Michellin manžel zavolal a povedal, "počul som, že si mala včera v dome 'zaujímavú' návštevu. S "tichým a pokojným duchom" (čomu sa naučila tak, že si opakovala 1 Peter 3:1-5) pokojne konštatovala, "nepamätám si nikoho zvláštneho."

TO JE TO, ČO TO SPÔSOBILO!!!

Jej manžel prišiel domov ten istý deň nastálo — CHVÁLA BOHU!!!! To bolo v roku 2002, dámy!! A ja sa s nimi stále stretávam— oboma. Michellin manžel sa stal mužom pre Boha po tom, ako sa vrátil a teraz je aj mojim blízkym priateľom!!

Teraz dovoľme Michelle, aby sa podelila o tom, čo pre ňu Boh urobil, jej vlastnými slovami....

Michellin prvý email

Keď som prvý krát našla vašu stránku a prečítala si o pani so 6 deťmi, ktorá žila v Alabame, povedala som Pánovi, že veľmi skoro bude druhá!!

A tak dnes večer—chvála Bohu sa môj manžel rozhodol vrátiť domov!!!! Iba pred 8 mesiacmi bolo toto manželstvo mŕtve! Chcel odísť 'na určitú dobu,' no na základe Božieho Slova, ktoré som našla v tvojej knihe a videách, som novým stvorením!!!

Požiadal ma, aby som sa rozhodla, či si necháme dom (som na invalidnom dôchodku). Často chodievame na víkend preč (6 detí) a on si myslí, že jeho dom je lacnejší a krajší ako hotel. "Rozhodnem" sa pomaly a budem sa modliť, aby sa ho sám vzdal.

Som tak šťastná, že som si vybrala video, ktoré som pozerala minulú noc — s určitosťou bola na mne Božia! Keď mi povedal, ako sa rozhodol, nezvrieskla som, ani som nedostala závrat; iba som sa usmiala a počúvala, pokiaľ mi vysvetľoval jeho 'dôvody.' Žiadny z týchto dôvodov nebol, že by ľutoval, alebo ma miloval — no na tom nezáležalo, lebo to nie je dôležité. Žijem vo viere a nie v nazeraní.

Ďakujem ti, RMI, za to, že si Ježišovou nádobou. Budem vás priebežne informovať— keď jeho veci naozaj dorazia domov.

Michellin druhý email "Aleluja!"

Dámy, prosím, prestaňte rozprávať a myslieť nad modlením a UROBTE TO. On to urobí!! Moja situácia je taká, že nemôžem nájsť správne slová na moje vypočuté modlitby, no môžem ti povedať. Môj manžel ma opustil a bol preč 14 mesiacov. Áno, mal niekoho iného. Áno, boli v tom zapletení právnici. Áno, bolo to beznádejné. Áno, urobila som všetko nesprávne. Keď som študovala Božie Slovo cez RMI knihy a kazety — a keď som skutočne začala praktizovať tieto princípy — dostávala som a dostávala a dostávala — potom som dávala a  pomáhala druhým!

Musíš všetko toto urobiť...potom to odovzdaj Bohu, aby bojoval v tvojom záujme. On už porazil nepriateľa. Som taká šťastná z toho, čo Boh pre mňa urobil a dúfam, že ťa môžem povzbudiť, aby si sa dala do práce a prestala sa sťažovať a začala poslúchať!

Môj manžel prišiel domov, nie preto, že by nemohol bezo mňa žiť, ale preto, že bol finančne neschopný. No ja som chválila Boha, lebo to bolo niečo, čo On povedal, že sa stane. Prísloví 6:26 hovorí "Veď za pobehlicu je vari peceň chleba dosť, lež žena, čo má muža, na prevzácny život poľuje."

Neúnavne som verila. Čoskoro mi začal hovoriť, že ma miluje (plánovala som odovzdať oficiálne svedectvo o obnovení manželstva, no musím poslať moju chválu Bohu teraz!!) A tiež bol 4 krát v kostole!!!!!! Stále nie je pripravený na Nedeľnú školu — a tak som povedala deťom, že pôjdeme von na našu obvyklú Nedeľnú školu. Potom môj manžel povedal, aby sme na neho počkali. Keď som vstala zo zeme, snažila som sa veľmi sa neusmiať. Dovolil, aby som robila to, čo obyčajne a on počúval moju modlitbu a čítanie z Biblie. Potom povedal, 'Dobre, teraz sa musíme pomodliť za otca.' Spolu s mojimi deťmi, ktoré boli prítomné, sa pomodlil modlitbu hriešnika a požiadal Ježiša, aby prišiel do jeho života a požiadal Ho, aby ho viedol v nasledujúcich dňoch. Modlila som sa za tento deň taaaaaaaaaaak dlho!!!!!!!!!! 

Chcela som, aby sa vrátil naspäť k Pánovi, no najskôr som sebecky chcela, aby sa vrátil ku mne. Bol doma už viac ako 2 mesiace, no stále nebol pripravený, stať sa mojim manželom. Na moje narodeniny som vedela, že nemal čas, aby mi kúpil nejaký dar. Po večeri (ktorú som pripravila), zaspal. Inštinktívne som išla do mojej modlitebne, aby som sa mohla dobre vyplakať a pomodliť sa. Keď som išla do postele, môj manžel sa zobudil, bol bdelý a spýtal sa ma, či chcem môj darček. Vstal a dal si na prst obrúčku. Boh je taký DOBRÝ. Modlila som sa za túto chvíľu odkedy odišiel. 

Nemôžeš vedieť, ako ďaleko sme zašli bez toho, okrem toho, že by bola tvoja situácia oveľa horšia— a s Bohom je všetko možné!!!!!!!

Čokoľvek nám diabol ukradne— Boh môže nahradiť sedem násobne, ak nie viac!!!!!! Odovzdávate desiatky do svojej zásobárne, dámy? Dostaneš, čo ti patrí!!

Budem pokračovať v ohlasovaní VÍŤAZSTVA všetkým manželstvám, ktoré majú problémy a prišli k tejto stránke a modlím sa za tie, ktoré nevedia o tomto zázračnom mieste, aby sem boli vedené!!

S láskou, 
Michelle

TU JE VIAC, OVEĽA VIAC!!

Teraz by sme chceli, aby si si prečítala Michellino svedectvo o obnovenom manželstve "Nazval ma krásnou", ktoré bolo uverejnené v RMI prvej knihe By the Word of Their Testimony - Slovom svojho svedectva.

Môj manžel ma nazval krásnou!!

Od Michelle

Začalo sa to na Vianoce 2000, keď ma manžel zobral na večeru. Pamätám si cestu ulicami krajiny, ktoré boli vysvietené vianočnými svetlami a priala som si, aby to videli aj deti. Roky po tomto zážitku, iba slabý znak vianočných svetiel spôsobil, že som chcela vracať.

Môj manžel mi povedal, že mi chce niečo ukázať predtým, ako sa najeme a jazdil cez susedstvo, potom zastavil pred domom. Srdce mi podskočilo — myslela som si, že mi ide ukázať "náš" nový dom, ktorý sme chceli. Namiesto toho sa ku mne otočil a povedal, "Zažili sme spolu 20 nádherných rokov, ale. . ." Tak som sa zasmiala a povedala, "Ideš ma vypískať?" 

Pokračoval a povedal, že nemá nikoho, ale už ma viacej nemiluje (zničila som všetku lásku), a chcel sa "opäť zamilovať"!

Tento dom bol miesto, kde sa nasťahoval—hodinu jazdy odo mňa a detí. Povedal, že vie, že som si splnila túžbu môjho srdca s deťmi (mali sme šesť) a budem v poriadku. Vošla som do domu, padla som v kúpeľni a bola som chorá. Nejako sa mi podarilo odísť  z kúpeľne a spýtala som sa, či by sa niečo zmenilo, keby sme dali niektoré z detí na adopciu. Hrbím sa pri tejto spomienke — no viem, že Boh mi odpustil. Nejako sme sa navečerali a spýtala som sa ho, či je možné, že by sa do mňa opäť zamiloval. Podskočil, no povedal, "S Bohom je všetko možné!" Boh mi dal nádej v slovách môjho manžela! V tú noc mi diabol pripomenul, že pred rokmi mi manžel povedal, že keď prekročím 40 tku, zamení ma za 20 ročnú. To bolo pravdivejšie, ako som si myslela.

Pracoval nočné zmeny a často bol mimo mesta. Pre deti nebolo nezvyčajné, že ho nevideli týždne. Odchádzal v noci a ja som mu poskytla všetko, čo potreboval. Deti boli veľmi malé a zvykli si, že som sa zbavovala vecí, alebo som požičiavala nábytok kamarátkam—a tak si neuvedomili, že odišiel. Nepamätám si veľa z týchto šiestich týždňov. Pamätám si veľa alkoholu a predpísaných tabletiek. Kúpila som aspoň 40 kníh z Kresťanských kníhkupectiev o manželstve a rozvode. Chcela som udržať deti nevinné a ja som sa cítila taká zahanbená. Iba málo ľudí vedelo, čo sa stalo.

Netúžila som po odplate—jednoducho som chcela, aby ma manžel opäť miloval. Dobre som sa na seba pozerala v telesnosti. Nemala som vlasy (kvôli chemoterapii), nestarala som sa o to, ako vyzerám, veľa som pila, mala som veľkú nadváhu a bola som uprostred plastickej chirurgie kvôli rakovine.

Mohla som si iba predstaviť, čo by si pomysleli priateľky o mojom manželovi, keby vedeli, že ma nechal a opustil deti.

Potom som sa zahľadela pozornejšie a videla som to, čo svet a moje priateľky nevedeli—že som nedovolila manželovi, aby sme spolu intímne žili viac, ako rok. Nikdy som s ním nešla, keď ma pozval na zábavu (moje deti ma potrebovali) a dávala som mu prednášky pred deťmi. Stala som sa takou, o čom som sa neskoršie naučila, že Boh nechcel, aby žena bola. Bola som svárlivá, hrdá, veľká klamárka, arogantná farizejka a oveľa viac. Niet divu, že ma opustil—bola som HLÚPA! Napísala som mu list a vyznala mu všetky tieto veci— čo vôbec neodporúčam, a opäť to posilnilo "stenu nenávisti." (Až oveľa mesiacov neskôr som bola schopná povedať mu tieto veci do tváre a on naozaj videl, že som sa zmenila.)  

O šesť týždňov po tom, čo odišiel, zavolal a priznal sa, že sa v skutočnosti zamiloval (niekoľko mesiacov predtým), no ona nedokáže opustiť manžela tak, ako môj manžel dúfal, a zlomila mu srdce. Nikdy som nevedela o tejto osobe až do týždňa, keď sa môj manžel rozhodol vrátiť sa domov. Ver mi—pokúšala som sa na to prísť. Pamätám si noc, keď som sa prehrabávala v dvoch 200 litrových smetných košoch a chcela som nájsť účty z kreditných kariet, no Boh ma zachránil cez môjho manžela—zobral tieto účty v ten večer, po tom, ako zaželal deťom dobrú noc! Niekoľko rokov neskôr mi povedal, že ma tak miloval, že nechcel zničiť našu rodinu.

Počas tohoto obdobia som schudla 13 kíl "cudzoložnou diétou" (neskoršie správnym cvičením, modlitbou a pôstom som schudla 39 kíl). Kúpila som si nové oblečenie a parochňu. Tiež som našla v jednej z kníh, ktoré som si kúpila, že môžem dostať poradenstvo od autora cez telefón za 150$ za hodinu. Zneužila som môjho manžela, aby spolu so mnou prišiel na toto sedenie a on súhlasil. Keď dostal priestor môj manžel, aby rozprával v súkromí, samozrejme som priložila ucho k dverám a počula veci, ktoré pre moje srdce nikdy neboli určené.

O niekoľko tisíc dolárov neskôr som si uvedomila, že tento"profesionál" neprešiel cez to, cez čo som prešla ja—ako ma vlastne môže viesť? Išla som na jeho stránku za účelom pomoci a videla som odvolanie sa na RMI od niekoho iného. Nasledujúci deň som sa vrátila a dúfala som, že to tam stále bude a okamžite som sa zahlásila do RMI. Cvála Bohu! Je mi ľúto, že musím povedať, že som si neprečítala nič z tejto stránky ten večer—ale okamžite som išla do oddelenia objednávok a videla som niečo s názvom "Odporúčaný balík." Nevedela som, kto to odporúčal, no niečo som potrebovala. Chvála Bohu za Jeho ruku v mojom živote!!

Keď som dostala materiály, prečítala som knihu "Ako Boh môže a obnoví tvoje manželstvo"—presvedčila som sa. Modlila som sa, aby ma Boh zmenil a ospravedlnila som sa tým ľuďom, ktorí ma počúvali, keď som zosmiešňovala môjho manžela. Môj kňaz a ja, obaja sme súhlasili, nesúhlasiť s inou myšlienkou ako princípmi obnovenia. Teraz má na tvári najväčší úsmev, keď navštívime náš "starý kostol" a môj manžel sedí vedľa mňa v prednom rade bez hanby, lebo jeho žena našla Pravdu v Božom Slove cez RMI!

Keď som počúvala videá "Be Encouraged", našla som nádej. Keď som si prečítala knihu Múdra žena, mala som napísanú mapu, ktorá mi pomohla cez Božie Slovo k mojej vlastnej obnove! Jedného dňa som dostala zvláštny balík z právnickej kancelárie a spanikárila som. Priniesla som balík tam, kde pracoval môj manžel (o čo ma v ten deň požiadal) a všetko, na čo som bola schopná myslieť bolo "Moja milosť je postačujúca!" Opakovala som si to na ceste do jeho práce. Môj manžel rýchlo povedal, že sa to týka práce, a ja som sa usmiala a vydýchla si obrovskou úľavou a tichou chválou Bohu. (Samozrejme som sa bála, že to boli papiere týkajúce sa rozvodu.)

Keď som sa toho dňa vrátila domov, urobila som si 10x15 kartičky s výpiskami z Písma, ktoré sa ma týkali. Ak si si prečítala Múdru ženu, vieš, že RMI odporúča, aby si si toto urobila. Začala som čítať knihu, no ignorovala som toto konkrétne nariadenie. Teraz viem, prečo potrebujeme tieto malé "meče ducha"! Stále mám túto originálnu zbierku kartičiek, a používam ich aj práve teraz, keď píšem toto svedectvo. Niektoré z nich sú zložené a zodraté, lebo som ich nosila v taške.

Moje prvé modlitby za manželskú obnovu boli z týchto kartičiek z Písma. Jednoducho som povedala, "Drahý Pane—verš z Písma—v Ježišovom neme, Amen." Keď som sa modlila tieto jednoduché modlitby, videla som, ako "stena nenávisti" padá!

"On im povedal: "Pre svoju malú vieru. Veru, hovorím vám: Ak budete mať vieru ako horčičné zrnko a poviete tomuto vrchu: "Prejdi odtiaľto ta!" - prejde. A nič vám nebude nemožné." (Mat. 17:20).

Môj ďalší krok v modlitbe prišiel vo forme piesne. Púšťala som si piesne chvála a uctievania vždy, keď som mohla a spievala som sama, alebo s deťmi. Slová mojich  vlastných piesní obnovy sú stále ukryté v mojom srdci do dnešného dňa. Uvedomila som si, že čím viac sa stupňovali moje piesne radosti, tým viac aj návštevy od môjho manžela! Keď prišiel na návštevu, nechala som ho s deťmi osamote—a on ma nasledoval po celom dome!

S mojimi dôveryhodnými 10x15 kartičkami som začala slúžiť druhým, ktoré boli v tiesni. Keď som sa začala modliť za druhé, môj manžel ma začal pozývať von na rande.

Potom som začala písať modlitebný denník za mňa, môjho manžela, DŽ a moje deti. Tak často, ako som mohla, keď išli deti spať, horlivo som sa modlila modlitby z každej strany. To znamenalo, žiadna TV. Veľmi skoro sa môj modlitebný denník  tiež stal denníkom chvály. Dennodenne som bola schopná prejsť týmito modlitbami. Počula som, ako môj manžel hovorí veci, presne slovo za slovom tak, ako som sa modlila. Chvála Bohu! Niekedy som musela točiť hlavou nad Božou láskavosťou a dobrotou, ktorou ma obdarúval.

Rada by som povedala, že v momente, keď do môjho života vstúpilo RMI, môj manžel sa vrátil domov a žili sme šťastne—no nebolo to tak okamžite. Stávala som sa pre manžela atraktívnou z vonku, a môj manžel si všímal zmeny aj z vnútra. No nebol si istý, či je to reálne —a úprimne, ani ja nie.

Skoro som padla do jamy, a stala som sa "manželovou tešiteľkou"namiesto toho, ako sa mu "podriadiť tak, ako Pánovi." Veľký omyl!! Jedného večera keď sme mali rande, ma zobral na nové miesto a ja som ho nevinne nasledovala tak, ako ma požiadal. Bol to striptízový bar. Sadla som si a on mi začal vysvetľovať, že tu trávil svoj voľný čas (a veľa peňazí), lebo mohol byť "milovaný" bez komplikácii citov. (Dal mi súhlas, o podelenie sa s týmto príbehom a vie, že bol hlboko v hriechu a bojoval s démonmi v tomto bode svojho života.)

Keď sme si sadli, okamžite som sa začala modliť a všetky ženy začali prichádzať a chváliť môjho manžela. Povedali, že bol "džentlmen" a vždy si našiel čas, aby si vypočul ich problémy. Bola som potešená, ale aj chorá súčasne. Keď sa jedna zo žien dozvedela, že som prežila rakovinu, vzala ma do šatne a každé mladé dievča po jednom prišli ku mne o modlitbu. Nemyslím si, že že som bola toho večera dobrá, čo sa týka biznisu.

Rada by som povedala, že som už nikdy neprišla na to miesto, no ako som povedala, padla som do jamy ako manželova utešiteľka a dobrovoľne som ho tam veľa krát nasledovala. Boh sa postaral o spôsob, ako sa z toho dostať, lebo manžel sa vždy opýtal, či mi vadí, keby som išla, no nikdy som nepovedala nie. Veľmi sa za to hanbím a túžim, aby mi bolo odpustené.

Uvedomila som si, že keď som strávila noc v manželovom dome po našom rande, našej intímnosti chýbala "láska" a ja som sa cítila "použitá" tak, ako sa istotne cítia všetky tieto dievčatá každú noc, keď idú do práce. Pokračovala som v chválení Boha, bola som požehnaná, že som mohla stráviť čas osamote s mojim manželom a intímne, bez ohľadu na okolnosti.

Vedela som, že musím urobiť ďalší krok v mojom modlitebnom živote a s povzbudzujúcimi slovami z videí som to dokázala. Požiadala som a dostala krst Duchom Svätým. Teraz som bola úplne vybavená a naplnená odvahou, ktorú môže poskytnúť iba Duch Svätý. V tom momente som vedela, že sa môj manžel vráti domov a to, čo sa stalo predtým, nebola "Pravda."

Keď môj manžel povedal, že ide domov (čo sa stalo niekoľko krát) a o niekoľko týždňov neskoršie sa chcel so mnou "porozprávať," počúvala som jeho slová odmietnutia s tichým a pokojným duchom a modlila som sa potichu v duchu. Vlastne som si uvedomila, že som bola v modlitbe celý deň. Našla som sa, ako chodím okolo domu a rozprávam sa s mojim najlepším priateľom, Ježišom.

Čím viac času som trávila rozhovorom s Ježišom, tým viac času môj manžel trávil doma, až dokiaľ neprišiel domov nastálo. Bola som zakrytá Ježišovou krvou, a vedela som, že mám silu prekonať všetko zlo!!

"Hľa, dal som vám moc šliapať po hadoch a škorpiónoch i po všetkej sile nepriateľa a nič vám neuškodí" (Luk. 10:19).

Potom v januári 2002 môj manžel strávil týždeň v dome. Užili sme si nádherné vianoce s deťmi a jeho rodinou (ktorá nepoznala okolnosti). Jedno ráno som sa zobudila o štvrtej a videla som manžela s taškou do posilovne (nebolo to zvláštne, že skoro vstal a išiel cvičiť) tak som mu dala bozk na rozlúčku a povedal, že chce stráviť niekoľko dní v jeho dome a neskoršie mi zavolá.

Nasledujúci deň sa zastavil jeho kamarát a ja som išla von, aby som mu povedala, že manžel nie je doma. On mi povedal, že jeho žena a môj manžel spolu odišli a začal rozprávať veci o mojom manželovi, ktoré som nechcela počúvať. Rýchlo som mu povedala, aby išiel domov a čakal na svoju ženu, keď sa vráti a porozprával sa o týchto veciach s ňou. Chvála Bohu, rýchlo odišiel a deti sa nikdy nedozvedeli, že tu bol.

Ten istý večer mi manžel zavolal a povedal, "Počul som, že si mala dnes v dome zážitok." Povedala som mu, že to nebolo "nič výnimočné,"nezmieňovala som sa o veľkosti tejto "návštevy." Povedal mi, že sa vráti do mesta nasledujúci deň a zostane v dome. Ukázal sa nasledujúci deň cestou do práce. Bola som ticho, zatiaľ čo on povedal, že si už viac nemôže dovoliť dva domy a že sa čoskoro presťahuje naspäť. Povedal to už predtým (tak som tentokrát neskákala hore a dolu) tak som sa jednoducho usmiala a spýtala sa, či chce, aby sme mu priniesli večeru do práce.  

Prišiel domov ráno, po tom, ako skončil v práci a niekto mu zavolal, zatiaľ čo som bola v sprche. Bol to jeho brat a opisoval mu, ako prežil víkend s DŽ a iné veci, ktoré som nechcela počuť. Nevedela som, čo robiť, opustila som kúpeľňu tak rýchlo, ako som len mohla a on vedel, že som to počula. Ten deň spal v našej posteli a keď som prišla, aby som ho zobudila do práce, nežne ma objal a povedal, že nevie, prečo s ňou odišiel, keď ju viac ako rok nevidel—ale ja som tá, s ktorou chce zostať. Chvála Bohu!

Vo februári sa vrátil domov a v apríli si dal na prst jeho obrúčku—no stále som nemala jeho srdce. Ešte veľa mesiacov som kráčala po škrupinách. Diabol sa ma pokúšal presvedčiť, že manžel nezostane. Bol prepustený z práce; stratili sme náš dom, auto a dostali sa do finančných ťažkostí, väčších, ako som kedy videla.

Boh na mne stále pracuje, no moja najväčšia radosť prišla z vypočutých modlitieb, ktoré som vložila do môjho vzácneho modlitebného denníka počas tých nocí roky pred tým, keď Ježiš bol môj jediný Manžel. Boh ukončuje našu obnovu. Už sú to tri roky, čo si môj manžel dal naspäť obrúčku, no pár mesiacov sa ja nesprávam ako múdra žena.Viem, že moja telesnosť sa vzpiera, keď môj manžel chce prevziať miesto hlavy rodiny, ktoré mu právom patrí a stáva sa duchovným vodcom. Tieto úlohy som zastávala tak dlho, že je to veľmi nepríjemné sa ich vzdať.

Teraz Boh používa môjho vlastného manžela, aby ma pritiahol späť k Nemu. (Boh je taký zábavný.) Čím som viac svárlivejšia, tým ma môj manžel viac objíma a hovorí, že ma nikdy tak veľmi nemiloval a oceňuje všetko, čo robím. Chválim Boha za vypočuté modlitby. Čím väčšou Farizejkou som sa stala, tým viac môj manžel cituje Písmo a spieva o jeho láske k Bohu. V kostole zdvíha ruky bez hanby a moje deti nasledujú jeho príklad. 

Nalieha, aby deti chodili s nami do "veľkého kostola". Chválim Boha ešte viac za vypočuté modlitby. Minulé ráno na mňa doľahla depresia a môj manžel prišiel ku mne a zaspieval mi, "Boh je posila pre moje srdce!" Plakala som kvôli tejto vypočutej modlitbe. Keď som bola nahnevaná a vyľakaná a jeho plat bol opäť menší, môj manžel povedal, "Boh nám prisľúbil náš ‘denný chlieb’— On nás neopustí!" Chvála Mu opäť za vypočuté modlitby.

Keď deti neposlúchajú, manžel ich vychováva—ale veľmi pevne. Učím sa dôverovať Bohu a tiež Ho za toto chválim.

Keď som sa ľutovala, že som opäť veľmi pribrala, môj manžel povedal, "Musíme začať opäť s večermi iba pre seba," a boli sme požehnaní darčekovou kartou z jednej reštaurácie. Tej noci mi manžel povedal, že som krásna. Boh je plný milosti. Budem Ho chváliť kým budem dýchať.

Nikdy som nemala skutočného epartnera, ale mám úžasnú priateľku, ktorá mi stále pripomína, že nič z toho, čo mi Boh dal, si nezaslúžim (vrátane môjho manžela a mojej manželskej obnovy)—no cez Jeho milosť ma On neprestane požehnávať!!

Nezahodím môj dar obnoveného manželstva—idem bojovať dobrý boj viery a dovolím Mu, aby ma tvaroval na ženu a matku, akú ma On chce mať. Som Jeho dieťaťom a On neuprednostňuje nikoho. Čo urobil pre mňa—je viac ako schopný urobiť pre teba!

Michelle z Alabamy— OBNOVENÉ!!


Michelle hovorí každej žene, ktorú stretne, že keby ženy prečítali a uplatnili kapitolu 1 OTM,  ich manželstvo by bolo obnovené.
 

Zajtra budeš mať príležitosť, študovať a zapísať si všetko, čo si sa naučila, a to je to, čo Michelle a Erin, obe robili počas ich Cesty k obnove. A veria, že preto bolo ich manželstvo tak rýchlo obnovené. A robila som to aj ja!

"Moje jarmo je príjemné & ľahké"

Môžno si dostala odpoveď na tvoje Manželské ohodnotenie o tom, že "zhodnotíme" tvoje manželstvo a uvidíme, či tvoje manželstvo môže byť obnovené, no napriek tomu, nám Pán počas minulých mesiacov začal ukazovať, že VŠETKO je možné, keď začal obnovovať manželstvo, o ktorom sme si MY mysleli, že je beznádejné!

A vtedy nám začal hovoriť, že máme umožniť KAŽDEJ žene, aby si vybrala z týchto kurzov, dokonca aj vtedy, ak hovoria a píšu v inom jazyku, lebo On viac nechce, aby sme "posudzovali" vyplnené lekcie!! NAMIESTO TOHO chce, aby sme ťa ešte VIAC povzbudili, aby si sa sústredila na PÁNA—počas vypĺňania formulárov lekcií. Odteraz, keď vyplníš formulár lekcie, kvôli tomu, že ich my nebudeme čítať, On chce, aby si použila tieto formuláre, aby si Mu napísala TVOJ DENNÍK obnovy. Spôsob pre TEBA, ako písať: TVOJE napredovanie, TVOJE modlitby a TVOJE obavy—ktoré píšeš iba pre NEHO. To znamená, že nikto nebude čítať a posudzovať žiaden z formulárov—príjemné a ľahké pre každú!  

Namiesto posudzovania formulárov lekcií, Pán povedal Erin, že my všetky budeme svedkami toho, ako dokážeš otvoriť svoje srdce v týchto lekciách tým, ako ťa On mení a čo robí v tvojom živote! Na konci tvojho kurzu budeš mať možnosť poďakovať epartnerkám za tento kurz, ktorý je zadarmo A poslať "chválu" o ktorej dúfame, že ju využijeme na napísanie prichádzajúceho povzbudenia!!

A ak túžiš po epartnerke, Pán nám v súčastnosti povedal, aby sme POČKALI, pokiaľ každá z vás začne prestavovať, čo je v nasledujúcom kurze. Na konci toho kurzu je ŽIADOSŤ o epartnerku!! A vtedy je čas na to, aby si cestovala po zvyšok svojej Cesty k obnove s rovnako-zmýšľajúcou priateľkou. No prv, ako sa to stane, Pán ťa chce iba pre Seba. Ak potrebuješ viac informácií, môžeš si prečítať tu: ePartnerka.

A tak dúfam, že ťa to potešilo a dalo ti povzbudenie, ktoré potrebuješ, aby si bola pripravená na zajtra a požiadaš Pána, aby ti pomohol ukončiť kurz 🙂 ktorý pre teba určil!

Posledná pripomienka:

Ak spätne nedostaneš formulár lekcie, o ktorom vieš, že si vyplnila, je to vždy spôsobené nepozornosťou, keď vypĺňaš emailovú adresu. A tak, ak sa toto stane, kvôli súkromiu, ktoré Pán chce, aby sme ti dali, a kvôli príjemnému a ľahkému jarmu, ktoré nám dal, budeš sa musieť spýtať Jeho, či On chce, aby si si tú lekciu ZNOVU zopakovala, alebo sa pohla ďalej. 

My sme jednoducho iba tvojím Duchovným kočiarom a veríme, že je to tvoja budúcnosť a budúcnosť tvojej rodiny, ktorá je v ohrození. Je to tvoja budúcnosť, na ktorej pracuješ, dobrá alebo zlá—a preto si pamätaj, že na tejto Ceste obnovy cestuješ s PÁNOM, nie s nami. Všetko, čo môžeme urobiť, je, povzbudiť ťa, aby si vzala Jeho ruku a išla ďalej.

A preto, že je to TVOJA budúcnosť, čo je v stávke, veríme, že by si mala mať na výber, či chceš preskočiť teoreticky dôležitú lekciu, ponáhľať sa cez to ALEBO počúvať Pána (ktorý môže chcieť, alebo nie), aby si si zopakovala lekciu, celý kurz, preskočila lekciu, alebo počkala celý mesiac, kým začne nový kurz.:)

Na zhrnutie tvojho formulára: Keď si vylievaš srdce, keďvypĺňaš formuláre lekcií, pamätaj si, že to píšeš PÁNOVI, nie nám. No aj tak si buď istá, že vyplníš všetky formuláre lekcií a tak tvoj denník spôsobí v tebe také isté zmeny, ako spôsobil aj v každej jednej z nás.

"Neviete, že tí, čo bežia na štadióne, bežia síce všetci, ale iba jeden dosiahne víťaznú cenu? Bežte tak, aby ste sa jej zmocnili. "—1 Korinťanom 9:24

"Preto aj my, obklopení takým oblakom svedkov, zhoďme všetku príťaž a hriech, ktorý nás opantáva, a vytrvalo bežme v závode, ktorý máme pred sebou,  s očami upretými na Ježiša, pôvodcu a zavŕšiteľa viery."—Hebrejom 12:1-2

Ak si pripravená urobiť tento záväzok Bohu, tak, že KLIKNEŠ SEM ak súhlasíš, a si pripravená zdokumentovať túto časť tvoje Cesty k obnove, vo forme "Čo som sa naučila."

A ak chceš, aby ti bola pridelená ROVNAKO-ZMÝŠĽAJÚCA ePartnerka počas tvojej obnovy, buď si istá, že si vyleješ srdce v KAŽDEJ lekcii. 

Ak máš OBMEDZENÝ prístup k internetu a uprednostňuješ písať svoj denník na papier, KLIKNEŠ SEM a stiahneš si PDF z OTM lekcií.