Vodca alebo divák

 

• ak TY nebežíš na štadióne

• ty nevyplníš formuláre lekcií

• ty nezaznamenáš, čo si sa naučila—

nečakaj, že budeš stáť na pódiu a mávať svojim svedectvom.

 

VYHRAJ!!

1 Korinťanom 9:24

Neviete, že tí, čo bežia na štadióne, bežia síce všetci, ale iba jeden dosiahne víťaznú cenu? Bežte tak, aby ste sa jej zmocnili. 

Asi 80% žien, ktoré vyplnia prihlášku, POVIE, že budú vypĺňať formuláre, no neurobia tak. Potrebuješ si iba prečítať RMTs „Svedectvá Obnovených Manželstiev“, do ktorých si ženy vylievajú srdce, kde takmer VŠETKY hovoria, že až keď začali zapisovať, ony (a všetci ostatní) videli zmeny potrebné pre obnovu.

Kazateľ 5:3-4

"Ak sľubuješ Bohu sľub, nemeškaj s jeho vyplnením, lebo nemôže mať záľubu v pochabých; čokoľvek si teda sľúbil, to aj splň!  Lepšie sľub (vôbec) nerobiť, ako keby si sľúbil, a (sľub) nesplnil. ."

Životu MENIACE

Aj keď povieš, že si nemohla vyplniť tieto formuláre kvôli tomu, aká si zaneprázdnená, mala by si to zvážiť a HB "hľadaj Boha" kvôli múdrosti a zober svoju Cestu k obnove vážne. Čo je viac dôležitejšie ako ZMENA tvojho života a vstup na úzku cestu, ktorá vedie k životu?

Matúša 7:13-14—“Vchádzajte tesnou bránou, lebo široká brána a priestranná cesta vedie do zatratenia a mnoho je tých čo cez ňu vchádzajú. 

Aká tesná je brána a úzka cesta, čo vedie do života, a málo je tých, čo ju nachádzajú!"
.
A ak raz otvoríš tieto dvere, potom bež!
.
“Preto aj my, obklopení takým oblakom svedkov, zhoďme všetku príťaž a hriech, ktorý nás opantáva, a vytrvalo bežme v závode, ktorý máme pred sebou, .….” Hebrejom 12:1. 
.
“Noc pokročila, deň sa priblížil. Zhoďme teda skutky tmy a oblečme sa do výzbroje svetla. .” Rimanom 13:12.
.
A ak sú to tvoje deti, ktoré ťa veľmi zaneprázdňujú, prečítaj si a medituj nad týmto veršom. 
.
Deuteronómium 30:19—

"Za svedkov proti vám volám nebo i zem: Predložil som vám život i smrť, požehnanie i kliatbu! Vyvoľ si život, aby si zostal nažive ty aj tvoje potomstvo."

Neklam seba samú, že si môžeš jednoducho lekcie iba PREČÍTAŤ bez ZÚČASTNENIA sa a potom vyhrať cenu—musíš tieto lekcie VYPRACOVAŤ.-vylievať si svoje srdce. Tieto formuláre boli nastavené, aby ti umožnili ZAPISOVAŤ si tvoju Cestu Obnovy. Je to niečo, čo robila Erin a povedala, že to bolo to, čo ju zmenilo.

Vylej svoje srdce

Keď budeš písať a vylievať svoje srdce pred Pánom, prídeš na to, že k Nemu hovoríš a On hovorí k tebe. Na dodanie, niektoré ženy sú požiadané, aby sa podelili so svojim denníkom s inými ženami, ako autorka Erica Kramer. Táto kniha a TVOJA kniha, môže byť denník ako sa delíš o svoju Cestu Obnovy a ako u Eriky, bude to, čo upevní záväzok tvojho manžela k tebe, keď sa vráti, aby si prečítal, cez čo všetko ťa On preniesol!
.
“Lebo kto iba počúva Slovo a neuskutočňuje ho, podobá sa mužovi, čo si v zrkadle prezerá svoju prirodzenú tvár. Ale kto sa zahľadí do dokonalého zákona slobody a vytrvá, kto nie je zábudlivý poslucháč, ale uskutočňovateľ diela, ten bude blahoslavený pre svoje skutky.” Jakuba 1:23-24.
.
S Pánovou pomocou potom začni SKORO ráno každý deň a tráv s Ním čas osamote, zaviaž sa k tomuto vyhláseniu:
.
"Nie že by som ho už bol dosiahol, alebo že by som už bol dokonalý, ale bežím, aby som sa ho niekedy zmocnil, ako sa aj Kristus Ježiš zmocnil mňa, bratia, ja si nenamýšľam, že som sa už zmocnil. Ale jedno robím: zabúdam na to, čo je za mnou, a uháňam za tým, čo je predo mnou. Bežím k cieľu, za víťaznou CENOU Božieho povolania zhora v Kristovi Ježišovi."—Filipanom 3:12-14

Školské úlohy 

Keď sa zapíšeš do nejakého kurzu, aby si ho dokončila, musíš vypracovať úlohy a odpovedať na otázky alebo vypracovať test. Naše kurzy nie sú rozdielne. Ak neodovzdáš svoju úlohu, nemôžeš si myslieť, že si kurz ukončila, však? 

Pripoj sa k víťazstvu!
Nepozeraj iba.
Vyplň formuláre tvojich lekcií každý DEŇ!