OBNOVA

Zvíťazili
slovom ich svedectva

"Prebiehajúca obnova"

V júli sme dostali chválu, ktorá znela:

Moje drahé sestry v Kristovi, dnes sa chcem s vami podeliť o niečo veľmi osobné a aby som povedala pravdu, veľa dní som bojovala, aby som toto dokázala napísať, no cítim, že sa o to musím podeliť s inými ženami, ktoré prichádzajú do tohoto spoločenstva a keď som si dnes prečítala dnešné povzbudenie (od Conniee, streda 11/7/12), uvedomila som si, aké je dôležité podeliť sa nielen o napredovanie ale tiež o naše "pády"—a ako nám Boh pomáha postaviť sa a zase sa pohnúť na našej ceste.

Dúfam, že dnešné povzbudenie ti pomôže pochopiť, že obnovu nemôžeme ovplyvniť našimi "telesnými" pokusmi. Namiesto toho by sme mali dať VŠETKO Bohu lebo hovorí: "Veď ja poznám zámer, ktorý mám s vami - hovorí Pán. Sú to myšlienky pokoja a nie súženia: dám vám budúcnosť a nádej. " (Jer. 29:11,12).

Je to už osem mesiacov, odkedy môj manžel odišiel kvôli druhej žene. V tom čase sme žili v Moskve a chceli sme zobrať našu dcéru, aby žila s nami (bola s mojimi rodičmi na Ukrajine). Po tom, ako odišiel, ja som sa vrátili do Ukrajiny.

Na začiatku, keď som sa rozhodla, že sa s manželom rozvediem, lebo mi bol neverný, Boh ma zastavil a keď som tak urobila, vtedy som počula, ako sa On prihovoril môjmu srdcu a tiež mi povedal, že obnoví moje manželstvo. No bez poznania princípov obnovy som narobila veľa chýb—žiadala som ho, aby sa vrátil, napísala som mu 10 správ za deň, plakala som v telefóne, potom som bola veľmi nahnevaná, že sa nezmenil, potom som zmenila moje taktiky a povedala som mu, že môže na mňa a dcéru zabudnúť, že viac nie je jej otcom. Dokonca som napísala DŽ!! Bol to hrozný neporiadok v oboch, mojej hlave a v mojich skutkoch.

Potom prišiel domov na Vianoce a uistil ma, že všetko bude v poriadku, že zostane s nami—no hneď, ako sa vrátil do Moskvy, zase sa vyparil. A ja som opäť začala volať, písať a dokonca citovať Písmo. Oh!!!!

Samozrejme, že to nepomohlo, iba som sa cítila ešte horšie.

No keď som prišla do vášho spoločenstva, úplne som zmenila moje srdce a správanie. Bod zlomu pre mňa nastal, keď som si uvedomila (s pomocou lekcie OPO 30 dňový kurz), že ho musím prenechať. Áno, bolo to ťažké, no urobila som to úplne. Hneď si uvedomil, čo som urobila. A čím viac som používala tieto princípy, tým som sa lepšie cítila. A vtedy sa manžel začal o mňa lepšie starať. Po jeho poslednej návšteve som bola taká šťastná—vyzeralo to, akoby obnova bola za dverami. Ale...

Počas posledných piatich mesiacov som zakopla a začala som si myslieť, že by som sa mala vrátiť naspäť do Moskvy, aby som bola bližšie pri ňom; dokonca som chcela zobrať aj našu dcéru. Vyzeralo to ako veľmi dobrý plán "bude nás môcť vidieť" (nie byť v meste vzdialenom 1700 km). A tak som sa rozhodla, že pôjdem sama a potom možno zoberiem našu dcéru. AKO VEĽMI SOM SA MÝLILA!!!! Teraz som tu 3 týždne, žijem iba 4 km od neho a ešte som ho nevidela—ani raz!! Keď som sem prišla, zavolal mi dva krát a to je všetko!!!!

Toto som napísala pre ženy, ktoré si myslia, že môžu nejakým spôsobom ovplyvniť obnovu—no keď tak urobíme, stane sa to najhoršie. Jediný spôsob, ako to môžeme urobiť je, že zostaneme pri Bohu, budeme Mu poslušné a manžela prenecháme.

"Dôveruj celým svojím srdcom Pánovi a nespoliehaj sa na svoj um!"(Prís. 3:5), dúfam, že moje chyby, z ktorých som sa vyznala, ti pomôžu, aby si urobila to, čo by si mala. Prenechaj, nepokúšaj sa urobiť nič, aby prebehla tvoja obnova, lebo spravíš chyby.

Chvála Bohu, táto lekcia bola veľmi bolestná—viem, že Boh dovolil, aby som ňou prešla—aby mi pomohla urobiť správne rozhodnutie a prenechať úplne. A dámy, veľa som sa za to modlila. Keď som ho prenechala Boh ma požehnal prácou tu a aj financiami (môj manžel začal platiť moje účty tu). No musela som sa pokúsiť pochopiť, že musím zostať pokojná a sústrediť sa na Pána. Som taký človek, o ktorom Boh vie, že musel dovoliť, aby som prešla cez tieto chyby na moje vlastné dobro.

V septembri Vika odovzdala druhú chválu:

Ahojte drahé sestry.

Som šťastná, že môžem byť členom tohto spoločenstva, a modlím sa za každú jednu z vás, ktorá sem prichádza. Som šťastná, že mám príležitosť, aby som sa s vami podelila, čo Boh robí v mojom živote!

Drzá, trúfalá, vždy správna, a všetko vediaca, taká som bola roky. Moje správanie nakazilo moju rodinu a moje priateľstvá..Nikdy som nemyslela, ako sa ľudia môžu cítiť po tom, čo som im povedala. 

S mojou mamou a otcom som sa nemohla rozprávať o ničom, bez toho, aby sme sa nepohádali. Prerušovala som ich a nechcela som ich počúvať. A nie dlho po tom, čo sa mi toto stalo, som si uvedomila, že niečo so mnou nie je v poriadku. Cez toto som sa chcela zmeniť. Ťažilo ma to. Teraz žijem s mojimi rodičmi a denne som bola napätá. Nemohla som nájsť pokoj. Chcela som iba jednu vec—aby som mohla žiť sama s mojou dcérou.

A po prvý krát som sa začala modliť, aby Boh obnovil môj vzťah s rodičmi. Uvedomila som si, že utekanie od problému nič nepomôže.

Keď som sa modlila, Boh mi ukázal bolesť, ktorú spôsobili moje slová mojej mame, všetky tie ostré slová, moje otrasné správanie. To bol bod zlomu. Dnes je môj vzťah iný. Môj postoj voči mojej rodine sa zmenil. Stále sú nejaké problémy, no verím, že Boh ukončí, čo začal v tejto a mnohých iných oblastiach môjho života. Ďakujem Mu za Jeho Slovo, ktoré ma učí a riadi moje kroky. Mojou veľkou túžbou je byť ženou s tichým a pokojným duchom, odzrkadľovať Boha a Jeho Slová v mojom každodennom živote. Aby som bola svetlom pre svet, to je moja modlitba.

Ak nemáš dobré vzťahy so svojou rodinou, najskôr musí byť toto obnovené. Čítaj a premýšľaj nad týmto veršom, "Cti svojho otca a svoju matku, ako ti prikázal Pán, tvoj Boh, aby dni tvojho života dlho trvali a aby sa ti darilo na zemi, ktorú ti dá Pán, tvoj Boh!(De.5:16). "Všetkých si ctite, bratov milujte, Boha sa bojte, kráľa si vážte.  Sluhovia, podriaďujte sa so všetkou bázňou pánom a nielen dobrým a miernym, ale aj zlým." (1Pe.2:17,18)

"Každý nech sa poddá vyššej moci, lebo niet moci, ktorá by nebola od Boha. A tie, čo sú, ustanovil Boh. Kto sa teda protiví vrchnosti, protiví sa Božiemu poriadku. A tí, čo sa protivia, sami si privolávajú odsúdenie."  (Rim.13:1, 2) 

Tieto verše sú kľúčom k môjmu pochopeniu Božej vôle pre moje vzťahy v rodine a nielen to. Uvedomila som si, ako zneucťujem Boha tým, že porušujem Jeho princípy v tom, ako sa ku každému správam, hlavne k mojim rodičom. Teraz som taká šťastná, že slúžime Bohu, ktorý je vždy pripravený prijať a odpustiť. On je plný lásky, On je Láska sama osebe. Všetka chvála patrí Jemu.

A napokon, v polovici októbra sme dostali toto:

Ahojte drahé sestry,

Stala som sa takou šťastnou v mojom Bohu a s istotou viem, že On je všetko, čo potrebujem, že budem šťastná s Ním bez ohľadu na to, čo sa stane. Keď mi môj manžel zavolal minulý týždeň a povedal, že príde, aby nás videl (mňa a moju dcéru)—bola som presvedčená, že sa ide so mnou rozviesť. Navštívil nás pred mesiacmi a vždy príde raz za 2-3 mesiace, lebo žije 1700 km od nás.

Nebola som nahnevaná ani vyľakaná, lebo som vedela, že všetko bude pre moje dobro. A tak som požiadala Boha o jednu vec—aby mi pomohol zostať pokojnou a vernou Jemu. On bol všetko, čo som chcela. A áno, naplánovala som si, ako budem reagovať (tak, ako som sa naučila z princípov Spoločenstva obnovy).

Keď som prišla z práce, môj manžel tam už bol a čakal na mňa. Keď som vstúpila do miestnosti, začal ma objímať a bozkávať!! Kúpil mi nové topánky, jedlo, topánky pre našu dcéru a veľa vecí do domu!! Začal tak, že povedal, že o nás rozmýšľal, chce, aby sme išli a boli s ním a tak ďalej a tak ďalej....A najväčšie prekvapenie je, že sme boli intímni po prvý krát za 10 mesiacov. Bola som šokovaná!!!! Samozrejme v dobrom 🙂

A na moje prekvapenie, samozrejme nepovedal nič o rozvode, na ktorý som bola pripravená a ktorému som nechcela zabrániť 🙂

Túto chválu som napísala, aby som sa s ňou podelila s každou jednou z vás o tom, aké je úžasné prenechať úplne a keď tak urobíte, ako sa Božie plány otvoria...nie naše plány, ale Jeho —CHVÁLA IBA JEMU! Čo toto spoločenstvo hovorí, je pravda, keď je Pán na prvom mieste, všetko ostatné dostaneme navyše! Vidím, ako táto pravda platí v mojom živote a modlím sa, aby si túto pravdu videla vo svojom vlastnom živote, keď prenecháte a Jeho urobíte prvým!!!

~ Viki z Ukrainy, ktorá je v súčasnosti v našom kurze Prestavby.

SILNÉ prisľúbenia

"Veď ja poznám zámer, ktorý mám s vami - hovorí Pán. Sú to myšlienky pokoja a nie súženia: dám vám budúcnosť a nádej. " (Jer. 29:11,12)

Iste, "Lebo moje myšlienky nie sú vaše myšlienky a vaše cesty nie sú moje cesty - hovorí PÁN." (Isa. 55:8)

Toto som napísala pre ženy, ktoré si myslia, že môžu svoju obnovu nejakým spôsobom ovplyvniť. No jediný spôsob, ako môžeme, je ten, že zostaneme blízko pri Pánovi, budeme Mu poslušné a dodržíme princíp prenechania "Dôveruj celým svojím srdcom Pánovi a nespoliehaj sa na svoj um!"(Prís. 3:5)

"A preto PÁN čaká, aby sa zľutoval nad vami, a preto sa dvíha, aby vás omilostil, veď Bohom pravdy je PÁN, blažení všetci, čo dúfajú v neho, ." Izaiáš 30:18

"A vlastní domáci budú človeku nepriateľmi.  Kto miluje otca alebo matku viac ako mňa, nie je ma hoden. A kto miluje syna alebo dcéru viac ako mňa, nie je ma hoden. Kto neberie svoj kríž a nenasleduje ma, nie je ma hoden. Kto nájde svoj život, stratí ho, a kto stratí svoj život pre mňa, nájde ho. ." Matúša 10:36-39